Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) tailor74


tailor74
őstag

Akit érdekel még LEPA BOL Quiet pwm RED venti, pláne 2db, az nézzen szét az aprón...Khmm.. :B

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#16002) Kbhont válasza tailor74 (#16001) üzenetére


Kbhont
senior tag

Pont most akartam beírni ide...
(olvastam az aprón) :K :) :)

(#16003) tailor74 válasza Kbhont (#16002) üzenetére


tailor74
őstag

Én is.. :)

Nagyon jó ventik, én H75-ön használom őket, alázzák a gyáriakat..

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#16004) Grózi válasza ZeroX92P (#16000) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen pirosat.Gondolom ma kaptak szállítmányt,szerintem neked is akkor megjött.
tailor74
Ha előbb rakod ki már meg is vettem volna.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16005) tailor74 válasza Grózi (#16004) üzenetére


tailor74
őstag

Ma dőlt el, hogy csere lesz kékre.... :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#16006) HollyBoni


HollyBoni
veterán

22cm-es ventikkel van valakinek tapasztalata?

(#16007) Grózi válasza HollyBoni (#16006) üzenetére


Grózi
Topikgazda

20 cm-ben a Coolermaster Megaflow Silent-t nyugodtan ajánlom,feltéve ha van 200mm-s furat.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16008) HollyBoni válasza Grózi (#16007) üzenetére


HollyBoni
veterán

Radiátorra kell, csak azért írtam 22 centit mert az a legnagyobb PC venti amit eddig találtam (tudom vannak házak amikhez adnak nagyobbakat de az nem érdekel). Még nagyobb kéne, két brutál nagy radiátort kéne lefednie, de csak egy-egy 22 centiset fogok rakni a két radiátorra, elég lesz így is. Passzívan is elvisz mindent, csak felfűti a szobámat. :DDD

Van ennek bármilyen motorzaja? Az egész gépházban 4db 700-800-as fordulaton forgó venti lesz, olyan tápom lesz amiben csak terhelésnél kapcsol be a hűtő, a radiátor ventiket is csak terhelésnél kapcsolom majd be. Szóval kb a leghangosabb dolog az 1db HDD lesz, ezért nagyon fontos lenne a zajszint.
Vagy lehetetlen kérés egy 20-22 centis ventitől a totál csendes üzemmód?

[ Szerkesztve ]

(#16009) HollyBoni válasza HollyBoni (#16008) üzenetére


HollyBoni
veterán

Eddig nem sikerült találni minőséginek kinéző 22 centis ventit. :( Mindegyik csak világít össze vissza, 10/9-ben sima csúszócsapágy van... Jó lenne valami Noctua minőségű 20 vagy 22-es venti. :O

(#16010) Henk válasza HollyBoni (#16009) üzenetére


Henk
veterán

Szerintem erre a méretre nem annyira koncentrálnak a gyártók mert viszonylag kis réteget érint. Én ezért rendeltem a Phobya 18-as ventijét azt árulják a Nova-hoz is. Normál keretes, 700 rpm-es, úgy gondolom olyan 400 körül szabályozva már nagyon halknak kell lenni és ekkora méretben azért mozgat is levegőt.

(#16011) HollyBoni válasza Henk (#16010) üzenetére


HollyBoni
veterán

Az biztos hogy elég kis réteg, kár. :(

A radiátorom 40x40 centis (2db mo-ra 2-ről van szó), erre 1db 18-as venti elég sovány, több ventit nem szeretnék. Most néztem egy Bitfenix 230-as ventit, egész jókat olvasok rajta, nem is világít. :)) De még nézelődök, hátha lesz valami.

(#16012) Henk válasza HollyBoni (#16011) üzenetére


Henk
veterán

Persze ebből 1 kevés a Mo-ra 2-re, én a Nova-ra 4 db 18-ast terveztem. Azt teljesen lefedi és szabályzóra kötve minden tekintetben jónak kell lennie. Merlinnél ahogy néztem a Bitfenix-nek a 200 és 230-as modellje a legvállalhatóbb, de még azok is elvesznek a Mo-ra felületén. Meg így a rögzítés sem a legegyszerűbb gondolom.

