Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA V

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:19

LOGOUT.hu


Az összefoglaló átalakul, fontosabb infók a hajtás alatt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32951) ScomComputer válasza Omis (#32950) üzenetére


ScomComputer
veterán

Igaza van, úgy volt megírva a program,hogy igényelte,én sem használom,már 8gb ramnál sem használtam anno!

(#32952) Laraxior


Laraxior
titán

Vettem egy full fekete sisakot a parton attól a koszos maszk árustól, ki is fizettem, de sehol semmi, persze a lóvém eltűnt. Röpke 17ezer pénz...
Hol találom meg a motyóm? :O

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#32953) Snip3r_HUN válasza Laraxior (#32952) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Be tudod állítani a parton az árusnál, a házadban vagy a ruha boltokban pedig eltudod tárolni "saved outfit"-ként az adott összeállítást.

Más:

Gunnerrel együtt igazán buli a helizés :D

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#32954) nonsen5e válasza Ghard (#32945) üzenetére


nonsen5e
addikt

8 giga ram mellé nekem átlag 10 giga szokott lenni a lapozófájl használat. (Afterburner-Rivatuner szerint)
Fix méretet nem állítottam be, a rendszer kezeli, SSD-n.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#32955) Mike válasza Snip3r_HUN (#32901) üzenetére


Mike
veterán

grat!

előbb még az volt, meg lett ez is, az a kép hovalett :D

[ Szerkesztve ]

(#32956) Mike válasza Laraxior (#32952) üzenetére


Mike
veterán

M menü, inventory, mask

(#32957) Omis válasza nonsen5e (#32954) üzenetére


Omis
senior tag

ssd-n meg végképp nem kellene swap...
már csak élettartam miatt is.

(#32958) CactuS válasza Omis (#32950) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Pedig elég sok programnál hibát okoz, ha a rendszerben tiltva van a lapozófájl. Igazából nem is értem, hogy miért tiltják le az emberek. Ha sajnálod a helyet rá az SSD-n, akkor tedd át a HDDre.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#32959) 4264adam válasza Omis (#32957) üzenetére


4264adam
veterán

Szerintem, hagyjuk az SSD élettartamát emlegetni. Semmi baja nincs a Swap-tól.

(#32960) Omis válasza CactuS (#32958) üzenetére


Omis
senior tag

Nálam még nem okozott hibát és nem is fog.
Szép lenne adnék is neki.
De kíváncsivá tettél
folytatás üzenetben(ha kérhetem):D

(#32961) ScomComputer válasza Omis (#32960) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ott a pont....semmi baj sem volt soha.... :K :R
.....pü ment....

[ Szerkesztve ]

(#32962) Omis válasza ScomComputer (#32961) üzenetére


Omis
senior tag

"nem értem"
mert nálad több a pont!

[ Szerkesztve ]

(#32963) nonsen5e válasza Omis (#32957) üzenetére


nonsen5e
addikt

Alá van becsülve az az élettartam nagyon.
Nekem annyit megér az esetleges fél hónappal rövidebb SSD élettartam, hogy cserébe negyed annyit lassul a játék ha lapozófájlt kényszerül használni, és ezt HDD helyett SSD-n teszi.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#32964) Ghard válasza Omis (#32957) üzenetére


Ghard
őstag

Kisebb samsung 850es ssdkre 150TBig gari is van.
Nagyobbakra 300TB, ez napi szinten 40giga írt adat 10 évig. Nehogy már félteni kelljen...

(#32950) Omis
Nem is próbáltad, de kizárt. Gratulálok :))

[ Szerkesztve ]

(#32965) cyberkind válasza Ghard (#32964) üzenetére


cyberkind
félisten

Az enyémen meg korlátlan adatmennyiség, 5 év garival. :D

Paranormal Cocktivity

(#32966) Taylor1235


Taylor1235
csendes tag

Urak. Van vkinek tapasztalata i5-ről i7-re váltásról? Profitál belőle vmit a gta?

cyberkind: amikor 8gb ramom volt, toporgott a határán, most 16 van és szintén a 8 határán toporog :D Sztem nem mer még átmenni :)

(#32967) Grafirka válasza Taylor1235 (#32966) üzenetére


Grafirka
őstag

Ha jatekra hasznalod a gepet nem sok ertelme van az i7 nek. Ha munkara is hasznalod akkor mar mas kerdes, ott erezheto a 8 szal elonye.

