Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8951) picur220 válasza DeFranco (#8949) üzenetére


picur220
veterán

A szivacs leszedhető.
Sennheiser MX60 nem lehet olyan rossz, és sztem a 828-as sonyn kívül csak ez felel meg az elvárásaidnak. Sztem ennek kényelmesebbnek kell lennie, mivel kisebb, de csodát ne várj.

(#8952) DeFranco válasza picur220 (#8951) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszönöm. És mi a véleményed az imént említett AKG-ról?

szerk: oppá. az MX60 ha jól látom derékszögű csatlakozós (remélem jól fogalmazok). Ez kizáró tényező. (a derékszögű csati, a sub bass, és az agybadugás az, a többivel nagy duzzogva ki tudok egyezni)

[ Szerkesztve ]

(#8953) jblgti38


jblgti38
tag

én konkrétan nem nagyon tudok beszámolni róla mert nem hallgattam.
csak megemlítettem lehetőségképp.
Mivel AKG ,olyan nagyon rossz nem lehet:)

(#8954) DeFranco válasza jblgti38 (#8953) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Eddig úgy tűnik, hogy az lesz. Csak annyit tudok a témáról, hogy a sennheiser az jó, és gondoltam hátha okosodok valamit. A Saturnban láttam párat, ott meg fogom nézni szerintem holnap mennyibe kerülnek (311-313-315-ök).
Ma találkoztam még Pioneerrel és Panasoniccal, ami 4k alatt volt, és mint márka megbízok benne, de nem tudom milyenek lehetnek a füleseik.
Sokat kizár, hogy nem lehet derékszögű csatlakozója, lehet ez az oka, hogy ennyire kevés a tipp, de sajnos ezen nem tudok változtatni.

(#8955) picur220 válasza DeFranco (#8952) üzenetére


picur220
veterán

Melyik AKG? Hol van? Ha K309, akkor nagybetűs NEM!

(#8956) schawo válasza DeFranco (#8949) üzenetére


schawo
titán

Akció! AKG K313+K311 együtt csak 4000Ft

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8957) DeFranco válasza schawo (#8956) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszönöm, láttam, de nekem csak egy kell, és plusz postaköltséggel már talán nem annyira jó bolt (nekem). Amúgy jó ajánlat.

@picur220: K311 vagy K313 vagy K315 és a Saturnban láttam. Az árát nem tudom, nem jegyeztem meg. Az AKG honlapján ezeket láttam, hogy nem agybadugósak, a többit még nem tudom. (A jack formájáról még nem láttam info-t.)

szerk: azt nem tudom, hogy ezek jók-e és mennyire, de eddig ez az egyetlen, ami szóba jött.

[ Szerkesztve ]

(#8958) schawo válasza DeFranco (#8957) üzenetére


schawo
titán

Itt egy kép a K311-ről (jobb oldali), itt egy a K313-ról, itt pedig a K315-ről, látszik, hogy mind egyenes csatis. :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8959) DeFranco válasza schawo (#8958) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszi! A 315-ön középen az hangerőszabályzó?

(#8960) schawo válasza DeFranco (#8959) üzenetére


schawo
titán

szvsz igen.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8961) jblgti38


jblgti38
tag

egyébként még mindig fent áll a (#8950) hsz-ben lévő kérdésem:)
ha esetleg vki tud segíteni,annak nagyon örülnék:)

(#8962) picur220 válasza DeFranco (#8957) üzenetére


picur220
veterán

Ezek közül sztem K315, ha még belefér az árba.
De miért nem jó az agybadugós? Próbáltad már egyáltalán?:D

(#8963) schawo válasza jblgti38 (#8961) üzenetére


schawo
titán

Erre nincs válasz. Próbáld ki, kiderül :) Ez nem valami egzakt tudomány, mint hogy kettő meg kettő az három.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8964) picur220 válasza schawo (#8963) üzenetére


picur220
veterán

Hogy mondhatsz ekkora baromságot, kettő meg kettő mindig is öt volt!:DDD :DDD

(#8965) DeFranco válasza picur220 (#8962) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Igen, próbáltam. Hangban tényleg többet tud nyújtani, de én közlekedek is zenehallgatás közben, és szeretem hallani, hogy mi folyik körülöttem. Nem érezném magam komfortosan, ha duplán kellene figyelnem, mert hallani nem hallok.

