Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) picur220 válasza chubii (#8249) üzenetére


picur220
veterán

A 350-es újabb, és lehet, hogy ezáltal jobb is, én azt választanám.

(#8252) XSiGma


XSiGma
aktív tag

Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy ebayes usa-ból küldött cx300 II 23$-ért mennyire lehet gyanús eredetiség szempontjából?Konkrétan ez: [link]

(#8253) XSiGma válasza XSiGma (#8252) üzenetére


XSiGma
aktív tag

Illetve annyival toldanám meg a kérdést,hogy szerintetek ez? [link]

[ Szerkesztve ]

(#8254) jubilleum válasza vili13 (#8238) üzenetére


jubilleum
senior tag

ez már alulról súrolja a 19ezret..
mivel tud ez többet mint a 8-9ezres Sennheiserek?

(#8255) jubilleum válasza XSiGma (#8252) üzenetére


jubilleum
senior tag

ilyenkor érdemes a feedback-re hagyatkozni...
bár tényleg olcsó...
(lehet hogy nekem is onnan kéne rendelnem cx550-II)
de igazából nem tudom hogy működik vám, és hasonló adófajták amik megnövelik az árát..

(#8256) picur220 válasza XSiGma (#8252) üzenetére


picur220
veterán

Nézd meg a fake vs geuine teszteket, és hasonlítsd össze a tied az eredetivel.

(#8257) vili13 válasza jubilleum (#8254) üzenetére


vili13
őstag

Egyrészt érezhetően jobban szól azoknál, másrészt jelenleg ezt az egy típust gyártják rövid kábellel.

(#8258) jubilleum válasza vili13 (#8257) üzenetére


jubilleum
senior tag

egyszer kipróbáltam egy olyan fülest, a haveromnak volt olyan, pontosan nem tudom milyen volt az is hatalmas ugrás volt az én fülesemhez képest, de akkor milyen lehet ez? :C

[ Szerkesztve ]

(#8259) chubii válasza picur220 (#8251) üzenetére


chubii
senior tag

köszi szépen ! :R
Valószínű,hogy akkor a cx350-II lesz

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#8260) picur220 válasza chubii (#8259) üzenetére


picur220
veterán

Nincsmit! Remélem tetszeni fog! :D

(#8261) sniper elite


sniper elite
senior tag

Sziasztok!

Lenne nekem egy ipodom, amit elég sok helyen használok, kondi,meló,utca stb... eddig 5 fülhallgató ment tönkre különféle okok miatt, keresnék egy nagyon profi nagyon masszív és nagyon jól hangzó márkás fülest, nem nagyon ismerem őket, ezért várnék ötleteket.

(#8262) Bavid


Bavid
senior tag

Sziasztok! Fülhallgatót keresek max 10e-ig.
Kritériumok: minőségi strapa legyen. Jól nézzen ki és fehér színű legyen!
Köszi előre is a segítséget.

(#8263) M3nyus


M3nyus
aktív tag

Sziasztok

Nézegettem Ultimate Ears füleseket, és az oldal szerint a Ultimate Ears TripleFi 10vi 420 dolcsi, de ebayen 180 dollár körül vannak, hogyvanez? :F
Volt egy sennheiser ie 7 es fülesem, de nemnyerte el tetszésemet, igy eladtam, valami jobbat keresnék nála.

Én vagyok M3nyus!

(#8264) ADAM1337 válasza sniper elite (#8261) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Agybadugós sony illetve akg-t próbáltál már ?
Nekem a sony eddig elég strapabíró.

(#8265) sniper elite válasza ADAM1337 (#8264) üzenetére


sniper elite
senior tag

Még nem, milyen típust használsz pontosan?

(#8266) sniper elite


sniper elite
senior tag

Végül rendeltem egy Sennheiser CX 550 Style II Premium Metal fülest, remélem beválik.

