Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8651) SMITHVADŐR válasza Zinho (#8650) üzenetére


SMITHVADŐR
tag

ejj pedig egy fejes után hiányozni fog:D
a cx400ii nél is jobb???

(#8652) SMITHVADŐR válasza SMITHVADŐR (#8651) üzenetére


SMITHVADŐR
tag

Mármint a tér hangzás:D

[ Szerkesztve ]

(#8653) SMITHVADŐR válasza SMITHVADŐR (#8652) üzenetére


SMITHVADŐR
tag

Egyébként milyen értelmes magyarázat van arra, hogy vadonatúj füllhalgtót a bolti ár feléért árulják(még az alatt)??? senn cx95 ről lenne szó
mert 24 ért látom (lehet van olcsóbban is) a boltban itt a ph-n meg 9,6 ért???
Bocs az offért:D

[ Szerkesztve ]

(#8654) Falconer válasza SMITHVADŐR (#8653) üzenetére


Falconer
aktív tag

Az a magyarázat, hogy megtalálták a kínai gyárat ahol ezeket csinálják, és egyből onnan rendelik. A füleseken tipikusan baromi nagy az árrés, a PHs arcok meg nem teszik rá, mert különben senki nem venne tőlük.

Füles teszt CX95, CX500 meg pár másik Klikk
Bazinagy füles teszt, CX95, CX500, sok más: Klikk

Szerk:
az is elég vicc, hogy az amazonon a németeknél hivatalos kereskedőtől 60 euro, ami kb 16k forint.

[ Szerkesztve ]

(#8655) SMITHVADŐR válasza Falconer (#8654) üzenetére


SMITHVADŐR
tag

Thank you:R
:D
így már értem:D:D

(#8656) SMITHVADŐR válasza SMITHVADŐR (#8655) üzenetére


SMITHVADŐR
tag

És esetleg ebben még tudtok segíteni???
Senn cx 9.6k vagy akg k340 7.5k vagy akg k370 13k ért
Szerintetek ezek közül melyik éri meg jobban???

(#8657) Peat;) válasza attika89 (#8631) üzenetére


Peat;)
veterán

S9-et mivel hallgattad az új füles előtt? Érezhetően nagy a különbség ahhoz (vagy máshoz ha több füles is volt előtte) képest ez az új füles? Én nekem cx55-öm van és bevallom az eq-val igen nagy mértékben játszottam, hogy megfelelően dinamikusan szóljon számomra az s9-el, ez az én igényem miatt van nagyrészt, de a fülest picit tompának éreztem mindig is. Mivel már két éves, talán megérdemelné a nyugdíjazást és nézelődök lassan, bár nekem túl merész kinézete van ennek a turbinának :) de mivel a linkelt oldalon szerepel így a többit hozzá tudom mérni.
Ha ezzel nem számottevő a javulás akkor maradok sennheisernél, pl ha majd kijön a cx500-nak is a kettes változata(már ha lesz olyan) arra kíváncsi lennék. De ha egészen más kategória a hangzás akkor lehet elkezdem nézegetni ebayt :)

