Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42002) zolee0307 válasza Singularity (#41995) üzenetére


zolee0307
őstag

Fractal design FD-ACC-ADJ-R1-BK. Ez van ráírva.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#42003) Atilla001


Atilla001
senior tag

Üdv!
Lehetséges hogy BQ pure wings 2 140mm 5V on elindult sokáig, majd kopás vagy öregedés miatt már nem indul el és halkan de zavaróan kerreg? A Pure Base 600 ház beépített szabályzója 5V ról indít és véletlen vettem észre, hogy nem forog, de ha igen kerreg. Zsírzás segíthet ezen? Bontott már valaki ilyet?
thx

[ Szerkesztve ]

Védd a természetet!

(#42004) Kobe válasza abridabri (#42000) üzenetére


Kobe
veterán

De, a phanteks d30at nezegettem / raktam a varolistamra, de megnezem a tobbit is

(#42005) barry26


barry26
csendes tag

Sziasztok,

valaki szerzett már be Arctic P12 Max-ot? Rendeltem 2-t múlt héten de még nem jött meg.

Mennyire hangos 600-1000 RPM körül? golyós csapágytól tartok kicsit, hogy megbánom a rendelést

(#42006) Shalee válasza barry26 (#42005) üzenetére


Shalee
csendes tag

Nekem most hozza a futár, délután be is dobom őket a gépbe. Aztán meglátjuk, a mostaniak már amúgy is zörögtek.

(#42007) Benhill válasza barry26 (#42005) üzenetére


Benhill
senior tag

Nekem is ma hozta kb 1 óraja, beraktam már a gépbe párat, de szinte zero hang van 1000RPM-en.

Van külső venti hubom, magam elé rakom a ventit nagyájból 40 centire, és 1000RPM-en konkrétan nem hallom ahogy forog. 1500-on is éppen hogy hallom. 1800-tól már sok.

Zajra érzékeny vagyok kifejezetten úgy mondom ezt.

A bluechipes 2590Ft ért minden forintját megéri szerintem. Golyós csapágyakat per pill ugy lehet csak észre venni, ha 2-3cm-ről hallgatod a ventit.

(#42008) spleenszuru


spleenszuru
őstag

Sziasztok!

Valaki esetleg beújított már BQ Silent Wings 4-et? Elég nagy hype van körülötte, tényleg olyan jó, vagy csak vakítás?
Áraktól most tekintsünk el.

Malaka!

(#42009) barry26 válasza Benhill (#42007) üzenetére


barry26
csendes tag

És alacsonyabb RPM-en? Régi P12-esek elől vannak a front Mesh felől. 500 rpm körül szoktam járatni általában. Mivel full nyitott a ház, eléggé hallatszik minden

(#42010) abridabri válasza spleenszuru (#42008) üzenetére


abridabri
veterán

Nekem van 2db 140 SW4 ,de pont ma rendeltem meg az utótdjukat :) ( Corsair Elite rgb ennyiért nem hagyhattam ott )
Egymás mellett vannak az SW4 ek és az Arctic P14 ek, így elég jó összehasonlítási alapom van ,valóban kicsit több levegőt tol az SW4 (mindkettő 1000rpmre belőve -így használom ) és nagyon picit halkabb is ,viszont nem ér meg 9500 -at szerintem.

(#42011) Zamma válasza spleenszuru (#42008) üzenetére


Zamma
őstag

Ez csak a PRO-ra igaz, nem a simára...
A te embered a P14 Max... ugyanazt tudja negyede-ötöde áron...

[ Szerkesztve ]

(#42012) echterion


echterion
nagyúr

Sziasztok,
Adott ez a fajta venti: ID Cooling XF-12025-RGB-TRIO-SNOW. Speckó szerint a minimum fordulatszáma 700 rpm, starting voltage pedig 7V. Ez nekem még hangos picit, ha teszek eléjük egy potit, akkor tudnának ezek menni 4-5V-on is szerintetek vagy a 7V-os induló fesz azt jelenti, hogy az alatt meg se mozdul? Valami ilyesmit gondoltam eléjük pakolni.

**********

(#42013) Grózi válasza echterion (#42012) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem fog elindulni 4-5V-n és tartósan 7 V alatt járatva hamar megnyekken.
Nézz helyette más ventit.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#42014) echterion válasza Grózi (#42013) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszi a megerősítést. Pedig szép cuccok, meg rezonancia sincs, csak ilyen tempóbál nekem nagy a szélzaja.

**********

(#42015) Zamma válasza echterion (#42014) üzenetére


Zamma
őstag

A szépségért szenvedni kell...
...de én inkább meghagytam a szenvedést másnak és bár nincs RGB-m, viszont hűvös és csend igen.