(#8267) Lewzke


Lewzke
őstag

Szerintetek a Sennheiser CX 550 megfelel klasszikus , illetve jazz-re ? Ha nem akkor tudtok hasonló árfekvésűt amely megfelel az én zenei ízlésemnek ? Nagyon fontos , hogy ne legyen mélykiemelése és részletességben se legyen túl gyenge. (Sansa Clip+ mellé tervezem)

(#8268) Madwe


Madwe
nagyúr

Sziasztok, egy Klipsch Image S4it tervezek venni az iphoneomhoz, valakinek valami tapasztalat vele? Főleg az érdekelne, hogy mennyire strapabiró, mennyire veszi fel a zajt a kábele mmint a suhogást és persze h milyen a hangképe szerintetek? Mélyei, magasai ésatöbbi... Olvastam reviewkat mielött vki beszólna h jérjak utána, ezért is esett erre a választásom, de ezekre vagy nem találtam még választ, vagy van amiből csak szimplán érdekelne a ti véleményetek is...
Esetleg vmi más alternativát tudtok még javasolni ami jobb lenne? Árban lehet felette is akár 2xese is, a lényeg h birja a strapát ne zizegjen és a énzért a legszebb hangzást kapjam:D na meg a mic plusz 3 gomb persze kell h legyen rajta...

(#8269) picur220 válasza ADAM1337 (#8264) üzenetére


picur220
veterán

Az AKG-k nem strapabíróak, tanúsíthatom. Legalábbis a K330 biztosan nem az, az olcsóbbaknak meg gondolom még szarabb kábele van.

(#8270) picur220 válasza Lewzke (#8267) üzenetére


picur220
veterán

Megfelel. Mélykiemelése külön csak az IE8-nak van, a többi azt a hangot adja, amit a forrásból kap. Te meg max majd EQ-zol lefelé a mélyből egy kicsit.

(#8271) Lewzke válasza picur220 (#8270) üzenetére


Lewzke
őstag

Értem de nekem már egy egyszerű Creative vagy a szutyok SE mélyei is túlzottnak tűntek . De meglehet , hogy feljebb lépek és veszek egy UE Super.fi 3-at amely tényleg kifejezetten klasszikus és jazz-re ajánlott darab.

(#8272) picur220 válasza Lewzke (#8271) üzenetére


picur220
veterán

Ha armatúrás, akkor valóban az! Nem tudom, pontosan mely típusok ilyenek, ezt majd a többi kolléga megmondja!
De ahhoz tényleg feljebb kell menni...

(#8273) Bavid


Bavid
senior tag

Na, kinéztem magamnak egy cx500-at e-bayen csak nemtudom merjem e megrendelni. Ez lenne az. Vagy ez. bár kb csak az eladó nevében különbznek...

(#8274) picur220 válasza Bavid (#8273) üzenetére


picur220
veterán

A tizenhat dollcsi kicsit gyanús, na meg a képekre rásütött .com.cn végződésű domain. (kínai). Mennyi ezeknek a postaköltsége?

(#8275) Bavid válasza picur220 (#8274) üzenetére


Bavid
senior tag

Ingyenes elvileg, de 25-30 nap:D engem a 99.4% Positive feedback győzöget, de nemtudom higyjek-e neki..

(#8276) chubii


chubii
senior tag

Na megvan a cx350-II-m . Elsőre hallgatásra nem tűnik rossznak,elég jól szól. Remélem,hogy ha bejáratódik ,akkor még jobban fog szólni :))

picur220 : Köszönöm a segítségedet:R

ui.: Ez a burn-in úgy működik,hogy letöltöm a zenefájlt (pink ,white noise.....) és csak hagyom, hogy a fülhallgatóban szóljon több órán át??És melyik hang melyik hangtartományt járatja be??Még sosem csináltam ilyet,úgyhogy nem nagyon vagyok benne járatos, de egy kicsit visszaolvastam azért. :)

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#8277) picur220 válasza Bavid (#8275) üzenetére


picur220
veterán

ha sok feedback van, és annka a 9,4% pozitív, akkor jó. Úgyis kiteszik azokat, akik csalnak. Na meg a Paypal...:D

(#8278) picur220 válasza chubii (#8276) üzenetére


picur220
veterán

A fehérzaj olyan, hangtechnikában használatos véletlenszerű zaj, amire igaz az, hogy a teljes vizsgált frekvenciatartományban (emberi érzékelő esetén 20Hz – 20 kHz) a hangnyomásszintje állandó.
Rózsaszín zajnak nevezik az olyan zajt, melynek hangnyomásszintje a frekvenciával fordítva arányosan esik, és az olyat is, melynek a hangnyomásszintje a frekvencia négyzetével fordítottan arányosan esik.

