Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) ron233 válasza dqdb (#30974) üzenetére


ron233
tag

Itt van vmi ábra a füzetben, nem tudom erre lennél e kíváncsi, viszont a honlapon azt írja hogy '4 x 4-pin system fan connectors'
MSI H270 Gaming M3 az alaplapom típusa.

(#31002) csemiubi válasza dqdb (#30998) üzenetére


csemiubi
tag

Parancsolj:

Ma jött vissza a pénz amit a pwm-esre költöttem, majd gyorsan visszavontam miután jeleztél :)

Aztán ahol ezeket vettem, először ott is pwm-est akart adni de én már résen voltam és szóltam hogy nem olyan kell nekem (ő már tudott valamit :DD )

Ma reggel kukáztam ki a ventik dobozát, így szerintem esélytelen a csere :( Szép zöld kábel is felesleges(gyerekeim választották a színt :))

Szóval akkor mire van szükségem hogy ne 1500-zal forogjon itt minden? Amit lemondtam ventik? Kábel?

Azt ne mondjátok hogy az alaplapot kukázzam, mert akkor :W

[ Szerkesztve ]

Pap leszek az kurvaisten!

(#31003) dqdb válasza csemiubi (#31002) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ott a legfelső sornál a PWM Mode-on kívül milyen értékek vannak még? Ha van DC Mode is, akkor megoldható a mostani ventilátoraiddal is a hűtés jóra, ha nincsen, akkor sajnos cserélni kell PWM-esre.

Azt ne mondjátok hogy az alaplapot kukázzam, mert akkor :W
Azt azért szerencsére nem kell :) A kábel is jó.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#31004) csemiubi válasza dqdb (#31003) üzenetére


csemiubi
tag

disabled a másik opció itt is :((

Tehát ez a venti pwm-es változatban ezzel a kábellel használható lesz? Esküszöl az asus istenére? :DD

Pap leszek az kurvaisten!

(#31005) dqdb válasza csemiubi (#31004) üzenetére


dqdb
nagyúr

Akkor a keresztbe cserélés nem jó sajnos :(

A kábelt illetően most elbizonytalanodtam, hogy mit vettél meg. Tudnád linkelni?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#31006) Grózi válasza chopin42 (#31000) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Már beletettem az Összefoglalóba.Viszont sajna az Asrocknál és az Msi-nél is nagy divat a copy-paste manual..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31007) Grózi válasza csemiubi (#31004) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Milyen kábel?
Látom már dqdb kérdezte.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31008) csemiubi válasza dqdb (#31005) üzenetére


csemiubi
tag

Kábel

Most túrtuk ki a kukából a dobozokat (no comment)

Tehát most mi van? Tudom cserélni a ventiket vagy nem? Feleslegesen túrtam a szemétben is? :O Tegyetek tisztába kérlek egy ekkora szopás után :W

[ Szerkesztve ]

Pap leszek az kurvaisten!

(#31009) dqdb válasza csemiubi (#31008) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ventlátoricsere PWM-esre és kábelcsere is 4 pinesre :( Mivel PWM-es ventilátoraid lesznek, így ez a kábel jó lesz.

És sűrűn kisípolt jókívánságok küldése az ASUS-nak ...

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#31010) csemiubi válasza dqdb (#31009) üzenetére


csemiubi
tag

Remélem így nem két helyre kell mennem.

Venti

Kábel

Stimmel?

Ezt akkor a tápra is kell kötnöm (SATA)? Újabb kihívás :W Van ott erre csatlakozóm ? Megtalálom? :DDD

Hogy a fa..ba lesz elég 30 centis kábel ha az előző 60 cm volt és nem kellett nagyon hajtogatni?

Pap leszek az kurvaisten!

(#31011) csemiubi válasza csemiubi (#31010) üzenetére


csemiubi
tag

Most jön a legjobb rész. Innen akartam venni (mert itt tudok áfa nélkül), de nem volt 3 pines

Venti

És úgy látom kábel is van.

Lehet ezt még fokozni? :Y

Pap leszek az kurvaisten!

(#31012) dqdb válasza csemiubi (#31011) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem igazán ...

A kábelt majd kösd rá egy SATA tápkábelre is, anélkül nem fog menni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#31013) csemiubi válasza dqdb (#31012) üzenetére


csemiubi
tag

Ez az?

Alzás linkeken stimmelnek a termékek? 1 2

Tudod mielőtt megrendelem, aztán visszakérem a pénzt :)

Pap leszek az kurvaisten!

