Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9701) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok!
Van egy LG Arena KM900-as telefonom [link] Elég sokat hallagtok rajta zenét, és gondoltam, hogy lecserélem a mellékelt fülhallgatót.
Szeretném megkérdezni, hogy mennyivel lenne jobb a hangzás, ha a mellékelt füllhalgató helyett vennék egy ilyet: [link] ? Használ valaki esetleg ilyen fülest? Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#9702) boba6


boba6
aktív tag

halihó
3,5-es mikrofonos/felvevőgombos headsetből 5-10eFt között mi az etalon?
LG GT540 gyárijánál kéne jobb minőséget produkáljon...

... "Have you tried turning it off and on again?" .... "Is it definitely plugged in?" ... • • • • • • • • • • • • ha nem kapsz választ 24 órán belül, emlékeztess!

(#9703) #91574272 válasza Krisztian101 (#9700) üzenetére


#91574272
törölt tag

Köszi a választ.

Talán te írtad, hogy az MX 160 aszimmetrikus, úgyis nézegettem a Sennheiser oldalát, kíváncsiságból megnéztem az MX 160 adatlapját. Ekkor derült ki, hogy bizony az enyém hamisítvány. (Igaz ezt mindenféle tájékozódás nélkül vettem hirtelen felindulásból az MM-ben, mikor bekrepált az akkori fülhallgatóm.) A csatlakozója nem egyezik, és egy alig eltéveszthető tényező: szimmetrikus :D ) De a legszebb az egészben h a dobozán ott díszeleg az audiopartner cimke. (Igaz a cimke az csak egy cimke... Egyébként nem szól rosszul, de akkor milyen lehet egy eredeti :D ).

Ezek után nem is tudom mit gondoljak..., valami megbízható forrást tud valaki ajánlani? (vagy magától a gyártótól kell már venni ha tuti eredetit akar az ember?)
Egyébként pedig CX-400 II-t akarok venni, azt szemeltem ki. Amit fentebb ajánlott a kollega Sony-t az nekem nem nagyon tettszik, ellenben a Sennheiserrel.

[ Szerkesztve ]

(#9704) riam válasza #91574272 (#9703) üzenetére


riam
tag

Nem hinném hogy az MX 160-at hamisítanák, talán a gyártó mindkét(szimmetrikus/asszimetrikus) változattal is szerelte.. mint pl sok füles kapható LP, SP vezetékkel is.

(#9705) themebuilder válasza #91574272 (#9703) üzenetére


themebuilder
senior tag

A Sennheiser-ben szerintem kizárt, hogy csalódjál. Nagy múlttal rendelkező márka a HIFI piacon.

A Sennheiser- CX400-II Precision-t ajánlom bárhol is vedd

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9706) Zoona


Zoona
aktív tag

Sziasztok!

Most akarok venni egy Sansa clip+ -t és egy fülhallgatót is hozzá, de nem sokat tudok róluk, ami ugytetszett a cx300, cx300II, meg a cx400II, láttam hogy itt harveraprón is árulnakezek közül és elég pozitiv visszajelzéseket kapnak az eladók. Szerintetek melyik jobb? Komolyabb füles még nem volt a fülembe, szóval az apró különbségeket tuti nem venném észre még:D De mivel itt az egyetem újra, és valahogy muszáj elütni az időt a buszon vagy előadáson, akarok venniegy jó kis combót.

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#9707) Krisztian101 válasza riam (#9704) üzenetére


Krisztian101
tag

Igen, mindkét fajtából van (asszim./szimm.), és JÁÁÁJ ezzel is mit szívtam, EMBEREK! Nem is hittem el, hogy én mennyit fogok ezzel szívi...csak így gyorsban:
MX160 tönkrement 1évután--->vettem másikat a MediaMarktban ami nem asszim.-->csere MX360-ra, az sem asszim.-->visszavittem pénz vissza--> keresés.....-->találat, Dj szaküzletben megrendel-->odamegy és BENG az is szimm.--->keres tovább, talállat--> régi MX400 megvesz, ami már asszim, de itt rendeltem +egy aszimm. MX160 utódját MX170-et, de BENG az is szimm.-->itt már az a rész jön, hogy mindenféle kényelmi és jobb hang reményében vettem egy CX300-at, ami mindegyik asszimetrikus, hangja megfelelő és kellően vékonyka a kábele, ami jobban megmarad a nyakamban (nem húzza le annyira a vastag lelógó kábel súlya).

