Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9351) picur220 válasza Z()L3 (#9348) üzenetére


picur220
veterán

Vigyázz a CX300-akkal, mert nagyon sok a hamis! Csak megbízható emberektől vegyél, pl cartmanes, Vamp.

[ Szerkesztve ]

(#9352) Vasinger! válasza picur220 (#9350) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Akkor azért nem lesz olyan rossz az, ugye? :) Főleg, ha egy Sennheiser 2x annyi.

(#9353) dudika10 válasza picur220 (#9350) üzenetére


dudika10
veterán

Biztos, hogy nem ugyan az. A gyártó ugyan az esetleg, de hogy teljesen megegyezzenek a logó kivételével, kétlem.
Különben nem lenne majd 2x drágább a Sennheiser. :N

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9354) Vasinger! válasza dudika10 (#9353) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Pedig ezt nem egy helyen írják. :N

(#9355) dudika10 válasza Vasinger! (#9354) üzenetére


dudika10
veterán

Én csak azt tudom, hogy a Sennheiser IE4 is tök ugyan úgy néz ki mint a CX300 és mégsem ugyan az. :N
Egyáltalán nem kizárt, hogy ugyan az a konstrukció legyen kívülről és más legyen a bele.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9356) Vasinger! válasza dudika10 (#9355) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Te most komolyan azt hiszed, hogy a külseje miatt ítéli meg mindenki meg ugyanannak a 2 fülest? :B
Természetesen nem, képességek terén is ugyanolyanok elvileg. Bár ezt is csak olvastam.

(#9357) dudika10 válasza Vasinger! (#9356) üzenetére


dudika10
veterán

Természetesen nem hiszem, hogy ezért mondják.
Csak én olyanokat olvastam, hogy "azt olvastam" meg "azt mondták" és semmi olyat, hogy "szétszedtem és tényleg".

Egyébként ez ellen szól még az is, hogy a gyári specifikációk nem egyeznek meg.
106dB vs 112dB
Szóval nem ugyan az a belük.
(Mondhatnám a frekvenciatartományokat is, de az még nem lenne biztos, mert megadhatták máshogy is.)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9358) Vasinger! válasza dudika10 (#9357) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szerintem, ha valaminek, akkor a gyári specnek ne higgy. Azok sosem a valóságot tükrözik 100%-ban, csak egy megközelítő érték. Szóval lehet, hogy két kül. gyártó fülese más adatokkal bír, de lehet teljesen ugyanaz. :K

(#9359) dudika10 válasza Vasinger! (#9358) üzenetére


dudika10
veterán

Nem, azok a valóságot tükrözik. Csak azok alapján választani nem szabad, mert a hangját nem tudják számokkal kifejezni.
De azok bizony valós adatok, csak pl a frekvenciatartománynál kihagyják, hogy +-?dB.
Olvass bele pár hangtechnikával foglalkozó topikba, van azért előéletem, nem kell az alapokat magyarázni. ;)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9360) Vasinger! válasza dudika10 (#9359) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Sokszor pedig nem így érzem. De most nem feltétlen a hang cuccoknál ragadjunk le, egy ventilátornál sem mérvadóak a gyári adatok, mert nem azt hozzák, amit ráírnak.

De úgy néz ki, hogy ebben a hangtechnikai dologban tévedtem. Abban meg teljesen egyetértek, hogy lehet, hogy az adatok megegyeznek, de a hangzása attól még lehet teljesen más. :K

(#9361) picur220 válasza dudika10 (#9353) üzenetére


picur220
veterán

Akkor mondok valamit: VW Passat vs Audi A4, van közte 5 milla, és az audi semmivel sem tud többet:DDD
Ne az ár alapján ítélj. Ha van is különbség közte, akkor az annyi, mint pl 2 Sennheiser CX300 között. Azok sem teljesen egyformák..
A specifikációk hülyeségek, én soha nem is nézem, csak az ellenállást, mert az számít.

