Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) Alg válasza Petek (#8498) üzenetére


Alg
veterán

Még egy AKG k370 is belefér, innen...

Mod: és adnak hozzá jack-átalakítót is, telefonhoz.
Mod2: ma jött meg tőle a k331-em, szintén van ahhoz is átalakító, és jobban szól, mint a régebbi CX300 vagy k324P-m

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8502) renato


renato
aktív tag

kis segítséget kérek. a jelenlegi sansa clip plus-hoz szeretnék valami komolyabb fülest.
később majd vennék egy cowon s9-et hozzá.

a fülesnél fontos lenne, hogy szépen szóljon, plusz lehetőleg eléggé zárja ki a külvilágot. (Hisz főleg utazás során használja az ember...)
Az ára körülbelül 40-45 ezerig mehet. Akármi jöhet ajánlatba, ha nincs itthon megrendelem kintről.

Eddig ezeket néztem ki:
- Etymotic ER-4P

aztán valami Hippo VB-ről beszélnek kinn sokan, de ugye ez nagyon-nagyon olcsó, nem tudom mit várhatok ennyi pénzért. :) Nem akarok kidobott pénzt.

sennheiser ie8 túl drága már, ahogy a Shure Se530 is.

most egy cs500-assal nyomom, de szeretnék előrelépni egy nagyot, azt amit majd most megveszek évekig nem cserélném le.

előre is köszönök minden választ. :)

(#8503) renato válasza renato (#8502) üzenetére


renato
aktív tag

Ultimate Ears Super.fi 5 Pro is szóba jöhet esetleg.
meg mondjuk az ie8 sincs mondjuk annyira messze ezektől az áraktól...
ha azt mondjátok annyira megéri, akkor elgondolkozom rajta.

(#8504) Bandee2 válasza Bandee2 (#8486) üzenetére


Bandee2
tag

Szóval nézegettem fülhallgatókat neten, ki is akartam párat próbálni, de Debrecenben a MediaMarkt-ban és az ElektroWorld-ben is sajnos csak fejhallgatókat lehetett kipróbálni.. itthonra kellene számítógéphez, tehát nem zajos környezetben használnám, és "sima" változatokat néztem, mivel az "agybadugósakat" nem szeretem..
Ezek közül melyiket ajánljátok megvételre? (ártól függetlenül)

AKG K315
Sennheiser MX 560
Sennheiser MX 51 Street
Sennheiser MX 60 Street II
Sennheiser MX 660
Sennheiser MX 80 Sport II
Sennheiser MX 760

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#8505) SOMASOMA


SOMASOMA
csendes tag

Nekem nem akar egy hozzáértő válaszolni? :F

(#8506) dudika10 válasza SOMASOMA (#8505) üzenetére


dudika10
veterán

A felépítés azt jelenti, hogy a membrán utca felőli oldala hogy néz ki.

A zártnál egy teljesen zárt burokban van a membrán az utca felől a másik oldalról pedig a füled van. Ennek az az előnye, hogy jobban szigetel, szóval utcára ez az ajánlott.

A nyitottnál a házon lyukak vannak, ahol a levegő szabadon áramolhat ki-be. Előnye, hogy zeneibb lesz a hangzás, hátránya, hogy mindenki más is hallja (nagyon idegesítő a tömeg számára, szadizmus ilyet használni utcán szvsz. :U ) és te is elég sok mindent hallasz a külvilágból.

Ha már itt vagyok:
Sikerült beszereznem egy Sennheiser IE4-et. Elég jól teljesít, egyelőre még bejáratás alatt van. Majd lehet később írok róla pár soros véleményt. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8507) deadhand válasza deadhand (#8488) üzenetére


deadhand
csendes tag

Senki nem tud segíteni? :(

(#8508) devast válasza renato (#8503) üzenetére


devast
addikt

$200 körül kaphatsz ATH-CK10 -et, UE TF10 Pro-t, monster turbine pro gold-ot (esetleg ha valahol találsz annyiért copper-t is, bár az drágább szokott lenni).
Nekem bejön a TF10, csak elég nehéz normális fit-et találni rajta... Érkezik lassan a sony hybrid tip, remélem azzal jobb lesz.

