Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18301) Grózi válasza mihione (#18300) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hát jól elment az áruk,nem is figyeltem-én 3700-ért vettem őket nem is olyan rég,szerencsére többet.A Plus-t ajánlom inkább feltéve,ha nem sokat ment(tehát még garis).Ha nem az akkor inkább vegyél 4700-t új Apache-t szerintem.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18302) polgi803


polgi803
őstag

Grózi!

Egy olyan kérdésem lenne még,hogy amit írtam házba milyet ajánlanál az általad ismertek közül? 12,vagy 14-es kellene?

Corsair Carbide 200R

Ebbe menne. Ahogy én elképzeltem...minden gyári venti ki és előre 1-2 12-14-es venti befúj, alulról 1 12-14-es befúj, fent-hátra kifúj egy 12-es...az általad felsoroltak ugyanúgy halkak 12-14-es méretben is? Mondjuk ebbe a típusban?

(#18303) Grózi válasza polgi803 (#18302) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én a Korszar gyári ventiket biztos kiszedném és az aprón 1,5-2K-ért eladnám darabját.Milyen konfig van a házban(adatlapodon nincs)? Proci,vga elég.Csak azért kérdem,mert alulra felesleges a venti ha csak nem forrófejű a vga-d.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18304) joe979


joe979
aktív tag

Házbontásom volt, most vettem észre csak, hogy a Noctua flex és az Akasa Piranha kerete egy az egyben ugyan az .. Vannak még ilyen egyezések ? Mondjuk adnia kellett volna a dolognak , hogy itt is, van egy gyártó sor és onnan jönnek le, de valamiért azt hittem full egyedi megoldásokat alkalmaznak ... én kis naiv ismét :)

Szissz

(#18305) polgi803 válasza Grózi (#18303) üzenetére


polgi803
őstag

Fenntebb írtam és írtam is az imént hogy kiszedem az összes gyári ventit...mivel zárt a ház, ezért az a fekete Apache teccik..meg a formája is...

[ Szerkesztve ]

(#18306) Grózi válasza polgi803 (#18305) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Bocs,sokan kérdeztek-már nem emlékeztem. Először is az alaplapod könyvében keresd meg,hogy a Sys-fan 1-2-3 valóban pwm-s e.Ha rászánod az árát akkor előre tehetsz 2db 120-s Apache Black-t(gyártói oldal szerint elöl csak 120mm-st fogad) és hátul+ felül is 1-1 db-t+ a bordára 1-t.Tehát összesen 5 db-t kéne vezérelni,a bordán lévő mehet a cpu-fan-ra,a maradék 4db-t meg 2db Y kábellel eloszthatod 2 aljzaton vagy ha mindegyik aljzatod valóban pwm-s akkor elég 1 db Y kábel.Ez több mint elég lesz,kiválóan fog működni a hűtés.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18307) polgi803 válasza Grózi (#18306) üzenetére


polgi803
őstag

Online megnéztem...ha jól látom akkor control-os...szerinted?

[ Szerkesztve ]

(#18308) polgi803 válasza polgi803 (#18307) üzenetére


polgi803
őstag

És még úgy lesz,hogy a 3,5-ös-t felteszem a fix rekeszbe,az alsó rekeszeket pedig kiveszem...valahogy így...
Úgyis csak egy 1 TB-os lesz benne,meg 1x valamikor egy SSD...szeretem a tágas helyeket...

[ Szerkesztve ]

(#18309) abridabri válasza polgi803 (#18308) üzenetére


abridabri
veterán

az also ventinek amugy van ertelme ? tesztelted vele /nelkule ?
En is gondolkodok hogy berakok egyet , de ha csak 1-2 fokot jelent akkor folosleges zajforras

(#18310) polgi803 válasza abridabri (#18309) üzenetére


polgi803
őstag

Oda nem teszek...csak ahogy Grózi javasolta...

