Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18651) abridabri


abridabri
veterán

dupla lett .sry

[ Szerkesztve ]

(#18652) watador600


watador600
senior tag

Még mindig vacillálok a 14 centis ventin :DDD
Erről vannak vélemények? Vagy mennyire ajánlott? Direkt a pk-3-ast néztem, szabályozva lesz úgy is. Be Quiet ventit nem tudok jó áron szerezni :( Ennek a Noiseblockernek a csomagolása, meg a tartozékok nagyon bejönnek (honlapja alapján).

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#18653) abridabri


abridabri
veterán

1. kerdes
12 cm es 3pines kek LED es hazhutoben van valami ertelmes ? Corsair 75% ra letekerve mondjuk. Vagy inkabb a Lepa Bol quiet pwm bol kellene mindenkeppen ? / mar ha lehetne kapni mukodokepes pwm elosztot ( nem lehet ) /
2. kerdes :
letezik feher 12 es jo venti haz hatuljara ? 3-4k -s aron max.

(#18654) dqdb válasza Dzsozi56 (#18648) üzenetére


dqdb
nagyúr

Igen, mind a négy négypólusú PWM-es csatlakozó (ASUS Z 97-A)
Nem, csak a CPU_FAN és a CPU_OPT valódi 4 pines, azaz PWM-es, a CHA_FANx mindegyike 3 pines bekötésű, tehát a PWM-es ventilátort is feszültség alapon tudja csak szabályozni.

CPU_FAN és CPU_OPT
1. GND
2. CPU FAN PWR
3. CPU FAN IN
4. CPU FAN PWM

CHA_FANx
1. GND
2. CHA FAN PWR
3. CHA FAN IN
4. +5V

A negyedik lábon megy a PWM szabályozás jele, ami a CHA_FANx esetében fixen 5V-ra, azaz 100%-ra van kötve, és ott a második lábon a feszültségszinttel lehet a fordulatszámon finomítani.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18655) Grózi válasza #19784448 (#18650) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Jó lenne tudni a venti pontos típusát és hogy az alaplapod melyik aljzatán van! :D
watador600 Ha a csomagolásra buksz...NoiseBlockerből az ELoop széria jó nagyon.
abridabri Azt a Korszart kb. úgy kerüld mint a rühes kutyát!! :DDD Mindkét kérdésedre a válasz az Aerocool DS sorozat-kiváló ventik.
dqdb Köszi,látom neked betöltött a support oldal-engem kidobott időtúllépés miatt.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18656) #19784448 válasza Grózi (#18655) üzenetére


#19784448
törölt tag

Zalman z3 plus ház gyári ventilátora. A system fan csatlakozón van de csak 3 pines ùgyhogy állandó fordulaton megy. Vagy hogy tudnám elérni a legjobb hűtést? Elöl egy venti molex csatlakozón, felül 2 egy kétállású szabályzón (ha felrakom magasra akkor gyorsabban forognak szemre mint a hátsó), hátul pedig az a venti van amit írtam hogy állandóan 1100-as fordulaton megy.

[ Szerkesztve ]

(#18657) abridabri válasza Grózi (#18655) üzenetére


abridabri
veterán

Akkor 5000 alatt nem uszom meg a ledes ventit ezek szerint .
De a feher szinu ventire nem valasz a DS :) sima feher szinu venti erdekel ,nem feher ledesre gondoltam :R

[ Szerkesztve ]

(#18658) Izee1233 válasza Grózi (#18644) üzenetére


Izee1233
csendes tag

Errol a ventirol vannak tapasztalatok? [link]
Ha jol sejtem ugyan annak kene lennie, mint a 140mm-es sima Viper-nek, csak mas a fekete keret a venti korul, 120mm-es felfogatasa van, alias befer a H440-es hatuljaba.