Forrás: Wikipedia

[ Szerkesztve ]

(#8279) Blindness válasza Bavid (#8275) üzenetére


Blindness
csendes tag

Én azt mondanám, hogy hamis. Nem hiszem, hogy vannak akkora csodák, hogy egy jelenleg 20K-ért kapható fülest 3300-ért meg lehet kapni postával a Föld túloldaláról. Szerintem ennyibe kerül egy eredeti gyártási költsége.

99.4% feedback egyébknét E-bayen kb. csak középszerűnek számít.

Szerk.: Hehe, a két negatív visszajelzése az eladónak pont a CX500 miatt van.
"It's totally Fake! Buyer: maxsan2009 ( 1 ) Nov-21-09 05:06
Brand-new Sennheiser CX500 In Ear Earphones Earbuds (#170398406064) US $17.99"

[ Szerkesztve ]

Confusion will be my epitaph...

(#8280) Bavid válasza Blindness (#8279) üzenetére


Bavid
senior tag

Viszont 37 pozitív értékelés a senheiser cx500-ra! Mindegy van egy kis online zsém pókerből, rendelek egyet aztán meglátjuk.

(#8281) Falconer válasza Bavid (#8280) üzenetére


Falconer
aktív tag

Gyártási költség az pár száz forint, anyag benne az nulla, a technika szintén (csak fejlesztési költség volt, de az már rég bejött), és a kínaiak egyébként is megcsinálnak mindent bagóért. A fake gyártási költsége is ugyanannyi mint az igazié, csak szar benne a drive.

Gondoljatok bele, mennyi minden kütyüt lehet venni 3k-ért amiben sokkal több anyag van, és sokkal bonyolultabb. Pl lézer egér, USBs wifi adapter, és még sorolhatnám. Elképesztően nagy az árrés a fülhallgatókon.

Ennek ellenére egy komolyabb összegben mernék veled fogadni, hogy fake. Sok idióta amcsi meg hasonló emberek benyalnak mindent.

Én még egyik fórumon sem olvastam olyat, hogy ennyiért szereztek volna eredetit. A legolcsóbb ha jól emlékszem 30 dollár volt, de az is valami kiárusítás féle volt.

(#8282) possibly83


possibly83
csendes tag

Hello mindenki!

A véleményetekre lennék kíváncsi. Volt egy sony mp4 lejátszóm mdr EX85 fülhallgatóval, teljesen meg voltam elégedve a hangzásával. (ezt csak mint hasonlítási alapot írom)

Most ezt eladtam és vettem egy nokia 5530-at, ami a saját fülhallgatójával, hááát nem szól túl szépen hogy diplomatikus legyek. Kipróbáltam még a sony lejátszóm fülhallgatójával, azzal kimondottan okés volt de most nem szeretnék erre 13.000 forintot költeni, illetve tudom hogy ennek a sonynak a kábele nem túl jó minőségű.
a kérdés hogy szerintetek milyen fülhallgatót vegyek a telefonhoz.
Külföldi honlapokon a sennheiser cx-300-at és a creative EP-630-at ajánlották a nokia zenemobilokhoz. Ti mit gondoltok? Várom a tippeket, kösz előre is.

(#8283) Falconer válasza possibly83 (#8282) üzenetére


Falconer
aktív tag

CX400-II vagy CX500, 8k körül van itt a PHn zsír újan.

