Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) and1ao válasza nemtabo (#9998) üzenetére


and1ao
őstag

Hmm egész érdekes köszönöm szépen :R

Guild Wars2!

(#10002) szinimini válasza nemtabo (#9998) üzenetére


szinimini
senior tag

1-1 dB-el-el halkabb
jelentéktelen

És a hőmérséklet különség is ennyi ami szintén nagyon kevés.

Ja és persze a legnagyobb gond,hogy 14-es ventit hasonlítasz egy 12eshez.

Itt van egy jó kis teszt a 12 ventikről.

Ez kb olyan mintha egy 1000ccm es kocsi versenyezne egy 1200ccm-esel és persze,hogy nincs esélye.

[ Szerkesztve ]

(#10003) Henker2 válasza szinimini (#10002) üzenetére


Henker2
addikt

Ez nagyon jó kis teszt :K

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#10004) krichd1 válasza Henker2 (#10003) üzenetére


krichd1
addikt

Inkább érdekes, mint jó, főleg a összesített pontszám a szubjektív vélemény alapján. :U
Szerintem...

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#10005) r00r1


r00r1
aktív tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni: van egy Lenovo thinkcentre edge 71 házam. Hátulra tettem egy régi ventit, amit s szerverszobából bugáztam, de annak a hangja olyan, mint a sugárhajtómű (valamilyen program szerint 3600-on pörög a venti).
De sajnos nem tudom a ventilátor méretét. Ez lenne az: [link]
Ha veszek új ventit, milyet vegyek ebben a méretben?

Köszi előre is!!

[ Szerkesztve ]

(#10006) szinimini válasza krichd1 (#10004) üzenetére


szinimini
senior tag

Mindegyiket lemérte a srác, semmi köze a szubjektivitáshoz.

r00r1 120mm lesz a jó neked

[ Szerkesztve ]

(#10007) r00r1 válasza szinimini (#10006) üzenetére


r00r1
aktív tag

köszönöm szépen a választ!

(#10008) nemtabo válasza szinimini (#10002) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Előbb olvass légy szives! Ha nem tudod miről van szó, akkor segítek szivesen!

Ha megnézed ezt (#9990) nemtabo, akkor látod, hogy nem ventiket tesztelek, és versenyeztetek, hanem a bordámra keresek minnél jobb ventit.

"(#9992) and1ao válasza nemtabo (#9990) üzenetére
A spectre leszabályzás nélkül borzasztó hangos lesz ha meg leszabályzod van alternatíva ellene, de kíváncsian várom mit alkot nálad majd számolj be róla "

Nagyon-nagyon sok tesztet olvastam már el, lehet azt is amit belinkettél, és azokból válogattam ki a 12-es Bit-et és mivel lényegesen több levegőt szállít a 14-es ezért próbáltam azt is. Csalódás okozok, hogy nem ventitesztelő kiiparos vagyok, aki összehasonlítja egy tesztben a 8 és 23cm-es ventiket?

Tehát nem "csendes, de nem jól hűtő" ventit keresek, hanem bármilyen feltehető és jobban hűtőt. Azt, hogy mennyit jelent 1 fok nem lényeges, de ha megnézed az átleghőmérsékletet ami a gyári 60,1 foka mellett 57,8 fok-ra csökkent az már több mint 2 fok átlagban.
Elárulom, hogy a korábban megnézett Corsair, Noiseblocker eLOOP és 12-es BitFenix Pro PWM venti csak kipróbálásra kaptam meg, azt sem tudtam, hogy a gyári ventisnél lehet-e jobb hűtési eredmény, és nem a borda lehetőségeinek a végét jelenti.

[ Szerkesztve ]

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#10009) GeriCool


GeriCool
aktív tag

Keresnék 12 cm-es ventit ami fehéren világít. Coolink 1200-as cserélném, ami hangilag bevált. Igaz ez fix 800 rpm-es de ez nem baj. Elöl lehet, hogy lecserélném csak a design miatt. Erre valami ajánlat?

(#10010) nVIPER


nVIPER
senior tag

Sziasztok!

