Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19601) Rathrol válasza Grózi (#19597) üzenetére


Rathrol
aktív tag

GIGABYTE GA-Z170M-D3H ez a lap, system fan 1-2-3 rakva, biztos pwm vezérlős.

(#19602) Tom5 válasza Grózi (#19600) üzenetére


Tom5
addikt

Nanoxia és nyugodtan vezérelhető annak ellenére h PWM-es? Nagyon bejön, igaz 12cm-es nincs raktáron. Be quiet-ért meg csak átkellene sétálnom a 10-precre lévő boltba. Szóval... :DDD Az éltet nagy kérdései. :))

(#19603) Grózi válasza Tom5 (#19602) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nanoxiából van 3 pin-s és pwm-s is+a 3 pin-sből több fordulatú is.Te tudod,de szerintem maradj a BQ-nál ha már helyben van.
Rathrol A Giga-nak nincs valami gyári ventivezérlő programja az utilityk között?Sokszor az OC progik része.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19604) Tom5 válasza Grózi (#19603) üzenetére


Tom5
addikt

Igen, egyelőre győz a könnyebb beszerezhetőség. :K Köszönöm a segítséget.

(#19605) Grafirka válasza Grózi (#19600) üzenetére


Grafirka
őstag

Mennyi igazsag van abban hogy a 120mm ventik neha jobb hatassal vannak a hutesi teljesitmenyre mint a 140mm tarsaik ? Tobb helyen olvastam ( kulfoldi forumokon is ) hogy egyesek elonyben reszesitik a 120 mm legkavarokat.Nekem ez valahogy furcsana . Vagy ez is csak amolyan urban legend ?

(#19606) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok!
Esetleg nem találkozott valaki olyan átalakítóval, ami az Asus X79 extreme lap chiphűtő ventilátor csatlakozóját alakítja normál venti csatlakozóra?
Sajna azt gondolom, hogy meghalt az alaplapi vezérlése ennek a ventinek és arra gondoltam, hogy rákötném a venti szabályzómra, amíg nem tudom levizezni!

(#19607) Grózi válasza Grafirka (#19605) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Sima urban legend.Ha csak józan paraszti ésszel belegondolsz,ugyanazon márka ugyanazon típusából 140-snek nagyobb a légszállítása alacsonyabb fordulaton,jóval kisebb zaj mellett.
Párszor már leírtam,hogy a legjobb 120-s venti a 140-s.
Kbhont Simán megoldható 3 perc alatt egy forrasztó segítségével..Ilyen átalakítót még nem láttam egyébként.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19608) CAB85


CAB85
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni venti ügyben. Érkezik a kompakt vízhűtésem, és a gyári 120mm-es ventiket szeretném rajta lecserélni a lehető leg hamarabb.

Sokat olvasgattam itt a topicban, de még mindig rengeteg a lehetőség. Fontos, hogy hatékony legyen de halk. Egy i5 4690k-t kellene hűteniük. (240mm-es radin)

Gyári adatok szerint:
70.7 CFM
37.7 dB
2435 RPM

Szóval olyan kellene, ami tudja Kb ezt a légszállítást (vagy többet), de halk. Szoftveresen szabályozható lesz a fordulatszám. Mint hozzáértők, mit javasoltok? :)

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

(#19609) Grafirka válasza Grózi (#19607) üzenetére


Grafirka
őstag

Valoban nem sok logika van az emlitett elmeletben, de egyszeruen kivancsi voltam .

Visszaterve a 14 ventis temara.Haver kapott ajandekba 4 drb. Arctic Cooler F14 ( (PWM Sharing Technology) legkavarot. Nekem adna belole 2 darabot mert neki csak 2 fer bele a gepebe.

Az ara kb 3500 ft nak felelne meg es konyen be tudnam szerelni mindkettot ( egy 4pines csatlakozora) mert egymassal osszekapcsolhatoak. .Ennek a "sorbakotott " megodasnak van valami hatranya ? ( Van 4 pines csatlakozo az alaplapomon )

Mennyire megbizhato ez a tipus ?

