Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) abdulka1 válasza s.bala31 (#36000) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia! A két felső 140-es kifelé fúj? Ha igen, akkor talán még ront is a hűtésen, mert a CPU hűtő elől elveszi az előlap felől betolt friss levegőt.
A 140 ventiket tedd át előre, és esetleg egy 120-ast tegyél fentre a hátsó pozícióba.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#36002) tasiadam válasza s.bala31 (#36000) üzenetére


tasiadam
veterán

AiO vízhűtésre gondoltam. Tedd elöle a 14-eseket és a 12asokat hátra. Inkább legyen pozitív a nyomás.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#36003) maestro87 válasza tasiadam (#35993) üzenetére


maestro87
őstag

És tényleg kapni itthon 2000 alatt is 20 dB alatti ventilátorokat. :R De akkor miért vesztek 4-5 ezer forintosokat? :DDD Azok mivel tudnak többet például ennél az 1500 Ft-os ventilátornál: SilentiumPC 120mm Zephyr ? :)

Amúgy még gondolkozom, hogy a Meshify C Mini házam gyári hűtőit lecserélném 4 pines 14 cm-esekre, mert a gyáriak csak 3 pinesek és csak a proci hűtővel együtt tudják változtatni a fordulatszámukat. Érdemes lenne cserélni?
Ilyen van benne jelenleg (1 elöl és 1 hátul). És jó lenne előre két 14 cm-es. :)

(#36004) tasiadam válasza maestro87 (#36003) üzenetére


tasiadam
veterán

Elso reszre a valasz: mert mindegyik masra jo, mashogy nez ki. En haaznaltam F12 arcticot, de y elosztoval 2 kulonbozo fordulaton ment. Van nekem 2 darab 5-6 eves cooler master ventim amit napokban olajoztam ujra es jobb mint uj koraban. A por megall rajta es hat siklocsapagyas, igy nem a legjobb.

Masodikra: akkor tudjak a CPU-val egyutt valtoztatni, ha ugy allitod be. Nekem a hatso mukodik vele egyutt, nem kiemelkrdoen valtozik a fordulata, de megoldhato a 3 pinessel is.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#36005) chopin42 válasza maestro87 (#36003) üzenetére


chopin42
őstag

Nos, én jó pár ventit kipróbáltam, az első, amit leszögeznék (bár ezt alapból is tudtam): a gyári adat KAMU! Miért? 20db 5 cm-ről nagyon nem ugyanaz, mint 20db 5 m-ről. Csak ezt nem tüntetik fel ugye a kedves gyártók...sorolhatnám még, de kb ilyenek a gyári adatok. A megadott fordulatszám is tájékoztató jellegű, bár sokan odaírják, hogy +/-10%, ám gyakran ettől nagyobb a valóságban.
A gagyi és a drága ventilátorok között az alapvető különbség az, hogy a gyári adat a drágábbak felé haladva egyre kevésbé hazug, de összehasonlításra továbbra is alkalmatlan. Az is tény, hogy a 5k/db venti nem lesz 2x olyan jó, mint a 2,5k venti. Amiben jobb lesz: anyaghasználat, csomagolás, várható élettartam, minőségibb csapágyazás, minimum fordulat alacsonyabb, szélesebb szabályozhatóság, emiatt halkabb is. Az is tény, hogy minden embernek más a hangos: van, akit egyes venti 800-on is zavar, mást 1000rmp-en sem bántja, de nagyjából az 1000rpm-es határ az, ami után egy ventilátor már mindenképp hallható, a minőség felé haladva eltérő mértékben, de 1500-on mindent hallani.
A minőségi ventilátorokra jellemző még, hogy alacsony fordulaton is több levegőt tolnak, mint olcsóbb társaik, tehát a zaj/teljesítmény arányuk jobb.
Megéri-e drágább ventit venni? Ha az embernek nincs extra elvárása, érdemes az ár-érték arányt nézni, és abból a bevált, jó típusokat venni.
Ami vicces, hogy az arctic legújabb p-szériája zaj teljesítményben nagyon is jól sikerült! Ha olcsó venti kell, akkor ezt ajánlom. Pl arctip p14 pst, nekem ebből van 4 a gépben, 800rpm ig nagyon csendesek, 1000 alatt mindent lehűtenek. Ezeknek darabja max 2k, így anyaghasználatuk gagyi, csomagolás nagyon puritán, hajlamosak rezonálni, de ez gumival kiküszöbölhető. Cserébe megkapták a drága ventikre jellemző teljesítményt és motort, 200-1700rpm, félpasszív 0% pwm-nél, összefűzhető. Ha ettől jobb kell, az a silent wings 3, vagy a noiseblocker széria, de ott pl nem kapunk ennyire széles szabályozási tartományt, illetve nem félpasszívak. Van még pár venti, de igazából ami nálam járt (wing boost 2/3, phanteks f140mp/sp, noiseblocker b12-4/b12p) azok közül az arctic a bestbuy. Ami még nálam van, az a noctua nf-a12x25, de ez 10k/db, speciális feladatra kellett, másrészt tényleg brutál csendes, elképesztő levegőt tol, félpasszív, és a csomagolása annyira igényes, olyan sok tartozékkal, hogy bármelyik ventit megdrágítaná+2-3k val.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#36006) s.bala31 válasza tasiadam (#36002) üzenetére