[ Szerkesztve ]

(#18311) shteer válasza polgi803 (#18308) üzenetére


shteer
titán

Akárkié ez a gép, nem spórolt a ventikkel ;]

..szerintem jónak tűnik

(#18312) Grózi válasza polgi803 (#18308) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha jól látom akkor feszültségalapon szabályoz a sys-fan-król,tehetsz rá 3 vagy 4 pin-s ventit is.A kompaktot nem említetted,vagy ez nem a te géped? (rájöttem hogy illusztráció)Alulra felesleges a venti,főleg hogy elölről szabadon fújnak(nincs előtte hdd,ssd).Azért a 3,5-s helyen a hdd hőfokaira közbe nézz rá,bár az újabb hdd-k már nem melegszenek annyira.
Tartom amit javasoltam a (#18306) hsz.-ben.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18313) polgi803 válasza Grózi (#18312) üzenetére


polgi803
őstag

Rendben! Köszönöm a segítséget! :R

(#18314) eventus


eventus
veterán

iPon is forgalmazza a TT Riing ventiket. (ha nem is a teljes palettát :DD )

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#18315) eventus válasza eventus (#18314) üzenetére


eventus
veterán

Aqua jobban áll a készlettel

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#18316) Grózi válasza eventus (#18314) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Elég hiányos a paletta,de legalább van.Van egy olyan érzésem hogy hamarost aprón is lesz 1db piros 140-s.2 hónapos jó áron... :D

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18317) Ochocinco46


Ochocinco46
aktív tag

üdv,
korrekt áron keresek kék ledes házventit. [ez megfelelne erre a célra?] Légszállítása elég jónak néz ki, az se ártana, ha halk lenne, de az csak másodlagos. Hasonló árban esetleg jobb vétel?
köszi

(#18318) Grózi válasza Ochocinco46 (#18317) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ennyiért jó nincs,ez se éppen halk.A Lepa Bol.Quiet-t ajánlom,de az pont kétszer ennyi-viszont jóval nagyobb a légszállítása és halk is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18319) Nojbee


Nojbee
tag

EK Vardar ventikkel van tapasztalata valakinek?

(#18320) Grózi válasza Nojbee (#18319) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Személyes tapasztalatom nincs,de leírás+teszt alapján F2 fölé nem mennék(tehát csak F1 és F2)-hacsak nem zavar a hang.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18321) Ochocinco46 válasza Grózi (#18318) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

egyet azért bepróbálok, a zalman z9 u3 házamban a három gyári van, azoknál nem hiszem h hangosabb, és főleg a látvány miatt lenne, rontani azért csak nem fog a helyzeten:) Van elől alul egy, ami befele fúj, van egy felül hátul ami kifele meg egy hátul ami nyilván szintén kifele Ezt hova lenne a legcélszerűbb beépíteni? Értelemszerűen a hátulja kivételével mindhárom helyre befér.

[ Szerkesztve ]

(#18322) Grózi válasza Ochocinco46 (#18321) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ahol kevésbé zavar a hangja.. :D Értelemszerűen hátra.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18323) nakos1212


nakos1212
senior tag

92mm-esből mi ajánlott?
az ajánlóban firssek vannak írva?
120-as, 80-as és 92-es kéne, lehetőleg a lapátjain fehér.
Minél olcsóbb és halkabb legyen.
Lehetőleg 3pinesek legyenek, de nem fontos.

