Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28001) dqdb válasza zpeterbp (#27995) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az ASUS olyan téren jobb, hogy képes leállítani a ventilátort (idle-ben nálad valószínűleg csak a CPU hűtő pörögne, az összes házventilátor állna), és összetettebb profil állítható be.

Ha nem kell LED, akkor ezek közül válassz (az összefoglalóból ollóztam ki azokat, amelyek neked házhűtésre tökéletesek):

140mm 3 pin
Nanoxia Deep Silence 1400 rpm
Aerocool Dead Silence 140 (a Black Edition kivételével ledes,3 válaszható szín)
Noiseblocker eLoop B14-2

140 mm 4 pin pwm
Nanoxia Deep Silence 140 Pwm
Alpenföhn Wing Boost 2 Plus 14cm(bordára/radira is,csak aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem)
Be Quiet Shadow Wings 140 Pwm

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28002) Skillet válasza Grózi (#27988) üzenetére


Skillet
addikt

A nanoxia adatai eléggé meggyőzőek az árához képest.
Sajnos túl sok helyen nem kapható, egyik vidék, ha jól látom, a másik pedig az ipon.
Utobbinál viszont 1 év gyári garanciát írnak (és drágább is), az előbbinél pedig 3-at.
Marad a vidéki. Akkor konkrétan innen kellene EZT?
Mondjuk a gari nem biztos, hogy szempont, mivel vissza kellene postázni, ha gond van... (költség miatt, ilyen kis összegnél nem biztos, hogy megéri).
Ipon-nál ahogy nézem, amúgy sem tudnám venni, mert ott ez a venti nincsen, csak 4 pines. 3 pinesből csak 1000 fordulatos van.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#28003) #41133696 válasza dqdb (#27999) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az után a videó után készült ez a kettő: [link]

Nos a harmadikat inkább most kihagynám, így 0 Ft-os megoldásnak elsőnek az egyébként is első pontot léptettem érvénybe, így:

Tehát ha minden igaz, akkor elég ha állandóan fut a Fan Xpert 3, elfér a RAM-ban.

Ha mégsem lenne elég, akkor a második pont alapján:

Be Quiet! Pure Wings 2 120mm PWM BL039 rendszer hűtő
Cikkszám: 354837

A CPU hűtőm is Be Quiet! Pure Rock, és akkor már még azt is kiegészíteném egy ventilátorral.

(#28004) #41133696 válasza #41133696 (#28003) üzenetére


#41133696
törölt tag

Kicsit korrigáltam 89%-ra.

(#28005) #41133696 válasza abridabri (#28000) üzenetére


#41133696
törölt tag

A Syclone II -ről elterjedt, hogy nem jó a hűtése. A videóimban látható, hogy a 4.6 GHz-es járó i5 6600K-m, az 1060-as VGA-m - utóbbinak a ventilátora alig kapcsol be, a Corsair RM550x szintén nem szokott, de az kicsit más téma - hogy kellemes hőfokon vannak. A 3 SDD + 3 HDD-ből 5 egység remek hőmérsékleten fut beavatkozás nélkül, az elülső 140 mm-es hűtőnek köszönhetően.

A Plextor PX-256M8PeG SSD-n gyárilag van hűtőborda, így ennel a típusnál eleve kizárva, hogy az EK félét garancia megőrzése mellett fel lehessen tenni:

Az ASUS Z170-A alaplapon olyan helyen van az M.2 NVMe csatoló ahol azért nem volt légmozgás, mert az egyébként nem éppen olcsó házban közte meg a 140 mm-es légkavaró között volt 3 HDD és 2 SSD, ezek felvették a huzatot, és oda már önerőből nem jutott, cserébe az öt egység kellemes hőmérsékleten megy.

Az NVMe csatolós SSD-k egyébként is melegedésre hajlamosak.

(#28006) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Létezik olyan 120/140mm-es, 3pin-es, slim venti, ami használható is valamire, elviselhető zaj mellett?
Az ajánlóból tetszik az AKASA, csak sajnos 4pin-es.
Slipstream-ből már a leglassabb, 800rpm-es is hangosnak tűnik...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#28007) morpheus133


morpheus133
tag

Sziasztok!
Van egy 7 éves CM-690 és kezdenek nagyon hangosak lenni benne a ventilátorok.
Az alaplapom: MSI B250 Mortar

Hány darabot és mit lenne érdemes venni?

Lehet kapni valahol egy csomagban több darabot esetleg kedvezményesebben?
Szóba jöhet Aliexpress vagy ebay is.

Köszi,

(#28008) drsanya válasza drsanya (#27990) üzenetére


drsanya
aktív tag

Erre valaki?