Fentiekből kihagytam azt a részt, hogy vagy 25 üzletbe bementem, hátha van valahol még az MX160 asszmetrikusból....hát nem volt :)

(#9708) Krisztian101 válasza BK87 (#9701) üzenetére


Krisztian101
tag

Ezt a LINK-et ajánlom átolvasásra.

(#9709) themebuilder válasza Zoona (#9706) üzenetére


themebuilder
senior tag

[link]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9710) ludsimon


ludsimon
veterán

CX 300 II-t ajánljátok vagy a Creative EP-630-at? :F

Melyik a jobb hangminőségben?

undefined

(#9711) themebuilder válasza ludsimon (#9710) üzenetére


themebuilder
senior tag

A fenti hozzáoszlásra kukkants rá!

A Creative EP-630 nagyon hasonló kinézetben, mint a Sennheiser CX 300 vagy az AKG K 324 P (korábban már párszor vita téma volt itt, hogy lehet nagyrészt megegyeznek)

Azt lehet mondani alulról egy kategóriában velük.

A Sennheiser CX 300-II Precision egy újabb és jobb konstrukció, ez alá nem nagyon érdemes adni szerintem.

Főleg, hogy "Trance Edition"-nak becézik sokan és Drumm 'N' Bass zenékhez is tökéletes

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9712) ludsimon válasza themebuilder (#9711) üzenetére


ludsimon
veterán

:R

undefined

(#9713) Dave™ válasza #91574272 (#9703) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én is Sennheiser párti voltam, de azért nem érdemes pusztán külső alapján ítélni. Oka van annak, hogy olyan csúnya bumszli van ott, ugyanis a nagyobb hangszórónak kell a hely. Térben, kiegyensúlyozottságban, részletességben egy lapon említik az Etymotic ill. a Shure drágább megoldásaival, amik azért nem egy kört vernek a Sennheiser CX szériájára. Persze ha mindenképpen ellenérzéssel vagy iránta, akkor nincs miről beszélni, csak gondoltam megemlítem, hogy nem biztos hogy az a legjobb, ami a legnépszerűbb.

(#9714) #91574272 válasza Dave™ (#9713) üzenetére


#91574272
törölt tag

Esetleg próbáltad már a szóban forgó típust? Mert én egyáltalán nem vagyok járatos ebben a témában, és a Sennheiserről tudom, hogy jó, mivel erről hallottam a legtöbbet. Szóval nem kizárt az sem amit te mondasz, sőt biztosan okkal teszed azt. A lényeg, hogy a pénzemért a lehető legjobbat kapjam, és fontos a biztos forrás. (Nem szeretnék hamisítványt.)

(#9715) Dave™ válasza #91574272 (#9714) üzenetére


Dave™
nagyúr

Saját tapasztalatom CX300-al és CX400-al van, ill. Sony fronton az EX82-vel. A három közül a Sony-nak tetszik legjobban a hangja, ez idáig szubjektív, viszont egyértelműen ennek van a legnagyobb tere. Gondolom a CX400 sima és a II között nincsenek dimenzionális eltérések, és a felhasználói véleményeket olvasva a fórumokon az EX500-at nagyon dicsérik, elsősorban a részletessége és a kiegyensúlyozottsága miatt. Mivel technikai szempontból is jobb megoldással rendelkezik, mint a CX400II, így nincs okom kételkedni a véleményekben. Valamennyivel drágább egyébként az EX500, mint a CX400II, de mint mondtam a 30-40 ezres Etymotics és Shure fülhallgatókhoz hasonlítják, ami azért jelent valamit.

Amúgy a Sennheiser nem tudom momentán hogyan áll a kérdéssel, de anno a CX300-at nem is ők tervezték, hanem egy OEM gyártótól vették (Foster), szóval nem biztos, hogy a CX400II Sennheiser tervezés.

Ja még ami lemaradt: mint korábban írtam, a Sony EX300 és EX500 13,5mm-es hangszórót használ, ez közel kétszer akkora átmérőjű, mint ami a CX400II-ben van, tehát innen a dinamikusabb hangzás. Ugyan ezeket még sajnos nem hallottam, de az EX82-nek is hasonló megoldása van, bár az még némileg primitívebb kivitelben, tehát biztosan érezhetően jobb a két utód.

[ Szerkesztve ]

(#9716) themebuilder válasza Dave™ (#9715) üzenetére


themebuilder
senior tag

Azért azt se felejtsük el leírni, hogy a Sennheiser CX 300 az 2005-ös modell a Sennheiser CX 400 elvileg 2007-es a Sennheiser CX 300-II Precision/Sennheiser CX 400-II Precision viszont már 2009-es.

