Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8551) renato válasza attika89 (#8550) üzenetére


renato
aktív tag

fasza. :) kössze a biztató postot. :K
valószínűleg akkor nem nagyon tudok így már mellényúlni. :)

jaja amúgy... az az MTP valami überdurván van kivitelezve. a kis táskától kezdve, a fülesen át a csatlakozóig minden 5/5 képekről.

a sennheiser amúgy is bekaphatja egy kicsit, ők próbálják szerintem leginkább lehúzni az embereket, folytonos "átnevezések", kisebb módosítások, ezer féle füles, hogy még véletlen se tudd melyiket vedd, de ha meg eldöntöd végre, addigra kiderül már nincs is. (nálam ilyen volt anno cx95). szóval lol.

az UE meg jó pár gyártó ezzel szemben áttekinthető kis listával rendelkezik... (persze sajnos nem ez az általános...)

(#8552) attika89 válasza renato (#8551) üzenetére


attika89
senior tag

Nincs mit ;)
Szerintem nem nagyon tudsz ezekkel mellényúlni tényleg, bár eléggé különböznek ugye: dynamic vs armature

Képek és visszajelzések alapján a MTPG tényleg össze van rakva akár egy tank :K
Kíváncsi vagyok már rá nagyon :C

Hát jah mondjuk a a mostani Senn kínálatból nehezen tudnék választani... egyes meg kettes verze mindegyikből ( CX350-CX350 II......), áááá nem csodálom, hogy sokan nem tudnak hová lenni velük....
Dehát...jovanaz

Csak egy kis megjegyzés még:
Szerintem csak akkor érdemes komolyan nézelődni, ha ott a számlán a pénz (ha pl ebay vagy hasonló) és kész vagy gyorsan fizetni, mert én párszor jól megszívtam... egy csomó helyen volt CK10 $200 alatt, de vagy nem volt pénzem a számlán, vagy mire rendeltem volna kiírták, hogy out of stock, pedig 2 perce még volt....
Ugyan ez volt head-fi-n az aprón... "bocs fél perce adtam el", vagy mondtam, hogy tegye már el másnapig, aztán persze hiába mondta, másnap már nem volt meg... én hülye meg rohantam a bankba, hogy még meglegyen.... :W

Ja és még egy! Ha head-fi-n megjelenik egy "Deal Alert" akkor ott minden perc számít mert gyorsabban kimerül a készlet mint hinnéd

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#8553) renato válasza attika89 (#8552) üzenetére


renato
aktív tag

nah, kössze a tippeket. :)
sajna nem tudom előbb intézni a pénzt, első fizuból ez lesz véve ha jól megy... :)
aztán szeretem időben letudni a dolgokat, mert ha akkor kezdek el megfelelő fülest keresni amikor itt a lé, akkor a következő fizetésig nem lesz fülesem :D

de majd igyekszem, most az MTPG-ből ebay-en elég sok van, szerintem addig marad azért. :)

viszont ezt a dynamic vs armature lényegét leirnád nagyjából?! :) angolt csak nagyjából vágom még, ebben meg sok a "spec szakszó is"... magyarban meg nem nagyon fogalmazták meg még érthetően, összevetve.
csak pár gondolatjelben lécci, mi melyik, mi az előnye, hátránya meg mi az hogy hibrid is van? :) (sry, ha túl sokat akarok :)

(#8554) attika89 válasza renato (#8553) üzenetére


attika89
senior tag

"viszont ezt a dynamic vs armature lényegét leirnád nagyjából?! "

igazából sokat én sem tudok róla szóval remélem valaki innen majd jobban elmagyarázza a dolgot, de:

a egyik fő különbség a basszusban van. A dynamic driverrel szerelt fülesből több basszust lehet kicsikarni és jobban érezhetően adja azt le (nagyobbat "üt", jobban érzed) mint az armature. Ebben szerepe van a driver méretének is...az armature fülesekben lévő driver kisebb mint a dynamic ezért akár több driver is elhelyezhető egy fülesben (egy a magas tartományokért felel, egy a közepekért, egy az alsóbbakért és ezt még lehet variálni).
A dynamic drivernél több levegő mozog, mivel nagyobb, ezért "érzed" a basszust...
Armature füleseknél nem ritka, hogy basszusban szegényebbek, viszont a tisztaság, a szeparáció, a részletesség terén kiemelkedőbbek (általában)

