Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8751) Zinho válasza Shodan (#8750) üzenetére


Zinho
aktív tag

Nekem a Sennheiser teljesen kényelmes volt. Hangra meg jobb is mint a Koss.

(#8752) schawo válasza Shodan (#8750) üzenetére


schawo
titán

Olyat (szerencsédre) nem fogsz találni még egyet. Ha a Koss The Plug tetszett, akkor az után majdnem bármi tetszeni fog, szabad a vásár.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8753) runner 125


runner 125
nagyúr

Szeva all!

Jelenleg egy HTC X7500-as PDA-telefon-netbook kombót használok, amivel csak headsettel lehet telefonálni. 3,5 -es csatival...

Noh most, a gyári headset mint minden esetben itt is szar, kellene vmi normális.. pl. Sennheiser. - Létezik ebből olyan, amiben van mikrofon is a zsinóron? :U

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8754) schawo válasza runner 125 (#8753) üzenetére


schawo
titán

Sennheiser MM50 ip
Sennheiser MM80 ip

Ha jól sejtem, ezek nálad is jók lesznek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8755) runner 125 válasza schawo (#8754) üzenetére


runner 125
nagyúr

:R

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8756) kmisi99


kmisi99
addikt

Hello :)

Vennék valami jókis fülhallgatót max 2500ft ér
Most ezt néztem ki Sony MDR-E818LP elég sok jót hallottam róla
Tudtok ennél jobbat ajánlani ebben az árkategóriában

(#8757) klezzz


klezzz
tag

Sziasztok!
Melyik éri meg jobban (zaj kizárás,basszus,részletesség,tartósság):
Creative EP-630
AKG K324P vagy K330?
kösz

(#8758) zoli03


zoli03
őstag

Hogyhogy ilyen olcsó a CX500 itt? Biztos hogy eredeti?

(#8759) Kelton válasza kmisi99 (#8756) üzenetére


Kelton
csendes tag

Hello kmisi!

Azt a sony fülest bátran ajánlom! Nagyon jó füles, tatós,masszív és a hangja is szép, sztem ebben az árkategóriában a legjobb hangzású füles!

Szóval ajánlom! :K

(#8760) grabber válasza zoli03 (#8758) üzenetére


grabber
addikt

Tuti nem.Külföldön sem olcsóbb+rájön a haszna neki is+Szállítási költség és mindjárt egy Hama kategóriában találjuk magunkat.Előre kell utalni,nagy f@zság,mert megveszi az árút és álljon benne az ő pénze.Ne a tied :(((
Meg egy újonc.NC.

(#8761) picur220 válasza kmisi99 (#8756) üzenetére


picur220
veterán

Sztem a Panasonic HJE200 jobban szól, nem is kicsivel. Tartósságáról nem tudok sokat mondani, de ha nem gyűröd nagyon, akkor biztos bírja,. Ha olyan, mint a HJE300, akkor semmi gond, az mindent kibírt!:DD

(#8762) mcs válasza picur220 (#8761) üzenetére


mcs
veterán

Hm...egyáltalán 300ast árulnak még itthon? :D
Én legalábbis már sehol nem látok, csak utódokat.
Pedig remek kis füles, és én is nagy megelégedéssel használom. Már most tovább bírja, mint a két CX300asom együtt véve. :DD

(#8763) picur220 válasza mcs (#8762) üzenetére


picur220
veterán

A CX300 híres arról, hogy nem bírja sokáig!:DDD
A HJE300-ast még láttam a MM-ban is.

(#8764) Zinho válasza picur220 (#8763) üzenetére


Zinho
aktív tag

Az enyém évikig húzta. De mint tudjuk, kivétel erősíti a szabályt!

(#8765) Brainwashed2 válasza mcs (#8762) üzenetére


Brainwashed2
tag

Hello!

Lehet, pl. media marktban van 1es rózsaszínben 2es meg feketében.

De igazából nem ezért ragadtam billentyűzetet úgymond. Mivel volt egy kis baleset a cx300 II-es szériás fülesemmel ami nem tudom h hol meg mikor történt, meg hogyan, mivel még külső nyomai sincsenek a sérülésnek. Na szóval vissza vittem a helyre ahol vettem (media markt[ez volt még akkor legközelebb]), és ahelyett h azt mondták volna h elküldik szervízbe ahol úgyse tudják megjavítani, ezért ki fogják cserélni, adtak egy papírt amivel levásárolhatom az árát. Na gondoltam akkor beugrok a boltba, így talán még hamarabb is hozzájutok. Nade arra nem számítottam h 15be fog kerülni. Mer ugye 12ért vettem annó az is sok volt, de ez? Most nem tudom h ez a pesti ár vagy mi? Szóval nézelődtem még tovább, megtaláltam a cx300 I-est rózsaszínben, meg egy rakat más seni-t többek közt a cx400ast. Gondoltam még egy nap füles nélkül, még senki se halt bele, utánajárok mi a helyzet a 400assal. Most ahogy így olvasgattam vissza (nem folytattam hosszú tanulmányozást, de találtam azér pár véleményt), úgy vettem észre, h a 400ast jobbank tartják. Na most ez érdekes mert asszem a 400 az 11be kerül.