(#8658) attika89 válasza Peat;) (#8657) üzenetére


attika89
senior tag

Egy CX95-öm van még, ezzel használtam előtte és nagyon szeretem...
Tulajdonképpen egy lényeges bajom volt csak a CX95-el az pedig a "sibilance" (s, z, sz hangok eléggé harsányak olykor)...
Na most a Monster először nem tetszett igazán... meg kell találni a megfelelő dugaszt hozzá.. most már leszűkítettem 2-re és tetszik a cucc!
Egyébként én is erősen EQ-zok mindent (lehet ezért leszúrnak páran, de evvan).
A CX95 burn-in után nagyon kinyílt és minden nagyon klappolt utána (kivéve a sibilance, de az is mérséklődött)
A Monster így out of the box is nagyon tisztán szól, feszes basszussal, nagyon szép vokálokkal és szép magasakkal, amik nem harsányak és nincs jele sibilance-nek sem!
A közepet egy nagyon kicsit visszafogottabbnak gondolom mint a többi tartomány, de szerintem egy jó adag burn in után kialakul...
Szépen részletezően szól, bár nem analizál túl és kicsit talán színezi a közepet, de inkább a nautral vonalba sorolnám(persze a basszus az nagyobb mennyiségben van jelen)
Audio Technica M50-em persze részletesebb képet ad, és még feszesebb basszust, a tartományok pedig egyensúlyban vannak, nem "takarja ki" egyik a másikat. (de ez egy monitor fejes)
Mondjuk ez utóbbi jellemző a Monster-re is, nem mosódnak össze a tartományok, nem nyomja el egyik a másikat...

Nos a lényeg, hogy egyenlőre nem mondanám, hogy ég és föld a különbség a CX95 és a Monster között, de az tény hogy van!!! És azért az sem mindegy, hogy a Monster még csak pár óra burn in-t kapott (szerdai gyerek), a CX95 meg már 2 éves, szóval be van járatva elég rendesen...
Én a Monsterben még nagyon sok lehetőséget látok és egyáltalán nem bántam meg!!! Mondjuk lehet kipróbálok még más füldugaszokat is hozzá...
Egyébként élőben egyáltalán nem vészes a Monster...bár az tény, hogy pár embernek feltűnt a buszon :P , de abszolút vállalható

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#8659) Peat;) válasza attika89 (#8658) üzenetére


Peat;)
veterán

Köszi a részletes beszámolót, bár pár szó ismeretlen nekem :D. De majd rájuk keresek, meg ebayen körülnézek, elvégre ez sem volt olyan drága füles. :K Így jó vétel pl hazai sennheiserek árához viszonyítva :)

(#8660) attika89 válasza Peat;) (#8659) üzenetére


attika89
senior tag

"pár szó ismeretlen nekem"
például? :P

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#8661) Zinho válasza Peat;) (#8659) üzenetére


Zinho
aktív tag

Ebay-jel viszont még jobban kell vigyázni, ami gyanúsan olcsó, az valszeg hamis is.
Az a Monster Turbine nagyon szép darab, de sajnos az ára sem kicsi... De egy jó lejátszót és flac alapanyagot nagyon meghálálják ezek a cuccok. Csak nagy kár, hogy olyan pici a választék; ami meg van, mondjuk Audio Technica meg Ultimate Ears olyan drága, hogy jobben megéri külföldről hozatni.

(#8662) Peat;) válasza attika89 (#8660) üzenetére


Peat;)
veterán

Burn in meg amit még megmagyaráztál...illetve tudom mit jelentenek, csak tőlem idegen pl a burn in, nekem a fülemben járatódik be a fülhallgató :) Ultimate ears márka tetszik még nekem, mert vannak olcsóbb darabok is, csak ahogy nézem már ezt is hamisítják.

(#8663) attika89 válasza Peat;) (#8662) üzenetére


attika89
senior tag

"Burn in meg amit még megmagyaráztál...illetve tudom mit jelentenek, csak tőlem idegen"
Ja, értem. Kb másfél évig nálam is csak általános használatban járatódott a CX95, aztán ment rajta vagy 20 óra white noise és teljesen megváltozott :K Nem hittem a fülemnek...teljesen más lett... kinyílt a hangja, a tere és összeállt a kép!!!
Én azóta hiszek a white, pink noise-al való bejáratásban.
Mondjuk abban biztos vagyok, hogy minden füles/fejes másképp reagál rá és van amelyiknél nem változik semmi....

UE ügyben kérdezd meg devast kollégát.
Ő nem rég vett egy TF10-et...egész jó áron hozzá lehet jutni, de tényleg jól meg kell nézni, hogy hol veszed (bár ez akármit veszel mindenre igaz)...