Nagy légszállítású, de ( Szabályzót kötnék elé, így ha nem akarom hajtani a gépet, egyszerűen csak levenném a sebességét a ventiknek...) halk ventit szeretnék, 120 és 140-es változatban. Mit ajánlanátok? Nincs igazán keret, bármi belefér csak jó legyen!

Akasa Viper, Typhoon, stb, mit válasszak?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#10011) bozig


bozig
tag

Erre esetleg valaki?

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#10012) Envo_


Envo_
aktív tag

Vagy esetleg erre valaki?

(#10013) szinimini válasza nVIPER (#10010) üzenetére


szinimini
senior tag

Ha nincs igazán keret rá akkor ne azokat vedd amiket felsorolál azok 4-5k/db áron mennek.
Az olcsóbbak a swif2 ventik és a F12 ventik ezek már 2k körül mozognak.
Vagy mennyi a keret?

nemtabo Nekem csak az nem tetszett,hogy a 14es venti teljesítményét hasonlítottad egy 12-eshez egyedül ez nem tetszett számomra. Nem okoztál azzal semmi csalódást,hogy nem vagy profi,de az előző mondatomat akkor fent tartom. Gyári szetnél tuti van jobb,de ez azért függ a minőségtől is.
Ha esetleg lesz további teszt akkor nagyon szívesen elolvasom. Én is csinálnám csak semmi mérő cuccom nincs hozzá :/ .

bozig Milyen árkategóriában gondolkodsz? PWM vagy sima

Toth.a2 Első körben a CM690II.-es házban lévő ventiket tudnám mondani (de azért majd megnézem mik vannak) csak ezek kék leddel mentek és 12esek. És itt is csak a jó öreg árkérdést tudnám feltenni. :)

(#10014) bozig válasza szinimini (#10013) üzenetére


bozig
tag

Max 5-6 körül. Nincs szükség a PWM-re.

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#10015) nVIPER válasza szinimini (#10013) üzenetére


nVIPER
senior tag

A "nincs igazán keret" mondatrésszel, arra céloztam, hogy mind1 mibe kerül, csak jó legyen! Lehet akár 10eFt is darabja.

(#10016) Envo_ válasza szinimini (#10013) üzenetére


Envo_
aktív tag

A 120-as venti az jó lenne, ez a max ami befér előre, elég régi gép, így faragni kell majd a 120-ashoz, de még éppen belefér.
Az ár az 5-6000 max.

(#10017) szinimini


szinimini
senior tag

Mivel kb egy árban mozogtok akkor én ezeket a ventiket tudnám ajánlani Sycthe GT, Noiseblocker, Bequit, Noctua ventiket,amik nagyon jók.
pl az itt olvasható tesztből tudtok válogatni,hogy melyik venti tetszik nektek és a tudásuk megfelelő számotokra. Mondjuk itt radin tesztelik,de ez nem számít szerintem.

Házamban pl GT ventiket vettem 1150-es kiadásban és nem bántam meg. :)

Ha találtok pontos típust akkor próbálok segíteni szívesen.

140es ventit pedig én is most keresek :D és ezt a tesztet kezdtem el olvasgatni.

Eddig nálam ez a befutó 140es,de azért még van bőven mit olvasgatni és keresgetni,hogy megtaláljam a tökéletest,amit persze jelezni fogok akkor.

Még egy teszt :)

[ Szerkesztve ]

(#10018) Envo_ válasza szinimini (#10017) üzenetére


Envo_
aktív tag

Akkor víztisztára nincs tipp/nem lehet kapni a közelben?

(#10019) nemtabo válasza szinimini (#10013) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Úgy látom, hogy nem akarod megérteni amiről beszéltem, és kezdek félni attól, hogy ez nem az én hibám.
Autót akarsz venni a leggyorsabbat, max 1500ccm-est. Ha kipróbálsz egy 1200-ast, akkor amellett más nem nézel 1400ccm-est?
Nem összehasonlítod az 1200-est az 1400-essel, hanem keresed a leggyorsabbat.