(#16013) HollyBoni válasza Henk (#16012) üzenetére


HollyBoni
veterán

Na akkor leírom miért csak 1-et szeretnék. 2db mo-ra2 van, passzívan is elvisz mindent. Mikor hozzámjutott a gép, akkor egy i7 920 és egy 4870x2 volt benne. Ez a kártya fogyaszt vagy 350-400W-ot, és iszonyatosan melegszik. 50-60 fokon tartotta a hűtés passzívan. DE úgy felmelegítette a szobámat, hogy nyáron elviselhetetlen volt a hőmérséklet. A kártya meghalt (szerencsére), az egész vízhűtés iszonyat igénytelenül volt összerakva, most jutottam el odáig hogy nemsokára veszek egy új kártyát, és megcsinálom normálisan a hűtést. GTX 770-et szeretnék kártyának, szóval nem fog annyira melegedni a radiátor mint 4870x2-vel. Viszont még csendesen meg szeretném oldani hogyha picit is melegedne a radiátor legyen valami felette ami kicsit elhessegeti a meleget, hogy ne szóljon bele a szobahőmérsékletbe. Szerintem erre 1db 22-23 centis venti elég lenne.

Szóval 4db 18-as ventit vagy hasonló megoldásokat semmiképp sem szeretnék mert a halkság a lényeg, attól független tudom teljesítmény ügyileg az lenne a legjobb. 2db radiátoron lenne 8db venti, akárhogy van szabályozva az már sehogy sem halk... Nekem csak tényleg egy lightos szellő kell hogy ne totál passzívan menjen az egész, de ha nincs terhelve a gép mehet nyugodtan passzívan.

[ Szerkesztve ]

(#16014) Henk válasza HollyBoni (#16013) üzenetére


Henk
veterán

Igen, ismertem a sztorit a vízhűtés topikból. Ebben az esetben talán a 230-as spectre pro-val járnál a legjobban, bár nem olcsó és azt is célszerű lenne leszabályozni ha a hang az elsődleges szempont.

(#16015) HollyBoni válasza Henk (#16014) üzenetére


HollyBoni
veterán

Félek leszabályozva meg morogni fog a motor... Na mindegy, meglássuk.

(#16016) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Érdekes, sima Spectre-re azt írja 0.20A, Spectre Pro-nál pedig 0.38A. Lehet nagyon hülye kérdés, de a ledek miatt vesz fel több áramot? Azt is írja hogy a Pro sokkal több levegőt szállít a simánál, viszont a sima halkabb (ha lehet hinni ezeknek).

(#16017) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Sziasztok!

Van egy Thermaltake házam, amiben egy nagyobb 20 -as és egy 12-es kisebb venti található. Sajnos Molex csatlakozósok, és abból is a 2-pines.

Két kérdésem lenne:

-Hogyan tudnám leszabályozni őket a legegyszerűbben?
Gyakorlatilag nem is kellene mennie a házventiknek, mert 33 fok stabilan és 300 RPM a Mugen II az i5-ön - már jóideje kihúzott házventikkel. Max nyáron, vagy extrém használatnál kellene, esetleg egy nagyon halk szellőzés, mert alapjáraton eléggé hangosak (1200 és 800 RPM ezt láttam)

-Egy Asus B85-G lapom van, amin található egy 4 pines CHA csatlakozó. Ez nem tudná őket szabályozni PWM nélkül? Olyat olvastam, hogy a nagyon leszabályozott ventik miatt felforrósodhat egy ellenállás az alaplapon, szóval vigyázni kell ezzel. (Másrészt olyat is, hogy PWM nélkül nem is megy)

Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#16018) HollyBoni válasza Ren Hoek (#16017) üzenetére


HollyBoni
veterán

Bekötöd 5V-ra (7V-ot kerüld). Ventiből gondolom jön ki egy piros és egy fekete kábel. Ezeket kösd be a tápon lévő molexbe, fekete feketébe pirost pirosba. Így fixen fog menni kis fordulaton.

[ Szerkesztve ]

(#16019) Ren Hoek válasza HollyBoni (#16018) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Oké köszi! :) Jelenleg mindkettő a sárga-feketébe van kötve...

