Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19951) Zola01 válasza dqdb (#19949) üzenetére


Zola01
tag

Nem a ház az. (bár nem egy csúcsminőség FD core 1300)
Kiszedtem a házból a ventiket és a kezemben tartva is ilyen hangja volt (egy kicsit talán halkabb), a cpu hűtő ventije pedig gumibakokkal volt rögzítve.

Most jelenleg a két gyári 120-as ház venti van a gépben. A hátsó venti a proci hűtő bordára fúj, a másik pedig felül szív. Ezek a Fractal Design Silent Series LT ventik nem zörögnek, csak szimplán hangosabbak, mint kéne.

Azért köszi a segítséget!
Szerintem visszaküldöm a coolink ventiket, aztán nézek majd valami más fajtát.

Ha azoknak is ilyen hangjuk, akkor lap/táp lehet a hibás? :(

(Oo\ SKYLINE /oO)

(#19952) skyli


skyli
senior tag

Sziasztok!
Lenne néhány kérdésem hűtés terén :B

Az első kérdésem, hogy Corsair 380T házba szerintetek milyen ventilátor lenne a legjobb előre a gyári 1db 14cm-es helyett?
Beférne akár egy db 20-23cm-es vagy két db 12cm-es. Olyat szeretnék, ami halk, mert általában csak ennek és a hátsó ventinek lesz hangja (táp, vga, cpu hűtő mind félpasszív), és minél jobban hűt.

A házban tehát el lehet helyezni 2 kicsi hűtőt egymás vízszintesen: , függőlegesen: , vagy egy nagyot:
Melyik a legjobb megoldás elméletileg?

Ha az alaplapon csak 2 hűtőcsatlakoztató van (1 cpu és 1 házventi), akkor hogy műküdik az egész? A házban alapból 2 venti van, ehhez van egy gyári szabályzó is (3 fokozatú) és ez gyárilag egy 12 és egy 14cm-es ventillátort kezel. Ha kicserélem nagyobbra, akkor az milyen fordulaton fog menni? Ilyen szempontból jobban járnék előre is 2 kis 12cm-essel és hátulra is egy ugyanolyan típusú 12cm-essel? pl hogyha kihagyom valahogy a ház ventikezelését, akkor tudnám a sebességet a hőmérséklet függvényében automatizálni ha mindhárom ugyanolyan venti?

Szóval, ha pl egy Spectre Pro 23cm-eset veszek, akkor az mindig maxon fog pörögni, vagy valahogyan állítható(a gyári hűtőhöz hasonlóan ez is fog működni 3 fokozatban?)? Esetleg azt meg lehet csinálni, hogy a cpu ventinek valahonnan máshonnan adunk áramot? Mert az elvileg teljesen önműködő elektronikával rendelkezik és akkor se kapcsol be x fok felett, ha kap feszültséget az alaplaptól. Akkor így már lehetne külön szabályozni a két házventilátort? :)

Eddig csak nagy ventiket néztem, pl: Spectre pro 230mm, CoolerMaster Megaflow 200mm. De ha két kicsi halkan jobb hűtést biztosít, akkor az is jó :)

Bocsi, hogy ilyen hosszú lett és köszi, ha tudtok segíteni/tisztázni egy kicsit a dolgot :)

[ Szerkesztve ]

(#19953) Huawei


Huawei
tag

Sziasztok!
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy van egy Palit Sonic Dual HD4870 vga-m és sajna a nagyobb venti (8cm) szorul és ez által feltételezem zajosabb is mint kéne. Azt szeretném kérdezni, hogy ez helyére bármilyen 8cm-es ventit betehetek, ami befér? PWM szabályzású, de nyilván csak pwm-eseket nézek. Ilyen lenne az eredeti venti: [link]
Mit jelentene pontosan a feszültség előtti áramerősség (0,5 A)? Csak ilyen értékűt tehetek be a helyére?