(#42016) Zamma válasza spleenszuru (#42008) üzenetére


Zamma
őstag

P12 MAX akart lenni, most olvasom, bocs! :R

(#42017) blp85 válasza echterion (#42014) üzenetére


blp85
aktív tag

Szia!

Az Arcticnak van RGB-s ventilátora, ami 0 Rpm-et is tud. Szerintem csendes, mondjuk nem max. fordulaton :) (nekem jelenleg 3 db 14 cm-es és 1 db 12 cm-es üzemel belőle, de még 3 db 12 cm-es lesz beszerelve előre. A színéről annyit, hogy nagyon szép, de szoba világításnak is elmenne, ha nem lenne a fényereje levéve.
[link]

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#42018) spleenszuru válasza Zamma (#42016) üzenetére


spleenszuru
őstag

Köszönöm, de semmi gond, akkor lesz releváns, ha végre veszek új házat, amibe majd kell alulra 3 profi légáramú venti. :)

Malaka!

(#42019) Zamma válasza spleenszuru (#42018) üzenetére


Zamma
őstag

Á, látom megérkeztél a felismerésre hogy az alulról szívó házakkal lehet jó vga hűtést elérni. Maximálisan támogatom! :R
Sokan idáig valamiért nem jutnak el... :U :F

(#42020) spleenszuru válasza Zamma (#42019) üzenetére


spleenszuru
őstag

Szegény odamodolt 140-esem a kártya mögé ugyan tesz valamit biztosan, de egy jó kis alulról 3x120-at biztos nem überel. :)

Lian Li O11 Air-t néztem ki amúgy magamnak. Kezdő hibát vétettem, mikor a házat rendeltem meg legelőször.

Malaka!

(#42021) echterion válasza blp85 (#42017) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszi, ez tetszik. Megnézem, van-e fehérben, nekem majd olyan kell, de gondolom, igen. :R

Zamma: az előző build-em rgb nélküli fehér konfig volt P12 PST ventikkel (azokat szerettem, jó cuccok), gondoltam, most újítok egyet.

spleenszuru: vizes topikban szidják az O11-et, pedig sztem nagyon jó kis kuckó, én full vizet is raktam bele, de most a Mini-ben is remek vga és cpu hőfokokat produkáltam azzal, hogy alul be-, felül meg kifújom a levegőt. Csak ne kellene bele SFX táp...

[ Szerkesztve ]

**********

(#42022) blp85 válasza echterion (#42021) üzenetére


blp85
aktív tag

Sima RGB-t nem tudom, de A-RGB az van.

[link]

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#42023) echterion válasza blp85 (#42022) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszi. :R
Nekem mind rgb, ami világít és sokszínű. :B De ez az én tudatlanságom, majd ezt is megtanulom, mint minden mást.

[ Szerkesztve ]

**********

(#42024) blp85 válasza echterion (#42023) üzenetére


blp85
aktív tag

Végülis mindegyik RGB, csak azt hiszem az A-RGB 3 pines és címezhető, illetve talán 5V-os, a másik meg 4 pin 12V és nem egyszerre megy a szivárvány. :)
Annyira sajnos én sem vagyok annyira otthon ebben, nekem a sima 4 pines RGB van, de az Arcticnak ez a szekérkerék venti kinézete nagyon tetszik.

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#42026) sutyerák007


sutyerák007
senior tag

Sziasztok!

Define s házba keresnék extra ventiket. Jelenleg az adatlapomon szereplő alkatrészek laknak a házban de érkezik az 1060 helyére egy 7900xt és a proci is valami gyorsabbra lesz cserélve.
Elől hátul 1-1 Fractal Design Dynamic GP-14 van gyárilag. Gondoltam dobok be helyettük/melléjük még 1-2 darabot feltételezem meghálálnák az alkatrészek.
Mit ajánlanátok, hogy tegyem hatékonyabbá a hűtést? Életemben nem vettem még ventit így nem tudom, hogy 1-2 extra mennyit dob a hangulaton.
Előre is köszi minden segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#42027) barry26 válasza Benhill (#42007) üzenetére


barry26
csendes tag

Hát megjött 2db, az egyik P12 Max ciripel kicsit. a másiknak semmi hangja... Vissza küldjem szerintetek az egyiket?