[ Szerkesztve ]

(#18324) Grózi válasza nakos1212 (#18323) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Olcsó,halk,fehér-valamiből engedned kell.. :D Az összefoglaló friss.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18325) nakos1212 válasza Grózi (#18324) üzenetére


nakos1212
senior tag

Olcsóság az elsődleges, meg szeretném hogy fehér színű legyen.
Halkság az gondolom alap, mivel nagyon régi noname ventikről váltok

(#18326) Grózi válasza nakos1212 (#18325) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor mivel a szín nagyon szelektál,neked a befutók a 80 és 92mm-s méretben az Arctic F8 és F9 lesz.Viszont 120mm-ben a Cooltek CT-Silent-l jobban jársz mint az F12-l,még ha drágább is 300Ft-val.
Hangsúlyozom az ár és a szín volt a döntő,nem a halkság..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18327) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Hali. A múltkor beszéltük a ventiket és javasoltad a Vipert. Valami hasonló, csak jóval olcsóbb nem létezik ? Csak mert valószínű meg lesz faragva. Ezeket meg sajnálom szétvágni.

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#18328) nakos1212 válasza Grózi (#18326) üzenetére


nakos1212
senior tag

köszönöm szépen
illetve az a kérdésem még, hogy a fractal core 1000 házam elejében van egy 12-es venti, az érdemes egy ilyen cooltekre cserélnem?

[ Szerkesztve ]

(#18329) abridabri


abridabri
veterán

A kis csaladi gepet szepitgetem , egy ilyen hazikot vettem : Bitfenix Neos ablakos kivitelben.
Elol 12 cm / hatul 12cm ventik 5V on hajtva.
A procihuto gyari intel , ezt cserelnem . Hangos /csunya .
Egy E2180 as procirol van szo. A gep nem futtat soha jatekot ,se egyeb terhelo alkalmazast . Csak bongeszes /youtube / word -excel /skype.
Szeretnem halkra megcsinalni a gepet. A passziv 7300 GT VGA mar adott.
Ezek kozul valamelyik elvinne passzivban a procit ?
Aidos
Hyper 103
Egy arban van a ket huto itt nalunk helyben.
Ha nem megy passzivan akkor viszont az egyik 12es hazhutonek mennie kell . Melyiket szamuzzem ? az elso 12 est vagy a hatsot ?
A gepben csak ssd van , annak vegulis nem lenyeg a hutes.

[ Szerkesztve ]

(#18330) schawo


schawo
titán

Mi a vélemény az Aerocool Dark Force ventikről hűtőventinek? Papíron 1.3 mmH2O nyomást és 70m3-es légszállítást ígérnek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18331) Grózi válasza Drizzt01 (#18327) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ami azt a teljesítményt tudja,olyan olcsóbba nincs sajna.
nakos1212 Igen,a Cooltekkel jobban jársz!
abridabri Topicot tévesztettél,de szerintem elviszik passzívan-mondjuk ezen áron én inkább lőnék egy jobb bordát apróról.
schawo Írtam vízhűtés topicba,gyenge és hangos.Írtad hogy hang nem számít,írj egy árkeretet+ radi vastagságot és úgy ajánlok szívesen.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18332) schawo válasza Grózi (#18331) üzenetére


schawo
titán

45-ös vastag radira kéne és darabja 4-5 alatt lenne jó. Hang tényleg nem számít, szabályozhatóság sem. Hadd menjen fullon mindig (meg ugye ne nyiffanjon ki ettől, ha egy mód van rá...)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18333) schawo


schawo
titán

Esetleg: [link]?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18334) nakos1212 válasza Grózi (#18331) üzenetére


nakos1212
senior tag

Ezt a coolteket nem nagyon találom magyar boltokba, se hardveraprón, szóval ebayről kell rendelnem, igaz? :)

(#18335) Drizzt01 válasza Grózi (#18331) üzenetére


Drizzt01
őstag

Valami hasonlót sejtettem. Akkor marad apróról ha szabdalni akarom

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#18336) tyccon


tyccon
tag

Sziasztok.Az alábbi házhoz szeretnék ventiket venni a 2.és a 4.helyekre.3 pines Molex átalakítóhoz lenne csatlakoztatva. Előre is köszi.

