Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18351) schawo válasza Grózi (#18350) üzenetére


schawo
titán

jaja

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18352) Drizzt01 válasza Grózi (#18341) üzenetére


Drizzt01
őstag

Lehet keresni foglak.

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#18353) tyccon válasza Grózi (#18341) üzenetére


tyccon
tag

Mindkettő érdekelne :)

(#18354) Grózi


Grózi
Topikgazda

Urak,maradjunk annyiban hogy jelzek mindkettőtöknek privátban,mert ugye ez nem hirdetési oldal.. :DDD

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18355) misi021


misi021
tag

Nekem olyan segítség kellene hogy pontosan hogy hívják az alábbi linken található átalakitót ami 12v-ról 7v-ra csökkenti a feszültséget ?
Hol lehet ilyet kapni ?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#18356) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Hali!

Olyan kérdésem lenne, hogy 2 db PWM es ventit lehet egy Y- kábellel, egy alaplapi FAN vezérlőbe dugni, hogy ne legyen túl sok teljesítmény vesztés?

Összesen 6db van a lapon, ebből kettőt elvesz a Noctua proci hűtő ventilátorai. 2-2 ház hűtés és van még egy az sima molex csatis, azt szeretném majd kicserélni pwm-re, de nincs már helyem... Ezért akarnék valami megoldást.

Köszi előre is!
:R

(#18357) Grózi válasza misi021 (#18355) üzenetére


Grózi
Topikgazda

7V adapternek hívják,sok ventihez gyárilag adják.Merlinhardvernél láttam,de amilyen hülye az oldal keresője egy ideig eltart míg megtalálod-de biztos van.
+SoulRiever-
Persze hogy lehet és azonos ventiket tökéletesen kezel.Akár 3-s elosztót is vehetsz,lényeg hogy a venti ne haladja meg az '1A-t+ellenőrizd hogy az alaplapi csati biztosan pwm-s.(az egy dolog hogy 4 tüskés)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18358) SoulReaver válasza Grózi (#18357) üzenetére


SoulReaver
veterán

Köszi szépen! :R Belőle akarok 2db ot. Úgy látom nem haladja meg.

(#18359) Grózi válasza SoulReaver (#18358) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem,még 3 db se-nekem is ilyen van 3db egy 3-s elosztón,jó választás!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18360) -Solt- válasza Grózi (#18337) üzenetére


-Solt-
veterán

Szia!

Ki lenne az a megbízható PH-s? Próbáltam megkeresni aprón, de csak 1db Akasa hirdetést találtam. :)

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#18361) Grózi válasza -Solt- (#18360) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Írj rá Oranos-ra és Sipi85-re,ha van hirdetésük ha nem. Előbbi gyorsabb,írd oda hogy én ajánlottam.Mindketten nagyon megbízhatók,sokat vásároltam tőlük,volt gari-s csere is gyorsan és igazi Úriemberek.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18362) -Solt- válasza Grózi (#18361) üzenetére


-Solt-
veterán

Köszönöm szépen a tanácsot!

www.smart-bus.hu

(#18363) misi021 válasza misi021 (#18355) üzenetére


misi021
tag

Most akkor vegyek 7v adaptert vagy inkább ilyen ventillátort hogy halkabb legyen a gépem ?
[link]

(#18364) Grózi válasza misi021 (#18363) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha tudsz 4 pin-s(pwm) ventit szabályozni az alaplapodról akkor jobban jársz a Lepa-val.Viszont ha nem akkor vagy keresel halk 3 pin-s ventit vagy marad az adapter,de az közel annyi mint egy venti.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18365) misi021 válasza Grózi (#18364) üzenetére


misi021
tag

De nekem 3db venti kéne akkor :D
Hát lehet kipróbálom az adaptert.

[ Szerkesztve ]

(#18366) Grózi válasza misi021 (#18365) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor neked ilyen kell(van minden színben):[link]

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18367) misi021 válasza Grózi (#18366) üzenetére


misi021
tag

Ezt használhatom a CPU ventihez is ?

