Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8701) Nincs név


Nincs név
tag

Sziasztok AKG K324Pről mi a véleményetek? Sennheiser CX 300II / 400IIhöz képest milyen? Előre is köszi :)

(#8702) Peat;)


Peat;)
veterán

Végignéztem egy két tesztet, fórumot, hát 100 dollár körül nincs nagyobb nevű, jó füles, vannak amiket dicsérnek, de olyan pöttöm cégek, hogy ebayen is alig kapni. Inkább várok aztán hátha. Sennheiser cx870 esetleg...de az meg nem néz ki egy világmegváltásnak és ha levonom a márkaértéket, lehet lennének jobbak is 20k körül, de jöhetne már teszt róla (én nem leltem).

[ Szerkesztve ]

(#8703) devast válasza Peat;) (#8702) üzenetére


devast
addikt

Én annyiért igen erősen bevállalnék egy Fischer audio eterna -t, az tuti.

(#8704) Zinho válasza Peat;) (#8702) üzenetére


Zinho
aktív tag

Head-Direct RE0, Klipsch S4, Audio Technica ATH-CK7, ezek mind 100 dollár körül vannak, és nem olyan nagyon rosszak, bár sajnos személyes tapasztalatom nincs velük. Angol webshopokban lehet őket kapni, talán az utóbbi kettőt itthon is, bár drágábbak mint kint, még szállítással együtt is.

(#8705) Peat;) válasza Zinho (#8704) üzenetére


Peat;)
veterán

Köszi, ismerős nevek. Amazon.comot nézem...kifejezetten jó árak is vannak és nagy a választék. Szerintem onnan fogok bevállalni valamit. (164 IEM-es füles 50-100$ között..)

(#8706) Peat;) válasza Peat;) (#8705) üzenetére


Peat;)
veterán

[link] mondjuk ezt nem értem, hogy itt 70 dodó egy hajóút egy amazonon árusító cégtől, míg ha maga az amazontól vennék valamit akkor megáll 10 dollár alatt a hajózás+súly+darabár. No elnézést az offért lehet én bénázok, kicsit szétesett oldal ez az amazon számomra.

[ Szerkesztve ]

(#8707) attika89 válasza Zinho (#8704) üzenetére


attika89
senior tag

Audio Technica CKS70 is nagyon jó! Azt hiszem $79 körül megy az is...
Én majdnem vettem egyet...csak aztán megnőtt a keret

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#8708) Zinho válasza Peat;) (#8705) üzenetére


Zinho
aktív tag

Cyclone PR1 Pro, Beyerdinamic dtx80/100; egy csomó minden van 100 dollár körül...! Csak győzd kiválasztani. Meg a nyavalyás szállítás ne kerülne egy-két helyen annyiba...

(#8709) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok.

ILYEN formájú fülest keresek, csak rövid+nyakba akaszthatós zsinórral.

van erre valami alternatíva?

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#8710) Zinho válasza attika89 (#8707) üzenetére


Zinho
aktív tag

Nekem meg sajnos csökkent a keret, így bepróbálkozom a Soundmagic PL50-el. Head-fi-n nagyon dicsérték, hogy ilyen áron nagyon jó hangja van, drágább fülesekkel is partiban van. Hát majd meglátjuk. Árban alig drágább a feketén kapható cx500-nál, annál csak jobb lesz...!

(#8711) ludsimon


ludsimon
veterán

Sziasztok!

Régebben érdeklődtem itt, és akkor arra a következtetésre jutottam, hogy a CX400 a nekem való.
Végül nem vettem meg, mert elvoltam a fejhallgatómmal.

Viszont fordult a kocka!
Szükségem lenne a sokak által dicsért CX400 ZÁRT változatára, vagyis valami nagyon jó zárt fülesre, sportoláshoz.

Köszönöm előre is a segítséget!

undefined

(#8712) Jhonny06 válasza ludsimon (#8711) üzenetére


Jhonny06
veterán

Üdv!