Azert kerdem mert nehany eve meg nagyon kozkedvelt volt az AC de az utobbi idoben egyre tobb panaszt hallok roluk.Nekem 2 kellemtlen tapasztalatom volt az iden 2 drb VGA hutovel. Egyiknek a ventilatora gyarilag hibas volt, a masik mukodott de elegge furcsa morgo hangot produkalt.Mindkettot vissZakuldtem s azota nerm nagyon vasarolok AC cuccokat.

[ Szerkesztve ]

(#19610) dqdb válasza Grafirka (#19609) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az ara kb 3500 ft nak felelne meg es konyen be tudnam szerelni mindkettot
Hogyan is fogalmazzak tapintatosan ... szóval szerintem javasold neki, hogy tartsa meg a másik kettőt is tartaléknak, mert a beszereltek hamar hangosodni fognak ;]

Ennek a "sorbakotott " megodasnak van valami hatranya ?
Nincsen, ha egyforma ventilátorok kerülnek rá. Egy Y kábelt meg lehet spórolni olyan esetben, ha kevés a csatlakozó az alaplapon.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19611) Grózi válasza CAB85 (#19608) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kompaktra véleményem szerint az Akasa Apache a legjobb választás továbbra is.Ha a lapodon van valódi pwm-s aljzat,akkor könnyedén vezérelheted hőfok függvényében szoftveresen.Bevált megoldás,ha kevés az aljzat,hogy egy Y kábellel kötöd a kettőt a cpu_fan aljzatra.
Grafirka Hidd el dqdb még finom volt,az a venti egy forintot se ér véleményem szerint.Igen,régen kelendő volt de meg is ragadt az akkori szinten.Alapból motorhangjuk van és ez pár hónap alatt hatványozódik,Nem véletlen nem ajánlott...És már írtam,hogy mit válassz,nem érdemes 1-200 forint spórolás miatt sz@rt venni.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19612) Tom5 válasza Grózi (#19603) üzenetére


Tom5
addikt

Nanoxiából a nem PWM-es-ből házhűtésnek melyik lenne jó? Nézegettem itt a fordulatszámokat. 1800-1100 Rpm-s van raktáron 1100 - 700 kis átfutási idővel. Nekem utóbbi szimpibb, hozzáteszem lövésem nincs mi az a fordulatszám (leszabályozva) ami már nem hangos. 1800-1100 is jó lehet előlapi panellal szabályozva? :F

(#19613) Grózi válasza Tom5 (#19612) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha szabályzóra kötöd akkor nem kell ellenállás és mivel 1800-s van raktáron,nyugodtan veheted azt is.Eleve 1200-1300 rpm-től lesz valamennyi hangja,de ez csak akkor kell ha játszol vagy benchmarkolsz.
Én 1100-st biztos nem vennék,minimum 1300-st.Viszont vezérelve én is 1800-st vennék,nem baj ha van benne tartalék.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19614) Tom5 válasza Grózi (#19613) üzenetére


Tom5
addikt

Az ellenállással amit adnak hozzá kb milyen fordulatra veszi le az 1800-ast?

mod - Közben megválaszoltad, köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#19615) CAB85 válasza Grózi (#19611) üzenetére


CAB85
tag

Akad rajta, de a H100i GTX megoldja a fordulatot ahogy én szeretném. Illetve a Corsair link megoldja. Csak jól hűtsön az a lényeg. Beruházok jövő héten ebből két darabra, aztán letesztelem :)
Köszönöm!

ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

(#19616) Bnorbu


Bnorbu
tag

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulok felétek, hogy ventik nélkül jutottam hozzá egy Bitfenix Prodigyhez (mITX).
Ha már így alakult akkor a lehető legjobb lehetőséget választanám.

Kombinációs lehetőségek:

Hűtés elől: 2db 120mm-es vagy 1db 140/180/200/230mm-es ventilátor
Hűtés hátul: 1db 120mm-es vagy 1db 140mm-es ventilátor

Ezek a kombinációk lehetségesek, úgy gondolom a felső befúvás nem szükséges.