(#32968) Wiz Khalifa válasza Taylor1235 (#32966) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Érezhető a különbség. Tapasztalat. Meg akár kérdezd meg cyberkind-et. Ő i7-tel tolja (i5-ről váltott) a GTA-t és szinte minden szálat megjárat a game.

Smoke some weed nigga!

(#32969) RoMix85 válasza Wiz Khalifa (#32968) üzenetére


RoMix85
aktív tag

Csak ugye nem mindegy hogy hogyan... (8szálon megy 40-50%-on vagy a 4 maggal megy 90-100% órajeltől függően) ezért te kiadnál kb 90k-t ?!egyébként is akinek telik akár i7-re is annak remélhetőleg rendes vga-ra meg monitorra is. Így fölösleges, illetve elhanyagolható a processzor igény, már ha nem 1024-be játszik...

Igaza van Grafirka kollégának, csak abban az esetben javasolt az i7 ha dolgozol vele. Minden másra elég egy i5 akár a fix órajelesekből is 3ghz felett.

mod: Most néztem Taylor1235 fórumtárs leírásában szereplő processzorát, azzal meg bőven jó minden, gta-ban meg főleg!

[ Szerkesztve ]

(#32970) Taylor1235 válasza Grafirka (#32967) üzenetére


Taylor1235
csendes tag

Csak játékra van a pc, munkára almásat használok, (igaz abban is i5 van). Ebből a megfontolásból tettem bele anno én is a 4670k-t. GTA 60 körüli fps-re van belőve, de igy is van h sűrű helyeken beesik 45-50-re. Így játszom vele szóval nem arról van szó h rossz, de azért autókázás közben a 60 kép/mp kellemesebb tud lenni. Arra vigyáztam h 3.5 giga fölé ne menjen a kártya, bár a nagy autólopás közben ez nem jelentett még problémát (COD AW-ban igen). Ha engedek a grafikából akkor sem változik jelentősen a helyzet, és gyakran kipadlozza mind a 4 magot. Nem mondom h megéri eladni ezt és i7-et tenni alá, de ha az a tapasztalat h azzal simábban fut akkor meglesz. Hátha a jövőben más is megköszöni. Köszönöm az eddigi véleményeket és ha van még valakinek azt is szivesen fogadom.

[ Szerkesztve ]

(#32971) Puma K válasza Taylor1235 (#32970) üzenetére


Puma K
veterán

Legjobb tudomásom szerint az Nvidia driveresen korlátozta a GTX970-t, hogy 3.5GB fölé ne menjen a VRAM használat. Szóval ha akad a játék és a proci is megfelelő akkor a háttérben futó felesleges programokat kell kigyomlálni, meg kézire tenni a frissítéseket minden programnál aminél csak lehet (ez saját észrevétel).
+ a vírusírtó se automatán dolgozzon... azt is ki kell lőni, hogy ne magától keresgéljen a gépen, hanem akkor mikor te akarod-van időd erre.

A számítógép teljesítményére az ember hat a legkártékonyabban a feleslegesen telepített programjaival együtt aminek vannak részei amik futnak a háttérben és dolgoztatják a gépet.

Amit észrevettem i5 (4460)-ről i7-re váltást követően azt, hogy a minimum FPS-ek jelentősen javultak és a játék is jólva-jóval simábban fut, és olykor a játék belepörget 4 szálon felül a maradékokba is ha nagyon zúzzák egymást az emberek Online, de a +1200Mhz is közrejátszik a simább futásért. :)
(Ha lesz majd valami erősebb VGA a birtokomban akkor írok egy logout cikket letiltott magokkal-szálakkal -> i3, i5 és i7, a RAM-al is variálok majd 8GB, 16GB és 32GB (bár a +16GB még nincs a gépben)

De rup1u5 fórumtárs 6magos12 szálas Xenon E5-1650 procival játszik 4.5Ghz-cen a GTA-val és neki is dolgoztatja a 12 szálat.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#32972) SpongyaBob válasza Puma K (#32971) üzenetére