Már az első közben kiderült a 12cm-es Bitfenixnél, hogy van jobb a gyárinál.
Nem teszteltem, és nem is szándékozom, mert nem találtam légszállításban nagyobb értékűt.
A processzor hőmérséklet méréséhez nem kell műszer, legalábbis nekem nem. A zajt nem OMH plombával ellátott preciziós műszerrel mérem, hanem androiddal és mindössze azért teszem, hogy egymáshoz tudjam viszonyítani a zajukat, amit füllel nem igazán lehet.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#10020) szinimini válasza Envo_ (#10018) üzenetére


szinimini
senior tag

Tuti tudsz venni és ezek közül tudsz szemezgetni pl.

(#10021) szinimini válasza nVIPER (#10010) üzenetére


szinimini
senior tag

Az egyik teszt alapján ők lettek a győztesek:
Scythe Slip Stream 140, Thermalright TY-140 és a Thermalright X-Silent 140

(#10022) krichd1 válasza szinimini (#10021) üzenetére


krichd1
addikt

És az újabb szerint ? :)

TY-140-et nem igazán lehet kapni, helyett ott a TY-141/147. Jó venti egyébként, de csak 120mm furathelyre szerelhető. Az a Scythe is.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#10023) szinimini válasza krichd1 (#10022) üzenetére


szinimini
senior tag

Az lett volna következő link :D

(#10024) szinimini


szinimini
senior tag

140mm-es ventikről csináltam még tegnap, majd este még bővül:

És megkeresem a 120as ventikről is.

(#10025) CoolBoy323 válasza szinimini (#10024) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

remek, pont ilyet keresek :)

de lehetne nagyobb? :U

Xigmatek Midgard II házba keresek felülre egy ventit... nem mintha nem lenne elég a gyári 2, de mégis, biztos jelentene 2-3 fok különbséget...

Van egy venti szabályzóm is (vagyis 2, mert adtak a házhoz is) Scynthe Kaze Q, arra kötném, de azért inkább PWMes legyen, hátha a következő lapom fogja tudni vezérelni :)

Valószínűleg minimumra szabályoznám... de biztos nem maxon menne, nem kell a nagy zaj :)

[ Szerkesztve ]

(#10026) Hocsika válasza CoolBoy323 (#10025) üzenetére


Hocsika
tag

Nyisd meg a képet új lapon :) Így: KÉP

(#10027) CoolBoy323 válasza Hocsika (#10026) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

jah, csak simán rá akartam kattanni, de úgy nem nagyított :)

köszi ezt a tippet ;)

(#10028) krichd1 válasza szinimini (#10024) üzenetére


krichd1
addikt

Gyári adatok táblázatba gyűjtésének nem sok értelme van. Ha van rá időd...ártani, nem árt. :))

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#10029) szinimini válasza krichd1 (#10028) üzenetére


szinimini
senior tag

Ezeket az adatokat a tesztekből vettem ki amik itt vannak linkelve.
Akkor ezek szerint a tesztekben csak oda van írva a gyártói adat.
Vagy akkor valamit félre néztem eléggé.

pl a legelső ventinél nélad mik a teszt eredmények?

(#10030) olivera88


olivera88
veterán

Cooler Master Elite 430 házba szeretnék egy jó erős 12 cm es ventilátort. Mit ajánlotok? Egy Arctic F12 Pro-t néztem ki.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#10031) gabor128


gabor128
aktív tag

Sziasztok,

Egy elvi kérdést szeretnék tisztázni és ebben a segítségeteket kérni!

Ha egy PC-be, a ház hátuljára rá akarok tenni 1 ventit, meg egy szűrőt, hogy retek ne menjen a házba, akkor a szűrőt a venti elé kell bepaszírozni, vagy a venti mögé egy műanyag kerettel felfogatni?
Ugye első esetben a szűrőn keresztül szívja be a levebőt a házba. A második esetben a szűrőn keresztül fújja be a házba a levegőt.

Melyik a hatékonyabb, melyik javallott???