(#19954) Grózi válasza Zola01 (#19951) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mindenképp küld vissza őket akkor.Mostanában nem járt nálam Swif2,de régebben nem volt velük gond-lehet kifogtál egy rossz szériát.
(#19952) skyli Pár kérdésed még nem volna? :D
A ház szabályzója feszültségalapon szabályoz(pl: 5-7-12V),mindegy mekkora ventit teszel rá. Vagy egy db MegaFlow-t használnék(a Spectre-t kerüld) a gyári szabályzóról(előtte ellenőrizd,hogy mekkora az ágankénti terhelhetősége-bár szerintem elbírja) vagy 2 db Aerocool DS-t,vagy 4 pin Y kábellel 2db Lepa Bol.Quiet-t lapra kötve(feltéve ha van szabad,VALÓBAN pwm-s aljzat a lapon),hőfok függvényében szabályozva.
A led-s kínálat ennyi,maximum még a Riing jöhet szóba-de az előbbiekkel jobban jársz.
Én a 2 db Lepa-t választanám,ha adottak a feltételek.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19955) Grózi válasza Huawei (#19953) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én maradnék a gyári ventinél,vagy pontosan kell tudni a gyári venti paramétereit és ennek megfelelően keresni+átforrasztani a csatlakozót.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19956) Huawei válasza Grózi (#19955) üzenetére


Huawei
tag

Ugyan ilyen ventit csak kb 10ezer forintért tudnék szerezni, annyit meg az egész kártya nem ér. Kb 4-5ezerért lenne, de az csak 3pin-es. Esetleg wd40 használhat neki?

[ Szerkesztve ]

(#19957) Grózi válasza Huawei (#19956) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szedd szét a ventit és finom műszerolajjal kend át a tengelyt-valamennyit javít a dolgon.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19958) Huawei válasza Grózi (#19957) üzenetére


Huawei
tag

Rendben! Köszi a segítséget! :)

(#19959) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Szeretnék venni 12-es házventit. Max 900-1000rpm, lehetőleg 12V-on tudja ezt, nem akarom alulfeszelni hogy még véletlenül se morogjon a motor. Mennyit kéne rászánni hogy kapjak valamit ami szállít is azért levegőt és tényleg halk? Kinézet az utolsó dolog ami érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#19960) skyli válasza Grózi (#19954) üzenetére


skyli
senior tag

Köszönöm!! :)

De, van még pár kérdés, de nehéz megfogalmazni őket :D

A lapon sajnos csak 2db pwm aljzat van. A procit nem tudom, hogy lehetne -e máshova kötni, mert arra ezt írja a gyártó: "Our German engineers made this fan work at lower speed when performance is not needed. Often motherboards don't provide PWM signals below 40% and thus make coolers unnecessary loud - not so with the Freezer i32."
Lehet úgy kéne, hogy kihagyni a ház vezérlőjét és ahelyett a hátsót és az elsőt(elsőket) is ugynarra a pwm-re kötni. Ha nem pwm képes a venti, akkor mit csinál? Illetve, ha kettő képes rá, egy nem?
Amúgy nem feltétlenül kell nekem ledes, de azért nem rossz :D a két 120mm-es egymás alatt is jó elrendezés lenne? akkor az egyik szinte csak az alaplap alját hűti, nem? Egymás mellé még nem tudom hogy lehetne feltenni, de biztos megoldható valami ügyeskedéssel :D amúgy a Lepa Bol Quiet nagyon tetszik! (az árát nem mertem megnézni :D) Ha hátulra is ilyen menne és előre is kettő, akkor tuti jól működne, ha kihagynám a ház gyári vezérlőjét.

Ahhoz mi kell, hogy a gyári vezérlés 3 sebességi fokozata támogatva legyen egy ventinél? Azt olvastam hogy ezek a 20centisek nem támogatják, csak max sebességnél(feszültségnél) kapcsolnak be.

[ Szerkesztve ]

(#19961) wattafaka válasza dqdb (#19946) üzenetére


wattafaka
senior tag

Na még nem dugtam össze a dolgokat, csak simán kiváncsiságból beléptem BIOS-on belül a Hardware Monitor-ba, hogy mi újság.

System Fan 1-en van egy 1200RPM-es, ezt nagyjából 700RPM-nek írja, ez gondolom jó (System temp: 26).
System Fan 2-őn nincs semmi
System Fan 3-on van két venti Y-elosztóval (nem tudom pontosan milyenek, a régi házamban voltak alapból)
A maradék három venti tápba dugva átalakítókkal.

Namármost a System Fan 3 az összefoglaló szerint olyan 4pin-es csatlakozó, ami 3pin-es ventit fixen 12V-on üzemeltet. A kérdésem, hogy az normális, hogy itt az RPM Hardware Monitor szerint 600-1000-1800 között ugrál? Vagy azért van meghülyülve, mert elosztón van rajta kettő?