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#8664) Zinho válasza attika89 (#8663) üzenetére


Zinho
aktív tag

Másfél év használat után még tovább javult pink noise után a fülhallgató?? :o
Én is a normál használatos bejáratódás híve vagyok, de lehet hogy most már ki fogom próbálni ezt a dolgot...

(#8665) attika89 válasza Zinho (#8664) üzenetére


attika89
senior tag

Elhiheted, hogy én is csak pislogtam...először azt hittem, hogy kipurcantottam a fülest, mert megváltozott a hangja, de aztán jobban odafigyelve kiderült, hogy épp ellenkezőleg....
Egyébként akkor csak simán white noise-al járattam

ha más mondta volna simán kiröhögöm.... :DDD

csak megemlítem, hogy végig ugyan az a tip volt rajta nem cserélgettem, ugyan azon a forráson hallgattam mint előtte

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#8666) schawo válasza attika89 (#8665) üzenetére


schawo
titán

Kitesztelni nem tudtad. Vigyázz, egy nap távolságból hatalmas a placebo hatás.

Ettől függetlenül lehet hogy egykét típusnál van ilyen.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8667) attika89 válasza schawo (#8666) üzenetére


attika89
senior tag

Persze természetesen 20 óra az sok idő és nyilván lehet benne némi placebo hatás is, de az tuti, hogy előtte (több mint 1 év) nem szólt úgy :DDD

Az viszont tuti, hogy ha valaki kipróbálja, akkor max azt az időt veszíti el ameddig járatta, de egyébként csak nyerhet vele ha tényleg használ :U

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#8668) schawo válasza attika89 (#8667) üzenetére


schawo
titán

Naja ;)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8669) Jamby18


Jamby18
senior tag

Sennheiser CX200 Street II mi a vélemény 7k ennél többet nem igazán szeretnék fülhallgatóra szánni.
Ilyenről hajtom [link] a gyári fülest csak az illesztések nél már kifigyel az árnyékolt vezeték, de még működik a szálak már foszlanak nem akarom hogy zárlatot csináljon, egyébként közel 1,5évet kibírt FullSound mélyhangkiemeléssel használom, kellene valami agybadugós cucc(mint ahogy a cx200 is az) buszon kb háromnegyedig veszem fel a hangerőt és még akkor is inkább a motorzajt hallom mint a zenét.
De persze ha más márka is van ugyan ebben az árban és minőségben az is jöhet.
Innen szoktam venni cuccokat, ha itt is találtok az is OK. [link]

[ Szerkesztve ]

(#8670) Falconer válasza Jamby18 (#8669) üzenetére


Falconer
aktív tag

CX300 PHn 5k, CX400 7k, ujan mind a kettő, szerintem ezek közül válassz.

(#8671) devast


devast
addikt

Tapasztalatok a hamisítvány sony hybrid tip-ekről: Nagyon kényelmes cucc, de valahogy nem érzem hogy tökéletes lenne a seal. Azt hiszem kezdem kapisgálni miért nehéz tf10-et normálisan a fejembe dugni... a háza nagy, és ahogy ráhuzod a tip-et utánna egyből vastag. Ott megakad, és nem tudom beljebb dugni, úgy néz ki. Szóval veszek egy mély levegőt és hozatok egy raklap dupla/tripla flange tip-et. Talán azok hosszabbak, és normálisan beférnek majd.

(#8672) slayer006


slayer006
addikt

sziasztok

szerintetek Koss Pathfinder vagy Pioneer SE-CL21W-J-H?

