Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) devast válasza picur220 (#8400) üzenetére


devast
addikt

Senn-eket kerülném most egy kicsit :) Szemezgettem azt ath-ck10 -el, beyer dtx-100 -al, akg k390-el , most meg a monster turbine pro gold/copper -ről olvasgatok. Esetleg Pana hje900...

[ Szerkesztve ]

(#8402) picur220 válasza devast (#8399) üzenetére


picur220
veterán

Ami kimaradt:
Westone UM2 - armatúrás
Az UE Super.fi 5 Pro is armatúrás, tehát sokkal tisztábban szól, mint a sima dynamic driveresek. A hátránya az, hogy kevesebb a mélye.

(#8403) devast válasza picur220 (#8402) üzenetére


devast
addikt

Ez már nagyon a felső határt súrolja. Nem az, hogy nem tudnám kifizetni... csak nem szeretnék ennyit költeni erre. HD600-am 50k-ért okés volt. Egy iem-re nem fogok annyit kiadni :U

(#8404) picur220 válasza devast (#8403) üzenetére


picur220
veterán

Szerintem ha minőséget akarsz, akkor IE7 alá ne add. 40k alatt van. Vagy nézz Ultimate Ears-t.

[ Szerkesztve ]

(#8405) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

Tud valaki valami olyan helyet, ahol megforrasztanák az elszakadt cx500-as fülesem?
Móricz környékén kellene.

(#8406) picur220 válasza MIFtIli (#8405) üzenetére


picur220
veterán

Szerintem ha garis, akkor add be gariba, ha nem, akkor meg kuka. Nem biztos, hogy jó lesz, ha megforrasztják, mert lehet, hogy az egyik halkabb lesz, mint a másik a vezeték ellenállásának megváltozása miatt.

(#8407) helixP


helixP
nagyúr

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a Sennheiser CX300 II Precision fülhallgató Black EcoPack -terméknévben az Eco Pack mit jelent? miért olcsóbb ez mint egy sime cx 300 II?

Köszi a választ

(#8408) helixP válasza helixP (#8407) üzenetére


helixP
nagyúr

Közben megtudtam: a termék ugyanaz, csak éppen hullámpapír csomagolást takar. és kb 2 ropival kevesebbe kerül.

(#8409) vili13 válasza helixP (#8407) üzenetére


vili13
őstag

A fülhallgató ugyanaz, mint amit a normál csomagolásban is kapsz, de ezt újrahasznosított papírba csomagolják.

(#8410) Csapi007


Csapi007
veterán

Hy
iPhonehoz szeretnék egy új fülest venni. Most Sennheiser CX55-öm van, csak már elhasználódott.
Elvárásom hogy agybadugós legyen, egyenes a csatlakozója és legyen rajta (lehetőleg 3 gombos) mikrofon.
Én a Macally HiFi Tune-t és az Apple In-Ear fülest találtam.
Melyiket ajánlotok, illetve tudtok-e mást ajánlani. Olyam 20-25k-t szánnék rá.

"Csak úgy mondom"

(#8411) picur220 válasza Csapi007 (#8410) üzenetére


picur220
veterán

AKG K370 asszzem ilyen. Csak nem 3 gombos, de ha mindenképp az kell, akkor marad az iPhone-füles...:D Bár sztem nem versenyezhet az AKG-val:D

[ Szerkesztve ]

(#8412) Csapi007 válasza picur220 (#8411) üzenetére


Csapi007
veterán

Klipsch Image S4i esetleg?

"Csak úgy mondom"

(#8413) picur220 válasza Csapi007 (#8412) üzenetére


picur220
veterán

Hát ha olyan, mint az S4, csak mikrofonos, akkor mehet:D

(#8414) Csapi007 válasza picur220 (#8413) üzenetére


Csapi007
veterán

Nem tudok dönteni.
Az S4-ről mindenhol jókat írnak de a mikrofon szerintem nagyon messze van, póló pulóver alatt szerintem nem működne.
AKG-ről meg alig találok leírást. :F

"Csak úgy mondom"

(#8415) freakzoid


freakzoid
csendes tag

Sziasztok!