A hibrid, meg nyilván a kettő keveréke, de arról pláne semmit nem tudok :P

Basic Guide to In-Ear-Canalphones

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#8555) HaliAdi


HaliAdi
tag

VALAKI!
PLS. [link]

Üdv: HaliAdi ! /Ha valakit érdekel egy termék, az PÜ-t is küldjön + jelezze, hogy milyen témában ír... köszönöm /

(#8556) devast válasza HaliAdi (#8555) üzenetére


devast
addikt

Én meg egy filmbe láttam transformers autókat. Olyant hol lehet venni ? :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD
Nem kéne mindent elhinni amit egy filmben látsz. Akkora méretben fizikai képtelenség megvalósítani. De hasonló cucc már van, bár nem hinném, hogy népszerű lenne.

(#8557) vili13 válasza HaliAdi (#8555) üzenetére


vili13
őstag

(#8558) Neilontero


Neilontero
csendes tag

Aztán kiesik és soha nem találod meg...Soha nem szerettem a wireless dolgokat.

(#8559) megema


megema
őstag

Ha már idetaláltam, egy röpke beszámoló COWON A2-n tesztelve:

Panasonic RP-HNJ200 (agybadugós): Körülbelül egy-másfél éve van meg. Egy év után elkezdett halkulni az egyik oldala, mára alig hallható. Hangminőségben elég jó volt, viszont kicsit halkan szólt. 4000 forint körül volt a madaras áruházban.

(Samsung) Pleomax PEP750 (agybadugós): Január óta van meg. Nagyon jó a hangminősége, Panasonic után minőségi változás volt és a hangereje is ott van. Basszus is baromi jól szól rajta. A füles része - amin rajta van az agybadugó - fémből van. 3600 körül volt szintén a madaras áruházban. Csak ajánlani tudom!

Ugyanitt néztem Sennheiser CX200-at vagy 300-at 9-10000 között... Elképesztő :U Ez a Samsung van ugyanolyan jó vagy közel annyira és árban van kis különbség...

Mielőtt nekem ugranátok, azért vettem mindkét fülest ott, mert mindig rohantam utazás előtt...

[ Szerkesztve ]

(#8560) Typhoon47


Typhoon47
őstag

Sziasztok!

Erős basszusú fülest keresek, lehetőleg fehér színben. iPod Nano 4G-hez lenne, ha ez számít valami :B

Mit ajánlotok?
köszi előre is.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#8561) zoli03


zoli03
őstag

AKG IP 2-ről mi a véleményetek? Mennyire gyakori, hogy hamisítják?

(#8562) Falconer válasza Typhoon47 (#8560) üzenetére


Falconer
aktív tag

CX500 fehérben.

(#8563) HaliAdi válasza vili13 (#8557) üzenetére


HaliAdi
tag

Köszi szépen!

devast: csak ennyire volt szüksége. nem transformersre:D neked is köszi

Üdv: HaliAdi ! /Ha valakit érdekel egy termék, az PÜ-t is küldjön + jelezze, hogy milyen témában ír... köszönöm /

(#8564) Petroimro


Petroimro
csendes tag

Sziasztok!

Én is szeretnék egy normális fülest venni 3000-max3500 HUF-ért.
Ezeket néztem ki:
Sennheiser MX-360
Pioneer SE-CS12
Sennheiser MX-460

Mi a véleményetek ezekről?
Vagy ha ezek nem jók, akkor Ti mit ajánlotok?
Lehet, hogy hülyeségnek hangzik, de engem idegesít, ha nem egyforma hosszú a két oldalon a kábel és nem tudom, hogy a belinkeltek között van-e olyan, aminek nem egyforma.

Köszi előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#8565) Maxtreme


Maxtreme
addikt

No megérkezett ma a cx500-asom, köszönet mégegyszer a linkért, és természetesen az eladónak :R
Viszont elég vegyesek az éréseim vele kapcsolatban. A mély tartománnyal nincs baj, az baromi erőteljes és dinamikus. Ellenben a többi, mintha kissé kásás lenne agy nemtudom. A régi cx300-am sokkal részletgazdagabb volt. Namost ez ilyen, vagy csak be kell járódnia? (a fake vs real teszten átment, szóval attól nem tartok h kajlit fogtam ki, meg annak nem lennének ilyen mélyei az tuti)

[ Szerkesztve ]