[ Szerkesztve ]

(#9362) dudika10 válasza picur220 (#9361) üzenetére


dudika10
veterán

Az érzékenység és hangnyomás miért ne lenne valós adat?
A frekvencia tartomány is valós adat, csak nem adják meg, hogy +-dB, anélkül meg nem mérvadó.
Szóval valós adatok azok, csak nem jók túl sok mindenre. De arra igen, hogy megmutassák, hogy nem ugyan az a belük. ;)
Nem csak ár alapján ítéltem. Volt még más dolog is ott. Specifikációk és az, hogyha ugyan az lenne akkor nem a CX300 lenne (lett volna) a legnépszerűbb a piacon, hanem fele annyiért a Creative, ugyan úgy ahogy a Passat is népszerűbb mint az A4.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9363) themebuilder


themebuilder
senior tag

Én annyit tennék, hozzá, hogy ne vegyünk semmit se készpénznek.
Bárki bármit mondhat, csak ha bizonyított akkor érdemes elhinni.

Technikai adatok-ra se szabad sokat adni, de támpontnak tökéletesek

Sokan Sennheiser CX 300-at írnak, de mégis a Sennheiser CX 300-II Precision-ra gondolnak.

Tisztázásképp:
Sennheiser CX 300 - 2005-ös model, kifutott széria, középkategória
Sennheiser CX 300-II Precision (Precise Bass) - a modernebb jelenlegi középkategória (körülbelül a korábbi Sennheiser CX 400-nál kicsit jobb hangminőség)

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9364) nyogo83


nyogo83
senior tag

Hali,

Tanacsot szeretnek kerni, hogy ki milyen IEM-et ajanla ami nagyjabol megfelelne az elvarasaimnak. Fontos hogy ne kelljen semmit utolag mokolni EQval,alapbol kiegyenlitett hangzasa legyen minden tartomanyban, jol zarja ki a kulso zajokat, lehetoleg valos stereo hangkepet alkosson.
Mivel sokszor napkozben fulessel hallgatom a meg ki nem masterelt/folyamatban levo masterelt zeneket, ezek elegge fontos tenyezok lennenek(Jelenleg egy AKG 324P-t nyuzok, de elegge a veget jarja)

Arban egyelore 20-25K fole nem szeretnek most menni :U

Nezegettem AKG 370-390-t, de nagyon nem szeretnek hangeroszabalyozos/mikrofonos/csiptetos cuccal egybeepitett fulest.

Elore is koszi a segitseget :R

(#9365) dudika10 válasza nyogo83 (#9364) üzenetére


dudika10
veterán

IEM-eknek sose lesz rendes színpada. Mindegyik az "agyadban szól" egy fejhallgatóhoz vagy hangfalhoz képest.
A külső zajokat jól kizárja a legtöbb.
Mikrofont, hangerőszabályzót jobb is ha kerülöd.
Meg kell hallgatni őket, kiegyenlített hangzás szerintem nem igazán jellemző a fülhallgatókra, az ízlésednek leginkább megfelelőt kell megvenni ha ennyi pénzt rászánsz.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9366) nyogo83 válasza dudika10 (#9365) üzenetére


nyogo83
senior tag

Koszi :)

Kineztem 2-3 Shure fulest, esetleg ezekrol valami tapasztalat? :)

Shure SCL2
Shure SE110
Shure SE210 (Ez mar boven karcolja a a raszant osszeg felsohatarat :) )

(#9367) baluka26


baluka26
veterán

http://href.hu/x/cwnn
Sony MDR-KE30, nem használt, 2000 forint, nem kell valakinek?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#9368) NagyBandi


NagyBandi
csendes tag

Sziasztok!

Egy megdöbentően primitív kérdésem van: Sennheiser 300 CX és 400 CX esetében a II és a II-Precision széria ugyanaz, csak ki így hívja, ki úgy? Röstellem, de nem nagyon találtam erről infót :)

(#9369) vili13 válasza NagyBandi (#9368) üzenetére


vili13
őstag

Valóban ugyanazok, csak a "Precision"-t nem írják ki mindenhol. Túl precíz hangzást ennek ellenére nem érdemes várni tőlük.