(#18368) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Tudtok olyan 10cm-es ventit mondani, ami 92mm-es helyre is felcsavarozható?
Procihűtőre kellene, PWM-mel...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#18369) abridabri válasza AxBattler (#18368) üzenetére


abridabri
veterán

vagy ami meg jobb lenne olyan 120 as pwm eset ami 92 es helyre felmegy :U de ez csak alom marad :(

AxBattler amugy vannak kulonbozo adapterek, csak nemigen kapni itthon

[ Szerkesztve ]

(#18370) AxBattler válasza abridabri (#18369) üzenetére


AxBattler
félisten

Oké, értem. Köszi! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#18371) misi021


misi021
tag

Használhaton a CPU ventihez is ?
[link]

(#18372) SoulReaver válasza Grózi (#18359) üzenetére


SoulReaver
veterán

Köszi szépen!

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy PWM es elosztót hol találok? :)

Egyébként mind1ik alaplapi ventilátor csati pwm es, csak úgy van biosban, hogy párban állítja őket. (1-2, 3-4, 5-6)

(#18373) Grózi válasza AxBattler (#18368) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ebben a kategóriában én a BE QUIET! Pure Wings 2 92mm-t választanám.Halk és jó a légszállítása.
misi021 Persze,az összes venti amit rákötsz 7V-n fog menni!
+SoulRiever- 1 db 3-som nekem is van eladó,ez a fajta:[link]
Ez a típus bevált.Innen tudod csak megrendelni,csak drága a szállítás.
Ha elég 1,írj rám egy pm-t.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18374) SoulReaver válasza Grózi (#18373) üzenetére


SoulReaver
veterán

Köszönöm!

Közben néztem, hogy a gyári ház ventik 3 pinesek, ahhoz van kettes 3 pines elosztóm, így azok lesznek párban egy dugaszon.
Most rendeltem azt a lepa kék ledes ventit, az meg lesz külön, míg meg nem lesz a párja.
Át kell majd kicsit alakítani a zalman z11 elejét, mert a front venti az adott, de előre még akarok egy ilyen lepa ventit, az optikai meghajtók helyére, nekem úgy sincs 1 meghajtóm se, így nem lesz gond.

Majd ahhoz legközelebb rendelek merlintől.

Köszi még egyszer!

(#18375) Grózi válasza SoulReaver (#18374) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:R Nincs mit!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18376) HAX


HAX
tag

Sziasztok.

Ilyen házat készülök venni, a hűtést szeretném maximalizálni amennyire csak lehet.

Valahogy így néz ki az egész:
-elől elfér 1db 200mm-es vagy 2db 120 vagy 140mm-es venti
-a tetejébe a vízhűtés radija fog menni
-hátul 1db 120 vagy 140mm-es venti
-alul 2db 120 vagy 1db 140mm-es venti fér be

A venti mérete egyenesen arányos a jobb hűtési teljesítménnyel avagy, hogy érdemes "beventizni" a házikót?

És ha már itt járok akkor ilyen folyadékhűtést néztem ki, erre is kellene 2db venti én a Lepa bol.quiet-et gondoltam rá, az van írva az összefoglalóban, hogy ez megfelelő radira, tehát akkor ez csak elégséges de van rá jobb megoldás vagy rendben lesz ez is?

(#18377) AxBattler válasza Grózi (#18373) üzenetére


AxBattler
félisten

PWM-est én csak Shadow Wings-ből látok. :F

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#18378) Grózi válasza HAX (#18376) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha a maximumra törekszel akkor én így csinálnám:
Elöl 2 db 140-s,alul 1 db 140-s,hátul 1 db 140-s.
A Lepa nekem is van,inkább Akasa Apache-kat tegyél rá.Nekem is az van rajta,radira jobb mint a Bol.Quiet.
AxBattler Mea culpa,a pwm fölött átsiklottam.Bocsánat elég sz@r napom van.
Az is egy jó választás,kicsit hangosabb a Coolink SWiF2-92P,ha meg halkság kell akkor Nanoxia Deep Silence PWM 92- 1400.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18379) HAX válasza Grózi (#18378) üzenetére


HAX
tag

Köszönöm a gyors választ!

Akkor az Aerocool Dead Silence 140 vagy Thermaltake Riing 14 lesz, ezek között van érdemi különbség vagy csak a dizájn?