Szóval a rövid kis történetem után az a kérdésem, hogy valóban jobb a cx400as mint a 300as?

(#8766) Kelton válasza picur220 (#8763) üzenetére


Kelton
csendes tag

Ha a PANA HJE300-at és a SENN CX300-at ha összehasonlítjuk, akkor mi a különbség és mennyi? Gondolok itt a mély,közepes és magas tartományokra...hm? tapasztalatok?

(#8767) Zinho válasza Kelton (#8766) üzenetére


Zinho
aktív tag

CX300 szigorúan véve a dolgokat: erősebb mély, de dinamikátlan, kiegyensúlyozatlan hangja van; a mélye a közép és magas tartományok rovására megy. De ha hozzátesszük, hogy elég olcsón lehet kapni feketén, ennél többet nem is várhatunk, megéri az árát. Panasonicot nem hallottam, egyesek szerint gyengébb, mások szerint hasonlóan szól a Sennheiserhez. Amúgy jobbra fent kereső!

(#8768) kmisi99 válasza Kelton (#8759) üzenetére


kmisi99
addikt

És ez a Sony MDR-E818LP jobb mint egy Sony E.. hpm 75?? Mer van egy itthon aztán ha nem jobb akkor inkább azt tartom meg

[ Szerkesztve ]

(#8769) picur220 válasza Zinho (#8767) üzenetére


picur220
veterán

Szerintem a Pana olyan "halványan", vagy lágyan szól, van mélye, ha jó szilikonpárnát választasz, meg szépek a magasak is, csak a közepe nem olyan jó, meg olyan dobozabb hangja van a jobbakhoz képest (de bőven jó, a dobozhang az AKG K309-esnél kezdődik csak igazán!:DDD), lehet, hogy pont a kicsit gyengébb közép miatt, de sztem így is kiegyensúlyozott a hangja. Most egy AKG K330-am van, az sokkal jobb, szeben szól, ugye jobb a közép meg a mély is szebb benne vhogy:D De sztem egy nagyon vállalható füles, ilyen áron jobbat ne várj.

[ Szerkesztve ]

(#8770) picur220 válasza kmisi99 (#8768) üzenetére


picur220
veterán

A 818-as sony elég alapnak számít, a HPM-75 már annyira nem, tehát inkább tartsd meg. Meg mivel a HPM-75 IEM, a Sony meg sima, így nincs mit összehasonlítani, egyértelműen jobb egy IEM, mint egy sima, már ha normális fülesekről beszélünk, és nem fosokról, mint pl Hama és tsai.

(#8771) Simi-San


Simi-San
tag

Sziasztok!
Van itt esetleg valaki aki Ultimate Ears Triple.Fi 10 Prot vagy Shire SE530-at birtokol?
Ha igen lenne szíves megosztani velem az eddig tapasztaltakat? :D

Előre is köszi!

Üdv.
R.

ルーク、お前の父はわしだ!

(#8772) Zinho válasza Simi-San (#8771) üzenetére


Zinho
aktív tag

Hát, itt olyan sokan nem lesznek; Triple.Fi-je mintha lenne valakinek. Irány a Head-fi! Ott tuti sokat olvashatsz ezekről. Mintha a Triple.fi elég nehezen passzolna az ember fülébe... Hangjára még nem nagyon panaszkodtak viszont :)

(#8773) attika89 válasza Simi-San (#8771) üzenetére


attika89
senior tag

devast - nak van TF10 :K

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#8774) nagygabor519 válasza Davevagyok (#2) üzenetére


nagygabor519
tag

Ezt meg is cáfolnám. Sima mezei sennheiser-t vettem nemrég 6 e ft volt, eszméletlen szarul szólt és még a fülemből is állandóan kiesett, egy napig sem használtam, aztán visszakértem a pénzem.
Azóta kipróbáltam ezeket a gumis fülhallgatókat, amik nagyon mélyen benyomhatóak a fülbe, sokkal szebben szólnak, mint a sima fülbedugós testvéreik.