(#10032) szinimini


szinimini
senior tag

Számomra a legjobb a választás:
120mm-es osztályban
Scythe Gentle Typhonn AP-15/14/13/12/11

140mm-es osztályban
Corsair AF140 Quiet Edition

olivera88 Ha árban az van belőve akkor okés vagy swif2 talán csak nem sok embernek tetszik a színe :)

gabor128 Ha a ház hátuljában van a venti akkor az szívó hatást kell,hogy csináljon szóval a port belülről kell,hogy elszívja tehát mind1,hogy hova rakod. Inkább az elejére is kéne egy szűrő,hogy ne szívja be a port. Amúgy a ház és venti közé raknám én a helyedben. Ja és minden hova ahol por juthat be. :)
Milyen szűrőd van?

(#10033) olivera88 válasza szinimini (#10032) üzenetére


olivera88
veterán

Közben találtam erősebbet is.Arctic Cooling F12 TC 74 CFM a légszállítása. Hova érdemesebb szerelni , hátultra v felülre? Van még ettől erősebb?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#10034) szinimini válasza olivera88 (#10033) üzenetére


szinimini
senior tag

Csak az a lényeg,hogy minék erősebb legyen?

(#10035) olivera88 válasza szinimini (#10034) üzenetére


olivera88
veterán

Hang nem számít annyira. Pár napja költöztem az új házba. Arra lennének kiváncsi h egy erősebb ház hűtővel jobb hűtést tudnák elérni vagy szükség lesz egy új CPU hűtőre. Egy felhúzott E 3400 om van, ami 3250Mhz en megy. Most még okés a hőmérséklet, alapjáraton 39- 38 fok magok hőmérséklete, az elébb AIDA terheléstesztjén átlag 48 fokra emelkedett a hőmérséklet, nyáron ez majd szépen 50 felett lesz. Tavaly is átlag 60 fok közelébe volt a hőmérséklet a régi házba.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#10036) szinimini válasza olivera88 (#10035) üzenetére


szinimini
senior tag

Én akkor azt csinálnám a helyedben,hogy a CPU hűtőt tuningolnám fel azzal sokkal többet érsz mint ha a ház ventiket cserélnéd le,de úgy lesz a legjobb ha mind a kettőt csinálod.
Pl jó cpu hűtő és mögötte van egy jó ház venti akkor az is húzza le róla a meleget.

(#10037) krichd1 válasza olivera88 (#10033) üzenetére


krichd1
addikt

Az AC F12-t inkább ne, főleg ne a TC-t, nagyon rossz a hőmérséklet alapú szabályzása. Akár ki is gyulladhat a géped, akkor sem pörög fel max. fordulatra. Inkább gyűjts egy picit pl: egy Thermalright TY-147-re.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#10038) olivera88 válasza krichd1 (#10037) üzenetére


olivera88
veterán

Az 140 mm es. Vagy van 120 is ba is? A Cooler Master turbinemaster milyen? Az is elég jónak látszik.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#10039) krichd1 válasza olivera88 (#10038) üzenetére


krichd1
addikt

120mm furathelyre megy a Ty-147, mérd meg van-e elég hely neki. Azt a Turbenemastert felejtsd el, egyetlen normális CM venti a Sickleflow.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#10040) olivera88 válasza krichd1 (#10039) üzenetére


olivera88
veterán

Mi a baj a turbine masterrel? A Sickleflow az a ledes nem?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#10041) krichd1 válasza olivera88 (#10040) üzenetére


krichd1
addikt

Ami egy rossz ventivel szokott lenni: nagy zaj, kevés légszállítás és még drága is.
Igen, ledes legtöbb, de van led nélküli is..

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#10042) istvansz2 válasza szinimini (#10024) üzenetére


istvansz2
csendes tag

Nemrég kezdtem el én is nézegetni a 12 és 14 cm-es ventiket.
Az eddigi olvasottak alapján ez a táblázat nem tűnik jónak.
Pl. NB-BacksilentPRO PK-3 a táblázatban majdnem kétszer akkora teljesítményű mint a Scythe Slip Stream 140. Visszont ebben a tesztben pont fordított a sorrend.

Sör, bor, internet :)

(#10043) jookomak válasza istvansz2 (#10042) üzenetére


jookomak
őstag

Ty-140-et hozza ki a teszt győztesnek, de mivel az már nem kapható, csak használtan (bár senki nem akar megválni tőle érthető módon) így az utódját, a ty-141-et érdemes venni. 147 ugyanaz, csak más színű.

