Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) Benhill válasza marec1122 (#43000) üzenetére


Benhill
senior tag

Pont én is halk ventiket nézegetek.

Pl ez elég halk: [link] 900RPM 11,7 dB

vagy ez is: [link] 800RPM 8 dB, de kicsit több mint 8000 Ft

[ Szerkesztve ]

(#43002) Zamma válasza marec1122 (#43000) üzenetére


Zamma
őstag

@Te és @Benhill
Mit szeretnél vele megoldani? Házra beszívó/kifújó?

[ Szerkesztve ]

(#43003) F1r3b1rd válasza F1r3b1rd (#42859) üzenetére


F1r3b1rd
tag

Megválaszolom magamnak: működik, a nvr-ben, amiben használom azóta, fordítva van a csatlakozó beforrasztva. Simán csak meg kellett cserélnem a noctua gyári csatlakozójában a kábeleket.

(#43004) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Szerintetek hozna érdemi változást az adatlapomon lévő gépben a procihűtőn egy kb terhelve 6-800rpm-en üzemelő Be Quiet! Pure Wings 2 PWM 140mm (BL040)-el szemben a Silent Wings 4 PWM 140mm (BL096)? :)
Hangszintben csendesebb nem szükséges, légszállítás a kérdés, gondolom sokkal jobb.
Vajon maximum 1100rpm-en is hozná hangban a jelenlegi szintjét?

(#43005) Rowon válasza Grave_444 (#43004) üzenetére


Rowon
veterán

Szia,

Silent Wings 4 Pro 140 mm-t (BL099) nézd meg inkább, szerintem.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#43006) Grave_444 válasza Rowon (#43005) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Mivel tud többet? 1100 helyett 2400 a max fordulat? Annyin biztosan nem használnám.

(#43007) Rowon válasza Grave_444 (#43006) üzenetére


Rowon
veterán

Most olvastam utána, lehet jobban jársz, ha a simát veszed. Valamivel jobb a teljesítménye, de nem számottevően.

Bocsi. :R

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#43008) Zamma válasza Grave_444 (#43006) üzenetére


Zamma
őstag

Szerintem ne így nézd, az a kérdés inkább hogy egy relatív alacsony fordulaton hatékonyabb-e annyira hogy halk is maradjon és hozzon is a konyhára.
Amúgy nem gondolom hogy annyit hoz egy 120-as blokkra rakott 140-es venti a teljesítményen, én maradnék a 120-asoknál.

Sok venti 600 RPM körül igen gyatrán dolgozik, 750-800-tól jön meg igazán a teljesítménye. Ebben a tartományban a legjobb az új Mobius 120 OC (ami nem nagyon kapható még), utána a T30.
Ezek után vegyes a kép, Mobius 120, XPG Vento, P12 Max és végül a Silent Wings Pro 4 kb. egy szintet hoz. Azért hagytam a végére a Silent Wings Pro 4-et, mert az 800 RPM alatt mindtől gyengébb.

(#43009) Grave_444 válasza Zamma (#43008) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Igen ez fontos, engem nem érdekel melyik mennyire sok levegőt szállít és hatékony, ha közben üvölt. Még nem hallottam 1000-1200rpm feletti halk ventilátort csak videókártyán.

Szóval kérdés ugyanazon a fordulaton-zajszinten egy Silent Wings 4 jobb-e.
Így látatlanban mondva is szerintem igen. :) A Pure Wings 2 ~800rpm-en se szállít túl sokat, ehhez mérten nézzük most a helyzetet. Így is 60 fok alatt van a cpu játék alatt..
Házhűtők se mennek 5-600rpm fölé, de ha 1000-en járatom sincs mérhető különbség a hardverek hőmérsékletében, ebből kiindulva így is átszellőzteti a "kis" házat.

Bizonytalan vagyok azzal kapcsolatban, hogy egy 120-as halkabb tud lenni egy minőségi 140mm-es hűtőnél. Lehet, hogy több levegőt tud szállítani, cserébe hangosabb lesz.

