Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19301) Grózi válasza Dzsozi56 (#19300) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az a hőfok teljesen rendben van,ezek a maguk idejében amúgy is köztudottan forrófejűek voltak.
Szerintem elég 1 venti is,de ahogy gondolod.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19302) abridabri


abridabri
veterán

unatkozok, es szerelgetni van kedvem :)
Adott a gep :


Elol 20as CM
Hatul 12es lepa Bol quiet
Fent egy 14cm es BQ PureWings2 5V on .
Van egy masik 12es lepam elfekvoben. Nem -e jobb lenne a felso 14es 5V-os helyett a pwm -es lepa ?
Sot olyanra in gondoltam , hogy hagyom a 14 est a proci folott kiszivonak, es a masik felso helyre meg berakom a lepat befujora.
Otletek ?

(#19303) Grózi válasza abridabri (#19302) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Véleményem szerint ez jó így ahogy van,befúvóra még véletlenül se rakd a Lepa-t.Ha a BQ-t nem tudod vezérelni,csak fix feszen hajtani,akkor célszerű lehet kicserélni a Lepa-ra,feltéve ha azt tudod hőfok függvényében szabályozni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19304) Faterkam válasza Old FatBoy (#19299) üzenetére


Faterkam
addikt

Ehh, az 1.-es még tetszene is! :D :C

Szerintem te nem kedveled a macsekokat ;) :K

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#19305) dqdb válasza sanzi89 (#19293) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nincsen ilyennel (sőt, semmilyen külső szabályzóval) gyakorlati tapasztalatom, szóval nem tudom sem ajánlani, sem nem ajánlani. Amiatt inkább nem ajánlanám, mert a fotók alapján csak 2 pin van bekötve a csatlakozókon, így a rákötött ventilátorokat nem PWM-mel, hanem feszültséggel szabályozza, amint nem minden PWM-es ventilátor szeret annyira.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19306) Lordc0re


Lordc0re
csendes tag

Szépen felment a Akasa Apache 140mm PWM ára. Most már legalább a BQ szintjén van : )

(#19307) HAX


HAX
tag

Megint jönnék egy hülye kérdéssel. :D

Adott egy "kocka" cooler:

Különlegessége, hogy mind a négy oldalra mehet venti.
1-1 venti push-pull-ban löki a hőt a coolerről, ha a másik két oldalára tennék 1-1 plusz ventit amik kifelé tolják a hőt, akkor hatékonyabb lenne a hűtés vagy valamiféle "örvény"/torlódás lenne a végeredmény?

(#19308) Grózi válasza HAX (#19307) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én próbáltam Mugen-en,de a 4 ventivel 2-5 fokkal rosszabb volt.Mivel ahogy írtad is a hűtőn belül megszűnik az egyirányú légmozgás+betesz a ház optimális légáramlásának-nem csoda.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19309) ThePoweR


ThePoweR
senior tag

Hali

Házventi kellene: 4db lesz összesen. előre, hátra, fentre kettő
- 120cm
- pwm | láttam Artic F12-nél PST-t az sem lenne rossz
- fekete színű vagy kék ledes
- csendes
- 4k huf-tól ne legyen több
- jó lenne ha PCX-ről lehetne rendelni

Köszi előre is! :R

Üdv,
Dave

[ Szerkesztve ]

(#19310) Dav123


Dav123
tag

Sziasztok

Segítségetekre lenne szükségem, tegnap előtt vásárolt zsír új Zalman Z3 Plus házamba ma beköltöztettem a gépemet, s azzal a fura jelenségekkel találtam magam szembe hogy az összes Zalman ventilátor kerreg. Itt a videó hogy miről is beszélek [link] Ez mitől lehet? Próbáltam egy másik tápra kötni csak a hátsó ventilátort de ugyan ez a jelenség játszódott le, tehát feszkót kap rendesen. Elképzelhető lenne hogy mind a négy szériahibás..? :(((

(#19311) dqdb válasza ThePoweR (#19309) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha az adatlapodon szereplő Gigabyte GA-Z87X-D3H-ra csatlakoztatnád a ventilátorokat, akkor ne PWM-eseket vegyél, hanem 3 pineseket, mert csak a CPU_FAN PWM-es szabályozású, a CPU_OPT és a három SYS_FAN feszültséggel szabályoz.

