Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18601) Grózi válasza watador600 (#18599) üzenetére


Grózi
Topikgazda

3 pinben a Nanoxia DS és a BeQuiet PW2-jobbak is nála.
Outblast
Az a baj a H440-l(nekem is az volt),hogy csak pár ventibe nem akad el az oldallemez hátul.Csak olyat tudsz feltenni ami gömbölyített szélű,ami egyenes oldalú venti abba mind akadni fog.Piros led-sben kevés van,én Thermaltake Riing-l használtam-azt mondjuk tudok egyet jó áron.. :B

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18602) watador600 válasza Grózi (#18601) üzenetére


watador600
senior tag

Köszönöm szépen! :R

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#18603) Grózi válasza Outblast (#18600) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Még ez a kettő jöhet szóba 140mm-ben,ezekben nem akad el:
COUGAR D14HB-R (jó féle) [link]
Corsair Air Series AF140Q Red Quiet Edition(nem éppen halk és a légszállítása is közepes):[link]
watador600 Nincs mit!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18604) Outblast válasza Grózi (#18603) üzenetére


Outblast
tag

Köszi!

még 1 kérdés:
Szerinted melyik a jobb? LEPA BOL.Quiet PWM Red 12cm (haverom ajánlotta) vagy
COUGAR D14HB-R - 140MM. (még mindíg a h440-be kell hátra :))

ty

[ Szerkesztve ]

(#18605) watador600 válasza Grózi (#18603) üzenetére


watador600
senior tag

Na közben gondolkodtam, és a Be Quiet ami nagyon szimpatikus. Viszont ebből van 14 centis is. Ami ugye 1000 rpm-en megy max. Ez a pure wings 2. Ez is jobb mint a swif 2 1200 rpm-es venti? Vagy inkább a 12-est ajánlod a Be Quiet-ből és azon belül is a pure wings 2-ből?

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#18606) duronx válasza Grózi (#18603) üzenetére


duronx
senior tag

Milyen hűtő van a cpu-n?

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#18607) Grózi válasza Outblast (#18604) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A Cougar-t dicsérik,de személyes tapasztalatom nincs vele.A Bol.Quiet nagyon jó,nekem is azok voltak elöl a H440-ben,viszont hátul igen hülyén festett-oda 140 mm illik.
watador600 Ha elfér a 140 mm akkor mindenképp azt rakd-halkabb és nagyobb a légszállítás.Választhatod ebben a méretben is a Nanoxia Deep Silence-t vagy a Be Quiet Pure Wings2-t-mindegyik nagyságrendekkel különb a Coolinknál.
duronx Lepa aqua Changer 240

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18608) watador600 válasza Grózi (#18607) üzenetére


watador600
senior tag

Köszönöm, akkor elvan döntve.

Még annyit kérdeznék, hogy van egy 212 evo cpu hűtőm. Ugye az Akasa Viper, az ami kifejezetten bordára fújónak, egy ilyet is fogok rendelni, és ugye erre a hűtőre 2 venti megy. Szívó ventinek mit ajánlasz? Vagy egyáltalán érdemes ezzel foglalkozni?
Jelenlegi felállás az a swif 2 120p fújó, és amit adtak gyári venti az a szívó.

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#18609) duronx válasza Grózi (#18607) üzenetére


duronx
senior tag

Szép hűtő és a teszteken is elismerően nyilatkoznak róla. Jól mutatna az én házamban is, csak nem tudnám kihasználni :DDD (4590 procihoz sok lenne) A radiátoron levő hűtő mennyire zajos?

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#18610) Grózi válasza watador600 (#18608) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A Viperből bőven elég arra a bordára egy is,felesleges a kettő.
duronx 1600 rpm-ig elviselhető,felette már hangos.Mondjuk én 2 db Apache Black-re cseréltem,4600-n lazán hűtötte a 4790K-m.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18611) watador600 válasza Grózi (#18610) üzenetére


watador600
senior tag

Tudom, de nem Viperbe gondolkodtam. De akkor hanyagolom, köszönöm szépen mégegyszer!

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#18612) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Egy olyan problémám lenne, a procimon a cooler master 212 es hűtőm megadta magagát. Sajnos ilyet újan venni nem tudok, de arra gondoltam vennék rá egy ilyet:

http://www.bestbyte.hu/termekek/49571/Cooler_Master_SickleFlow_120_120x120x25mm_2000RPM_zold_LED_es_haz_ventillator.html?ak=1

Szerinntetek megfelelő lenne rá? ahogy látom van 3/4 pin adapter hozzá.