Szóval, hogy egyszerű legyen a kérdés.
Pure Wings 2 14cm ~800rpm vs Silent Wings 4 14cm ~800rpm a jobb? :)
Utóbbi amennyiben halkabb, lehet 1100-on is üzemelhetne, úgy tuti hatékonyabb lenne.

Továbbá érdekelne a SW4 és a Pro változat között mi a különbség. A max fordulatszám?

[ Szerkesztve ]

(#43010) Zamma válasza Grave_444 (#43009) üzenetére


Zamma
őstag

Bizonytalan vagyok azzal kapcsolatban, hogy egy 120-as halkabb tud lenni egy minőségi 140mm-es hűtőnél. Lehet, hogy több levegőt tud szállítani, cserébe hangosabb lesz.
Ez pont fordítva van, a 140-esek jobbak lennének papíron, de sajnos hangosak és így ez az erő különbözet nem igazán jön ki...

Másrészről amit 120-ra méreteztek arra a 140 nem telitalálat, mert biztos hogy veszít a hatékonyságból.

Egy kivétel mégis van, modderek használnak tölcséres szűkítőt ami 140-ről alakít át 120-ra. Ha az elég hosszú (tehát nem 1 cm mély) akkor úgy hozhat valamit a konyhára...

(#43011) Zamma válasza Grave_444 (#43009) üzenetére


Zamma
őstag

Pure Wings 2 14cm ~800rpm vs Silent Wings 4 14cm ~800rpm a jobb? :)

Attól tartok hogy 7000-7500 Ft kiadás mellett nem jön majd annyira az AHA! DE JÓ! érzés...
Tudom hogy te BQ vonalon mozogsz, a 140-es ventiket sem nagyon akarod elengedni...
Legjobb pénztárcabarát ötletem 5000 Ft-ért - ha már nem akarsz 120-as ventit - az Endorfy (korábban SilentiumPC) Fluctus 140 (az ARGB verzió picit jobb, de drágább, 7000 Ft)

(#43012) Zamma válasza Grave_444 (#43009) üzenetére


Zamma
őstag

Küldeni akartam egy tesztet, de az előző ajánlásból kimaradt, íme: [link]

(#43013) Grave_444 válasza Zamma (#43011) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Rendes tőled tényleg, hogy még tesztet is küldesz, de vagyok annyira önfejű, hogy csak az általam kinézett 2 opció lehetséges. :)
Ár nem szempont, mert nem kerülne pénzembe az SW4. Csak időbe kerülne, hogy belenyúlok a gépbe és beállítom.

Lehet, hogy úgy gondolod azért kérdezek, mert teljesen vakon vagyok a témában, de hidd el oka van a 140mm coolereknek. Esztétika, nekem halkabb és jól mutat 7x14cm ~30l-es mATX házban. Ha egy fokot se nyerek vele, legalább idle nem kell hallgatnom a 21% feletti berregő hangot és nyugodt a lelkem. Terhelve pedig érezhetően halkabb a konfig. :K
Elhiszem, hogy táblázat, teszt stb megindokolja miért lenne jobb a felsorolt hűtők egyike, de azokra jelen esetben semmi szükségem.

"Másrészről amit 120-ra méreteztek arra a 140 nem telitalálat, mert biztos hogy veszít a hatékonyságból."
Oké, ezt elhiszem, DE így 1-2 mérhető fokkal talán melegebb, viszont néma csend van.
Nekem ez is megérte. Ha az eredetileg kérdéses ventilátortól visszanyerem azt a pár fokot, esetleg többet, akkor elérem a célom és rászánom magam a cserére.

Annyit megjegyeznék az ID-Cooling ventilátora is tökéletes, az emberek 99%-a tuti nem cserélné le, én vagyok a maradék 1%. ;] Komolyan idle az volt a leghangosabb a gépben.
Természetesen induló feszültségről.

[ Szerkesztve ]

(#43014) Zamma válasza Grave_444 (#43013) üzenetére


Zamma
őstag

Értékelem az őszinteséged, eddigi írásaidból, érvelésedből kb. erre számítottam amit kifejtettél. :B
Abszolút ismert hogy képben vagy, nem azért írom az érveimet.