Nem PCX, de a többi feltételnek tökéletesen megfelelő darab, a többi ajánlásért lásd a téma-összefoglalót.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19312) ThePoweR válasza dqdb (#19311) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Köszi!

Nem nekem lesz. Egy Asus Z97 Pro Gamer-re lesz rákötve.

(#19313) sanzi89 válasza dqdb (#19305) üzenetére


sanzi89
addikt

"... amint nem minden PWM-es ventilátor szeret annyira."

Ezt kifejtenéd kicsit bővebben? Szimplán lehet, hogy nem működik, vagy esetleg tönkremegy a venti? Erről valamilyen infó, amit esetleg leellenőrizhetek neten előre, hogy minek is kellene utána nézni?
PWM-es külső szabályzót sehol se találtam...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#19314) ThePoweR válasza ThePoweR (#19312) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Szerkeszteni akartam, de lejárt az idő. :)

Ez a Be Quiet venti ház tetejébe is jó? Szóval nem lesz hamar csapágyas ha "fejjel lefelé" van beszerelve?

Manual

The chassis fan connectors support DC and PWM modes. To set these fans to DC or PWM.

Nem tudom mi a DC pontosan, de gondolom így fesz és pwm-el is tud szabályozni nem?
A pwm-nek egyébként van valamilyen előnye?

(#19315) dqdb válasza ThePoweR (#19312) üzenetére


dqdb
nagyúr

Imádom az "egyértelmű" dokumentációkat ...

A lábkiosztások alapján a CPU_OPT hibrid szabályozásra képes (PWM és feszültség alapon is), és a három CHA_FAN a tiédhez hasonlóan csak feszültséggel tud szabályozni, így azokra ezen rész alapján 3 pines ventilátort érdemes venni.

Azonban a BIOS leírásánál a CHA_FAN beállításainál szerepel a PWM Mode is, szóval a ki tudja a kézikönyv alapján adható legpontosabb válasz :U

Az egyetlen garantáltan jó megoldás a probléma eldöntésre az, hogy kipróbálod, melyik rész igaz (az Asus megkérdezésében én nem bíznék). Ehhez a CPU hűtőt az egyik CHA_FAN-re kötöd rá, BIOS-ban módosítod a Chassis Fan Q-Fan Control beállítást PWM Mode-ra, és megnézed, hogy szabályozza-e. Ha igen, akkor mehet mindenhová 4 pines ventilátor. Ha nem (vagy nem szeretnél kísérletezgetni), akkor a CPU_OPT-ra mindenképpen 4 pineset kössél (mert ennek a vezérlése közös a CPU_FAN-nel, az élet egyszerű :D), a három CHA_FAN-re 3 pineset ajánlok, mert bár lehet PWM-es ventilátort is szabályozni feszültséggel, nem mindegyik szereti annyira. Ha csak egyféle ventilátort szeretnél vásárolni, akkor vegyél négy darab 3 pineset, és ebből kettőt egy Y kábellel használj.

sanzi89: nem biztos, hogy a motor annyira szereti, de tönkremenni szerintem nem fog, de motorzaj előfordulhat.
[link]

ThePoweR: A pwm-nek egyébként van valamilyen előnye?
Elvileg van, mert olyankor a ventilátor vezérli a saját fordulatszámát, így 12 voltból dolgozva módosítja a motor fordulatszámát (aktív szereplő, ő szabályoz), míg a másik esetben a feszültséget csökkented, és a motor emiatt egyre kisebb fordulatszámon forog (passzív szereplő, alkalmazkodik a körülményekhez), ebben az esetben indulási feszültség környékére nem illik leengedni a jelet. Ha lehet PWM-mel szabályozni, akkor érdemes azzal, cserébe drágább a ventilátor és alaplapcsere esetén érheti az embert meglepetés, mert egyáltalán nem biztos, hogy az utódon lesz annyi PWM-es csatlakozó.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19316) sanzi89 válasza dqdb (#19315) üzenetére


sanzi89
addikt

Hát, akkor én ennyit bekockáztatok. Majd beszámolok a fejleményekről.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#19317) ThePoweR válasza dqdb (#19315) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Értem, köszi a magyarázatot. :R Majd kitesztelem még és eldöntöm, hogy melyik éri meg jobban a későbbiekre is gondolva. Bár mire ez a gép cserélve lesz, addigra az összes venti csapágyas lesz. :D