A konfiguráció a következő:

i7-4790
GTX960
2db HDD +1db SSD

A procit egy Cooler Master Hyper TX3 végzi.

Elképzelésem a következő lenne:

Előre egy 200-as légkeverő, jó légszállítással, megfelelő csendességgel. (nem tudom van-e ilyen, de ledes is lehet ha az kikapcsolható ha úgy van)
Hátra egy 140-es légkeverő, ugyanezen feltételekkel.

Köszönöm a segítségeteket!

Üdv:
Bnorbu :R

[ Szerkesztve ]

(#19617) Grafirka válasza Grózi (#19611) üzenetére


Grafirka
őstag

Nem sporlasrol szolt hanem remeltem ha mar a 3500 ft korul mozog az ara akkor hatha minosegi.Ami tetszett , hogy ossze tudnam csatklakoztatni a 2 ventit es mukodne az alaplapi 4 pines csatlakozorol.( csak 1drb 4-pines csatlakozom van uresen )

Oszinten szolva kicsit tartottam attol hogy ez lesz a valaszod, mert mint emlitettem nekem is nagyon silanynak tunik az utobbi idoben a AC minosege .Tul szep lett volna hogy ingyen hozzajussak es meg jo is legyen. Marad a Nanoxia DS 1400rpm

(#19618) Grózi válasza Bnorbu (#19616) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Előre Coolermaster Megaflow Silent(kék,vagy piros-de nem kapcsolható ki,mondjuk legalább nem túl harsány).
Hátra BQ PW2 140,Akasa Apache,Aerocool Dead Silence 140,TY-147A(ha elfér),Nanoxia 140 Pwm esetleg Wing Boost 2.
Grafirka Egy 4 pin Y kábel nem egy nagy összeg.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19619) Bnorbu válasza Grózi (#19618) üzenetére


Bnorbu
tag

Köszönöm szépen a gyors választ! :R

(#19620) #19784448


#19784448
törölt tag

Hali! Ugye ez az elosztó való arra hogy egy 3pin-es ventilátort a tápról működtessek? És ez arra hogy egy 4pin-es alaplapi csatlakozóra 2db 4pin-es ventit kössek? Köszi a segítséget!

(#19621) varmi2 válasza #19784448 (#19620) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen, ahogy mondod.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#19622) Grózi válasza #19784448 (#19620) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen.Annyi,hogy a 4 pin Y-ból én inkább egy márkásabbat vennék,ezekkel az olcsó elosztókkal voltak gondok.
Bnorbu Nincs mit!Viszont a felsorolásomban 140-s méretben van 3 ill. 4 pin-s venti is-ha az alaplapról szeretnéd vezérelni,akkor ellenőrizd melyiket tudod!Az Összefoglalóban találsz segítséget,de ha nem vagy biztos akkor nyugodtan kérdezz!!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19623) #19784448 válasza Grózi (#19622) üzenetére


#19784448
törölt tag

Köszi! Már megrendeltem. Remélem jó lesz. Meg végre a ventilátorokat is! :) 2db LEPA BOL.Quiet PWM-et és 2db Nanoxia Deep Silence 120 - 1800-at. Ha megjönnek hogyan érdemes berakni a házba hogy a legjobb szellőzést érjem el? Zalman z3 plus ház. Előre 2, hátra 1, felülre 2 db venti rakható. Egy hely üresen marad de majd később oda is rendelek majd. Köszi a segítséget előre is!

(#19624) Grózi válasza #19784448 (#19623) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én előre tenném a 2 db Nanoxiát és hátra+felülre 1-1 db Lepa-t,mivel az erősebb.De ugye tudod mind a 4 ventit szabályozni?(a Lepa 4 pin,a Nanoxia 3).

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19625) kp59


kp59
aktív tag

Sziasztok!

Melyik az a 12 és 14cm-es házhűtő ventilátor amelyik a leghalkabb de egyben a legnagyobb légszállítási értékű?