(#9370) themebuilder válasza vili13 (#9369) üzenetére


themebuilder
senior tag

A webshopok össze-vissza irkálnak mindent. Már korábban írtam, hogy mindig a gyártó oldalán kell utánanézni az adott, kiszemelt terméknek, ott pontosan le van írva (tulajdonságok, specifikáció, adatok, stb).

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9371) NagyBandi válasza vili13 (#9369) üzenetére


NagyBandi
csendes tag

Kösz!

Nem megszállottnak városba mp3-lejátszóhoz szerintem simán jó lesz, fölöslegesnek érzem drágábbat venni.

(#9372) yoxa


yoxa
tag

Sziasztok!
AKG K315 fülesről valami vélemény? Jó, nem jó?

(#9373) bkadar1


bkadar1
tag

Sziasztok, egy hetes CX400-II tulajként megosztanék pár tapasztalatot. A legnehezebb dolog a helyes behelyezés, lassan de határozottan kell a helyére tolni akár 10-20 mp-n keresztül is, hogy légmentesen illeszkedjen, mert akkor jön ki igazán jól a basszusa + zárja ki a külvilágot. Ha túl gyors a tolás pattogni kezd a fülem tőle ami nagyon :( ha meg túl gyenge akkor nem lesz basszus. A szilikon párnák közül a legkisebb a jó (mint szerintem a legtöbb embernek) először a dupla harangosat próbáltam, de a normál egyértelműen jobban zár.
Ha már egyszer jól bent van jöhet a bkv-zás, metró, villamos, hév stb. sokszor csak onnan érzem, hogy zaj van körülöttem, hogy érzem a rezgéseket. És tényleg nem kell hangosra rakni, otthon az 1-es hangerő is néha sok, de a legnagyobb zajban is max 4-5-ig kell tolni. A hangjáról összehasonlítási alapom nincsen (csak a gyári gagyi fülbe akasztósak), a basszus nagyon komoly, a közép az olyan közepes, a magasok viszont gyönyörű csilingelősek.
Maximálisan hozza amit elvártam tőle: bkvzás közben nem üvöltve, részletgazdagon, kiváló minőségben tudok zenét hallgatni minden zajszint mellett :C

(#9374) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Vettem egy Philips SHE2611-et, csak úgy, utánanézés nélkül, úgyhogy a vélemény is eléggé laikus lesz. Nincsen különösebben éles hallásom, de ez fasza. :) Persze előtte valami nagyon retek noname volt, de így legalább ég és föld különbséget érzek mind hangerőben, mind hangzásban.

I am having fun staying poor.

(#9375) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Üdv!
Új mp3 lejtászóm mellé kellene egy viszonylag jó füles.
Philips she8500
Sony MDR-EX35LP
ez a kettő lenne jelölt.
Ha esetleg tudtok véleményt, vagy valakinek van ilyen, légyszi írjon!
Előre is köszi!!!

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#9376) majom2


majom2
senior tag

(#9377) majom2 válasza majom2 (#9376) üzenetére


majom2
senior tag

(#9378) #95561216


#95561216
törölt tag

Milyen agybadugós fülest ajánlanátok 5-10 ezerért, amihez van mikrofon, vagyis jó ipod touchhoz skypeolni, de nem olyan batár, hogy futás közben himbálódzon a mikrofonos része?

(#9379) Ł-IceRocK-Ł válasza Ł-IceRocK-Ł (#9375) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Kérdés törölve.
Cx300 II lett belőle.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#9380) kerxy


kerxy
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy normálisabb fülhallgatót, ami NEM agybadugós. Kb 5-6 ezret tudnék rászánni, lehet 3,5-ös és 2,5-ös is. AKG, Sennhesier? Mit ajánlotok?

Köszi: Kerxy

(#9381) Ł-IceRocK-Ł válasza kerxy (#9380) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Mind a két márka jó, konkrét típusnál többet tudnánk mondani.
ha ebből a két márkából választassz, tudok egy megbízható korrekt embert, aki foglalkozik jó árasított bontatlan eredeti termékekkel.
ha érdekel pü.