I am iRacer

(#28009) Grózi válasza fister (#27989) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Csere,új korukban sem egy halk darabok.A Noctua-k alapvetően nagyon jók,de túlárazottak és van általában jobb vétel is.Ha adsz egy árkeretet akkor segítek választani.(ja és hogy csak 3 pin-t tudsz szabályozni vagy pwm-t is?)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28010) Grózi válasza drsanya (#27990) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Attól függ mi a cél és milyen ventik.Általánosságban 3 db 120-s jobb légszállítású,de 2 140-s halkabb.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28011) Grózi válasza zpeterbp (#27996) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ahhoz a házhoz előre nagy légszállítású,minőségi ventit tennék.Előre tennék 2 db Noiseblocker eLoop B14-2 vagy B14-3-t.(útobbi magasabb minimum fordulatú,viszont marad bőven benne tartalék későbbre egy komoly kártyához).Hátra pedig tudnom kéne,hogy mi hűti a cpu-t-úgy tudok javasolni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28012) Grózi válasza Skillet (#28002) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,ebből a boltból jobban jársz még ha van szállításod is.Úgy mondanám ha a csend a lényeg akkor ezt válaszd [link],ha minden fok számít akkor azt amit linkeltél.De az 1400-snek magasabb a minimum fordulata,így idle-ben zavarónak is találhatod-én azt választanám amit én linkeltem.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28013) Grózi válasza AxBattler (#28006) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Próbáltad is vagy csak úgy mondod,hogy a 800 rpm-s hangosnak tűnik?Mert ha próbáltad és hangosnak találod,akkor felejtsd el-jobbat nem tudok ajánlani.Sajnos a slim ventik ilyenek-én se építenék saját gépbe be.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28014) Grózi válasza morpheus133 (#28007) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kéne a lapod aljzatkiosztása,hogy tudjam mit tudsz vezérelni.Megtalálod a User Manualban Internal Connectors fejezetben a ventialjzatok lábkiosztását
-segítség az Összefoglalóban,vagy ha nem vagy biztos benne akkor töltsd fel ide a képet!
És kell egy árkeret is.
Ha valaki kimaradt jelezze,most már leszek a mai nap folyamán!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28015) AxBattler válasza Grózi (#28013) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem próbáltam, a 19.53 dBA tűnt soknak.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#28016) Grózi válasza AxBattler (#28015) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Gyártói adat nem adat.Ha tudod szabályozni akkor nyugodtan lépd meg,ha nem akkor attól függ milyen érzékeny(és melyik frekvenciatartományra) a füled-ez meg teljesen egyéni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28017) drsanya válasza Grózi (#28010) üzenetére


drsanya
aktív tag

Köszönöm! Phanteks Enthoo Pro házban előre kellene befújáshoz. És ezek a lehetőségek vannak, vagy egy darab 20 centis.

Az alap lapon minden csatlakozó PWM-es. Esetleg ajánlás mondjuk max 5000 per darabig? Számít az, hogy airflow vagy static pressure a ventilátor? Vagyis inkább úgy kérdezem, hogy nagyon nagy jelentősége van? Nekem a huzat a lényeg.

[ Szerkesztve ]

I am iRacer

(#28018) Zebu


Zebu
addikt

Bekerült az új táp is. Végre teljesen hangtalan az egész, még 100% terhelés alatt is és a hőmérséklet is megfelelő.

Örülünk! :C :R

(#28019) #41133696 válasza Zebu (#28018) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen ezt imádom a Corsair RM550x moduláris tápegységben, az Aerocool Syclone II Black Edition házban pedig, hogy alul van, gyárilag van alatta porszűrő, de mivel a ventilátor még ebben a hőségben sem pörög fel így pláne nem szív be semmit, az MSI GTX1060 ARMOR 6G OCV1 játék alatt sem vettem észre hogy pörögne, a GPU hőmérséklet 65fok körül mozog, a ház hűtők aktívak, de az ASUS Z170-A alaplap vezérli őket, illetve a Be Quiet! Pure Rock CPU Cooler ami PWM szabályzással bír.

(#28020) AxBattler válasza Grózi (#28016) üzenetére


AxBattler
félisten

Rendben, köszi! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#28021) morpheus133 válasza Grózi (#28014) üzenetére


morpheus133
tag

Szia,
Ez kell:
https://image.ibb.co/fXqoAF/motherboard.png

Az árkeret az legyen a lehető legkisebb amiből értelmes dolog kijöhet.

