Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) picur220 válasza bwoay (#8146) üzenetére


picur220
veterán

Honnan szerezzek szilikoncsövet? Mellesleg hogyan tegyem rá?

Macilaci cikkjét elolvastam, meg fogom próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#8152) bwoay válasza picur220 (#8151) üzenetére


bwoay
nagyúr

innen, de akkor már vegyél az egész csapatnak :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#8153) Ati_X_321


Ati_X_321
aktív tag

Hahó

in ear monitort szeretnék 20-50eFt-s kategóriában, lényeg az ár/érték arány
érdekelnének külföldről rendelhető és itthon megvehető típusok is

denon 751-et nem tudjátok hogy lehetne amazon.com-ról rendelni? 99 USD-ért adnák, de ide nem küldik el.

hangzás: pontos, nem túlzó, erőlködésmentes mély, szép magas (hegedű, chello szépen szóljon rajta :))

fülesekre nem nagyon tudok vigyázni, úgyhogy valami nomális kábel kialakítás is jó lenne

[ Szerkesztve ]

(#8154) picur220 válasza bwoay (#8152) üzenetére


picur220
veterán

Nem lesz ez egy kicsit durva?:D

(#8155) picur220 válasza Ati_X_321 (#8153) üzenetére


picur220
veterán

Sennheiser IE8, UE Triple.fi-k (kicsit drágább), super.fi 5 pro. Shure armatúrások, konkrét típust a többiek majd mondanak:D
Az ue-k kábele cserélhető (triple.fi-nél biztosan)

[ Szerkesztve ]

(#8156) Ati_X_321 válasza picur220 (#8155) üzenetére


Ati_X_321
aktív tag

köszi a választ,
ie8-at nem nagyon ajánlották külföldön, túlságosan sok a basszus kiemelés:
[link]

(#8157) Solicidium válasza Ati_X_321 (#8156) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Ez így ebben a formában biztosan nem igaz, ha letekered rajta, akkor még kevés is. Ez max valami régebbi cx-re lehet igaz és abból indulnak ki az emberek.
Head-Fi-n nézz körül. Ha inkább a "csilingelőbb" füleseket keresed, akkor armatúrásakban gondolkodj talán. Az ie8-ról inkább az a közvélekedés, hogy az egyik legélvezetesebb hallgatni, viszont simán lehetnek területek, ahol nem veszi fel a versenyt az armatúrásokkal. De amennyiért itthon megkapod az ie8-t, annyiért nem kapsz "csúcs" armatúrásat sajnos. Egy a nem sok termék közül, ami itthon mjad feleannyiba kerül mint a tengerentúlon (USA). Nehéz döntés ez hallatlanban, az az egy biztos...

[ Szerkesztve ]

(#8158) Blindness válasza Ati_X_321 (#8156) üzenetére


Blindness
csendes tag

IE8-on (elvileg) állítható a basszus :U

Igen, közben más is megírta.

[ Szerkesztve ]

Confusion will be my epitaph...

(#8159) Ati_X_321 válasza Solicidium (#8157) üzenetére


Ati_X_321
aktív tag

köszi a választ,

tudtok olyan márkáról, amit 50k HUF környékén lehet külföldről rendelni, és itthon is lehet gariztatni? egyéb esetben nem mernék külföldről rendelni :S

ie8-at sok oldalon nem tartják valami nagyra, legtöbb helyen azt olvastam, hogy ennyi pénzért van jobb

(#8160) Solicidium válasza Ati_X_321 (#8159) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Hát olyan, amit itthon garizattani lehet... Nekem nem jut eszembe semmi ilyen. Talán Shure kapható itthon. Az ie8 meg kint 400-500usd és sokak szerint (hangsúlyozom, head-fi-ről) megéri azt az árat is (nemhogy az itthonit) az 500usd-s armatúrásakkal szemben is. Szóval nem tudom. Én ezt használom és "imádom", nekem azt adta, amire vágytam (komoly fejhallgató érzés az utcán és néha olyan nagy élvezet, hogy fülig ér a szám) más hasonló kategóriájút nem hallottam még. Ha van jobb 50k-ért, akkor az engem is érdekelne, mert adom is el ezt és veszem azt, szóval ha van konkrét típus, akkor megsozthatod velünk. :R

(#8161) mhorvat


mhorvat
senior tag

Beújítottam egy Sennheiser CX400 II-vel. Hamarosan írok róla, és végre válaszolok majd magamnak a Sony EX - Sennheiser CX összehasonlítással kapcsolatos kérdésemre. :K

(#8162) jabed válasza mhorvat (#8161) üzenetére


jabed
csendes tag

Hi!
Erre kivancsi vagyok, mert nekem egy sony mdr-ex85-osm van.
Tehat ki lett a gyoztes?