(#16020) HollyBoni válasza Ren Hoek (#16019) üzenetére


HollyBoni
veterán

Igen, az a normál 12V. Molexen a két fekete kábel föld, piros 5V, sárga 12V.

(#16021) Kbhont válasza HollyBoni (#16020) üzenetére


Kbhont
senior tag

A földelés helyett inkább használjunk GND feliratot.
Igaz sok esetben egy potenciálon van, de akkor is! A földelés a földelés, a GND meg a GND!
Ez így helyes! :K

(#16022) Ren Hoek válasza HollyBoni (#16020) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ó, silent mód kb :D eszméletlen halk lett :)

Szerencsére volt egy apa-apa molex hosszabbítóm, és a bajuszokat begörbítve kiszedtem a pineket, majd visszakötöttem felcserélve.

Tápra nézve nincs káros hatása ennek az 5V-os trükknek ugye?

Köszi mégegyszer!

[ Szerkesztve ]

(#16023) HollyBoni válasza Kbhont (#16021) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ennyire nem értek hozzá, úgy gondoltam GND=ground azaz jó földnek is.

(#16022) Ren Hoek: Szerencsére nincs semmi káros hatása.

(#16024) Ren Hoek válasza HollyBoni (#16023) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Remek! Kb 8-10 ezret szántam venti cserére, mert mondom ezek baromi hangosak ezen a fordulaton.(955BE miatt kellett is max fordulat, de i5 4570+Mugen II mellé teljesen felesleges)...Szóval ennyit spóroltam :D

Ezért jövök egy whiskey tejelő tehénnel, vagy egy havi thai masszőr bérlettel :D de remélem egy köszönöm is megteszi :)

[ Szerkesztve ]

(#16025) Pete55555 válasza HollyBoni (#16013) üzenetére


Pete55555
addikt

Nem értem az elképzelésed. Attól, hogy megfúvatod levegővel a radiátort, csak jobban szétteríted a szobában a meleg levegőt, kvázi rásegítesz a meleg szétterjedésére.

Egyébként van egy spectre 230-am, kb 9 volton már hangtalan, és nem morog.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#16026) LonGleY válasza Pete55555 (#16025) üzenetére


LonGleY
veterán

:D Ez kb. olyan, mint a hűtős manus, aki kinyitva járatja, hogy hűvösebb legyen a szobában, csak nem fogja föl, hogy legalább ugyanannyit fűt is, ergo egy lattal se lesz hidegebb. :) Alapvető fizikai érzék, amit az ember jó esetben az általános iskola előttig felvesz, de legalábbis az első 4 év során elsajátít.

[ Szerkesztve ]

(#16027) varmi2 válasza LonGleY (#16026) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha egy zárt szobába bekapcsoljunk a hűtőt, és kinyitjuk az ajtaját, akkor a szoba hőmérséklete emelkedni fog.
Ezt én a középiskolában tanultam, gépész vagyok, és gépszerkezettanon jött fel ez az eset. A magyarzat annyi, hogy mivel semminek sem a hatásfoka 100%, így több hőt fejleszt hátul, mint amit elvon a hűtő belsejében. Így emelkedik a hőmérséklet. Nem lesz hidegebb, sőt melegebb :P

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#16028) HollyBoni válasza Pete55555 (#16025) üzenetére


HollyBoni
veterán

Akkor rosszul gondolkozok, én úgy gondoltam ha egy meleg mondjuk 35-40 fokos radiátorra 20-25 fokos szobahőt fújok attól lehűl, de ok akkor nem.