Olvasgattam korábban külföldi fórumokat, ezeket nagyon ajánlják sportoláshoz, direkt erre vannak kifejlesztve és nagyjából CX400 árban vannak. Remélem tudtam segíteni.

(#8713) ludsimon válasza Jhonny06 (#8712) üzenetére


ludsimon
veterán

Konkrétan agyba dugósra gondoltam.

Ezzel (CX 380 Sport) van valakinek tapasztalata?

undefined

(#8714) attika89 válasza Zinho (#8710) üzenetére


attika89
senior tag

Igen arról én is jókat olvastam! Szerintem is jó döntés ;)
Honnan veszed?

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#8715) attika89 válasza ludsimon (#8713) üzenetére


attika89
senior tag

Kicsit utánanéztem ennek a CX380 Sport II-nek de nem tudom, hogy a színén kívül miért is "sport" :F
Talán annyi, hogy izzadság- és cseppálló, de szerintem ahhoz nagyon izzadnod kell hogy bármelyik agyba dugós fülesnek baja essen :U SZERINTEM

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#8716) Zinho válasza attika89 (#8714) üzenetére


Zinho
aktív tag

Mp4nation. Sok panasz van a lassú szállításra, meg hogy néha elfelejtik feladni postára, de ilyenkor a Paypal (!) visszaadja a pénzt! (Legalábbis több ilyenről is olvastam.)
Ellenben ott akciósan kb. 70 dollárért adták a fülhallgatót egy Fiio E5-tel, és ingyenes a posta biztosítással. Szóval kijöttem mindenestül 14e ft-ból.
Hiába na, a pénz nagyúr, az egyetem meg sok pénzt kér a bukott kreditékerét... :D

(#8717) Peat;) válasza ludsimon (#8713) üzenetére


Peat;)
veterán

Nekem most cx55 van ami fizikailag ugyanígy néz ki mint ez a sport cx380. Előtte volt cx300 is. A cx55 nekem, az én fülemben nem annyira stabil szerintem mint a cx300 volt(az ugye pici gomba kialakítású), de közel jár hozzá.

Viszont ennek a cx380-nak már asszimmetrikus kábele van ha jól tudom, ami szerintem ideálisabb lenne sportoláshoz, a ma kaphatóak közül nem is tudom, hogy melyeknek van még asszimmetrikus kábele. Ez az a nyak mögött elvezetős. (nekem az jön be alapból is, kényelmesebb nem az állam alatt fityeg, ha kihúznám csak az egyik dugót akkor az nem a tökömig esne le.., lehet normálisan enni inni is vele)

(#8718) attika89 válasza Zinho (#8716) üzenetére


attika89
senior tag

Hát igen...mondjuk én utálok várni, de egész nyugodtan kibírtam azt a 3,5 hetet mire megkaptam az enyémet. Nem gondoltam volna :P
Mondjuk az azért volt hosszú, mert először amcsiba szállították (dell.com csak usa only) és utána küldték nekem haza

Az egyetem meg sajnos ilyen...már azért is fizetni kell, ha rosszkor veszel levegőt :DDD

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#8719) ludsimon válasza Peat;) (#8717) üzenetére


ludsimon
veterán

Köszi, akkor valószínűleg ezt a cx 380 sport-ot választom!

undefined

(#8720) attika89 válasza Peat;) (#8717) üzenetére


attika89
senior tag

"Viszont ennek a cx380-nak már asszimmetrikus kábele van ha jól tudom, ami szerintem ideálisabb lenne sportoláshoz,"

Ez igaz, ezen átsiklottam a Sennheiser oldalán :P
Aszimmetrikus!
Tényleg nem nagyon találni aszimmetrikus kialakításút a kínálatban...
Igy tényleg ideálisabb sportolásra... :K

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#8721) ftamas89


ftamas89
csendes tag

Sziasztok!

