Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) Orgi


Orgi
őstag

Vettem kettőt a 801-ből, a gyárilag megadott nagyon alacsonynak tűnő zajértékekhez képest talán valamivel halkabbra számítottam, de csak mert a halott ventik nulla hangjához szoktam :)

(#7002) xmasterteam válasza MasterMind (#6999) üzenetére


xmasterteam
tag

Szia.

Dehogynem. Vagy veszel elosztót, rádugod az alaplapra, és abba raksz több ventit. Vagy veszel molex csatis ventiket és beledugod a táp molex csatijába. Nekem tápos ventik vannak a gépbe, és úgy van beledugva a venti vezetéke a molex csatiba mivel nincsenek rajtuk molex csatlakozók. Bár hozzá teszem, hogy elég veszélyes, mert ha összeér a molex csatiban a 2 vezeték akkor baj van. :) .

[ Szerkesztve ]

If you want something act and reach.

(#7003) MasterMind válasza xmasterteam (#7002) üzenetére


MasterMind
tag

Köszi szépen :) Melyiket érdemesebb használni? Vagy tökmindegy?

(#7004) xmasterteam válasza MasterMind (#7003) üzenetére


xmasterteam
tag

Az alaplapit szerintem érdemesebb használni, mert ott lehet szabályozni, a ventiket hogy hány %-on menjenek. A molexbe teljes fordulaton mennek, azt kell tudni róluk. Azonban az alaplapra nem érdemes 3-4 ventinél többet rakni, mert állítólag ha 4 venti van az alaplapon, akkor kevés Ampert vesznek fel, nem kapnak annyi áramot és ezáltal lassabban fognak forogni a ventik. Amúgy meg szívesen. :)

If you want something act and reach.

(#7005) Gabesz144 válasza xmasterteam (#7004) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Ez érdekes, nekem 5 venti van az alaplapon amit tudok szabályozni és mindegyik tudja ugyan azt az rpm-et amit tudnia kell. Egyik se megy kevesebbet semmivel a gyári adatoknál és úgy se hogy mind az 5db maxon megy. Bár lehet hogy ez így van valamelyik alaplapnál nem tudom de én még nem hallottam róla.

[ Szerkesztve ]

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#7006) ledgeri válasza xmasterteam (#7004) üzenetére


ledgeri
nagyúr

korábban konkrétan azt olvastam, hogy kiéghet valami, ha sok a venti... most meg ,, CSAK LASSABB"??

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7007) Bodor


Bodor
veterán

Sziasztok!
Cooler Master 690 II Black Advanced házba a jobb oldalra az alaplap hátoldalára szeretnék tenni egy 80 x 80x 15 mm-es hűtőt 19 dBA zajszint alatt, de nem igazán találok.
Tudna valaki benne segíteni??
Üdv

(#7008) MasterMind válasza xmasterteam (#7004) üzenetére


MasterMind
tag

Most találjátok ki, hogy mi a megoldás, nem szeretnék váratlan eseményeket :D
De találtam Molex-es elosztót ami 3 féle feszültség-re osztja. Amúgy sem nagyon vágom, hol lehet állítgatni fordulatot, BIOS-ban nem találtam ilyesmit, de lehet figyelmetlen voltam.

(#7009) Bodor válasza Bodor (#7007) üzenetére


Bodor
veterán

Nagy nehezen találtam egy ilyet, de sehol semmilyen weboldal ahol szállítanának Magyarországra....
Illetve a www.frozencpu.com oldalon megrendelhető, de a termék háromszoros árán szállítanák ide...

[ Szerkesztve ]

(#7010) xmasterteam válasza Gabesz144 (#7005) üzenetére


xmasterteam
tag

Én valami ilyesmit is hallottam, de lehet hogy nem igaz. Nekem 1db van benne ami alaplapon megy, és 3 db ami a molexbe van beledugva.

ledgeri : Nem érted. :) Semmi nem ég le, csak ha a molexbe tápos ventit dugsz bele, és ha összeér a 2 vezeték sokszor akkor tönkre vághatja a géped. Nekem összeért nem is egyszer, igaz semmi nem történt, csak leállt az egész gép, de azért óvatosan kell csinálni. Ezért biztonságos, ha olyan ventid van ami alaplapos, és molex csatis.