(#8163) ponti_ak válasza Ati_X_321 (#8159) üzenetére


ponti_ak
addikt

Miután az UE-t megvette a Logitech, van rá esély, hogy egyszerűbb (lehet) a gariztatása itthon mint a többi nagy nevű IEM esetében.

Hívd fel a Logi' hazai forgalmazóját / képviseletét, szerintem tudnak segíteni.

üdv: ponti

(#8164) bwoay válasza Ati_X_321 (#8159) üzenetére


bwoay
nagyúr

[link]
TripleFi 10 alatti típus, kettős armatúrával.
viszont ami a garit illeti... hát nem tudom, hogyan viszonyulnak a kintről behozott dolgokhoz. Én is inkább a Shure-ra tippelnék, talán nekik van olyan hazai forgalmazójuk, akinél működik a dolog.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#8165) Progression


Progression
csendes tag

Sziasztok!

Egy iAudio G3 + Sennheiser CX 300 párosítás minimal,progressive zenékhez milyen lenne? Nekem elsősorban a mély számít.

(#8166) bwoay válasza Progression (#8165) üzenetére


bwoay
nagyúr

elfogadható.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#8167) aimettirlz válasza Progression (#8165) üzenetére


aimettirlz
tag

Én hallgattam már a cx-et, sztem nagyon jó, ezek a stílusú fülesek jönnek be nekem csak minibe... :))

® aimeTTi atticuS ™

(#8168) Progression


Progression
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, akkor az iAudio gyári fülesét lecserélem egy cx 300-ra.

(#8169) vili13 válasza bwoay (#8166) üzenetére


vili13
őstag

A cx300 szvsz igencsak a legalja a kiválónak...

(#8170) bwoay válasza vili13 (#8169) üzenetére


bwoay
nagyúr

nagyon jól látod, Vili. Sőt, a G3 is, tehát úgy lett volna helyes, ha azt javasoljuk a jóembernek, hogy hajítsa ki az özönvíz előtti lejátszóját a füldugóval együtt, és invesztáljon egy X szériás Sonyba, meg egy IE8-ba. megyek, módosítom is a HSZ-em.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#8171) picur220 válasza Progression (#8168) üzenetére


picur220
veterán

A boltokban a CX300-II egy árban van a CX300-zal az argep szerint. Szvsz inkább azt vedd.

(#8172) bwoay válasza picur220 (#8171) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem úgy volt, hogy az még rosszabb? valaki ezt fejtegette nemrég, de meglehet, hogy csak a hangszigetelés terén bizonyult gyengébbnek

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#8173) picur220 válasza bwoay (#8172) üzenetére


picur220
veterán

Nem tudom, én úgy emlékszem, hogy az jobb...

(#8174) mhorvat


mhorvat
senior tag

Írtam egy kis szösszenetet a CX 400-II-ről. Akit érdekel/érint a téma, olvasgassa bátran. :R

(#8175) Solicidium válasza bwoay (#8170) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Hát ennyi erővel az X-es Sony is igen kevés a boldogsághoz ie8 mellé. Vegyen még hozzá még valami 50k-s füleserősítőt is és akkor hátha fog neki tetszeni, amit hall, nemde ?! :o :P :)) Kicsit túl kéne lépni magunkon, Vili. Amennyiért cx300-t lehet venni, nemigen tudsz sajna jobbat kapni ;)

Bocs bwoay, csak továbbfolytattam a gondolatmenetet és így reagáltam Vili hsz-ére.

[ Szerkesztve ]

(#8176) vili13 válasza bwoay (#8170) üzenetére


vili13
őstag

Értem én, hogy az első cx300-ak nagyot dobtak korának fülhallgatópiaci viszonyain, és máig viszonylag költséghatékony megoldás lehet a gyári dugasz kiváltására, de tényleg kíváncsi vagyok, mennyire hallgatnád szívesen jelenleg... Már csak azért sem nagyon merném egyértelműen ajánlani bárkinek, mert vannak már azért erős versenytársai a saját kategóriájában.