Visszatérve a fő kérdésedre:
Pure Wings 2 14cm ~800rpm vs Silent Wings 4 14cm ~800rpm a jobb? :)
Sajnos nem tudom ki fog tudni erre érdemben válaszolni, mert eléggé speciális... Szerintem vedd meg (pláne hogy beszéltük már azt is hogy neked pusziért vannak az ilyen apróságok) és gyarapítsd a tudást, én is kíváncsian várom mi lesz a tapasztalatod, jobbat nem tudok mondani. :U

Egyébként én is csendpárti vagyok, de ezt már korábban kibeszéltük... :B

(#43015) Grave_444 válasza Zamma (#43014) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Lehet kipróbálok egyet. :) Akkor majd beszámolok róla.
Tippre az max fordulaton is tökéletesen halk lesz és pár fokot nyerek vele. Azért a specifikációk alapján nagyobb a légszállítása.

Amúgy csak azért gondolkodom rajta, mert az egyik nagyker leakciózta. ;] (Azért megdolgozom azért a pusziért. :B )

[ Szerkesztve ]

(#43016) Csongi2015 válasza abridabri (#42973) üzenetére


Csongi2015
tag

Sziasztok!Na végül is úgy döntöttem hogy proci hűtő csere lesz,belevágok ahogy néztem az Artic Freezer 35 hűtőt nem nagyon bonyolult felszerelni és az alaplapot sem kell hozzá kiszerelni,remélem segít a dolgon.De még azért biztonság kedvéért ellátogatok a CPU léghűtős topik ba.Valakinek van személyes tapasztalata ezzel a hűtővel esetleg???Köszönöm!!

(#43017) vjacintka


vjacintka
tag

Sziasztok!
Nemrég ruháztam be új PC-re, amivel nagyon meg vagyok elégedve, leszámítva egy szépséghibát. Ami szerintem a gyári ventik miatt lehet.
Játék alatt folyamatában nagyobb a zaj és érezhetően jobban fújja a levegőt(szünet nélkül) még ha leveszem a mágneses fedlapokat felül meg elől érezni is, de ugyanez megfigyelhető CSAK indításnál teszem azt egy Chrome-nál vagy egy WQHD videó elején és néha steam-es letöltésnél is.
Cseréljem ki a ventiket, pedig azt hittem ilyen háznál azért minőségit tesznek már bele!?
3 db Noctua NF-A14 PWM megoldaná ezt a zaj gondot?
Az alábbi (új) konfigom, bízom benne, hogy nem a többi komponens lesz a ludas:
-Asus Rog Strix B650-A
-Ryzen 5 7600X
-Asus 4070 TUF
-2*16 GB DDR5 CL32 Kingstone Renegade 6400Mhz Ram
-Be Quiet Straight Power 1000W
-Noctua NH-D15
-Phanteks Eclipse P600S
-Samsung 2,5 SSD 1TB
-LG ultragear 27gp850p-b

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#43018) vjacintka válasza vjacintka (#43017) üzenetére


vjacintka
tag

Ui.:
Közelebb húzodva a tényleges folyamatokhoz füllel és szemmel, megfigyeltem, hogy azért a Noctua hűtő is fújtat egy nagyobbat a Witcher 3 "Über" beállításánál. Tényleg nem a holdraszállás féle dobáhrtya szaggatás, de nem is a síri csend. Avagy ez normális?

