Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) Mákos7észta válasza schawo (#8900) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

Nos, pont ez a bajom. Nem kell nekem CX500 hangzásvilág, szeretem, ha erős a mély, de nem a többi rovására. Nem teljesen értem, hogy a kettő miért zárja ki egymást, sajnos nem értek hozzá, így nem is ítélkezem, csak két fülhallgatóra nincsen pénzem, és sajnálom, hogy egyben miért nem találom meg a kellemes párosítást :U
Egyáltalán létezik ilyen fülhallgató elérhető áron? :D Lehet, nem vagyok túl kompromisszum kész.

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#8902) schawo válasza Mákos7észta (#8901) üzenetére


schawo
titán

Ha el tudsz jönni kedden Budára, akkor szívesen megmutatom a K370-t, hátha épp tetszik. Aznapra van megbeszélve egy hallgatózás pár fülesemre több emberrel, úgyhogy minden cumómat elhozom az irodába. Ha gondolod, írj pm-t.

szerk: Nem mellesleg, ha sok a mély, akkor az valamennyire el fogja fedni a magasakat. A gyártók minden fejlesztést arra költenek, hogy ezt a hatást ellensúlyozzák. Ennek megfelelően minél feljebb mész az árral, annál kevésbé érvényesül ez a hatás. Alsó kategóriában (30k alatt) minden a kompromisszumokról szól.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8903) SMITHVADŐR


SMITHVADŐR
tag

Sziasztok:D
Valamikor olvastam itt, hogy a k370 tiesto halgatása után hangképet váltott:D
Nos ez tényleg így van???
Akkor ha az ember kemény 100-150 órát burn-innel egy idő után elmegy a hatása???

(#8904) schawo válasza SMITHVADŐR (#8903) üzenetére


schawo
titán

Én írtam, de nem vagyok benne biztos, hogy ez megtörtént. Folytattam a bejáratást, és később nem éreztem azt a mélyet, amit akkor (szerencsére). Lehet, hogy csak valamiért jobban illeszkedett akkor a fülembe, és az csapott be?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8905) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok! Kábeltörés miatt tönkrement a fülesem, és most vennék helyette egy másikat. Ami most ment tönkre, az az MPIO ML100-as lejátszó mellé kapott gyári füles volt. Attól, hogy gyári, nem kell megijedni, az akkori általános vélekedés szerint teljesen vállalható minőségű volt, csak audoifileknek ajánlották a cseréjét. Eddig bírta.

Ezt szeretném most helyettesíteni. Olyan fülest keresek, aminek a csatlakozója egyenes (nem derékszögű), normál hosszúságú a zsinórja (nem kell hosszú), szimmetrikus, és nem agybadugós, de nincs is a hangszóróján szivacs. Zenéből több félét hallgatok rave-től quimby-ig, nem kell extra mély, legjobb az, ha kiegyensúlyozott a hangzása.

Anyagilag szeretném a lehető legolcsóbban megúszni (mondjuk 4k alatt), de természetesen szemetet nem vennék, azért is kérdezlek benneteket. Mit tudtok ajánlani?
Ha van olyan füles, amin van valami extra védelem a castlakozó tövénél fellépő kábeltörés ellen, az külön jó pont.

Előre is nagyon köszönöm a segítséget! :R

(#8906) nqmad


nqmad
csendes tag

Sziasztok!

Új fiúként gondoltam, megosztom veletek a tapasztalataimat. Végigböngészve a topicot füles vásárlás előtt arra jutottam, hogy a Metro Fi 170-220 lesz számomra az ideális választás ár-érték figyelembevételével. Az amazonon épp találtam 220-ast 20Ł-ért, és a küldés sem volt vészes árban (5Ł körül) Magyarországra. Pénteken rendeltem, következő péntekre a kezemben volt. Még "bejáratós", de a hangja már kezd alakulni. Az első időszakban (30-40 óra rózsaszín zajjal) volt egy olyan periódusa ennek is, hogy a mély nagyon dunnyogósan, túlsúlyosan és mosottan szólt, de folytatva a zajozást, elmúlt.
Jellemzően hangszeres zenék mennek rajta, rock, metal, jazz. Még érezni a hangján, hogy nem végleges, de már így is fülig ér a szám hallgatás közben. A kábele viszont elég vastag és a gyári csomagolásba gyűrésre nagyon "emlékszik", sokat kell simogatni, hogy ne ugrabugráljon minden fele.