(#8177) bwoay válasza vili13 (#8176) üzenetére


bwoay
nagyúr

mi azért már a cx300 előtt is viszonylag jó minőségű (hagyományos) füldugókkal rohangáltunk, de azokhoz képest ez az IEM maga volt a megváltás. nyilván már nem mennék vissza, de másfél-két évig tökéletesen megfelelt a célnak, gyakorlatilag egészen új magasságokba emelte az utcai zenehallgatást. az ok, hogy vannak versenytársai, de miért az én HSZ-emet kommentálod ahelyett, hogy inkább felsorolnád, milyen alternatívákat érdemes még számításba venni?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#8178) vili13 válasza Solicidium (#8175) üzenetére


vili13
őstag

Az X sorozat egyik előnye ugyebár pont az új erősítő, teljesen logikátlan volna pont azt kiváltani a rendszerből. ;)

Az eredeti cx300 árkategóriájában meg van mindenféle Panasonic, AKG, Philips, meg hasonlók, és valószínűnek tartom, hogy nagyjából hasonló hangminőségre képesek - magam ezeket már nem tartom kipróbálásra sem érdemesnek, de azért úgy olvasom, sokan próbálkoznak akár sikeresen hasonló alternatívákkal, illetve egyúttal sokan ütköztek már problémákba a cx300 tartósságával kapcsolatban. :U

(#8179) salival


salival
aktív tag

Ár/érték arányban max. 5k-ig melyik fülhallgató éri meg legjobban az árát?

[ Szerkesztve ]

YNWA

(#8180) Falconer válasza salival (#8179) üzenetére


Falconer
aktív tag

AKG k324p
Sennheiser CX300
sokak szerint a kető ugyanaz, de h nem, akkor is nagyon jó mindkettő.

(#8181) picur220 válasza salival (#8179) üzenetére


picur220
veterán

CX300 - ha találsz ennyiért, boltban biztosan nem...
Panasonic HJE300 - nekem ilyen volt fél évig, még mindig működik, nagyon jó fülhallgató, különösen a kábelét emelném ki, az nagyon jó, nem gubancolódik össze, és erős, tartós anyagból van! Gari 1 év rá, boltban is van 5k-ért. Egyesek szerint a CX300 jobban szól, mások szerint nem.

(#8182) dhcodoki


dhcodoki
senior tag

Sziasztok! Fejhallgató vásárlásán gondolkodom.. Valahol sztem a Sennheiser HD555 kategóriája megfelelne. De tegnap szöget ütött a fejembe mi lenne, ha vezeték nélkülit vennék.. Kapható ilyen minőségbeli füles, vagy felejtsem el az egészet??? :F

(#8183) dhcodoki


dhcodoki
senior tag

Most nézem van FEJhallgató topic is.. SRY :W :R

(#8184) Ariadne válasza dhcodoki (#8182) üzenetére


Ariadne
őstag

Ez a FÜLhallgatós topik, külön kiemelve. Ajánlom a FEJhallgatós topikot. ;)
Én próbálkoztam évekkel ezelőtt vezeték nélkülivel, egy 20k körüli, egyébként gyönyörű dizájnos Philips HC8410 itt figyel azóta is, de akármire kötöttük (DVD lejátszó, számítógép(ek), mp3 lejátszó), zavaróan hangos az alapzaja, a füles része pedig nehéz a benne lévő aksik miatt. Ez alapján nem is próbálkoztam többet vezeték nélkülivel... :U

mod: Na mire megírtam. :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#8185) Solicidium válasza vili13 (#8178) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Hát nem iktatod ki, hacsak nincs line-out a sonyn, mert amúgy úgy is a már erősített hangot erősíted tovább. Egyébként láttam már pár fülhallgatóerősítőt belülről és azok után eléggé kétségesnek tartom, hogy akármilyen marketing vagy valóságos erősítőáramkör bármely dapban felvegye a versenyt, max megközelíteni tudja egy külön erősítő szintjét, de elérni aligha, egyszerűen van egy céleszköz, ami ezt jobban csinálja. És én beleszerttem ebbe a pluszba, amit adnak ezek a külső dobozok. De ha jösz a buDAPest.-re akkor úgyis kipróbálom a sonyt, ha elhozod, mert én nyitott vagyok mindenre, én se élvezem, hgy egy bombának látszó tárggyal mászkálk az utcán, ha zenét akarok hallgatni.