Mivel a bolt ahonnan kedvezobb aron tudok vasarolni nem forgalmaz Apache-t, ezert arra jutottam, hogy 2db 140mm-es Viper megy a radira, egy 140mm-es Viper R[link] hatra es 3db 120mm-es Viper a haz elejebe.
Kicsit 'tul van tolva', de azon kevesek koze tartozom akiknek nagyon bejon az a sarga szin es igy legalabb a haz osszes ventije szinre, kulsore ugyanolyan. Leszabalyozva es fulessel a fejemen ugy se hallom oket amig nincs csapagyas hangjuk, mint a gyariaknak. :)

(#18659) abridabri válasza abridabri (#18657) üzenetére


abridabri
veterán

Azt nem tudom ,hogy befeerne e a Phantom hazamba hatra egy Thermalright TY-147A venti ,mert az feher , es meg jo is :U

(#18660) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Hali. ezekről a ventikről mi a vélemény ?
Valósak az adatok?

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#18661) Grózi válasza #19784448 (#18656) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Azok a gyári ventik egy forintot se érnek,cseréld le őket egy minőségi(topic összefoglaló) darabra.
abridabri A DS fehér led-s változata fekete-fehér,nekem is az volt.Még fehérben az ELoop nagyon jó-de az se olcsó.A Thermalright TY-147A nagyon jó de nézd mega méreteit és mérd meg!
Izee1233 Amit linkeltél az a Viper R,benne van az összefoglalóban is.Nekem is volt mikor borda volt a H440-ben.Egy részt házhűtésre overkill,másrészt sajna ebben is elakad az oldallemez.Brutális venti,de radira vagy bordára javaslom.
Drizzt01 :N Volt hozzájuk szerencsém,nem túl halkak és a légszállításuk se nagy szám.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18662) #19784448 válasza Grózi (#18661) üzenetére


#19784448
törölt tag

Értem köszi! Ideiglenesen az megoldás lehet ha veszek pwm elosztó kábelt? Azt rádugnám a cpu fan csatlakozóra és onnan menne az összes venti? Ez akkor is jó lenne ha a ventik csak 3tűs csatlakozásúak? Cserélem majd az összes ventit csak ideiglenesen működne ez?

(#18663) Grózi válasza #19784448 (#18662) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha 2db-t szeretnél rákötni akkor müködik.Itt aprón is hirdetnek 5-700Ft-ért 3 pin-s Y kábelt.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18664) #19784448 válasza Grózi (#18663) üzenetére


#19784448
törölt tag

És az úgy nem működne hogy a cpu fan-ra rákötöm, és arról menne a cpu hűtő ventillátora és még 3 házventi? Néztem neten vannak ilyen kábelek csak nem tudom hogy működne e a dolog. Erre gondoltam pl.

[ Szerkesztve ]

(#18665) Grózi válasza #19784448 (#18664) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az úgy sok lesz,akkor olyan kábelt válasz ami molexről kapja a tápot.Vagy szinte már a kábel árából kapsz aprón egy egyszerűbb ventivezérlőt.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18666) #19784448 válasza Grózi (#18665) üzenetére


#19784448
törölt tag

Megpróbálok keresni olyat. de jól gondolom hogy ez akkor működhetne? szóval amit rákötök ventit (nem pwm-es, 3pines) ugyanazon a fordulaton menne mint a cpu hűtő pwm-es ventije? Néztem hardveraprón de nagyon drágák azok a vezérlők. inkább maradnák a kábelnél.

[ Szerkesztve ]

(#18667) Grózi válasza #19784448 (#18666) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Jobban jársz a vezérlővel.3,5-s helyre(floppy) 4-s vezérlőt már kapsz 2000Ft-ért.Rákötöd a ventiket és potméter segítségével egyesével tudod szabályozni.
PL:[link]
És ő egy nagyon megbízható tag

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18668) #19784448 válasza Grózi (#18667) üzenetére


#19784448
törölt tag

Nekem kényelmesebb lenne ha automatán szabályozná a cpu fan aljzatból. De azért köszönöm a tippet! Olyan plusz tápellátásos kábelt hol tudnák venni amit írtál? nem találok sehol :/

(#18669) Grózi válasza #19784448 (#18668) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Varázslónál van több fajta.Viszont tökéletesen azzal se fogsz tudni szabályozni.Ahhoz lehetőleg egyforma 4 pin-s ventik kellenének és egy 3-s pwm elosztó kábel.Még egy megoldás van ha a jelenlegieket akarod egy formán szabályozni,de nem olcsó:[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18670) Drizzt01 válasza Grózi (#18661) üzenetére


Drizzt01
őstag

Pedig jól néz ki.