(#19318) Grózi válasza ThePoweR (#19317) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,a dokumentácíó nem egyértelmű,de nekem ilyen lapom volt.Szóval a cpu_opt-t nem tudod külön szabályozni,egyformán kezeli a cpu_fan-l(ha egyforma ventiket teszel rá nem gáz)
Az összes cha_fan szabályoz tökéletesen 3 és 4 pin-s ventit is,hidd el 3 hónap alatt kötöttem rá vagy 70-80 ventit.. :D
Szóval ha ventit kéne választanom a helyedben,akkor vagy dqdb kollega által ajánlott PW2-t venném(mehet felülre is) vagy pwm-sben Akasa Apache ill. Lepa Bol.Quiet lenne a két választott.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19319) Tomdriver


Tomdriver
őstag

Sziasztok,
csinált itt már valaki olyant, hogy a VGA ventik fordulatának emelkedésével egyidejűleg kezdjen felpörögni egy házventi?
Az egyik első ventillátort akarnám megcsinálni így, ami pont telibe kapja a VGA-t, csak nem tudom hogy egyáltalán létezik e erre megoldás?

(#19320) sanzi89 válasza Tomdriver (#19319) üzenetére


sanzi89
addikt

Milyen VGA, milyen házhűtő?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#19321) Grózi válasza Tomdriver (#19319) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Házi barkácsolással könnyen megoldható,csak a vga venti aljzatára kell egy Y-l rákötni a házventit.Ehhez persze a házventi kábelét át kell alakítani és a szabályzás se lesz 100%-s.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19322) Tomdriver válasza sanzi89 (#19320) üzenetére


Tomdriver
őstag

Egy MSI 290X Lightningról van szó, illetve a ház elején 2 db 3 pines 140 mm-es venti pörög, max fordulat 1800 rpm

(#19321) Grózi: Sejtettem, hogy nem lesz egyszerű (nekem), azt esetleg pontosítani tudnád a fényképek alapján, hogy hol kéne csatlakoztatnom? Vagy le kell venni a burkolatot hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#19323) 8th válasza Grózi (#19070) üzenetére


8th
addikt

El is felejtettem írni, végül AC lett. 92P-t szerettem volna de körbetalpaltam az összes számtech üzletet (Kalocsa) de egyik boltban sem volt raktáron csak ez illetve voltak még az eladó számára is ismeretlen noname ledes vackok de azoktól az isten mentsen. A motorhang egyébként stimmel. Fordulatszámtól függetlenül folyamatosan jelen lévő tompa mély motorhangja van. 1000-1100rpm között megy de ennél a maximális fordulatszámán sem sokkal hangosabb szóval tényleg a motorja a "vacak". Sajnos nem tudtam egy hetet várni míg megérkezik a rendelésem muszáj volt azonnal vennem valamit mert a gyárinak egyik napról a másikra olyan brutál hangja lett mint egy békebeli rakéta porszívónak. Meglátjuk ezek meddig húzzák. Amint észreveszem, hogy elkezdenek hangosodni berendelek két 92P-t ezeket meg feldobom egy ezresért az apróra.

(#19294) Faterkam: :D

(#19324) Grózi válasza 8th (#19323) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,ezért is nem ajánlom őket.És sainos elég hamar fog erősödni ez a motorhang,ráadásul hatványozottan.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19325) 8th válasza Grózi (#19324) üzenetére


8th
addikt

Szép kilátások. :DDD

(#19326) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !

venti ügyben kérném a segitségeteket, csendesebbé szeretném tenni a gépet !
Legalább is mikor nincs terhelés alatt akkor ne legyen hangja!

proci: i5 2500
Alaplap a következő:
[link]
Asus P8H61-PRO
proci hűtő :CM Hyper 212 PLUS
Ház: Sharkoon T5

ventik:
Hául: Arctic Cooling F12 Pro PWM
Elől:Arctic Cooling F12 PWM

[L:/dl/upc/2015-10/03/123087_g3zs6oxr41zpe7ut_asus_lap.jpg](IMG:/dl/upc/2015-10/03/123087_g3zs6oxr41zpe7ut_asus_lap.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

(#19327) maxika2004


maxika2004
őstag

Elözőhöz.... mert lejárt az idő...