(#8566) dudika10 válasza Maxtreme (#8565) üzenetére


dudika10
veterán

Mindennek be kell járatódni ami hangot ad ki magából.
Hagyd ott este a gép előtt úgy, hogy fehér zajt játszol le rajta szerintem.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8567) Maxtreme válasza dudika10 (#8566) üzenetére


Maxtreme
addikt

áhh, azért nem hagyom bekapcsolva a gépet. (majdnem az ágyam mellett van, ne zúgjon itt nekem éjjel) Ellenben van 1 régi "ájpod suffni"-m :D
Hülye kérdés, ez ta fehér zaj nevű nyavalyát valahonnan le tudom szedni hangformátumban? :)
Hopp, találtam valamit. ez jó lesz nekem?

[ Szerkesztve ]

(#8568) dudika10 válasza Maxtreme (#8567) üzenetére


dudika10
veterán

Ez lesz az. :K
Egyébként wikipedián is meg lehet találni.

Berakod, hogy ismételje és úgy hagyod. Van aki azt mondja, hogy 50-100 óra is elkél 1-1 hangszórónak, nem tudom, hogy a CX500-ra miket mondanak. Viszont ha megy pár órát akkor is lehet majd hallani a különbséget. A sima zenehallgatásnál is járatódik egyébként, csak a fehér zajnak mindenhol egyelő a hangnyomása, ezért szokták ezt ajánlani.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8569) Maxtreme válasza dudika10 (#8568) üzenetére


Maxtreme
addikt

Köszi :R
Már csak 1 kérdés, ez pedig a hangerő. Gondolom nem kell állat módjára nyomatni, mi az ideális kb?

(#8570) dudika10 válasza Maxtreme (#8569) üzenetére


dudika10
veterán

Húha, ennyire már nem vagyok jártas a témában, nem tudom erről mit mondanak az okosok. :B
Véleményem szerint és józan paraszti eszemmel megfontolva azon a hangerőn hagyd ahogy a zenét hallgatni szeretnéd.

Új korában alapból nem szabad nagyon meghajtani a hangszórókat (füleseket, fejeseket).

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8571) Maxtreme válasza dudika10 (#8570) üzenetére


Maxtreme
addikt

Aham, én is kb erre gondoltam, hogy még az "élvezhetőség" határain belül ;)
Mondjuk attól nem kell félni hogy én túlerőltetem, de akár idősebb korában sem. Soha nem voltam az a zenehallgató aki elmebeteg módjára maxra torzításig nyomta a hangerőt, és azon élvezkedett volna.. :D

[ Szerkesztve ]

(#8572) vili13 válasza Maxtreme (#8567) üzenetére


vili13
őstag

Fülest bejáratni alkalmasabb a rózsaszín zaj (pl), közelebb áll a zene spektrumához.

(#8573) Forceman


Forceman
tag

Hali!
Nemrég vettem (kb 3 napja) egy AKG K 309 fülest. Elég jól szól, semmi baj vele, de.
Egyszer (ma) beleraktam a zsebembe, amikor veszem ki a fülvédő gumi eltűnt róla. Azt hittem rögtön kapok valamit amit jobb nem leírni. :((( .
Ha garanciálisan ha visszaviszem kapok újat?
Ha nem akkor lehet hozzá külön venni?
Itt van pár kép:
http://imagerz.com/QFdCDQgFAl8
http://imagerz.com/QFdCDQgFAgc
http://imagerz.com/QFdCDQgFAgQ

[ Szerkesztve ]

Milyen deszkát ajánlok? Természetesen tölgyet, de a fenyő se rossz...

(#8574) schawo válasza vili13 (#8572) üzenetére


schawo
titán

Fülest bejáratni bármivel lehet. Akár zenehallgatással is, és a tapasztalatok szerint semmilyen különbség nem jön elő fehér zajos, rózsaszín zajos, vagy éppen zenei bejáratás között. imho

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8575) vili13 válasza schawo (#8574) üzenetére


vili13
őstag

Bármivel és bárhogy be lehet járatni, de leggyorsabban és legbiztosabban valószínűleg rózsaszín zajjal. Persze kísérletileg ezt nem ellenőriztem, de a fehér zajnál nyilván alkalmasabb.

