Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8051) Falconer válasza Danniel (#8050) üzenetére


Falconer
aktív tag

Olvass vissza pár oldalt, egy ideje pont erről van szó, linkeltem is kismillió tesztet, írtam véleményt, a lehető legjobban ki van fejtve a téma. Egyébként meg ott a "Sennheiser streetwear (mx, px, hd, cx) szériák" topik, ott is nézelődhetsz.

(#8052) picur220 válasza Danniel (#8050) üzenetére


picur220
veterán

Szerintem csak a kettesek jöhetnek számításba, Én a CX 300-II-t javasolnám, az a legjobb ezek közül ár/értékben.
A K309 hangja nekem spec nagyon nem tetszett.

[ Szerkesztve ]

(#8053) ponti_ak válasza _Voyage_ (#8038) üzenetére


ponti_ak
addikt

Oké, egy jó kis PXC 310 BT érdekelne majd jóárasítva... :D
Jó-jó, az nem is fül-, hanem FEJhallgató, de akkor is... :))

(#8054) Landor


Landor
tag

hi!

kialakításban a Sennheiser CXL 400 -nál tudtok jobb ár/érték arányú fülesről?

[ Szerkesztve ]

(#8055) Falconer válasza Landor (#8054) üzenetére


Falconer
aktív tag

Az teljesen személyes igények alapján dől el, hogy kinek milyen kialakítás jön be.

(#8056) Falconer válasza picur220 (#8052) üzenetére


Falconer
aktív tag

Na jó, de hallottál már 2ezerért olyan fülest aminek tetszett a hangja? ;]

Szerk a sennekhez:
CX500 és a CX400-II az felsőbb kategória, számtalan szaki és fórum vélemény alapján sokkal jobb, de vitán felül a CX300-II is igen jól szól. Akg k324p az pedig kb CX300-II szint.

[ Szerkesztve ]

(#8057) Landor válasza Falconer (#8055) üzenetére


Landor
tag

a kialakításon volt a hangsúly, szóval úgy értettem hogy ilyen nyakbaakasztós megoldást keresek...

(#8058) Falconer válasza Landor (#8057) üzenetére


Falconer
aktív tag

Ja értem. Nem hallottam még más hasonlóról ilyen kialakításban.

(#8059) szajmon101 válasza Falconer (#8000) üzenetére


szajmon101
csendes tag

Hello!!!
tudnál segiteni hogy itt a PH-n kinél tudnám megvenni a cx300II-őt, olvastam hogy Carmennél őt hogy tudom elérni?
köszönöm előre is válaszodat

(#8060) szajmon101


szajmon101
csendes tag

de ha tudsz akkor ajánlhatsz nekem jobbat, mondjuk Akg fülesen belül k324p-m volt ,most romlott el!!!! 10 ezer alatt gondolkodom!!!

[ Szerkesztve ]

(#8061) Falconer válasza szajmon101 (#8059) üzenetére


Falconer
aktív tag

Ment PÜ.

(#8062) szajmon101 válasza Falconer (#8061) üzenetére


szajmon101
csendes tag

ezt most nem biztos hogy értettem:D

(#8063) szajmon101


szajmon101
csendes tag

még nem kaptam meg a pü.-t

(#8064) Falconer válasza szajmon101 (#8063) üzenetére


Falconer
aktív tag

Dehogynem, ott van jobb oldalt.

Beléptél szajmon101
Adataim
Beállításaim
Privát üzeneteim (1 új üzenet)

(#8065) szajmon101


szajmon101
csendes tag

Köszönöm megkaptam csak nem az oldalon kerestem hanem a mailemen pffff.......
THX
küldtem Pü.-t még volt egy kérdésem
köszi

(#8066) Jazz válasza MIFtIli (#8042) üzenetére


Jazz
veterán

Megtudod forrasztani. Pákával és cinnel.:) Leblankolod, utána lakkot vagy zománcot meg lekaparod. Nem romlik.
Falcone, Voyage:
- A lenti link alapján 300 jóval jobb mint 300 II :F
- Továbbá 300-nak 500/300II-höz képest 1500-5000Hz-en +5-el nagyobb az Amplitudója. :F
- (Az AKG-t poénból raktam be, pedig az egy 22ezres füles :D)

free your mind

(#8067) Jazz válasza Jazz (#8066) üzenetére


Jazz
veterán

...anyját. Le-okéztam és nem engedte módosítani a szerksztést....folyt:
Kényelem szempontjából azt értettem hogy:
Régi, hagyományos füles vs. "agybadughatós". Sose volt még ilyen rajtam és nem tudom elképzelni hogy milyen ha több napon keresztül napi akár 16órát a fejedben van. Olyan mint egy szivacsos füldugó (Reggel felkelsz és fáj a füled, és szétfeszíti a fejed...?)

