Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) Oibacsi válasza cellpeti (#2000) üzenetére


Oibacsi
őstag

Hőmérséklet alapján impulzusokkal szabályoz, nem pedig a feszültség csökkentésével.
A legtöbb mai alaplap tudja így szabályozni a procihűtőt, van amelyik meg a házhűtőt is, a procihőfok ill. a rendszerhő (nálam déli híd) alapján. Bizonyos videokártyák is, de oda max barkáccsal tudnád rákötni, ezért nem értem minek a pwm. Jó, manuálisan vezérelhetnéd, se sokkal egyszerűbb betenni 2db 1000rpm-est és kész.

(#2002) cellpeti válasza Oibacsi (#2001) üzenetére


cellpeti
veterán

értelek. akkor egy van benne alapból meg akkor egyet veszek az oldalára nem kell?
Akarok bele még egy Hyper TX2 meg egy VGA hűtőt is majd :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2003) Henk válasza Oibacsi (#1999) üzenetére


Henk
veterán

Nekem a házhűtők is pwm-es AC-k.Azért gondoltam mert ha fontos nála a hang is és nem akar a manuális szabályzással foglalkozni akkor hasznos lehet.Szerintem az AC-nek 1000rpm-en van hangja,engem zavar.Nem örülnék ha idle is ezt kéne hallgatnom.Így meg 500rpm körül mennek hangtalanul,ha meg terhelve van akkor automatikusan emeli a lap a fordulatot az összes ventin.Szerintem ez a megoldás nem csak cpu hűtőre előnyös.

(#2004) cellpeti válasza Henk (#2003) üzenetére


cellpeti
veterán

Ezt most a lapra kell kötni vagy egy ilyen 5,25" venti vezérlőre?
Honnan tudom,hogy olyan lapom van e? Ilyet is lehet venni nyugdíjasnál? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2005) Henk válasza cellpeti (#2004) üzenetére


Henk
veterán

Ezeket a lapra kell kötni.Én úgy oldottam megy,hogy 4 ilyen ventim van és ezeket össze lehet kötni egymással (így vannak kialakítva gyárilag) és a cpu fan csatira van dugva.Így ez az egy venti csati vezérli nálam mind a 4 ventit a cpu hőmérséklet függvényében.A lapod honlapján megtudod nézni,de biztos vagyok benne,hogy a lapodon a cpu fan csati az 4 tűs és alkalmas erre.Kérdezd meg Nyugdíjast,hogy van e most nála iylen venti mert mikor én akartam venni akkor pont kifogyott,de árul ilyet.

(#2006) cellpeti válasza Henk (#2005) üzenetére


cellpeti
veterán

na ok a buli,de ha én most a ház ventit rádugom erre a csatira,akkor a cpumat hova dugjam? :U
nem tudjátok hol lehet nézni ilyen 5,25ös ventiszabályzót?
Arra rá lehetne kötniaz egyikre a házét a másikra a cpuét,a 3.meg a VGAjét? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2007) Henk válasza cellpeti (#2006) üzenetére


Henk
veterán

Ez a 12-es AC úgy van kiképezve,hogy rádugod a lapra és van egy "anyás" 4 tűs csatija is amibe meg bele tudsz dugni egy másik ventit,mondjuk a cpu hűtőt.Azért így van kiképezve mert ebből az AC pwm-ből hivatalosan 5-öt össze lehet így fűzni és 1 csatiról megy mind azonos fordulaton és a lap is minden egyszerre szabályozza ilyenkor.
Én feltettem mellé az easy tune nevű programot és ebben belehet állítani,hogy mekkora hőmérséklethez mekkora fordulatot rendeljen.
Ha külön szabályzót akarsz akkor ez a pwm funkció megszűnik neked kell manuálisan állítani majd a fordulatot.Elég sok boltban kapható de a jobb minőségűek nem szoktak olcsók lenni.Lehet itt PH-n az apróban is találsz.

(#2008) cellpeti válasza Henk (#2007) üzenetére


cellpeti
veterán

Te melyiket ajánlod inkább?
A prociét azt mondom,hogy állítsa a lap,de a házét meg a VGA-t már én akarom,mondjuk a VGA-t is lehet progival,úgy hogy lehet marad a pwmes dolog! :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2009) gooool


gooool
őstag

Helló!
Az AC ventiket fel lehet simán csavarozni a ház hátuljára?Mert volt ahol azt olvastam,hogy csak speciálisan lehet felfogatni.
Az ilyen ventikről volna szó:AC
Kösz a választ! :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#2010) Henk válasza cellpeti (#2008) üzenetére


