Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) mrgergoke válasza orion1025 (#13996) üzenetére


mrgergoke
aktív tag

Ha visszaérek a gép közelébe, le fogom fényképezni belülről, hogy lásd, milyen. Kíváncsi vagyok a véleményekre. A CPU hűtő tutira gyári. Alatta vannak a rácsok, és azok közé fújja be a levegőt. Szerintem 6 centis lehet a venti, de nem mernék rá megesküdni. Arra gondoltam, hogy lecserélem a ház oldalán lévő 8 centisre. Rá tudnám valahogy eszkábálni (lenne egyáltalán értelme?) a CPU bordáira a 8 centis ventit? Egyébként egy AMD FX-4100-ról van szó.

https://rendeljkinait.hu/

(#14002) he7edik.


he7edik.
addikt

Urak!

Bitfenix Phenom házat akarok venni ahol a VGA a ház tetején szívja be a levegőt. Itt kialakított 2x12mm ház ventinek/vízhűtésnek helyet a gyártó. Kérdésem hogy érdemes-e a VGA fölé beszerelni ventiket vagy nem fogja lényegesen javítani a szellőzést?
Illetve érdeklődnék hogy milyen típusú, márkájú ventit ajánlanátok nekem mert a ház aljára szeretnék egy 230mm-est.Fő preferencia a halkság lenne és ha ledesek az külön jó pont.

Égő szöveg a flém vázon

(#14003) Killer01 válasza TeeJay (#14000) üzenetére


Killer01
őstag

pwm-et említettél, ezért néztem ilyet...akkor swif 1200 :) A véleményem szerint ez alá nem érdemes menni.

(#14004) Adee_91 válasza he7edik. (#14002) üzenetére


Adee_91
aktív tag

ha már bitfenix ház,akkor bitfenix spectre.van belőle ledes is meg sima is.

(#14005) Dickinson válasza Glaz-dozfhut (#13985) üzenetére


Dickinson
tag

(#13985) Glaz-dozfhut
(#13986) orion1025

Megtörtént a vásárlás.
Végülis a scythe Slip Stream-ek lettek, ez volt egy közeli boltban jó áron.
Csendben, hatékonyan teszi a dolgát, nem bántam meg, hogy emellett döntöttem.
A kék ledes előre végül egy Nexus Real Silent Fan 12cm BLUE LED lett, azzal is minden rendben és még jól is néz ki. :)
A processzörhűtőre másik venti dolgot végül áthidaltam, hogy a teljes hűtőt cseréltem egy Cooler Master 212 evora. Azért ez meg egy nagyságrenddel jobban hűti a procit.
Mégegyszer köszi a segítséget.

(#14006) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok.
Arctic F12 PWM-es ventik helyett milyen más ventiket tudtok ajánlani max 2000-ig? Nem szükséges, hogy PWM-es legyen. Előre is köszönöm a segítséget.

(#14007) Scale


Scale
őstag

Tudtok vmi programot mondani amivel windowsból is tudom szabályozni a házventiket (esetleg a cpu coolert is)?

(#14008) TeeJay válasza BK87 (#14006) üzenetére


TeeJay
félisten

12-es ventik tesztje
[link]

azt hiszem elég alapos, ezek alapján el tudod dönteni melyik éri meg neked legjobban
sajnos az Arctic F12 nem szerepelt túl jól ellenben az olcsó ára lehet kárpótol bőven :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#14009) Glaz-dozfhut válasza Dickinson (#14005) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Az jó. Sejtettem, hogy nem lesz olyan hangos az a Slip Stream. A cpu hűtő csere is duplán hasznos, mert az is jóval halkabb, meg hatékonyabb.
Végül is önállóan oldottad meg, úgyhogy nincs mit.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#14010) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

Üdv urak!

Az Aerocool RS12 Carbon Fiber ventiről kellene információ.
Ugyanis ahogy látom nem műkszik a gyári oldala.
Lényegében egy coolink swif2 1201 helyett szeretném csak nemtudom hogy megéri-e lecserélni.
Vagy még esetleg egy Bitfenix Spectre fehér jöhetne szóba.

Köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S10+

(#14011) samu000


samu000
tag

Sziasztok!
Lenne egy gondom, nem tudok kiszerelni ezt a tetves ventilátort a gépből :D, és nem tudom hol kellene, lehet ki se lehet. Ez egy Thermaltake v9-es ház alap 18 centis tetőventije. Segítsen valaki légyszi vagy jön a kalapács :(((




(#14012) samu000 válasza samu000 (#14011) üzenetére


samu000
tag

Közben sikerült.