(#8576) schawo válasza vili13 (#8575) üzenetére


schawo
titán

Hitvita :D
A membránnak az a lényeg, hogy megmozgassák. Annak nincs jelentősége, hogy milyen frekvenciákon mozgatják. Ettől függetlenül lehet hogy a rózsaszín zaj hatásosabb, de a "nyilván" ("Mint az közismert" by Safranek) kicsit erősnek tűnik. :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8577) Falconer válasza Maxtreme (#8571) üzenetére


Falconer
aktív tag

Na majd ird le a tapasztalataidat, nekem félelmetes hogy miket müvelt a CX500am.

(#8578) vili13 válasza schawo (#8576) üzenetére


vili13
őstag

Mivel nehéz volna egzaktul bizonyítani, hogy a frekvenciának tényleg nincs semmi jelentősége, lehet, hogy jobb garantáltan minden frekvenciából adni neki, a lehető legváltozatosabb módon, vagyis zajt. Mélyeket a zene esetén is nagyobb amplitúdóval fog kapni, erre a rózsaszín zaj könnyebben "felkészítheti". :U
Magam persze nagyjából azokkal a zenékkel szeretem bejáratni a füleseket, amiket egyébként is hallgatni fogok rajta, és lehetőleg nem egyszerre, csak fokozatosan, a napi rendszeres használat ütemében, üzemi hőmérséklet és páratartalom mellett, a fülemben. :)

(#8579) Maxtreme válasza Falconer (#8577) üzenetére


Maxtreme
addikt

Ezt kifejtenéd bővebben?:)

(#8580) Falconer válasza Maxtreme (#8579) üzenetére


Falconer
aktív tag

Hangszín beli változás, már leírtam részletesen ha jól emlékszem a Senn CX topikban. Rákeresel, hogy CX500, aztán kidobja.

(#8581) celf


celf
őstag

ha valakit erdekel: elado a kis FiiO E5 ful/fejhallgato erositom, egy custom made mini to mini kabellal.
sima, nem agybadugos fulhallgatokhoz, es minden erositetetlen fejhalgato hangzasan javit szerintem (nem belekotni! :D) es egyes IEM-eknek is jot tehet.
az E5 3500Ft most atszamolva a deal extreme-rol, a mini-to-mini kabelt is kb ennyiert vettem (usabol). egyben egy 5-osert megvalok toluk.

udv!

es sorry a reklamert, de kozerdeku az info sztem :) eleg ritka itthon a barmilyen fele fulhallgato erosito :)

[ Szerkesztve ]

(#8582) Typhoon47


Typhoon47
őstag

Beyerdynamic DTX100-at simogatta már valaki? :P

"Education is important but big biceps are importanter"

(#8583) Petroimro


Petroimro
csendes tag

Senkinek nincs tapasztalata EZEKKEL a fülesekkel?

(#8584) devast


devast
addikt

Már 1 hete játszok, küzdök különböző variációkkal, azt hiszem ma este sikerült fogást találnom a tf10-emen :D Valami ótvar hüjén néz ki a fejemem, de azt hiszem így most jó az izolálás, "enyhén" megjöttek a mélyek :DDD Érdekes érzés különben, lenyomja a mélyet a gyomromig :DD , csak a kaja fel ne jöjjön.

[ Szerkesztve ]

(#8585) Typhoon47 válasza Petroimro (#8583) üzenetére


Typhoon47
őstag

sima kis 3 rugós alap cuccok. teszi amit tenni kell 3 rugóért...

"Education is important but big biceps are importanter"

(#8586) bejgli86


bejgli86
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy clip+et, és hozzá egy AKG 321-et. Egyszerű utazás/sportolás/időelütés célját szolgálja a készülék, ezért nem akartam drágább fülest venni.
Szóval az lenne a kérdésem, hogy fentebb írtátok, h kell neki idő, mire bejáratódik, ez kb mennyi?
A másik, hogy van hozzá s,m,l in-ear szilikonpárna, abból melyiket érdemes használni? mindegyik befér a fülembe, de gondolom a nagy jobban szigetel, a kicsi pedig közelebb van a dobhártyámhoz... vagy teljesen vakon vagyok?