Egy kicsit talán off a kérdésem: mire jó a fülhallgató "bejáratása"? Láttam már több helyen, hogy pl rózsaszín zajjal be lehet járatni az agybadugós fülest. Ez hogy működik és mennyi ideig kell ott hagyni, míg bejáratott lesz? Meg persze a rózsaszín zajt is javítsátok ki, ha tévednék. Az én esetemben egy Sennheiser CX-550-ről van szó, javíthat ez a procedúra a hangján?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv: Tomi :)

Elnézést kérek, megválaszolt kérdés :B
ITT ni

[ Szerkesztve ]

:: prog is love, prog is life ::

(#8722) dudika10 válasza ftamas89 (#8721) üzenetére


dudika10
veterán

Amikor kijön a gyárból egy hangszóró akkor még nem mozgott túl sokat, a bejáratás arra szolgál, hogy átmozgassa rendesen az egészet.
"Összekopnak az alkatrészek." :)

Természetesen ez azért jó nekünk, mert javul a hangja.

Fehér vagy rózsaszín zajjal is bejárathatod (ez hitvita, hogy melyik a jobb, a rózsaszín közelebb áll a zenéhez, a fehér meg minden frekvencián azonos hangnyomású, én a saját dolgaim fehérrel szoktam járatni, de szerintem mind1 egyébként), de sima zenehallgatással is bejáratódik egy idő után. Hangszórónként eltér, hogy ez mennyi idő.
Hagyd úgy egy éjszakára és akkor is meg fog változni a hangja. :K

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8723) ludsimon válasza attika89 (#8720) üzenetére


ludsimon
veterán

Megtudhatom mit jelent az asszimetrikus kábel?

undefined

(#8724) dudika10 válasza ludsimon (#8723) üzenetére


dudika10
veterán

Amikor a nyakad mögött kell átvetned az egyik fülhallgatót és nem kétoldalt jön fel.

A vezeték kettéágazása után az egyik része egy hosszú kábelen van ami átmegy a nyakad mögött a másik része pedig egy rövid kábelen van ami bemegy a füledbe egyből.
KÉP

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8725) picur220 válasza ludsimon (#8711) üzenetére


picur220
veterán

Nem értelek. Miért kell zárt a sportoláshoz, hogy még annyit se hallj? Mindegy, te tudod.
Nekem volt régebben egy Panasonic HJE300-am, ami ugyan alsó kategóriás IEM, mégis nagyon jól illeszkedett a fülembe, és soha nem esett ki. Valami ahhoz hasonló kialakításút keress, és akkor az jó lesz!

(#8726) ludsimon válasza dudika10 (#8724) üzenetére


ludsimon
veterán

Köszönöm a válaszod, és mindenki segítségét!

Még kipróbálok valamit, és ha nem jön be akkor megveszem a CX 380 sport-ot.

undefined

(#8727) brumesz


brumesz
aktív tag

Üdv mindenkinek
lassan végleg meghalni látszik a v-moda bass freq fülesem, amit nagyon imádtam. most lenne lehetősegem választani a bass freq és a vibe között. milyen lényegi különbség van e kettő között? a vibe kevesebb/halkabban szólaltatja meg a mélyeket, de tisztábbak a közép és magashangjai?
drum'n'bass-t és metalt hallgatok egyébként

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#8728) schawo válasza brumesz (#8727) üzenetére


schawo
titán

Ha jól érzem, akkor ezek marketingelnevezések, ergo a nevéből nem vonnék le egyenes következtetést a hangzására. Könnyen lehet, hogy a vibe is éppen olyan jól szól mély tartományban. Sőt, ugyanúgy, mint a bass freq, általában basszustúlsúlyos.

(#8729) Scyber Kinek, és melyiket?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8729) Scyber


Scyber
csendes tag

Ajánlom a Sonyt nagyon jók

A legszebbdolog a GÉP!

(#8730) brumesz válasza schawo (#8728) üzenetére


brumesz
aktív tag

namindegy, akkor berendelek mindkettőből egyet-egyet
max eladom az egyiket

köszi azért :)

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#8731) attika89 válasza dudika10 (#8724) üzenetére


attika89
senior tag

Én is pont ezt a képet akartam beszúrni :))
Még jó, hogy menéztem...