(#19962) McLaca válasza Grózi (#19950) üzenetére


McLaca
őstag

Köszönöm! :R

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#19963) Kocsiii


Kocsiii
csendes tag

Sziasztok
Szeretném a segítségeteket kérni. Visszaolvastam a fórumot és sok ötletet láttam.
Mi a véleményetek az ENERMAX TB SILENCE 140mm ventilátorokról? Ezekről alig van információ a fórumon.

Kettő is megtetszett:
Enermax TB Silence UCTB 14B / 750RPM / 0-47,9CFM / 0-81,37m3/h / 10 dB (ezt venném)

Enermax TB Silence UCTB 14A / 800-1300RPM / 51-77CFM / 86,68 - 131,47m3/h / 11-16 dB (manuálisan állítható fordulatszám)
Mindkettő az új Enermax Twister 2 csapágyazással van szerelve.

Szeretnék nagyon halk 140mm-es ventilátorokat Xigmatek Aquila házba. Illetve fontos hogy az egyik a tetőre menne fekvő pozícióba és hogy ezt mennyire bírná?

A forumon nagyon ajánlott Nanoxia ventilátorok közül ez tetszik:
Nonaxia Deep Silence 140 1100 / 700-1100 RPM / 7V:68.577 12V:77 CFM / 89-116,4 m³/h / 9,1-14,4 dB Rifle csapággyal szerelve.

Mi a véleményetek?
Előre is köszönöm!

(#19964) Grózi válasza HollyBoni (#19959) üzenetére


Grózi
Topikgazda

3 vagy 4 pin?Árkeret?
(#19960) skyli Megint vagy 20 kérdés...Ajánlom figyelmedbe az Összefoglalót kezdésnek.Leellenőrizted,hogy a lapodon hány darab valóban pwm-s aljzat van?Vannak elosztókábelek,így akár 3 db pwm-s ventit is tehetsz egy aljzatra,viszont csak egyformákat és értelemszerűen mindegyik pwms kell hogy legyen.A Lepa 3200FT/db körül van,tehát nem vészes.
(#19963) Kocsiii A Nanoxiával vagy a 140mm-s Be Quiet Pure Wings 2-vel sokkal jobban jársz mint az Enermaxokkal.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19965) HollyBoni válasza Grózi (#19964) üzenetére


HollyBoni
veterán

3pin, nem akarom szabályozni.

Nem tudom mennyitől lehet normális ventit kapni, 3500ft körül gondoltam, de ha ennyiért nem kapok jót rászánok többet is.

[ Szerkesztve ]

(#19966) Grózi válasza HollyBoni (#19965) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha tutit akarsz,annak ára van:
NoiseBlocker eLoop B12-1(6000FT körül)
be quiet! Shadow Wings SW1 LS (4200 FT)
Olcsóbb alternatívák:
Nanoxia Deep Silence 120 - 1000 rpm(adnak hozzá egy 7V-s adaptert,azzal 700 rpm és biztos nincs motorhangja) (2700FT)
LEPA BOL.Quiet Tri-Speed 120 (3200FT) -7 és 5 V-s adaptert is adnak hozzá,800 és 1100rpm

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19967) Kocsiii válasza Grózi (#19964) üzenetére


Kocsiii
csendes tag

Értem!
És miért? Egy kicsit bővebben le tudnád nekem írni?

(#19968) Bnorbu válasza dqdb (#19934) üzenetére


Bnorbu
tag

Köszönöm ez így perfekt :) Még 1 olyan kérdésem van, hogy minden gép újraindításkor elfelejti a Command Center a venti beállításokat, ez miért van és hogyan orvosolható?

Üdv.

:R

(#19969) wattafaka válasza Grózi (#19966) üzenetére


wattafaka
senior tag

Hi,
A Shadow Wings szériából egyébként ez is [link] ajánlott kategória?
Csak mert az összefoglalóban nem szerepel.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#19970) Grózi válasza Kocsiii (#19967) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Sokkal halkabbak mint az általad nézett Enermax-k és légszállításban is felveszik a versenyt vele.És ne a gyári adatokat nézd.
(#19969) wattafaka Igen,benne is van az Összefoglalóban.Te mondjuk a Silent Wings-t linkelted,de az is kiváló venti.De csak akkor választanám őket ha 4 pin(pwm) kell,mert ha 3 pin akkor a különbség nem olyan számottevő a Pure wings 2-höz képest,mint ahogy az áruk mutatja.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19971) wattafaka válasza Grózi (#19970) üzenetére