(#43019) Speedy007 válasza vjacintka (#43018) üzenetére


Speedy007
őstag

Szia!
[link] ebben a topikban talán segíthetnek be állítani a gépedetm. Új generációs Ryzen-k tudnak fűteni van egy fix hőmérsékletet amire fel mennek és azon üzemelnek nálam a Ryzen 7 7700x esetén 95C°. Korábban nekem is D15S hűtőm volt abban a topikban javasolták hogy állítsak be hő és teljesítmény limitet valamint D15S esetén fordulat szám limitet hogy ne 100%-n tekerjen ezekkel minimális teljesítmény vesztést érsz el de cserébe halkabb és hűvösebb lesz a géped. Gyanítom hogy a ház ventilátorok esetén is hasonló a helyzet hogy a teljes sebességükön pörögnek valószínűleg a ventilátorok úgy lettek be állítva a biosban hogy a CPU-t figyeljék és egy bizonyos hőmérséklet szint esetén 100%-on tekerjenek itt is ha gondolod tudsz játszani a fordulatszámmal egy azonos fordulat számon menjenek ahogy követem ezt a topikot itt 800rpm de már 900rpm fölött nem ildomos szerintük járatni a ventilátorokat.
Az hogy be kapcsoláskor 100%-n mennek a ventilátorok szerintem normális mivel a beállítások a BIOS-ból nem töltődtek be vagy ha a Windows-ban lett be állítva a gép akkor a rendszer be töltésig. AM5-s platform egyenlőre lassabban bootol mint pl. az AM4-s platform ezzel is lehet játszani hogy gyorsabban álljon fel a rendszer de amit linkeltem topik ott tudnának segíteni mert ahány alaplap gyártó annyi megoldás pl. Gigabyte B650M GAMING X AX alaplap esetén BIOS-ban van Ryzen Master funkció, illetve ECO mód kapcsoló (ezzel kvázi takarékra vágod a gépet így nem lesz hangos, meleg a géped valamint minimális teljesítmény vesztést érsz el de ezt utólag a rendszerben is le tudod tölteni és ott aktiválni) MSI MAG B650M MORTAR WIFI esetén ilyen opció a biosban nincsen

(#43020) csabiy


csabiy
csendes tag

Sziasztok!
Mai nap beruháztam egy CM TD500 Mesh v2 házra.
Hátulra átraktam a régi házból egy Arctic P12 Max ventit, amit a CM ház oldalán található ARGB/Fun HUB-ra kötöttem rá. Érdemes inkább az alaplapra kötni, hogy külön vezérelhető legyen? Jelenleg szinkronban fut a 3 első + 1 hátsó venti. Az alaplap Armoury Crate programját használom, végeztem egy Auto Tuningot, az állította be a hőmérséklet-RPM-t.
Esetleg BIOS-ban érdemes állítani valamit a ventikkel kapcsolatosan?
Köszönöm előre is!

(#43021) okay


okay
aktív tag

Üdv! Tápegységembe szeretnék venni egy ventilátort, 85cfm-et tud, és 2pinen 12V-ot szabályoz. A P12 max-ra gondoltam, csak hogy a PWM-est nem ajánlják fesszabályzósra.
Mi a véleményetek, válasszak helyette valami mást, nem költenék rá sokat. Köszi

Nagyon jó Football Manager: http://www.powerplaymanager.com/r421088

(#43022) Zamma válasza okay (#43021) üzenetére


Zamma
őstag

Tök fölösleges oda a Max, a táp javítás topikban a sima Arctic P12 3 pinest ajánlják.

[ Szerkesztve ]

(#43023) Zamma válasza csabiy (#43020) üzenetére


Zamma
őstag

És mivel van problémád? Hőfok, hang?
Javaslom a Léghűtés topikot ha problémád van valamelyikkel...

(#43024) okay válasza Zamma (#43022) üzenetére


okay
aktív tag

Igen, de az tol 52cfm-et, vettem is, a gyárihoz képest kevés

Nagyon jó Football Manager: http://www.powerplaymanager.com/r421088

(#43025) Speedy007 válasza okay (#43021) üzenetére


Speedy007
őstag

Tudni kellene az indítási feszültséget hasonló cipőben járok én is nekem 4V az indítási feszültsége és szintén Arctic P12-t ajánlották mert 3V alatti az indítási feszültsége mert azzal nem lehet mellé lőni de ott van még a noiseblocker B12-1 - B12-4-ig széria is elvileg az is jó lenne bele mert alig 3V az indítási feszültsége plusz rövid a vezetéke így forrasztani se kell ha 2 pines a csatlakozó a tápegységnél mert ilyet tudsz bele tenni (én is így csinálom meg az Arctic P12-vel) Kábel Hűtő Kolink 2-Pin (Female) - 3-Pin (Male) (Router/Switch/PSU) ZUAD-176