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#8732) picur220 válasza Scyber (#8729) üzenetére


picur220
veterán

Bazzeg, 35hsz 1 óra alatt, mit csinálsz te?! :DDD
A Sonyk messze nem olyan jók, mint a Sennheiserek, AKG-k, UE-k, és a többi nagy fülhallgatógyártó cég.

(#8733) schawo válasza picur220 (#8732) üzenetére


schawo
titán

Ámokfut :(

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8734) picur220 válasza schawo (#8733) üzenetére


picur220
veterán

De értelmes hsze nem nagyon volt még eddig. Nem baj, majd lesz vele valami:D

(#8735) schawo válasza picur220 (#8734) üzenetére


schawo
titán

Igen, én is végignéztem az idióta ámokfutást, amit a fórumon csinál. Kor 12-13 év.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8736) Kelton


Kelton
csendes tag

Én meg SONY párti vagyok. Szerintem sokkal szebbek a magas tartományai, mint a sennheisereknek. Igaz, eddig csak a CX300at hallottam, de ezzel összehasonlítva: [link] igencsak lemarad a cx300. :K

[ Szerkesztve ]

(#8737) haha70


haha70
csendes tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy mi a véleményetek erről a fülhallgatoról
Canyon CNR-EP8
Előre is köszönöm

(#8738) Kelton válasza haha70 (#8737) üzenetére


Kelton
csendes tag

Nagyon alsókategória,pontosabban a legalsóbb... az árából is látszik. Nagy hangzásra és tartósságra ne számíts...

(#8739) ftamas89


ftamas89
csendes tag

Sziasztok!

Valaki ismeri az AKG K324P fülest? 6-7 ezer körül keresek agybadugóst, ez egész jónak tűnik, de nem tudok róla semmit, tapasztalat valakinek?
Esetleg alternatívát tudtok mondani ebben az árkategóriában? (talán valamelyik Sennheiser?)

Előre is köszi,
Tomi :)

:: prog is love, prog is life ::

(#8740) Zinho válasza picur220 (#8732) üzenetére


Zinho
aktív tag

Hát azért ez így elég meredek kijelentés. Volt nekem Sony-m, semmivel sem volt jobb utána a cx300-as. Nincs semmi baj a Sony-val. AKG-nál meg főleg nem rosszabb... :)

(#8741) devast válasza Kelton (#8738) üzenetére


devast
addikt

Magyar végfelhasználói árakkal számolva 20k alatt minden alsókategóriás amit itt kapni. Külföldön $70-80 körül már egész jókat lehet kapni.

(#8742) Peat;)


Peat;)
veterán

Olvasgattam, a klipsch s4-nél elég magas a hibaarány, van hogy gyárból úgy jön ki hogy az egyik oldal tök néma.
Beyerdynamic dtx 80 itthon is majdnem ugyanannyi mint ha behozatnám. (20k itthon, bár rendelésre hozzák, de adnak garanciát, így még jobb is)
Head Directet nehéz beszerezni és a basszusa csak közepes. A többi nemigazán tetszik, van hogy nagy, van hogy a zajt nem zárják ki jól..

Super fi 5-öt ha lelek jó áron akkor bepályázok rá, ha nem akkor sennheiser cx870 vagy beyer dtx 80. Superfi volt 50 fontért, csak elfogyott. Szívem szerint beyert próbálnám ki, szimpatikusnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#8743) haha70


haha70
csendes tag

Tudtok olyan oldalt ahol szilikon sapkát lehet venni?
és magyar is ha lehet mert én nem nagyon találtam:S:S
Előre is köszönöm

(#8744) schawo válasza haha70 (#8743) üzenetére


schawo
titán

lásd: http://prohardver.hu/tema/fulhallgatot_de_milyet/hsz_8680-8680.html

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8745) grabber


grabber
addikt

Megvettem a Cx500-at.Nem akartam hamar véleményt mondani,így vártam egy hetet.Eddig csak hama fülesem és egy 3k-ás Sony fülesem volt,de nem volt elég,sem basszusban sem hangminőségben.