(#42028) abridabri válasza sutyerák007 (#42026) üzenetére


abridabri
veterán

A gyári Fractal ventik gyengék (alacsony statikus nyomás /1000rpm ) 3db Arctic P14 pwm PST-t javaslok előre (egybefűzhetők, 1 kábellel csatlakoznak így az alaplapra ) ,fentre+hátra kifújónak jók a gyári Fractalok.
(De vehetsz 5ös pakkot is akár ,ha nem sokkal drágább mint a 3db külön, akkor egyet akár lentre is lehet rakni a VGA alá próbaképpen , ha meleg lenne a 7900xt)

[ Szerkesztve ]

(#42029) Benhill válasza barry26 (#42027) üzenetére


Benhill
senior tag

Jó kérdés.
Amúgy ezt olvasva, lehet hogy én is kipróbálom mindegyiket. Hárombol eddig csendes mind. 15-öt vettem cserélem az összes ventimet ezekre. YT videók meggyőzőek voltak aztán többet vettem.

(#42030) Daffchy


Daffchy
őstag

Sziasztok!

Ma elugrottam 5 db P12 Max-ért a Kék Csippes kollégákhoz mert megláttam van raktáron.

Mind az 5 rendben van, nem ciripel, nem zörög egyik sem. Csapágynak semmi hangja szerencsére, láttam valaki fél tőle.
Érzékeny vagyok a zajra, rezgésekre és fura anomáliákra, de tűréshatáron belül van minden (remélem jó 5 db-ot sikerült kifognom és így is marad). :)

Ár-érték bajnok szerintem, ha nem kell az RGB, azt a 2590 Ft-ot messzemenően megérte (pedig magasabb árat jósoltak neki).

A 4 db fekete felfogató csavaron kívül más nem jár hozzá, nyilván így is tud alacsonyab maradni az ár.

Mind az 5 db be lett szerelve, 1000 rpm-en megy 4 db és 1500-ön a CPU-n lévő, nagyon barátságos a hangjuk, 60%-ra pörögnek terhelésnél, így az eddigi (nem tudom pontosan milyen) Corsair-ok helyett megváltás, pedig az valami 4500 Ft volt évekkel ezelőtt darabja.

Nagyon vártam ezt a ventit mióta az első videotesztet megláttam és nem csalódtam szerencsére. :R

(#42031) barry26 válasza Daffchy (#42030) üzenetére


barry26
csendes tag

Én 2-t vettem az egyik "ciripel" kb ilyen hangja van mint ennek a videóban. Nem tudom visszaküldjem e, a másik sokkal halkabb. majdnem annyi a visszaküldés mint a venti ára :D

[ Szerkesztve ]

(#42032) Zamma válasza barry26 (#42027) üzenetére


Zamma
őstag

3 napon belül vagy? Cseréltesd, reméljük cserélik.

(#42033) barry26 válasza Zamma (#42032) üzenetére


barry26
csendes tag

PCX-ről rendeltem. ma jött meg, ez amúgy ilyen típus hiba lehet? vagy csak az első minták között van pár ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#42034) Zamma válasza Benhill (#42029) üzenetére


Zamma
őstag

Azt írd már meg hogy 15-ből mennyi a jó, légyszi!

(#42035) Kobe válasza Daffchy (#42030) üzenetére


Kobe
veterán

én alapvetően nagyon a minimalista designt kedvelem gép-belsőség terén. A P12 nálam is nagy esélyes lett volna, ment vissza. Fel nem foghatom, hogy a jelenlegi árszinteken hogy a hóviharba lehet, hogy olcsóbb ugyanazt a ventit ellátni 1-enként 20-30cm táp + pwm kábellel (30cm x X eres réz) , mint mondjuk a Bionix-en levő 2 cm széles 3-4 ágas (össz 8cmes réztűs) filléres tételből megoldani.

A többi gyártó mind ezzel szórakozik, csak ott az RGB + kb 1 dolláros műanyag bizbasszal az amugy 3-4ezres venti ugrik a 12-13ezres árszintre (és 1 éven belül garantáltan megsárgulnak a ledek......wtf)

Én az Arctic helyében a bionixes pines megoldást implementálnám a P12Max / P12 ARGB-re, emelném 2-4 dollár között az áron és tarolnám a piacot, best buy / best performer lenne

(#42036) Benhill válasza Zamma (#42034) üzenetére


Benhill
senior tag

Holnap délelőtt tudom tesztelni a többit, ha megvan irok.

(#42037) Zamma válasza barry26 (#42033) üzenetére


Zamma
őstag

Nem lehet egyelőre biztosat tudni, mert kicsi még a tapasztalati halmaz.
Illetve egy viszont biztos, hogy a hárombetűs cégnek „meg lett csinálva a reklám rendesen”... :DDD
A másik cégtől egyelőre nem jött ide negatívum, de nem gondolnám hogy ez cégfüggő (esetleg szállítmányfüggő).