SpongyaBob
veterán

McSico fórumtárs szintén 6 mag 12 folyamatszálás i7 980X procija is simán kihasználja a 12 szálat, pedig nem egy mai csúcs VGA van alatta. Nálam a skylake i7 is szépen skálázódik, dolgozik az összes szál, mondjuk nekem nem volt i5-öm szóval nincs összehasonlítás alapom. A yt-s videókra tudok alapozni, ahol viszont látszik, hogy azért szinte minden mai játék szépen profitál a több szálból. [link] A linkelt videóban látható, hogy 20-30 fps is lehet a különbség (játékfüggő) i5/i7 között amit egy erősebb VGA-val simán észre lehet venni, persze van olyan rész ahol semmi különbség sincs.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#32973) Taylor1235 válasza Puma K (#32971) üzenetére


Taylor1235
csendes tag

Valóban van rajta egy észrevehető korlát amit próbál tartani bizonyos tartományon belül (very high is kéri a 3felet de ultra sem megy fölé, ahogy fxaa vagy 2x msaa sem mozdítja ki). De ha bekeményítesz akkor belekajál a maradékba is az utolsó cseppig, legalábbis nálam. De ez elvétve jelent csak problémát akkor viszont ordít h gáz van. Szerencsére ez a kártya határainál van egyébként is, igy nem kell számottevő kompromisszumot kötni. Amiket leírtál természetesen mindenre figyelek, kis túlzással csak a GTA-é a gép. Teszteltem hetekig virusírtó nélkül, teljesen offline, win kigyomlálva, minden egyéb program nélkül. Ami segített kicsit h SSD-re került a játék. De kezdek az i7 felé hajlani :)

(#32974) Bandi821


Bandi821
tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. A játékban elértem a 98,5%-ot, már mindent megcsináltam, a menuben a statistic fülön azt a visszajelzést kapom, hogy minden maxi, de a 20-ból csak 17 stranger and freaks küldetés van meg. Viszont ezeket valamiért nem adja be. Soha nem haszáltam cheat-et és a játék is eredeti. Mi lehet a baj?

Válaszokat előre is köszönöm.

üdv. B.

(#32975) cyberkind válasza Taylor1235 (#32966) üzenetére


cyberkind
félisten

Nemcsak ez, hanem lassan minden mai játék, nekem limitem volt egy 4.4-en járatott 4690K-bal, úgyhogy ezek után csak azt tudom mondani hogy akinek van pénze az vegyen i7-et játékra, minden sokkal jobban megy. :K

Én szándékoltan azért vettem az i5-öt mert azt mondták hogy elég lesz a 970-hez mindenhol, hát nem az, most pedig 8 szál megy 4.6-on, és qrva jó, nekem megért +40k-t rádobni.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#32976) INMOTEP


INMOTEP
őstag

Valaki irta hogy a Rockstar nem igazán van a helyzet magaslatán a bannolt játékosokkal kapcsolatban ,igaz a banom 22 edikén jár le de mégsem reagálnak arra a kérdésemre hogy mi volt az indok .Csatoltam bizonyítékot arról is hogy menyi cash-em van jelen pillanatban is ,és hogy ugye 3 autómtól is megváltam legutoljára hogy az ujjakat megtudjam vásárolni .Tehát pénzt senkitől nem kaptam ,énsem csaltam .Sőt soha semmi mód nem volt telepítve a játék könyvtárában soha mert örülök igyis hogy müködik annak ellenére hogy minden inditásnál patch-el ..... .Mondjátok meg miért olyan nehéz nekik indokolni a bant egy ilyen esetnél ? Mert nagyon érdekes lenne miért kaptam ezt

(#32977) Omis válasza INMOTEP (#32976) üzenetére


Omis
senior tag

lehet te is azért kaptad mint én.
valami tetű mod menüs nyomkodó( nevemmel teleportált valakit és bejelentett de h mivel bizonyított
de kívántam neki hogy álljon le a szíve.

(#32978) CactuS válasza Omis (#32977) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Inkább tiltsa le a pagefile-t, hátha egyszer crashel tőle a GTA V, vagy elszáll az SSDje.

;]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#32979) 4264adam válasza Bandi821 (#32974) üzenetére


4264adam
veterán

"stranger and freaks" csak Franklin által lehet végig vinni.