Falcon: Köszi a linkeket megnéztem. Az elsőn (amit javítottál is) mi az a kiugró csúcs 2k, 10k...-en? (Angolom nem a legjobb.) Saját rezonancia frekvenciája, vagy mi?:)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#8068) ponti_ak válasza Jazz (#8067) üzenetére


ponti_ak
addikt

Jelzem, megjöttek a Future Sonic FS-01 OEM fülesek. Hétvégén várható a leírás.
ponti

[ Szerkesztve ]

(#8069) vili13 válasza Jazz (#8066) üzenetére


vili13
őstag

Nem egészen arról van szó, hogy a nagyobb a jobb :) ...:

"A "natural sounding" headphone should be slightly higher in the bass (about 3 or 4 dB) between 40Hz and 500Hz. This compensates for the fact that headphones don't give you the physical punch or 'impact' that the sound waves from a room speaker have; so a slight compensation for increased bass response is needed for natural sound.

Headphones also need to be rolled-off in the highs to compensate for the drivers being so close to the ear; a gently sloping flat line from 1kHz to about 8-10dB down at 20kHz is about right. You'll notice all headphone measurements have a lot of jagged ups & downs (peaks & valleys) in the high frequencies; this is normal and mostly due to reflection cancellations in the folds and ridges in the outer part of the ear. Ideally however, the ups and downs of the frequency response should be fairly small and average out to a flat line. Large peaks or valleys over 3kHz in width usually indicate poor headphone response, and should be viewed as a coloring of the sound. Some small dips in the highs may actually be desirable and should exist in the 2kHz to 8kHz region."
[link]

(#8070) Falconer válasza vili13 (#8069) üzenetére


Falconer
aktív tag

Na valamit ilyet akartam én is előszedni :)
Simán mehetett volna nem offként is.

(#8071) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Vettem/kaptam egy clx50 pionerer fülest mivel a sennheizer fülesem elromlott. Azt mondta az ipse hogy ez állítólag jobb mint a sennheizer cx 500. Vélemény?
Meg azt is mondta, hogy elvileg van vmi apple formátum ami jó minőségő nagy bitsűrűségű zenéket tartalmaz. Erről vélemény és honnan lehet letölteni ilyen számokat elvileg ezek 40 MB-körül vannak.( Vagy más jó minőségű számokat, nem mp3)

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#8072) picur220 válasza adamssss (#8071) üzenetére


picur220
veterán

Szerintem hülyeség, de mivel neked van hasonlítási alapod, ezt neked kéne eldöntened...
Apple Lossless számokat csak az appletől VEHETSZ, van store-ja, ingyé nem adják!:DDD

[ Szerkesztve ]

(#8073) adamssss válasza picur220 (#8072) üzenetére


adamssss
veterán

És máshonnan lehet még letölteni jó minőségű zenéket?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#8074) Blindness válasza adamssss (#8073) üzenetére


Blindness
csendes tag

FLAC és APE. Ezek a leggyakrabban használt veszteségmentes formátumok, ilyenekkel érdemes dolgozni. Az Itunes és az Apple termékek (iPod, iPhone) ezeket nem kezeli, de bármit át lehet konvertálni Apple Lossless-be, amit igen (ez is veszteségmentes). Személyszerint a dBpoweramp Music Converter nevű programot használom erre a célra, de egyébként felesleges apple lossless-t használni, ha nincs iPod-od.

Apple Storból egyébként nem lossless formátumot kap az ember, maximum CD-rippelésből, ha úgy van az iTunes beállítva.

[ Szerkesztve ]

Confusion will be my epitaph...

(#8075) adamssss válasza Blindness (#8074) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi!

iPhonom van, úgyhogy akkor megpróbálom az általad említett formátumokat apple-be konvertálni. :R

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#8076) picur220 válasza adamssss (#8073) üzenetére


picur220
veterán

Ezt inkább privátban...:D

(#8077) adamssss válasza picur220 (#8076) üzenetére


adamssss
veterán

Ok. Sorry. :R

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#8078) mhorvat


mhorvat
senior tag

Sziasztok!