Amikor legelőször beraktam a fülembe az agyamat mintha két oldalról beljebb nyomták volna.Basszus nagyon durva.
Viszont ilyenkor fogott el az az érzés,hogy többet vártam volna tőle.Rá kellett jönnöm,hogy ennyiért még nem az a kategória ami "meg is szólalhatna",mert ez tényleg megszólal,de ennek ez a feladata :D
Azóta 2x összehasonlítottam a többi olcsóbb fülessel és teljesen más.Azok nem ennyire dinamikusak,basszus nem is ismerik.Olyan mintha koszos szemüveggel nézném a világot.
Jó füles minőségi zene,meghallgattam a Daft punk Alive albumot flac-ban. OMG :Y
Basszus a lábamban érzem.Konkrétan olyan mintha a koncerten lennék.Most már nem bánnom semennyire sem,hogy megvettem ezt a fülest.
Amiben még gyenge az a hangerő.Nem elég,full kakaón van minden,talál a laptop gyenge,de az EQ is fel van húzva.Bár 1-2 óra után már fájdalmas tovább hallgatni :DDD
A másik a közép/magas hangok.Lehetne jobb.Kicsit irritálónak hat,nem annyira élvezetes.Csak ez tűnik fel.
Meg a kis háttérzaj/kábel zaj néha.

Nem white fülűként és amatőrként csak ezt tudom róla mondani.

(#8746) schawo válasza grabber (#8745) üzenetére


schawo
titán

Használj hozzá E5-t. Kevesebb, mint $20, ingyenes szállítással: innen. Ezerszer jobban fog szólni, mint a feltekert EQ (annál minden ezerszer jobban szól :U), és a maxra tekert hangerő.

A nagy hangerővel meg vigyázz!!!
A graf. eq alapvető tulajdonsága miatt bizonyos frekvenciákat kiemel, bizonyosakat meg nem (akkor is ha mindet egyformán húztad fel).
Saját magadnak úgy állítod be a hangerőt, hogy az kellő hangerővel szóljon.
Mivel az EQ bizonyos frekiket kiemel, ha azok éppen túlsúlyban vannak (ez főleg a 7-9kHz tartományban szóló cinekre jellemző) a szám adott szakaszán, akkor ott sokkal nagyobb hangnyomás éri a füledet, mint amit te elképzeltél és beállítottál magadnak. Ezért is fájdul meg a füled a hallgatásától. Ez bizony komoly halláskárosodást is okozhat.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8747) grabber válasza schawo (#8746) üzenetére


grabber
addikt

Nem a frekvenciáknál húztam fel,hanem van egy fő csúszka preamp-ot,de gondolom mint minden csak nem veszteségmentes.+12 db is kevés.
Pedig kb alaból 70% a hangerő mint amit szívesen hallgatnék néha.Csak most 4k nem tudok kiadni később meg úgy sem fogok.Ismerem magam :(

(#8748) Falconer válasza grabber (#8745) üzenetére


Falconer
aktív tag

Egy hét után az enyém is ugy szolt mint ahogyan leirtad, aztán tul sok lett a basszus, utána megint jó lett, aztán most komplett szar az egész. Szóval még mindig nem értem a burn in period végére, kb 80 óra lehet a cuccban. Már qrvára unom, hogy ennyire unstable... Csak azért mondom, hogy számítst rá.

(#8749) zsoleer


zsoleer
senior tag

sziasztok nekem HTC Legend-hez kéne egy jo, minöségi, füles sima vagy microfonal együtt
a Sennheiser MM 50 csak iphone-hoz jo? ár 10-12K

(#8750) Shodan


Shodan
addikt

olyan fülhallgatót szeretnék ami ugy szól mint a koss the plug , csak kényelmesebb.
A mostani tönkrement nagyon meg voltam elégedve a hangjával, csak qrva körülményes a behelyezése meg a bal fülembe nem is passzolt jól.
Amiket néztem:
v-moda ezekről mi a vélemény ugy általában? :konkrétan a bass freq és a vibe-ot néztem.
Illetve sonyból ex82 vagy 85 bár ezek kinézetre annyira nem tetszenek.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.