(#14013) atish15


atish15
aktív tag

Sziasztok. Sharkoon sharkrol valami tapasztalatotok van?

(#14014) Glaz-dozfhut válasza atish15 (#14013) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Nekem közvetlen tapasztalatom nincs. Látványos, meg biztos halk is, de a légszállítása elég alacsony. 56 m³/h, azaz 33 CFM. Ezt egy normális 9cm-es ventilátor is tudja. Én nem használnám, bár nálunk a napsütéses órák száma, országos átlagban a legmagasabb.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#14015) konci79 válasza atish15 (#14013) üzenetére


konci79
őstag

Nekem van egy a szekrényben...Házhűtésre kisebb házban elmegy,viszont 700-as fordulat felett van valami jellegzetes berregő/kerregő hangja,biztos a "dizájnos" kialakítás miatt.
Maxon egyébként nem rossz a légszállítás,ha nem zavar a hangja..

(#14016) atish15 válasza konci79 (#14015) üzenetére


atish15
aktív tag

Az az igazság hogy a házam hátuljába kellene egy normális sárga dizájnos venti de még nem találtam jót. A hanggal kapcsolatban mindenkinél más és más a zajos de elég halk a gépem most nem szeretnék belőle ilyen zajokat kihallani :D Esetleg van valami tippetek ilyen sárga ventikre?

(#14017) Bacusuz válasza atish15 (#14016) üzenetére


Bacusuz
őstag

12 vagy 14 cm?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#14018) atish15 válasza Bacusuz (#14017) üzenetére


atish15
aktív tag

12cm

(#14019) pcgamer01 válasza atish15 (#14016) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Sárga venti.
Ebayen tudod csak beszerezni.

Samsung Galaxy S10+

(#14020) Bacusuz válasza atish15 (#14018) üzenetére


Bacusuz
őstag

Akasa Viper AK-FN-059.Folyadékcsapágyas halk,ha tudod szabályozni csendes lesz.
Van raktáron is,de Bluechipről is rendelhető.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#14021) atish15 válasza Bacusuz (#14020) üzenetére


atish15
aktív tag

Ezt néztem régebben én is. A sharkoon nem szabályozható? Nekem a házamban van gyári ventiszabályzó azzal szoktam. Most nézem hogy hátra 14-es megy

[ Szerkesztve ]

(#14022) Anubris


Anubris
őstag

Sziasztok,

egy olyan kérdésem lenne, hogy néha látok olyan képeket ahol a tápegység úgy van behelyezve hogy a ventillátor felfelé van rakva, míg az esetek többségében lefelé.
Melyik a jobb megoldás? Segíthet bármit is ha felfele fúj valamit, vagy inkább bekavar a vga hűtésében?

(#14023) Bacusuz válasza atish15 (#14021) üzenetére


Bacusuz
őstag

14 ből is a viper ami szóba jöhet FN063. 110cfm vs 33 cfm shrkoon?
te döntöd el.
Ha még a z77 mpower lapod van/adatlapodról néztem/ ott lehet hogy be tudod 4pin pwm csatira kötni a ventit ,és csak akkor megy hangosan,ha emelkedik a hőfok.de azt hiszem hogy 3 pines csatiról is működik ,de ez nem biztos.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#14024) Adee_91 válasza Anubris (#14022) üzenetére


Adee_91
aktív tag

Alsó tápos házba mindenképp ajánlottabb,hogy lefele legyen a venti,mert így hűvösebb levegőt szív be kintről,és nem a házban lévő melegebbet.Mondjuk egy porszűrő nem árt ha van alul.

(#14025) Bence3111


Bence3111
tag

Sziasztok erről a hűtésről mi a véleményetek?

Cooler Master R4-L2R-20AC-GP kék LED ventilátor
[link]

(#14026) Glaz-dozfhut válasza Bence3111 (#14025) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Én személy szerint díjazom. Valami 69,69 CFM légszállítása van, az meg jónak mondható. 3 pines csatlakozója van, tehát nem Pwm-es, de az újabb lapok szabályozzák feszültséggel. A többi a személyes véleményeknél (az oldalon).