s.bala31
őstag

Köszi mindenkinek a segítséget. Megfordítottam a 140-es ventiket sajnos előre nem fértek be. Nézegettem a hűtéseket és valószínű ezt fogom beszerezni: https://www2.arctic.ac/liquidfreezer2/liquid-freezer-240-en/ Tesztek alapján egész jónak tűnik.

(#36007) exorcis2


exorcis2
csendes tag

sziasztok. dractal desing meshify C házamban szeretném a ventiket lecserélni valami komolyabbra. nemtudok dönteni, sem a méretekben, sem pedig a márkában. előre inkább 3x120, vagy 2x140 menjen? hátul pedig 1x120 nak van hely. dark rock 4 es proci hűtőm van, top -ra nemhiszem hogy kellene venti, vagy mégis? szerintem jól szellőzik majd igyis.
Noctua NF-A14 ULN 140mm Fan jó választás? vagy be quiet pure wings 3?

(#36008) abdulka1 válasza s.bala31 (#36006) üzenetére


abdulka1
őstag

Hogy hogy nem fértek be előre? Nekem az M25-V házba (ami ugyan az mint a tiéd, csak beépített hangcucc nélkül), már volt elől 2 db 140-es Arctic, illetve most is 2db 140-es Wing Boost 2 ventilátor van.
Csak akkor nem tudsz kettőt beszerelni, ha 120-as rögzítéssel van a 140-es ventilátor.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#36009) s.bala31 válasza abdulka1 (#36008) üzenetére


s.bala31
őstag

Leírásban ez van:
Fan Configuration Front Panel:2x 120 mm fan (pre-installed) or radiator (optional)Rear Panel:1x 120 mm LED fan (pre-installed)Top Panel:3x 120 mm or 2x 140 mm fan (optional)** Ezért inkább nem szedtem komolyabban szét, lehet befér de már a 2 120-as mellett sem marad sok hely.

[ Szerkesztve ]

(#36010) abdulka1 válasza s.bala31 (#36009) üzenetére


abdulka1
őstag

Igen az elő telepített az 120-as.

Részlet a leírásból: "Optimal Preparation for Perfect Airflow
The front panel has on its right and left, hidden behind the mesh panel, numerous air inlets, which ensure a supply of cold air. Pre-installed in the front panel, behind the dust filter, are two 120 mm fans. Alternatively, there are suitable holes for two 140 mm fans. For water cooling, the M25-W offers the possibility of a 240 mm or 280 mm radiator, with a total height of 5.5 cm including fan, to be operated in the front of the case. On the rear panel of the case a 120 mm LED fan is pre-installed. If desired, three 120 mm or two 140 mm fans can be installed underneath the magnetic dust filter on the top panel. Oval hole cutouts offer excellent opportunities for perfect positioning of fans or radiators."