(#8284) picur220 válasza possibly83 (#8282) üzenetére


picur220
veterán

Ha külföldről rendelsz, akkor mindenképp paypallal fizess! Ugyanis ha nem jó, akkor "csak" a postaköltséget bukod, a pénzed visszajön!
Szerintem a legjobb, ha innen a PH-ról veszel Cartmanestől Sennheiser CX300-II-t, CX500-at, vagy CX400-II-t; vagy Bigbarnitól/Joe bácsitól AKG K324P-t, K330-at, K340-et.

A legtöbb embernek az első IEM-je a Sennheiser CX300 volt, azért ajánlják, mert némelyek semmi mást nem hallgattak.

(#8285) attika89


attika89
senior tag

Meg tudnátok nekem mondani, hogy használt Sennheiser CX95-ök kb mennyiért mennek?
Szerintem az enyém hamarosan eladó lesz...

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#8286) picur220 válasza attika89 (#8285) üzenetére


picur220
veterán

7-8k ha jó állapotban van. De inkább 7.

(#8287) attika89 válasza picur220 (#8286) üzenetére


attika89
senior tag

Az nagyon jó!
Köszönöm szépen! :R

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#8288) sniper elite


sniper elite
senior tag

Ma megjött az Amazonról rendelt Sennheiser CX 550 Style II - Premium Metal fülesem, nagyon jól szól, eddig talán legjobb ami volt. Pár nap alatt ideért, szóval megéri onnan fülhallgatót venni szerintem mindenkinek!

(#8289) picur220 válasza sniper elite (#8288) üzenetére


picur220
veterán

Mennyi volt a postaköltség? Közvetlen az Amazontól vetted, vagy 3rd partytól?

(#8290) sniper elite válasza picur220 (#8289) üzenetére


sniper elite
senior tag

Közvetlenül az amazontól a postaköltség £5.21 volt, azt hittem hét közepe vége felé érhet ide, de érdekes nagyon gyorsan meghozták hiánytalanul,

(#8291) picur220 válasza sniper elite (#8290) üzenetére


picur220
veterán

Az nem is olyan sok. A honlapon több van...

(#8292) sniper elite válasza picur220 (#8291) üzenetére


sniper elite
senior tag

Amit küldtek emailben onnan vettem, ott ennyi volt, most nem számítottam ki de végül is kb annyi mint itthon a futár. Így is hamar és olcsóbban megkaptam a fülest mint itthon.

(#8293) Falconer válasza sniper elite (#8292) üzenetére


Falconer
aktív tag

Mennyibe fájt össz.?

(#8294) Kleroo


Kleroo
veterán

Sziasztok!
Nekem az az infóm,hogy a cx300II-ban ugyanaz a driver van mint a cx500-ban,és kb ugyanúgy szól.
Volt eddig cx300am,és cx500(eltűnt).Nem volt közöttük ordenáré különbség.
Szóval van itt tapasztalata valakinek?mert visszaolvasva csak teszlinkeléseket láttam,de azokban nem hiszek,hanem egy user tapasztalatában inkább ;)
cx300II-at 5500ért kapnék, cx500at 7500ért.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#8295) picur220 válasza Kleroo (#8294) üzenetére


picur220
veterán

Mégis hol olvastad ezt?:DDD

(#8296) Kleroo válasza picur220 (#8295) üzenetére


Kleroo
veterán

Mi bizonyítja hogy nem? :)
Egy megbízható embertől tudom,aki jártas a sennheiser fülesekben.
Sztem van benne ráció. A cx500 kifutó széria.PH-n kívül máshol kb nem is találkozom vele.
A cx300II pedig szintén nem hiszem hogy hosszú életű lenne,hisz maga a cx300név már régi,és max 1 rókabőrre elég. Így a megmaradt cx500 drivereket a cx300 nevével jó áron el tudják adni, s nem kell hozzá adni a sok kiegészítőt/featuret.
De mindenki jól jár így :)
Én azértis tudom elképzelni,mert a cx500 és 300 között csak kis különbségek voltak(sőt...)
Bár ano megállapítottam,hogy én vmi extra cx300asra tettem szert,mert haver 2,5mm-es cx300-a rosszabbul szól. mintha egy másik,gyengébb típus lenne(egyik sem fake,szaküzletbl vannak)

Na mindegy. jól el elmélkedtem :)

Valakinek van cx300vs cx300II
vagy cx300II vs cx500 tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#8297) Falconer válasza Kleroo (#8296) üzenetére


Falconer
aktív tag

vagy cx300II vs cx500 tapasztalata?
Nincs, de lesz, mert öcsémnek előbbi van, nekem meg utóbbi.