Ezekről van valakinek tapasztalata?
be quiet! Pure Wings 2 [link]
be quiet! Silent Wings 2 140 mm [link]

(#19626) #19784448 válasza Grózi (#19624) üzenetére


#19784448
törölt tag

Igen a 2db 4pin-es megy az Y kábellel a sys fan csatlakozóról (ezt vezérli a lap a hw monitor szerint), a 2db 3pin-est pedig rákötöm a ház gyári két állású szabályzójára. Direkt e szerint választottam az álltalad régebben ajánlott ventik közül.

[ Szerkesztve ]

(#19627) Devilstudio


Devilstudio
tag

Sziasztok
H110-re milyen ventit ajánlanátok?
Most az van rajt amit kaptam hozzá.

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#19628) CAB85


CAB85
tag

Pont ezt kérdeztem pár hsz-el előbb :)
Nekem ezt ajánlották: Akasa Apache

ASUS ROG STRIX Z370-H Intel I9-9900k Corsair H110i GTX 2x8 GB Patriot RGB DDR4 2666MHz ASUS STRIX GTX 1080 Ti NZXT H440 black/orange 250GB Samsung NVME M.2 SSD 1TB WD Blue Akracing Nitro

(#19629) Grózi válasza kp59 (#19625) üzenetére


Grózi
Topikgazda

3 vagy 4 pin?A BQ egyébként jó nagyon,de marad akkor a PW2-nél,nemrég írtam le miért.
misee85Bocs,de mostanában el vagyok havazva és nem voltam benne biztos,hogy tárgyaltuk-inkább rákérdeztem.
DevilstudioHa 4 pin-s kell akkor továbbra is az Akasa Apache-t tartom a legjobbnak kompaktra.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19630) kp59 válasza Grózi (#19629) üzenetére


kp59
aktív tag

3pines kell mivel fix fordulatszámon akarom használni.

A kérdésem feltevése óta utána olvasgattam itt a topikban hogy mi az ajánlott és rendeltem 2db ilyet [link] meg 1db ilyet [link].

Ezek elég csendesek a specifikációik szerint és a légszállítási kapacitásuk is jó (valamint nem utolsó sorban az áruk is barátságos).

(#19631) Grózi válasza kp59 (#19630) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Jó választás volt,de van itt egy anomália:
"3pines kell mivel fix fordulatszámon akarom használni"
A pwm-s ventit is tudod használni fix fordulaton.Vagy molexről szeretnéd hajtani őket?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19632) kp59 válasza Grózi (#19631) üzenetére


kp59
aktív tag

Bízom benne hogy igazad lesz és jót választottam. Ebben a választásban benne volt a te javaslatod is itt a hozzászólások között. :R

Igen tudom hogy a 4pineseket is lehet használni fix fordulatszámon de úgy gondoltam hogy minek vegyek olyat ha elég nekem ez is. Ráadásul még így is tudok választani két fordulatszám között a 7V-os adapter használatával nem igaz?

A Merlinhardveres illetőnek lehet elege volt belőlem mert kétszer is módosítottam a rendelésemet :B (másodszor éppen pár perce) mivel először csak egy darab 14cm-es ventilátort rendeltem aztán gondoltam egyet és mondom kicserélem a ház összes ventilátorát ilyen Nanoxia hűtőkre (amik most a házban vannak azok még a házhoz adott 8 éves Thermaltake ventik és elég hangosak - mondjuk ezek újonnan is elég hangosak voltak).

Az eredeti rendelésemhez először hozzárendeltem még két 12cm-es ventit majd jött egy újabb gondolat és még egy 14cm-eset is így most 2db 12cm-es és 2db 14cm-es ventilátornál tartok de ez már így elég is lesz).

(#19633) kp59


kp59
aktív tag

A 19,9dB az mennyire számít hangosnak a 14,2-höz képest?