(#8509) zoli03


zoli03
őstag

Az AKG K330 és K330P között mi a különbség?

(#8510) attika89 válasza devast (#8508) üzenetére


attika89
senior tag

@ renato
Az az igazság, hogy CK10-ből mindenhol készlethiány van, semmi hír róla, hogy mikor lesz...
Monster Turbine Pro-t is nehéz lesz találni $200 közelében...
Mindenzek persze csak akkor érvényesek, ha nem szeretnél használtat!!! (head-fi for sale forum, bár most ott sem nagyon vannak ezek, inkább a TF10-ek)
Szerintem akár melyiket választod jól jársz, akár az IE8-al is...

Ha pedig sikerült dönteni, akkor jön a "tip-tortúra", hogy melyikkel lehet összhangba hozni esetlegesen a jó hangzást és a jó szigetelést is egyszerre, ha a gyári dugaszok nem felelnének meg... Erre mondjuk Sony Hybridek alapnak tekinthetők, aztán ha el tudod viselni akkor dual-/triple flange cuccok stb, stb..

Nekem elvileg úton vagy egy Monster Turbine Pro Gold...kíváncsi leszek rá milyen lesz, na meg arra, hogy mikor ér ide... :C

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#8511) renato válasza attika89 (#8510) üzenetére


renato
aktív tag

devast és attika89:
köszöntem a válaszokat. :)
Ezt a táblázatot nézegettem többek közt eddig [link]

a legnagyobb probléma az, hogy nem akarok 2-3 féle fülessel flangálni állandóan cserélgetve azokat. ugye egy sennheiser ie8-at nem szívesen vinnék fel magammal pestre - a maga szerény 60 ezer forintos árával - amikor bulizni megyünk. még ha aznap vissza is fognám magam. :)

szóval úgy döntöttem, hogy nem feltétlen a legjobbat keresem még emészthető áron, hanem egyszerűen egy nagyon jó ár/teljesítményűt szeretnék, amit nem sajnálnék sehova sem elvinni.

tehát a max árat kicsit lejjebb vittem. :) olyan 35-re.

ilyen árkategóriában eddig két füles játszik:
- Phonak Audeo PFE Version 2 Earphones - Black [abi teszt]
- Future Sonics Atrio M5 earphones [abi teszt]

Ezekről általában jót olvastam, illetve a fent látható táblázatban is elég előkelő helyen vannak. És mindkettő elég jól izolál. Ez fontos. Az FS fülest bwoay és ponti_ak is ajánlja előszeretettel, még nem tudom melyik legyen.

Bár első csekkolásra, nekem a Phonak Audeo jobban tetszik. Sokkal igényesebbnek hat a kivitelezés, a csomagolás, a minőségérzet. :)

sennheiser ie8 kihúzva. túl drága. akárhol is nézem. használtan nem kell inkább.
CD10-re nem várok, meg szinten túl drága lenne állandó utitársnak. :)
Monster Turbine Pro meg mondjuk UE10 szintén túl drága. Majd idővel tuti kell egy még jobb, de most bőven elég lesz ez is. :)

(#8512) renato válasza renato (#8511) üzenetére


renato
aktív tag

közben nézegetem, hogy ebayen azért vannak elég jó árban néha fülesek. :) majd este még jelentkezem mire jutottam addig csicsi :D

(#8513) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Tiszteletem mindenkinek.