Ennyi idő alatt biztosan volt mit fejleszteni. Nem csak marketing szöveg lehet a "Precise Bass/Natural Sound" kifejezések. Új típus nem véletlen kapta a II-es utótagot.

A CX 400-II manapság igen nagy sláger termék. Nagy valószínőség szerint ez a húzótermék az in-ear fülhallgatók piacán a Sennheiser-nél amit a legnagyobb számban értékesítenek.

Hihetetlen nagy népszerűségnek örvend nagy neves külföldi oldalak és fórumainak bejegyzései alapján.

Volt itt a topicban is aki CX 300 után vett CX400-II-t és érdembeli pozitív változást tapasztalt az újabb fejlesztés javára.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9717) Dave™ válasza themebuilder (#9716) üzenetére


Dave™
nagyúr

Dehogynem, pont a "Precise Bass/Natural Sound" a legnagyobb marketing szövegek. Hol vannak ezek egy Ultimate Ears-hez, egy Etymoticshoz vagy egy Shure-hoz. Pl. egy SE530 már lehetne Natural Sound, ez azért messze áll tőle. Vagy fejlesztettek, vagy megint vettek OEM-et, kétesélyes. A kialakítás akkor is pont ugyanolyan, ergo csak a hangszóró változott. A lehetőségek így azért erősen korlátozottak. Amúgy a mark II sem egy csoda, elég sok modellel árasztották el a piacot, folyamatosan jönnek az újabbak, kavarodás lenne az újabb számozásokból, egyszerűbb mögé tolni egy II-est annak, aki futószalagon tolja ki a füleseket. Valószínűleg a Sennheiser tényleg a CX400II-ből adja el a legtöbbet, hiszen ezt hamisítják a legjobban :) De azért nem kell szerelmesnek lenni belé, még ha elfogult is vagy. Az IE7/8 megjelenéséig közük nem volt a közép és felsőkategóriához, hiába van nagy múltja a cégnek. És az IE sorozat sem lett annyira tökéletes, mint amit el lehetne várni tőle. Szóval a Sennheiser egyáltalán nem olyan nagy név az in-earek piacán, mint a fejhallgatóknál. Pl. nem is igazán képviselteti magát a valódi középkategóriában, a felsőkategóriás megoldása pedig nem elég jó a konkurenciával szemben.

(#9718) themebuilder válasza Dave™ (#9717) üzenetére


themebuilder
senior tag

Ultimate Ears ha jól vagyok informálva akkor csak és kizárólag a felső kategóriába gyárt termékeket így nem lehet összehasonlítani a Sennheiser-rel aki szinte minden kategóriában jelen van. Érdemes lenne utánanézni melyik cég hol helyezkedik el a világpiacon. A Sennheiser-nél valószínűleg az első kulcsszó a profitorientáltság utána minőség következhet.

"Nagyszerű hang kompromisszumok nélkül, melyet a Sennheiser, a világ vezető fejhallgató és mikrofon gyártó cége biztosít a felhasználónak. A fejhallgatók garantálják a hallgatás örömét, bármilyen zenei stílusról vagy zenei alkalmazásról legyen szó. Otthon vagy útközben, vezetékesen vagy vezeték nélkül, infrásan vagy rádiófrekvenciásan a Sennheiser elsöprő tapasztalattal bír."

"Több mint 60 éve a Sennheiser név egyet jelent a minőségi hangvisszaadással.
Dr. Fritz Sennheiser 1945 -ben alapította a céget hét mérnök illetve technikus kolléga közreműködésével. Már a kezdetek kezdetétől folymatos fejlesztési vágy és magas minőségi színvonal jellemzi a céget.
Ez a felfogás a mai napig végig kísérte a márkanevet és a mögötte tevékenykedő szakembereket. A Sennheiser mára már több mint 1800 embert foglalkoztat világszerte, s mindeközben egyike a világ vezető gyártóinak a komplett audio megoldások területén."

Ezt egészen biztosan nem kell tovább ragozni. ;)

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9719) Dave™ válasza themebuilder (#9718) üzenetére


Dave™
nagyúr

Igazad van, a weboldalról bemásolt PR szöveg mindent megmagyaráz :DD

Rosszul vagy informálva, van már 20 dodóért is UE füles. Etymotic is van a középkategória alján, meg Shure is a középkategóriában. Hiába a Sennheiser nagy múltja, in-ear kategóriában a másik három jóval nagyobb név. Persze nem Közép-Kelet-Európában, ahol makacsul élnek a berögződések. A Sennheisernek annak ellenére, hogy mekkora név, nincs armatúrás fülese a felsőkategóriában, nem hogy a középsőben. Sajnos érdemben csak az alsó, illetve alsó-közép kategóriában képviseli magát. Ezen az áron pedig a Sony az EX300/500-al egyszerűen többet nyújt.