(#8907) devast válasza nqmad (#8906) üzenetére


devast
addikt

Nekem is ugyanez a bajom az UE kábellel. Lehet le kéne cserélni... csak annyi bajom van manapság, hogy levegőt venni sincs időm, nem ilyenen töprengeni :DDD

(#8908) fi:zi'k válasza nqmad (#8906) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Én ezt úgy oldom meg, hogy amikor hazaérek, és kiveszem zsebből, vagy tartóból a fülest, akkor felakasztom vhova, hogy lógjon. Így a saját súlya "kihúzza", és másnapra kb jó is lesz. Amúgy én külön örültem neki, hogy erősebb a kábelezés.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8909) SMITHVADŐR válasza schawo (#8904) üzenetére


SMITHVADŐR
tag

Hello
Köszönöm a válaszod :R
Én nem gondoltam, hogy a whitenoise-sal jobb járatni mint zenével, de kipróbáltam és kb 72 80 óra járatás után jelentősen javult a fejesem hangja (tudom, hogy füles topic:D) pedig előtte kb 200-300 órát halgattam rajta zenét

(#8910) Peet20 válasza jblgti38 (#8843) üzenetére


Peet20
csendes tag

Köszi!

te kitől vetted a CX500-at?

(#8911) DeFranco válasza DeFranco (#8905) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Óvatos, visszafogott UP.

(#8912) devast válasza devast (#8907) üzenetére


devast
addikt

Közel állok hozzá, hogy felgyútsam ezt a ************* kábelt. Az istenért nem lehet kiegyenesíteni, és rohadtul idegesít. :((( :(((

(#8913) nqmad válasza devast (#8912) üzenetére


nqmad
csendes tag

Esetleg egy próba: nekem úgy sikerült valamelyest egyenesíteni rajta, hogy a kábelt óvatosan (!!!) megfeszítve egy üvegbúrás szpotlámpa előtt húzkodtam. A lényeg, hogy a kábelt felmelegítette, persze nem túl forróra. Ez valamelyest javít a nagy göcsörtökön.

(#8914) 0805


0805
tag

Sziasztok!

Tudok szerezni pár száz fornitért A4tech MK-650-est és azt szeretném kérdezni töletek h pár száz forintot megér ez a fülhallgató??Mennyire "jók" ezek??
Vagy ha vki tudna vmi olcsót de jót akkor megköszöném:)
Innen vennék pár cuccot ha itt van vmi olcsó ami használható vki linkelné pls vagy h melyik amelyik elfogadható és nem tul drága:)
Köszi! :R

(#8915) schawo válasza 0805 (#8914) üzenetére


schawo
titán

1. Párszáz forintot minden megér, de nyilván nem is ér annál többet, mert akkor drágábban adnák.
2. Nem tudjuk, mi az a "nem túl drága"

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8916) 0805 válasza schawo (#8915) üzenetére


0805
tag

Max 4000ft-ig gondoltam:)

(#8917) schawo válasza 0805 (#8916) üzenetére


schawo
titán

Ezért az árért egyetlen jó fülest lehet kapni: itt AKG K321.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8918) norbest válasza schawo (#8917) üzenetére


norbest
aktív tag

Ez nem rosz!!!!

(#8919) KeNTaGoN válasza DeFranco (#8905) üzenetére


KeNTaGoN
tag

Kabeltoresben elhalalozott fuleseket orommel javitok.
Derekszogu csati felhelyezese is megoldhato. Reszletek: [_itt_]

www.partyfoto.tk Fülhallgatók és egyéb kütyük javítása, építése itt: ►► http://hirdeteseim.tk/ ◄◄ → http://bit.ly/fulhallgatok_javitasa ← Privát üzit írj, hamarabb észre veszem!

(#8920) schawo válasza KeNTaGoN (#8919) üzenetére


schawo
titán

Bocs, csak egy jótanács: ezt a csatlakozó típust ne használd, nekem már kettő is szétment úgy, hogy bent ragadt a hegye, tönkretéve az aljzatot. Használj inkább Neutriket, kb 50-100Ft-tal drágább csak.
Amúgy jó szolgáltatás, biztos sokan hálásak lesznek.

