Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18551) m0h0senator válasza Grózi (#18542) üzenetére


m0h0senator
őstag

Oké. Változtatok a kritériumokon. 3pin és ami a leghalkabb, legjobb radiátorokra. ;]

An odyssey through the realm of consciousness.

(#18552) gyerecske


gyerecske
senior tag

Sziasztok!
A ventilátorokat milyen elrendezésben érdemes beszerelni, hogy a legoptimálisabb legyen a légmozgás, hűtés?
Gondolom az fontos, hogy nagyjából egyformán jusson be a friss levegő és egyformán ki a meleg.
A ház egy Fractal Design Define R5 , gyárilag van egy 140-es elöl és egy hátul.Felülre tennék még egy ilyet: BE QUIET! Silent Wings 2 120mm PWM.
Ez így jó szerintetek, vagy alulra is kellene egy a "szimmetria" miatt?

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#18553) Grózi válasza oz82 (#18550) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Próbáld meg manuálisan állítani,nem automata mód.Ha úgy se megy akkor ennyit tud a lap.Ha halk rendszert akarsz akkor az F12 nem a legjobb választás.
Bale_E Akkor a Noiseblocker E-Loop B12 széria lesz a tökéletes és még fekete fehér is-igaz 5500/db.
Vagy ezek közül választhatsz még:Lepa Bol.Quiet Tri Speed,Cougar Vortex,SilenX Effizio 1400 rpm
gyerecske Alulra felesleges,akkor inkább még előre tegyél +1 befújót.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18554) m0h0senator válasza Grózi (#18553) üzenetére


m0h0senator
őstag

Köszönöm. :R

Milyen értékekre figyeljek, mert a noiseblocker tetszik ennyit még szánok is rá, viszont abból van több féle teljesítményű. Szerintem az 1300rpm-es elég lenne nekem a radikra.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#18555) Grózi válasza m0h0senator (#18554) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Jól gondolod.Mondjuk ha tudod vezérelni és nincs nagy árkülönbség akkor veheted az 1900 rpm-st is,benchmarkok alatt marad egy kis tartalék legalább.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18556) m0h0senator válasza Grózi (#18555) üzenetére


m0h0senator
őstag

Köszönöm Így lesz :C :C tudtam hova kell jönni infóért :R

An odyssey through the realm of consciousness.

(#18557) Grózi válasza m0h0senator (#18556) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha nehezen is,de összejött! :D 3 pin,fekete-fehér,halk-csak 4K-ba nem fért bele.Viszont nem fogsz csalódni az biztos!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18558) Simi37


Simi37
őstag

Sziasztok!

A léghűtés topikba írtam egy Arctic F8 "problémával" mivel még nem jött válasz ide is kiírom link formájában. Ide is jöhetnek válaszok.

Köszi: Simi37

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#18559) oz82 válasza Grózi (#18553) üzenetére


oz82
senior tag

CPU 4 tűs csatiról átraktam az F12 es ventit a SYS fan csatira, az is 4 tűs. A vízhűtés szivattyù maradt a CPU csatin. Láss csodát ott működik, 680 RPM-t forog minimumon. Nem is értem hogy a CPU csati miért nem engedi lejjebb? Miért kell 75% ön pörgetnie...
Lehet a lappal van vmi, mert Speedfannal is próbálkoztam és nem volt hajlandó sem manuálisan sem automatán állítani a Cpu RPM et. A SYS fan-t viszont igen.

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#18560) abridabri válasza Simi37 (#18558) üzenetére


abridabri
veterán

vagd ki azt a racsot egy lemezvago olloval ha van , segiteni fog a hang probleman.