wattafaka
senior tag

Silent Wings 2-őt akartam linkelni, véletlen írtam Shadow Wings-et. Egyébként ahogy nézem mindhárom széria szinte ugyanolyan teljesítményű 14 cm-es 3-pin-es változatban, csak egyre halkabban, és nekem ez most a lényeg, hogy minél halkabb legyen. A Pure Wings azért esik ki nálam a válsztásból, mert ahogy látom ahhoz nincsenek gumi rezgéscsillapítók, namármost nálam a legzavaróbb jelenleg a ház rezonálás (ez tipikusan az a fajta "probléma", amit hetekig nem veszel észre, de ha egyszer igen, akkor onnantól folyamatosan hallod), szóval minimum egy Shadow Wings, de mivel csak kettő kell, lehet nem fogom sajnálni azt a pluszt a Silent Wings-ekre, ha tényleg az a csúcs.

(#19972) kiezTe90


kiezTe90
senior tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy gépet, nzxt s340 házzal. Van benne 2 db gyári venti, valamint van a procinak (i5 6500 1db gyári venti) és a videokártyának (gtx 960, 2 db venti)
Kérdésem az lenne hogy elég lesz a háznak az a 2 db gyári ventije, vagy cseréljem ki erősebbre? Ha igen akkor milyet ajánlanátok ami megbízható és csendes?

Köszi a válaszokat!

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#19973) dqdb válasza wattafaka (#19971) üzenetére


dqdb
nagyúr

A Pure Wings azért esik ki nálam a válsztásból, mert ahogy látom ahhoz nincsenek gumi rezgéscsillapítók
Pár száz forintból vehetsz szilikonos rögzítőt, vagy szimplán egy gumialátétet teszel a csavar és a ház közé.

A két drágább sorozatnál a nagyobb üzemórát látom a magasabb árat részben megindokló előnynek, korábban még a PWM lehetősége volt, de most már kapható PWM-es Pure Wings 2 is.

Bnorbu: minden gép újraindításkor elfelejti a Command Center a venti beállításokat, ez miért van és hogyan orvosolható?
Passz és passz, nekem megfelelt az 50%-os minimum, így fel sem tűnt ez a gond.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19974) Grózi válasza wattafaka (#19971) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Egyetértek dqdb-vel,tömören leírta a lényeget.Ha maximalista vagy akkor választhatod a Silent Wings-t is,bár abban az árkategóriában sok más is van.
(#19972) Kölyök1990
Annak a háznak a gyári ventijeit biztosan cserélném,volt hozzá szerencsém.Döntsd el hogy miről akarod vezérelni,3 vagy 4 pin és adj egy árkeretet!És ha gyári hűtő van a procin,akkor arra is néznék egy bordát/kompaktot.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19975) wattafaka válasza dqdb (#19973) üzenetére


wattafaka
senior tag

Köszi, és a #19961-os hozzászólásomhoz tudtok mondani valami okosat a nagy RPM ingadozásra? Legalábbis "papíron", mert hangra nem érzékelem egyáltalán.

(#19976) Bnorbu válasza dqdb (#19973) üzenetére


Bnorbu
tag

Koszonom, igy is rengeteget segitettel. A kesz venti sablonokat minden inditaskor betoltom vele. Ha elorebb jutok a temaban megosztom :)

(#19977) kiezTe90 válasza Grózi (#19974) üzenetére


kiezTe90
senior tag

Köszi a gyors választ. Akkor most derült ki full hülye vagyom ehez. Ha jol olvastam a 4 pines a vezérelhető? Ha igen akkor maradnék annál.
Keretem? Nemtudom hogy körül mennek ezek a hűtők, szoval elfogadok bármilyen ajánlatot.(Értelem szerűen nem több százezres ajánlatra gondolok :) )
Szoval ez alapján kérnék valamk tanácsot.. :)