Henk
veterán

Hát nem tudom milyen hűtőket akarsz.(cpu,vga)
A tx2-n eleve nem pwm-es venti van,tehát azt a lapod nagy valószínűséggel nem tudja majd szabályozni és max fordulaton megy,tehát ahhoz eleve jó lenne valami szabályzó.A vga-ra nem tudom milyen hűtőt akarsz.Ebben az esetben meg mindegy milyen házhűtő ventit veszel mert úgyis lesz szabad csati az előlapi panelon és azzal is tudod szabályozni.Ha a pwm-es verziót veszed akkor megoldja a lap,de itt már nem indokolt.
gooool:ezt a ventit is a hagyományos módon tudod felcsavarozni azzal a különbséggel,hogy ezt a fajtát csak egy oldalra lehet feltenni.Úgy lehet felszerelni,hogy kifele fújjon a házból.Tehát hátra,cpu-ra vagy esetleg a ház oldalára tudod ha azt akarod,hogy ott kifele fújja a levegőt.Előre csak úgy lehetne felszerelni,hogy a ház külső oldalára és akkor fújna befele,de ez a 38mm széles venti így nem igazán fér el.De létezik ilyenből a hagyományos 25mm-es venti ami mindkét oldalról csavarozható,szerintem célszerűbb azt venni.

(#2011) cellpeti


cellpeti
veterán

Ehhez mit szóltok? Azt mondta a csávó mindent kezel ami 3 tűs.
A proci hűtőket szokták vezérelni,vagy az csak pörög azt jól van? Nem tudom ám,azért kérdem. :U

VGA-nak meg Accelero S1 rev2-t akarok egy 12cm AC ventivel azt is. Azért kérdezem melyik a jobb megoldás. :U

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2012) gooool válasza Henk (#2010) üzenetére


gooool
őstag

Kösz a gyors választ!
Akkor tehát ez lesz.Remélem te is erre a típusra gondoltál

Üdv, Balázs

(#2013) Henk válasza cellpeti (#2011) üzenetére


Henk
veterán

Nem ismerem ezt a vezérlőt.A proci hűtő(illetve az összes venti) pöröghet maxon ha téged nem zavar a hangja.Szabályozni azért szokták mert hangosak lehetnek teljes fordulaton.A vga hűtőre nem tennék pwm-es ventit mert az álatlában a cpu vagy rendszer hőmérséklet függvényében vezérelt és ez nem biztos,hogy vga esetében szerencsés.De ha már van előlapi szabályzód akkor lehet a sima 3 tűs venti mert a szabályzóval tudod a ház,cpu,vga ventijét is tekergetni.Csak akkor figyelj majd oda,hogy mikor szükséges akkor emeld a fordulatot a megfelelő értékre.
gooool: igen erre gondoltam.Ez egyaránt beszerelhető a ház elejébe és hátuljába is.

(#2014) HarryPotter


HarryPotter
őstag

noctua nf -p12 12 cm-es, mi a véleményetek róla? Azt tudom, hogy prémium, de ezen belül a csúcs, vagy az azért nem?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#2015) cellpeti válasza Oibacsi (#1952) üzenetére


cellpeti
veterán

CellComp POWA! :DD :DD :C :R

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2016) Henk válasza HarryPotter (#2014) üzenetére


Henk
veterán

Hát ennél jobb minőségű ventit nem nagyon találsz főleg ilyen árban.Esetleg az S-flex veszi fel vele a versenyt.
A Noctua folyadékos csapágyának köszönhetően halk működést biztosít és hosszú üzemidőt garantál.Ezenkívül bőségesek a hozzáadott kiegészítők.
Mondjuk a légszállítása nem kimagaslóan nagy de kielégítő és ez a fajta amúgy is a halk működésre van kihegyezve.

(#2017) HarryPotter válasza Henk (#2016) üzenetére


HarryPotter
őstag

ennél jobbat nem is írhattál volna, most szereltünk be párat a gépembe. :C
Tényleg nagyon halk, amit hallani, az kizárólag szélzaj, de nem zavaró.

tudnak ezek a sógorok...!

[ Szerkesztve ]

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#2018) Henk válasza HarryPotter (#2017) üzenetére


Henk
veterán

Örülök,hogy így megnyerte tetszésed a hsz-om. :DDD
De utána kérsz véleményt egy ventiről miután már beszereltétek?Ez általában fordítva szokott működni. :)

(#2019) HarryPotter válasza Henk (#2018) üzenetére


HarryPotter
őstag

hát, azért volt valami fogalmam a noctua-ról, mielőtt megvettem őket, de ezt a topikot csak most találtam, és kíváncsi voltam, hogy a "prekoncepcióm" helyes volt-e. Ezek szerint igen.

2 db thermaltake-et cseréltem most 2 db noctuara, és a gép elhallgatott. Én is a meglepetéstől.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#2020) ToxLee válasza Oibacsi (#1991) üzenetére


ToxLee
őstag

Gyárilag legyen halk és kb. 2-3000Ft szánnék egy ventire.