(#31014) dqdb válasza csemiubi (#31013) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez az?
Igen.

Alzás linkeken stimmelnek a termékek?
Igen és igen.

Ezt a kábelt már többen használják a topikból megelégedettséggel, szóval gyakorlati tapasztalat is áll mögötte.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#31015) Lanash válasza dqdb (#31014) üzenetére


Lanash
aktív tag

Egy nagyon ostoba kérdésem lenne. Miért kell lecserélnie az elosztó kábelt? A leírás szerint 4 pines azaz jó pwm ventihez. Nem?

(#31016) dqdb válasza Lanash (#31015) üzenetére


dqdb
nagyúr

Azért, mert az egy 3×3 pines elosztó kábel, csak félrevezető az Ipon idióta 2/3/4 jelzése. A fotón is látszik, hogy 3 pines csatlakozók vannak rajta, valamint ha rákeresel a csupa hármast tartalmazó termékkódra a neten, akkor mindenhol 3 pinesként fut.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#31017) Lanash válasza dqdb (#31016) üzenetére


Lanash
aktív tag

És tényleg! A második képen ott a papíron, hogy 3-3. Már a leírásnak sem lehet hinni...

(#31018) Bence008


Bence008
tag

Üdv!

Egy kis segítséget szeretnék kérni a gépem lecsendesítéséhez. Jelenleg Zalman Z3 Plus ház alap ventikkel, i3-4160 proci, rajta egy Zalman CNPS7X hűtő. Na most ez így kicsit hangos, pedig silent módba állítottam mindent a BIOS-ban. Hajlandó lennék a proci hűtőt és a ház hűtőit is lecserélni, viszont kéne valami tipp szinte néma hűtőkre. 4 db be quiet! Pure Wings 2 120mm (BL046) jó lehet a házat hűteni? Procira meg mondjuk be quiet! Pure Rock 120mm? A cél az lenne, hogy a géptől 1-2 méterre már ne halljam a hangját. Köszi!

(#31019) Nimda


Nimda
addikt

Üdv!

Nemrég vettem egy Arctic Freezer 33 Penta hűtőt, aminek a ventillátora érdekesen működik. Hidegindításnál, a bios CPU fan errort jelez, pedig ránézésre működik, nem forog lassan. Újraindításnál már nem jelentkezik a hiba. A biosban a CPU fan warning 200rpm-re állítva, mégis lehetséges, hogy indításnál annyira lassan veszi fel a fordulatot, hogy a bios hibásnak érzékeli? A fordulatszáma rendesen változik win alatt, tesztelve/terhelve felveszi a maximális fordulatot is. Kikapcsoltam a fan warningot a biosban, most már nem jelez, de arra lennék kíváncsi, hogy hibás a venti, vagy ez természetes jelenség?

[ Szerkesztve ]

(#31020) Grózi válasza Lanash (#31017) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Iponon? Soha!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31021) Grózi válasza Bence008 (#31018) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kéne még egy árkeret és a lapod ventialjzatainak lábkiosztása.Megtalálod a User Manualban Internal Connectors fejezetben a ventialjzatok lábkiosztását
-segítség az Összefoglalóban,vagy ha nem vagy biztos benne akkor töltsd fel ide a képet!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31022) Grózi válasza Nimda (#31019) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szerintem az alaplapod bug-ja lesz.Ha tudod szépen szabályozni,indításnál is jól forog+nem kattog-morog,akkor ne foglalkozz vele.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31023) Bence008 válasza Grózi (#31021) üzenetére


Bence008
tag

1x CPU Fan connector (4pin) for both 3pin (dc mode) and 4pin (pwm mode)
3x Chassis Fan connectors (4pin) for both 3pin (dc mode) and 4pin (pwm mode) coolers control

Egyébként egy Asus H97-PRO alaplap. 20.000 forintból kihozható? Köszi!

(#31024) Nimda válasza Grózi (#31022) üzenetére


Nimda
addikt

Egy itteni beszámoló szerint: A ventilátor maga PWM vezérelt, és 40%-os jelszint felett indul csak el, azaz ez alatt a hűtő passzívan működik

Lehetséges, hogy ezért problémázik a lap?