Szerk.: ó mégse a TT inkább radira van ha jól látom arra meg mehet akkor az apache :)

[ Szerkesztve ]

(#18380) Grózi válasza HAX (#18379) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az Aerocool-t nyugodtan ajánlom,nem fogsz benne csalódni-csak van ára.A Riing is jó,nekem hátul van(nem radin)-jól néz ki a Lepa világításával!A tapasztalataim leírtam róla,nem rossz venti,de elsödlegesen dízájn elem.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18381) kvio1


kvio1
tag

Sziasztok!
Szeretnék egy ventit a ház elejére. PWM-es legyen, halk és a légszállítása legyen jó. Lehet 12 vagy 14-es venti is. Artic F12/14-ről mi a tapasztalat? Mondjuk ha 1000-1100 rpm-en megy milyen hangos. A gép hátuljában egy coolink swif2-1201 van. Lehetőleg olyat szeretnék ami ennél halkabb,nem olyan zavaró,mert csak a szélzaj hallható. Elől egy cooler mastert váltana, aminek elég zavaró motor hangja van. 2-3ezret szánnék a ventire. Köszönöm a segítséget előre is!

[ Szerkesztve ]

(#18382) Grózi válasza kvio1 (#18381) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az Arctic-t felejtsd el ha jót akarsz.Ha a Swift-nél halkabbat szeretnél és legyen teljesítménye is,akkor ezeket ajánlom:
Thermalright TY-147A,Lepa Bol.Quiet,Nanoxia Deep Silence Pwm,Akasa Apache

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18383) HAX válasza Grózi (#18380) üzenetére


HAX
tag

Jól néz ki, közel állsz a stílusomhoz. :K

Egyébként a kompakt vizekhez impulzusszélesség modulációs ventiket szoktak adni gyárilag vagy sima 3 pineseket átalakítóval?

[ Szerkesztve ]

(#18384) Grózi válasza HAX (#18383) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Típusa válogatja,de általában(mint a Lepa-nal is) 4 pin-s ventiket adnak hozzá.Viszont az összes kompakt gyári ventije hangos,mondjuk nem csoda hiszen mind 2000 rpm feletti.A Lepa-é is 1600-ig elviselhető,felette nagyon hangos.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18385) gg72


gg72
veterán

Most készülök összeállítani egy alap netezős konfigot Cooler Master N200 házzal, amiben csak egy SSD lenne + Intel G1840 proci + Xigmatek Gaia CPU hűtő (VGA és HDD nélkül), tehát különösebben nagy hűtést nem igényel a dolog, de a házban elöl és hátul is 2db 120-as ventihely van. Az alaplap (Gigabyte GA-B85M-D3H) kezel PWM-es házventiket, de a 3pineseket is szabályozza. Kérdésem az lenne, hogy melyikkel járnék jobban?

Be Quiet Pure Wings 2 120mm (BL046) 3pin
vagy
Akasa Apache PWM 120mm

A BQ-val jó tapasztalataim vannak, az utóbbit viszont nem ismerem. Ja, hátulra egy COOLINK SWiF2-1200 kerülne, ez még megvan a régebbi konfigomból.

(#18386) Grózi válasza gg72 (#18385) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Bármelyiket választhatód,nem fogsz csalódni.Én abba a konfigba inkább a BQ-t tennél leszabályozva-bőven elég és halk is+olcsóbb.Viszont ha befér akkor tehetsz egy TY-147A-t is,azt egészen 300 rpm-ig le tudod vinni és az még olcsóbb.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18387) gg72 válasza Grózi (#18386) üzenetére


gg72
veterán

Kösz. Akkor lehet BQ lesz belőle, mert TY-147A-t csak a Merlin-nél látok, de onnan postával már jelentősen drágább lenne a másik kettőnél.

(#18388) Grózi válasza gg72 (#18387) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen az csak ott van-a BQ-vel akkor jobban jársz!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18389) gg72 válasza Grózi (#18388) üzenetére


gg72
veterán

;)

(#18390) Richard


Richard
őstag

Sziasztok!

Adott egy Fractal Design Core 2500 ház. Gyárilag van benne elöl 1 és hátul 1-1 darab gyári Fractal 1200 rpm-es 12 centis ventilátor. Szeretnék előre még egyet, valamint a ház tetejére és az oldallapra is. Felülre csak 1 fér az ODD miatt. Olyan kérdésem lenne, hogy mekkorát és milyet vegyek? A lényeg, hogy továbbra is halk legyen, de szellőzzön jobban a ház.