(#18561) dqdb válasza oz82 (#18559) üzenetére


dqdb
nagyúr

Másik lehetőség: némelyik lapnál érthetetlen korlátok közé szorítják a szabályozást. Például az én alaplapomnál a SYS_FAN csatlakozókat csak 50-100% között lehet manuálisan és profilból állítva is vezérelni mind BIOS-ból, mind az alaplaphoz adott programból. Azonban ha trükközöl kicsit (profil mentése-szerkesztés-visszatöltés), azonnal 20-100% között lehet állítani (mint a CPU_FAN-t).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18562) Grózi válasza Simi37 (#18558) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A pwr_fan nem tud szabályozni,azon folyamatában full-n megy a venti.A fordulatot nem minden lap mutatja pontosan.Az F9-t a lap vezérli a sys_fan-ról,ezért nem tűnik hangosnak.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18563) Simi37 válasza Grózi (#18562) üzenetére


Simi37
őstag

Köszi mindenkinek a választ. Majd az lesz, hogy kiszedem a ventit. És bekapcsolom a gépet úgy, hogy az F8 a kezemben van ha úgy nem hangos akkor kivágom a rácsot...ha úgy is hangos akkor hegesztek egy molex 7v átalakítót és arra kötöm rá. (Amúgy CSAK a cpu pwm-es, tehát szabályozni amúgy sem tudok...csak az f9 is fullon jár és azt alig hallani...na mind1 majd írok mi lett még1x köszi :) :R )

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#18564) dqdb válasza Simi37 (#18563) üzenetére


dqdb
nagyúr

Amúgy CSAK a cpu pwm-es, tehát szabályozni amúgy sem tudok
Ez egyáltalán nem biztos, az alaplapodtól függ. PWM alapú szabályozáshoz kell a 4 pin, de 3 pin esetén lehet feszültséggel is szabályozni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18565) Grózi válasza Simi37 (#18563) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Pontosan úgy van ahogy dqdb is írta.Egyszerűen kiderítheted,kiszeded és a sys_fan-ról is meghajtod.
Ha úgy csendes lesz akkor nekem volt igazam.Akkor csak egy Y kábel kell a sys_fan-ra és arról hajtod mindkettőt.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18566) Simi37


Simi37
őstag

Kicsit jobban utána olvastam a pwr_fan dolognak és ja tényleg totál fullon járatja szegény F8at. Megpróbálom BIOSból lejjebb venni a pwr_fan feszt ha engedi...ha nem akkor pedig szerzek egy Y elosztót és mind2 megy cha_fanra. Még láttam azt is, hogy a pwr_fan a tápnak van és házventit nem szokás rákötni :B
Mindenkinek köszi :R

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#18567) kubokra


kubokra
tag

Sziasztok!
Problémám:Vettem egy 120mm-es Xilence pwm ventit, a gépen legelejébe. Na most ez ugye 4 pines csatlakozóval rendelkezik. Nekem nincsen négy pines bemenet az alaplapon, meg amúgy is a gép elejéből túl messze van a 3-as bemenetekhez is. Tud valaki mondani egy olyan átalakítót aminek egyik vége molex, másikba meg bedughatnám ezt a ventit?

kubokra

Apró darabokra szaggatott, dióba, cukorba megforgatott, rétegesen összerakott kelttészta

(#18568) Grózi válasza Simi37 (#18566) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Még olvasgathatsz egy kicsit,de elárulom a pwr_fan-t nem fogod tudni szabályozni sehogy.Az Y kábel a megoldás.
kubokra
Persze,szinte bárhol kapsz ilyen molex-4 pin átalakítót.Viszont mivel folyamatában 100%-n fog menni a venti,nem lesz éppen halk.Javaslom olyat vegyél ami 5-9V-s..

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18569) BullZeye


BullZeye
veterán

Létezik olyan extra halk 14-15cm ventilátor, ami képes arra, hogy 0 RPM-en maradjon, mondjuk 50°C alatt?

Silver Arrow-ba SB-E-be szeretném használni a 2 borda közé, és Asrock Z97 extreme4 alaplappal, de a gyári ventilátornak minimum 500RPM-el pörög, ez alá nem megy.