(#31025) Grózi válasza Bence008 (#31023) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nézz már bele az Összefoglalóba,hogy legalább tudd mit keresel...
Ilyesmit kell keresned: [link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31026) Grózi válasza Nimda (#31024) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem kizárt,mennyire van állítva biosban alapon?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31027) Nimda válasza Grózi (#31026) üzenetére


Nimda
addikt

Sajnos most nincs előttem a gép, de ha jól emlékszem a biosban, a grafikonon 50% rpm-el indul. Amikor bekapcsoljuk a gépet, elvileg fel kéne pörgetnie a ventiket maxra, amit meg is tesz, majd visszalassul a beállított értékre, ami után jön a cpu fan error. A kalibráció is siralmas, volt hogy végig mind a három töréspontot végig maxra húzta. Inkább maradtam a gyári standard értékeknél. Közben azért rendeltem egy Akasa Apache ventit, megnézem majd ezzel is hogyan viselkedik. Bár szerintem ez utóbbi fog maradni.

[ Szerkesztve ]

(#31028) Nimda válasza Nimda (#31027) üzenetére


Nimda
addikt

Még annyit, hogy a gyári wraith stealth, amit a procihoz adtak, nem volt ilyen probléma, kivéve, hogy egy morgó/hangos szar volt, ezért cseréltem egy jobb hatásfokúra.

[ Szerkesztve ]

(#31029) korren


korren
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani 200 mm-es, PWM-es ház ventit esetleg?

Köszönöm szépen!

:R

-I like the misery. -I like this world!

(#31030) z123456z


z123456z
senior tag

Sziasztok. Újra előkerült a régi lemez, jön a nyár, és bekerült a gépbe egy I7 7700. Szóval 3 pines 120-as ventiket nézegetek, egyet előre, egyet hátra. Deep silence, Coolink 1201 és Cougar cfd 12HB amiken megakadt a szemem. Ez utóbbi továbbra sincs az ajánlottak között, bár a felhasználok kizárólag elismeréssel írnak róla a boltok vélemények rovatában. Ezt megerősíti e valaki itt is?
Köszi

(#31031) Kékes525


Kékes525
félisten

Szerintetek ez a konfiguráció hőmérséklet tekintetében megfelelő? Elsősorban a hard diszkek esetében.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31032) Grózi válasza Nimda (#31027) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Majd írd meg a tapasztalataid az Apache-l!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31033) Grózi válasza z123456z (#31030) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ezek közül a DS-l jársz messze a legjobban.A Cougar-t próbáltam,annyira nem volt kiemelkedő arányaiban(légszállítás/hang) hogy betegyem az ajánlottak közé.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31034) Grózi válasza Kékes525 (#31031) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Itt én hőfokokat nem látok...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31035) Kékes525 válasza Grózi (#31034) üzenetére


Kékes525
félisten

Mert nem az volt a kérdés. Ez egy tervezett konfiguráció. Akinek ilyen háza van az gondolom megtudja saccolni.

"Szerintetek ez a ház ilyen konfiguráció mellett mekkora maximális hőmérsékletet ad a 100%-osan meghajtott hard diskeknek normál szobahőmérséklet mellett? 40 fok fölé várható, hogy elcsúszik a hőmérsékletük?"

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31036) choco01


choco01
addikt

Megjött a Noiseblocker BlackSilent FAN ITR-XR-1 60MM ventillátor, nem rossz vagy 10-15 fokot hűt a procin, van neki egy hangja de annyira azért nem zavaró! :K

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#31037) csemiubi válasza dqdb (#31014) üzenetére


csemiubi
tag

Kábelt, ventiket visszavették.

Megvannak az újak. Ezen az elosztón az egyik végen van egy master matrica (oda megy csak négy vezeték)

Ezt mindegy melyikre kötöm? Ezt lehet majd csak vezérelni, a többi pedig ezt utánozza? Ez ezt jelenti?

[ Szerkesztve ]

Pap leszek az kurvaisten!

(#31038) dqdb válasza csemiubi (#31037) üzenetére


dqdb
nagyúr

Kábelt, ventiket visszavették.
Huhh, ez nagyon jó hír :K

Ezt mindegy melyikre kötöm? Ezt lehet majd csak vezérelni, a többi pedig ezt utánozza? Ez ezt jelenti?
Jól sejted. Azt jelzi, hogy az alaplap felé onnan megy vissza a fordulatszám-infó, azaz az alaplap ténylegesen ezt fogja szabályozni. A másik kettő számára és számodra "vakon" fog működni, azonban mivel megegyező típusúak, így ez a kettő is optimális szabályozást kap majd.