Nagy dilemma előtt állok :) Sajna a mai napon (kb 3 év után) megadta magát a cx300-am A szétcsúszás gátlónál (vagy mi az anyám az) megtört a kábel.
Az érdekelne engem hogy melyik az a füles ami legalább ilyen hangminőséget produkál, (ezzel nagyon meg voltam elégedve) és emészthető áron is van? Esetleg ezen gondolkoztam, de több helyen is olvastam hogy ezek a típusok hullanak mint a legyek. (pl itt az edigitalon is írják a kommentekbe) Szal ez így felejtős. (kb iylen körüli árkategória lenne az amit rászánnék)
Előre is köszönöm. :R

(#8514) dudika10 válasza Maxtreme (#8513) üzenetére


dudika10
veterán

Általában azt szokták itt javasolni, hogy a Ph!-ról vegyél egy CX300 II-t.

Nem tudom mi kifogásod van ellene, de emészthető az ára és biztos hozza azt a színvonalat, amit az előd.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8515) schawo válasza renato (#8511) üzenetére


schawo
titán

UE SF5?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8516) Maxtreme válasza dudika10 (#8514) üzenetére


Maxtreme
addikt

Hát azért a 11-12 nekem kicsit sok (a 8900 már nagyon max lenne) :) Amúgy más kifogásom nem lenne ellene. Esetleg ezt ismeri valaki? :)

(#8517) schawo válasza Maxtreme (#8516) üzenetére


schawo
titán

K340?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8518) dudika10 válasza Maxtreme (#8516) üzenetére


dudika10
veterán

Itt vagy itt nézted például? Aki keres talál. ;)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8519) Maxtreme válasza dudika10 (#8518) üzenetére


Maxtreme
addikt

Köszike mindkettőtöknek! :)
Ebből akkor asszem cx500 lesz :))

(#8520) dudika10 válasza Maxtreme (#8519) üzenetére


dudika10
veterán

Nem biztos, remélem nem mondok hülyeséget, de a CX300 II emlékeim szerint ugyan az mint a CX500. Vagy csak a hangszóró ugyan az benne. :F
Csak mert olcsóbb és ha ugyan az, akkor nem éri meg a felárat az 500.

Egy szaki megerősíthetne vagy megcáfolhatna. :R

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8521) Maxtreme válasza dudika10 (#8520) üzenetére


Maxtreme
addikt

hmm hmm. na ha ez így van akkor valóban. (500 amúgy is csak akkor lenen ha már teljesen képben lenék a hónapi kiadásaimmal :) )
De ha valóban ugyanaz, akkor marad a 300 II :R

(#8522) dudika10 válasza Maxtreme (#8521) üzenetére


dudika10
veterán

Nem biztos, csak nekem valahogy ez rémlik. Biztos van erre fele valaki aki tud pontosabbat mondani. Én megvárnám azért a helyedben, hogy valaki tisztázza a dolgot. :B

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8523) Maxtreme válasza dudika10 (#8522) üzenetére


Maxtreme
addikt

Persze, várok mindenképp. Úgy is majd csak húsvét után szeretném nyélbeütni a dolgot! :)

szerk: A másik meg az hogy a fene sem tudja mennyire lenne észlelhető a kettö között a különbség. A samu k3 bár (véleményem szerint) baromi korrektül szól, de azért nem audiofill cucc :D Már az mp3 alapból kizárja ezt ugyebár.. :)

[ Szerkesztve ]

(#8524) Falconer válasza dudika10 (#8520) üzenetére


Falconer
aktív tag

Baromira el vagy tévedve!!! :W :W :W
A CX300 és a CX500 az max külsőre ugyanaz, totál más belül, és máshogy is szól. A CX500 veri ezerrel, pl sokkal részletesebb és tisztább a mélye. Eleve más kategória is a kettő.

Nekem CX500 van
Öcsémnek CX300-II :U

Szóval tapasztalatból mondom. De ha utánaolvasol, akkor sem találsz semmi hasonló kommentet, max pár eltévelyedett amcsi forumon.