- Glaz-doz-fhut -

(#14027) Anubris válasza Adee_91 (#14024) üzenetére


Anubris
őstag

Oksa köszi!

(#14028) pcgamer01 válasza pcgamer01 (#14010) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Erre valaki? /
:)

Samsung Galaxy S10+

(#14029) RazoR


RazoR
veterán

Hali! Corsair ventikből melyiket érdemes venne házba az AF-ek közül, a quiet vagy a performance editiont? 6 db lenne egy Scout 2-ben? Illetev egy Peter 2 bordára az SP-ből szintén a Quiet vagy a performance???? Vagy valami más típust tudtok ajánlani?

(#14030) Grózi válasza RazoR (#14029) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szerintem ház szellöztetésre a Quiet,bordára viszont az sp.Viszont ha bordára nem kell a "csicsa",akkor ajánlom figyelmedbe a Lepa Vortex-et vagy a Xilence Red Wing-et.Előbbi 3000Huf utóbbi 1500(mindkettő 4 pin pwm) és Shellkreator "Hütő Cpu bordán" tesztjén ez a 2 végzett legelöl.Nekem pár óra múlva hozza a futár mindkettőt,1-2 nap múlva személyes tapasztalatról is be tudok számolni Alpenfhön Matterthorn-on.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#14031) #73959936


#73959936
törölt tag

Vettem 1 ventit (pwm-es) ergó 4 pines csatis....

Tudtam és tudom, hogy a lapon nincs ilyen csatoló, ezért a wpm-et nem tudom használni, de azt szeretném tudni, hogy hogyan lehet feldugni a lapra a 3 pines csatlakozóra ? Kell átalakító, vagy simán fel lehet dugni és fixen marad ?

Csupán a szállított levegőmennyiség az, amiért megvettem.

Sürgősen valaki...légyszi....

:R :R :R

(#14032) Henk válasza #73959936 (#14031) üzenetére


Henk
veterán

Simán rádugod, az egyik szál lelóg. Van a csatin egy műanyag pöcök ami megvezeti, lapon meg az ellendarabja, hogy jó helyre menjen. Valahogy így.

[ Szerkesztve ]

(#14033) RazoR válasza Grózi (#14030) üzenetére


RazoR
veterán

De az AF-ből és az SP-ből is van quiet meg performance verzió... Egységesre szeretném a házban az összes ventit.

(#14034) Grózi válasza RazoR (#14033) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én is ezt a hibát követtem el...Bequiet Shadow Wings-ből bepakoltam a házba 4-et és 1-et a pocihűtőre.Szép és jó volt minden míg nem húztam meg a procit...Ami jó házban(értsd:csendes és elég levegőt mozgat meg) az nem való cpu hűtőre,mert kevés a légnyomás.Most maradnak a házban a Be Quiet-ek és vettem 3 ventit(Lepa Vortex,Sp perf.,Xilence Red Wing) a cpu hütőre.Beszereztem egy decibel mérőt és a hőfokok+hang alapján eldöntöm melyik lesz.
Idle alatt jó a proci hőfok,de játék közben nagyon megugrik.(70+ C)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#14035) Gilthanas


Gilthanas
aktív tag

Flokkolt ventillátor a noctuától. Nagyon bizarr:)

[link]

görgessetek majd lejjebb.

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#14036) eventus válasza RazoR (#14029) üzenetére


eventus
veterán

Házra af, bordara sp (légnyomás miatt) - mindegyikből elég a quiet. Nekem is ezek vannak.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#14037) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Üdv lányok, srácok!

Szeretném lecserélni az egyik házventimet a Z11 Plus-on. A hátsó most 1200 körül pörög, így az a leghangosabb. Féláron tudnék hozzájutni egy FA12015M12LPA ventihez és pont van is egy 4 tűs header a lapomon szabadon. Mit gondoltok jó vétel lenne?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#14038) pcgamer01 válasza Petyyyyy (#14037) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Nem,kis idő után hangosodni fog..

Samsung Galaxy S10+

(#14039) Petyyyyy válasza pcgamer01 (#14038) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Csapágyazás miatt vagy miért? :Y

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#14040) #73959936


#73959936
törölt tag

p4p800e deluxe lap. 3 pines 12v-os venti csatolókkal....