(#19634) dqdb válasza kp59 (#19633) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha a két érték két különböző gyártó specifikációjában szerepel, akkor ismerve azok "pontosságát", még az is lehet, hogy a 19,9 dB halkabb, mint a 14,2 dB :DDD

Amúgy 3,72-ször hangosabb*, de ezt a számot akkor is a hajadra kenheted, ha a fenti számok pontosak (azonos módszerrel azonos távolságról azonos körülmények között mérték, ezekről feltételekről természetesen nem szól sosem a fáma), mert a hang jellegéről, frekvenciatartományáról semmit sem mond. Sőt, még pontos és összemérhető adatok esetén is előfordulhat, hogy a 14,2 dB hangosabb lesz, mert olyan frekvenciatartományban zajoskodik, amire érzékenyebb a füled.

Itt csak a gyakorlati tapasztalat segít, más nem.

* ha x a dB-ben megadott érték, akkor a 10^(x / 10) értékeket kell arányosítani a számszerű összehasonlításhoz. De ez a látszólag nagynak tűnő érték is erőteljesen csalóka, hiszen a hangerő érzete az nem lineáris, hanem logaritmikus (+10 dB = tízszeres hangerő).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19635) Tom5 válasza kp59 (#19632) üzenetére


Tom5
addikt

Akkor most fogyasztjuk a készletet, rendeltem egy 120/140-es 1800-as, 3 csatist. Ők győztek a Be-Quiet helyett. :DDD

(#19636) kp59 válasza dqdb (#19634) üzenetére


kp59
aktív tag

Köszönöm akkor marad a saját hallás utáni megítélés. Sajnos ez van az ilyen "szubjektív kategóriájú" dolgokkal.

Azért kérdeztem mert rendeltem néhány Nanoxia ventilátort (köztük 120mm-eset is) és az eredetileg rendelt Nanoxia Deep Silence 120 - 1300 típusból ([link]) nem volt nekik raktáron ezért helyette egy nagyobb fordulatszámút ajánlottak ([link]).
Ennek viszont már ugye a nagyobb fordulatszám okán nem 8,6 - 14,2 dBA volt a hangja hanem 12,2 - 19,9 dBA.
Gondolkodtam rajta és végül úgy döntöttem hogy legyen akkor ez ami van most nekik raktáron.

Remélem nem lesz zavaró ez a többlet decibel (legfeljebb majd az alacsonyabb fordulatszámon fogom használni ha mégis).

(#19637) kp59 válasza Tom5 (#19635) üzenetére


kp59
aktív tag

Nekem a harmadik rendelés módosítás után maradt 2db 140-es ([link]) és egy darab 120-as ([link]) ventilátor meg egy Y elosztó kábel ([link]).

Mivel csak náluk vannak Nanoxia hűtők (itt a fórumon meg igen ajánlott ahogy olvastam) így máshol nem rendelhetünk csak ott.

[ Szerkesztve ]

(#19638) Grózi válasza kp59 (#19637) üzenetére


Grózi
Topikgazda

dqdb leírta a lényeget.Annyit hozzá tennék,hogy egyetlen pontos gyári adattal sem találkoztam még.
Bár már azt is megkaptam,hogy nem süketszobában mérek,de mivel az csak sajna az ELTE-n van tudomásom szerint,így marad az általam készített kamra és a "természetesen havonta hitelesített" mérőeszköz.És tudok olyan ventit mondani,ami nem volt túl hangos-mégis megörülsz a motorhangtól.
Ennek ellenére én még mindig jobban hiszek a saját méréseimben,mint a fizetett híres tesztekben...
És újra leírnám,hogy továbbra se szponzorál senki-ezt csak azért mert volt aki pedzegette,hogy sok ventit ajánlok Varázslótól.Arról szerintem nem én tehetek,hogy ők forgalmazzák egyedül az adott típusokat.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19639) balazska92