If you want something act and reach.

(#7011) ledgeri válasza xmasterteam (#7010) üzenetére


ledgeri
nagyúr

én olyanra gondoltam amikor egy alaplapi csatlakozóra elosztóval van rakva több venti, amiknek összáram felvétele 1A+... (korábban volt említés róla, csak hát kaki a kereső (személyre nem lehet keresni a topikban))

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7012) xmasterteam válasza ledgeri (#7011) üzenetére


xmasterteam
tag

Ja értem. Nem tudom ki volt aki azt írta, de szerintem nem ég le semmi. Max nem fog annyi ampert felvenni a ventilátorok, és nem fognak úgy menni.

If you want something act and reach.

(#7013) apollo12


apollo12
veterán

heló melyik pwm venti a leggyorsabb ?

eddig csak ezt találtam [link]

nekem leginkább ez a venti érdekelne csak nem tom hol be szerezni [link] 1200-2500rpm 101CFM

valakinek valami hogy hol tudom

(#7014) ledgeri válasza xmasterteam (#7012) üzenetére


ledgeri
nagyúr

most nyugis voltam... megkerestem az oldalt.. olvasgass...(ha szeretnél... :)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7015) Gabesz144 válasza apollo12 (#7013) üzenetére


Gabesz144
senior tag

Az a venti a TT Frio hoz kapható de a hangja mint egy sugárhajtómű és az a 101CFM nem hiszem hogy valós adat. Már hallottam ilyen ventit üzemelni és nem volt valami megnyerő.
A Swif 2 tökéletes venti és igen halk is.

[ Szerkesztve ]

Xbox Gamertag: Gabesz14415

(#7016) apollo12 válasza Gabesz144 (#7015) üzenetére


apollo12
veterán

akkor veszek a h60 hoz még 1db ot

(#7017) Zohan válasza apollo12 (#7016) üzenetére


Zohan
senior tag

szerintem SWIF2 az amit linkeltél bajnok én is 4dbot használok H100hoz.

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#7018) apollo12 válasza Zohan (#7017) üzenetére


apollo12
veterán

és neked menyire hűti le a procidat ?? a h100 as ?

(#7019) Zohan válasza apollo12 (#7018) üzenetére


Zohan
senior tag

[link]
bár itt még csak 2db 120p volt rajta nem négy.

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#7020) apollo12 válasza Zohan (#7019) üzenetére


apollo12
veterán

nem rosz, de sokat nem dob h60 hoz képest ismerősömnek 40Cfokon mennek a magok 1.45volton 4.1ghz en 2db swif 2 ventivel prime alatt

(#7021) Zohan válasza apollo12 (#7020) üzenetére


Zohan
senior tag

fesz stimmel én is rakhatnám feljebb melegebb már nem lenne mert ekkora fesszel nekem is elég lenne az. de jo ez igy.

szóval kérdés az, hogy milyen proci megy annyin milyen systemben és beállitásokkal.

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#7022) apollo12 válasza Zohan (#7021) üzenetére


apollo12
veterán

de 2db között nincs sok különbség az a vicc

hát 1100t és 20.5x200 on, a ht 2200 és a nb meg 1.3volton 2800mhz megy neki

[ Szerkesztve ]

(#7023) OnLy16 válasza apollo12 (#7022) üzenetére


OnLy16
tag

Sziasztok!

Jelenleg 3×12cm coolermaster (gyári) házhűtő van a gépemben. Gondolkozom a cseréjükön, viszont csak 1 fölösleges pwm slotom van. Nemtudom hogy 2 Y-kábellel oldjam e meg, vagy ajánlott kategóriában van e az AC F12 TC, önvezérlő venti?

Esetleg ha lenne hasonló (vagy egyéb olcsó bestbuy) 14 cm méretben, az is érdekelhet.

Mit ajánlanátok?

Köszi

Soha ne szállj vitába ostoba emberrel...lehúz a saját szintjére és megver rutinból.

(#7024) Zohan válasza OnLy16 (#7023) üzenetére


Zohan
senior tag

AC F12 TC ez ritka rossz.. multkor vettünk haveromnak 3dbot nem tudtuk hogy 9nvezérlős szar ..de nagyon rossz mindenesetre.