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#18671) Grózi válasza Drizzt01 (#18670) üzenetére


Grózi
Topikgazda

El is mondtad az összes pozitív dolgokat amit tapasztaltam ennél a ventinél! :D

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18672) #19784448 válasza Grózi (#18669) üzenetére


#19784448
törölt tag

Én nem találtam :/ Köszönöm a segítséget! Szerintem akkor marad így egyenlőre. Néztem nekem egy ilyen kéne szerintem. Csak nem találtam boltot ahol lehetne kapni az országban. vagy hasonlót. Csak ezt találtam ami olyasmi csak ez nem plusz tápellátásos. De azt írja hogy 1 cpu és 3 egyéb ventilátort lehet rákötni, ez pont jó lenne csak kérdés hogy jó lenne e ez nekem.

[ Szerkesztve ]

(#18673) Grózi válasza #19784448 (#18672) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ilyen elosztót linkeltem neked,csak doboz formájú... :) #18669

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18674) #19784448 válasza Grózi (#18673) üzenetére


#19784448
törölt tag

Azért annyit nem adnák ki érte. Az már tényleg drága. de ha nem lesz más skkor lehet megveszem. amit másodszor linkeltem arctic cooling kábelt arról mi a véleményed?

(#18675) Grózi válasza #19784448 (#18674) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az Arctic Pst kábeljét nem ajánlom,sok gond van vele,5-ből 2 ha működik normálisan.Továbbra is tartom,hogy egy vezérlővel járnál a legjobban vagy vegyél 4 pin-s ventiket és hozzá elosztót-de az jóval több lesz mint a hub.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18676) #19784448 válasza Grózi (#18675) üzenetére


#19784448
törölt tag

Oké köszönöm! Megfogadom a tanácsodat! Inkább gyűjtök 4 pin-es ventikre. Addig marad így. Köszönöm a segítséged és a türelmed! :R Még annyi hogy amit linkeltél vezérlőt az az alaplapról veszi az adatot hogy mennyivel menjenek a ventik és az jó lenne a 3pin-es ventijeimhez és a 4pin-es cpu ventihez egyaránt?

[ Szerkesztve ]

(#18677) Grózi válasza #19784448 (#18676) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,a hub amit linkeltem az olyan hogy bármilyen(3 vagy 4 pin) ventit ráköthetsz és az alaplapi pwm-s aljzatról szabályozza az összeset hőfok függvényében-vagy ahogy beállítod.4620 Ft-ért szerintem megéri.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18678) #19784448 válasza Grózi (#18677) üzenetére


#19784448
törölt tag

Igen pont ilyenre lenne szükségem! Lehet hogy megrendelem. Köszönöm még egyszer a segítséged és a türelmed! :) :R

(#18679) Drizzt01 válasza Grózi (#18671) üzenetére


Drizzt01
őstag

Hmmm. Nem gondoltam volna. Az adatok alapján másra gondolnék.

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#18680) Grózi válasza Drizzt01 (#18679) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Párszor már leírtam hogyha a gyári adatok igazak volnának,akkor nem kéne ez a topic...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18681) Drizzt01 válasza Grózi (#18680) üzenetére


Drizzt01
őstag

Igen ezt tudom , de olyan szépen hangzik

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#18682) abridabri


abridabri
veterán

Nem sikerult egyik pwm eloszto kabelemmel se ( 2 fajta van ) jaratni a lepa bol quiet ventijeimet egyutt . 2 db ot kotottem ra de maxon jaratta mindkettot . Gondoltam egyet es rakotottem a cpu fan2-ra pwm elosztoval a 12es Lepa-t meg egy 14 es Apachet. Ezeket meg szepen szabalyozza ,alapon 550 rpm korul mennek. Jo lesz ez igy ,hogy 2 kulonozo venti van egy porton vagy lehet valami gond ?