Jelenleg igy van bekötve:
[link]

CPU_fan - cpu
CHA_FAN - hátsó venti
PWR_FAN - első venti

A bajom hogy terhelés nélkül és hidegben is, megy az első venti 1000 akárhánnyal,és nem tudom szabályozni !
Csak a procit és a hátsó ventit tudom, az alaplap progijával (ASUS fan expert )

Arra gondoltam hogy amelyik csatira a hátsó venti van dugva, azt elosztom egy ilyen:
[link]
Y elosztóval, és arra dugom az első ventit is !
Ez igy jó megoldás ? vagy ha nem mondjatok valamit hogy kellene összehoznom!

Az első ventit lecserélném, oda ajánjatok valamit lécci,
Most jutott eszembe nem a Arctic Cooling F12 Pro PWM -lett betéve csak állitolag valami hasonló, mert pont akkor nemvolt a boltban olyan nekik !
illetve ha a hátsót is lekéne, akkor oda is, kb 3-5k ig gondoltam, de ti jobban vágjátok biztos mit érdemes !

Köszi elöre is a segitséget ! :R

[ Szerkesztve ]

(#19328) Grózi válasza maxika2004 (#19327) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A pwr_fan-t nem tudod szabályozni semmilyen lapon,az fix 12V-n megy(a venti amit rákötsz).
Ha csendesíteni akarsz akkor az arctic-k helyett vegyél minőségi ventit+egy y kábelt a cha_fan-ra amire két egyforma ventit kötsz.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19329) maxika2004 válasza Grózi (#19328) üzenetére


maxika2004
őstag

Köszi , én is kb igy gondoltam !

Érdekes hogy mostanság olvasgatva mindenki szidja ezeket a ventiket akkoriban (3-4 éve) meg mindenkinek ezt ajánlották !!! amugy ha jol néztem 16.5 db - es-ek az meg jónak számit nem ?
Vagy azóta ennyit fejlődött a világ :-)

Ventikre irhatnál konkrét tipust, illetve hol érdemes venni !

:R :R :R

(#19330) hoffman_ válasza dqdb (#19175) üzenetére


hoffman_
nagyúr

sziasztok!

trükkös kérdés, arra a hozzászólásra vonatkozóan, amire most válaszolok, dqdb tollából.

adott a linkelt kiosztás. nekem adott három darab be quiet! Pure Wings 2, a baj az, hogy az egyik 4 pin pwm, a másik kettő 3 pin. ezt a három ventit szeretném megoldani úgy, hogy egy fan kivezetésről vezéreljem mind a hármat, lehetőleg a cpu fanról, és mind a három ezáltal szabályozott legyen.

az én véleményem az, hogy ez így nem fog menni. van megoldás szerintetek?

köszönöm előre is :R

ui.:

a legjobb az lenne, ha a cpu_fan bios alól lenne vezérelve, az fixen kiküldené a jelet a ventikre (terhelés hiányában le is állíthatná őket, de ezt szerintem nem tudja) és ha jön a nyár, akkor picit fel tudnám skálázni egy-két fokozattal együtt, mind a hármat.

ui2.:

esetleg ha az megoldás, akkor a cooler-hez kapott pwm-est eldobozolom, és veszek még egy 3pin-es megoldást, csak az előző bekezdést valahogy meg tudjam oldani.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#19331) Grózi válasza maxika2004 (#19329) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én sose ajánlottam őket,sőt..Az ajánlott ventiket az összefoglalóban megtalálod-nekem pwm,120mm-ben továbbra is a Lepa Bol.Quiet és az Akasa Apache a 2 kedvenc.

hoffman_
"nekem adott három darab be quiet! Pure Wings 2, a baj az, hogy az egyik 4 pin pwm"
A 4 pin-s az nem Pure Wings hanem Silent vagy Shadow valószínűleg.Amúgy sima ügy,veszel egy 3-s elosztót és 1 aljzatról kényed-kedved szerint vezérelheted a 3 ventit egyszerre.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19332) hoffman_ válasza Grózi (#19331) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszönöm a választ :R

én is ezt hittem először, de nem. a matrica és a fizikai kialakítás is Pure Wings (a másik két ventijük azért elég máshogy néz ki), mégis 4 pines. érdekesnek tartottam én is :)

most másztam bele a bios-ba, komolyabb, mint gondoltam, mindkét fan kivezetést lehet pwm és dc módra is állítani, a cha_fan ráadásul mérhet cpu és mb alapján is. elég kellemes meglepetés volt.