(#8525) dudika10 válasza Falconer (#8524) üzenetére


dudika10
veterán

Ha jól látom a hozzászólásom, direkt kihangsúlyoztam (sőt, külön hozzászólást is szenteltem neki), hogy nem biztos, csak így olvastam. :U

Kb. 1,5 hónapja itt is volt róla szó, ahol Te magad linkelted ezt az oldalt, ahol megnézheted magad is, hogy kísértetiesen hasonlít a két fülhallgató frekvenciamenete.
Ez pedig egy az aprón mindkét fülhallgatót áruló ember hozzászólása a témában.
Ettől függetlenül lehet, hogy nem ugyan az, de én se mondtam, hogy "márpedig ez így van" csak azt, hogy lehet.

Ha utánaolvasol, márpedig miért ne tennéd akkor láthatod, hogy egyes hozzászólók még 3 CX300 közt is érezhető különbségeket hallottak. Az általad vizsgált két fülhallgató közt is lehet különbség ezek alapján, még akkor is, ha egyébként elméletben teljesen megegyeznek.

szerk.: jah és a Ph! nem kifestő könyv. Egy felkiáltójelből és 1 hangulatjelből is felfogja szerintem mindenki, hogy nem értesz velem egyet. Bár nem értem miért a fejét a falba verő smiley.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8526) Bandee2 válasza Bandee2 (#8504) üzenetére


Bandee2
tag

Vki esetleg tudna válaszolni?

(#8527) Falconer válasza dudika10 (#8525) üzenetére


Falconer
aktív tag

Igy terjednek a mendemondák, csak azért. Hasonlít persze, ugyanaz a gyártó, meg miegymás, de pl az is látszik, hogy jelentősen erősebbek a mélyek a CX500ban, tehát eleve nem lehet ugyanaz a membrán.

(#8528) renato válasza schawo (#8515) üzenetére


renato
aktív tag

Az még nem lehet olyan rossz. :)
Felvettem a listámra, kössze. :)

(#8529) dudika10 válasza Falconer (#8527) üzenetére


dudika10
veterán

Tudnál mutatni egy forrást ami ezt megcáfolja (mármint, hogy ugyan az a belsejük)?
Mert egyelőre nekem úgy tűnik, hogy csak abból indulsz ki, hogy hallottad mindkettőt és a CX500 jobb.
Ezért hoztam fel, hogy volt egy kedves fórumtársunk aki arról számolt be, hogy 3 darab CX300 közt is mekkora különbségek voltak.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8530) Falconer válasza dudika10 (#8529) üzenetére


Falconer
aktív tag

Akkor saját magad megcáfoltad azt, hogy ugyanaz a belsejük, mert ezek szerint a CX300 modellken belül sem ugyanaz mindegyik membrán :) Nomeg ott van ugye a linkelt grafikon, amin szintén eltérés van, a mély tartományban nem is kicsi. Ott van a kismillió magazin teszt is, meg ugye az is, hogy meghallgattam.
-> ezek után mi igazolja azt, hogy ugyanaz? :F

Egyébként meg Sennheiser Technical data a weblapjukról:
CX300-II
Frequency response (headphones) 19 - 20000 Hz

CX500
Frequency response 17 - 22000 Hz

A CX400-II vs CX500 különbségben már nem lennék ennyire biztos, pl egy CX400-II RMAA-t nem ártana látni.

(#8531) renato válasza dudika10 (#8529) üzenetére


renato
aktív tag

a cx500 szerintem is jobb. és sok más ember szerint is. nekem is cx300 volt előtte.

(#8532) dudika10 válasza Falconer (#8530) üzenetére


dudika10
veterán

Nem feltétlenül más a membrán a 300-as szériában, ha magas a gyártási szórás.

A frekvenciamenet meggyőző. Feltéve, ha azonos körülményekre vannak megadva. De hát ezt nem adja meg a gyártó általában.

A CX400 II meg az eltérő SPL miatt nem tartalmazhatja ugyan azt a membránt.