Mihez nem marad hely? A két 140-es fölött is elfér 2db 5,25"-os egység is, vastagságban meg nincs különbség.
Félre ne érts, nem kötekedni akarok, csak nem értem mire gondolsz.

Egy biztos, olyan ventilátor kell ami nagy statikus nyomásra képes, mert elég sűrű az előlapi porszűrő.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#36011) s.bala31 válasza abdulka1 (#36010) üzenetére


s.bala31
őstag

Amit bemásoltam az a Specifications fül alatt találtam, ott a Front Panel:2x 120 mm fan (pre-installed) or radiator (optional) valamint Top Panel:3x 120 mm or 2x 140 mm fan (optional). Az Overview-nál tényleg írják hogy előre is mehet 2 140-es venti de nekem ez tegnap este elkerülte a figyelmem. Bár írhatnák mindkét helyre ugyanazt a szöveget, ez így kicsit megtévesztő szerintem. Kösz az észrevételt.

(#36012) hentes555


hentes555
senior tag

Sziasztok!

Van egy FSP Hexa+ 400W tápom, amiben mostanában kezd hangos lenni a venti, valószínű csapágyas lesz. Van egy hibás elektronikájú Chieftec CTG-550-80P tápom havertól, abban van egy szintén 120 mm-es venti, szintén 2 vezetékes. Az FSP gyárija Yate Loon, 12V-ot és 0.3A-t kér, ez meg 0.18-at. Gondolom attól még lehet ugyanolyan légszállítása, hogy kevesebb amperrel beéri, nem? Neten nem találtam erre vonatkozóan semmi infót. Meg ha a Chifi belerakta az 550-es tápba akkor a 400-as FSP-be is jónak kellene lennie gondolom, főleg hogy full alap konfig külön VGA nélkül, nem?
Illetve másik kérdés, hogy a CTG-t szétszedve úgy néz ki a dolog, hogy a venti alatt van egy műanyag fólia felcsavarozva, ennek mi haszna van? És rakjam be így a Hexába vagy szedjem le róla? :U

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#36013) abdulka1 válasza hentes555 (#36012) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Én első körben adnék egy kis kenést az eredeti ventinek.
Vedd le a hásó matricát és az alatta található műanyag korongot, és cseppents bele, 2 csepp műszer olajat.
Másrészt nyugodtan átrakhatod a másik ventilátort, de a műanyag lapot ne. Az a légáram irányítását szolgálja, és tápspecifikus. Ha nem volt az FSP-ben, akkor nem is kell bele.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#36014) wihay válasza abdulka1 (#36013) üzenetére


wihay
tag

Sziasztok, szeretnék venni majd közeljövőben ventilátort hogy a meleg levegőt szívja ki (hátúról) a gépházból, mert elégé uralkodik a meleg levegő..

- Kettő ventilátort néztem: A Noctuatól: a) Noctua NF-F12 PWM b) NF-S12B redux
Kérdésem ezek közül melyiket érné megvenni, hosszútávra?
ui: Ha az NF-S12B több levegőt mozdít meg mint az NF-F12, akkor mért/mivel drágább?

(#36015) abdulka1 válasza wihay (#36014) üzenetére


abdulka1
őstag

NF-S12B redux PWM 1200: Alacsonyabb statikus nyomást tud biztosítani, ezért kevésbé ajánlott sűrű porszűrő, vagy sűrű lamellás bordára/radira. (ettől függetlenül, sok ajánlott típusétól magasabb ez az érték)
Tartozék, csak 4db csavar.
A megadott célra (a kettő közül), szerintem ez neked megfelel.

NF-F12 PWM: Magasabb statikus nyomása miatt jó a sűrű porszűrő mögé, illetve radiátorokra is.
Tartozék 4db csavar, fordulatszám csökkentő adapter, y elosztó, hosszabbító, rezgés csökkentők.
A ártöbblet jelentős részét a kiegészítők adják.