[ Szerkesztve ]

(#18683) Grózi válasza abridabri (#18682) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Egy elosztókábel vagy jó vagy nem.Ott az alaplapi aljzattal lesz a gond,valószínűleg nem pwm-s,míg a cpu fan2 igen.Gondolom ha arra kötöd a 2 Lepa-t akkor azokat szabályozza.
Csak a cpu fan 1 és 2+ a sys_fan 3-d pwm-s.És mindezt 2 percig tartott kideríteni,pedig az Msi oldala dög lassú.100-szor el lett már mondva hogy ellenőrizzétek hogy az alaplap 4 pin-s csatlakozói közül melyik valóban pwm-s!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18684) abridabri válasza Grózi (#18683) üzenetére


abridabri
veterán

koszi :R ezt beneztem ,erre nem is gondoltam hogy egy 30 ezres lap nem tud pwm- et mindegyik csatijan :Y
Node visszakanyarodva az elobbi kerdeshez ,nem lehet baja ugye ha 2 kulonbozo venti van egy pwm eloszton ?

[ Szerkesztve ]

(#18685) Grózi válasza abridabri (#18684) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Semmi,csak nem fog tökéletesen működni a szabályzás,mivel ha megnézed az elosztót az érzékelő szál csak az egyik ventihez van bekötve.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18686) caris1


caris1
tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Melyik az ajánlottak közül a leghalkabb 140 mm-es PWM-es házhűtő ventilátor? Jelenleg 2db Silent Series R2 140mm venti van a házban. Ezeknél szeretnék halkabbat (ha létezik egyáltalán olyan, amire érdemes ezeket lecserélni).

Köszi,

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#18687) Grózi válasza caris1 (#18686) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ami sokkal halkabb és kellő légszállítást is biztosít : Nanoxia Deep Silence Pwm,Be Quiet Shadow Wings Pwm és Silent Wings 2 PWM.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18688) caris1 válasza Grózi (#18687) üzenetére


caris1
tag

Köszönöm a gyors választ, meglesem ezeket. :R

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#18689) Methionyl


Methionyl
senior tag

Sziasztok
végül úgy döntöttem mégis veszek 2 db Lepa Bol.Quiet a házamba, már csak csupán olyan jellegű kérdésem lenne, hogy a Merlinhardver bolt mennyire megbízható ?
köszönöm :R

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#18690) caris1 válasza Methionyl (#18689) üzenetére


caris1
tag

Én már rendeltem onnan és minden rendben zajlott.

We buy things we don't need with money we don't have to impress people we don't like.

(#18691) Methionyl válasza caris1 (#18690) üzenetére


Methionyl
senior tag

köszönöm :)

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#18692) Grózi válasza Methionyl (#18689) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Rengeteget rendeltem tölük,megbízhatók teljes mértékben.viszont ha nincs raktáron akkor csúszás előfordulhat(kiírva 4-7 nap és 9-10-re jön meg).-de ritka.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18693) Methionyl válasza Grózi (#18692) üzenetére


Methionyl
senior tag

köszönöm, már meg is rendeltem :))

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#18694) BullZeye válasza Methionyl (#18689) üzenetére


BullZeye
veterán

Teljesen megbízható, csak nem túl rugalmasak, téged nem érint, de én vettem tőlük egy Silver Arrow heatsink+fant, az egyik fan megadta magát, és ahelyett, hogy elpostáztam volna a fan-t, kompletten kérte az egész hűtőt, hogy még véletlenül se tudjam használni addig a gépet.