(#10044) istvansz2 válasza jookomak (#10043) üzenetére


istvansz2
csendes tag

Számomra eddig ez tűnik a legjobbnak:
NZXT FX 140LB
Alacsony fordulaton átlagosnak mondható de van benne még kraft bőven :) Persze ez zajjal is jár 2000 RPM-nél.
Az árából meg komplett processzorhűtőt is lehet venni.

Sör, bor, internet :)

(#10045) dav<3


dav<3
tag

Csáó!

Nem tudja valaki hogy a Sharkoon T28-as házában amit alapból adnak 3 Sharkoon ventit azoknak mennyi a fordulatszámuk, zajuk és légszállításuk?

Előre is köszönök minden segítséget! Legjobban a légszállításuk érdekelne!

Üdv.: dAVEE

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#10046) szinimini válasza istvansz2 (#10042) üzenetére


szinimini
senior tag

Igen igen itt már mondták az előbb,hogy csak a gyári adatok vannak megadva,de akkor már tudom,hogy nem szabad egy tesztre se hagyadkozni.
Nem ér semmit se a kis táblázatom :/

Szívesen tesztelgetnék én is :) csak semmim nincs

(#10047) krichd1 válasza szinimini (#10046) üzenetére


krichd1
addikt

Azt a táblázatodat még mindig nem értem. Honnan másoltad ki az adatokat ? Mert ha az xbitlabs tesztekben lévő első táblázatból, akkor azok a gyár által megadott adatok összefoglalva részletesen.
A méréseket a grafikonok mutatják, illetve a teszt utolsó előtti oldalán a szalag diagrammok.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#10048) gyuri86


gyuri86
tag

Sziasztok.
Adott egy Corsair 600T ház, és 3 beépített ventije van alapból. ezekhez van ugye a 3 pin-es csatlakozó.
Viszont a gép tetejéből ahol a fordulatszám szabályzó, usb csatik vannak; onnan jön 4 darab 2 pines kábel és egy molex is. Ezek is ventihez tartoznak, de a kérdés az, hogy melyiket kell használni? mert ennyi csatlakozás az alaplapon tuti nem lesz. A molex gondolom a venti szabályzóhoz megy. Tehát az mindenképp be kell kötni? Néztem volna manual-t de sz.r sincs benne erről.

(#10049) Eli_Stone válasza gyuri86 (#10048) üzenetére


Eli_Stone
aktív tag

Hmm.., ha hasonló a szabályzó működése egyéb gyártókéval pl. az AeroCool-al akkor a két molex közül az egyik a tápegységedre megy a másikra meg lehet kötögetni a ventiket szépen egymás után, mert manapság a szabályzók korszakában a ventiket olyan molex csatival szerelik ami egyszerre anya és apa is. Gondolom valahogy úgy néz ki a kábelezése, hogy van egy sima molex és van egy amin a molexen kívül van még 3-pines csati amiben csak 2 kábel mert ugye a fordulatszámot a 600T szabályzója nem olvassa ki. Értelem szerűen a ventiket arra kell dugni amin van a 3pines csati is a tápot meg arra mi sima molex. De azért próbáld meg azt kinézni a könyvéből mert ha fordítva kötöd össze mint pl az AeroCoolnál simán meg lehet csinálni (mert mindkét csatija molex anya) akkor hazavágod a tápodat.

Áhh itt egy videó a bekötésről: http://www.youtube.com/watch?v=3EA0vE3MRJw

[ Szerkesztve ]

(#10050) gyuri86 válasza Eli_Stone (#10049) üzenetére


gyuri86
tag

Nincs könyve, így nincs miből kinézni. neten a manual is csak a hdd tárolókat mutatja be.
Nincs két molex, nem tudom honnan veszed, írtam hogy egy van.
Itt a kép a csatikról.
A videón amit linekeltél nem igazán értem miért dugja össze a 2 pines vezetéket a 3 pinessel, már ha azt csinálja, elég homályos a kép.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.