(#18570) Grózi válasza BullZeye (#18569) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Olyan venti nincs.Olyan van,hogy te úgy vezérled.Alaplap függvénye,az enyémmel meg is tudom állítani bármelyik ventit és megadhatom hány foknál induljon el.Az Asrock alaplapi fan progija nem képes erre?
Mert emlékezetem szerint a Fatality Z87-m tudta ezt...Leszedted az ASRock A-Tuning utility-t?
A másik megoldás hogy vezérlőről manuálisan állítod.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18571) yozsee11


yozsee11
aktív tag

Üdv!

Adott egy Cooler Master Elite 241 ház.
Ebbe kellene beleraknom két db 3,5" HDD-t és egy 2,5" SSD-t. A bibi csak az, hogy a kialakítása olyan, hogy alulra az alábbi képen látható módon lehet beszerelni:

Tudnátok esetleg valami ötletet adni, hogy vitelezzem ki a dolgot? Mert így a HDD-nek nem igazán jut levegő.

Köszi előre is a válaszokat!

Origin/Steam/UPlay: yozsee

(#18572) Grózi válasza yozsee11 (#18571) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Lefúrod a hdd tartót és máshova teszed vagy csak szimplán a hdd-nek fúrsz lyukat valahová.
Viszont ez nem igazán a topic témája.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18573) abridabri válasza Grózi (#18572) üzenetére


abridabri
veterán

en le se furnam azt a hdd tartot ,kivennem onnan a fenebe. a HDD-t meg az SSD-t bedobnam a haz aljaba 4gumitalpra vagy hungarocelre azt kesz. Elejuk meg betamasztanek egy 12cm es ventit. Nincs plexi oldallap , ugyse latszik a kokanyolas, viszont sokkal jobb lenne a hofok.
De letezik ilyen par 100 ft os tarto is amivel ha nincs beepitve DVD annak a helyere lehet rakni hdd-t .
[link]

[ Szerkesztve ]

(#18574) Grózi válasza abridabri (#18573) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Vagy egy konzollal mehet az alsó 5,25-s helyre és egy döntött ventivel lehet fújatni is.És még van 100 másik lehetőség,csak kis kreatívitás és minimális kézügyesség szükséges.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18575) ubyegon2 válasza Grózi (#18572) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Sorry, az én javaslatomra jött hozzátok a fórumtárs az SSD topikból! :B Ne őt hibáztassátok! Nekem laikusként belefért a léghűtés témába.

[ Szerkesztve ]

(#18576) Grózi válasza ubyegon2 (#18575) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Semmi gond.Sebtében adtunk pár tippet,de elsősorban veled értek egyet-az a ház már cserére szorul.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18577) dances


dances
tag

Üdv!

Érdeklődnék, hogy megoldható-e ház ventillátor használata a szg házon kívül, tehát valamiféle külső tápegységről?
Ha igen:
hol találok ilyet?
erre csak 3 pin-es köthető, vagy pwm-eset is rá lehetne kötni valahogy (szabályozóval)?
Konkrét beszerzési linkeknek / helyeknek nagyon örülnék.

Only the Good die young.

(#18578) Grózi válasza dances (#18577) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Vannak pci slotba illeszthető molex és 3 pin kivezetések.Szabályozni csak ellenállással tudo és értelemszerűen a gép tápját használja.A másik út hogy egy molex szálat kihozol a gépből és kívül megtápolsz egy venti vezérlőt amire a ventiket kötöd,ezt i tudod szabályozni.Vagy még laptop tápot szoktak átalakítani-minimális elektronikai jártasság+ egy forrasztó segítségével.Viszont szabályozni ezt is csak ellenállásokkal tudod.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18579) dances válasza Grózi (#18578) üzenetére


dances
tag

A géptől teljesen függetlenül szeretném ezt a ventit működtetni.
Hasonlóan az itt ismertetthez, csak nem tudom, hogy a srác milyen tápegység + vezérlő kombóval oldotta ezt meg.