(#18337) Grózi válasza schawo (#18332) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha ennyit rászánsz akkor az Akasa Viper-t ajánlom neked.Fullon ugyan van hangja,de itt nem számít és 83.63 CFM+2.98 mm H2O-t tud.Boltban 4,5K-tól indul,viszont megbízható Ph-stól olcsóbb.Az Sp a nyomába se érhet.Kicsit olcsóbb a JetFlo,van benne kakaó bőven-de azt még az emeletről is hallod!
nakos1212 Varázslónál(Merlinhardver) 1300 Huf.
Drizzt01 Apache Black-m 2-3 hónapos lesz eladó hamarosan olcsón-de Viper nem.
tyccon Oldalra felesleges,ha csak nincs régi fajta nagyon melegedős vga-d.Ár keret?A Halkság fontosabb vagy a teljesítmény?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18338) Drizzt01 válasza Grózi (#18337) üzenetére


Drizzt01
őstag

De 6 db? :DD :DD

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#18339) tyccon válasza Grózi (#18337) üzenetére


tyccon
tag

Ár mindegy ,elsősorban a teljesítmény számít,de nem árt ha csendes is :)

[ Szerkesztve ]

(#18340) schawo válasza Grózi (#18337) üzenetére


schawo
titán

Köszönöm. Kinél keressem a Vipert?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18341) Grózi válasza Drizzt01 (#18338) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Csak 2. :D
tyccon 3 vagy 4 pin?
schawo Oranos-t vagy Sipi85-t ajánlom,mindkét Úriemberrel sokat üzleteltem. Utóbbinál lehet többet kell rá várni,ha sürgős keresd Oranos-t.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18342) schawo válasza Grózi (#18341) üzenetére


schawo
titán

A névleges élettartam a JetFlonál 160ezer óra, a Vipernél pedig 50ezer óra. Törődjek vele, vagy sem?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18343) Grózi válasza schawo (#18342) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ezek csak gyártói adatok,ha igazak lennének nem kéne ez a topic.Van még első generácíós Viperem,igaz nem folyamatában ment-de elég sokat és nincs gond vele.2 havonta fújasd ki a ventiket+a radit kompresszorral,azt meghálálja.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18344) Glaz-dozfhut válasza schawo (#18342) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

A Scythe Grand Flex PWM gyárilag megadott légszállítási paraméterei ugyanolyanok, de a lapátjai merevebbek és nincs olyan iszonytató hangja. Ennek is jó hosszú az előírt üzemideje a teljesen zárt csapágyazásának hála.

- Glaz-doz-fhut -

(#18345) Grózi válasza Glaz-dozfhut (#18344) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nála a hang nem számít,másik helyiségben lesz a radi(tetőtér azt hiszem).Viszont ez se egy rossz alternatíva! Viszont baromira nem csendes:
[link]

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18346) schawo válasza Grózi (#18345) üzenetére


schawo
titán

Egyébként csaltam, és a Grand Flex PWM-et rendeltem meg pár órás olvasgatást követően, mert Scythe-buzi vagyok :B. Ez a teszt volt a végső lökés: [link] Ebből származik a videó is. :) A hang tényleg nem számít, hadd pörögjön 2400-on, ide semmilyen zaj nem szűrődik át.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18347) nakos1212 válasza Grózi (#18337) üzenetére


nakos1212
senior tag

Esetleg phn nem árulják ezt?
Amúgy köszi.

(#18348) Grózi válasza schawo (#18346) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A tartósság lesz a kérdés,2400 rpm-s ventiről beszélünk ugye.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18349) schawo válasza schawo (#18346) üzenetére


schawo
titán

De valószínűleg most csak 1db van Mo-n, és kell vennem valami ideiglenest amellé, amíg megjön a többi.

(#18348) Grózi

A Scythe által használt FDB-k a legjobbak az összes FDB csapágy között. Bízom benne, hogy tudják mit vállaltak :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18350) Grózi válasza schawo (#18349) üzenetére


Grózi
Topikgazda

1 év után kiderül!! ;)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.