(#28022) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Nos úgy néz ki, a Realan házba befér felülre a 25mm vastag venti.
Viszont alulra nem fér el a 2db 120-as, vagy is csak nagyon neccesen, mert csak 250mm mély a ház. Így a szélső rögzítés nem igazán megoldható.
Tehát marad a 140 vagy a 180. De szerintem lehet első körben megpróbálom fent-lent 1-1 120-as ventivel.
A 140-esből a TY-147A lenne a nyerő. A 180-as esetleg külön pci slotos venti szabályzóval lenne jó, mivel pwm-est csak PHOBYA G-SILENT 18 PWM 900RPM SLIM BLACK vagy 700RPM-et találtam, de ez nem tudom milyen.

(#28023) Grózi válasza drsanya (#28017) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Tegyél előre 2 db 140-s Alpenföhn Wing Boost 2 Plus (csak aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem)-t és kész is vagy!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28024) Grózi válasza Zebu (#28018) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Örömbódottság-használd egészséggel!! :R

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28025) Skillet válasza Grózi (#28012) üzenetére


Skillet
addikt

A mostani venti is fix 1050 környékére van visszafogva 1400-ról, és nekem így hangtalannak tűnik.
Gondolom a nanoxia 1400-as is hasonlóan viselkedhet 1000rpm környékén, és akkor még maradna benne tartalék is, mert titkon abban bízom, hogy esetleg magasabb fordulaton is (1000 felett) ugyanolyan hangtalan lesz a nanoxia, mint most a cooler master 1000rpm környékén.
Ezt a logikát követve vehetem az 1400-ast, vagy legyen inkább az 1100-as?
Nagyon köszönöm a segítséget.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#28026) Grózi válasza morpheus133 (#28021) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A leírás szerint hybrid az összes aljzatod,tehát jöhet 3 és 4 pin is.Ha tudnám milyen konfig van a házban akkor tudnék neked darabszámot javasolni,de azt előre mondom hogy előre jobb ventit kell választanod a hdd rack miatt.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28027) drsanya válasza Grózi (#28023) üzenetére


drsanya
aktív tag

:C :R

I am iRacer

(#28028) Grózi válasza hegegabi80 (#28022) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez esetben TY-147A a javaslatom.A G-Silent egy rakat...

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28029) Grózi válasza Skillet (#28025) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez nem fog összejönni,mivel a DS egy nagy légszállítású venti így eleve a szélzaj magasabb+felesleged idle-ben tutultatni a ventiket.Maradj szerintem az 1100 rpm-snél.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28030) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

Sziasztok.
Az FLX és ULN rövidítésekről fel tudnátok világosítani.
A PWM-et megtaláltam az összefoglalóban de ez a másik kettő továbbra ismeretlen számomra.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#28031) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag

Sziasztok!
Az utóbbi időben a házam [Aerocool aero 1000] furcsa bugó hangokat ad valamelyik ventilátora.
Az alaplapom egy AsrockZ77Pro4M
Milyen ház ventilátort ajánlotok a haldokló venti(látorok) helyett?

[ Szerkesztve ]

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#28032) Grózi válasza Kvelstadt (#28030) üzenetére


Grózi
Topikgazda

FLX=
3 speed settings for full flexibility
Providing 1200, 900 and 600 rpm speed settings via the supplied Low-Noise and Ultra-Low-Noise Adapters, the FLX (Flexibility) version can be fine-tuned for superior airflow or maximum quietness
ULN=
ultra-low-noise

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28033) Grózi válasza MikaVejneGI (#28031) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kéne a lapod aljzatkiosztása,hogy tudjam mit tudsz vezérelni.Megtalálod a User Manualban Internal Connectors fejezetben a ventialjzatok lábkiosztását
-segítség az Összefoglalóban,vagy ha nem vagy biztos benne akkor töltsd fel ide a képet!
És kell egy árkeret is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28034) MikaVejneGI válasza Grózi (#28033) üzenetére


MikaVejneGI
aktív tag

Hali.
1db 3pin-es és 1 db 4pin-es csati van az alaplapon.
De most 4es molex y csati-val vannak közvetlenül a tápról hajtva. ilyennel vannak csatlakoztatva!

Árkeret,max 5000 tf/db gondoltam.