(#8186) dhcodoki válasza Ariadne (#8184) üzenetére


dhcodoki
senior tag

:R kösz... A vezeték nélküli topicba, ajánlottak talán megfelelőt...

(#8187) bwoay


bwoay
nagyúr

Füldugós banda!
3 M dugó - 140 Ft/pár
Ohropax dugó - 990 Ft/10 db

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#8188) vili13 válasza bwoay (#8187) üzenetére


vili13
őstag

legalább ilyen?

(#8189) vili13 válasza Solicidium (#8185) üzenetére


vili13
őstag

A Sony lejátszók WM-PORT csatlakozóján elvileg van line-out, csak kábelt nehéz szerezni hozzá. Line-in kábelt az X-hez viszont gyárilag is adtak, tehát használhatom külső erősítőnek más lejátszókhoz. Amúgy teljesen elégedett vagyok vele ilyen téren, és nem hiszem, hogy bármely külső erősítő olyan szinten múlja felül, hogy érdemes legyen azt is cipelni.

(#8190) bwoay válasza vili13 (#8188) üzenetére


bwoay
nagyúr

de a 3M az elég funky, pontosan az, amivel MaciLaci is küzött.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#8191) gyiku


gyiku
nagyúr

sansa clip-hez melyiket vegyem es mi a kulonbseg koztuk?
cx300 (5k), cx400 (7k), cx300 II (6k), cx400 II (8.5k), akg k321 (7k)

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#8192) celf válasza vili13 (#8189) üzenetére


celf
őstag

azert sajnos az sem mindegy, hogy igazi line out az a sony-n vagy sem.
lasd: a kulonbseg az iMod es sima LOD-os iPodok kozt pl.

(#8193) picur220 válasza bwoay (#8187) üzenetére


picur220
veterán

Ennyit még talán megér...:D

(#8194) bwoay válasza picur220 (#8193) üzenetére


bwoay
nagyúr

és a baszakodás, ami utána jön, az mennyit ér meg? tegnap volt benne részem, vegyetek gyárit ;]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#8195) Madwe


Madwe
nagyúr

Sziasztok, az iphoneomhoz keresek uj fülhallgatót, 20-30 ezres kerettel kb, ami fontos, hogy legyen rajta a gyári füleshez hasonló funkció (3 gomb es mikrofon) valamint hogy szépen szóljon, legyen jó basszusa és tiszta magasai, külső zajokat csökkentse (természetesen ie, fülbedugós érdekelne) ebben a kategóriában mit ajánlotok? Ha van fehér kivitel belőle az plusz pont, de a lényeg a plusz funkciók megléte és az elérhető legjobb hangzás a cél ennyi pénzből... Köszi!

(#8196) celf válasza Madwe (#8195) üzenetére


celf
őstag

phonak pfe

bar ahhoz kell AMP, hogy legyen jo bass section.

de van egy csomo mas UE meg sztem shure is ilyen iphones kivitelben.
amugy tanacsolnek egy kicsit tobb sporolast, es egy igazi jo kis fulest. 20-30 mar kozelit a johoz.

(#8197) Madwe válasza celf (#8196) üzenetére


Madwe
nagyúr

És mire lenne érdemes spórolnom? Volt egy senn. Ie8am, az igazán odatette magát de sajnos ellopták. A szivem bele szakadt. De mostmár olyat keresek amin van mic és 3 gomb, ha van ilyenből vmi igazán jó amit ajánlotok kispórolok rá persze...

(#8198) ponti_ak válasza Madwe (#8197) üzenetére


ponti_ak
addikt

Ööö.. egy Shure 530 talk-through / vagy push-to-talk, mindegy, pl...? ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#8199) Madwe válasza ponti_ak (#8198) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hm azért az észszerüség határain belül:D költséghatékonyan gondoltam, nem a csúcskategóriára, de ha ajánlotok valamit mit tudom én, ami 40 lenne, és gyakorlatilag kompromisszummentes mert a kábele nem zajos, a hangja kb tökéletes, strapabiro es vannak rajta ezek a funkciók akkor arra spórolnék...

(#8200) bwoay


bwoay
nagyúr

Azért az IE8 tudhat valamit, ha sima szilikondugókkal tudja azt a hangzást, amit az Atrio szivaccsal. Meg aztán review-k mondhatnak bármit, az Atrio megjelenését tekintve egy cx300-al sem tudja felvenni a versenyt, annyira olcsónak tűnik.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.