Egyébként még mindig tartom az álláspontom.
Nem írtam, hogy ugyan az, csak azt, hogy úgy olvastam, hogy ugyan az és külön felhívtam a figyelmet is arra, hogy ez csak pletyka, nem tudom alátámasztani. :U

renato: a CX300 II-ről van most szó. Az első széria más.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#8533) HaliAdi


HaliAdi
tag

Üdv!

Ilyesmi fülhallgatót keresek, de sehol nem találok.
Valaki esetleg tudna adni tippet?

Üdv: HaliAdi ! /Ha valakit érdekel egy termék, az PÜ-t is küldjön + jelezze, hogy milyen témában ír... köszönöm /

(#8534) Zinho


Zinho
aktív tag

Helló!

Megmurdált a régóta nyúzott CX300-am, keresem az utódját.

Most vettem észre egy (számomra bizonyosan) új sorozatot a Sennhesierekből: CX870/880. Árban az IE -k, meg a CX3/4/500 között van.
Valaki találkozott már velük, vagy neadjisten hallotta is már őket? :)

(#8535) plus44


plus44
veterán

Mindenes fülhallgatónak kellene, de lényeg a hibátlan minőség!

AKG K370 v. Sennheiser CX 500 v. Aiaiai Pipe Earphone

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#8536) maszekember


maszekember
aktív tag

Hali!

A Koss mellé szeretnék kipróbálni vmi fülhallgatót 10k-ig,de mivel ebben a témában egyáltalán nem vagyok otthon,kikérném a véleményeteket.

In-ear fülhallgató kéne.Erős basszus,és szép csilingelő magassal.Viszont a CX300-at,vmint testvéreit (K324P,Creative 630 etc.) kíméljetek,mert szerintem borzalmasan dinamikátlanul és erőltetten szólnak a magas tartományban.
Ha csk ezek azok,amik megfelelnek a kritériumoknak,akkor pech,ha nem,kérlek írjátok ide!

Üdv!

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#8537) HaliAdi válasza maszekember (#8536) üzenetére


HaliAdi
tag

én rögtön k324p-t mondtam volna, de akkor inkább kíméllek:) reméljük, másnak lesz jobb ötlete.

Üdv: HaliAdi ! /Ha valakit érdekel egy termék, az PÜ-t is küldjön + jelezze, hogy milyen témában ír... köszönöm /

(#8538) maszekember válasza HaliAdi (#8537) üzenetére


maszekember
aktív tag

Volt nekem is (külcsönbe,h hadd hallgassam) egy napig...alapból volt egy steril hangzása-gitár életlenebb,vokál szürkébb etc.- de a mélyekkel meg a közepekkel komoly gond nem volt (mértehez képest) de a magas kiakasztott...cintányért csikorogtatja mint a -.-

de azért köszi :D

Ez a Sony MDR-XB20EB fogott meg...külföldi teszteken dícsérik...

[ Szerkesztve ]

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#8539) vili13 válasza plus44 (#8535) üzenetére


vili13
őstag

Akkor már inkább Sennheiser CX 350 Street II

(#8540) maszekember válasza vili13 (#8539) üzenetére


maszekember
aktív tag

Te mit ajánlasz?

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#8541) vili13 válasza maszekember (#8540) üzenetére


vili13
őstag

(#8542) HaliAdi válasza maszekember (#8538) üzenetére


HaliAdi
tag

Nekem annyira nem kifinomult a hallásom, én oda voltam érte:) Nekem nagyon tetszett.
..............................
Valaki tudna nekem is segíteni? [link]
:R

[ Szerkesztve ]

Üdv: HaliAdi ! /Ha valakit érdekel egy termék, az PÜ-t is küldjön + jelezze, hogy milyen témában ír... köszönöm /

(#8543) plus44 válasza vili13 (#8539) üzenetére


plus44
veterán

Személyes tapasztalat, vagy ez miben másabb, mint az AKG, vagy a másik Sennheiser?