Azt nem értem hogy mikor próbaképp nyáron rendes szobaventillátorral fújattam a radiátort miért nem melegedett fel, miért voltak a hőmérsékletek 5-10 fokkal alacsonyabbak, és miért nem melegítette fel a szobámat mint venti nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#16029) Pete55555 válasza HollyBoni (#16028) üzenetére


Pete55555
addikt

A radátor, és a keringő víz hűvösebb lesz, ez egyértelmű. De a hőtermelése, a keletkező hő mennyisége ugyanannyi. Ha közel ülsz a radihoz, akkor esetleg jó ötlet "elfúvatni" a hőt a közeledből, ha elég nagy a helyiség, de a szoba hőmérsékletét ígyis-úgyis ugyanannyival fogja emelni, maximum a hőérzeted lesz jobb egy kicsit, mert jobban eloszlik majd a hő.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#16030) HollyBoni válasza Pete55555 (#16029) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ok mindegy, meglátjuk. Én erre tényleg csak annyit tudok mondani hogy nyáron fújattam szobaventillátorral az egyik radiátort, teljesen hűvös volt, a másik sem melegedett fel egyáltalán. Venti nélkül minden túlzás nélkül szimplán meghaltál olyan meleg volt, ventit bekapcsolva semmilyen hőmérséklet növekedést nem éreztem.

De pl azt írod hogy a radiátor és a keringő víz hűvösebb lesz, akkor miért ugyanannyi a keletkező hő? Ha egyszer hűvösebb a víz akkor nem melegedik fel annyira a radiátor azaz nem fog fűteni annyira, nem melegíti fel a szobát, nem?

(#16031) LonGleY: Továbbra sem értem a cáfolásokat, leírtam már kétszer hogy próbáltam ventivel, és hidegebb lett a szoba. Nem, nem egy kicsit, nem csak úgy éreztem, venti nélkül iszonyatosan felfűtötte pillanatok alatt. Ok mindegy én már nem próbálkozok, szerintetek elvben nem működik, igaz hogy gyakorlatban próbáltam és igen. :)

[ Szerkesztve ]

(#16031) LonGleY válasza HollyBoni (#16028) üzenetére


LonGleY
veterán

De épp fordítva működik ez, mint gondolod: ha egy forró tárgyon minnél jobban keringeted a levegőt, az annál jobban melegíti a szobát. Ha becsomagolnád valamibe, akkor lenne hűvösebb a szoba (ám annál forróbb a radi). Ez azért eléggé egyértelmű... A radiátor pedig biztos, hogy mindig melegebb a környezeténél, hisz plusz energiát közöl.

Ugyanez fordítva: ha egy jégdarabot akarsz szobahőmérsékleten felolvasztani, akkor úgy a gyorsabb, ha elkezded keringetni a levegőt. Abban az esetben a szoba annál gyorsabban hűl le.

[ Szerkesztve ]

(#16032) HollyBoni válasza LonGleY (#16031) üzenetére


HollyBoni
veterán

Majd kész kész lesz a rendszer visszajövök szobahőmérsékletekkel amit mértem, addig szerintem hagyjuk. :))

(#16033) LonGleY: :R Akkor én be is fejeztem, ha ilyeneket kapok. Én rohadtam meg ebben a szobában mikor ment a gép venti nélkül, felőlem jöhetsz a basic fizikával, ha egyszer nem ezt éreztem. De ok, ne hidd el, végülis nagyon okos vagy, én hülye, és ugyebár te ültél itt 50 fokban.

[ Szerkesztve ]

(#16033) LonGleY válasza HollyBoni (#16032) üzenetére


LonGleY
veterán

Bölcsész szakos vagy, hogy ennyire nem vágod a fizikát? Már ne is haragudj! Ha egy sugárzó tárgyat hőszigetelsz, akkor nyilván kevésbé melegíti a környezetét, mintha szabad - sőt direkt - légáramlást biztosítasz körülötte. Ez ovi szint, de komolyan.

A légkeringés miatt a hőérzeted, vagy konkrétan a te magad hőmérséklete csökken, hisz izzadsz, a párolgás pedig hőelvonással jár a bőröd felületén. Ezért használnak melegben ventit, jó reggelt! :>

[ Szerkesztve ]

(#16034) varmi2 válasza HollyBoni (#16032) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha a radikon járatod a ventiket, akkor több levegő éri a radit, több hőt ad át a levegő részecskéinek, tehát lejebb hül a radi, így a benne keringő víz is. De ezzel arányosan a környezeti levegő hőmérséklete, tehát a szoba hőmérséklete nő. A mozgó venti nem tünteti el a plusz keletkezett hőt, csak segít, hogy jobban átadja a környezetnek a radi, és ennyi.