Elromlott a Sony NWZ-A826 kapott Ex082-s fülesem. Nagyon meg voltam vele elégedve!
Kérdésem az lenne h szerintetek melyik helyettesítené jobban: a Sony MDR-XB20EX vagy a Sony MDR-EX75SL?

Esetleg más márka vagy típus, ha jobban megéri ilyen összegért...

Köszi!

freak

(#8416) picur220 válasza freakzoid (#8415) üzenetére


picur220
veterán

Ennyiért kapsz CX400-at is jobb helyen:D Vagy 8k körül CX400-II-t vagy CX500-at:D Vannak itt a PH-n is újak, eredetiek olcsón!:D Boltban persze drágább...:D

(#8417) freakzoid válasza picur220 (#8416) üzenetére


freakzoid
csendes tag

Köszi a választ! Ebben az árkategóriában a sennheiser ennyivel jobb, vagy megbízhatóbb?? miért ajánlja mindenki ezt a márkát??(azért kérdezem mert nekem még nem volt ilyen)

freak

(#8418) Funabashi


Funabashi
csendes tag

HI!

Melyik fejhallgatót érdemes megvenni, hangzásilag, kényelmileg melyik jobb? Sennheiser HD-212PRO vagy AKG K518DJ A Sennheiser az 18ezer a AKG 17.700. Szóval egy árba vannak szinte.

(#8419) vili13 válasza Funabashi (#8418) üzenetére


vili13
őstag

(#8420) deadhand


deadhand
csendes tag

Üdv! van valakinek tapasztalata Nokia WH-701 headsettel? Hogyan szólhat? kb. 6ezerbe kerül, félek, hogy ennyiért nem nagy durranás, főleg hogy minden az egyben. 5310-hez kellene.

(#8421) picur220 válasza deadhand (#8420) üzenetére


picur220
veterán

Szerintem 6k-ért már lehet kapni Panasonic HJE300-at meg Sennheiser CX300-at is jobb helyeken, ezeket ajánlom.

(#8422) deadhand válasza picur220 (#8421) üzenetére


deadhand
csendes tag

Sejtettem, hogy ennyiért lehet jobbat kapni, csak a dedikált gombok kényelmesebbé teszik a zenehallgatást, azért fordult meg a fejemben a headset.
Még egy kérdés: ha a vett fülhallgatót nem közvetlenül a telefonba, hanem annak egy toldalékába dugom bele, az változtat valamit a hangminőségen?

(#8423) picur220 válasza deadhand (#8422) üzenetére


picur220
veterán

Szerintem nem változtat, inkább az ellenállás nő meg, és halkabb lesz, azt vettem észre.

(#8424) devast válasza picur220 (#8404) üzenetére


devast
addikt

Ilyen lesz, ha sikerül emberibb árra lealkudnom. Ha nem jön össze akkor head-fi -n felrakok egy wtb-t monster turbine pro copper/gold -ra. Jöbb ötletem nincs, senn-ek kizáva, ck10 is Ue-ből az olcsóbbak meg olyanok is.

(#8425) devast válasza devast (#8424) üzenetére


devast
addikt

Droppoltam azt a projectet, jön egy UE triple fi 10. Postázva $200 ez jobban tetszett anyagilag :DDD

(#8426) deadhand


deadhand
csendes tag

A zárt rendszerű fülhallgató a szilikongumi pontos illeszkedésének köszönheti a zártságát? Vagy van valami más trükk is?
Ugyanis ezt olvastam máshol, igaz fejhallgatókról:
''A zárt fejhallgató hátsó része - ahogy a neve is mutatja - el van zárva a külvilágtól. Emiatt nem zavarod a külvilágot, és te sem hallod be azt. A zárt tér felerõsíti a basszust, emiatt jóval erõsebbnek hat (mélyebbnek érzed, de nem az, csak erõsebb)
A nyitottnál nincs meg ez az elszigetelés, emiatt kifelé is jobban szól, ill. jobban behallatszanak a külvilág zajai. Viszont mivel nincs a membrán mozgását zavaró zárt tér, emiatt szebb a hangja. Gyorsabb, valóban mély basszusok, szebb középtartomány"

A zárt tér miatt esetleg nem károsítja-e jobban a hallást?