(#18613) Grózi válasza fulton (#18612) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Csodát ne várj tőle,ne épp halk és a légszállítása is kevés.Az ajánlott ventiket az összefoglalóban megtalálod és szívesen segítek választani.Mondjuk 1600 Ft-ért egyedül a Xilence Red Wing fér bele...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18614) fulton válasza Grózi (#18613) üzenetére


fulton
addikt

Azt megköszönném.

120mm 4pin Pwm:
Xilence Red Wing Pwm 120
Cooltek CT-Silent Pwm 120
Nanoxia Deep Silence Pwm 1500 rpm
Coolink Swif2 120P
Alpenfoehn Wing-Boost 2(bordára/radira is)
Lepa Bol.Quiet (ledes,kék vagy piros-jelenleg az egyik legjobb házhűtő és bordára/radira is megfelelő)
Akasa Apache(elsősorban bordára/radira,de házhűtőnek is kiváló)
Akasa Viper(kifejezetten bordára/radira,nagy teljesítmény)
Be Quiet Shadow Wings Pwm

Rendben, ezekből meilyket jánlanád? Egy Cool Master 212 hyper evo volt amin megfeküdt a ventillátor. Ezt cserélném le. 4 pines csati kell, attól félek mihez csak adaptert adnak 3/4 alakitó, nem fog működni pl a fordulat szabályozás. Annyit tudok ez a venti ami rajta volt 1600 rpm maxot tudott, nagyon halk vvolt.

(#18615) fulton válasza fulton (#18614) üzenetére


fulton
addikt

Mondjuk ez?

Akasa Viper

(#18616) watador600 válasza fulton (#18615) üzenetére


watador600
senior tag

Én is ilyet rendeltem hozzá, még nem jött meg, de tuti nem fogunk csalódni :R

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#18617) Grózi válasza fulton (#18615) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Lepa Bol.Quiet ha led-s kell,különben vagy a Viper vagy az Apache black!Annál a bordánál bármelyiket választhatod,értelemszerűen a Viper hűt legjobban,viszont a leghangosabb is(leszabályozva 1200 rpm-ig az is ugyanolyan halk).1-4 fok eltérés lehet a maximum a 3 venti között.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18618) scott_free


scott_free
senior tag

hi,

140mm-es házventiből melyek az igazán halk típusok?
a Noctua NF-A14 ULN-t tudom, de van azért olcsóbb is?

(#18619) Grózi válasza scott_free (#18618) üzenetére


Grózi
Topikgazda

3 vagy 4 pin?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18620) dances


dances
tag

Merlinhardver -től rendelt valaki mostanában?
07.16 -án rendeltem tőlük, eddig nem küldték, rákérdeztem mail-ben, arra meg nem válaszolnak.
Nem túl vevőbarát hozzáállás.

Only the Good die young.

(#18621) Grózi válasza dances (#18620) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hívd fel őket az a biztos+ ha bejelentkezel akkor a rendeléseim fül alatt olvashatod az állapotot.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18622) scott_free válasza Grózi (#18619) üzenetére


scott_free
senior tag

az mindegy, csak minél halkabb legyen (de azért levegőt is fújjon)

(#18623) fulton válasza Grózi (#18617) üzenetére


fulton
addikt

A Lepa Bol quiet -et választottam pont, a hangja miatt. Az volt a legfontosabb hogy jó halk is legyen. Led az ugysem látszik. Pár 100 ft ra meg nem akartam nézni.
Köszönöm a segítséget.

(#18624) Grózi válasza scott_free (#18622) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A 140-s Nanoxia Deep Silence-t vagy a BQ Pure Wings2-t ajánlom 3 pinben(feltéve ha tudod szabályozni),ha 4 pin és belefér az árkeretbe akkor a BQ Shadow Wings Pwm-t.
fulton Jó választás és nincs mit!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18625) Szinyák


Szinyák
őstag

az Akasa Viper sokkal jobb radira mint a Apache ??? mennyi lenne a különbség kb ?

Szinyák

(#18626) Izee1233


Izee1233
csendes tag

Hali,

Nem reg volt szo arrol, hogy egy H440-es hatuljaba mely ventik a jok, felelevenitenem a dolgot, kiegeszitve egy kicsit. 3 napja nezelodok es kezdek osszezavarodni es feladni a témát. :)

Feher H440 elso 3db 12cm-es ventijet cserelnem es a hato 14cm-eset is. A hatsonak es az elsok kozul valamelyiknek irritaloan hangos csapagyos hangja lett.. Lusta vagyok levadaszni melyiknek ezert mindet lecserelném.
Es ha már a hatso ventit cserelem akkor a felette levo NZXT Kraken X61-esen levo 14cm-es ventiket is cserelném, hogy passzoljanak a tobbihez. :) (Tehat: 3db 12cm-es 4pin-es, es 3db 14cm 4pin-es)

Eddigi elkepzeles:
Elore 3db NB eLoop S-Series 12cm B12-P PWM
X61-re 2db 14-es 4pin-es venti kene, es akkor hatra is egy ugyan olyan 3. darabot.
Fontos kikotes a full feher / feher-fekete színvilág. Az hogy elol es hatul kulonbozoek a ventik belefér. Az elsok ugy se latszanak. :)

Alaplap egy Asus Sabertooth Mark1, ugyhogy ha minden igaz ennyi PWM-es venti még el is fér. 2 vagy 3 darabot az X61-re kotve es 3db-ot meg az alaplapra.