Személyes tapasztalatom nincs ezekkel, csak a gyártói oldal adatai alapján alkottam véleményt.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#36016) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! innen ide irányítottak. Persze elolvastam az összefoglalót, de nem látom már a fától az erdőt!
A ház ventilátorokkal kapcsolatban, itt problémáztam utoljára, de nem kaptam érdemi választ.
Lényegi kérdésem: tudtok ajánlani 200x25mm 800RPM és 140x25mm 1200RPM minőségi házventilátorokat 4 pin-es, azaz PWM kivitelben és az RGB nem fontos, csak a minőség, tartósság, csend!
Minden választ köszönök!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#36017) chopin42 válasza VGYke (#36016) üzenetére


chopin42
őstag

Milyen keret van rá? Mert lehet ajánlani 2k és 10k kerethez is, könnyebb, ha tudjuk.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#36018) VGYke válasza chopin42 (#36017) üzenetére


VGYke
addikt

Elsődleges szempont a minőség (minimális zaj, hosszú élettartam), másodlagos az ár.
Nem azt mondom hogy mindegy, de egyszer akarom megvenni, viszont 10 évig használni :)

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#36019) maestro87 válasza chopin42 (#36005) üzenetére


maestro87
őstag

Köszi, akkor valószínűleg az Arctic lesz. :R És világítósban (RGB) mi a best buy 14-cm-es Meshify C Mini házba? :D Mert ha már átlátszó oldallapos házat vettem, akkor elvárnám tőle hogy világítson. :DDD

(#36004) tasiadam:
Most nézem, hogy a 3 pines CPU_FAN2-re van kötve az első ventilátor, lehet hogy az feszültséggel vezérelné az egyébként nem vezérelhető ventilátort? Mert manual szerint az a port nem is vezérelhető.
Alaplap: B75 Pro3-M

(#36020) tasiadam válasza maestro87 (#36019) üzenetére


tasiadam
veterán

Olyasmi anomaliat vettem en eszre magamnal, hogy ha 4 pines es 3 pines is van egy adott porta kotve, akkor a 4est nezi by deafult. Ha csak 3-mas mind a ketto, akkor a feszultseggel valtoztatja. Ezert forgarja ossze vissza.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#36021) chopin42 válasza maestro87 (#36019) üzenetére


chopin42
őstag

Rgb ventikhez nem értek, mert iszonyat drágák, és cserébe nem jók, többségében. 14-es világítósban jó lesz az alpenföhn wb3 140 argb, ,de itthon még nem kapni, csak 120-as verzióban. Annak darabja 7k, 3db os pakkban 18-20k. Szóval húzós. Egyébként meg egy jóféle airflow venti, mehify c-be jó lehet. Vagy az arctic p14-hez veszel phanteks halos keretet, az is drága, de cserébe bármelyik venti lehet rgb.

(#36018) VGYke
Ha olcsóbban úsznád meg, akkor 4k alatt az arctic p14 pst a bestbuy szreintem, 200-1700 rpm, félpasszív, 900on kb egyenlő a wb3-al, de tovább is megy, cserébe gagyi érzetet kelt. De neked elég lehet az alpenföhn wing boost 3, nekem van belőle 1, max 1000rpm, és elég jó, csendes cucc, darabja 3,5k, valamivel jobb és csendesebb, mint a gyári ventik a p600s-ben, illetve 4pin pwm és összefűzhető gyárilag, nem kell elosztó/fan hub (ez igaz az arcticra is). Ha ezektől jobb kell, Akkor: Bq Silent wings 3 140mm pwm, alapból 1000rpm körüli (5-6k), de van high speed belőle (6-7k), vagy noiseblokcer eloop b14ps (7,5k+), de ez már tényleg brutál drága. Ha házventi kéne, és nem sajnálnám a pénzt, akkor a normál silent wingset venném.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#36022) VGYke válasza chopin42 (#36021) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm! Valahol, valakinek van adat arról, hogy a 3 pines ("Voltage") vezérlésű és a 4 PWM ventilátorok RPM szabályozási (vezérlési) tartománya mi?
Valahol azt olvastam, a 3 pin 60?-100% RPM, a PWM 30-100%. ?
Magyarul miért is kell nekünk házhűtőnek a PWM venti? Szerintem kell, de akkor a nagynevű házgyártók, miért nem ilyeneket tesznek a házaikba? Erre tudja valaki a választ?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#36023) chopin42 válasza VGYke (#36022) üzenetére