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#8673) schawo válasza slayer006 (#8672) üzenetére


schawo
titán

Húúú, ez a KOSS kinézetre pont olyan, mint a The Plug. Az volt életem legrosszabb fülese. Az ördög műve. Borzalom. Tragédia. Halál. :D Direkt örültem mikor elvesztettem a füldugóját.
Ha a hangja csak egy kicsit is hasonlít a "The Plug"-ra, akkor nagy ívben kerüld, mert éget.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8674) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Hirtelen felindulásból vettem egy ilyet. Vegyesek az érzelmeim, jól szól, de ennyiért személy szerint egy kicsit többet vártam. Hirtelen döntés volt, még időm se volt itt megkérdezni, hogy ilyen árkategóriában melyik lett volna a legjobb. Nem volt túl nagy választék, headset sem különösebben kellett volna. Már mindegy, de azért megkérdezem: lett volna jobb választás is ennél?

Mindig is a Klipsch-eket nézegettem, szerintem Sennheiser-t pl. ilyen árkategóriában nem érdemes venni.

[ Szerkesztve ]

(#8675) attika89 válasza Jhonny06 (#8674) üzenetére


attika89
senior tag

Szerintem nem döntöttél rosszul...a sima Klipsch S4 gyakran ajánlott füles a "$100 alatti" kategóriában (a sima $79 körül van).. sokan kedvelik, jó basszusa van, könnyű és kényelmes...

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#8676) Zinho válasza Jhonny06 (#8674) üzenetére


Zinho
aktív tag

Ilyen kategóriában van a cx870, de arról még nincs túl sok infó. Jó fülhallgató, tényleg sokan ajánlják. Többet vártál? Milyen fülhallgatókat hallottál még? Csak mert csalóka, pl. Sennheiser ie7 néha engem sem hatott meg, de pl. rendes flac anyagnál rettenetesen kinyílt, teres lett, iszonyatos dinamikával.
Amúgy itt találsz rövid tesztet.

(#8677) schawo válasza Jhonny06 (#8674) üzenetére


schawo
titán

Mihez hasonlítva nem tetszett?
Bejárattad már?
Milyen forrásból hallgattad?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8678) Falconer válasza Jhonny06 (#8674) üzenetére


Falconer
aktív tag

Shure az ami még nagyon jó. Járasd be, nagyon sokat váltzhat a hangja.

(#8679) Robeerto


Robeerto
csendes tag

Üdv!

Egy Sennheiser cx500 vételén gondolkodok és lenne több kérdésem is ezzel kapcsolatban. Egyrészt az, hogy mi a különbség a sima cx500 és a cx500 G4ME között. A másik, hogy reálisak-e a vaterás 5-6k-s hirdetések, vagy gyanús, hogy hamisítványok? A harmadik pedig, hogy hol érdemes ilyenekre rákeresni vásárlás szempontjából, hogy lehetőleg ne költsek rá vagyonokat mondjuk egy webshopban (mindenképp olyan 5-6k lenne a legjobb).

Előre is köszi a válaszokat

(#8680) schawo válasza Robeerto (#8679) üzenetére


schawo
titán

5-6k nagyon gyanús.
Itt van megbízható eredeti, de 8k:
http://hardverapro.hu/apro/elado_bontatlan_uj_eredeti_sennheiser_cx300_cx500/hsz_1-50.html

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8681) Robeerto válasza schawo (#8680) üzenetére


Robeerto
csendes tag

Igen én is gyanúsnak találom picit. És arról lehet tudni hogy mi a különbség a cx500 és a cx500 G4ME között?

(#8682) schawo válasza Robeerto (#8681) üzenetére


schawo
titán

Állítólag csak a színe...

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8683) Kelton


Kelton
csendes tag

Sziasztok!

Mit gondoltok erről a fülesről? :Y

http://tech.hu/cikk/Fules_egy_eletre-1722.html

(#8684) schawo válasza Kelton (#8683) üzenetére


schawo
titán

Rossz nem lehet az tuti, de erősen "marketingtermék". Az meg hogy valami sosem romlik el: HAHAHAHA

Alu+carbon :U Mintha a agybadugós fülesek legnagyobb rákfenéje a borítás lenne :D Ettől tuti nem él egy perccel sem tovább a füles.