Más: Hol lehet kapni Sony EP-EX10A hibrid dugót?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8921) attika89 válasza schawo (#8920) üzenetére


attika89
senior tag

Hát itthon nem nagyon tudom, hogy lehet-e egyáltalán...
Multkor írtam a sony-nak és azt írták, hogy esetleg a szakszervízeknél érdeklődjek ilyen tartozékok ügyében :F
Aztán feladtam, mert meglett a MTPG egy vagon dugasszal
+ még külön utánam küldtek 2 fajtát 4 méretben...(egy szivacs hybrid meg egy géllel kinyomott pack) :))
Szerintem marad az ebay vagy az amazon :U

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#8922) KeNTaGoN válasza schawo (#8920) üzenetére


KeNTaGoN
tag

Ha van ra igeny, beszerzek Neutrik csatit.
Sajnos abban a boltban, ahol vasarolni szoktam ezek kaphatok. Nekem me'g nem volt bajom veluk, ezert merem hasznalni oket.

www.partyfoto.tk Fülhallgatók és egyéb kütyük javítása, építése itt: ►► http://hirdeteseim.tk/ ◄◄ → http://bit.ly/fulhallgatok_javitasa ← Privát üzit írj, hamarabb észre veszem!

(#8923) picur220 válasza KeNTaGoN (#8919) üzenetére


picur220
veterán

Nekem lehet, hogy ez a baja a fülesemnek, a jobb oldala nem szól, csak nagyon halkan, a bal teljesen jó. Sztem nem a kábel, mert azt akárhogy tekergetem, húzogatom, semmi recsegés, semmi javulás.

(#8924) Zinho válasza attika89 (#8921) üzenetére


Zinho
aktív tag

Ma voltam pont a sunyi centerben, itthon nincs Sony Hybrid.
Külföldről egyelőre 3e ft-ért ($13) láttam csak szállítással együtt.
Továbbra is várom azok jelentkezését akiknek a nagyobbik kettő kéne a négy pár közül, mert a fele már barátibb lenne az összegnek :D

(#8925) schawo válasza Zinho (#8924) üzenetére


schawo
titán

Nekem is a kicsi kell :)) Hol láttál 3k körül? Máris rendelek :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8926) telemann


telemann
csendes tag

Sziasztok!
3 hónapja vettem egy sony x1050-et. Többen is írtátok, hogy a lejátszóból többet is ki lehetne hozni egy jobb fülhallgatóval. Szerintetek kb. 30-50 ezerért lehetne olyan fülhallgatót (esetleg fejhallgatót) venni, amivel átlagos hallással lényegesen jobb hangminőséget lehetne elérni? Elsősorban utcán hallgatok zenét (döntően klasszikus zenét).
Előre is köszönöm.

(#8927) Zinho válasza telemann (#8926) üzenetére


Zinho
aktív tag

30-50e ft-ért??? Hááát, talán. Nem lesz könnyű. :DDD

Bocs; de ha 5 percet használtad volna a keresőt és/vagy guglit, akkor láthattad volna, hogy ennyi pénzért már nagyon-nagyon komoly fülhallgatókat kaphatsz.

(#8928) vili13 válasza telemann (#8926) üzenetére


vili13
őstag

Pl. Sennheiser IE 7, Denon AH-C710, Ultimate Ears 700, Shure SE310.

(#8929) attika89 válasza Zinho (#8927) üzenetére


attika89
senior tag

szerintem tényleg nem könnyű a választás...egyáltalán nem...én egy hónapig csak fórumokat olvasgattam mire nagy nehezen döntöttem...hiába 30-50ezer forint

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#8930) telemann válasza Zinho (#8927) üzenetére


telemann
csendes tag

Nekem elsősorban a hangminőség lenne a fontos. Csak nem szeretnék úgy járni, hogy ha például beruháznék egy sennheiser ie6(7)-ra (jelenleg ezekkel szemezek, csak hát kipróbálni sehol sem lehet), akkor csak egy kicsit jobb hangzást kapnék cserébe (és persze átlagos hallást feltételezve). És azt sem tudom, hogy a gyári füles milyen szintet képvisel (kb. 20-25 ezret érhet), nincs viszonyítási alapom.

(#8931) Zinho válasza telemann (#8930) üzenetére


Zinho
aktív tag

Bocsi, nagyon túlzásba vittem a szarkazmust... túlságosan is. Meg kicsit félreértelmeztem a kérdésfelvetésed is, de így már kicsit pontosab.