Sony IEM-ekhez (EX51LP, 71, 82, 85) továbbra sem tud senki hasonlítani ebben a totyikban szóban forgó füleseket? :F
Ma volt szerencsém egy AKG K340-eshez, hát, a Sony EX82-mhöz viszonyítva csalódtam. Dobozhangja volt. Biztos javul 30-40 óra után, de érdekes a Sony-mat mikor vettem anno a lejátszómmal, már első hallgatáskor el voltam élvezve a hangjától.
Őszintén szólva ezután a rossz tapasztalat után nem igen szeretnék mást, mint Sony-t, attól függetlenül, hogy velük sincs túl jó tapasztalatom. De legalább amíg bírják, addig jól szólnak.
Sennheiser-ből IEM-et még nem próbáltam, csak 5000-es árkategóriájú sima fülest, amikkel nem volt gondom, tehát a Sennheiser-ben még van bizodalmam.
Nem sajnálnám a PH!-s árat kifizetni egy CX400II-ért, CX500-ért, kérdésem az lenne, hogy a Sony-m után nem fogok-e megint nézni egyet (csak mert EX82-est, 85-öst is adnak 6-7000-ért eredetit itt a PH!-n, csodálkozom, hogy azokat senki nem ajánlja). :F

(#8079) Falconer válasza mhorvat (#8078) üzenetére


Falconer
aktív tag

Az MDR-EX90 van olyan kategóriában mint a CX500, csak a CX500 lealázza (állítólag)Hifi Test TV-Video Heft 2/2008
Az MDR85 az mondjuk a CX300nál jobb.
AKGról jókat nem igazán olvastam.

testberichte.de - tessék olvasgatni :)

(#8080) _Voyage_ válasza Jazz (#8066) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Én nem feltétlen hinnék ezeknek a grafikonoknak. :)
AKG-nek egyedül a K330-as az elfogadható fülese a jobbak közül, olcsóbbak közt pedig egyértelműen K324P. CX300-at a K324P simán veri szerintem. CX300-II-nél szerintem szebbek a magasabbak, és egyértelműen teltebbek, öblösebbek a mélyek.
Másrészt a II szériához adnak jóféle kis tasit, meg sokkal jobb minőségű a vezetéke.
CX400 meg más kategória, a II-es jobban szól, mint a CX500, vagy AKG K340. :)

Meghallgattam egy sennheiser ie6-ot meg egy 7-et is, sőt, a 8-ast is kipróbáltam. A legjobban a 7-es jött be, pedig a 8 az drágább(elvileg jobb kéne legyen), úgyhogy meg is rendeltem. Kíváncsi vagyok rá, 34-ért sikerült rendelnem 3db-ot. :B

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#8081) Falconer válasza _Voyage_ (#8080) üzenetére


Falconer
aktív tag

Na az igen, kíváncsi lennék rájuk én is, mármint az IEkre.
Hol tudtak őket kipróbálni? Be voltak járatva, vagy egyből out of the box?

(#8082) _Voyage_ válasza Falconer (#8081) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Importőrnél ismerek egy srácot, akin keresztül ki tudtam nyitni egyet, hogy meghallgassam. :)
Aztán volt bent valami nagy vevő, aki rengeteget vásárol, de jóarc volt a srác. Megbeszéltük, hogy az ő nevére, a 17%-os kedvezmény miatt megveszem a 3db IE7-est, kifizettem neki kp-ban, mert amúgy 41k lett volna darabja... Azért importőrnél az se gyenge ár. :DDD
Máshol 38k, igaz, noname bolt, kitudja, meddig él a garancia, stb... :)

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#8083) Falconer válasza _Voyage_ (#8082) üzenetére


Falconer
aktív tag

Az frankó, plusz még az áfát is vissza tudja igényelni a srác, szóval jól járt ő is gondolom :)

Bejáratás azért kell ezeknek, anélkül szvsz nem tudod megállapítani, hogy melyik szól jobban. CX500omat össze sem lehet hasonlítani most azzal, amit újkorában tudott. Már akkor is nagyon jó volt, de burn in után szinte ég és föld a különbség.