(#8966) Zinho válasza jblgti38 (#8961) üzenetére


Zinho
aktív tag

Olyan jó 20 órát szokták járatni, amitől jobb lesz a hangja többnyire. De akkor ne járasd, ha azt szeretnéd, hogy ne legyen kiegyensúlyozottabb a hangja (de úgyis bejáratódik magától, csak tovább tart), mert ha jól értelmezem, ez volna a problémád :)
Vagy használj EQ-t ha nagyon akarsz plusz mélyet (de Sennheiserhez!?).

(#8967) schawo válasza Zinho (#8966) üzenetére


schawo
titán

Akinek a Sennheiser mélye nem elég, vegyen Koss The Plugot! :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8968) SMITHVADŐR válasza jblgti38 (#8950) üzenetére


SMITHVADŐR
tag

zenéknél elég,de a játékoknál jobb volt durvábban
:DDD
És ez pasziánsz vagy milyen játék:DDD???
Nem szemétkedésnek szántam :))
De szerintem a fejszakítós mélyek már nem is egészségesek.
Bár most így látatlanba nem akarok kontárkodni (főleg, hogy nem vagyok egy nagy szakértő), meg ez elégé egyéni dolog, de nekem volt egy sub őrült korszakom, amikor csak a mélyre voltam kíváncsi,és ettől fejszagató baszustól fájni kezdet a fülem(nem volt vészes de éreztem, hogy nem kellett volna).

Szerintem a járatáshoz több idő kell, legaláb is fejeseknél.
én olyan 48 óra fehér után éreztem javulást(de előtte zenével már 200 órát is ment:D)
most olyan 72-80 van rajta
Úgyhogy még szerintem változhat sokat.

(#8969) DeFranco válasza DeFranco (#8965) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Úgy néz ki K315 lesz a dzsúdós boltból, jobb nem jutott eszembe. Saturnban csak 311 van, meg 313 de az is horror áron.

(#8970) Straw


Straw
senior tag

Sziasztok!

Fülest szeretnék venni, de annyi féle-fajta van már hogy lövésem sincs milyet érdemes, sok elvárásom nekem nincs, csak annyi hogy asszimetrikus kábelhosszú legyen.
Ha tudnátok segíteni azt megköszönném.

Jah, max 10K-t szánnék rá.

42

(#8971) Zinho válasza Straw (#8970) üzenetére


Zinho
aktív tag

Agybedugós mehet? Szerintem cx500 innen PH-ról (ha nem gond, hogy 1 hónap próbagari van csak rá kb.), bár azt nem tudom hogy asszimetrikus-e a kábele.

(#8972) Straw válasza Zinho (#8971) üzenetére


Straw
senior tag

Nem kedvencem az agybadugós, de úgy vagyok vele hogy majd megszokom.

Ez sajna szimetrikus. :(
De köszönöm a tippet

42

(#8973) jblgti38


jblgti38
tag

lehet hogy csak kezdem megszokni.
bent a suliba senkise bírja hallgatni mert 'olyandurva':D
mellesleg játék...pasziánsz he-he-he.
az új BF BadCompany2-vel játszottam.Azért ott vannak elég durva hangok,mikor felrobban melletted a granyó és effélék.
mellesleg szimetrikus a cx500,tehát nem az a nyakad mögött áttekerős dolog:)

(#8974) SMITHVADŐR válasza jblgti38 (#8973) üzenetére


SMITHVADŐR
tag

Akkor én elmennék a fülészetre ha a BF + cx500 kevés baszust ad:DDD (mondjuk csak cx300 at hallotam:D de már az se rossz)
Szerintem ez meg fog felelni neked a BF-hoz :P
Egyébként menyire hangosan hallgatod???

(#8975) picur220 válasza schawo (#8967) üzenetére


picur220
veterán

Annak csak mélye van, amúgy rettenetes!:DDD

(#8976) jblgti38


jblgti38
tag

erősítőn a 80as skálán 55-ön a legjobb,fölötte már elég hangos:D
mp4en pedig a 40ből kb 30.

(#8977) kkrisi


kkrisi
senior tag

Sziasztok!

Én most juttoam el oda h vegyek egy komolyabb fülest! Nézegettem is neten hogy mik vannak, és egy eléggé meggyőző tesztet olvastam az AKG 330-ról! A formájába egyből bele is szerettem nagyon tetszik, bár hallani még nem hallottam de nagyon jókat írnak róla! Én 5500huffért jutnék egy ilyen szépséghez, szerintetek érdems lenne megvenni?

