Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9201) themebuilder válasza Zinho (#9200) üzenetére


themebuilder
senior tag

Mond meg, hogy az 1350 dolláros fejhallgatónak ki szerinted a célközönsége?

Én például egy gazdag amerikai rapper-t tudok elképzelni, aki ki akar tűnni.
Vagy kik vásárolhatják?

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9202) tariattila


tariattila
veterán

akkor, hogy tompítsam az ellentéteket javaslom a következő teóriát:
Sajnos ott többen engedhetik meg maguknak, hogy olyan ”hülyék˝ legyenek, hogy ne számítson az ár/érték arány...
És mi innen írigykedve fik_zzuk őket...
Így jó?

(#9203) attika89 válasza themebuilder (#9201) üzenetére


attika89
senior tag

ugyan így el lehetne vitatkozni pl a Senn HD800-ról vagy a Beyer T1-ről....vagy hasonló árkategóriás erősítőkről...
A custom fülhallgató már egy más kategóriát képvisel hangzásilag is mint a sima consumer fülesek...
Ugyan úgy mint a HD800-at ezeket sem a mi pénztárcánkra méretezték, mégsem vitatja senki a tényt, hogy túlnyomó részük a fülhallgatók/fejhallgatók csúcsát képviseli manapság....

Gazdag rapperek meg Beats by Dr.Dre és hasonló jócskán túlárazott akármiket vesznek ami felvágós...egy custom füles nem éppen tűnik fel az utcán mivel kb olyan mint egy hallókészülék....és úgy illeszkedik a füledbe, hogy azt te nem is nagyon veszed észre...ezzel felvágni nem nagyon lehet és nem is arra van, hanem minőségi zenehallgatásra

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#9204) hatred válasza themebuilder (#9201) üzenetére


hatred
tag

te nem olvasol? #9191, mar elmondtam. ilyet fulest SENKI nem vesz divatbol.

(#9205) themebuilder válasza hatred (#9204) üzenetére


themebuilder
senior tag

Már hogyne olvastam volna.
De vannak olyanok is akik nem a kinézet miatt veszik meg a fülhallgatót pedig botfülűek. Például akadnak olyanok akik bemennek egy boltba és a létező legdrágábbat kérik, nem számít a pénz, mert megtehetik. Nem kell hozzá szakértelem és zenei igényesség se.
Neki ez kell, mert van rá keret bőven.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9206) DeFranco válasza DeFranco (#9187) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hűsítő UP a flamewar közepén a kérdésemnek... ;)

(#9207) Shufny válasza DeFranco (#9206) üzenetére


Shufny
őstag

Gyanítom nem fogsz találni külön ilyet, maximum ha valakinek tönkremegy a fülese, és eladja a tartozékokat. Egyébként én úgy szoktam hogy a tenyerem közepére rakom a jacket és ha úgy tekerem fel a kezemre pont középre jön ki a szabályzó is és akkor be tudom úgy rakni, hogy nincs vészesen megtörve. (ez a hangerőszabályzó szar nagyon nem hiányzik róla, nekem csak az agyamra megy).

Közben megjött a Brainwavz M2 -m egyébként, 3 -án adták fel elvileg és 18 -ára megérkezett (de nem voltam itthon, szal csak tegnap óta van nálam), szóval mégse kellett 2 hónapot várni. Lehet most váltottak légi szállításra az mp4nation -nél?

Első IEM -em (leszámítva a telefonomhoz kapott izét), így nem tudok róla túlzottan építőjellegűt mondani. Tervezem egy k330 kipróbálását a közeljövőben, szóval majd esetleg később. Az első benyomások, hogy sokkal jobban szigetel, mint vártam (kicsit talán vesélyesen sok, de nyílván aki pl. repülőn ülve akarja hallgatni, annak nem lehet túl sok :) ). Természetesen a kábelen beszűrődő hangok jelen vannak, de engem nem zavartak túlzottan (egyébként ez az általam hallott earbudoknál is jelen van). Egyelőre nagyon meggyőzött a hangja, legalábbis feltételezem, hogy a tipikus bejáratás alatti hibák eltűnnek, de bővebben nyilatkozom, ha ment egy ~30-40 órát. Érthetőbben: ez annyit jelent, hogy mérföldekkel jobb az eddigi fülhallgatóimnál (MX400 és k315, aztán hallottam még jópárat, és hosszabban is használtam többet, de azok végképp nem rúgnak labdába), de ezt mondjuk el is vártam.