chopin42
őstag

A 3 pin az a feszültséget húzza le-fel. Tehát a 12-0 volt tartományt szabályozza. Amyi annyit tesz, hogy egyes ventik induló feszültsége magasabb, mint másoké, de a legtöbb 60%on, ami 7.2 volt már elindul. Vannak olyanok, amik már 3-4 volton elindulnak, de ezek ritkák. A pwm az azt csinálja, hogy a szinuszjel szerint adagolja az "impulzust", változatlan 12 volt alatt. Ettől függetlenül elindulnak a pwm ventik is feszültség szabályozással, csak nem mindegyik szereti az alacsony feszt, ezért nem ajánlott úgy hajtani őket. Viszont pwm szabályzással az állandó 12 volt miatt a szinuszgörbe szabályzással le lehet őket vinni 20%-ra is, egyes ventiket ez alá is, sőt , van amelyik 0%-nál megáll, így félpasszív. Ezért jobb a pwm. A pwm ventihez kell egy +chip, ami figyeli az impluzust, és a szerint adagolja a ventinek a kakaót. 3 pines ventiknél ez nincs, így valszeg olcsóbbak, de nem számottevően. Ezért rakhatnak a gyártók házventinek 3 pint.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#36024) Pakmara


Pakmara
őstag

Sziasztok!

Noctua NF-P14s árszintjén (5,7e ft)vagy olcsóbban keresek 140-es pwm ventit radiátorra. Ok a redux vagy van érdemesebb? Sw3-at már nem szeretném megfizetni, 120 mm-es rögzítő furatos nem játszik.

Köszi

(#36025) pistabyte


pistabyte
tag

Sziasztok. A kepen szereplő hűtési megoldás mennyire megfelelő? Nálam jelenleg elől 2 venti szív be a felső 2 venti sziv ki es hatul 1 venti sziv ki, tehát 3 venti sziv ki elol 2 venti pedig sziv be. A kepen viszont a ket felso venti kozul a haz hatso részén sziv ki es a mellette lévő sziv be.Jobb lenne a képen szereplő megoldás,hogy inkább tobb venti szivja be a friss levegőt,még akkor is ha fentről egy ventit ki szivobol be fujora raknék be? mert ugyebár a meleg levegő felfele aramlik

(#36026) Qtya123


Qtya123
őstag

Üdv!

Alaplap VRM hűtőbordáinak legoptimálisabb hűtésével kapcsolatban lenne kérdésem.

A házam egy Phanteks Enthoo Lux és elöl van egy 20 cm-es Cooler Master MegaFlow venti befújásra, hátul és a tetején pedig 2 darab 14 cm-es Phanteks ventik szívják ki a levegőt. A CPU hűtő egy Arctic Freezer 34.
Így:

Ez a legoptimálisabb a VRM hűtés szempontjából, vagy van valami másik, hatékonyabb megoldás? Nem magasak a hőmérsékletek, de a lehető legjobbat szeretném kihozni a rendelkezésre álló ventikből.

[ Szerkesztve ]

(#36027) abridabri


abridabri
veterán

Csomó 14cm venti tesztelve házban / radiátoron :
140-mm-Lüfter im Caseking-Härtetest - Lüftertest 2019
2:25: 100% fordulat házventiként
4:56: 100% fordulat radin
6:58: 1000RPM házban
8:00: 1000RPM radin
9:20: 500RPM házban
10:14: 500RPM radin

(#36028) VGYke válasza chopin42 (#36023) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm! megerősítettél abban, hogy minden házventinek, amit az alaplap vezérel, PWM-nek kell lennie! Tévedek?
Itt azonban az a baj, nincs olyan ház, ahová PWM ventiket építenének be alapból.