Az a baj, hogy nagyon kicsi a fülem és nehéz hozzá jó fülest találni, ha van valami tippetek kis fülhallójáratra :) kérlek osszátok meg, köszi :)

Nagy Gábor

(#8775) Zinho válasza nagygabor519 (#8774) üzenetére


Zinho
aktív tag

Te most tényleg 5+ éves hozzászólásra válaszoltál? :D
Nekem is szűk a hallójáratom, de az olcsó Sennheiser IEM-hez adott 3 pár közül a legkisebb is jó volt, a jobb fülesekhez meg eleve többet adnak.

(#8776) Simi-San válasza attika89 (#8773) üzenetére


Simi-San
tag

Hóhó köszönöm az infót Uram, lehet hogy privátban le is támadom "szegény" párát :D
Nem tudsz esetleg vevő a 16GB-s S9-re (vennem kell egy J3-t :D) :C

ルーク、お前の父はわしだ!

(#8777) attika89 válasza Simi-San (#8776) üzenetére


attika89
senior tag

Há vevőt nem nagyon tudok rá sajnos....
Én MAX akkor cserélem le, ha jobb hangminőséget nyújt a J3, de most egy Headstage Arrow-ra gyúrok....
Engem nem nagyon fog meg a multitács, meg a csipogó rajta... meg az a 32 GB az S9-ben most pont elég :K
Mondjuk a DVB-T tuner-ére kíváncsi lennék...

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#8778) sanzi89


sanzi89
addikt

Üdv.

2002-2007-ig egy Sony MDR-E819V fülesem volt. 2007-ben kontaktos lett. Akkor vettem még egy ilyen fülest. A második ma adta meg magát, tehát 2007-2010-ig üzemelt. Ez is kontaktos lett, nem szól a jobb oldali. Észrevételnek annyit, hogy az elsőnek mérföldekkel jobb volt a kábele, mint a másodiknak, ez így "megmerevedett ívben". Leírni ennél jobban nem tudom, a lényeg az, hogy nem lehetett kiegyenesíteni pár hetes használat során, de a kábel szigetelésére használt gumi is sokkal silányabb. Igaz kb minden nap használtam, szóval így is szép teljesítmény a 3 év.

A kérdésem az volna, ha nekem ez a hangminőség több, mint elég - utcán futkorászás, buszozás - akkor milyen nem agybadugós fülest ajánlotok ebben a kategóriában? Az agybadugósok közül is próbáltam már 2db-ot (egy valamilyen SanDisk és egy Panasonic) de számomra nagyon idegen érzés, hogy olyan mélyen van a fülemben, így "klasszikus" kialakításút keresnék.

Szóval ki mit ajánl. :)

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#8779) dudika10 válasza sanzi89 (#8778) üzenetére


dudika10
veterán

AKG K315-re szavaznék. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8780) sanzi89 válasza dudika10 (#8779) üzenetére


sanzi89
addikt

Lehet, hogy jó füles, de bő 5e Ft nekem sok egy ilyen fülesért. :(

Lehet akármilyen hiper-szuper Sennheiser vagy bármi, az, hogy a kábele mikor törik meg sajnos csak idő kérdése. Otthoni Hifi+fotel kombóra nekem is van egy Sennheiser HD555-öm, de mindennapi rohangálásra 2-3e Ft-os kategóriában gondolkodnék. Egyszerűen nem tudok mindig figyelni rá.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#8781) dudika10 válasza sanzi89 (#8780) üzenetére


dudika10
veterán

[link]
Ennyit megér szerintem. ;)

Vagy [link]

Csak keresgélni kell egy picit a hardveraprón. :)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8782) picur220 válasza sanzi89 (#8778) üzenetére


picur220
veterán

AKG K315, vagy Sennheiser MX560. De Pioneert semmi esetre se vegyél!:D

(#8783) picur220


picur220
veterán

Szerintetek melyik a legolcsóbb, legjobb füles, amit még érdemes megvenni, pl akár innen a PH-ról is? Várom a szavazatokat, ugyanis meghalt a K330-asom...:(((

(#8784) jani1973


jani1973
tag

Sziasztok!