Azt áruld már el, miért emelted ki vastagon a "nagyszerű hang kompromisszumok nélkül" részt :DDD Mindig meglepődöm, hogy az emberek mennyire megeszik a PR szövegeket.

[ Szerkesztve ]

(#9720) themebuilder válasza Dave™ (#9719) üzenetére


themebuilder
senior tag

Kíváncsi lennék egy EX300, CX400-II összevetésre, hogy hogy teljesít a Sony élesben. Tudsz ilyen tesztet linkelni?

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9721) #91574272 válasza Dave™ (#9719) üzenetére


#91574272
törölt tag

Viszont egy valami aggaszt a Sony-val kapcsolatosan, mégpedig a kábele. Több helyen is olvastam, hogy nem a legjobb, nem tudom ebből mi igaz... Annyit viszont tudok, hogy nem szoktam kímélni a fülhallgatót, nem szoktam sokat törődni az elrakásukkal. Kb. kiveszem és begyűröm a zsebembe ha nincs rá szükség. (Tudom nem a legjobb megoldás, de ez a leggyorsabb.) És a hangzás után a legfőbb szempont a tartósság számomra.

(#9722) Dave™ válasza themebuilder (#9720) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem tudok. Olyanokról olvastam, akik elég sokat próbáltak már (ha jól emlékszem a head-fi fórumokon olvastam elég sokat végig), és az EX300-at sem írták rossznak, de az 500-ast nagyon magasztalták, egyedül a kábelét szidták. Technikailag a Sony megoldása jóval összetettebb, mint egy CX400II, ahol a "füleddel szemben" van egy kicsi hangszóró és kész. Na de keresek róla tesztet, bár nem téged akarlak meggyőzni, hanem csak a köz javát szolgálandó :D

#9721: a kábel dolgot sok helyen írják, és az EX82-k közül is rengetegnek megtört a kábele ilyen vagy olyan okból, elég vékonyak szoktak lenni a Sony kábelek sajnos. Kábel szempontból egy Sennheiser CX egészen biztosan jobb választás. Persze csak akkor, ha eredeti.

[ Szerkesztve ]

(#9723) themebuilder válasza Dave™ (#9722) üzenetére


themebuilder
senior tag

Ettől kell hanyatt esni? :)

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9724) ludsimon


ludsimon
veterán

Esetleg van valaki aki rendelkezik az XB40EX-el?
Vagy tud valaki valami tesztet róla?
Nagyon szimpatikus lett és olvastam egy helyen, hogy az én felhallgatóm(XB-300) nagy testvérének(XB-500) a tulajdonságaival bír.

undefined

(#9725) Dave™ válasza themebuilder (#9723) üzenetére


Dave™
nagyúr

Igen, a kétszer akkora átmérőjű hangszórótól, meg a "ház" kialakításától (több rétegen keresztül jut el a hang a "kijáratig").

Itt az első kommentet érdemes végigolvasni.

(#9726) themebuilder válasza Dave™ (#9725) üzenetére


themebuilder
senior tag

A Sony ezért az elgondolásért EISA Díjat mégse érdemelt. :)

Engem egy vagy több fej-fej melletti korrekt, független (nem részlehajló) teszt érdekel elsősorban, mert ez így egymagában nem ér (jelent) sokat.

Nagyon elfogult vagy ha Sony-ról van szó. A Sony nem kimondottan csak fej és a fülhallgatókra élezi ki magát. A Sennheiser pont ezért jelentősen versenyképesebb ezen a téren ezt a tényt be kell látnod neked is.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9727) riam válasza #91574272 (#9721) üzenetére


riam
tag

Most nyűvöm a 3. sony ex85-t. Az első két évig bírta, a másodiknak kb egy év után (szerencsére éppen a gari lejárta előtt) tört meg a kábele (ugyanott mint az elsőnek), a harmadik még csak néhány hónapos. Azt hozzá kell tennem, hogy sosem hordtam tokba, szinte egész nap a nyakamban lóg, még a munkahelyemen is, vagy csak begyűröm a táskámba... szóval használva van rendesen. Ennek viszont XB40EX [link] nagyon komolynak tűnik a kábelezése, és a hangjáról is jókat olvastam. Az egyetlen ok, amiért mégis inkább újra ex85-m lett, az hogy arról biztosan tudom hogy nagyon kényelmes is. A régebbi sony-k vezetékét tényleg nagyon sokan szídják, de tudtommal az újak már tartósabbak.

