Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18151) joe979 válasza ot93 (#18150) üzenetére


joe979
aktív tag

Na igen :)

Szissz

(#18152) Bnorbu válasza Grózi (#18147) üzenetére


Bnorbu
tag

Köszönöm, villanyszerelő ismerősömnek terveztem kiadni a munkát, csak még nem tudja :D Előbb körbekérdezgettem itt.

Köszönöm a gyors válaszokat! :R

Ha van rá igény ~2 hét múlva teszek fel róla képet :DD

(#18153) Grózi válasza Bnorbu (#18152) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Valószínűleg meg fogja tudni oldani,csak első körben szerezz egy 12V-s lapos töltőt+helyből forrasztasd át a 3 pin-s csatikat molexre vele..Nyugodtan dobd fel majd a képeket!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18154) RolEnD_


RolEnD_
tag

Sziasztok,

3 hete várok 1db Akasa Viper-re, azt hiszem meguntam a várakozást. Mit ajánlatok helyette VGA bordára? R9 290-et kellene hatékonyan és halkan hűteni.

Köszi!

(#18155) joe979 válasza Grózi (#18139) üzenetére


joe979
aktív tag

A Lap levitte 350 fordulatra, 30 fok ... bőven elég amire kell :)
Ezt akartam :DD

Szissz

(#18156) Grózi válasza RolEnD_ (#18154) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Piranha van készleten Varázslónál,az is tökéletes ilyen célra!
joe979 :C

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18157) FirstTripla válasza RolEnD_ (#18154) üzenetére


FirstTripla
tag

Akkor én szerencsés voltam, hogy a varázslónál lecsaptam a 2db-ra és 3napon belül már meg is szereztem a Vipereket, ez műlthéten volt

Bnorbu Ha esetleg nem akarsz házilag szereltet, vagy esetleg garanciát is karsz a tápokra, akkor lehet kapni kimondottan ilyenekhez kialakított tápokat is, igaz drágább mint ha egy meglévőt alakítanál át.
1. táp 4500,-
2. táp 9000,-

(#18158) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Sziasztok . Radira milyen ventit ajánlotok , 120-ast . Most SP120 High Performance Edition meg AF120 Performance Edition van . Nagyon jó a légszállíitásuk , pláne az SP ventié , csak a hangjukat találom erősnek .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#18159) Grózi válasza Drizzt01 (#18158) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Azt nem csodálom hogy erősnek tartod(hang).Radira az Akasa Apache vagy ha nagy teljesítmény kel akkor a Viper/Piranha ajánlott.Leszabályozva mindegyik halk.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18160) Drizzt01 válasza Grózi (#18159) üzenetére


Drizzt01
őstag

Akkor marad belőlük a sárga . :R :DDD

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#18161) Grózi válasza Drizzt01 (#18160) üzenetére


Grózi
Topikgazda

jó választás csak nehéz mostanában kapni.Ha elfér (120-s furat,de 140-s méret)és kell a brutális teljesítmény akkor a Viper R-t(AK-FN073) is ajánlom figyelmedbe!800 rpm-ig halk és olyan mennyiségű levegőt mozgat meg már ezen a fordulaton is amire más venti sosem képes.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18162) Glaz-dozfhut válasza Grózi (#18161) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

A pící exnél az utóbbi fél évben folyamatosan elérhető.

- Glaz-doz-fhut -

(#18163) Drizzt01 válasza Grózi (#18161) üzenetére


Drizzt01
őstag

Annyira nem sürgős. Mire kész lesz a ház, addigra kell beszereznem.

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#18164) Grózi válasza Glaz-dozfhut (#18162) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Jegyeztem!! ;)
Drizzt01 Ha az elkészül és beraktad a ventiket akkor oszd meg itt is-engem biztos érdekel,de szerintem mást is.(és nem szólhatnak mert lesz benne venti ;] )

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18165) Drizzt01 válasza Grózi (#18164) üzenetére


Drizzt01
őstag

Igyekszem, bár nem most lesz a befejezés. Ha minden igaz, hétvégén neki tudok fogni.

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#18166) Lordc0re


Lordc0re
csendes tag

Sziasztok!
Holnap este kerul bevetesre az uj szerzemeny.

(#18167) Drizzt01 válasza Grózi (#18164) üzenetére


Drizzt01
őstag

most néztem , a legolcsóbb helyen is 24k lesz szállítással együtt. :O

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#18168) mihione


mihione
őstag

A kínai olcsó potis ventiszabályzók mennyire teszik jól,megbízhatóan a dolgukat?
Kéne nekem egy amire 3 pineseket lehet kötni (3-4db),mert csak feleslegesen pörögnek maxon netezés közben.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#18169) Grózi válasza Lordc0re (#18166) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Várjuk a tapasztalataid!!!
Drizzt01Hány darabot veszel?
mihioneIsmeretségi körben párat próbáltunk,de hamar elhaláloztak.Apróról 3K körül már kapsz Schythe-t,ami megbízható.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18170) Dzsozi56


Dzsozi56
tag

Sziasztok!