A flamehez meg annyit: pont erről van szó, hogy aki villogni akar a pénzével, az bemegy a boltba és leveszi a legdrágábbat (khm CX széria khm), és nem keres egy tömeg álltal teljesen ismeretlen márkát és csináltat magának. Vagy még ott vannak az aktív zajszűrős vezetéknélküli fülesek, amik tökéletesek felvágásra

[ Szerkesztve ]

(#9208) DeFranco válasza Shufny (#9207) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Neked is K315 van? Én még a legnagyobb jóindulattal sem tudom úgy berakni, hogy ne törjön meg. Az egyik végén már a külső burok be is van nyomódva (törve), tehát az már gyenge pont. Pedig még csak egy hónapos.

(#9209) Shufny válasza DeFranco (#9208) üzenetére


Shufny
őstag

Igen, egy éve van meg. Csak telóval tudtam most képet csinálni, szóval kb semmi nem látszik belőle. A lényeg, hogy mivel több mint 8 cm a hajlat felöli oldala a toknak nálam, az a maradék valamivel több mint 1-1 cm elég.

(#9210) hatred válasza themebuilder (#9205) üzenetére


hatred
tag

hiaba irod hogy olvastad, amikor utana egybol bebizonyitod hogy nem olvastad.
eppenezt magyaraztam, hogy egy ilyen fulesnel nincs olyan opcio hogy csak bemesz egy boltba es megveszed, mert csak egyedileg gyartjak, kulon megrendelesre.

(#9211) zoliur


zoliur
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném tudakolni Tőletek,hogy mi a véleményetek ill.tapasztalatotok az alábbi bedugós fülesekről?
Sennheiser CX95
Philips SHE 9800
AKG K319
AKG K321 ill 331
Hangerőszabályzós és kényelmes fülest szeretnék venni.A 319-es képről nézve kicsit nagynak tűnik a 321-es ill a többi "cuppanóshoz képest,de jókat írnak róla....
Minden választ előre is köszönöm!

(#9212) ArchElf


ArchElf
addikt

Két Sennheiser CX400-II-t vettem themebuilder bazárjából (magamnak és a "családnak").
Mind meg vagyunk elégedve vele...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#9213) picur220 válasza zoliur (#9211) üzenetére


picur220
veterán

Ezek közül a K331-est ajánlom. Vagy ha tudsz venni K330-ast, az is jó, de a 331 jobb.
CX95 régi, elavult, azt ne vedd.
A hardveraprón vannak sennheiser árusok, meg AKG árusok, akik megbízhatóak, tőlük tudsz féláron eredeti füleseket venni. Gari nincs rájuk, de olcsóak, és jók!:D

(#9214) tariattila válasza picur220 (#9213) üzenetére


tariattila
veterán

mitől tud az elavulni? :U :DDD

már nem szól olyan jól mint az újabbak? ratyi a zsinórja? mennyire régi az?

[ Szerkesztve ]

(#9215) picur220 válasza tariattila (#9214) üzenetére


picur220
veterán

A cx95 már jópár éves modell, pontosan nem tudom, mikor jött ki. Nem szól úgy, mint mondjuk egy CX500 vagy CX550-II. Ezek mellesleg kb ugyanannyiba fájnak.

(#9216) tariattila válasza picur220 (#9215) üzenetére


tariattila
veterán

akkor a legújabb ezek közül az 550II ? Arról nem is hallottam még...500II létezik vajon?

(#9217) zoliur válasza picur220 (#9213) üzenetére


zoliur
csendes tag

A 331-nek van hangerőszabályzója?

(#9218) btb300


btb300
csendes tag

Sziasztok!
Félig meddig off a kérdésem, de talán itt a legkevésbé az. Van valami ötletetek, esetleg bevált módszeretek arra, hogy hogyan lehet sokáig megőrizni a vezeték gumírozásának rugalmasságát? Előre is köszi.
üdv!

(#9219) dudika10 válasza btb300 (#9218) üzenetére


dudika10
veterán

Légmentesen, fénytől védett helyen kell tárolni lehetőleg szobahőmérsékleten. ;]

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9220) themebuilder válasza zoliur (#9217) üzenetére


themebuilder
senior tag

[link] A kép alapján úgy tűnik nincs. :U

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9221) btb300 válasza dudika10 (#9219) üzenetére


btb300
csendes tag

Oké, megpróbálom, aztán majd írok, hogy mi lett vele... :N
Amúgy inkább valami szilikon spray szerű megoldásra gondoltam.

(#9222) tariattila válasza btb300 (#9221) üzenetére


tariattila
veterán

ragacsos, koszos, szöszös lesz csak...
Annyit bírni fog a külső gumi mint amennyit belül a vezeték...
Szerintem hagyd a fenébe...és inkább ne tekergesd fölöslegesen azzal tudod leginkább növelni az élettartamát...
Ja...napon ne tartsd...

(#9223) btb300 válasza tariattila (#9222) üzenetére


btb300
csendes tag

oké, köszi!