[ Szerkesztve ]

(#43026) Zamma válasza okay (#43024) üzenetére


Zamma
őstag

OK, ahogy írtam már a táp javítás topik lesz ahol válaszolnak neked, sok sikert hozzá! :R

(#43027) Rowon válasza Speedy007 (#43025) üzenetére


Rowon
veterán

Viszont, ha be van forrasztva a két vezeték a tápba, akkor szívás, mert több modellnél ezt láttam. Akkor szintén forrasztani kell.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#43028) Speedy007 válasza Rowon (#43027) üzenetére


Speedy007
őstag

Nekem szerencsére nem, de valóban mert kemény forrasztást használnak amit házilag alig lehet ki kezdeni

(#43029) Rowon válasza Speedy007 (#43028) üzenetére


Rowon
veterán

Jah, én másra gondoltam, konkrétan a tápban lévő vezeték és a ventilátor vezeték összeforrasztása. A tápot nem barmolnám, van itthon zsugorcsövem meg színazonos szigszalag, inkább azzal oldom meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#43030) Speedy007 válasza Rowon (#43029) üzenetére


Speedy007
őstag

Én nem szeretem olyan vékony hogy forrasztás után törik a vezeték inkább ha lehet toldó átalakítót vagy hubot használok ahogy a helyzet kívánja vagy kiadja.

(#43031) Rowon válasza Speedy007 (#43030) üzenetére


Rowon
veterán

Ja, hát normálisan kell megcsinálni és nem fog törni.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#43032) Viktor77 válasza okay (#43021) üzenetére


Viktor77
titán

Én 90cfm-es (haha) ventit cseréltem P12-re. Mint megtudtam, a kínai cfm (mint esetedben is) semmit nem számít, szokásos ordas kamu.

Innentől olvasd el, a rá kapott választ is.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#43033) Zamma válasza Viktor77 (#43032) üzenetére


Zamma
őstag

#3485 PitLee szépen leírta, illusztrálta a témát, link szinten ide is beemelem mert ez ventis ügy is. Innen is köszönjük! :R

(#43034) Speedy007 válasza Zamma (#43033) üzenetére


Speedy007
őstag

Ezek szerint ha jól értem a tápegységnél a "vargáné és társa" ventilátorok az mindenre jó csak nem hűtésre?

(#43035) Zamma válasza Speedy007 (#43034) üzenetére


Zamma
őstag

Miért? Mire jó egyáltalán a vargánés táp? :F
Ja, tudom:
5 dolgot szoktam ezekkel csinálni: kézbe veszem, becsukom a szemem, dobbantok hármat a bal lábammal, majd erős mozdulattal a jobb kezemmel a hátam mögé hajítom, utána felkiáltok: soha többé ne jöjjön velem szembe! :D

(#43036) Speedy007 válasza Zamma (#43035) üzenetére


Speedy007
őstag

Nem így értettem hanem a ventilátor ami benne van azokra céloztam

(#43037) Speedy007


Speedy007
őstag

Sikerült a műtét a gyári ventillátor HA1225H12F-Z ki lett cserélve Arctic ACFAN00118A Rev 2.-re nem hallom mostmár hogy elindul a ventillátor de alacsony indításoi feszültség ide vagy oda iszonyatosan nehez indul el. Gyári ventillátorral kb. 2 percenként indult el és állt le ezzel csak akkor indul el ha terhelem a tápot játszok vagy stressz tetsztet indítok el.Kábel Hűtő Kolink 2-Pin (Female) - 3-Pin (Male) ilyet tettem be mellé így nem kellet foraszgatni de viszont a kép ellenére iszonyat hosszú kb. hossza egyezik a venitllátor kábelével. Így már csak a VGA CW-jét hallgatom ami már nem annyira zavaró mint a táp ventillátor kerregő indulása.