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#36029) chopin42 válasza VGYke (#36028) üzenetére


chopin42
őstag

Én csak leírtam, hogy mi a különbség. Van olyan dc (3pin) venti is, amellyik 7 volton 300at forog, illetve olyan pwm, ami 20%on is 600-al megy. Vegyél egy tetszőleges házat, aztán vegyél bele ventiket, ha kell. A p600s ventijei nem rosszak, van a házban elosztó, rákötöd, és működik simán. h500p mesh gyári ventijei sem rosszak. Ha ezektől jobb kell, akkor mindenképpen kell, hogy vegyél ventiket, kivéve a bequiet csúcs házainál (DarkBase 900rw2), ahol sw3 pwm jár alapból, de cserébe fos(abb) a szellőzés, mert hangszigetelt ház.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#36030) mgabi válasza abridabri (#36027) üzenetére


mgabi
senior tag

SW3 140 pwm HS csalódás a teszten, hangos. Szerintem sokkal jobbnak kellene lennie. Saját setupom: kifújás SW3 140 pwm hs, befújás porszűrő mögött: Vardar 140 (semi-passive), B14-PS. Sok setupot kipróbáltam már, de eddig ez a legjobb. Aer P140 sejtettem, hogy jó, mert a Kraken X62 nem véletlen ennyire brutál és csendes. De hogy elverje a mezőnyt, arra nem számítottam.

(#36031) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

úgy döntöttem kitakarítom a htpc-met és akkor már újra pasztázom a cpu-t és ventiket is cserélek, mert már kicsit zajosak. Az összefoglaló ajánlásait nézegetem.

A gépnek egy 45W-os AMD A10-6700T a lelke, amit egy Shuriken Rev. B hűt. A gyári hűtő helyére milyen 100 mm x 12 mm-es halk (pwm-es) ventit ajánlanátok?

(#36032) Albigator


Albigator
őstag

Sziasztok!

Végre új gépházat vettem: Fractal Design Meshify S2 TG Dark (alzában most nagyon nagy vétel kuponnal :K ) a mostani Kendomem helyett ezért ez lesz a legnagyobb szerelésem ez idáig. (CPU pasztázás, proci hűtő csere; táp csere, ventik mókolása az eddigi tevékenységem.)
Több kérdés is felmerült bennem az "átköltözéssel" kapcsolatban de talán a legfontosabb a következő:
Ebben a házban (a régivel ellentétben) van egy FAN Hub, amit helyesen szeretnék használni:

(saját kép1)
(saját kép2)
(saját kép3)

A Fractalba alapból elöl van 2 db és hátul 1db 3 pines 140 mm-es venti ...

De a mostani kuckómban 5 db venti van->volt abból egyet kiszereltem felülről. Előre az 5.25 colos rekeszes részbe befabrikáltam egy Be Quiet! Pure Wings 2 140mm PWM BL040 minőségi 4 pines ventit, ezt is át fogom szerelni az új házba, csak nem tudom, hova érdemes:
-elölre legalulra befújóra
-felülre a proci felé kifújóra
-legalulra középre befújóra

Ja és a kérdés, hogy ezt a Hubot úgy kell használni, hogy csak simán bedugom a 3 pines ventiket a 3 pines helyekre, a Be Quiet 4 pinest a 4 pinesre, a CPU ventijét is a 4 pinesre? Semmit se az alaplapra? Ha ez a HUB kap sata tápot és ahogy a leírás mutatja a 4 pines CPU Fanra kell még dugni a lapon, akkor ugyanúgy bírok mindent külön-külön vezérelni BIOS-ból (1 CPU, 3/4 FAN)? Mert azt nem értem, hogy ez így h lehetséges. :F
Vagy a mostani oldscool megoldás a nyerő? CPU venti az alaplap CPU ventis dugaljra, a maradék 3db 4 pines FAN dugaljt meg beosztom: Az első2 3pines ventit Y elosztóval az egyikre, a hátsó 3 pines mehet a 2.ra, a 3. Be Quiet 4 pines az utolsóra, amit aztán PWM alapján is tudok vezérelni BIOS-ban, a másik 2 (3, de egy elosztós azt egybe lehet) csak DC módban megy úgy is....