(#9728) Veron


Veron
őstag

Hi!
gyaloglás közben, ha a Crative EP 630 a ruhához ér -márpedig hozzáér- egyből meghall mindent az ember, minden zaj behallatszik. ezzel lehet kezdeni valamit?minden EP 360 ilyen?
üdv,
Veron

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#9729) Dave™ válasza themebuilder (#9726) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ha nem kap valaki valamiért EISA díjat, az már rögtön szar?

Alig van valamiből fej-fej melletti teszt, tekintettel arra, hogy rengeteg gyártó van, a legtöbbjük hatalmas palettával. Számold ki a kombinációs lehetőségeket. Ha lenne teszt sem érne semmit, mert egy teszt nem sokat ér önmagában, többet kellene összehasonlítani a szubjektivitás miatt.

Én vagyok elfogult? :DDD Nekem van mindkettő, és a CX400-al az EX82 egy árkategória, mégis utóbbi szól jobban. Viszont vannak hibái, amik a Sennheiserben nincsenek meg, tehát közel sem tökéletes az sem. És mit számít, hogy a Sony sok mindent gyárt? A Sennheiser meg hiába van arra specializálódva (bár in-ear-re nagyon nincs specializálódva, kivéve az alsó szegmenst), ha nincs semmi megoldásuk a középkategóriára, és még egy armatúrás fülest sem tudtak összehozni 2010-re. Elég szégyen egy ekkora névnek, ha már erre van specializálódva, nem? Szóval bocs, de nem látom be, mert ezek nem objektív tények, csak szerinted. A Sennheiser olyan nagyon maradandót még nem alkotott in-ear téren, szóval nem kell tőle elájulni. A Sony is messze van a legjobbaktól, viszont ár/teljesítmény arányban többet ajánl, mint a Sennheiser CX-ek. A Sennheiser elsősorban a nevéből él, a CX-es fülesei egyáltalán nem kiemelkedőek. A fejhallgatók annál inkább (az is van).

#9730: Az EX82 sem :D

[ Szerkesztve ]

(#9730) themebuilder válasza Veron (#9728) üzenetére


themebuilder
senior tag

Azzal sajnos nem nagyon. Maximum bekened gumiápolóval, de szerintem az se segít szinte semmit.

Dave™ A CX 400 nem egy mai darab.

"CX-es fülesei egyáltalán nem kiemelkedőek." De azért ennek ellenére rengeteg tesztet lehet olvasni amik ezt az állításodat cáfolják.

Armatúrásat szerinted kötelező gyártani, és enélkül nem is létezik a világ :U

A Sennheiser 6 évtized alatt bőven tett maradandót az asztalra.
Kezdem már azt hinni, hogy hazai Sony marketinges vagy...

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9731) riam válasza themebuilder (#9726) üzenetére


riam
tag

Talán nem zavarna hogy ilyeneket írsz, ha nem tudnám hogy sennheiser fülhallgatókat árulsz itt az apróban. Így kicsit furcsának találom hogy pont Te beszélsz részrehajlásról.
Lehet hogy én is elfogult vagyok a sony-val szemben, de legalább érdek nélkül... Bocsi :U

(#9732) Dave™ válasza themebuilder (#9730) üzenetére


Dave™
nagyúr

Hozzák a kötelezőt, na bumm. Viszont továbbra is csak az alsókategóriát képviselik, és rendszerint ehhez is viszonyítják értékelésnél. Amikor pl. egy CX400 II excellent minősítést kap hangminőség szempontjából, akkor nyilván nem egy etymotic-al, Shure-al van összemérve, mert akkor nem maradna rájuk jelző. Az alsó kategóriában ez megfelelő szint, bár vannak hiányosságai. Ugyanilyen áron az EX300 sokkal több teret és dinamikát kínál. Az EX500 meg már átcsúszik középre, alig drágábban.

Nem kötelező, de a profik mind gyártanak, talán nem véletlenül. Sokkal jobban, nagyobb részletességgel lehet visszaadni egy-egy frekvenciatartományt egy-egy armatúra hangszóróval, mint egy hagyományossal. A valódi in-ear monitor armatúrás felépítésű. A Sennheiser erre még nem jött rá. Létezik enélkül is világ, csak in-ear felsőkategória nem :DDD

A Sennheiser 6 évtizede hogy jön ide, amikor 5 éve van in-ear fülesük? Ezen a területen max ennyi tapasztalatuk lehet, sőt, mivel a CX300 OEM volt, még ennyi sem. Hangszórót terveztek előtte is persze, csak nem ekkora méretben és nem ilyen célra. De ez totál parttalan vita, fent van a Sennheiser szemüveg, ami még csak nem is hiteles eladóként.