(#9224) themebuilder válasza btb300 (#9221) üzenetére


themebuilder
senior tag

Szerintem azért túlzásba se vidd a megkímélést. Elég ha arra vigyázol meg ne törjön a vezeték, nem rángatod.
Nincs szükség szilikon spray, szerintem az nem sokat használ.
Én most vettem 800Ft-ért bicikligumira, de megbántam, mert ennyiért kaptam volna direkt gumiápolót is.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9225) romoka123


romoka123
csendes tag

helló
szerintetek milyen headsetet vegyek 10000ft körül ami tényleg jó és nem túl feltűnő.? :R

(#9226) Blaise


Blaise
veterán

Sziasztok!

Megéri venni sima CX300-ast 8990 Ft-ért, ami garantáltan eredeti és garancia is van rá?

Bazárokban nem merek venni, tele vannak hamisítánnyal, meg alig van garancia :(

(#9227) dudika10 válasza Blaise (#9226) üzenetére


dudika10
veterán

A garantáltan eredeti az nem is oylan garantált mint gondolnád. MM-ben volt már sok botrány ezzel kapcsolatban pl.
Bazárokban is vannak tuti eredi fülesek, ha személyesen veszed át, akkor magad is meggyőződhetsz róla. Garancia az valóban nem sok. Ezért is kerül többek között harmad annyiba mint boltban. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9228) themebuilder válasza Blaise (#9226) üzenetére


themebuilder
senior tag

Már ne haragudj, de újonnan hivatalosan 7eFt-ért kapni Webshopból.

A PH Bazárokban hamisítványt árulni szigorúan tilos! Aki hamisat árul előbb vagy utóbb úgyis kiderül és kitiltják innen, rövid időn belül törlik a hirdetését.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9229) Blaise válasza themebuilder (#9228) üzenetére


Blaise
veterán

Nem tiltanak ki senkit, több olyat ember van itt a fórumon aki szintén árult anno hamisítványt. Ebay-en rendelte tízesével a srác. Az egyik volt is a kezemben, szinte lehetetlen volt megkülönböztetni az eredetitől.

Látom te is árulsz...no offense, de ha tiszta helyről származna a terméked, akkor nem kipróbálási garancia lenne ;)

[ Szerkesztve ]

(#9230) dudika10 válasza Blaise (#9229) üzenetére


dudika10
veterán

Ha számla nélkül veszel valamit arra nem kapsz garanciát.
Próbálj meg venni számla nélkül téglát és próbáld meg visszavinni, hogy túl könnyen törik. :P

Egyébként fake-orig képek alapján könnyen meg lehet állapítani.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9231) themebuilder válasza Blaise (#9229) üzenetére


themebuilder
senior tag

Már hogyne tiltanák ki. Mutasd meg a hirdetését.

A PH szabályzata tiltja a hamis termékek árusítását.
Pl iPhone Dual SIM klónokat se lehet itt árulni

Szerintem túlságosan bizalmatlan vagy az emberekkel..

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9232) Zinho válasza Blaise (#9226) üzenetére


Zinho
aktív tag

Nem nehéz találni megbízható embert, aki biztos eredetit árul. Azt meg neked kell eldönteni, hogy az egy év helyett nulla (esetleg három hónap néhány embernél) megéri-e azt az árkülönbözetet. Amúgy elég ritkán romlik úgy magától egy ilyen egy éven belül - de azért előforulhat. Ilyen kábeltörésre meg hasonlókra meg úgysem vonatkozik a hivatalos gari. A cx300-nál közel dupla annyi az eredeti... én tuti bazároznék, de Neked kell eldönteni. :)

(#9233) zoliur


zoliur
csendes tag

Sziasztok!

Valamelyik hozzászólásban azt olvastam,hogy a poti /hangerőszabályzó/ zajt csinál, ill.rontja a minőséget. A felvételeim sajnos más -más hangerőn szólnak,sűrűn kell kikapnom a zsebből a lejátszót,hogy hangerőt állítsak.Ezért szeretnék szabályzós fülest venni,de ha változtat a hangzáson,akkor nem tudom mi a jó megoldás.Van ebben tapasztalatotok?

(#9234) tariattila válasza zoliur (#9233) üzenetére


tariattila
veterán

szerintem ha minőségi fülest veszel abban ahhoz illő minőségű poti is van tehát nem hiszem, hogy meg lehetne hallani a különbséget azzal vagy anélkül...
Egyébként is olyan kis vezetőfelületűek ezek a kábelek, hogy a poti vezetőfelülete nem sokkal kisebb...
E miatt ne aggódj...
Nekem a mostani szabályzós fülesem pl. százszor szebben szól mint az előző ˝fixesek˝...