A két jelenlegi ventilátor az alaplapra van dugva a sys fan 1 és 2 portokra. Tehát gondolom a lap szabályozza a fordulatokat, mert szó szerint hangjuk az semmi nincs.

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#18391) Grózi válasza Richard (#18390) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Biztos hogy szabályozza a lap,mert a 120-s FD R2 nem a leghalkabb ventik egyike(vagy nem vagy érzékeny a hangra).Oldalra felesleges tenni.Az elülső gyári ventit tedd fel felülre és egy Y kábel segítségével mehet a társával együtt valamelyik sys-fan aljzatra.Előre is válasz két egyformát,mondjuk BQ PW2 vagy Nanoxia DS és ugyanúgy egy Y kábellel mehet a másik sys_fanra.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18392) Richard válasza Grózi (#18391) üzenetére


Richard
őstag

Köszönöm.

Oldalra miért felesleges? VGA-nak lehet jót tenne.

3 pinesek a jelenlegi ventilátorok, de közel hajolva is inkább a winchestert hallani mint azokat.

létezik 4 pines elosztó? Akkor gondolom egyszerre szabályozza mindkettőt :F

Ilyen felcsavarozható/rápattintható porszűrőt megéri venni?

(#18393) Grózi válasza Richard (#18392) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Jó lenne tudni,mi van a gépedben-de ha csak nem valami régi melegedős vga akkor oldalra felesleges.
Igen van 4 pin-s Y-kábel és 3-s elosztó is,bár utóbbi mostanában hiánycikk.Ha egy forma ventiket teszel egy elosztóra(mindegy hogy 2 vagy 3 db),akkor egyformán szabályozza őket.Egyedül az Arctic Pst elosztót kerüld.
A porszűrő jó dolog,feltéve ha minőségi.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18394) Richard válasza Grózi (#18393) üzenetére


Richard
őstag

Ez a config:

MB: Gigabyte GA-H97M-D3H
CPU: Intel Core i5-4590
COOLER: Deepcool GammaXX 300
RAM: 8GB 1600MHz DDR3 RAM Crucial Ballistix Sport CL9 (2x4GB)
VGA: Gigabyte GeForce GTX 960 GV-N960WF2OC-2GD 2GB
SSD: 120GB Samsung 850 EVO SSD
HDD: 1TB Seagate 3.5" 7200rpm 64MB SATAIII
ODD: Samsung SH-224DB/BEBE SATA
TÁP: FSP 550W Raider 80+
HÁZ: Fractal Design Core 2500

Akkor az oldalsót skippelem.

Ezeket a szűrőket találtam:

[link]
[link]

(#18395) dqdb válasza Richard (#18394) üzenetére


dqdb
nagyúr

Jó neked a 3 pines elosztó is, sőt inkább jobb is. A CPU_FAN valódi 4 pines, PWM-es szabályozású, de a SYS_FAN csatlakozók mindegyike csak a csatlakozójában 4 pines, a bekötését nézve 3 pines feszültségalapú szabályozásra képes csak.

CPU_FAN
1. GND
2. +12V
3. Sense
4. Speed Control

SYS_FAN
1. GND
2. +12V/Speed Control
3. Sense
4. VCC

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18396) Grózi válasza dqdb (#18395) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Így igaz!
És az általam javasolt ventikkel tökéletesen fog működni.A porszűrőből a Scythe-t válaszd inkább.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18397) Richard válasza dqdb (#18395) üzenetére


Richard
őstag

Köszönöm dqdb és Grózi!

Ezeket rendelem akkor:

Ventilátor
Elosztó (ebből csak ezt az értelmes hosszt/színt találtam, remélem jó lesz)

A szűrőt még keresem, mert iponnál nem találtam csak valami inline márkát ami fém hálós... Ezzel van tapasztalat?

(#18398) Grózi válasza Richard (#18397) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Muszáj az Iponról?
Aprón van 700 Ft-ért is 3 pin elosztó és máshol is..
PL:[link]

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#18399) Richard válasza Grózi (#18398) üzenetére


Richard
őstag

Köszönöm!

(#18400) kvio1 válasza Grózi (#18382) üzenetére


kvio1
tag

3 pines ventik közül mit tudnál ajánlani? Azt is tudom szabályozni, ha maxon hangos lenne. Köszönöm a választ előre is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.