(#8084) _Voyage_ válasza Falconer (#8083) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Hát nekem is még nagyon-nagyon új a cx400 II-m, konkrétan kb max 5 óra zene lehet benne, de lehet, hogy még annyi se. :)

Bejáratás egyébként kb mennyi idő? :) Erről gőzöm nincs, csak azt tudom, hogy nem szereti, ha maxon van hajtva... :D

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#8085) Blindness válasza _Voyage_ (#8084) üzenetére


Blindness
csendes tag

Típusonként eltérő, 30-200 óra között, ha egyáltalán létezik ilyen. Egyesek szerint az agy szokik hozzá a füles hangjához :) Elvileg exponenciális (csökkenő) folyamat, szóval sosem ér teljesen véget.

Szerintem felesleges ezzel túl sokat foglalkozni, sima halgatással is 'betörik.' :))

Confusion will be my epitaph...

(#8086) adamssss válasza Blindness (#8085) üzenetére


adamssss
veterán

Ezzel tényleg létezik, hogy az új fülesek rosszabban szólnak mint a betört darabok?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#8087) attika89 válasza Blindness (#8085) üzenetére


attika89
senior tag

Szerintem létezik! Én több mint fél évig hallgattam a CX95-ömet különösebb burn-in nélkül, aztán mikor kb 10-12 órán keresztül (ennek sokak szerinte csak kb ennyi kell) ment rajta a white noise meg a pink noise, utána mintha teljesen más fülhallgatóvá vált volna. Valahogy minden a helyére került és elég feltűnően változott. A magasak lágyabbak lettek és már nem bántóak, a sibilance (s, sz hangok zavaró, "szúróssága") is rendeződött valamelyest. A basszus a burn in után először kevesebbnek tűnt, de ahogy jobban figyeltem csupán a középtartomány jött jobban elő. Basszus így is van épp elég....

Szerintem érdemes egy kis időt szánni a burn-in-re maximum azt az időt "veszíted el".
De ez sokban függ attól is, hogy milyen driver van a fülesben/fejesben, mert vannak olyanok amik tényleg nem reagálnak az ilyesmire

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#8088) _Voyage_ válasza attika89 (#8087) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

ment rajta a white noise meg a pink noise

Erről tudnál bővebben mesélni, hogy ezek mik? :B

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#8089) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Sennheiser CX 350 Street II-ről mi a véleményetek?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#8090) attika89 válasza _Voyage_ (#8088) üzenetére


attika89
senior tag

Itt megtalálod a speckó magfogalmazást
Ha ráguglizol találsz wav fájlokat is amikkel mehet a burn in (ezek kb egy perces hanganyagok)

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#8091) Falconer válasza _Voyage_ (#8084) üzenetére


Falconer
aktív tag

JLab Audio szerint klikk 40 óra a golden rule.
A CX500 burn in tapasztalataimat itt olvashatjátok.

Zajok magyarul
Pink noise
White noise
Brown noise

(#8092) mhorvat


mhorvat
senior tag

Szóval akkor, ha a hangminőség számít a 10K alatti Sennheiser-ek között, akkor CX 400 II?

(#8093) picur220 válasza mhorvat (#8092) üzenetére


picur220
veterán

Pontosan.

(#8094) syl5


syl5
őstag

Sziasztok!
Lenne egy eladó új Sennheiser CX300, fekete! Nem fake! Képek vannak a hirdetésnél!

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#8095) FuckeR19 válasza syl5 (#8094) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Azt honnan látom hogy fake-e egy fülhallgató?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#8096) picur220 válasza FuckeR19 (#8095) üzenetére


picur220
veterán

Itt megnézed. Egyébként nagyon felismerhető, röviden annyit, hogy nincs precíten kidolgozva a külseje.

(#8097) FuckeR19 válasza picur220 (#8096) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Az szép... Most derült ki hogy a hpm-70 fülesem amit 2 éve vettem itt PHn fake.
Ettől függetlenül elég jól szólt :)

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#8098) picur220 válasza FuckeR19 (#8097) üzenetére


picur220
veterán

Ha az neked jól szólt, akkor hogy fog majd szólni egy Sennheiser...:D

(#8099) bwoay válasza ponti_ak (#8068) üzenetére


bwoay
nagyúr

akkor írom: Hány USD is volt ez? Atyaúristen... az EarFills (dual-flange) az valami rém ratyi. ugyanakkor harmadszorra hallgatom ugyanazt a számot, szerintem nem normális, hogy ez a szar így szóljon. lenyűgöző.

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#8100) FuckeR19 válasza picur220 (#8098) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Szerencsére Sennheiser CX 350 Street II tulaj lettem pár napja.
Hát jó azért nem lehet összehasonlítani a kettőt.... :DDD

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.