(#2021) cellpeti válasza ToxLee (#2020) üzenetére


cellpeti
veterán

Az AC-nél mi van jobb venti,ami csendesebb és több levegőt szállít(12cm)? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2022) Oibacsi válasza ToxLee (#2020) üzenetére


Oibacsi
őstag

Noctua NF-S12 800 rpm, Englide 1000rpm, Scythe Gentle Typhoon 500-800rpm, Scythe Kama Flex 1000rpm
Ezek elég jók, de ha rászánnál 3600 körül akkor Scythe s-flex-et 800 rpm-et mondanék.
Valamint arra figyelj, ha sima siklócsapágyast veszel (Englide is ilyen), akkor nem szabad vízszintes helyzetben használni.

(#2023) Oibacsi válasza cellpeti (#2021) üzenetére


Oibacsi
őstag

Szerintem a yate loon megverné 1000rpm-re fojtva, én is azt használok. Jó, nem fogja addig bírni, az tuti. Én sokkal jobban szeretem. De a scythe s-flex tuti jobb. Ha korlátlan pénzem lenne, csak azt vennék.

(#2024) cellpeti válasza Oibacsi (#2023) üzenetére


cellpeti
veterán

Drága a Scythe S-Flex?

Úgy döntöttem egyenlőre VGA-n nem cserélnék hűtést,így kicsit többet tudok áldozni a venti(k)re. :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2025) Oibacsi válasza cellpeti (#2024) üzenetére


Oibacsi
őstag

Itt ph-n Nyugdíjasnál 3600 körül, TTS-nél nem tudom mennyi. Boltban ált. drágább.

(#2026) cellpeti válasza Oibacsi (#2025) üzenetére


cellpeti
veterán

És ez annyival is jobb,mint az AC? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2027) Oibacsi válasza cellpeti (#2026) üzenetére


Oibacsi
őstag

Bizony ám, a motorhangja nagyon tiszta, az ac motorhangjánál még a yl is jobbat produkál, ezért szeretem jobban többek közt. Ja és kb egy évig volt s-flexem, de ennyi idő után is ugyanolyan hangja volt 3 centiről hallgatva is, szép mély tónusú búgás.

(#2028) ToxLee válasza Oibacsi (#2022) üzenetére


ToxLee
őstag

A Noctua lesz a nyerő nálam. Kösz a segítséget :)

(#2029) cellpeti válasza Oibacsi (#2027) üzenetére


cellpeti
veterán

Hát nekem olyan kéne ami a lapra köthető és halk legyen,de közbe tolja befele a levegőt!

Amit a CM házhoz adnak azt is kicseréljem majd,vagy az maradhat benne? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2030) HarryPotter válasza ToxLee (#2028) üzenetére


HarryPotter
őstag

jó döntés (ugyan nem én javasoltam neked, de tapasztalattal bírok az ügyben). :K

Meg nekem tetszik ez a kávé szín, ami mindenki szerint ronda (de finom)

[ Szerkesztve ]

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#2031) Peti78 válasza cellpeti (#2029) üzenetére


Peti78
őstag

Szia
Nekem ugyan még nem jött meg a cm690, de már szereztem 2 olyan ventit amit hozzá adnak, és nincs hangjuk, ha kb 1 cmre emelem meg a ház oldalától. A levegőszállíásuk nem a legnagyobb, de szvsz elég lesz ha megfelelő menyniség van benne.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2032) Oibacsi válasza cellpeti (#2029) üzenetére


Oibacsi
őstag

hát közelről hallgatva hallatszik a golyók hangja...
Tegyél elölre egy 800-as s-flexet, hátra meg egy 1200-ast. Szerintem így tuti lesz.

(#2033) ToxLee válasza HarryPotter (#2030) üzenetére


ToxLee
őstag

Noctua ventillátor van a proci hűtőbordáimon, csak nem tudtam ,hogy külön a ventilátort is lehet-e kapni. :) Ui.: A szín nekem mindegy. Nem plexis házam van.

[ Szerkesztve ]

(#2034) Henk válasza cellpeti (#2029) üzenetére


Henk
veterán

Szerintem előre vegyél egy s-flexet aztán meglátod,hogy mennyire hallod ki a gépből a hátsó gyári ventit.Ha zavar akkor oda is veszel egy S-et.Bár szerintem a 4850 elnyomja majd. :)
HarryPotter: hát én asszem végül pont a színe miatt nem vettem Noctua-t.Elöl rácsos a házam és teljesen kilátszana belőle. :D

(#2035) HarryPotter válasza Henk (#2034) üzenetére


HarryPotter
őstag

Tudom, a többségnek nem jön be ez a szín....de nekem igen. Egyrészt nagyon karakteres, semmihez nem hasonlít. Másrészt szeretem a kávét, cappucino-t.