(#8978) KeNTaGoN válasza kkrisi (#8977) üzenetére


KeNTaGoN
tag

Az tuti, hogy az AKG ad a minosegre. Ha meg kulsore is tetszik, akkor mar nagyot nem bukhatsz vele ;)

www.partyfoto.tk Fülhallgatók és egyéb kütyük javítása, építése itt: ►► http://hirdeteseim.tk/ ◄◄ → http://bit.ly/fulhallgatok_javitasa ← Privát üzit írj, hamarabb észre veszem!

(#8979) gabber01


gabber01
addikt

Sziasztok!
Nem rajongok az mp3akért, de most mégis vettem egyet használtan, viszont max hangerőn is csak épp korrekt hangerőn tudja hajtani a Sennheiser HD202-es fülesem. Ez ugye 32Ohm-os. Ajánlatot szeretnék kérni olyan fülesre, aminek kisebb az ellenállása, tehát nagyobb hangerőt lehet belőle kicsiholni, nem túl drága (értsd: kb. 4k), és főleg elektronikus zenéhez lenne (trance, progressive, house), tehát nem árt ha van basszusa. Kialakítása mindegy, csak kényelmes legyen :).

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#8980) Zinho válasza gabber01 (#8979) üzenetére


Zinho
aktív tag

Esetleg amit schawo ajánlott valaki másnak egy oldallal hátébb, itt.

(#8981) gabber01 válasza Zinho (#8980) üzenetére


gabber01
addikt

Köszi. Megnéztem. Jónak tűnik.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#8982) DeFranco válasza KeNTaGoN (#8978) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Utána néztem az AKG füleseinek, kettő maradt, a K313 és a K315.

A 315 felé hajlanék, de azt írják róla jó pár tesztben, hogy túl erős rajta a basszus. Van ezzel valakinek tapasztalata? Nekem inkább a kiegyensúlyozott hangzás lenne a fontos, ahogy azt az előadó kitalálta, tehát nem kell kiemelni semmit.

A 313 viszont nincs feketében, csak szinesben, és nem tudom, minőségben, hangzásban mekkora a különbség a kettő között.

(#8983) Zinho válasza DeFranco (#8982) üzenetére


Zinho
aktív tag

Ebben a kategóriában nem nagyon találsz kiegyensúlyozott hangzást :(

(#8984) DeFranco válasza Zinho (#8983) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Pedig ez a kategória, amire most van "lehetőségem". Már azt is jó lenne tudni, hogy tényleg túl erős-e a basszus a 313-hoz képest, vagy nem... Csodálkoznék, ha így lenne, mert mégis csak "jobbnak" kellene lennie, nem teljesen másnak, hiszen egy család a kettő.

(#8985) devast válasza SMITHVADŐR (#8968) üzenetére


devast
addikt

Mindenkinek volt olyan korszaka. Az értelmesebbje úgy 18-19 éves korára fogja fel, hogy nem csak a mélyből áll a zene :DDD Párszor el kell menni komolyzenét hallgatni, valós környezetben, annál nagyobb élmény nincs :DDD Az élő hangosítás a mai zenekaroknál általában katasztrofálisak sajnos :(

[ Szerkesztve ]

(#8986) Zinho válasza devast (#8985) üzenetére


Zinho
aktív tag

Igen, elég nehéz mihez hasonlítani a hifid/fülhallgatód hangját, erre tényleg az élő klasszikus zene a legjobb. Talán az egyetlen igazi "referencia".
Hangosítás manapság tényleg pocsék. Egy-két régebbi koncertfelvétellel jó még tesztelni; olyan megfoghatatlan dolgokat figyelni, hogy menniyre jön át a hangulat stb..

(#8987) SMITHVADŐR válasza devast (#8985) üzenetére


SMITHVADŐR
tag

A géphangokra rálehet unni egy időután.
Az elecrtós zenéken kívül szinte mindenre fogékony vagyok, de egyre jobban kanyarodok, a tiszta akusztikus zene felé.