balazska92
senior tag

Sziasztok! Ma jött meg az új gépházam, bele is pakoltam mindent. A gépházhoz jött 2 db nem molex hanem hagyományos csatlakozós, nem tudom mi a neve, és 3 db molex csatlakozós ventilátor. Ezeken felül még van a cpu hutomon 2 venti, mind a kettő hagyományos csatlakozós. Plusz még van 2 db egyenlőre be nem szerelt hagyományos csatlakozós ventim. Az alaplapomon viszont 1 cpu fan, és 3 chassis fan csatlakozó van. Szóval szeretném a lehető legjobb módon valamilyen átalakítókkal a hagyományos csatlakozókat elosztani több felé, és minden ventit hagyomás módon csatlakoztatni. Szóval olyan kellene ami 1 hagyományosból 2 v többet csinál, illetve olyan ami a molexes ventiből hagyományos csatlakozós ventit csinál. Illetve ha tudnátok ajánlani 1 db 120-as jó ventit, azt megköszönném (max 2500 ft). A csatlakozókhoz ha tudnátok akkor pontos linket vagy nevet légyszi. :)

A gépem adatai az adataim között, ha esetleg kellene.

[ Szerkesztve ]

(#19640) Grózi válasza balazska92 (#19639) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A hagyományos alatt 3 vagy 4 pin-s csatit értesz?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19641) balazska92 válasza Grózi (#19640) üzenetére


balazska92
senior tag

A 3 db chassis 3 tűs, az 1 db cpu pedig 4 tűs.

(#19642) Grózi válasza balazska92 (#19641) üzenetére


Grózi
Topikgazda

De én a ventik csatlakozóára lettem volna kíváncsi,mert abból is van mindkettő....

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19643) #19784448 válasza Grózi (#19629) üzenetére


#19784448
törölt tag

Még annyiban tudnál segíteni hogy a házba a felső két hely közül melyikbe legyen a venti? Ugye most egyenlőre ott csak egy lesz ahogy ajánlottad. Köszi!

(#19644) Grózi válasza #19784448 (#19643) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Általában a ház hátulja felé eső helyre.ilyen cpu hűtőt használsz?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19645) Grafirka válasza Grózi (#19644) üzenetére


Grafirka
őstag

4 legkavaro eseten melyik reszere a plafonnak erdemes ventit szerelni ? A CPU huto fole a sarokba, vagy a kozepso helyre?
( CPU huto - termalright macho V2 , GPU eleg huvos GTX960 ( max 65 C / 24C- ambient temperature ) Mas melegedo alkatresz nincs a gepben.

[ Szerkesztve ]

(#19646) #19784448 válasza Grózi (#19644) üzenetére


#19784448
törölt tag

Raijintek aidos-t.

(#19647) balazska92 válasza Grózi (#19642) üzenetére


balazska92
senior tag

Értem bocsi. Szóval megnéztem mindent, az alaplapon található cpu illetve chassis csatlakozó mindegyik 4 tűs. A ventilátorok pedig 1 db 4 tűs( ez van a cpun) és 5 db 3 tűs van. A másik 3 venti pedig molexes. Szóval ezeket hogy tudnám összehozni a legjobb módon? Illetve egy jobb 120-as ventit tudnál ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#19648) abridabri


abridabri
veterán

off kerdes : ti hogy szoktatok postazni egy venit ? futarszolgalattal ? pl egy hasznalt 1-2 ezres ventinel szerintem nem eri meg +2000 a futarra is . Akkor mar vesz az ember a helyi boltban ujonnan annyiert . :B

(#19649) Grózi válasza Grafirka (#19645) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ahogy írtam korábban misee85-nek is,felül a hátsó helyre-tehát a toronyhűtő fölé!
balazska92 Ennyi venti telesen felesleges.Leellenörizted,hogy a lapod alzata valóban pwm-sek?Mert,hogy 4 pin-s az csak egy dolog.Ha nem tudod,írd le a lap pontos típusát és hogy milyen házban lesz-én meg megmondom,hogy csinálnám.
abridabri Előre utalás után szoktam a ventiket postázni,ajánlott levélként buborékos borítékban-cirka 6-700 FT-ért.Természetesen a vevő felelősségére.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#19650) abridabri válasza Grózi (#19649) üzenetére


abridabri
veterán

koszi, erre az ajanlott levelre nem is gondoltam :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.