Nem gondolom, hogy ugyanaz lenne. Itt be van mérve műszerrel: Klikk Ennél pontosabban senki nem állapítja meg neked a dolgot, de valóban nagyon hasonló :)

A szakbolt dolog meg nem ér semmit. Vettem én már hamis cuccot nagy műszaki bolt láncban. Nézz utána neten, hogy minden info alapján stimmel e az eredetiség, nomeg a hangminőség, és ez után lehet kijelenteni, hogy eredeti.

Miért lennének megmaradt driverek? Nem birom elképzelni, hogy a drivert és a füles többi részét nem egyszerre egy számban gyártották volna.

(#8298) Kleroo válasza Falconer (#8297) üzenetére


Kleroo
veterán

Szakboltban hamisat? Nofene :S
A drivert nem biztos hogy a sennheiser gyártja.
A cx300-ét pl nem ő gyártotta.SZóval lehet külön raktáron.
De ebben is van igazság,hogy minek lenne több driver. De az is lehet hogy túl nagy falat lett a cx500 a sok +featurrel,és kevesen vették.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#8299) szakibá...


szakibá...
senior tag

Attól tartok, fölösleges ezeket a bogyókat tipusszám szerint összehasonlitani, lehet, hogy mindegyikbe ugyanaz a kinai gyártó szállitja a motorokat, és a gyártási szórás miatt szólnak kicsit eltérően. Ezt arra alapozom, hogy nekem három CX300-asom volt, más-más időpontban vásárolva, plusz egy AKG k324-es, ami rokongyerek. Ezek nagyon hasonlóan szóltak, de mindegyik egy picit másként. A legzavaróbb az, hogy a három CX300-as háromféleképpen szólt, tehát a szórás sokkal nagyobb, mint az elvárható lenne, lehet, hogy a nagyon kicsi méretek pontatalan gyártása miatt. A legvisitósabbat rögtön el is adtam. A legelső CX300-asnak még a gumidugó méretei is mások, mint a fiatalabbaknak. Mielőtt bárki kétkedne, mindegyik eredeti. Időnként meghallgatom a két CX-et és az AKG-t, majd sürgősen visszatérek a Sony ED21-hez, ami a sokéves kisérletezgetés során felhalmozódott fülhallgató mennyiségből hangzásban a legjobban közeliti meg a Sennheiser HD600-as fejhallgatómat, a nagyon picit hangsúlyos középtartománya ellenére bármeddig lehet hallgatni, a kis gumicsőr miatt kevésbé érzékeny a fülkagylóméretekre. [link] Egy baja van, hogy nyitott, nem zárja ki a külvilágot. A CX-ekkel az a bajom, hogy ha nem illeszkedik tökéletesen légmentesen, akkor iszonyúan sok lesz a magas, márpedig a legkisebb állkapocs mozgásra kimozdul. Ha sikerül benntartanom valahogy, akkor még mindig több a magas a kelleténél, de a szubbasszus annyira megnő, hogy számomra elviselhetetlen. Ennél még a Sony telefonhoz adott hasonlója is jobb, bár az meg kicsit mélyhiányos. Agybadugósak közül a Koss Spark plug a leglineárisabb számomra, feltéve, hogy nem eröltetem be teljesen, mert akkor annak is túlzott a mélye, viszont kicsit maszatosan szól és rossz a formája. Egyelőre maradok az ED21-nél, ha elmegyek otthonról.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#8300) picur220 válasza Falconer (#8297) üzenetére


picur220
veterán

Ebből az is kiderül, hogy a CX300-nak jobb mélye van, mint a CX300-II-nek. A magasai is jobbak ez alapján!:DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.