Igen, és kemény százalékot kapok minden megtérített lélekért! A tiédre a dolog nehézsége miatt 10x szorzót ígért a cég, szóval ha beadod a derekad, felezhetünk :D

[ Szerkesztve ]

(#9733) krisztianAMG


krisztianAMG
senior tag

Mivel itt a fórumban sok-sok jót olvastam a CX300 II-ről,ez mellet döntöttem. A környék összes boltját bejártam,h megérdeklődjem menyiért is van nálunk... A Sennheiser név hallatán mindenki a fejét csóválta,h ők ilyennel nem foglalkoznak. Aztán az egyik boltban felvilágosított az eladó,h ez nálunk eladhatatlan... Szinte mindenki a pár eurós cuccokat veszi. De szerencsére azt is megigérte,h utánanéz,h ki a beszálító Szlovákia részére és megérdeklődi az árat,úgyh jövő héten már lehet,h úton lesz az új fülesem :)

(#9734) themebuilder válasza Dave™ (#9732) üzenetére


themebuilder
senior tag

Konkrétan melyik Shure-ra gondolsz ami 13eFt-ból kikerül hivatalosan Magyarországon és melyik Etymotic-ra?

Sennheiser CX 400-II Precision

krisztianAMG jól döntöttél szerintem ;)

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9735) Dave™ válasza themebuilder (#9730) üzenetére


Dave™
nagyúr

De figyelj már, igazán megpróbálhatnál egy Sony EX82/85/90/300/500 közül akármelyiket, mert akkor legalább úgy favorizálnád vele szemben a CX-eket, hogy hallottad már. Amíg nem hallottad, addig max. találgatsz. A CX400 és az EX82 nagyjából egy évjárat, egy árkategória, szóval szerintem objektív az összehasonlításom. Ráadásul az EX500-ba elég sok fejlesztés került a 82-essel szemben, nem csak egy hangszórót cseréltek, mint a CX400->CX400II váltásnál.

#9734: egy szóval sem mondtam, hogy ennyibe kerülnek. Félreértetted (ne csak olvass, értelmezz is): ha egy 13 ezres Sennheiser excellent, akkor kinek kell egy 100 ezres Shure? Ezzel próbáltam szemléltetni, hogy az max az alsó szegmensben lehet excellent, egyébiránt nagyon sok mindenbe bele lehetne kötni. Ezért baromság a Natural Sound. Ha tényleg Natural Sound lenne, monitorozásra is használható lenne, de nyilván nem ennyire kiegyensúlyozott a hangképe. Légyszíves ne forgasd ki többé a szavaimat, azt nem szoktam szeretni :)

Ne legyél türelmetlen, le is kellett gépelni :D Ha olyat is belelátsz, ami nincs ott, arról nem én tehetek.

#9736: nem értelmetlen, mert vannak objektív tények is, bár a sok PR szöveg közt elvesznek.

[ Szerkesztve ]

(#9736) KeNTaGoN


KeNTaGoN
tag

ertelmetlen vita. aki a Sony-t szereti, legyen boldog a Sony fulesevel, aki meg AKG parti, az hasznalja azt. ezen sztem kar vitazni...

www.partyfoto.tk Fülhallgatók és egyéb kütyük javítása, építése itt: ►► http://hirdeteseim.tk/ ◄◄ → http://bit.ly/fulhallgatok_javitasa ← Privát üzit írj, hamarabb észre veszem!

(#9737) themebuilder válasza Dave™ (#9735) üzenetére


themebuilder
senior tag

Erre válaszolj inkább! :U

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9738) themebuilder válasza Dave™ (#9735) üzenetére


themebuilder
senior tag

"CX-es fülesei egyáltalán nem kiemelkedőek." De azért ennek ellenére rengeteg tesztet lehet olvasni amik ezt az állításodat cáfolják.
->
Amikor pl. egy CX400 II excellent minősítést kap hangminőség szempontjából, akkor nyilván nem egy etymotic-al, Shure-al van összemérve,
->
Konkrétan melyik Shure-ra gondolsz ami 13eFt-ból kikerül hivatalosan Magyarországon és melyik Etymotic-ra?

Semmi értelme kijelenteni, hogy a drágább fülesekkel összehasonlítva a CX széria nem kiemelkedő és ezért leminősíteni.
Az egy kategóriában és hasonló árban lévőket már annál inkább van értelme összehasonlítani.
Az szinte nagyrészt egyértelműnek vehető, hogy a jelentősen drágább termék valamivel jobb is, mint az olcsóbb.