Hasznos infók:
-Fractal házikóm manuál
-egy Asus Prime B450 Plus a deszkám (1816-os BIOS)
-konfigom többi része az adatlapomon

Előre is köszi a választ. :D

[ Szerkesztve ]

(#36033) Jakuskacsa válasza Qtya123 (#36026) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Valami hasonló érdekelne engem is. Nálam vízhűtés van, elől távozik a meleg levegő, hátul jön be, de nálam se nagyon éri a vrm-et a levegő. Ki hogy oldja ezt meg?

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#36034) Qtya123 válasza Jakuskacsa (#36033) üzenetére


Qtya123
őstag

Az számomra nem kérdés, hogy abban az esetben, ha a felső ventilátort megfordítanám, hogy befelé fújja a levegőt, akkor nagyobb légáramot kapnának a VRM bordák, ráadásul külső, hidegebb levegőt.

Ami viszont elbizonytalanít az a légáramlás iránya. A jelenlegi felállásban minden lineáris, sehol nem "ütközik" a légáramlás iránya. Elöl beszív, hátul és fent kifúj. Viszont, ha a felső is befelé fúj, akkor gyakorlatilag a hátsó, kifelé szívó venti előtt kifelé áramló levegőbe tolná be a fenti venti a levegőt, kvázi "beleütközve". Na nekem ezzel van a gondom, hogy ez gáz-e, vagy elenyésző probléma és a fentről beszívott levegőnek több előnye van, mint az "ütközésnek" hátránya.

[ Szerkesztve ]

(#36035) Jakuskacsa válasza Qtya123 (#36034) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Nálam annyi a különbség hozzád képest, hogy fekvő a lap, így a vga áll. A fölött van 2 venti ami kifele szív. Elől van egy 240 es radi 2x2 ventivel, amit nem akartam befele forgatni (hülyeség is lenne befele fújatni a levegőt). Na most ezáltal hátulról szívja a hideget elől fújja ki. De így még annyi levegő sem éri a vrm bordákat mintha fordítva csinálnám.


Ha odaraknék egy 8cm-s ventit, szerintem nagyon belerondítana a kinézetbe.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#36036) Albigator válasza Albigator (#36032) üzenetére


Albigator
őstag

Üdv.

Megoldottam az egészet HUB nélkül.

A Be Quiet! Pure Wings 2 140mm PWM BL040 ventit nem szereltem még be, nem tudom hova lenne érdemes:

A 3 db 140 mm-es 3 pines ventiből az első2-öt egy csatira kötöttem (CHA_FAN3) a hátsó kifújót külön (CHA_FAN1). Ez a három a "zöld pipás" alap ház venti, hozzájuk már nem nyúlok. A kérdés a Be Quiet 140mm-es venti helye. Három kérdőjelet jelöltem be, abból az 1kérdőjeles szürke lenne szerinem a legjobb, csak ahhoz le kéne szedjem a takarólemez elejét lehet nem lenne olyan esztétikus [kép link]. De így a VGA kicsivel több levegőt kaphatna talán....
Ha "szükséges" a későbbiekben még vehetek egy ventit.

[ Szerkesztve ]

(#36037) snecy20


snecy20
veterán

3db Noctua NF-F12 PPC 3000 120mm mennyire ajánlott 360-as AIO radiátorhoz? A statikus nyomása elég brutális, a bolti árnak lényegében a harmadáért jutnék hozzá, csak kérdés hogy 1800rpm vagy az alatt mit tud, mert még régebbi tapasztalat, hogy kb. ezen fordulat felett a hangja elég elviselhetetlenné válik.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#36038) Jakuskacsa válasza snecy20 (#36037) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Én megdupláztam inkább a ventik számát, 3x2 -re, így halk is, meg szállít is. Nem lehetne ez is megoldás?