[ Szerkesztve ]

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#9382) kerxy válasza Ł-IceRocK-Ł (#9381) üzenetére


kerxy
senior tag

Hát csak épp ez, hogy nem tudom milyen legyen, mert nem nagyon értek hozzá. Mobilhoz szeretném (E66), csak az agybadugósak nekem sosem kényelmesek, amit adtak hozzá az meg elég gagyi:))

(#9383) Ł-IceRocK-Ł válasza kerxy (#9382) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

ez pl?
Akg 315
Sennheiser mx 60 street II
Sennheiser mx 470
kb ezekt találtam árba, rákeresel név szerint a tesztre a googleban, ha kidob valamit akkor jó.
de ezek általába egész jók.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#9384) kerxy válasza Ł-IceRocK-Ł (#9383) üzenetére


kerxy
senior tag

Valóban ezek egész jók, köszi! Árban talán még kicsit mehetünk feljebb. Esetleg 2,5-öset nem tudnál keresni? Mert igaziból az kéne E66-hoz, de ugye ha nagyon nem megy, akkor átalakító. Csak az nem tudom mennyit ront a minőségen...

(#9385) Ł-IceRocK-Ł válasza kerxy (#9384) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

általába egy 2,5 es to 3.5 es átalakító nem sokat ront a hangminőségen.
és ezeknél a füleseknél nem biztos hogy észreveszed azt a kicsi romlást is.
a 2.5 es inkább ugye telós kiegészítőknél van, baj ha van rajta mikrofon is? :D

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#9386) kerxy válasza Ł-IceRocK-Ł (#9385) üzenetére


kerxy
senior tag

Értem. Bajnak nem baj a mikrofon, csak nem értem, abból a méretből miért nem gyártanak olyanokat mint 3,5-ből. Pedig azért egész sokan használják ezt is szerintem...

(#9387) Ł-IceRocK-Ł válasza kerxy (#9386) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

sokan használják, de ez nem jelenti azt feltétlenül mindenben van. 3.5 elterjettebb szabvány, és sokak szerint jobb is mint a 2.5 es, (strapapbíróbb, ócsóbb meg stb)
2.5 es be nem találtam csak ilyen gagyit. nokia hs 47 ed van a 66 hoz? az télleg nem nagy szám.
vagy átalakító és egy sennheiser mx 470 (az elég jó) vagy tudok ajánlani egy korrekt embert akinél meg tudod kérdezni hogy tudna e neked ilyesmit szerezni.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#9388) kerxy válasza Ł-IceRocK-Ł (#9387) üzenetére


kerxy
senior tag

Igen, HS-47 van most hozzá, de hát elég szörnyű:) Amúgy tényleg jónak tűnik ebben az árban a 'sennheiser mx 470'. Kit tudnál ajánlani?

Köszi!

(#9389) Ł-IceRocK-Ł válasza kerxy (#9388) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

én az átalakítósra voksolok. gondolom nem olyan túl nagy bonyodalom.
az mx 470 egész jó.
akit tudok ajánlani.
http://prohardver.hu/tag/themebuilder.html
nagyon korrekt ember. most vettem tőle egy sennheiser cx 300 ii - őt.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#9390) kerxy válasza Ł-IceRocK-Ł (#9389) üzenetére


kerxy
senior tag

Okés, köszi szépen. Írtam neki, majd jelentkezem, hogy mi a helyzet. Köszi mégegyszer :))

(#9391) Ł-IceRocK-Ł válasza kerxy (#9390) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Nagyon szívesen!
okés, érdekel hogy sikerült e.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#9392) kerxy válasza Ł-IceRocK-Ł (#9391) üzenetére


kerxy
senior tag

Ilyenek már nincsenek neki sajna, inkább agybadugósak. MX400-et tudna csak jó pár hét alatt. Van olyan nagyobb bolt ahol esetleg ki lehet próbálni? Vagy más ötlet :F

(#9393) kerxy válasza kerxy (#9392) üzenetére


kerxy
senior tag

Szerintem AKG K315 lesz ebből... 2500-ért ez szerintem jó kis füles.