(#8587) Typhoon47 válasza bejgli86 (#8586) üzenetére


Typhoon47
őstag

bejáratódni úgy nagyjából 6 x 24 óra, amíg teljesen kompletten.

use 1/3 of normal volume for 24 hours
use 2/3 of normal volume for 24 hours
use normal volume for 72 hours
use 4/3 of normal volume for 24 hours
then you can use it to listen with a better effect

ez a hivatalos leírás.
gumi, amelyik kényelmes.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#8588) SMITHVADŐR válasza Typhoon47 (#8587) üzenetére


SMITHVADŐR
tag

Sziasztok
Azt szeretném kérdezni hogy az akg k315 milyen füles??? mert állítólag nagyon jó ahhoz képest hogy normál kialakítású???
IEM ekkel öszehasonlítva milyen
köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#8589) zoli03


zoli03
őstag

AKG K 330 és Sennheiser CX400II közül melyiket ajánljátok? Komolyzenét kivéve minden stílust hallgatok. Melyiknek erősebb a mélye?

(#8590) Zinho válasza Typhoon47 (#8582) üzenetére


Zinho
aktív tag

Én nemrég olvastam róla tesztet, csak már meg nem mondom hol. De szerették, azt biztos :)

(#8591) Typhoon47 válasza Zinho (#8590) üzenetére


Typhoon47
őstag

kurvára érdekel :B
gyönyörű darab, a beyer meg mindig is minőséget rakott le :K

"Education is important but big biceps are importanter"

(#8592) picur220 válasza zoli03 (#8589) üzenetére


picur220
veterán

Szerintem a CX400-II mélye jobb, bár azt még nem próbáltam, de a K330 mélye csalódás volt a Panasonic HJE300 után.

(#8593) ponti_ak válasza devast (#8584) üzenetére


ponti_ak
addikt

'Hmmm.. ez 'jól hangzik! ' :D

Mivel hajtod meg, milyen szivaccsal hordod, és mi(ke)t hallgatsz vele? :)

[ Szerkesztve ]

(#8594) Zinho válasza Typhoon47 (#8591) üzenetére


Zinho
aktív tag

Head-fi-n turkáltál már? Ezt találtam ott így hirtelenjében. Én is nézegettem, de nem volt rá pénzem most, a tönkrement Sennheisert meg pótolni kéne valamivel...

(#8595) Buko01


Buko01
tag

sziasztok, fülhallgatót akarok venni egy
Samsung Yp-u3 lejátszóhoz,
az elvárásaim:
fehér legyen
szépen tisztán szóljon (retro,mix zenékre) tehát ha van egy kis bass. azt is bírja
ne legyen "agyba dugós"
lehet ilyet találni max 6k ig?
ha igen, írnátok pár terméket? köszi üdv :R

(#8596) SMITHVADŐR válasza Buko01 (#8595) üzenetére


SMITHVADŐR
tag

Én most néztem egy nem agyas fülest amit megszeretnék venni, de nekem se válaszolt senki a fórumon (ezt azért írom, hogy amit mondok az nem biztos és nem azért hogy a fórumot sértegessem :P )
Állítólag nagyon szép hangja van Akg k315[Itt]
Személyes tapasztalatom sajna nincs, de az árgép hozzászólásánál dícsérik

[ Szerkesztve ]

(#8597) Buko01 válasza SMITHVADŐR (#8596) üzenetére


Buko01
tag

Szia, köszi, rákerestem, itt a fórumban is, már kérdezték páran azt a fülhallgatót, és ugy néztem, hogy ajánlják, kár hogy nincs fehérben.. meg hogy szimmetrikus..azért köszi, üdv

(#8598) SMITHVADŐR válasza Buko01 (#8597) üzenetére


SMITHVADŐR
tag

Remélem segítettem
Hello

(#8599) devast válasza ponti_ak (#8593) üzenetére


devast
addikt

Leginkább semmivel nem hajtom most, de már úton van hozzám egy clip+. A gyári szilikon tip-ek használhatatlanok, jelenleg még a comply-t nyúzom, ez úgy ahogy kényelmes de nagyon eltúrja a hangját. Ma vagy holnap viszont megjönnek sony hibryd tip-ek (hamisítványok természetesen :DDD ). Ha az se jön be, akkor veszek 1-1 szett dupla meg tripla flange tip-et valahonnan. Miket hallgatok? Ez fogós kérdés, mostanában: owl city, charlie winston, breathe carolina, infected mushroom stb... elég változatos az ízlésem :DDD

(#8600) riam válasza SMITHVADŐR (#8596) üzenetére


riam
tag

Az akg agyas fülesei nem túl jók szerintem, de ezt a k315-t ajánlom. Nagyon jó hangja van, a fiam most is ezt használja egy iaudio i7-el, és nagyon elégedett vele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.