(#9235) themebuilder válasza tariattila (#9234) üzenetére


themebuilder
senior tag

Mondhatjuk úgy is, hogy nem a potméter határozza meg elsősorban a füles minőségét. :)

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9236) tariattila válasza themebuilder (#9235) üzenetére


tariattila
veterán

akár így is mondhatjuk igen... tehát ennek nem szabad kizáró oknak lenni...

(#9237) dudika10 válasza zoliur (#9233) üzenetére


dudika10
veterán

Nincs a lejátszón loudness kiegyenlítés (vagy SVN, smart volume, akármi is legyen a neve)?
Az is ront a dinamikán, de ez út közben nem hiszem, hogy túlzottan zavarna, és nem szólnának különböző hangerőn a zenék.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9238) zoliur válasza themebuilder (#9235) üzenetére


zoliur
csendes tag

Milyen fülesed van?

(#9239) zoliur válasza zoliur (#9238) üzenetére


zoliur
csendes tag

Cowon D2+-t használok és nem találtam a menüben beállítási lehetőséget.

(#9240) zoliur válasza tariattila (#9234) üzenetére


zoliur
csendes tag

Természetesen Tőled szeretném kérdezni,hogy milyen potis fülest használsz?

(#9241) Shufny válasza dudika10 (#9237) üzenetére


Shufny
őstag

Már nem azért, de amikor arról van szó, hogy azért ne vegyen potis fülest, mert belezavar a hangba, akkor kicsit következetlennek tűnik a smart volume használatát ajánlani :))
Egyébként tény, hogy ezek a potméterek tudnak rontani, legfeltűnőbb szerintem, hogy az állásuk befojásolni szokta a két füles közötti balance -ot. Ettől függetlenül igaznak tartom, a többiek állítását, hogy ilyen szinten nyugottan előtérbe helyezheted a praktikumot. (Engem mondjuk kifejezetten zavar a szabályzó a kábelen.)

(#9242) tariattila válasza zoliur (#9240) üzenetére


tariattila
veterán

sennheiser CX400II

az előzőm pedig egy philips SHE9500 volt...
két fiam fogta egy-egy részét és elindultak csak sajnos ellenkező irányba... egyik sem engedte el... nekik tetszett a végeredmény ...nevettek... én sírtam

(#9243) dudika10 válasza Shufny (#9241) üzenetére


dudika10
veterán

A potméter sokkal többet képes rontani, mint az sm.
A mai felvételek úgyis a loudnesswar áldozatai. Ezeknél egy kis sm már nem számít. Persze ha klasszikusokat hallgat akkor más a helyzet.
Ahogy írod a balancet pl nagyon tudja befolyásolni. Én biztos, hogy nem használnék szívesen ilyen méretű potmétert hangtechnikában. Nem hiába nem szoktak a komolyabb dolgokra se rakni. Ráadásul +1 hibalehetőség, nem is kicsi. 2x akkora valószínűsége van a kábeltörésnek mert +2 csatlakozás, a potméter is akármikor beadhatja a kulcsot.
Én nem használnék ilyet.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9244) tariattila válasza dudika10 (#9243) üzenetére


tariattila
veterán

sajnos a gyártók nem adják meg neked a döntés lehetőségét...(adott árkategória és tipusok közül...)

ha lehetne választani hát én is a poti nélkülit választanám... de ugye olyan nem volt (lesz...)

[ Szerkesztve ]

(#9245) themebuilder válasza zoliur (#9238) üzenetére


themebuilder
senior tag

Természetesen Sennheiser CX400-II Precision Black és egy Thomson EM2600 In Ear ;)

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9246) tariattila válasza themebuilder (#9245) üzenetére


tariattila
veterán

"Természetesen"... :C

[ Szerkesztve ]

(#9247) Sonky válasza tariattila (#9242) üzenetére


Sonky
aktív tag

:Y :W :DDD

Egy legenda vagyok.

(#9248) zoliur


zoliur
csendes tag

Köszönöm a válaszotokat,kezdem szűkíteni a kört.
Melyik a jobb választás a Sennheiser CX400II és az AKG K340 között? Tartósság és hangzás szempontjából.

(#9249) korpicschess válasza zoliur (#9248) üzenetére


korpicschess
veterán

Én a Sennheisert választottam:) ráadásul themebuilder kollégától ;)
szerk: eladom az iTouchom, milyen mp3 lejátszót ajánlanátok? Ennek valszeg nem itt a helye, majd keresek egy topicot. Ha van 5let azért várom:)

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#9250) Neilontero


Neilontero
csendes tag

Engem is a hangerőszabályzó tart vissza a Senn 400-II (és azon felül)-től,illetve az AKG K340 megvásárlásától...viszont volt egy K330am amit nagyon szerettem,most egy K331et szeretnék mert az talán tartósabb lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.