Kérdésem az lenne, ha itt engedélyezem a cpu venti sebesség-szabályozást (pl.12/16) akkor az a venti ami a cpu ezen 3pines csatijára van feldugva az beáll a megfelelő sebességre. De akkor, ha pl. a házventit állítom be így és magasabb hőmérséklet esetén nem kellene gyorsabban mennie, azaz jobban mozgatni a levegőt ?

Vagy állítsam be pl. a speedfan-ban az egészet ?

:R

(#14041) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!
Őt szeretném egy-két ventivel hűteni! Hova, mennyit és milyet érdemes beszerelni a legjobb hűtés érdekében? Ár/érték arányban korrekt ventiket szeretnék beletenni... ha jól emlékszem a Coolink az nem egy rossz márka...
Ezeket néztem:
Coolink ventilátor 12 cm
Sharkoon 14cm Silent Eagle 800

(#14042) Eli_Stone


Eli_Stone
aktív tag

Sziasztok szerintetek ezek a Thermaltake CL-F006-PL12BL-A Pure S 12cm ventilátorok milyenek?
A házam (Aerocool X-Predator X1) tetejébe kellene, hogy kifelé szívja a levegőt mert a gyári ventilátorok amiket a házhoz adtak megadták magukat, az egyik csapágyas lett és olyan hangja van mint a traktornak a másik meg csak akkor indul el amikor kedve van függetlenül attól, hogy a fordulat szabályzó, hogy áll.
Jelenleg minden ventilátor a vga-t leszámítva 900rpm-en pörög (2 elől, 2 fent, 1 hátul és a proci hűtő) és a kérdéses darabokat is 900-on járatnám, ha egyáltalán elindulnak leszabályozva.

(#14043) Glaz-dozfhut válasza Eli_Stone (#14042) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Azt nem ismertem különösebben, de a gyári adata alapján nincs túl nagy légszállítása (38,9 CFM).
Alkalmasabbnak találnám a Cooler Master sickleflow 120 ventilátorát 69,69 CFM ami 3 Voltnál már elindul (teszt). Amellett, hogy hatékony, néha panaszkodnak a hangjára. Nem is igazán drága: bolt(ok)

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#14044) zaja8


zaja8
aktív tag

sziasztok!
lehet nem idevaló a kérdés de nemtaláltam jobb topicot ahol megkérdezhetném.
Szóval szeretnék 6 csatornás venti vezérlőt, amire 4 ház, illetve a noctua nh-d14 2db ventijét kötném. A kérdésem az hogy 20cm-es ventikkel is elbirnak ezek a szabályzók? konkrètan ez: Lamptron fc2

a segitségeket köszönöm!

(#14045) Henk válasza zaja8 (#14044) üzenetére


Henk
veterán

Ez a szabályzó 45W-ot tud csatornánként, akár 1 ágra is ráköthetnéd az összes ventit úgy is elbírná. Szóval kérdésedre válaszolva, nyugodtan rákötheted a 20-kat is semmi problémát nem okoz neki.

(#14046) zaja8 válasza Henk (#14045) üzenetére


zaja8
aktív tag

én ugy olvastam hogy csatornánként max 20w, de gondolom igy sem probléma. azért köszönöm a segitséget! :)

(#14047) szivacs1987


szivacs1987
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy elfogyott a cha_fan hely az alaplapon. Nem lenne abból baj, ha max 2x2,5W teljesítményű fan-t kötnék rá 1cha_fan aljzatra y kábellal?

Előre is köszi.

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#14048) #73959936 válasza szivacs1987 (#14047) üzenetére


#73959936
törölt tag

Majd Henk kolléga segít, mert Ő topon van e téren, de azt tudom, hogy másik pinre is feldughatod, ha van szabad. pl. power fan...ott is 12 v van

(#14049) szivacs1987 válasza #73959936 (#14048) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

Köszönöm a válaszod, akkor várok még egy kicsit :)

Elnézés, amiért félreérthetően fogalmaztam.
3 cha_fan( +1cpu_fan, ez a procié :) , más nincs) van a lapon, de nekem 4 ház ventit (+1 cpu venti -> cpu_fan-ra dugva) kellene velük működtetnem(vezérelni)
3 pines csatik(a lapon és a ventik is)(a lap képes feszültség alapján szabályozni a fordulatszámukat, így a molexes megoldást elkerülném)

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#14050) Grózi válasza szivacs1987 (#14049) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Simán elbírja Y kábelen,csak lehetőleg egyforma ventiket tegyél rá!!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.