Köszi előre is

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#19978) abridabri


abridabri
veterán

Meg senki nem irt rola , en vettem 2db ot a haz tetejebe Enermax T.B.APOLLISH 18cm . Elso tapasztalatok par ora jaratas utan : Brutalisan tolja a levegot. 3 Allasa van (600-900-1200 rpm ) egy kis kapcsolo van a ventin azzal lehet kapcsolgatni , nem kell hozza fan vezerlo cucc sem.( Persze arra is lehet kotni ,ha ugy tetszik ;3pin) . Mar 600 rpm en is iszonyat sok levegot mozgat ,es jo legnyomasa is van . A 20cm es NZXT performance maxon porgetve tudott ennyit kb . 20 as CM Megaflow halkabb 5V on , de meg se kozeliti legszallitasban ezt. Annal alig erzem a tenyeremmel hogy fujna . Nagyon meg vagyok vele elegedve a "kis" Enermaxal :C
Akit zavar a led (amugy szerintem nagyon szep ez a fajta megoldas ) az meg megoldhatja ugy ,hogy venti vezerlore koti es letekeri minimumra. Ott mar nem is vilagitanak a ledek , szemben ha molexre van kotve es a ventin kapcsolgatjuk a sebesseget , 600 rpm -en is akkora fenyereje mint 1200 on )

[ Szerkesztve ]

(#19979) Grózi válasza kiezTe90 (#19977) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nálad a ventivezérlők kiesnek a ház kialakítása miatt.Az alaplapodon van 2db pwms(cpu-fan,cha_fan1) aljzat,ezekről tudsz 4 pin-s ventiket vezérelni és egy darab 3pin-s (cha_fan2) aljzat amiről 3 pin-s ventiket vezérelhetsz feszültség alapon.Ahogy én csinálnám:
cpu_fan aljzatra megy a procihűtő
cha_fan1 aljzatra vennék egy 3-s elosztó kábelt [link]
Erre tennék 3 egyforma pwm-s,120-s ventit.Amiket ajánlok,a nekem tetsző sorrendben:Lepa Bol.Quiet(3200/db),Nanoxia Deep Silence Pwm 1500 rpm(3250FT/db),Alpenfoehn Wing-Boost 2(3700-3900FT/DB)
2 megy előre,1 hátra.Ha tutira akarsz menni,akkor még felülre is tehetsz egy 140mm-s 3 pin-s ventit,amit a cha_fan2 aljzatról tudsz vezérelni.
Viszont ha nem zavar,hogy különböző színűek,akkor most kapsz 1500FT-ért Alpenfoehn Wing-Boost 2 ventiket itt:[link]
Ennyiért ez nagyon best buy.. :Y

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19980) Grafirka


Grafirka
őstag

Noctua NF-A15 PWM ventilatorrol van valami tapasztalat ?

(#19981) hyperst


hyperst
tag

üdv
alaplapi 4 pin-es csatira hány ventit lehet kötni max..
elgondolás: fun 4 pin,abból egy 2-es elosztó,abba további 1/1 elosztó,így lenne 4 venti a végén,kompakt vízre pull-ba
köszönöm a segítségeteket..

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#19982) Kbhont válasza hyperst (#19981) üzenetére


Kbhont
senior tag

Én úgy tudom, hogy általában 10W fogyasztásra tervezik ezeket a venti csatikat...
Átlag ventiknél 3Wattal szokás számolni!
Akkor 4x3=12W
Nem biztos hogy erőltetném ezt a verziót...(főleg egy drága komoly lapon nem.)

(#19983) hyperst válasza Kbhont (#19982) üzenetére


hyperst
tag

akkor esetleg egy ilyen verzió? igy ugyan azokat az értékeket lehet adni a ventiknek?

benéztem :) az egyik 3 pin...akkor a lapon egy másik 4-esre?

a lap egy [link]

[ Szerkesztve ]

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#19984) Laccoss válasza hyperst (#19983) üzenetére


Laccoss
addikt

Az alaplap alján a sata csatlakozóknál is van egy 4 pin-es venticsati, talán még azzal is lehet próbálkozni.

(#19985) skyli válasza Grózi (#19964) üzenetére


skyli
senior tag

Az összefoglalót elolvastam, azzal kezdtem. (azt hittem hogy komolyan kérdezted, hogy nincs -e még kérdésem :D)

Összeraktam a házat és a gyári házventiket és maradt egy db üres, valóban pwm-es aljzat. A gyári házventik nem arról mennek.
Viszont most már tényleg csak a házventik pörögnek, minden más passzív és a leggyengébb fordulaton is van hangjuk bőven, tehát tényleg 3db 12cm-es venti lesz ebből :)

Nagyon köszönöm a segítségedet és bocsi, hogy ilyen vagyok :B :R (most nem kérdezek semmit :D)

(#19986) Grafirka válasza hyperst (#19981) üzenetére


Grafirka
őstag

A 4pines csatlakozasra max 3 ventilatort szoktak ajanlani.