(#18695) Grózi válasza BullZeye (#18694) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ugyanezt csinálja a többi bolt is zömmel sajna.. :(((

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18696) BullZeye válasza Grózi (#18695) üzenetére


BullZeye
veterán

Azóta nagykerből vásárolok, ott mivel ismernek kezembe nyomnak egy újat. Másik boltnál pedig ha ilyen volt, akkor "okosba" elintézték, és mivel eladnak havonta 20 Thermaltake ventit, az egyik számlájával küldték vissza nagykerbe. Szóval ki lehet fogni rugalmasabb, vevőcentrikus boltokat, sajnos ők nem voltak ennyire segítőkészek, szerencsére a gyártó már az volt, és szívjóságból küldtek 3 ventit, biztos ami biztos alapon, és még a régit is megtarthattam, igaz kattog, de a gesztus akkor is szép. :)

(#18697) Grózi válasza BullZeye (#18696) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,zömmel én is nagykerből veszek és ismerem amit mondasz.Viszont van ami csak a Merlinnél van.Én eddig csak pozitív tapasztalatokkal rendelkezem felőlük(lehet olvassák topicot :D ),de pár megbízható embertől hallottam mást is.
És szerintem zárjuk le a témát(ne reklámozzunk),a lényeg hogy van olyan megbízható mint bármely nagyobb bolt,csak néha csúszás előfordul.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18698) Izee1233 válasza Grózi (#18661) üzenetére


Izee1233
csendes tag

Mire olvastam, hogy nem fog beférni, már atvettem a ventit. :)
Viszont, befért hátra! :D Nem kellett sokat jatszani vele, de kb tized millimetereket kellett mozgatni a csavarokon fel-le es rahuzni erosen a hazra es igy nem ér hozza lapát a venti oldalához. Necces volt. :)
Overkill, de nagyon jol néz ki. :)
Előlre 3db 12-es, fentre 2db 14-es Viper került, hatra meg a 14-es Viper R. Sokkal halkabb lett az egész, mint a gyári ventikkel!

Egy olyan kerdesem volna még, hogy te szereltél blockot a ház tetejébe? Mik a tapasztalataid, a blockrol szivja, vagy fujja a levegot a venti? Gyari ventiket amikor ugy raktam fel, hogy atfujjak a blockot akkor nagyon meg rekedt a ház tetejében a levegő és átforrósodott az egész vízhűtés a ház tetejével együtt.

Azert kerdezem, mert most vettem eszre a képen, hogy a hajnal kettőkor felcsavarozott ventiket sikerült egymással ellentétes irányban felcsavaroznom és ezt kéne ma este korrigálni, csak nem tudom melyik irány lenne az ideális. :))

(#18699) Grózi válasza Izee1233 (#18698) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Durván néz ki és akkor szerencséd volt az oldallappal(nekem elakadt benne).Én is használtam benne 240-s kompaktot és kifele fújó(át a radin) ventikkel jobbak a hőfokok,hiába fogja vissza a zárt tető.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18700) Izee1233 válasza Grózi (#18699) üzenetére


Izee1233
csendes tag

Hát, elsőnek mikor visszaraktam az oldallapot azt pont annyit alakított a ház oldalán, hogy belelógjón a lapát az oldalába, de egy kis igazgatás megoldotta. De tény, hogy másnak nem ajánlanám, hogy ilyen ventit rakjon a házba, mert szerencsejáték, hogy befér e. (Bár egy kis csiszolópapír sok mindent megold. :) )

Akkor a csövekhez közelebb lévő ventit fordítom meg. Még jobban is néz ki, ha nem az a fehér matrica látszik! :)

Köszönöm még egyszer a segítésget és a gyors válaszokat! :R
Nélküled tuti rosszabb megoldásra jutottam volna. Igaz, hogy overkill lett a vége, de jól néz ki, leszabályozva hangtalan az egész és ha kell ott van a potenciál, hogy pár másodperc alatt a szoba összes levegőjét végig lehet kergetni a gépen. :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.