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#7025) OnLy16 válasza Zohan (#7024) üzenetére


OnLy16
tag

A 'szar'-t kifejtenéd bővebben? Hangos, lassú, nincs légszállítása, hamar tönkrement?

Soha ne szállj vitába ostoba emberrel...lehúz a saját szintjére és megver rutinból.

(#7026) Zohan válasza OnLy16 (#7025) üzenetére


Zohan
senior tag

lassú ezáltal nincs légszállitása.

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#7027) OnLy16 válasza Zohan (#7026) üzenetére


OnLy16
tag

De...nem az a lényege, hogyha meleg van akkor magasabb fordulatszámon pörög és akkor megnő a légszállítása is?

Nem lehet hogy a ti esetetekben alapból alacsony volt a házhő, és ezért forgott lassan?

Soha ne szállj vitába ostoba emberrel...lehúz a saját szintjére és megver rutinból.

(#7028) Zohan válasza OnLy16 (#7027) üzenetére


Zohan
senior tag

de nyilván ezért.. de igazából alig akar gyorsulni emrt vacak az érzékelő vagy az érzékelés vezérlése ki tudja.. lényeg hogy igy semmit nem ér.

Cooler Master, Asus & Corsair User - Powered By AMD

(#7029) AxBattler


AxBattler
félisten

Sziasztok!

Szerintetek az ILYEN tölcsérek mennyire veszik vissza a venti teljesítményét?
Vennék egy házat, de csak így menne bele a hűtő, és kicsit bizonytalan vagyok...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#7030) torocsik


torocsik
tag

Azt kérdezném, hogy 12cm 3vagy 4 pines ventiből melyiket vegyem hűtésnek előre kellene egy thermaltake v3 házba? Halk legyen. Köszi a válaszokat

Az időnek egyetlen oka van: minden nem történhet egyszerre.

(#7031) AxBattler válasza AxBattler (#7029) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja és:
Szerintetek elég a konfigomhoz hátra egy Noctua NF-R8 ?
Később majd lecserélném a VGA-t egy hűvösebbre (pl. HD6670)...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#7032) kungzi


kungzi
veterán

pár kép a ventijeimről képek :C :C :C

(#7033) Szabesz14


Szabesz14
csendes tag

Hat hozzatok kell forduljak egy ujabb keresssel :D
Ehez a hazhoz: Thermaltake V3[link]
kene 3x120mm-eteres ventik
lehetoleg minnel Csendesebbet es elore is koszi a valaszotokat !

(#7034) kungzi válasza Szabesz14 (#7033) üzenetére


kungzi
veterán

coolink swif 2 1200/1201/120p

(#7035) torocsik válasza Szabesz14 (#7033) üzenetére


torocsik
tag

Hello! Nekem is ez a házam van hova teszed a harmadikat. Nekem kettő simán elég.

Az időnek egyetlen oka van: minden nem történhet egyszerre.

(#7036) ledgeri válasza torocsik (#7035) üzenetére


ledgeri
nagyúr

te hová raktál milyet?
nálam egy V4 lapul (ugyanaz, csak más előlappal) és a gyári ment a vinyóhoz, és egy sickleflow a helyére, és egy kimaradt (eladó), mert amikor megvettem őket gondoltam, hogy a winyóhoz, meg az oldallapra rakom őket..., de ezzel a kombóval ugyanazt a hőmérsékletet érem el... érdekes...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7037) torocsik válasza ledgeri (#7036) üzenetére


torocsik
tag

Egy elöl van egy pedig hátul e tetejére szerintem felesleges mert ott magától kimegy a meleg levegő, ha lentre tettem a táp mellé az még úgy ahogy jó de nekem hangos volt. De sokkal jobban nem hűtötte meg azzal sem, így marad a kettes felállás.

Az időnek egyetlen oka van: minden nem történhet egyszerre.