(#32980) doktordevil válasza Bandi821 (#32974) üzenetére


doktordevil
tag

Van 1 pár strangers and freaks ami csak speciális esetben nyílik meg (pl összes levél vagy ufodarab összegyűjtése) Nézelődj itt mindenhol le van írva mi a feltétel hozzá:[link]

(#32981) Laraxior


Laraxior
titán

Sisakot megtaláltam.
Az nem megoldható, hogy állandóan rajtam legyen? Mert láttam olyan karaktert aki abban mászkált :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#32982) cyberkind válasza Laraxior (#32981) üzenetére


cyberkind
félisten

De, csak rakd magadra az inventory-ban, meg persze össze is állíthatsz ruhákat, amiket ha elmentesz heist-en kívül bármikor feltudod venni.

Paranormal Cocktivity

(#32983) nonsen5e válasza Grafirka (#32967) üzenetére


nonsen5e
addikt

Én ismét személyes tapasztalatból tudok beszélni.

GTA V 1080p, high-very high beállításokkal városban simán van, hogy 40 fps fele fogja le az i5 a kártyát.
Afterburner monitor szerint proci 100% minden szálon, míg vga van, hogy 70% alá is megy.

i5-3330 / R9 280X

Biztos jobb a helyzet egy szenesre húzott Skylake i5-tel, de ha egy kicsit is a jövőbe tekintek, akkor 2017-ben el sem fognak indulni a játékok i7 + 980 alatt... Elég csak összehasonlítani az utóbbi 1-2 év tendenciáit az 5-10 évvel ezelőtti gépigényekhez.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#32984) cyberkind válasza nonsen5e (#32983) üzenetére


cyberkind
félisten

Nálam 80%-ra esett vissza hogy mind a 4 mag 100-on teker, itt ilyen nincs, a proci 30-40% körül megy ha jól láttam, a vga meg 99-en mindig.

De azért a 980 topikban megmondták nekem hogy nincs limited mert másnál sincsen, ennyi. :DDD

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#32985) VGNGR válasza nonsen5e (#32983) üzenetére


VGNGR
senior tag

Érdekes, nekem 3330-at sikerül max 60-70%-on tartani, igaz gtx960-al. 1080p high-very high 60 fps fix vsyncel. Városon kívül esett be sokszor, de aztán itt olvastam, hogy nvidia experiencet ki kell kapcsolni. Azóta jó ott is. A vga a vsync miatt 80-90% körül bogarászik. Fsaa van bekapcsolva, a többi jedi elmetrükk off-on.

(#32986) 4264adam válasza nonsen5e (#32983) üzenetére


4264adam
veterán

280X nem bírja azokat a beállításokat. HD7950-el nekem is be esett 40-50 közé. 960 4GB-al jobban bírja mert Very High és 60FPS alatt nem jár. Nem az i5 a probléma hanem az AMD kártya.

(#32987) csaabz válasza 4264adam (#32986) üzenetére


csaabz
őstag

A 280X gyorsabb, mint a GTX960.

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#32988) nonsen5e válasza 4264adam (#32986) üzenetére


nonsen5e
addikt


GPU - 63%
CPU- 100%

Városban CPU a limit tényező, vidéken a GPU.
NV-től meg majd veszek ha adnak ki értelmes kártyát is. 960 / 970 nem alternatíva, 980 meg drága.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#32989) 4264adam válasza nonsen5e (#32988) üzenetére


4264adam
veterán

Nekem Az októberi patch miatt okozott ilyeneket. nappal városban 1-1mp-re beállt a kép meg le le esett az FPS. 16GB-ra ez is megszűnt. 4GB-al megy a Very High textura 3.6GB-al.

Csaabz: Tudom "nyers erő", volt HD7950-en 1200/1500-on. HD7970 szint. És az NV-el simább lett ez is meg a DL is. De itt is lehet a plusz ram és vram lett a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#32990) nonsen5e válasza 4264adam (#32989) üzenetére


nonsen5e
addikt

Nekem nincsen semmi FPS problémám. Nem áll be a a kép, a 40 fps sem zavar egyáltalán (ellenben más játékokkal), csak megállapítottam, hogy a procit szépen meg tudja fogni a város a játékban. Mióta megvan a játék ezt tapasztalom.