Sony MDR-EX300 vs Sennheiser CX 400-II Precision összehasonlítás, teszt érdekelne továbbra is, azért, mert azt állítottad a Sony hangképe/hangzása jobb a mint a Sennheiser-é.
Kíváncsi vagyok melyiket hozzák ki a külföldi oldalak összességében jobbnak.
Itthon kb 1000Ft-al kerül többe a Sony.

105dB vs 114dB
Frequency: 17-22000Hz vs 5-24000Hz

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9739) hibavissza válasza Dave™ (#9735) üzenetére


hibavissza
veterán

ha már termékeket ajánlgatsz, legalább az árkategóriákat ne keverd. még jó hogy egy 25 ezres füles jobb mint egy 14 ezres....ezen mi a nem nyilvánvaló? ennek semmi köze a terméken található márkajelzéshez.....arról már nem is beszélek, hogy a minimum, hogy egy adott termék használható legyen és ez manapság (kb. 15 éve) nem mondható el a sony termékeiről sajnos....eltörik a kábel...röhej...azé vegyé szonit....muhaha...me...me...jobban szól egy picit....muhaha :DDD

arról nem is beszélve, hogy a gagyi alaplapi vagy ájfon hanghoz (128!!! Mb/s me netrő gyütt) minek is egy sure?

[ Szerkesztve ]

(#9740) themebuilder válasza themebuilder (#9738) üzenetére


themebuilder
senior tag

Helyesen:

Sony MDR-EX300
105dB
5-24000Hz

vs

Sennheiser CX 400-II Precision
114dB
17-22000Hz

hibavissza :R így nem mertem leírni, mert 1 hét üzletrontás lett volna a jutalmam tőle

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9741) Krisztian101


Krisztian101
tag

Sztem feleslegesen megy a vita Sennheiser Vs Sony között.
1. Egyiknél sem felsőkategóriás termékről van szó!
2. Ár/teljesítmény arányában teljesen megfelel mindkét gyártó minősége a havi fizetésből élőknek csúnyán mondva "parasztoknak" szebben átlagembereknek.
3. Mindkettő gyártó termékénél van előny/hátrány!

Itt egy LINK érdemes megnézni!

Tényleg hagyjátok már abba, inkább tapasztalatokat kéne írni meg tanácsokat, én is ezt tettem és segítettem másnak, LINK pedig nem vagyok egy nagy szaki és jólesett, hogy segíthettem...dehát nem ez lenne a lényege a fórumnak: Milyen FÜLhallgatót?

Tanács: rendezzétek soraitokat priviben!

(#9742) Dave™ válasza themebuilder (#9738) üzenetére


Dave™
nagyúr

Na de remélem érzed is az ellentmondást: natural sound. Az Etymotic ER4-ről elhiszem, egy ahhoz képest gagyi CX400II-ről viszont nem igazán. Szóval hiába excellent, csak legalul. Nem is akarom én összehasonlítani egy SE530-al, csak a natural sound meg az erre való izgulás nem kicsit félrevezető. Az excellent-et meg a helyén kell kezelni. Amúgy szerintem a technológiai különbségből adódóan az EX82 is szebben szól, mint a CX400II, de egyébként az EX300 az olcsóbb árgép szerint (11,5k, míg a CX400II 13k+). Most az ilyen-olyan mókás forrású aprókat ne vegyük ide :DDD Rendes bolti számla garancia.

Tesztet kreálni nem tudok sajnos, nézd meg egy EX8X/90/300/500-al ha érdekel, az legalább tuti saját tapasztalat lesz. De vigyázz ha veszel, ne az ebayről tedd, mert tele van hamisítványokkal :DDD

#9741: szerintem ez teljesen on. De nem akarom hogy erről szóljon az egész, nálam érv és tapasztalat is volt, a másik oldalon meg leginkább bemásolt PR. Na de részemről az utolsó hsz ebben a témában. Privátot sajnos nem tud nekem írni, technikai okokból kifolyólag :DDD

#9743: ha Shure-ra gondolsz sure alatt, akkor nem véletlen, hogy felmerült referenciaként. Ha valaki minimal zajtengert hallgat 64kbit/s-es wma-ba kódolva, akkor nyilván mindegy mivel hallgatja, de ha minőségi tömörítésűt és forrásút, akkor érezhető különbség lesz a Paff a bűvös sárkány, Tiesto vol. 1001, Vivaldinál és minden egyébnél is. Akinek a mérhetetlen eltúlzott basszus a lényeg, arra azt mondanám, hogy szimplán igénytelen, oda bármi jó, ami dübörög. De azért a legjobb választás a kiegyensúlyozott hangkép szokott lenni, ebben pedig az SE530 elég jó, az ER4 sem kevésbé.