(#8427) dudika10 válasza deadhand (#8426) üzenetére


dudika10
veterán

Megnyugodhatsz, a hallást csak a túl nagy hangerő károsítja jobban. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8428) picur220 válasza deadhand (#8426) üzenetére


picur220
veterán

A zárt/nyílt az a membrán másik oldalára vonatkozik minden esetben.
A hallásodnak csak a hangnyomás tesz kárt...:D [link]

[ Szerkesztve ]

(#8429) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sajnos a napokban elfáradt a Sennheiser cx55-ösöm, pedig szerettem nagyon, de a jobb oldala kontaktos lett, nem javítható.. :(

Kérdésem az, hogy ti mit vennétek a helyemben helyette? (szívem szerint cx55 vagy cx95 lenne a választás, ha kapnék még belőlük vhol..) Nagyjából 10ezerig van rá keret, esetleg picit lehet több, de nem 20-25-ért szeretnék!

Senikkel elégedett voltam, szép a hangjuk, jó a basszus is, csak most csalódtam 1 picit, még 1 éves sem volt, korábbi Sony EX71-esem még most is bírja, pedig 5 éve vettem kb..

Szóval mit ajánlotok? Agybadugósak érdekelnek csak, nem fejhallgatóval szeretnék mászkálni az utcán. Elsősorban Sennheisert szeretnék :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#8430) vili13 válasza A_ScHuLcZ (#8429) üzenetére


vili13
őstag

Ha a picit többe még belefér a cx350, akkor azt.

(#8431) A_ScHuLcZ válasza vili13 (#8430) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

cx350 vagy 350 II? Akkor már inkább nem cx450 vagy cx450 II? :)

Egyébként mennyi a különbség az 1es és a 2es változatok között? cx500-ról mi a véleményed? Másik fórumban azt ajánlották, de úgy emléxem, hogy mikor még a cx55-öt vásároltam, akkor cx500-at kevésbé ajánlották a túl erős basszusa miatt..

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#8432) deadhand


deadhand
csendes tag

Ha jól értem, akkor zárt és nyitott rendszerű lehet szilikongumis és klasszikus kialakítású is, hm?
A klasszikus kialakítású zárt rendszerű fülhallgató is képes kirekeszteni a környezeti zajokat? Vagy fordítva: A szilikongumis nyitott képes erre (már ha olyan pontosan illeszkedik)?

[ Szerkesztve ]

(#8433) picur220 válasza deadhand (#8432) üzenetére


picur220
veterán

Úgy látom, nem érted, mi is ennek a lényege.
A dynamic driveres fülesek membránjának 2 oldala van, a füled felöli, amerre megy a hang, meg a másik, a hátulja. A zártság/nyitottság a hátuljára vonatkozik, a füled felöl mindegy, mi van. A környezeti zajokat leginkább a szilikongumisokkal (IEM-ek) lehet kiszűrni, a másikkal nem. A zárt füles, ha IEM, akkor nem hallatszik ki annyira a hang belőle, amikor hallgatod, így nem zavarod a környezeted. Ha nem IEM, akkor a másik oldalon úgyis ki fog hallatszódni, szóval mindegy. Emellett a zárt IEM jobban kizárja a külső hangokat, mivel csak a füles egyik oldalán tudnak a hangok bejönni, a másik zárt.