Ettől persze még lehet jó hangja is.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8685) schawo válasza Kelton (#8683) üzenetére


schawo
titán

Ha inkább arról készítettek volna a marketinganyagot, hogyan javítható, forrasztható, cserélhető, akkor meggyőzött volna.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8686) Nincs név


Nincs név
tag

Sziasztok, gyakori kérdés de olyan max. 7-8 ezerért vennék fülest, Sennheiser CX300II és CX400II-t már kinéztem, mint potenciális választás, tudnátok valamit írni, hogy melyik jobb ezek közül és miért, vagy miért mindegy illetve ha tudtok mást ajánlani AKGt esetleg vagy valami, akkor előre is köszönöm. Agybadugósat keresnék, ami kizárná a busz és a tömegközlekedés zajait.

(#8687) Jhonny06 válasza schawo (#8677) üzenetére


Jhonny06
veterán

Gyakorlatilag évek óta az iPodokhoz adott gyári fülest használtam, utóbbi pár hónapban itthon egy Sennheiser HD201-et és az előbbihez képest sem annyival jobb, mint amennyit vártam, pedig gondolom nem kell ecsetelnem, hogy milyen gagyi az iPod füles. Kb. 2 hete van meg, FLAC és MP3 (320kbps)-ba vannak a zenéim.

Lehet, hogy túl maximalista vagyok és valami komolyabb kellett volna? ( :) ) Bár nem értek hozzá, de ez nagyon nagy lépés volt egyről a kettőre, tényleg egy kicsit többet vártam, ennyi a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#8688) sgery


sgery
őstag

Üdvözlök minden kedves fórumozót!
Biztos volt már ilyen kérdés, sajnos nem találtam rá választ.
Van egy Sennheiser cx 55-ös fülesem, viszont a fülpárnák kezdenek eltűnni. most egy small és egy medium van benne. Hol lehet ilyet utólag beszerezni? Mert nem szeretnék újból egy vagyont áldozni rá..
Előre is köszönöm a válaszokat

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#8689) Falconer válasza sgery (#8688) üzenetére


Falconer
aktív tag

MM-ban van külön sennheiser gumi szett, de lehet kapni pl Sony Ericcson boltokban is kisebb pakkban, az ugy olcsobb.

(#8690) Zinho válasza sgery (#8688) üzenetére


Zinho
aktív tag

Sony boltban is nézhetsz, bár fogalmam sincs hogy milyen kiszerelésben és mennyiért lehet.

(#8691) picur220 válasza sgery (#8688) üzenetére


picur220
veterán

A neten kilószámra találni ilyet!:D De ahogy mondják, MMben is van!

(#8692) picur220 válasza Kelton (#8683) üzenetére


picur220
veterán

Szerintem sokkal célravezetőbb az alu meg karbon, meg minden hasonló hülyeség helyett adni egy örök garit, és bármi gond van, cseréljék.

(#8693) sgery válasza picur220 (#8691) üzenetére


sgery
őstag

KöSzönöm a segitségeket!

Neten pl hol kapni? Én fél óra goglizás után sem találtam:/ biztos rossz szóra keresek vagy nemtom..

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#8694) picur220 válasza sgery (#8693) üzenetére


picur220
veterán

Leginkább külföldön, pl amazon, ebay.

(#8696) picur220 válasza schawo (#8695) üzenetére


picur220
veterán

Ha már belinkelted, miért nem lehetett egy rövidebb szöveget berakni?:D

(#8697) slayer006


slayer006
addikt

[link]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#8698) tasakos


tasakos
tag

Sziasztok! Be szeretném járatni a fülesem! Hol lehet letölteni a sokat emlegetett white noise-t?

Előre is köszönöm!

BFBC2 nick: Tasi Hun

(#8699) vili13 válasza tasakos (#8698) üzenetére


vili13
őstag

(#8700) tasakos válasza vili13 (#8699) üzenetére


tasakos
tag

Köszi!

BFBC2 nick: Tasi Hun

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.