Eredményezhet-e javulást CM 690 III hában, szellőzést és zajszintet tekintve, a front 200 mm-es gyári CM ventilátor lecserélése 2 db 140 mm-es Be Quiet Case Fan Silent Wings 2
légkavaróra?
[link]
Ez esetben a beszerzés költségei nem játszanak szerepet!

Köszi a válaszokat: Dzsozi56

[ Szerkesztve ]

(#18171) Drizzt01 válasza Grózi (#18169) üzenetére


Drizzt01
őstag

Két darab tripla radi kerül terveim szerint a tetejébe . Kétkörös rendszert tervezek . 6 db kell majd . De lehet hogy veszek 8-at

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#18172) Grózi válasza Dzsozi56 (#18170) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,kevesebb zaj mellett jobb légáramlás lesz.
Drizzt01 Ekkora mennyiségnél ajánlom figyelmedbe a Ph-s megbízható eladókat(én Oranos-t és Sipi85-t preferálom),mert összességében pár ezer forintot tudsz vele spórolni.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18173) Drizzt01 válasza Grózi (#18172) üzenetére


Drizzt01
őstag

Hála és köszönet. :R :R

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#18174) Grózi válasza Drizzt01 (#18173) üzenetére


Grózi
Topikgazda

;)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18175) gtamate2


gtamate2
veterán

Sziasztok,
Lenne egy olyan problémám hogy nemrég állítottam össze egy gépet, szellős ház elől és hátul egy ventivel. Mindkét ventilátor pwm-es (4 pines) viszont az alaplapon csak 2 db 4 pines foglalat van, ebből egy a cpu-é. Így az egyik venti mindig maxon pörög, ami elég zavaró. Ha Y kábellel megosztanám a 4 pines csatlakozót akkor működne? Amilyen elosztóval idáig találkoztam az max 3 pines volt, létezik 4 pines elosztó is? Gondolom olyat kellene keresnem.

Köszönöm előre is.

*Sn0w

(#18176) gaben22


gaben22
senior tag

Hello, vettem egy Akasa Viper 140mm (AK-FN063) ventillátort. Alapjáraton (nálam ez kb 700rpm) van egy nagyon halk, de engem nagyon zavaró kattogó hangja (lehet magasabb fordulatszámon is, csak akkor nem hallom). Ezen vetillátort ismerőket szeretném kérdezni, hogy ez feature vagy bug. Közelről hallatszik egy alapzaja az áramló levegőnek meg a motornak is talán, azzal nincsen baj, de ez sajnos egyértelmű kattogás, amit székben ülve is hallok :(.

Mindenképp kicseréltetem, csak tudni szeretném, hogy ugyanilyen ventillátort kérjek (örülnék ha maradna ez a
típus, mert tényleg bika), vagy más típust. Köszi a segítséget.

SZERK

Olvasgattam kicsit neten, lehetséges, hogy ez az ún. "PWM kattogás"?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#18177) Grózi válasza gtamate2 (#18175) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen van ilyen pwm elosztó sok fajta,nekem ez bevált:[link]
gaben22
Nekem is volt ilyen ventim és most is van itthon,nem normális a kattogás.Nyugodtan kérhetsz cseredarabot.Viszont egy kérdés: ha kiszereled a házból és úgy hallgatod meg,akkor is kattog?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18178) hyperst válasza Grózi (#18177) üzenetére


hyperst
tag

Megelöztél, de nem is baj mert itt [link] 2x annyiba kerül. :W

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#18179) Grózi válasza hyperst (#18178) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A Conrad már csak ilyen,a szállítási költségről meg ne is beszéljünk...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18180) gaben22 válasza Grózi (#18177) üzenetére


gaben22
senior tag

Hello Grózi, köszi a választ, igen, ha kiveszem, akkor is kattog sajna. Akkor kérek egy cserét.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#18181) gtamate2 válasza Grózi (#18177) üzenetére


gtamate2
veterán

:R köszönöm

*Sn0w

(#18182) Grózi válasza gaben22 (#18180) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor csere,ilyen sajna van.Kiszedtem a szekrényből az itthon lévő 2 db-t és megjárattam-természetesen egyik se kattog,minimálisan se.
gtamate2 Nincs mit!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18183) Grózi


Grózi
Topikgazda

Ha valaki 6-nál több 3 pin-s ventit szeretne vezérelni hőfok függvényében 1db 4 pin-s aljzatról,annak ajánlom figyelmébe: [link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18184) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Megérkezett a két Nanoxiám, az FX EVO PWM 120mm, és a Deep Silence PWM 140mm-es ventik.
Mind a két ventihez jár a 4 db fémcsavar, és a 4 db gumicsavar, tehát akkor, ha jól értelmezem a beszerelésnél opcionális választási lehetőségem van, vagy a fémcsavarokkal, vagy a gumicsavarokkal szerelem be a házba.