(#8434) vili13 válasza A_ScHuLcZ (#8431) üzenetére


vili13
őstag

Sima és II-es változat is tudtommal csak a cx300-ból és cx400-ból létezik, a "II" értelemszerűen az újabb, valamivel jobb generációt jelöli. A sima, régi cx400/500-at nem tartom túl sokra, szvsz abból a generációból is jobb volt akár a cx55. A II-esek jobbak lehetnek, de nagy minőségi ugrásra azért nem számítanék.
A cx350-ből viszont csak egyféle van, ami ugyanaz mint a cx350 II, csak a "II"-t nem minden esetben írják utána, mivel anélkül is egyértelmű - sima változata ugyanis nem volt, vagyis igen, de azt még cx55-nek hívták. Olyan, hogy cx450 (II) meg - egyelőre legalábbis - nincsen, csak cx550 (II), ami viszont a cx95 utóda, és feltehetőleg nem annyival jobb, mint amennyivel drágább a cx350-nél.

(#8435) Funabashi


Funabashi
csendes tag

Mélyen tisztelt Funabashi kollega!

03. 12-én már rátaláltál a megfelelő topicra, érthetetlen, hogy ezt követően miért született itt 2 fejhallgatókkal kapcsolatos hozzászólásod úgy, hogy a topic címe egyértelmű, és még útbaigazítást is kaptál.

[ Módosította: bwoay ]

(#8436) devast válasza picur220 (#8433) üzenetére


devast
addikt

Itt van egy szép animált cucc dinamikusról és BA-ról. Határozottan jól meg van csinálva szerintem :C

(#8437) deadhand válasza picur220 (#8433) üzenetére


deadhand
csendes tag

Akkor mi a létjogosultsága a nem IEM, zárt fülesnek? :U Köszi a magyarázatot, akkor nekem IEM kell, ha nem akarom hallani a suttyókat a buszon? :W

(#8438) deadhand válasza devast (#8436) üzenetére


deadhand
csendes tag

igen, szép, csak sajnos én műszaki analfabéta vagyok :O

(#8439) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv.
Most vettem észre, hogy az a topik, ahova írtam, halott, így talán itt jobban tudtok segíteni.
[link]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#8440) picur220 válasza deadhand (#8437) üzenetére


picur220
veterán

Pontosan:D Ha mondasz egy értékhatárt, ajánlok is neked egyet akár.:D
A nem-IEM zárt is úgy viselkedik, mint az IEM zárt, a hangok kizárásának ikvételével.

[ Szerkesztve ]

(#8441) deadhand válasza picur220 (#8440) üzenetére


deadhand
csendes tag

Ok, akkor legyen 6k, és hangerőszabályzós, kerékkel szabályozható (vagy valami jól bevált módszerrel), ha kérhetem :D , jó volna ha lenne benne valami merevítés, nem csak egy füldugó, mint pl. ez.
Bocs a kukacoskodásért, remélem nem nehezítem meg az életed... nagyon :U

Nem jelent meg a kép, cím:
http://www.edigital.hu/Fulhallgato/Sony_MDR-EX33_fulhallgato_feher-p53521.html

[ Szerkesztve ]

(#8442) picur220


picur220
veterán

Konkrétan ilyen normális füles nincs, max itt a PH-n van garinélküli AKG K340, ami talán belefér az árba, és jó. A következő a CX500 lenne, de az már 8k (itt a PH-n). Én az utóbbit javasolnám.

(#8443) deadhand válasza picur220 (#8442) üzenetére


deadhand
csendes tag

Köszi! Lehet feljebb tolom majd az árat. Később nekifutok mégegyszer. Nokia 5310-eshez is érdemes egyébként drágább (és persze jobb) fülhallgatót venni? Hol van a határ amit még ki tud használni a telefon?

(#8444) picur220 válasza deadhand (#8443) üzenetére


picur220
veterán

Nincs nagyon határ, mivel jó forrás lehet egy XpressMusic mobil, így nem lesz rosszabb a hang egy jobb füles esetén, de pl ha egy tescos mp3-pléyered van, akkor egy Sennheiser IE8-cal lehet, hogy rosszabbul szól, mint egy 2k-s Sonyval.