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#8544) vili13 válasza plus44 (#8543) üzenetére


vili13
őstag

A Sennheiser cx500 szvsz sok hangzásbeli hiányosságot örökölt a cx300-tól, a cx350 viszont sokkal újabb típus, szebb, jobb, kiegyenlítettebb hanggal.

Az AKG K370 akár még jó is lehet, de szinte biztos, hogy nem az árával arányosan. Teszteket nem nagyon lehet találni róla, pedig az érdeklődésre számot tartó fülesekről többet szoktak írni a nagyvilágban.

Az aiaiai meg lehet értékarányos, de ugyancsak nincs róla sok tapasztalat, és szvsz inkább egy szép, színes vicc, és nyilván megvan a maga célközönsége.

(#8545) plus44 válasza vili13 (#8544) üzenetére


plus44
veterán

Na akkor pont egyformán gondolkodunk. Aiaiai-ról olvastam, de inkább egy erős közepesre értékelték (szinte minden oldalon, ahol olvastam róla értékelést), az AKG-ról pedig tényleg nem találtam semmit, pedig neves gyártóról lévén szó, ez elvártnak tekinthető.

Akkor azt hiszem marad a Sennheiser és az AKG, kérdés melyiket kapom meg mennyiért, és ki is kellene próbálnom. Köszi szépen.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#8546) Falconer válasza vili13 (#8544) üzenetére


Falconer
aktív tag

AKG K370 tesztek..
Videoaktiv Digital
MacWelt
iPhone/more
HiFi Test TV Video
sempre audio
plugged

Ennyi elég, vagy keressek még? :D

(#8547) plus44 válasza Falconer (#8546) üzenetére


plus44
veterán

Le is fordítod nekem?:D Nos ez alapján már annyira nem meggyőző...

[ Szerkesztve ]

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#8548) vili13 válasza Falconer (#8546) üzenetére


vili13
őstag

Ezek nem túl meggyőzőek, jó fülhallgatókról ennél komolyabbakat lehet találni, és fórumokon is többet írnak róluk. Meg hát AKG, és szvsz kutyából nem lesz szalonna. :)

(#8549) renato


renato
aktív tag

nos. átnézve egy csomó tesztet, meg akármit, arra jutottam, hogy ezeket a füleseket általában szeretik az emberek:
ATH-CK10
Monster Turbine Pro Gold
Audeo Phonak PFE
Etymotic ER-4P

(nagyjából prioritás szerint sorban.)

ebay-en venném, mert ott minden olcsóbb...
gondolom nem hamisítanak azért ilyen komoly termékeket. vagyis hát ha olyantól veszem akinek majdnem 100%-ban pozitiv a mérlege, akkor valószínűleg eredetihez jutok.

sennheiser ie8 azért nem kell, mert mindegyiknél drágább, és nem szigetel állítólag annyira.
még több mint egy hónap (következő fizu), de kétlem, hogy addig lemenne normális árszintre. (45-50 max)

azon agyaltam, hogy csak 20-35 ért veszek fülest, de ilyen árban meg nem nagyon találni olyan jót, ha meg már külföldről veszek valamit akkor az legyen komoly. meg úgyis vigyázok az ilyen kütyüimre.

ezt a tesztet is nézegettem, aztán a máshol olvasottakkal a fentire szűkítettem a kört.

[ Szerkesztve ]

(#8550) attika89 válasza renato (#8549) üzenetére


attika89
senior tag

Amikor én nézelődtem, végül leszűkítettem a kört a CK10-re meg a MTP Gold/Copper-re
MTP-k buliban elég villantósak lennének :K

Az Ety az engem is megmozgatott egy darabig mert egyik legjobban izoláló füles, jó árban lehet kapni, de kevés basszusa van (ahogy olvastam)....
IE8-nak alapból tényleg nem erőssége a szigetelés...
IE8 at meg már csak azért sem vennék ;]

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.