Only the Good die young.

(#18580) Grózi válasza dances (#18579) üzenetére


Grózi
Topikgazda

12V-s laptop tápra rákötsz bármilyen ventivezérlőt és arról hajtod a ventiket,Vagy kicsit rondább ha bármilyen Hkc,Npower vagy egyéb hulladék tápon összezáród a 24 pin-s csatit és a táp molexéről hajtod a ventivezérlőt.
Ez olcsóbb(szívesen adok ha kell,kb. 30-40 ilyen hulladék van nálam ami müködőképes),csak a tápot kell eldugni.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18581) dances válasza Grózi (#18580) üzenetére


dances
tag

És ha egy ilyen hálózati adapter vezetékeit elvágom és rágányolom a venti piros és fekete kábelét, akkor max fordulaton ugyan, de menni fog?

[ Szerkesztve ]

Only the Good die young.

(#18582) mekker


mekker
őstag

Üdv!
Van két PWM-es ventim egy csatlakozóra dugva. Már rég nem használtam ezt a gépet, és egyszerűen nem pörögnek kell, amikor kell nekik. Indításkor pörögnek, de aztán abbahagyják. Korábban jól működött.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#18583) ProdiG


ProdiG
tag

sziasztok! adott egy Chieftec Dragon ház, ami nem annyira hűvös belül mint ahogy én azt szeretném. Két 80MM-es elől küldi be a levegőt, két 80MM-es pedig hátul küldi ki. Mivel lehetne javítani az airflowon? Arra gondoltam, hogy tennék egy 120MM-es ventit felülre ami tolná ki, és egy 120MM-eset a gépház oldalára, kb. a videokari magasságában, csak nem tudom eldönteni, hogy a gépház oldalán lévő az be vagy kifelé tolja e a levegőt. Sok cikket elolvastam, de az egyik helyen azt írják hogy oldalt szigorúan kifelé, a másik helyen meg azt, hogy szigorúan befelé. Nem tudom eldönteni, segítenétek?

Ez lenne a ház: [link] Előre is köszi!

(#18584) abridabri válasza ProdiG (#18583) üzenetére


abridabri
veterán

En felso tapos haznal nem latom ertelmet a haz tetejen levo ventinek .Inkabb oldalra vagnek akkor 2db 12-14cm-es ventinek helyet , egyik a procit , masik a VGA-t kuldene telibe levegovel.
Nekem is volt az elozo hazamban 12es venti ami a VGA-t fujta (-10 fok ) , szivo modban inkabb csak rontott rajta .

(#18585) ProdiG válasza abridabri (#18584) üzenetére


ProdiG
tag

Értem, köszi a választ!

(#18586) mvkly


mvkly
senior tag

Sziasztok!

Carbide 300r hűtésről kérnék tanácsot:
2 saját ventilátora van (elöl-hátul). Az elülsőt letolnám a HDD blokkra, a hátsó helyére +fentre és előre még egy-egy LEPA BOL.Quiet kerülne.
- így szűrő nélkül két komoly venti húzza ki a levegőt, míg befelé, szűrővel, csak egy LEPA +a gyári dolgozna.
a házban így nem lenne kisebb a légnyomás és nem kerülne bele több por?
- esetleg a gyári hátsó is maradhat? elég, ha csak felül és elöl van minőségi?

(#18587) mvkly


mvkly
senior tag

Illetve még egy kérdés:
12 centis LEPA vagy inkább 14 centis Nanoxia DS?

Köszi a válaszokat!

(#18588) BullZeye válasza Grózi (#18570) üzenetére


BullZeye
veterán

Be van állítva elméletileg a 0rpm, de nem áll le, minimum 700 RPM-en pörög a venti, ezért kellene olyan, ami támogatja, hogy teljesen leálljon, mikor nem fut semmi, és amúgy jó teljesítményű, de halk is.