[ Szerkesztve ]

(#9743) hibavissza


hibavissza
veterán

bocs a dupláért, de feltűnt, hogy a kérdezőtől soha semelyik okos meg nem kérdezné, miről hallgat és milyen zenét....de a sure az kell mint egy falat kenyér! :W

(#9744) themebuilder válasza Dave™ (#9742) üzenetére


themebuilder
senior tag

Erre én is mondok valamit:
Etymotic ER4-nél meg a Ultimate Ears Triple Fi 10 vi a jobb és hozzá képest egy gagyi az ER4.
Igencsak elkanyarodtunk attól, hogy vajon miért is jobb a Sony a 15eFt alatti fülhallgatók piacán.

Összevisszaságot vélek felfedezni amiket írsz. Nehezen kötődnek egymáshoz a hozzáoszlásaid.

Gyakran vásárolsz e-Bayről azért írod az ott tapasztaltakat?

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9745) Dave™ válasza hibavissza (#9739) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az EX300 olcsóbb, mint a CX400II, közvetlen összehasonlításban erről volt szó. Az 500 csak nálunk ennyire drága, az angol amazonról jóval olcsóbb, de itthon sem 25, csak 21. Amúgy nyugodtan hozzávehetünk egy 21 ezres CX-et, mernék fogadni a Sony-ra. 15 éve nem használhatóak a Sony termékek? Ez is muhaha :D Ha vigyázol rá, nem törik, ennyire egyszerű.

arról nem is beszélve, hogy a gagyi alaplapi vagy ájfon hanghoz (128!!! Mb/s me netrő gyütt) minek is egy sure?

Ezt most nem értem. In-eart nem szgépre kötve hallgatnak többnyire, ha igen, és monitor céllal, nem az alaplapi csatlakozóra fogják kötni. iphone megint nem a hangminőségről híres, de vannak lejátszók, amik igen. 128Mbit/s az már kiváló tömörítés lenne ha létezne, több, mint a DVD-Audio vagy bármi, tehát csak analóg forrásról, pl. Vinylről hozható össze, de sajnos nincs ilyen kodek, ami elbírná :D Ha 128kbit-re gondoltál, az ma már leginkább csak papíron létezik, letölteni is mindenhol VBR-t (jellemzően V2) lehet, ami azért másfélszer annyi. De látom szakértő vagy a témában, inkább nem is vitatkozom veled :D

#9744:

Erre én is mondok valamit:
Etymotic ER4-nél meg a Ultimate Ears Triple Fi 10 vi a jobb és hozzá képest egy gagyi az ER4.
Igencsak elkanyarodtunk attól, hogy vajon miért is jobb a Sony a 15eFt alatti fülhallgatók piacán.

Összevisszaságot vélek felfedezni amiket írsz. Nehezen kötődnek egymáshoz a hozzáoszlásaid.

Gyakran vásárolsz e-Bayről azért írod az ott tapasztaltakat?

Elmondtam neked miért jobb a Sony a 15 ezres kategóriában, csak nem figyeltél. De akkor még egyszer: nem egy 7-8 millis átmérőjű hangszórót használnak, ami közvetlenül van ráirányítva a hallójáratodra, hanem egy 13,5mm-est, ami dinamikában csúnyán elveri a kisebbet, ráadásul a kialakításnak köszönhetően jóval nagyobb lesz a tér érzet is. Ez a titka az összes hasonló Sony fülesnek, jóval nagyobb hangszórót szűkít le in-ear méretre.

Nem, ritkán vásárolok, mert én okos ember vagyok, aki nem a saját hibáiból, hanem máséiból tanul. Sokat olvasok, így kiszűröm a hibaforrásokat. Pl. a linkelt head-fi fórumon valaki szentül meg volt győződve, hogy az olcsó ebayes EX300-a eredeti. Aztán be kellett látnia, hogy mégsem. Sokan eljutnak idáig, de sokan leragadnak ott, hogy megkapják a terméket, ránézésre oké, és megy a pozitív értékelés.

[ Szerkesztve ]

(#9749) #91574272 válasza Dave™ (#9747) üzenetére


#91574272
törölt tag

Egyébként az EX500 megéri a felárat az EX300-hoz képest?

(#9750) Veron válasza themebuilder (#9730) üzenetére


Veron
őstag

más füles nem csinálja ezt, ez a Crea sajátossága, vagy minden hasonló füles ilyen?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.