ez alapján tehát veszek egy 4pin-es 3-as elosztót, amibe belemegy a 4pin cpu és 3pin chassis venti? ez tetszetősen egyszerű. tudnál ajánlani márkát, ahol lehet kapni ilyet, fekete harisnyázással? nézegetem egy ideje az itthoni webshopokat, de nem találtam még sajnos.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#19333) Grózi válasza hoffman_ (#19332) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Csak az a gond,hogy a Be Quiet nem gyárt Pure Wings ventit 4 pinben,nézz utána a gyártói oldalon.
Nem jó az elképzelésed elosztó ügyben.Tehát a 4 pin-s proci hütő ventit szabályozod a cpu_fan-ról és a cha_fan aljzatra teszel egy 3-s elosztót amire a 3 egyforma venti kerül.Így külön-külön tudod őket szabályozni proci hőfok függvényében vagy ahogy akarod.
Én harisnyázott elosztó kábeleket vagy varázslótól vagy Tody-tól szoktam venni,Bitfenix-Nanoxia-Phobya-Silverstone mind jó választás .Utoljára Tody-tól 1400FT volt a 3-s fekete,30cm-s Phobya kábel.[link]

Viszont mindennek feltétele,hogy a cha_fan aljzatod képes legyen feszültségalapon is szabályozni,de azt írtad hogy képes.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19334) hoffman_ válasza Grózi (#19333) üzenetére


hoffman_
nagyúr

attól, hogy nincs külön forgalmazásban, még létezik: [1], [2], [3]

az elképzelésem jó volt, ezek szerint elbeszéltünk egymás mellett. a lényeg az volt, hogy egy darab alaplapi kivezetésről szerettem volna vezérelni a két 3pin-es és az egy 4pin-es pwm ventit. erre írtam, hogy szerintem nem lehet. most már te is ezt írtad, nyilván félreértettük egymást. marad az a verzió, hogy a pwm-es kiugrik a házból.

köszönöm a linkeket :R

ui.:

közben megnéztem, igen, pwm és dc alapon is tud elvileg szabályozni. persze élesben kiderül, mennyire jó a rendszer.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#19335) dqdb válasza Grózi (#19333) üzenetére


dqdb
nagyúr

Csak az a gond,hogy a Be Quiet nem gyárt Pure Wings ventit 4 pinben,nézz utána a gyártói oldalon.
Külön tényleg nem kapható (az oka számomra érthetetlen). Azonban ha megnézed a Pure Rock CPU hűtő ventilátorra vonatkozó specifikációját és a Pure Wings 2-ét, akkor látható, hogy ugyanazok a számok szerepelnek, csak az egyik PWM-es, a másik nem.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19336) Grózi válasza hoffman_ (#19334) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,elbeszéltünk egymás mellett-az úgy tényleg lehetetlen.
Neked és dqdb-nek:
A Pure Rock hűtő specifikációjánál ha megnézitek a general fan fület,ott Silent Wings ventit ír.[link]
Nem tudom hogy került rá Pure Wings matrica,de az Silent Wings lesz.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19337) Simi37


Simi37
őstag

Amúgy most nézem...Merlinből drágább lenne a szállítás, mint a venti...hátha vmikor járok majd Pécs fele... :|

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#19338) hoffman_ válasza Grózi (#19336) üzenetére


hoffman_
nagyúr

direkt kötöd az ebet a karóhoz? :D

nem Silent Wings. az így néz ki.

nem Shadow Wings. az így néz ki.

ez Pure Wings. mert így néz ki.

most nem fogok nekiállni miattad lelőni a gépet, szétszedni és kiszerelt fényképet csinálni, de hisz pont ezért csináltam hármat, beépítve is látszik a formája. a fényképen az is látszik, hogy 4pin-es kábel megy a cpu_fanra.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#19339) Tomdriver válasza Grózi (#19321) üzenetére


Tomdriver
őstag

(#19321) Grózi: Sejtettem, hogy nem lesz egyszerű (nekem), azt esetleg pontosítani tudnád a fényképek alapján, hogy hol kéne csatlakoztatnom? Vagy le kell venni a burkolatot hozzá?

Tehát a VGA ventire hol kell csatlakozni? A burkolat alatt az aljzat, de ott hol, a bekötési ponton? Nem láttam még szétszedve.