(#43038) Grave_444 válasza Speedy007 (#43037) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Én feláldoztam a ventilátort és levágtam rövidre a kábelt, illetve ráforrasztottam a 2pin csatlakozóra. Így a táp nem sérült, vissza lehet tenni a gyári hűtőt. Persze ehhez is kellett egy csatlakozó, azt találtam bontott másológépben.

[ Szerkesztve ]

(#43039) Speedy007 válasza Grave_444 (#43038) üzenetére


Speedy007
őstag

én ha nem muszáj nem forraszgatok, kábel kötegelővel meg szigetelő szalaggal oda rögzítettem a ventillátor oldalához a kábelköteget biztos ami biztos és felszereltem mivel (tudom tegnap este volt szó róla) de mivel papíron "gyengébb" ventillátor került be a tápba így a műanyag terelő lemezt se szereltem rá a ventillátorra ami a másikon gyárilag rajta volt had szellőzön kellően át a táp.

[ Szerkesztve ]

(#43040) Angie™


Angie™
addikt

Alza-n elérhetőek az új Corsair icue link 12-es és 14-es ventilátorok és AIO-k :) Az árakat csak fél szemmel nézzétek meg, fotelban ülve :)

Spoiler: 1db 12-es venti: 18.290Ft, 3db 12-es venti 58.290Ft :)

Egy 360-es AIO + 10db venti - 299.750Ft :K

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#43041) Kiralybali


Kiralybali
tag

Egy be quiet! Pure Base 500DX házam lesz. Nézegettem videókat, hogy milyen módon érdemes betenni a ventiket. Pl:
[link]
Ebben a kettő elöl 1 hátul felállást hozták ki a legjobbnak.
Kérdés, hogy a 3 elöl be 1 felül ki és egy hátul ki jobb-e, van-e értelme? I
llletve ha van, akkor az gondolom csak extra venti elosztó csatikkal lehetséges (feltéve ha a lapon nincs elég venti csati)?

Balage

(#43042) Zamma válasza Angie™ (#43040) üzenetére


Zamma
őstag

Hát, térdre imára, mert a Jézuskának fel kell húzni a gatyáját rendesen... :))

(#43043) Kiralybali


Kiralybali
tag

Egy be quiet! Pure Base 500DX házba lenen egy Ryzen 5 5600, meg egy Sapphire pulse rx 6700 xt. A proci kapcsán kérdés, hogy elegendő-e a gyárilag adott hűtő ventillátor?
Milyen esetben kellhet venni és akkor milyet?

Balage

(#43044) Grave_444 válasza Angie™ (#43040) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ez már a nevetséges kategória. :)

(#43045) Angie™ válasza Grave_444 (#43044) üzenetére


Angie™
addikt

Én nagyon szeretem a prémium cuccokat, de ez már szerintem is sok(kk).

Egy új AIO-t valószínűleg ki fogok próbálni, de hogy nem ezzel a ventivel töltöm fel a házat, az szinte boritékolható :)

Ráaadásul a tavaszi bemutató óta szerintem én voltam azon kevesek egyike aki nagyon várta ezeket, hogy megérkezzenek kis hazánkba.. Most nem őszinte a mosolyom :)

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#43046) Zamma válasza Kiralybali (#43043) üzenetére


Zamma
őstag

A válasz egyszerű: ha meleg és hangos, akkor kell. Ha nem hangos és meleg akkor koncepció kérdése. Ha nem meleg és nem hangos akkor az időnket vitte csak el... :D

(#43047) jokeph válasza Angie™ (#43040) üzenetére


jokeph
nagyúr

:Y :F
Jó nekem a 420-as AF II, töredék áron. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#43048) Speedy007 válasza Kiralybali (#43043) üzenetére


Speedy007
őstag

Bár én neheztelek rá kissé de összeségében jó ház nem sokkal drágább én a helyedben ezt venném (ha még nem rendelted meg) sokáig jó lesz könnyeben szerelhető Lian Li LANCOOL 216 ARGB

(#43049) Angie™ válasza jokeph (#43047) üzenetére


Angie™
addikt

Tökéletesen megértem :B

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#43050) Grózi válasza Angie™ (#43045) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A Korszar meg a prémium az nagyon két fogalom hűtés terén.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.