Mondjuk egy gyárilag húzott 280x-re még utólag ráemelt pár tucat MHz legalább annyira elhúz a 7970 (v1)-től, mint amennyire azt megközelíti a húzott 7950.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#32991) Szajo válasza cyberkind (#32975) üzenetére


Szajo
őstag

Általában akinek tényleg van pénze az nem is nagyon kérdezget csak megveszi az i7-et meg a titan-t vagy akármilyen csúcs kártyát.
Viszont akinek sakkozni kell, hogy melyik alkatrészre költsön inkább jobban, annak azért az a +40k elég sok.
Most játékra tényleg abszolút elég az i5 még ha azért a +40-50k ért egy-két játékban PICIT jobb is lesz. És aki meg ki sakkozza jobban jár egy jobb kártyával vagy ilyesmi.
Persze mindenki szíve joga és pénztárca kérdése, de sokak pénztárcáját kíméli meg ha van pénze ha nincs pénze, hogy ha okosan vásárol. Valaki elvből nem költ sokat vagy épp vesz fel hitelt egy 2x olyan drága de "fölösleges" alkatrészre.

(#32992) cyberkind válasza Szajo (#32991) üzenetére


cyberkind
félisten

970-em van, és ahhoz vettem, nem tervezek se Titan-t se az új szériából a csúcsot venni, és én megkérdeztem, azt mondták elég lesz, hát nem az, és a Gta-ban nem picit jobb hanem sokkal, mindig 99-en megy a kártya, feljebb is tudtam venni ezt azt.

Paranormal Cocktivity

(#32993) Szajo válasza cyberkind (#32992) üzenetére


Szajo
őstag

De pl egy váltás 970ről 980TI-re vagy Titanra jobban megéri egy i5 "csúcs" mellett mint helyette venni egy i7et és maradni a 970el... érted mit mondok.
Akinek van pénze és rá is SZÁNJA azt a pénzt ezen esetben venne egy i7et is meg egy újabb karit is.

[ Szerkesztve ]

(#32994) cyberkind válasza Szajo (#32993) üzenetére


cyberkind
félisten

Jelen pillanatban nem, már csak a Pascal-ból veszek ha úgy van, a TI annyival nem jobb mint a 970, nem mellesleg egy TI-vel még nagyobb limitem lenne, úgyhogy értelme se lett volna.

Paranormal Cocktivity

(#32995) Szajo válasza cyberkind (#32994) üzenetére


Szajo
őstag

De most nem rólad van szó, csak egy példának mondtam. Ha valakinek I5je lenne egy 970el az i5-ről i7re váltás nem dobna annyit mint I5ön maradva egy újabb kártya (akár pascal vagy tökre mindegy) ezt a sakkozásra értettem a pénzel. De mindegy is... te vedd meg a legjobbat vagy amit akarsz nincs is azzal baj.

(#32996) cyberkind válasza Szajo (#32995) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem kell a legjobb, FHD-ra untig elég egy 970 is, ugyanígy lesz a Pascal-nál csak az erősebb lesz végre, de az biztos hogy én többet i5-öt nem is veszek nem is ajánlok, egyszer próbáltam és kevés is volt.

Paranormal Cocktivity

(#32997) Szajo válasza cyberkind (#32996) üzenetére


Szajo
őstag

Rendben... :DD

(#32998) gabi182


gabi182
tag

Sziasztok.

Visszaolvastam pár hónapnyit, de nem találtam választ a kérdésemre, ezért felteszem!
Van egy 120gb-s SSD-m, valamint egy 1Terás HDD-m.
A probléma az hogy most szeretném a Rockstar oldaláról letölteni a GTA 5-t, viszont az SSD-n most 90GB szabad hely van, és abból 60GB-t elvesz a letöltés, tehát marad 30GB, amire (gondolom én) nem fér fel a GTA)
Szóval a kérdésem az volna, hogy hogy oldjam ezt meg?

(#32999) Snip3r_HUN válasza gabi182 (#32998) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Esetleg ha letöltöd HDD-re,majd telepíted SSD-re ?

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#33000) gabi182 válasza Snip3r_HUN (#32999) üzenetére


gabi182
tag

Csak azthittem, hogy ha a letöltést HDD-re állítom, akkor egyől oda is telepíti, mert ugye egyből az install képernyőt dobja fel letöltéskor, hogy hova szeretném majd feltelepíteni.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA V
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.