Szerinted a két állapot közötti hő különbség hova tünt? Venti kikapcsolva lagymeleg radi, bekapcsolva hüvős radni, és vajon a hőkülönbség hova tünt? Nem talán a környezetbe, azt melegítve? A venti nem egy csoda kütyü, hogy eltüntesse a hőt. Ha ezek után sem érted, hogy mit írunk, akkor ennyi...

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#16035) HollyBoni válasza LonGleY (#16033) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem éreztem semmilyen légkeringést, zárva volt ajtó ablak, a venti pedig nem rám fújt, hanem a gépre ami arrébb van. NEM melegedett fel a radiátor a ventivel, de könyörgöm én vagyok itt, én tettem rá a kezemet, én éreztem. Venti nélkül langyos-meleg radiátor, ventivel totál hideg. :W Most már tényleg abbahagyom, ha ennyire nem hiszed el akkor gyere ide és nézd meg.

De felesleges vitatkozni, bazmegelsz meg hülyézel (igaz már szerkesztetted) ehhez nekem nincs kedvem. Igen nagyon okos vagy, nyertél, bravó. Boldog vagy, jobb lesz a napod? :W

[ Szerkesztve ]

(#16036) LonGleY válasza HollyBoni (#16035) üzenetére


LonGleY
veterán

De. Ez. Szimpla. Fizika.

Ha valami meleg, az melegíti a környezetét, tök mindegy, mennyire fújkálod. Az a hő, amit elveszel a radiátortól, az nem tűnik el, hanem a levegő veszi át. Hallottál már az energiamegmaradás törvényéről?

Csak abban az esetben hűlne le a szoba kizárólag a radiátort fújkálva, ha azt vízzel locsolnád, ergó annyi hőt vonnál el tőle, hogy annak kisebb legyen a hőmérséklete a szobánál. Ha valamivel is nagyobb, az melegíti a környezetét a hőkiegyenlítődés miatt. Ezen gondolkozni se kell, annyira logikus.

A forró követ is ezért nem fogja meg az ember, mert az átadja a környezetének a hőjét (ami abban az esetben a kezed lenne). Ha ezt sem érted, akkor feladom.

[ Szerkesztve ]

(#16037) Pete55555 válasza HollyBoni (#16035) üzenetére


Pete55555
addikt

Csak segíteni próbálunk, hogy ne irkálj hülyeséget. Én is gépészmérnöknek tanultam, mint a fórumtárs, talán tudom, hogy mi játszódik le a radiátorodban.

Az energia nem vész el, csak átalakul.

Itt kezdődik a dolog. Mi lesz a radiátor (illetve a benne keringő víz) hőjével, ha megfúvatod ventillátorral? Eltűnik? Nem, a fentebb leírt törvény alapján átalakul --> átadja a hőt a szoba levegőjének.

Ettől függetlenül, ahogy írtam is, nem teljesen hülye ötlet amit írsz, mert ha melletted van a radiátor, akkor nyilván jobban érzed a hőjét, mintha megfújatod egy ventilátorral (lehetőleg tőled ellentétes irányban) --> így a hőérzeted, és a székedben mérhető hőmérséklet 1-2 fokkal kisebb lesz.
De a szoba átlaghőmérséklete ugyanannyi marad.

...Szeretem leracsniztatni...

(#16038) LonGleY válasza HollyBoni (#16035) üzenetére


LonGleY
veterán

Eddig a szoba hőmérsékletéről beszéltünk, most meg áttértél a radiátoréra. Ez utóbbi nyilván jobban hűl, ha a nála hűvösebb levegő gyorsul körülötte. Ha viszont valami hűl, akkor a hőközlő anyag cserébe (a szoba levegője) pedig melegszik... Valamit valamiért, így marad meg az egyensúly és nem tűnik el az energia az éterben.

pete55555: Nem, a szoba átlaghőmérséklete pont, hogy folyamatosan nő, hisz hőtermelés van a gép részéről.