(#19987) hyperst válasza Laccoss (#19984) üzenetére


hyperst
tag

Igen úgy oldottam meg,2 innét 2 onnét :)
Köszönöm a segítséget! / Grafirka-nak is /

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#19988) Grózi válasza skyli (#19985) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kérdezhetsz nyugodtan,csak ne egyszerre 20-t + nekem se a legjobb napom volt.Láttam a gépet a Hogy néznek ki a gépeink topicban-jó lett,csak elég zsúfolt(a hőfokok nem a legjobbak lesznek).Én a házventik mellett az Arctic torony ventijét is cserélném.
hyperst Az alaplap gépkönyvében le van írva mennyi az aljzatok maximális terhelhetősége,de általában 1A.3 venti még nem gond,de 4 néha már sok.Közben látom,hogy 2 Y-l megoldottad.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19989) dqdb válasza hyperst (#19983) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az még nagy nehezen elmegy, ha egy gyártó a weboldalán hibás információt közöl az alaplapjáról. Az már kevésbé, ha a kézikönyvbe kerül nyilvánvaló tévedés. Az azonban már szégyen, hogy az alaplapját sem képes hibátlanul feliratozni, mert a PWR_FAN1 és CPU_FAN2 esetében rossz helyen jelölik egy egyes lábat ...

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19990) kiezTe90


kiezTe90
senior tag

Na végülis jövőhéten cserélem a hűtőket.
Elgondolásom. Előre berakok 2 db 14cm-es be quiet! pure wing ventit ami fújja majd a levegőt a gépházba.
Hátulra ugyanez csak 12cm-es az is fújja. Felül pedig 12 cm-es veti ami szívja a gépházbol a levegőt.
Plusz még erre rámegy egy be quiet! pure rock processzor hűtő.
Ez így életképes lesz? (Bocsi mindenképpen be quiet-et szeretnék megbízható márkának találom)
Valamint tudom hogy ezt nem ide kellene írni, de a tápom egy be quiet (haha sok lesz már) l8 350W. Na most elfogja bírni ezeket a hűtéseket még?

Köszi a válaszokat előre is!

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#19991) Grafirka válasza kiezTe90 (#19990) üzenetére


Grafirka
őstag

Velemenyem szerint a hatso es a felso szivjon az elso ketto pedig fujja befele a levegot.Igy a legkiegyensulyozottabb es nem nyomod be a port a hazba.( hatul nics porszuro )

(#19992) dqdb válasza kiezTe90 (#19990) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem az a lényeg, hogy sok levegőt küldjél be, hanem az, hogy sok levegő áramoljon keresztül a házon. A tervezett megoldással a CPU hűtő környékén kiváló örvényeket hoznál létre, Grafirka megoldása a jó, annyi kiegészítéssel, hogy a CPU hűtő a hátlap felé fújja a levegőt.

Ha már ennyit költenél CPU hűtőre és a BQ lenne az egyetlen szóba jöhető brand, akkor az én választásom a Pure Rock helyett a Shadow Rock Slim lenne, minimális árkülönbséggel nagyobb ventilátort, nagyobb légszállítást kapsz jobb csapágyazással és (elvileg) alacsonyabb hangerővel.

Valamint tudom hogy ezt nem ide kellene írni, de a tápom egy be quiet (haha sok lesz már) l8 350W. Na most elfogja bírni ezeket a hűtéseket még?
Röhögve, az SSD egyedül nagyobbat rúg a tápba, mint az összes ventilátor 100%-on hajtva:

Input power (W)1.08
[link]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19993) 3800+


3800+
őstag

Sziasztok!

A gephazam oldalan van egy 14/12 centis ventilator hely, jelengleg egy nagyon regi noname venti porog ott halkan, de levegot nem igazan visz be. Szeretnem lecserelni. Mit ajanlanatok? 14 vagy 12 centis venti a jobb valasztas?
Artic F14 esetleg? Cel a viszonylag halk mukodes nagy legmozgatassal. Artic F12-rol mik a velemenyek?

Ha halkan tud dolgozni a ventillator akkor a PWM sem lenyeg.