(#19340) ThePoweR válasza Grózi (#19318) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Szóval a cha_fan pwm és feszültség alapján is tud szabályozni?

(#19341) hoffman_ válasza ThePoweR (#19340) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ez alaplapfüggő. fesz alapú és pwm-et nem feltétlenül tud.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#19342) ThePoweR válasza hoffman_ (#19341) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Azért kérdezem tőle, mert ilyen lapja volt. Nem teljesen egyértelmű a válasza amit írt.

(#19343) hoffman_ válasza ThePoweR (#19342) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ó, my bad, nem olvastam az előzményeket :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#19344) Grózi válasza hoffman_ (#19338) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Oké,legyen igazad-bár pwm-s PW-l nem találkoztam és gyártói oldalon sincs.
Tomdriver Igen,muszáj lesz szétszedned+az aljzat elé csinálni egy Y kábelt+átalakítani a házventi csatlakozóját.
ThePoweR A lap tudja,nem tudom hogy értelmezted úgy a válaszom i szerint nem egyértelmű.
"Az összes cha_fan szabályoz tökéletesen 3 és 4 pin-s ventit is,hidd el 3 hónap alatt kötöttem rá vagy 70-80 ventit.. :D"

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19345) ThePoweR válasza Grózi (#19344) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Oké, de pwm-es ventit is lehet feszkóval szabályozni nem? Szóval attól hogy 4 pines ventit is szabályoz még nem derült ki hogy pwm-el vagy feszültséggel csinálja. Vagy félreértettem valamit valahol. :D

(#19346) TeeJay


TeeJay
félisten

engem is érdekelne egy a PWM szabályozás

Gigabyte B85M-D3H lapom van
ma költöztettem át egy CoolerMaster N200 házba mindent
4 darab 12centis ventilátor van a házban de sajnos az alaplap elég trágya módon szabályozza
és semmit se tudok állítani

szóval kellene nekem valami olyan ami legalább 4 ventilátort tud kiszolgálni
és pwm-es módon tudja szabályozni azt.

:R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#19347) Grózi válasza ThePoweR (#19345) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hybrid szabályozásra képes a lap.Tehát ha pwm-s ventit teszel az aljzatra akkor pwm szabályoz,ha 3 pin-s ventit teszel rá akkor feszültség alapon.Ezt jelzi is biosban.Így már ok?
TeeJay Akkor olyan lapot ajánllak vagy valami olyan eszközt ami tudja szabályozni a 4db pwm-s ventit?
A lapodon csak a cpu_fan pwm-s,a sys_fan-ok nem.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19348) TeeJay válasza Grózi (#19347) üzenetére


TeeJay
félisten

pedig mind a 4 FAN csatlakozó 4PIN és PWM szabályzást engedne BIOS-ban
ha működne rendesen...

Silent,Normal,Fullspeed és Manual módot lehet választani
a procihűtő Silent módban van és szépen hőmérséklet emelkedésre a fordulatszámát is emeli
csak sajnos a SYSFAN1-2-3 silent módban alig pörög és nem emeli a procival együtt a fordulatot
normál módban alig pörög többet mint Silent módban tehát ismét használhatatlan
fullspeed-en olyan a 4 ventilátor a házban mintha porszívóznék tehát nagyon hangos
manual módban meg a gyökér Giga mérnökök nem úgy csinálták hogy százalékosan lehessen állítani
hanem x PWM/ fok növekedés és max állásban is csak minimálisat emel a venti fordulatszámán

úgyhogy hiába lehet 3 rendszerhűtőt kötni rá PWM móddal semmit se csinál velük értelmesen
írok is majd a Giga-nak hogy jó lenne ha a BIOS-t módosítanák és ne a chipset hőmérsékletét kövesse a szabályzás hanem a prociét...

ha nem oldják meg vennem kell 4 ventilátorra PWM-es szabályzót :U

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#19349) Grózi válasza TeeJay (#19348) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Olvasd el az összefoglalót és nézd meg a manual-odban az aljzat kiosztást.Én megtettem,ezért írtam hogy a sys_fan-jaid nem pwm-sek.Attól,hogy 4 pin még nem pwm.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19350) ThePoweR válasza Grózi (#19347) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Értem, köszi. :R Bocsi az értetlenkedésért. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.