Teljesen mindegy, melyiket kötöd rá. Én a hátsót választanám azért, mert a három ventilátorból az a legfontosabb egy paraszthajszálnyival, így legyen az monitorozható.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#31039) Nimda válasza Grózi (#31032) üzenetére


Nimda
addikt

Elvileg szombaton érkezik, rendeltem egy Be Quiet Pure Wings 2 (PWM) -t is, házventinek. Közben ma próbálkoztam a kalibrálással, hát mindig más eredmény jött ki. Létezik hogy nincs két egyforma kalibrálási eredmény? Érdekes lehet még az, hogy 27 fok alatt teljesen leáll a venti, pedig a standard profil ezt nem engedi. Mindez persze első hidegindítás után pár percig, utána már ahogy nő a terhelés, már nem áll le. Szóval igaz lehet a 40% alatti passzív működés. Amennyire ismeretlen vagyok ebben a témában, szerintem nincs itt gond, csak nekem fura a dolog. Ez az auto kalibrálás meg használhatatlan így, nem bízom az eredményeiben, maradok a gyári beállításoknál.

(#31040) Grózi válasza Nimda (#31039) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az Arctic világéletében tudott érdekes megoldásokkal előrukkolni-ez is egy ilyen lesz.Mondjuk azoknak jó lehet akik nem tudnak normálisan lapról szabályozni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31041) Grózi válasza Kékes525 (#31035) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szerintem nyáron biztosan 40 fok fölé megy.Viszont az se mindegy hány és milyen hdd,gyári ventik vagy cserélt stb.
Szóval erre csak az tud neked választ adni,akinek ilyen házban ugyanilyen konfigja van,ugyanannyi és azonos típusú hdd-vel és azonos szobahőfok van nála...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31042) dqdb válasza Grózi (#31041) üzenetére


dqdb
nagyúr

azonos szobahőfok van nála
Ez sem elég: azonos szellőzésű a szoba kell, mert adott hőmérsékletű szobában el lehet helyezni úgy a gépet, hogy áll körülötte a levegő és beszorul a meleg, és úgy is, hogy szellőzik rendesen a gép környéke.

Nekem egy szobaátrendezés után a nyári melegben szálltak el a HDD hőmérsékletek az előző évivel megegyező konfiguráció esetében, és házcsere lett a vége.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#31043) Grózi válasza dqdb (#31042) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Jogos.És még jutna eszembe pár tényező.Szóval ez olyan szinten életképtelen kérdés,mint amilyen az amikor valaki előre megmondja mennyin szeretné járatni a 8700K-ját...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31044) Ringman


Ringman
nagyúr

stresszteszteltem a konfigot:
cpu: 8700k
hűtő: macho revB (a felrakásával balfaszkodtam kicsit, uh a pasztázás minősége kérdéses)
lap: msi z370 vsli plus
ház: fractal design define s - 2 db gyári ventivel
vga: msi gtx 1070 gaming x
ventibeállítások: biosban nem állítottam semmit

ez lett a vége - - 87-88fokos cpu-hőmérséklet
ebbe még kell venti, ahogy írtátok is - csak az ajánlott ty147a továbbra sem kapható, e híján wing boost 2-t fogok rendelni.

ventik fordulatszáma:

[ Szerkesztve ]

(#31045) Grózi válasza Ringman (#31044) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Delid volt?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31046) Ringman válasza Grózi (#31045) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem volt.

(#31047) Grózi válasza Ringman (#31046) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Addig azért csodát ne várj.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31048) Lanash válasza Grózi (#30653) üzenetére


Lanash
aktív tag

Köszönöm Grózi a segítséget :R
Megjöttek a ventik és a többi is.
Gépem

CPU-n 20°-ot GPU-n 10°-ot nyertem ezekkel a cserékkel (ház, venti, proci hűtő), és persze újra pasztáztam mindent :DDD

(#31049) csemiubi válasza dqdb (#31038) üzenetére


csemiubi
tag

Na most azért egy apró könnycseppet elmorzsoltam(ennyi szopóroller után), pedig még meg sem néztem a beállításokat. A temetőben nagyobb zaj van. Na most zajos a régi gépem :C Picsába, butitájm... :DD Még nem jutok szóhoz...

Pap leszek az kurvaisten!

(#31050) csemiubi


csemiubi
tag

Szóval mit állítsak be?

Kell-e nekem ez az Al Suite 3 nevű program? Teljesen más értékeket mutat, mint a bios. Ott 700 rpm-et mutat, itt 350.

Pap leszek az kurvaisten!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.