(#8445) canniball


canniball
nagyúr

Hamarosan nyugdíjba vonul a jó öreg SE W800-am, egy Nokia E52 lesz az utód. Ez egyben azt is jelenti hogy meg kéne találnom a jól bevált HPM70 utódját. Kérdés tehát, hogy melyik és (boltban) mennyibe fájna az az in-ear/around-neck füles, amelyik (minimum) a HPM70 szintjét eléri (ha jobb nem az baj :) )? Illetve létezik-e hasonló kitételekkel olyan darab, amelyik rövid kanócos (HS-45-höz)?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8446) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Tanácsotokat szeretném kérni a választásban. iPhone 3Gs-hez és Sansa Clip+ hoz keresek fülest, eddig CX300-ast használtam, de sajnos három év után tönkre ment.
Három típus között vergődöm. CX300II (PH), CX400II, V-Moda Vibe Duo.
A V-Moda mellett szól a mikrofon, viszont nem tudom mennyire zavaró telefonáláskor, h visszahallom a hangomat a zárt felépítés miatt. Valamint a CX300-amnak kicsit rövid volt a vezetéke, ha pólóm alatt vezettem el és nyomkodni szerettem volna a telefonom, nem tudom, h a V-Modanak hosszabb-e esetleg? (a gyári Apple fülessel nincs ilyen problémám)
Valamint korábban olvastam, h némileg "törékenyek" a V-Moda fülesek. Alapvetően vigyázok minden cuccomra (3 éve használom a CX300-at is), de ez kicsit visszavet.

Válaszaitokat, tanácsaitokat előre is köszönöm!

(#8447) Ropman


Ropman
tag

Hali mindenki!

Sajnos gajra ment a Koss - The Plugom, pedig igazán megvoltam vele elégedve,s a Hama már nem forgalmazza, szóval a garancia is odáig jutott csak most, hogy az árát vissza szolgáltatják majd.
Régen kipróbáltam már egy sennheiser cx300-ast, de nekem nem igazán tetszett a gumis része ( valahogy mikor betoltam a fülembe, a dobhártyám mintha recsegett volna.. :S ) Szóval arra lennék kíváncsi milyen lehetőségek vannak? mit tudtok ajánlani mesterek? :R Mindenképp In-Ear fülest akarok, egyszerűen ezek a jók :) igazából a visszakapott pénzből szeretnék új fülest venni.. szóval nem leszek eleresztve pénzügyileg.. :) ( ajánlatokat várom )

By Luke SkyRopman :]

(#8448) picur220 válasza Ropman (#8447) üzenetére


picur220
veterán

Mennyi pénzt kapsz konkrétan vissza?:D
Én egy Panasonic HJE300-ast néznék meg, esetleg egy Sennheiser CX400-at vagy 500-at itt a PH-n.

(#8449) picur220 válasza canniball (#8445) üzenetére


picur220
veterán

Rövid kanócos a Panasonic HJE300-as, meg a Sennheiser CX400-as. Mindkettő kettészedhető, és adnak hozzá hoszabbítót is természetesen.

dni: a grafikonok alapján a CX300 jobb, mint a CX300-II.

[ Szerkesztve ]

(#8450) canniball válasza picur220 (#8449) üzenetére


canniball
nagyúr

Ööö, azt hittem ezek is úgy rövid madzagosak mint a headsetem: ~10cm az "elágazás" után. De látom a Pana 50cm-s, a CX400 meg bőven túl van a kitűzött kereten.
Akkor úgy kérdezem hogy (boltban) 5k körül lehet-e normális (HPM70 szintjét elérő), "sima" (nem szétszedhető), in-ear/around-neck fülest venni, és ha igen melyik(melyek) az(ok)?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.