Kiindulásnak ezt ajánlom, illetve az egész fórumot. De itt is találsz még teszteket. Milyen pontosan a gyári füles?

Bocs még1x a taplóságért, kicsit rossz napom van :)
Tudom, semennyi pénzért sem könnyű a választás, ilyen kategóriában meg még dühítőbb, ha nem azt kapja az ember, amit vár.

[ Szerkesztve ]

(#8932) schawo válasza telemann (#8930) üzenetére


schawo
titán

A hallása mindenkinek addig átlagos, amíg nem hallott jót. ;) Az a füles nem ér 20k-t hangminőség alapján :) Az, hogy mennyiért adják, más téma. Az ár főleg a zajszűrő funkció miatt magas, nem a hangminőség miatt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8933) vili13 válasza telemann (#8930) üzenetére


vili13
őstag

A gyári MDR-NC020 messze nem ér 20-25 ezret. A Sony azonos kialakítású aktív zajcsökkentős fülese (MDR-NC22) az elektronikájával együtt kerül kb. ennyibe, a füles önmagában ennek legfeljebb a fele. A beépített mikrofonokat is leszámítva ez a kb. 6-8 ezres fülesek kategóriáját jelenti, ennek megfelelően is szól.

(#8934) Peet20


Peet20
csendes tag

Sziasztok!

sennheiser CX500-t kitől érdemes ph-n vásárolni, nem hamisítványt szeretnék...... (miről lehet megismer a hamisítványt?)

Peet

(#8935) Zinho válasza Peet20 (#8934) üzenetére


Zinho
aktív tag

Gugliban találsz sok összehasonlítást, videót, képeket.
Olyantól vásárolj, aki nem most regisztrált, sok apróhírdetése volt, és sokan vásároltak már tőle fülhallgatót. 8e ft körül szokott menni, ha ennél sokkal olcsóbb, az már gyanús! Kicsit korábban mások már linkeltek be ajánlott hírdetést azt hiszem.

(#8936) Zinho válasza schawo (#8925) üzenetére


Zinho
aktív tag

Hopsz, elfelejtettem írni neked.. E-bayen láttam, Top Rated Seller, nem pofátlanul olcsó, szóval szerintem nem hamis. Íme.

(#8937) KeNTaGoN válasza picur220 (#8923) üzenetére


KeNTaGoN
tag

Erdekes hibajelenseg, de a kabel altalaban a csati felett torik meg. Mozgasd meg a toresgatlot, es kiderul a hiba forrasa. Ha Szegeden jarsz dobj 1 pm-et, szivesen megjavitom a fulest. :)

www.partyfoto.tk Fülhallgatók és egyéb kütyük javítása, építése itt: ►► http://hirdeteseim.tk/ ◄◄ → http://bit.ly/fulhallgatok_javitasa ← Privát üzit írj, hamarabb észre veszem!

(#8938) schawo válasza Zinho (#8936) üzenetére


schawo
titán

Köszi :R Viszem is mint a cukrot :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8939) picur220 válasza Peet20 (#8934) üzenetére


picur220
veterán

cartmanestől vásárolhatsz, én most veszek tőle egy cx300at, jó híre van, az emberek szerint eredetiket árul. Majd most meglátjuk.:D

(#8940) telemann válasza Zinho (#8931) üzenetére


telemann
csendes tag

Semmi probléma :)
Köszönöm a segítséget! Az is igaz, hogy még több információt kell begyűjtenem a netről.
A gyári fülhallgató (mdr-nc20) minőségével meg vagyok elégedve (ezért is nehéz a düntés).
Eddig a hozzászólásokat olvasva egyértelmű, hogy érdemes új fülest vásárolnom (már csak a feleségemet kell meggyőznöm :) ).

(#8941) telemann válasza vili13 (#8933) üzenetére


telemann
csendes tag

Köszönöm a segítséget!
Meglepett amit írtál, én egy kicsit többet gondoltam az A és X sorozathoz adott fülesekről. Az előző lejátszóm (sony a816) fülesével is meg voltam elégedve, de a jelenlegit jobbnak találom.
Egyébként régóta figyelem a Te hozzászólásaidat (is). A véleményeid erősen hozzájárultak ahhoz, hogy továbbra is sony lejátszót vegyek (addig a cowon d2, illetve utána az iaudio 9-el szemeztem). Végül az a845 mellett döntöttem és csak véletlenül vettem x1050-et (MM akció 40 ezerért, utolsó, kiállított példány). Fülhallgató vásárlással biztos nem lesz ilyen szerencsém.
Szerinted drámai a különbség hangzásban az ie6 és ie7 között?