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#36039) snecy20 válasza Jakuskacsa (#36038) üzenetére


snecy20
veterán

3db venti már adott, a 2x3-as kialakításhoz kellenének a Noctuák.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#36040) Jakuskacsa válasza snecy20 (#36039) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Az már neked kell eldönteni, hogy zavar e a hang.. Engem anno ez sem zavart [link] , pedig mindenki hallotta ha bencheltem :D

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#36041) snecy20 válasza Jakuskacsa (#36040) üzenetére


snecy20
veterán

Igazából nem is a hang a kérdés, mert az említett Noctuák mellett nem lehet megmaradni 1800 RPM felett, a kérdés inkább az hogy tűrhető fordulaton adnak-e annyival nagyobb statikus nyomást mint az itthon elfekvőben lévő Arctic P12-k, hogy érdemes legyen beruházni rájuk.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#36042) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van 3db ilyen ventim [link] , és az Asus [link] lapomban csak maxon tudom őket működtetni . A lapon egy CPU aljzat, és egy fix 12V-os venti vezérlő van, mit tudnék tenni az ügy érdekében? Próbáltam Y alakú elosztóval is, CPU vezérlőről szabályozni, de így sem sikerül.

Tudnátok esetleg vmi elosztót, vagy bármit ajánlani nekem, amivel kicsit lejjebb tudnám halkítani a gépet? :R

(#36043) Jakuskacsa válasza Dark KillerX (#36042) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Valami alaplapi progi, vagy egyéb vezérlő program nem kavarhat be egymásnak? Én már jártam így az msi dragon center nevezetű szennyével. Simán felülírta a bios beállításokat.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#36044) Dark KillerX válasza Jakuskacsa (#36043) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Az fent van, akkor szedem is le, és próba. :R

(#36045) abridabri válasza snecy20 (#36041) üzenetére


abridabri
veterán

Azonos fordulatszamon azonos kialakitasu ventik (radiventi kevesebb lapattal / sok lapatos airflow venti) kb azonos statikus nyomast fognak produkalni ,tok mindegy milyen marka.
Csodak nincsenek, a legfontosabb tenyezo CFM es statikus nyomasnal is a fordulatszam. Elteres a ventiknel inkabb a csapagyban van meg a rezges elnyelo gumi sarkok megleteben.
Azert kell /erdemes draga ventit venni ,mert az mehet nagyobb rpmes olyan hangero mellett mint a xar venti alacsonyabb fordulaton.
Ha nem szamit a hang ,akkor A p12 is ugyanugy fog teljesiteni 1800rpmen mint a Noctua 1800rpmen.

(#36046) storm4


storm4
aktív tag

Sziasztok!

Ezt a ventit: Thermalright TY 14013R lehet még valahol kapni az országban?

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#36047) Grózi válasza storm4 (#36046) üzenetére


Grózi
Topikgazda

[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#36048) storm4 válasza Grózi (#36047) üzenetére


storm4
aktív tag

Üdv!

Köszönöm :R
Érdekes,amikor én néztem még nem volt,ezért is kérdeztem.
Érdekes módon az árukereső,illetve az árgép továbbra sem listázza...

Nem baj,tegnap rendeltem egyet innen: [link]

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#36049) Paxker315


Paxker315
addikt

Eh, a két első házventit cseréltem. Gumibigyóval voltak rögzítve, és, ahogy áthúztam a gumirögzítőt, a furatok körül kis műanyag darabok letörtek-repültek a keretről. Ezt hogy?

Oké, így is rögzíthetőek gumikkal, de ez kellemetlenül érintett. Eladhatóak ezek ilyen állapotban? P14 PWM PST-k. Képeken, hogy mi történt.
[kép] [kép] [kép]

egyáltalán hogy törhettek le? Nem is volt csavarozva, csak gumizva. :U

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#36050) Grózi válasza Paxker315 (#36049) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Anyagmínőség rulez...
Mondjuk ettől még használható.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.