Szóval azért kérnék egy megerősítést erről.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#18185) Grózi válasza pendre54 (#18184) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,jól értelmezed.Ha tudod,akkor a gumibakokkal rakd fel.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18186) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Sziasztok!

Technikai segítségre lenne szükségem.

Adott ez a lap: [link]
Rá szeretnék kötni 3 db ház ventit úgy, hogy azok szabályozhatóak legyenek. Jól gondolom, hogy csak a CHAFAN1 alkalmas erre a célra? Valami elosztót kellene használjak utána, ha igen milyet? Vagy van más lehetőségem?

Köszönöm!

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#18187) Grózi válasza Gh0sT (#18186) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,jól gondolod-feltéve ha 4 pin(pwm)-s ventikről van szó.
3 db egyforma ventit tudsz szabályozni hőfok függvényében egy ilyen kábel segítségével:[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18188) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok!

Venti vásárlás előtt állok, és az lenne a kérdésem, hogy ha alaplapról (MSI Z87M Gaming) szeretném vezérelni a ventiket hőfok függvényében, akkor erre a célra a PWM-es ventik alkalmasak?

Köszi!

Bogyóka

(#18189) Grózi válasza TomiLi (#18188) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen.Az ajánlott ventiket megtalálod az összefoglalóban,de ha megmondod mire kell+árkeret akkor mondom melyiket válaszd.Ha nincs elég 4 pin-s aljzatod,akkor Y vagy 3-s elosztóval lehet több ventit egy aljzatra tenni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18190) TomiLi válasza Grózi (#18189) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszi a segítséget!

Pont elég az alaplapon a 4db aljzat! Egy Silverstone KL06-os házban lenne három venti a cpu-én kivűl.
A vga egy 970-es. Amennyire, ha lehet, akkor idle jó lenne, ha aránylag csendben lenne a gép...
Ez a cél... Nem tudom, hogy ezt el lehet érni az olcsó Xilence ventikkel, vagy inkáb Be Quiet-ekben gondolkodjak? (ajánlás szerint)

Köszi! :R

Bogyóka

(#18191) Gh0sT válasza Grózi (#18187) üzenetére


Gh0sT
addikt

Köszi!

Abban még tudnál segíteni, hogy ha nagyon halk 4 pines ventiket keresek (120 mm), akkor miket érdemes megnéznem? Egy olyan gépbe kellenének, ami alap esetben HTPC-ként funkcionál (passzív táp, Fractal Design Node 605 ház), de a benne lévő hardver játékra is alkalmassá teszi.
Azt szeretném elérni, hogy filmezés közben, idle állapotban ne legyen hangja a gépnek, de ha játszok, dolgozok vele, akkor meglegyen a ventik által a szükséges légszállítás.

Azt néztem, hogy a házban belemegy elvileg 3 db 120-as és 2 db 80-as venti:
Cooling system
- 5 fan slots total (3 - 120mm + 2 - 80mm)
- 2 – 120mm Silent Series R2 fans included
- Air filters for side fans and PSU
- Integrated three-channel fan controller (included)

A gond most ott van, hogy a 2 db gyári venti hangos, a CPU cooler szintén hangos, illetve ez az integrált fan controller a kapcsolójával nem tetszik, jobban szeretem a szoftveres megoldást, mint a kapcsolgatást.
Szóval kell-e nekem 3 venti, esetleg 5, vagy elég 2 halk?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#18192) dqdb válasza TomiLi (#18190) üzenetére


dqdb
nagyúr

Vagy kell az elosztó, mert csak a CPUFAN1/2 PWM-es, a SYSFAN1/2 már csak annak látszik, de nem az. Feszültséggel szabályoz, a negyedik láb nincsen bekötve:

CPUFAN1/CPUFAN2
1. Ground
2. +12V
3. Sense
4. Speed Control

SYSFAN1/SYSFAN2
1. Ground
2. Speed Control
3. Sense
4. NC

Vagy a háromból kettő PWM-es ventilátort PWM helyett feszültséggel szabályozol, vagy ehelyett a kettő PWM-es helyett 3 pineseket veszel.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18193) Grózi válasza TomiLi (#18190) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A lapod specifikációját nem néztem,de ahogy dqdb is írja,a cpu fan2-re kell venned egy 3-s elosztót.(pár hozzászólással előrébb linkeltem).A Xilence belépő szint,inkább a Nanoxia DS Pwm-t vagy a Lepa Bol.Quiet-t(led-s) ajánlom.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18194) Grózi válasza Gh0sT (#18191) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ahogy a videót elnézem a házról,nem egyszerű benne a légáramlást optimálisan megcsinálni(lehetetlen)-hála a hülyén elhelyezett ventihelyeknek.Én első körben tennék bele 3db 120-s ventit,az egyes helyen befúvóra és a két felső helyen kifúvóra.A befúvó részre ha elfér akkor tennék egy TY-147A-t(120-s lyuktáv,de 140*152mm-s méret),ezt egészen 300 rpm-ig le tudod vinni,tehát hangja sincs-felül pedig bőven elég levegőt mozgat meg.
Ha nem fér el,akkor ugyanazt javaslom mint a felső két helyre,vagy a Nanoxia Deep Silence PWM 120 - 1500rpm-t vagy pedig a Lepa Bol.quiet-t(ha nem gond,hogy led-s).Az én lapom ventikezelő szoftvere ki is tudja őket kapcsolni,de még ha nem is kapcsolod ki,600-650 rpm-n szinte hangjuk sincs.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18195) TomiLi válasza dqdb (#18192) üzenetére


TomiLi
addikt

Hú, ezt köszi szépen!
Én ezt soha nem vettem volna észre, aztán lestem volna, hogy mi a gond! :R

(#18193) Grózi Köszi Neked is! Akkor inkább hagyom a Xilence-t, megnézem az általad ajánlottakat inkább!

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#18196) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!
Processzorhűtőmön (CM Hyper T4) egy Thermalright Macho 120 Rev. A-ról származó venti van.
Pár hete arra lettem figyelmes, hogy mindig, amikor bekapcsolom a gépet, akkor valami zörög. Ez a venti adja ki magából. Egy ideig simán kihallatszik a házból, de utána szépen lassan egyre halkabb lesz, de megmarad a zörgés. Mit tudok neki csinálni azon kívül, hogy kicserélem? Mivel zörög, így úgy is lecserélném, szóval egy próbát megér babrálni vele. Gari az kb pont ebben a hónapban járt le róla..

#KeepFightingMichael

(#18197) Grózi válasza guftabi96 (#18196) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az egy TY-121-BW venti.Megpróbálhatod szétszedni és kitisztítani+ kevés műszerolaj a tengelyre.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18198) Rick3D


Rick3D
senior tag

Üdv !

Felszeretném újítani a PC-m léghűtését amihez konkrétan nem értek ellenben van pár elképzelésem de inkább adnék a szakik szavára ;]
Házam
A célom az amit maximálisan kilehet hozni a ház léghűtéséből az csúcs legyen.A pénz nem számít.Nagyon örülnék pár profi tippnek vagy ötletnek mit lehetne kihozni ebből a házból :)

(A vga-n kívül teljes pc felújítás lesz jövő hónap elején és még pont bent van a keretben hogy ezt is rendbe rakjam.Nem igazán tudom hogy a léghűtés szempontjából mennyit számít a többi hardver cseréje de a biztonság kedvéért ide belinkelem hátha valamire szükség lesz. Lap proci+vízhűtés ram

Előre is köszönöm a segítséget ! :R

(#18199) Grózi válasza Rick3D (#18198) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A halkság fontosabb vagy a teljesítmény?Arról a vízhűtésről nagyon lebeszélnélek,egy Tritonnal sokkal jobban jársz,de bármelyikről is legyen szó-azon is cserélni kell a ventiket,feltéve ha nem akarsz megsüketülni(a Triton gyári ventije egy fokkal jobb mint a korszaré)!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18200) Rick3D válasza Grózi (#18199) üzenetére


Rick3D
senior tag

AMD-s voltan 8évig :D szóval a zaj engem nem zavar tehát mindenféleképpen a teljesítmény az elsődleges.(énmiattam turbinák is mehetnek benne ha az nagyobb teljesítményt ad :P ) Egy pc szaki barátom ajánlotta ezt a vízhűtést a mennyekbe dicséri ezért mertem én is választani mindenesetre köszi hogy szóltál utánanézek ennek a Tritonnak.Van esetleg vízhűtésre is valami más ötleted?(Illetve ha van időd tömören megtudod indokolni miért beszélnél le a kórszarról?:D )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.