Elore is koszi a tippeket! :R

Szerk: Ami lemaradt az a keret: Fontosabb szempont, hogy halk, hatekony es feher/fekete-feher legyen es csak ezek utani szempont az ár, pl a 6k kornyeki NB eLoop siman belefér.

[ Szerkesztve ]

(#18627) Grózi válasza Szinyák (#18625) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Triton játékvízen?1 max. 3 fok.A Lepan 2 fokot jelentett nálam a Viper az Apache-hoz képest.
Izee1233
A szín miatt csak az NB eLoop jöhet szóba.Én előre 3 db B12-2-st tennék,a radira pedig 2db Akasa Apache Black 140-t.Hátra vagy teszel 120-s NB-t vagy választasz a nemrég felsorolt pár 140-s venti közül amikkel nem akad el az oldallap.(#18603) Grózi + Thermaltake Riing 140

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18628) Izee1233 válasza Grózi (#18627) üzenetére


Izee1233
csendes tag

A felsorolt ventikkel az a bajom, hogy mind 3pin-es és az egyszerubb szabalyozhatosag miatt inkabb 4pin-est vennék, ha mar a az alaplap ugy is elbir veluk. :)
Ezert gondoltam elolre is 3db 4pin-es NB eLoop-ot vennni.

Esetleg akkor szerinted igy jo lesz?:
Radira 2db Alpenföhn Wing-Boost 2 Snow White Plus 2 140 [link] (osszefoglaloban ajanljatok radira. Csak felek a 300-1200 keves lesz :S )
Es akkor elolre es hatra is osszesen 4db NB eLoop B12-P

Kar, hogy a Riing nincs PWM-esben... Gondolkodas nelkul vennek 6db-ot belole es az menne mindenhova. :)

[ Szerkesztve ]

(#18629) Grózi válasza Izee1233 (#18628) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Jónak jó az elképzelésed,de nem a legjobb.Egyébként halkan megsúgom hogy a lapod az Aisuite-l ugyanúgy vezérli feszültségalapon a 3 pin-s ventiket hőfok függvényében mint a pwm-seket.És ki is tudod őket akár kapcsolni+ extrém alacsony(2-300 rpm) fordulaton járatni.Tehát ha a Riing vagy bármely más 3 pin-s venti tetszik akkor nyugodtan válaszd azt.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18630) eventus válasza Grózi (#18629) üzenetére


eventus
veterán

Suite nekem olyan alacsonyra nem engedi, 50 % a minimum. De igazából ez elég is, hang nincs és levegő van.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#18631) Grózi válasza eventus (#18630) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Neked nem a legújabb változat van,az csak újabb lapokhoz elérhető+némelyik ventit nem lehet.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18632) eventus válasza Grózi (#18631) üzenetére


eventus
veterán

Akkor nincs gond, így is jó. Ha kell van adapter, ez is van a fenti két 14 centisre.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#18633) Grózi válasza eventus (#18632) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Még mindig a "karikás csodák"? ;]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18634) eventus válasza Grózi (#18633) üzenetére


eventus
veterán

Síri csend van és kellemes hőmérséklet. Nem szándékozom cserélni.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#18635) Grózi válasza eventus (#18634) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Egyszer majd veszel egy normális ventit és akkor biztos nem teszed őket vissza! :D
Na,off vége.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18636) Vidual001


Vidual001
tag

Sziasztok!

A két ventilátor közül inkább ezt, vagy ezt válasszam? Minél halkabbat és megbízhatóbbat szeretnék.