Egyebkent hogy az olvasoknak valami hasznosat is irjak, nem reg vettem egy Xilence 12 centis PWM-es piros ventillatort, 1500 a max fordulat es ott nagyon bug. Nem ajanlom... nincs kiegyensulyozva a ventillator rendesen, borzalom... PWM-et ha bekapcsolom halk de akkor nincs nagy legmozgatas.

Koszi elore is!

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#19994) Grafirka válasza kiezTe90 (#19990) üzenetére


Grafirka
őstag

Itt egy vazlat a 2be 2 ki variansrol .

[ Szerkesztve ]

(#19995) Grózi válasza kiezTe90 (#19990) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Teljesen egyetértek Grafirka és dqdb véleményével venti elhelyezés ügyben és a helyedben megfogadnám a cpu bordára adott tanácsot is-jobban jársz vele.És a BQ ventik jó választás.
(#19993) 3800+ Ha mindenképp kell az oldallemezre venti(meleg nagyon a vga?) akkor a 140mm-s mérettel jobban jársz és az Arctic-t felejtsd el(1000-szer leírtam,keress rá).Az ajánlott ventiket megtalálod az Összefoglalóban.Ha azok nem felelnek meg akkor árkeret+csatlakozó(3 vs. 4 pin) feltüntetésével jelezd-segítek ha tudok.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19996) 3800+ válasza Grózi (#19995) üzenetére


3800+
őstag

Szeretnek igen oldalra is. :) Nem mondanam melegnek a VGA-t de viszonylag kicsi a gephaz igy jobbnak latom ha tobb helyrol kapja a levegot.

Igazabol a PWM-mel az a baja a lapomnak hogy nem tudom homerseklethez igazitani, igy a jelenlegi 1500 rpm kepes Xilence ventit is tobb ora jatek utan is max 800-on forgatja. Ennel az rpm-nel szinte semmit nem er ez a venti. Igy talan az lenne a legjobb ha egy fix fordulaton porgo halk ventit vennek ennek a helyere is. A 14 centis ventinel is ez lenne a lenyeg, nem muszaj szabalyozni porogjon csak, nyomja a levegot de amennyire lehet halkan. Az ajanlottak kozul melyik az ami jelenleg nagyjabol megfelelne az elvarasoknak? :)

Tolem LEDes is lehet bar nagyon nem latszodik...

Koszonom a segitseget, bocsanat h nem neztem az osszefoglalot, mobil verzional nem jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#19997) kiezTe90 válasza dqdb (#19992) üzenetére


kiezTe90
senior tag

Köszönöm a válaszokat!
A hűtő amit javasoltál 161mm, a gépházba pedig pont 161mm a max. Szóval elég necces lenne bele. (Mivel cnc-s vagyok ezért tudom hogy az a 161mmer az +/- x mm-er szoval nem kockáztatok..)
Akkor majd a cpu hűtőt a javaslatod szerint szerelem be. :)
Grafika köszönöm az ábrázolást akkor ez a megoldás lesz az igazi!
Még majd bekellene szereznem egy ilyen cha fan1 aljzatta egy 3as elosztó csatlakozót. (Ha van valakinek pesten felesleges, akkor megvennén)
Grózi Neked is köszönöm a segítséget!
Jövőhéten megjön minden, majd összeszerelem dobok fel képet hogyan is néz ki. :)

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#19998) Grózi válasza 3800+ (#19996) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor ezt ajánlom neked:[link]
Teheted pwr_fan aljzatra(fix 12 V,tehát max. fordulat) 7 V adapterrel,ha a lapod nem képes 3 pin-n se szabályozni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19999) 3800+ válasza Grózi (#19998) üzenetére


3800+
őstag

Arkeretet nem irtam, de azt hiszem hogy ha veszek ket gagyibb ventillatort oldalra meg elore kevesebbet erek vele mint ezzel. Arban meg ugyanott vagyok. Pont olyan helyen van az oldalso hely h kapna a vga es a cpu is rendesen. Ennek a kabele milyen hosszu? Csakmert ha oldalra rakom ugye valahogy be is kell dugni mielott felteszem az oldalat a haznak.

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#20000) Grafirka válasza 3800+ (#19993) üzenetére


Grafirka
őstag

Arctic cooling rol lebeszelnelek. Iden tavasszal legalabb 3x egymasutan szivtam az AC ventilatorokkal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.