[ Szerkesztve ]

(#16039) Anubris


Anubris
őstag

Én is rendeltem ma egy ilyen Lepa Bol Quiet PWM Red ventit, jól néz ki, kíváncsi vagyok működni fog-e. Egy Artic PST kábel 4 pin-es végére akarom kötni. Érdekes mód az Akasa Apache black ventim nem működött vele, míg az összes többi akár 3 pin-es vagy 4 pin-es Enermax, Corsair ventikkel meg működik.

Elvileg most megint 10 munkanapot ír, de a rendeléseim közt meg azt írja raktáron van. (merlinhardver)

(#16040) Grózi válasza Anubris (#16039) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Azt a kábelt dobd el jó messzire és vegyél 2-s vagy 3-s 4 pin elosztót+azonos fordulatszámú ventiket tegyél 1-re.Én elméletileg hétfőn kapom meg tőlük a Lepa-kat amit múlt héten rendeltem(átadták futárnak a webshop szerint).

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16041) Pete55555 válasza LonGleY (#16038) üzenetére


Pete55555
addikt

Nem, a szoba átlaghőmérséklete pont, hogy folyamatosan nő, hisz hőtermelés van a gép részéről.

A ventilátor nélküli, és a ventilátoros állapot közötti hőmérsékletre értem. Az nagyjából ugyanannyi lesz, ventilátorral kicsit több.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#16042) LonGleY válasza Pete55555 (#16041) üzenetére


LonGleY
veterán

Ja-ja.

(#16043) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak!

Egy Fractal Design Define XL ház gyári ventilátorait (140mm, 180mm) szeretném lecserélni halkabb, nagyobb teljesítményű ventilátorokra. A gyártó oldalán csak a 140 mm-s adatait találtam meg.

Amit szeretnék,

- Halk, nagy légszállítású ventilátorok. (140mm, 180mm)
- Csak fekete, fehér, vagy fekete-fehér érdekel.
- Ne legyen ledes!!! :)

Árat egyelőre nem írnék, kíváncsi vagyok a teljes kínálatra... Előre is köszönöm! :R

www.smart-bus.hu

(#16044) Grózi válasza -Solt- (#16043) üzenetére


Grózi
Topikgazda

140mm fekete-fehérben ha elfér akkor a Thermalright TY-147-t ajánlom,2740 Varázslónál.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16045) -Solt- válasza Grózi (#16044) üzenetére


-Solt-
veterán

Ránézek, köszönöm...

180mm-s ventiben esetleg nincs valami ötleted? Nagyon kevés találatot kapok... :S

www.smart-bus.hu

(#16046) norbert1998


norbert1998
veterán

Sziasztok!

Kellene vennem egy 14 centis ventit a házba, de nem szánok rá túl sokat. A kérdésem az lenne, hogy ez mit tud? Érdemess lenne-e ennyi pénzért ezt venni? A hangja annyira nem lenne számottevő :K

:R

(#16047) Grózi válasza -Solt- (#16045) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Csak 200mm van tapasztalatom.Ha efér akkor a Coolermaster Megaflow Silent-t nyugodtan ajánlom.
Norbert1998
A TY-147 is ilyen árban van és csendes kellő légszállítással.Lehet amit te linkeltél az se rossz légszállítású(1800-n biztos van hangja),de nem egy népszerű-nagynevű típus.Ilyen árban 140mm-ben más nagyon nincs..

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#16048) -Solt- válasza Grózi (#16047) üzenetére


-Solt-
veterán

Az tuti nem fér el sajnos... :S Na mindegy, köszönöm... :)

www.smart-bus.hu

(#16049) norbert1998 válasza Grózi (#16047) üzenetére


norbert1998
veterán

Sajnos a ty nem jó oda, core 3000 elejébe kell, oda meg a patentok miatt csak a hagyományos, kocka alak jó. Meg esetleg arctic f14 fordult meg a fejemben, meg néhány másik, de azok a a gépen vannak elmentve.

:R

(#16050) Grózi válasza norbert1998 (#16049) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha elég a 3 pin és a csendesség a lényeg,nem a kraft akkor árban ez még tuti:
[link]
Illetve kicsit drágábban:
[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.