A hangja (illetve annak a hiánya) engem még most is lenyűgöz. Itt ülök a gép mellett, a ház fejmagasságban, 30 cm-re, és csak egy nagyon halk surrogás. Eszméletlen.

UI: a proci hűtőmön és a VGA-is is ugyanilyan noctua van, szóval elértem, hogy a házamban a tápot leszámítva csak noctua dolgozik. Lassan elmehetne egy noctua marketing konfignak is.

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#2036) Oibacsi válasza HarryPotter (#2035) üzenetére


Oibacsi
őstag

Akkor csak én vagyok elmebeteg? Nekem 900rpm-en forog a tápban a noctua, de üvölt:D
Igaz, a többi dolgot nem hallani

(#2037) Henk válasza Oibacsi (#2036) üzenetére


Henk
veterán

Nehogy azt hidd.
A 800-as s-flexeket szabályoztam mert zavart,hogy hallom őket. :DDD

(#2038) Oibacsi válasza Henk (#2037) üzenetére


Oibacsi
őstag

Megnyugodtam. A yate loon ill. chieftec ventik 3,5v-on mennek és kuss van:D Holnapután teszek a tápba gumicsavart és kész a szórakoztató központ:D

(#2039) Henk válasza Oibacsi (#2038) üzenetére


Henk
veterán

Én is rendeltem ilyen gumi rögzítőket,de nem várok tőle javulást,inkább a tudat.
Az AC-k most 480-on mennek,de ezt is hallom főleg este mikor tök csend van,de lejjebb már nem akarom őket szabályozni mert tartok tőle,hogy már nem tenne jót a csapágynak.

(#2040) Oibacsi válasza Henk (#2039) üzenetére


Oibacsi
őstag

a folyadékcsapágy csak bírja...a golyósnál még el tudom képzelni h romlik, de ennél nem nagyon...
Tartok tőle hogy passzív táp lesz a vége:D

(#2041) Peti78


Peti78
őstag

Bocs, nemide :DDD

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2042) kranazoli


kranazoli
senior tag

Sziasztok!

Melyek a legjobb 140mm-es ház hűtők?!
Ha lehet többes számban beszélni :F

Amelyiknek relatív magas a fordulat száma, alacsony zajszinttel, de jó levegő szállítási adatokkal?! :B

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#2043) Henk válasza Oibacsi (#2040) üzenetére


Henk
veterán

De mintha azt olvastam volna valahol,hogy ezeknél úgye a folyadék veszi körbe a csapágyat mikor elér egy fordulatot a centrifugális erő hatására megemelkedik a tengely(beáll középre) és körbeveszi a folyadék.Viszont ha nagyon kis fordulaton megy akkor leül a csapágy és alatta nem lesz meg az a kenés.Lehet,hogy hülyeség,de valami ilyesmire emlékszem.
Ha nem gamer gépet akarsz akkor elbírja egy 300-400-as Zen.Csak mocskos drágák a passzív tápok.Ezért választottam inkább a Corsair HX-et,ennek sem hallom a hangját főleg idle nem.

(#2044) Peti78 válasza Henk (#2043) üzenetére


Peti78
őstag

A corsair tápok valóban halkak, nekem is volt, 550 VX, de mindössze 3 napig bírta. Kifogtam egy hibásat. Azóta ismét Ch van, ami kicsit hangosabb, de legalább megy :DDD

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2045) M1k133 válasza HarryPotter (#2035) üzenetére


M1k133
tag

Én is most szereztem be Noctua ventilátorokat és elképesztő milyen halk és szerintem a légszállítással sincs gond.
Design: Hát az elég furcsának mondanám , de a hatásfok a lényeg.
AKi teheti tényleg szerezzen be magának és visszateheti az oldalát a háznak :DD
Én eleinte nem voltam híve a ház ventilátoroknak inkább levettem az oldalát , de 3-4 Noctuának sincs semmi hangja...

--== M1k133® ==--

(#2046) Henk válasza Peti78 (#2044) üzenetére


Henk
veterán

Én szerencsére nem nyúltam mellé.Egy Chieftec-et cseréltem a 620HX-re és ég és föld a hangjuk.A Corsair-t nem hallom egyáltalán emellett pedig erős táp.

(#2047) cellpeti


cellpeti
veterán

Ehhez mit szóltok,érdemes tenni ilyet a ventire?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2048) cellpeti


cellpeti
veterán

vagy ez

Bocs,hogy nem fért bele az elöző hozzászólásba... :U :W

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2049) shteer válasza cellpeti (#2048) üzenetére


shteer
titán

jól szűri a port de csökkenti a légszállítást

..szerintem jónak tűnik

(#2050) Hege1234


Hege1234
addikt

csáó

rem tudtok segíteni mih a fene ez a ventin ez a cucc ??

[erröl lenne szó ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.