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#18637) Grózi válasza Vidual001 (#18636) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha nem kell nagy légszállítás és fix rpm-m használnád akkor a Noiseblocker.Ha tudod szabályozni és kell a plusz légszállítás akkor a BQ.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18638) Vidual001 válasza Grózi (#18637) üzenetére


Vidual001
tag

Rendben, köszönöm! :R
Szabályzóval fog menni, szóval akkor a BeQuiet marad. Egyébként régebben ajánlottad a mágneses porszűrőt. Sajna nem vált be, mert ugyan akkora rések vannak rajta, mint a gyári (Bitfenix Shinobi ház) szűrőn, finom szűrőt pedig az ég világon (4 boltban jártam) nem kapok. Pedig kettőnek még az oldalán is fent van...
Apám ötletét használom most, ő azt tanácsolta, vágjak szét egy pólót és az legyen a szűrő. Eddig teljesen jól működik, viszont most vettem észre, hogy az elől levő két ventilátorom nem megy, szóval ezért kell egy 14 cm-es. :)
(Pedig a tápom biztos, hogy elbírná, mert FSP Aurum Pro 1000W)

MSI GT62VR 6RD Dominator Pro

(#18639) titi1990


titi1990
tag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni a perfekt ventillátorok kiválasztásához. Rendeltem egy Lepa aquachanger 120-as kompakt vízhűtőt, de ehhez csak egy ventillátor jár, s azt is hangosnak írták egyes tesztekben. Push&pull felállásban szeretném használni, ehhez kellene két halk, de effektív ventillátor.
Előre köszönöm a segítséget.

(#18640) ThePoweR


ThePoweR
senior tag

Hali

Akasa Apache vagy Viper egy Raijintek Triton 240es radiátorára?

Köszi!

(#18641) Izee1233 válasza Grózi (#18629) üzenetére


Izee1233
csendes tag

Látod, ezért is örülök annak, hogy megkérdeztelek. :)
Nem régóta van meg ez a lap így nem nehéz új infót mondani nekem.

Köszi a segítséget! :R

(#18642) Szinyák válasza Grózi (#18627) üzenetére


Szinyák
őstag

Thx , jaja arra menne , de akkor csak fölösleges pénz kidobás lenne .... Jó ez így az Apache komboval ...

Szinyák

(#18643) Szinyák válasza ThePoweR (#18640) üzenetére


Szinyák
őstag

Hali,

Nálam a Triton (Apache) komboval megy nagyon jó választás eddig próbáltam 4 fajta ventit rá ez a legjobb eddig ... Hangja egyenlő a 0 val és teljesítményben is ott van... Igaz nem olcsó . A viper kicsit drágább is illetve a fordulat miatt hangosabb , így szerintem ez jó választás rá ...

Szinyák

(#18644) Grózi válasza Vidual001 (#18638) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Valamennyi por az normális,a póló az nagyon visszafogja a légáramlást!
titi1990 Akasa Apache vagy Viper,de felesleges 2 szerintem.(1-3 fokot számít)
ThePoweR Ahogy korábban másik topicban is írtam,kíváló választás.Leszabályozva mindkettő halk,felül amennyivel többet forog a Viper annyival hangosabb.Viszont az Apache alacsony fordulaton(800-1000 rpm) kicsit több levegőt mozgat,de felül a Viper elhúz.
Izee1233 nincs mit,ha tudok szívesen segítek-csak kérdezz! :R
Szinyák Ezért maradtam én is az Apache-nál.Igaz mondjuk nekem mindkettő volt itthon,de nem hoz annyival többet a Viper amennyivel hangosabb.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18645) Dzsozi56


Dzsozi56
tag

Az alábbi két rendszer hűtő ventillátort, 4 pin-es Y kábeles összekötésével egy PWM-es csatira kötve, gond nélkül szabályozza-e az Asus Z97 alaplapi BIOS?
[link]
[link]

Köszi a segítséget: Dzsozi56

(#18646) ThePoweR válasza Grózi (#18644) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Köszi a válaszokat!

A Viper most olcsóbb párszáz Ft-al PCX-en azért kérdeztem.

(#18647) Grózi válasza Dzsozi56 (#18645) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,ha az aljzat valóban pwm-s,ellenőrizd a gyártói oldalon vagy a gépkönyvben(az egy dolog hogy 4 pin).
Biosból is tudod állítani,de javaslom az AiSuite 3-t.Letöltheted gyártói oldalról és sokkal jobban tudsz vele szabályozni+ akár meg is állíthatod a ventiket.
ThePoweR
Veheted azt is,annyi hogy felül hangosabb(1600 rpm vs. 1300 rpm).

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18648) Dzsozi56 válasza Grózi (#18647) üzenetére


Dzsozi56
tag

Köszi! Igen, mind a négy négypólusú PWM-es csatlakozó (ASUS Z 97-A)

(#18649) abridabri válasza Vidual001 (#18638) üzenetére


abridabri
veterán

A polo tul suru, en egy harisnyat vagtam szet es ragasztottam a venti moge . Szepen gyujti a port ,de a levegot meg atengedi.

(#18650) #19784448


#19784448
törölt tag

Hali! Az egyik házventillátorom állandóan 1100-as fordulaton megy. (nem szabályozható). Be lehet állítani bios-ban hogy nagyobb fordulaton menjen? Köszi aki segít!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.