[ Szerkesztve ]

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#28035) Kvelstadt válasza Grózi (#28032) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Köszi az infót! :R
Egyébként thermaltake core v1-es itx házba nézegetem a ventiket mert akarok berakni hátra két kis 8ast és noctua-nál láttam ezt a két megnevezést amit kérdeztem.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#28036) Grózi válasza MikaVejneGI (#28034) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ettől még nem tudom mit tudsz szabályozni,olvasd el amit írtam és nézd meg a lábkiosztást!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28037) abridabri válasza Kvelstadt (#28035) üzenetére


abridabri
veterán

En a Core V1 be nem 8as ventit raknek hatra hanem inkabb a perforalt oldallapra 2db 12- 14cm ventit .
En a Core x9 be kabelkotegelovel meg gumicsavarral rogzitettem oldalra 20as ventiket :

Ha van eleg nagy CFM intake akkor el is lehet hagyni az exhaust ventiket, csak szedd ki a pci takaro lemezeket.

[ Szerkesztve ]

(#28038) Grózi válasza Kvelstadt (#28035) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Jók a Noctua-k,csak túlárazottak-bár 80-s méretben kisebb a választék.Csak a Noctua használja ezeket a rövidítéseket egyébként.
És megfogadnám a helyedben abridabri tanácsát.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28039) Skillet válasza Grózi (#28029) üzenetére


Skillet
addikt

rendben. köszönöm. :R

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#28040) Kvelstadt válasza Grózi (#28038) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Ilyen 10£-ért láttam 8as noctuákat, az meg nekem beleférne.

Abridabri.
Nyugodtan világosíts fel a témában!
Azért hátra akartam mert úgy lenne meg a kereszthuzat az eleje felől a hátulja felé a procihűtőn keresztül.
Szóval megköszönném ha kifejtenéd ezt az oldalára ventis dolgot.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#28041) abridabri válasza Kvelstadt (#28040) üzenetére


abridabri
veterán

Itt minden reszletesen le van irva, javaslom az 5. pontol atnezni.
A procihutod atfujja a bordan es hatul szepen ki is megy a meleg akkor is, ha nincs hatul szivo venti.
8cm es venti (+ventiracs ami meg jobban lefolytja) sokat nem er amugy sem.

[ Szerkesztve ]

(#28042) MikaVejneGI válasza Grózi (#28036) üzenetére


MikaVejneGI
aktív tag

1 db 3pin-es pwm és 1db 4pin-es pwm csati van az alaplapon.

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#28043) hegegabi80 válasza Grózi (#28028) üzenetére


hegegabi80
addikt

Ok, akkor TY-147A lesz, de előtte még 120-as kipróbálom, ami még nem most lesz.
Gondolom ennek max fordulaton magasabb légszállítása van, mint a WB2 plusnak.

(#28044) dqdb válasza MikaVejneGI (#28042) üzenetére


dqdb
nagyúr

A Grózi által kért fejezetet tedd be képként a kézikönyvből, mert barkochbázva sokáig fog tartani.

1 db 3pin-es pwm és 1db 4pin-es pwm csati van az alaplapon.
A 3 pines csatlakozó biztosan nem PWM-es, 4 pines csatlakozó elképzelhető, hogy PWM-es, de egyáltalán nem biztos.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#28045) zpeterbp


zpeterbp
újonc

Jelen pillanatban egy Be quiet! Pure Rock. Viszont annyiba változott a konfig h 1600 helyett 1600x kerult bele sikerult visszacserélnem a boltba igy ez lett bele.
A hátso ventinek lasabban kell uzemelnie vagy maradhat ugy mint az elsok ?
Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#28046) Grózi válasza hegegabi80 (#28043) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Természetesen nagyobb.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28047) Grózi válasza zpeterbp (#28045) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A két 140-s eLoop megoldja a pozitív nyomást,a hátsó 120-snak nem kell lassabban üzemelnie.Az ajánlottakat megtalálod az Összefoglalóban-rengeteg típus szóba jöhet.Én betennék egy B12-3-t,de van más alternatíva is.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#28048) storm4 válasza MikaVejneGI (#28042) üzenetére


storm4
aktív tag

De most komolyan: mit nem lehet azon érteni,amit kérnek Tőled :F :U
Ha adatlapon szereplő lapod van,akkor ezt kérik a fiúk,hogy tudjanak ajánlani ventit:

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#28049) Kvelstadt válasza abridabri (#28041) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Na az alapján amennyit megértettem és amennyit el tudtam olvasni meló közbe, igazad lehet de gondolom ez nem lep meg.
Sőt igazából ha nem kell nekem egyáltalán venti pluszba az csak jó.
Ezt is ott olvastam hogy tévhit a több venti jobb hűtés dolog.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#28050) csiga8


csiga8
senior tag

Sziasztok!

Fujitsu Lifebook A544 proci hűtőventillátora kezd morogni. Nem találtam nagy hirtelen sehol elérhető közelségben.

Ilyet: [link] érdemes beletenni?

A gyári ventit próbáltam (volna) megolajozni, de azt nem lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.