[ Szerkesztve ]

(#18589) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok!
Van 2 db lepa bol quiet ventim, és mára arra kapcsoltam be a gépet, hogy valami elég hallhatóan búg, aztán kiderült, hogy az egyik lepa. 1100-1200 rpm-en használom őket, ha maximumra felveszem őket tisztán hallani ezt a búgó hangot, ami eddig csak szélzaj volt, viszont ha leveszem 800 rpm-re hulla csend van. Az ilyesmit lehet gariztatni esetleg?

(#18590) megott


megott
tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném, vásároltam egy CM Silencio 652S házat, gyári ventikkel van szerelve, természetesen csavarral vannak rögzítve, ezeket ma cserélem gumirögzítőkre. A kérdésem az, hogy cseréljem e a ventiket (3db 120mm-es) PWM-sekre (akár, az alaplapi 4tűs venticsati elosztásásval, elvleg elbírja, bár a gyári ventik csak 3tűsek), vagy jó ez így és szokjam meg a "hangját". A gépben nincs sok eszköz egy 128GB SSD, WD 1TB HDD, GTX750, i3 4160, Asus H81M lap, CM G550M.
Válaszaitokat előre is köszönöm!

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#18591) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Ez a ventilátor mennyire jó rendszerhűtőként->[link]

Lényeg hogy 14cm legyen és 3pin-es! Ellőre lenne kettő, és egy hátulra!

(#18592) Grózi válasza BullZeye (#18588) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az nem a ventid sara,hanem a lapodé.Az enyémre bármilyen ventit tehetek,kikapcsolja ha azt akarom.
Rison77 Az egyértelműen garanciális probléma,nem szabadna zúgnia.
megott Te tudod,hogy meg tudod-e szokni,a hangra mindenki más mértékben érzékeny.Én biztos cserélném.
Rathrol Mennyire? Az egyik legjobb házhűtésre 140mm 3 pin-ben!!
mvkly Bármelyik jó választás,döntsd el hogy kell-e a led-ha nem akkor a DS.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18593) mvkly válasza Grózi (#18592) üzenetére


mvkly
senior tag

Köszönöm!

És szerinted Carbide 300-ba a 2 gyári mellé elég lenne az említettek közül 2 db? 4590+750Ti+SSD+2HDD, tuning nélkül.

(#18594) Grózi válasza mvkly (#18593) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Bőven elég lenne,de hosszabb távon én a gyáriakat is cserélném a hangjuk miatt,mivel a Corsair gyári ventik nem épp halkak.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18595) mekker válasza mekker (#18582) üzenetére


mekker
őstag

Erre valami tipp?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#18596) Grózi válasza mekker (#18595) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ellenőrizted hogy a lapod azon csatlakozója valóban pwm-s?Mert az csak egy dolog hogy 4 pin-s...
Ha csak 1 ventit dugsz rá a csatira akkor működik a szabályozás?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18597) mekker válasza Grózi (#18596) üzenetére


mekker
őstag

Anno működött a Speedfan, most nem. Nagyon nem tudom a csatlakozókat húzogatni, mert ott van mellette egy VGA, meg egy Brocken.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#18598) Grózi válasza mekker (#18597) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Pedig nem ártana,mert így nem tudok segíteni.Amennyi idő alatt a hozzászólást megírtad,kb. annyi idő kikapni a vga-t..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18599) watador600


watador600
senior tag

Sziasztok!

Melyek azok a ventik, amelyek kb egyeznek a coolink swif 2 1200 rpm-es (12cm) teljesítményével és hangjával? Nem igazán lehet őket kapni, és keresnék alternatívát.

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#18600) Outblast


Outblast
tag

hi tudnátok nekem ajánlani egy jó ventit hátra?
a lényeg hogy 14es legyen lehet 3 pines is. jah és a lényeg hogy piros ledes legyen (NZXT H440 fekete vörös házikoba lesz)
ty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.