:))
@mindenki
Ha van valakinek P12 Max tapasztalata ide kéretik megírni! Köszi! :R

Nekem is a héten jön a kékektől :B amint itt van én is megírom... :K

[ Szerkesztve ]

(#42038) Zamma válasza Benhill (#42036) üzenetére


Zamma
őstag

Tuti vagy, köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#42039) barry26 válasza Zamma (#42037) üzenetére


barry26
csendes tag

Nem a hárombetűs cég hibája szerintem, mindig tőlük rendelek meg ezután is fogok. Nem ők válogatják meg hogy milyen készletet kapnak :))

kéktől vettem egy gépházat decemberben, gyári A-RGB ventije lötyög meg hangos, azt váltotta a P12 Max

(#42040) Daffchy válasza barry26 (#42031) üzenetére


Daffchy
őstag

Biztos cseréltetném, ennek az 5en eddig pár óra teszt után nincs fura hangja se alacsony se magas fordulaton.
Remélem így is marad. :)

(#42041) barry26


barry26
csendes tag

Lenne egy kérdésem még a ventikkel kapcsolatban, ha már így rátaláltam erre a topicra :D
MSI Mag Forge gépházhoz járt egy A-RGB venti, ami elkezdett lötyögni kb 1 hónap után aztán próbáltam gariztatni de csak gépházzal együtt lehet, bontani meg nem akartam...

Ilyen ventiről lenne szó amúgy, gondoltam hogy MSI nem magának gyártja ezeket, de azt nem hogy ez egy tucat design, többet vártam volna az MSI-től :D
Pár venti példaként árukeresőről:
Akyga
Ventaris
Natec Genesis
Gembird

vagy egy másik venti ASUS-tól, TUF szériás gépházhoz adták. Full ugyanaz mint amit a Bitfenix ad

(#42042) Zamma válasza barry26 (#42041) üzenetére


Zamma
őstag

Köszi az infókat, érthető...
És mi a kérdés?

Ha jó ár/értékű A-RGB-s venti kell, akkor
- 120 mm [link]
- 140 mm [link]

[ Szerkesztve ]

(#42043) barry26 válasza Zamma (#42042) üzenetére


barry26
csendes tag

hogy miért jó egy MSI szintű márkának ilyen random kínai nagyker ventilátort használnia? Amit később nem tud cserélni mert nincs pót alkatrész... Ez volt a hibája amúgy

Asus venti amúgy teljesen korrekt, halk

[ Szerkesztve ]

(#42044) Zamma válasza barry26 (#42043) üzenetére


Zamma
őstag

Örülj neki hogy nem robbant szét... :DDD

(#42045) Rowon válasza barry26 (#42039) üzenetére


Rowon
veterán

Csak leírom véleménynek a hárombetűs céggel kapcsolatos tapasztalataimat. Minden bizonnyal PC×. Rendeltem tőlük dolgokat és bejelöltem az extra doboz funkciót, mert sérülékeny dologról volt szó. Egy sima mezei dobozban jött minden, és még egy buborékos fóliára sem futotta nekik. Részemről mindenképpen negatív benyomást kelt, hogy a csomagolók ennyire trehányak náluk.

Éppen ezért vadiúj HDD-t nem is mertem onnan rendelni.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#42046) spleenszuru válasza Zamma (#42042) üzenetére


spleenszuru
őstag

Amúgy, mióta van gumi rezgéscsillapító az Arctic P szérián?

Malaka!

(#42047) spleenszuru válasza Rowon (#42045) üzenetére


spleenszuru
őstag

Nekem általában nincs bajom velük, de tény, hogy sokszor csak kartonpapírból hajtogatott "dobozt" hoznak létre.
Igaz, eddigi cuccaimnak az is bőven megfelelt.

Engem a zöld manó akaszott ki, mikor a vga-m, és a procihűtőm csomagolták össze sima folpack vastagságú sztreccs fóliával, és csókolom.
Alaplapom is tőlük van, szintén csak egy fólia, sarkain kiszakadva.

Malaka!

(#42048) barry26 válasza spleenszuru (#42047) üzenetére


barry26
csendes tag

Én a zöld manós boltból vettem múltkor P12 A-RGB ventit, natúr csomagolásban érkezett, még fólia se volt rajt. De abban verhetetlenek, hogy másnapra megjön a termék és csak 650 az automata...

[ Szerkesztve ]

(#42049) Rowon válasza barry26 (#42048) üzenetére


Rowon
veterán

Ennyi, valamit valamiért. Procihűtőt és tápot vettem onnan eddig, a procihűtő dobozán látszott, hogy valaki leejtette. A bordák alja kicsit deformált is lett, de simán használható és egy fém szerszámmal visszahajtogattam őket.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#42050) Zamma válasza spleenszuru (#42046) üzenetére


Zamma
őstag

Ezzel keztődött, a Bionixon már volt korábban is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.