Media-Tech VIRTUAL CINEMA 5.1 USB HEADSET tud e valaki véleményt mondani .Állítólag olyan minősége van mint a roccat cave és sokkal olcsóbb .Van róla friss teszt is! 8 hangszórós usb-és . Itt egy teszt és egy infó link :

1 [link]

2 [link]

És lenne még egy jelöltem az meg ez a fülhalgató lenne ! Fujitsu Siemens HS7100U Dolby Fejhallgato 7.1 .Professzionális kialakítású 53 mm-es hangvezérlő egységel

1 [link]

2 [link]

Kérném szépen a véleményeteket 100% játékra kellene ! :R

[ Szerkesztve ]

(#8785) schawo válasza jani1973 (#8784) üzenetére


schawo
titán

"Milyen FÜLhallgatót? (fejhallgatóknak külön topikja van)"

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8786) jani1973 válasza schawo (#8785) üzenetére


jani1973
tag

Sajna már nem tudom törölni de ha valaki tud adni tanácsot szívesen elfogadom . :R

(#8787) Zinho válasza jani1973 (#8786) üzenetére


Zinho
aktív tag

Még mindig rossz topik, hiába nem tudod törölni, itt nem fogsz rá választ kapni, mert nem ide való. Majd a másik topikban segítenek!

(#8788) outsiders


outsiders
aktív tag

sziasztok nemrég adta be a kulcsot a fülesem, mivel örökéletgaris Koss volt, szépen visszakaptam az árát mert már nem forgalmazott termék, nem tudták javítani:)
Az lenne a kérdésem, milyen fülest tudnátok nekem ajánlani olyan 7-15k környékén maximum? Agybadugós típust használtam, egy ideig kellett egy nem zárt rendszeres Sony-t gyötörnöm, de rémálom volt :(( Sokat hallgatok zenét metrón, vonaton, és a nagy zajtól nem hallom a zenét, ráadásul mivel nem rugalmas gumipárnácskát dugok a fülembe, nyomja a fülemet és fáj egy fél óra után tőle.
Zárt rendszeres fülhallgatót szeretnék, ha lehetséges 2 év garanciával, amit gyorsan lehet is érvényesíteni ha esetleg meghalna idő előtt, de jobb lenne ha nem kéne :P a mostani se vezetéktörésben halt meg, vigyázok rájuk( a megboldogult Koss majd 2 évíg húzta). Miket tudnátok ajánlani? cx400ii-t nézegettem meg a 300asat, meg egy Yamahát(bár az csak 1 év garis), esetleg vmi AKG, Denon?
Nézegettem a hardveraprós dolgokat is, de nekem megéri azt a pár ezer Ft-ot a rendes garancia, nem esne jól ha a 3hónapos cseregari lejárta után adná be a kulcsot.....
Köszönöm a segíségeteket :R

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#8789) KeNTaGoN


KeNTaGoN
tag

Mi a velemenyetek fulhallgatok csatlakozocserejerol?
En regebben 3000Ftos Panasonic fulest hasznaltam, kb 3 havonta forrasztottam ra uj jacket, mert eltort a kabel.
Most egy Sennheiser fulesem van, 4 honapja nyuzom, eddig birja.
Van vkinek otlete az elettartam kitolasara?

www.partyfoto.tk Fülhallgatók és egyéb kütyük javítása, építése itt: ►► http://hirdeteseim.tk/ ◄◄ → http://bit.ly/fulhallgatok_javitasa ← Privát üzit írj, hamarabb észre veszem!

(#8790) outsiders válasza KeNTaGoN (#8789) üzenetére


outsiders
aktív tag

Ne használd :D Amúgy én magamon azt vettem észre, h a kritikus a tárolás, hova rakod el és hogyan amikor nem használod. Pl lakótársam állandóan belegyűri a nadrágzsebébe, nem is csoda, hogy kb 2hónap alatt halnak meg a fülesei :B Szépen szeparálva, lehető legkisebb gyűrődéssel szvsz.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#8791) devast válasza outsiders (#8790) üzenetére


devast
addikt

Ezért van az, hogy a drágább kategóriákban alapfeszereltségnek számít a hordtáska vagy doboz. :DDD Én spec imádom az UE dobozomat, fém az egész, belül pedig ilyen velúrszerű anyaggal van borítva.

(#8792) outsiders válasza devast (#8791) üzenetére


outsiders
aktív tag

hát igen, csak ha az ember nem visz magával táskát akkor mibe rakja a dobozt? :) Nem vagyok én nő, hogy mindenhova kis retiküllel menjek:) Hasitasit meg inkább nem :DDD

Visszatérve: Nem tudsz vmi épkézláb ötletet a fentebbi kérdésemre? Sennheisereknek a gariztatását hol csinálják és mennyire gyors a dolog? Csak mert ha nem kell a boltba visszamenni ahol vettem, akkor simán rendelnék egy cx400ii-t 11-12ért két év garival webshopból és kész. ez az akg kb milyen minőségű? van olyan mint a cx400ii? Ez is bejött designra, hangminőségét nem ismerem.
köszi a helpet :R

[ Szerkesztve ]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#8793) Zinho válasza KeNTaGoN (#8789) üzenetére


Zinho
aktív tag

A tipikusan gyorsan halálozó cx300-at én is kis fém tokban tároltam (amit egy Sony fülhallgatóhoz adtak), nem a táskába begyűrve, és sok-sok évig bírta!
Vigyázni kell rá, és akkor nagyobb az esély hogy nem hónapok alatt megy tönkre.