(#9394) Ł-IceRocK-Ł válasza kerxy (#9393) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

nemrossz a 315 ös sem, biztos hogy jobb a gyárinál.
de szerintem a plussz kétezer megérné a 470 esre ha be tudod szerezni valahol.
média márktba, vagy valami nagyobb elektronikai áruházba nézd meg, nemtom ki lehet e próbálni. de ha gondok nélkül be tudod szerezni a 315 öst, az se rossz vétel.
ha nem vagy white-fülű, akkor tökéletes lessz sztem.

[ Szerkesztve ]

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#9395) kerxy válasza Ł-IceRocK-Ł (#9394) üzenetére


kerxy
senior tag

Mi az, hogy white fülű? Amúgy az inkább 3 ezer:P Nem tudom megér-e annyit a különbség, de megnézem valamelyik nagyobb elektronikai boltban holnap, hátha van nekik és kipróbálható, bár venni nem hiszem, hogy onnan fogok:)

Az amúgy mit jelent, hogy "nyitott felépítésű" és hogy "félig nyitott felépítésű"?

(#9396) Ł-IceRocK-Ł válasza kerxy (#9395) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

ha nagyon szuper hallásod van, és kell a minőségi cucc akkor megéri. bár egy nokián nem tudom hogy a zene lejátszó milyen minőségbe tudja visszaadni a zenét, szóval lehet hogy nem éri meg, ezt neked kell eldöntented. mindenképp jobb lesz mint a gyári. ez 100%! ezt biztosan észre fogod venni. az hogy nyitott vagy zárt felépítésűek, úgytudom hogy nem mindegy hogyan helyezkednek el a füledben, füleden, és a belső felépítése is különbözik. de hogy miben és mennyire különböznek nem tudom. hülyeséget meg nem akarok mondani.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#9397) kerxy válasza Ł-IceRocK-Ł (#9396) üzenetére


kerxy
senior tag

Igen, ez a helyzet, hogy mobilra talán elég lesz az AKG annyiért. Remélem összejön, de majd beszámolok mindenképp :))

Köszi a segítséget!!!

(#9398) Ł-IceRocK-Ł válasza kerxy (#9395) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

ha nagyon szuper hallásod van, és kell a minőségi cucc akkor megéri. bár egy nokián nem tudom hogy a zene lejátszó milyen minőségbe tudja visszaadni a zenét, szóval lehet hogy nem éri meg, ezt neked kell eldöntented. mindenképp jobb lesz mint a gyári. ez 100%! ezt biztosan észre fogod venni. az hogy nyitott vagy zárt felépítésűek, úgytudom hogy nem mindegy hogyan helyezkednek el a füledben, füleden, és a belső felépítése is különbözik. de hogy miben és mennyire különböznek nem tudom. hülyeséget meg nem akarok mondani.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#9399) Z()L3 válasza kerxy (#9382) üzenetére


Z()L3
tag

Én egy Creative EP-630-ast vettem, igaz ez agybadugós.
Nekem is csak egy volt eddig, azt sem igazán szerettem mert kényelmetlen volt, de ez számomra tökéletes.

Egy Nokia E52-vel használom. Tökéletesen szól. Van egy Philips GoGear Raga mp3 lejátszóm, de annál az E52 jobban "muzsikál". Az mp3-al picit furi volt a hangja - legalábbis nekem a telóval jobban bejött.

Szóval szerintem a Nokia jó minőségben adja vissza ;)

[ Szerkesztve ]

(#9400) Ł-IceRocK-Ł válasza Z()L3 (#9399) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Inkább in-ear fülhallgató, kellemetlen lenne ha az agyadba tudnád dugni... (bár a basszus lehet mégjob lenne nemtudom )
In-ear fülest ne hasonlíts össze a hagyományossal, mert teljesen másak. A philips go gear raga lejátszó nem egy nagy durranás, szóval lehet jobban szól a nokiád nála. Jó minőségben adja vissza, de nem az igazi. :)
De egy normális mp3 lejátszónál tuti nem szól szebben.

kerkxy amúgy szívesen :)

[ Szerkesztve ]

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.