(#7038) Findzs válasza torocsik (#7037) üzenetére


Findzs
addikt

nekem 2 db 12 -es zalman f3 5v -on (nem a hozzáadott ellenállással) a tetejébe, egy ugyanilyen van a thermaltake contact 29 cpu hűtőn 5v -on, és egy zalman f4 (135 mm -es 120 -as helyére rakható van legalul a táp mellett, az is 5v -on

azért van felül 2 venti mert a cpu hűtő felfelé fordul nem pedig a gép hátulja felé,

thermaltake v3 -as ház

jó lenne valamilyen nagyon olcsó nagyon halk de jó légszállítású 12 -es venti 4 db
a coolink swif 1200 nem mondhatnám, hogy olyan jól nyomná a levegőt, de cserébe halk, az egyel nagyobbhoz 1201 -hez még nem volt szerencsém, meg aztán drágák is :B

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#7039) AxBattler válasza Findzs (#7038) üzenetére


AxBattler
félisten

1201-ből van egy a gépemben, de ha vájtfülű vagy, inkább kerüld el.

Nincs vele tapasztalatom, de az Enermax T.B. Silence 12-es ventijei jónak tűnnek...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#7040) fauv


fauv
őstag

Hali !

Próbálta már valaki, hogy 2 db ventit közvetlenül egymás mellé tenni és úgy használni?

Nagyobb légszállítási teljesítményt lehetne elérni így ?

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#7041) Findzs válasza AxBattler (#7039) üzenetére


Findzs
addikt

találtam is ilyet de nagyon drágák, :B pedig biztos jó :K

[link]

itt egy teszt róluk:
[link]

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#7042) AxBattler válasza Findzs (#7041) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát, ha azt nézem, hogy 100.000 óra élettartamot ígérnek, nem is olyan drága szerintem. Bár nem tudom, hogy ez mennyire valós adat...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#7043) Findzs válasza AxBattler (#7042) üzenetére


Findzs
addikt

lehet csak swif2 lesz a vége 1201 -es :U
5v -on használnám nem hiszem, hogy lenne hangja úgy, csak kérdés mennyi levegőt szállítana leszabályozva?

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#7044) TaaT


TaaT
veterán

Ma sikerült hozzájutnom bagóért egy Antec Big Boy-hoz... ez a ledes verzió, meg talán a keret is más anyagból van... mongyuk idén már nem lesz rá szükségem, de majd jövőre ;]

Give them hell Ukraine!

(#7045) Findzs válasza TaaT (#7044) üzenetére


Findzs
addikt

szép nagy jószág :C

mire fogod használni, szoba hűtésére ? :DDD

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#7046) TaaT válasza Findzs (#7045) üzenetére


TaaT
veterán

Antec P180Mini tetejében is (majdnem)ilyen venti van, egy mATX házat igencsak jól átszellőztet :)

most mongyuk a gépház tetejére van felrakva állítva és fújja rám a hűs levegőt :DDD

Give them hell Ukraine!

(#7047) ledgeri válasza torocsik (#7037) üzenetére


ledgeri
nagyúr

nekem a hátsó venti akkorát szív (...), hogy még a fenti két helyen is befelé áramlik a levegő, így szellőzteti a processor körüli területet is...bőven

(#7039) AxBattler a 1201 is hangosnak minősül(het[ne nálam is])? :O :O miért nem lehet egy hétg tesztelni mindent ingyen... :O

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7048) TaaT válasza ledgeri (#7047) üzenetére


TaaT
veterán

"a 1201 is hangosnak minősül(het[ne nálam is])?"

gondolj bele, 1200-at forog... nem létezik olyan 12-es venti ami 1000rpm fölött halknak mondható...

én 650rpm-en használom a 800-as swif2-ket, úgy már egész tűrhetők zaj tekintetében... :U

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#7049) ledgeri válasza TaaT (#7048) üzenetére


ledgeri
nagyúr

akkor a 2000-res alaplapra kötött sickleflow-mnak kb hanyadát adhatja ki a tied?

Mennyibe kerül egy ellenállásos szabályzó (fix)?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7050) TaaT válasza ledgeri (#7049) üzenetére


TaaT
veterán

5-10cm-nél távolabbról már nem igazán lehet hallani az enyémeket...

sztem jobban jársz ha rendes szabályzót veszel, igaz jóval drágább mint a fix ellenállás... :)

Give them hell Ukraine!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.