[ Szerkesztve ]

(#8988) picur220 válasza DeFranco (#8982) üzenetére


picur220
veterán

Szerintem nagyon túl erős nem lehet nem IEM-ben...:D

(#8989) KeNTaGoN


KeNTaGoN
tag

Érdekel vkit fülhallgató javítás?
http://bit.ly/fulhallgatok_javitasa

www.partyfoto.tk Fülhallgatók és egyéb kütyük javítása, építése itt: ►► http://hirdeteseim.tk/ ◄◄ → http://bit.ly/fulhallgatok_javitasa ← Privát üzit írj, hamarabb észre veszem!

(#8990) picur220 válasza KeNTaGoN (#8989) üzenetére


picur220
veterán

Ez nem hirdetési felület! Mert még hogy 1x felajánlod, de nem kell minden nap hangoztatni!

(#8991) Najz


Najz
tag

Melyik fülhallgatót ajánljátok? így ahogy olvasgattam akg340 sennheiser cx 300 , cx 400 ,cx500 ezek jobbak!
én igazából kemény de tiszta bass-t szeretnék főleg!

Lassan járj többet mész. Esőben a nyílt difi is sperr

(#8992) picur220 válasza Najz (#8991) üzenetére


picur220
veterán

Ezek közül minden téren a CX500 a legjobb.:D

(#8993) picur220 válasza picur220 (#8992) üzenetére


picur220
veterán

K330-am volt, ami K340-hangerőpoti, most cx300-am van, és cx400-at próbáltam. A CX400 kb=K330, CX300 vmivel gyengébb, a CX500-at még nem hallgattam, de azt mondják, sokkal jobb, mint bármelyik másik cx(gondolom a 300-400-500 közül.).

(#8994) MattX


MattX
tag

Hali! Nos ismételten füles vásárlása a kérdés:) Van valami vélemény a SteelSeries, Razer, Edifier headsetekrol? Ha pl cx400-II vagy cx500-hoz hasonlitom?

(#8995) paj


paj
csendes tag

Fülre akaszthatók közül 20k körüli összegben milyet ajánlanátok?

(#8996) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Kinéztem egy AKG K315-ös fülhallgatót, már kosárban volt, amikor még egyszer átfutottam az értékeléseket, de nagyon elbizonytalanodtam, mert több helyen írták, hogy az árához képest is gyatra a hangminősége. (Hozzáteszem, eddig egy MPIO gyári fülest használtam, de ez az akkori vélemények szerint abszolút vállalható volt, csak azért melítem, hogy lássuk, hogy nem vagyok audiofil) Állítólag elcsúsznak a hangok, visszhangos és különben is halál rá. Például

Most nagyon nem tudom mi legyen, választanék másikat, de nem agybadugós, egyenes csatlakozós, max 5k-s, és lehetőleg nem agyonbasszusozott fülesre nincs másik tippem.

Esetleg valakinek van ezzel a típussal személyes tapasztalata? Tudtok róla konkrét véleményt mondani? A tesztek állításai megfelelnek a valóságnak?

[ Szerkesztve ]

(#8997) Sir Robin 25


Sir Robin 25
csendes tag

Sziasztok!

Segítségetek szeretném kérni. Sajnos a mai napon tönkrement a Sennheiser MX560 típusú fülesem (a ba oldal elkezdett "torzítani", 2 éves múlt a füles). Egy Sansa Fuse-hoz használtam és néha számítógéphez.
A kérdésem az lenne, hogy ebben az árkategóriában (4000 Ft) tudtok-e ajánlani jobb nyitott fülest, vagy maradjak ennél a típusnál? Az MX370-st nézegettem még a neten, abból kiindulva, hogy az 16 Ohmos, illetve Panasonicocat nézegettem ebben az árkategóriában. :F

Előre is köszönöm a segítséget! :R

Üdv.

(#8998) SMITHVADŐR válasza Sir Robin 25 (#8997) üzenetére


SMITHVADŐR
tag

esetleg még akg k 315, állítólag nagyon jó.
Én is szeretnék venni ilyen könnyed fülest.
Panaból mit néztél???

(#8999) romeomalac válasza Sir Robin 25 (#8997) üzenetére


romeomalac
tag

ha bevált a sennheiser, akkor maradnék annál a típusnál..

(#9000) Szab02 válasza Sir Robin 25 (#8997) üzenetére


Szab02
aktív tag

monitorban volvo, fülesben eizo, autóban sennheiser :DDD

http://www.panoramio.com/user/szab02

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.