[ Szerkesztve ]

(#8942) schawo válasza telemann (#8941) üzenetére


schawo
titán

Azzal a Sonyval nem jártál rosszul. Semelyik empéhármashoz sem adnak normális fülest. Azért kapsz mellé valamit, hogy ki tudd próbálni, ne maradjon bent a hang. :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8943) telemann válasza schawo (#8942) üzenetére


telemann
csendes tag

Azért a sony jobban teljesít a hozzáadott fülesek terén.
Amit spóroltam a lejátszón megpróbálom egy jobb fülesbe fektetni.
Ez nagyon tetszett: "A hallása mindenkinek addig átlagos, amíg nem hallott jót."

[ Szerkesztve ]

(#8944) schawo válasza telemann (#8943) üzenetére


schawo
titán

Persze, de ez csak annyit jelent, hogy drágább lejátszóhoz adta. :)

A lejátszó értékének kb 10%-áért csomagol minden cég fülest a készülékhez. 80k értékű Sonyhoz kapsz egy 8k értékű fülest, míg egy 12k értékű Sansához 1,2k értékű füles jár.
(Persze ez sarkítás, hiszen nem csomagolnak a 10k-s 2GB-os Cliphez más fülest, mint a 18k-s 16GB-os változathoz.)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8945) Peet20 válasza picur220 (#8939) üzenetére


Peet20
csendes tag

köszi

(#8946) devast válasza schawo (#8944) üzenetére


devast
addikt

Ha úgyis kuka amit mellé adnak, akkor minél olcsóbb annál jobb :DDD Imádom a clip-et btw. Nagyon jó hangja van, és valahogy nagyon jó a harmónia a tf10-el. El tudom képzelni, hogy más fülhallgatóval kimondottan rossz is lehet. Szerintem kifejezettem BA-s fülhallgatükhoz jó.

(#8947) Dottore válasza telemann (#8926) üzenetére


Dottore
addikt

Egy Denon C751 fülest vettem hozzá. Ha össze kellene hasonlítanom ezt az eredeti fejhallgatójával akkor azt mondanám, hogy elsőre ami leginkább feltűnik az a részletesebb hangkép. Sokkal.

Kíváncsiságból körbeadtam itt a munkahelyemen, hallgassák meg melyik a jobb. Sokan az x1050 fülhallgatóját mondták. Nem meglepő, azonos hangerőn alapban hangosabban szól és a basszus is tolakodóbb. A részletességet inkább nem veszik észre.

Szóval érdekes kérdés is lehet kinek milyen füles kell.

(#8948) telemann válasza Dottore (#8947) üzenetére


telemann
csendes tag

Kár, hogy nem vagyok a munkatársad. :)

(#8949) DeFranco válasza DeFranco (#8905) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Feltenném még egyszer a kérdésemet, remélem tudtok segíteni. Ha lehetetlen a küldetés, akkor ígérem nem zavargok többet. Az eredeti hsz itt található.

A lényeg az lenne, hogy egy:
- kegyensúlyozott, változatos zenei palettához illeszkedő
- egyenes csatlakozós
- nem agybadugós
- lehetőleg nem szivacsos
- normál zsinórhosszúságú
- nem asszimetrikus
- max 4k körüli fülest keresek.

Tudom, hogy ennyi pénzért ne várjak csodát, de ennyi a keret. Ha abban is tudtok segíteni, hogy melyik boltban érdemes megvenni a terméket, azt külön megköszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#8950) jblgti38


jblgti38
tag

járattam egy órát a cx500amat,fél-fél órát fehér,barna zajjal.
az úgy vettem észre hogy a mélye már nem fejleszakító,talán jobban összehangolódott.
ettől függtlenül a mély még mindig iszonyat mély,főleg halkabban.
ahhoz hogy kicsit visszanyerjem azt a fejleszakítós mélyét még járassam esetleg?vagy valami tanács?:)
zenéknél elég,de a játékoknál jobb volt durvábban:P

DeFranco.Kis Joe-tól esetleg tudsz venni K311-et.
ha jól emlékszem abban az árban van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.