(#8794) KeNTaGoN


KeNTaGoN
tag

am ha vkit erdekel, szivesen felforrasztok szeretett fulesere egy uj csatlakozot, par szaz forint elleneben. kb egy sor ara a munkadij. olcsobb mint 1 uj fules.

www.partyfoto.tk Fülhallgatók és egyéb kütyük javítása, építése itt: ►► http://hirdeteseim.tk/ ◄◄ → http://bit.ly/fulhallgatok_javitasa ← Privát üzit írj, hamarabb észre veszem!

(#8795) schawo


schawo
titán

BEJÁRATÁS ELŐTTI TAPASZTALATOK

Korábban nem volt IEM fülesem a Koss The Plugon kívül, de az nem nevezhető fülhallgatónak, csak fülbe dugható mélyládának, az meg fenének sem kell.
Most vettem egy K370-t. Gondoltam összehasonlítom az AKG fejhallgatóimmal. Első reakcióm a "Mi a sz*r ez???" volt. Aztán rájöttem, hogy a közepes füldugó túl nagy. Aztán arra is rájöttem, hogy a kis dugesz is túl nagy. (Te jó ég, kinek kell a nagy dugó?) Másnak is van ilyen gondja? Honnan lehet szerezni még kisebb gumedlit?

Ennyit a gumiharangról. A hangja a kis haranggal sokkal jobb, mint a közepessel: bejáratás előtt szimplán sz*rnak titulálnám.
100Hz alatt -15dB (nem szól)
3,5kHz és 5kHz valamint 7kHz és 9kHz között olyan peakje van amilyet még sosem hallottam, kb 15-20dB.
A mélyekről nem beszélhetek, hiszen nem léteznek.
A középtartományt nem hallom rendesen, mert a magas tartomány eszeveszett csúcsai elnyomják. Ami hallatszik, az nem rossz, de kicsit tompa.
A magasak, na azok vannak, de a két független csúcs miatt furcsán szól. A részletessége nem rossz, de agresszívan reszelős.

A bejáratást megkezdtem, majd írok még róla, ha változik.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8796) jblgti38


jblgti38
tag

Sziasztok!
egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok ,hogy mit vagy melyiket ajánlanátok?
amiket kinéztem:AKG K340,Sennheiser cx400II,500.
Igazából jó minőségű House-t és Rappet hallgatok.
Főleg buszon használnám,ezért jólenne ha éppen hallani is lehetne:D
Ezenkívül este is szeretem hallgatni a nagy csöndben ahova viszont kevésbé kell a hangerő,persze itt is szeretném ha jól szólna(dinamikus,erőteljesen szólna).
ha az árat nem nézzük,melyiket ajánlanátok?
valamint néztem egy ilyet: http://www.slashgear.com/fiio-e5-headphone-amplifier-1923327/
ez ér is valamit?
a válaszokat előre is nagyon köszönöm:)

(#8797) schawo válasza jblgti38 (#8796) üzenetére


schawo
titán

Az AKG IEM-ekre általában nem a basszus, sokkal inkább az egyenletes frekimenet jellemző. (bár a K370 3 óra Tiësto - Adagio for Strings után erősen basszustúlsúlyos lett :P, úgyhogy mostantól white noiset kap...)

Az általad hallgatott zenékhez a Sennheisereket szokták ajánlani.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8798) jblgti38


jblgti38
tag

köszönöm a gyors és lényegre törő választ:)
hsz.eket viszont még mindig szivesen fogadok!
ezek szerint főleg a cx400II vs cx500.?

bejáratni egyébként hogy szokták?
esetleg gépről full hangerőn?vagy mp3/4 en full hangerőn?

[ Szerkesztve ]

(#8799) schawo válasza jblgti38 (#8798) üzenetére


schawo
titán

Én azon a hangerőn járatom, ami nekem még hallgatható. Ez a füles erősítős hangkártyámon kb. 35-40%.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8800) jblgti38


jblgti38
tag

'még hallgatható'?
tehát akkor elég hangos a füles?:D

vagy csak gépen?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.