Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8201) picur220 válasza bwoay (#8194) üzenetére


picur220
veterán

Egy próbát ér meg...:DDD
Valahogy majdcsak sikerült ráműtenem az AKGmra, annak amúgy is vastagabb az a kinyúló izéje, amire a szilikon, és jelen esetben a szivacs rámegy.

(#8202) bwoay válasza picur220 (#8201) üzenetére


bwoay
nagyúr

most, hogy ponti elküldte a Shure szivacsbogyókat, már könnyedén szarom le magasról a projectet, de ha eljutok a meetingre, akkor ott tudok füldugót osztani is akár :) nem mintha mást annyira megviselne az áruk, de nem úgy optimális, ha csak egy hülye fizet a szopásért? mert én ezekkel semmi értelmesre nem jutottam. ok, nem vagyok MaciLaci, de nem is hagyományos IEM-re kellene ráműtenem, és az Atrion ez a kolibri csőr már keményebb dió, cx55-re simán felrakom (csak ott meg semmi értelme, sőt).

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#8203) picur220 válasza bwoay (#8202) üzenetére


picur220
veterán

Én tuti nem fogok eljutni a meetingre... messze van:DDD

[ Szerkesztve ]

(#8204) norbi2k


norbi2k
csendes tag

Ha valakit érdekel, nekem van egy eladó Sennheiser CX300-II ECO... 5500ft, nem sokat használt, és persze jár hozzá a tok...

(#8205) picur220 válasza norbi2k (#8204) üzenetére


picur220
veterán

Egyrészt ezt az aprók közé is fel kéne tenned, talán nagyobb lenne az érdeklődés...:D
Másrészt nem érdekel csere egy AKG K330-asra?

(#8206) Neilontero


Neilontero
csendes tag

Sziasztok!

AKG fülesek táján nézelődtem, K370,K340 és K330 között és a 340 és 370 abban plusz,hogy a 370en van mikrofon (amit nem lehet levenni) és a 340en meg hangszabályzó...a 3 között van hangminőségbeli különbség?Ha nincs akkor maradok a K330nál,esetleg egy Senn CX-500 jobb választás lenne nála? Vagy egy CX-300-II?

(#8207) picur220 válasza Neilontero (#8206) üzenetére


picur220
veterán

A k330 elvilg ua, mint a K340, K370-ről nem tudok nyilatkozni.
Senn CX500 semmiképp. Akkor inkább CX350-II.
A K330-ról annyit tudok mondani tapasztalatból, hogy a mélyei nem túl intenzívek,. de részletesek.

(#8208) Jazz válasza Neilontero (#8206) üzenetére


Jazz
veterán

cx500, és itt egy burn-in tapasztalat:

Fehér zajt küldtem rá, mert nekem fontosak a magasak és a közepek. Majd pink noise, újra wihite noise de radio edition (sokkal élesebb erőteljesebb). Vissza white noise nagyobb hangerővel, majd még nagyobb hangerővel pink noise.

8 óra burn in után volt egy nagy látványos javulás, aztán toltam még 24 óráig, akkor egy kisebb visszaesés, majd még 24 órát toltam neki eredmény: a 8 órai brutális változás (ha ilyen lehettséges) még meg kétszereződött. Mintha két magassugárzót meg egy végtelen tiszta mélynyomót építettek a fülhallgatóba.
És most jön a lényeg. Azt hittem be van kapcsolva az equalizer, de nem! Az első próbánál ba volt kapcsolva --> úgy érzékeltem hogy javult, hogy közben kikapcsoltam az equalizert amiről elfelejtkeztem! Ezekután meg sem próbálom bekapcsolni mert kinyomja a dobhártyám, és felesleges is.

A javulás valahogy úgy írható le, hogy: sokkal érzékenyebb lett a membrán. Ezáltal pontosan ott ér véget a hullám ahol annak lennie kell. Nincs túlnyúlás, nincs átfedés. Ezáltal a basszusok és a magasak is nagyon tisztán élesen szólnak. És erőteljesebb is.

free your mind

(#8209) jorden06


jorden06
senior tag

Hali!

Milyen fülhallgatók ajánlottak mostanában? Még mindig a Panasonic RP-HJE300 és a CX300 a legjobb vétel az olcsóbb illetve kicsit drágább kategóriában?

(#8210) Falconer válasza Jazz (#8208) üzenetére


Falconer
aktív tag

Ehh, en pont most tartok a brutalis utani visszaesesnel. Sokkal tompabb lett. De remelem a legjobbakat :)

(#8211) Progression


Progression
csendes tag

Hello

Ma érkezett meg a cx-300 fülesem aminek 2,5-es jack dugója van, viszont az mp3 lejátszóm csatlakozójába 3,5-ös kell.... Végigjártam a műszaki boltokat de sehol sem tudtak adni olyan adaptert aminek 2,5-ös jack a bemenete és 3,5 a kimenete. Valaki ismer olyan webshopot ahol lehet kapni ilyen átalakítót? Egyáltalán létezik ilyen?

(#8212) vili13 válasza Progression (#8211) üzenetére


vili13
őstag

(#8213) picur220 válasza Progression (#8211) üzenetére


picur220
veterán

MM-ben tuti van, csak lehet, hogy egy kis kábel is van rajta.

(#8214) Progression


Progression
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszokat!

(#8215) jorden06 válasza picur220 (#8207) üzenetére


jorden06
senior tag

A sima CX300 és CX300 II-nek mik az ellenfelei AKG oldalon? Én ezeket néztem itt hardveraprón, tudtok róla jót/rosszat?

[ Szerkesztve ]

(#8216) Jazz válasza Falconer (#8210) üzenetére


Jazz
veterán

Javulni fog. Küldd neki whitenoise-al, majd pink-et neki.:) Én letöltöttem a generátort a burnwave.com-ról, mivel a lementett wav nem tiszta, hullámzik.

free your mind

(#8217) picur220 válasza jorden06 (#8215) üzenetére


picur220
veterán

Leginkább K324p. De K330 is lehetne éppen sztem..

(#8218) Kanczy


Kanczy
veterán

Üdv!

Megérett az idő a Koss Spark Plug-om lecserélésére, árban ~12k körül gondoltam. Főleg rockos témákra lenne fontos a jó hangzás, de ne röccenjen meg egy kis d'n'b alatt sem. Nem tudom számít-e, de egy második generációs iPod Touch-hoz használnám.

Légyszíves tegyetek javaslatokat, hogy melyik fülest válasszam.

kösz,
kanczy

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#8219) Jazz válasza Kanczy (#8218) üzenetére


Jazz
veterán

readback, hasznos....amúgy cx500 :)

free your mind

(#8220) jorden06 válasza picur220 (#8217) üzenetére


jorden06
senior tag

És mi a különbség a sima CX300 és a CX300 II között? Megér 1000 ft-tal többet a II-es?

(#8221) picur220 válasza jorden06 (#8220) üzenetére


picur220
veterán

Egyiket sem hallottam még, de állítólag jobbak valamivel. Nekem celf mondta egyszer, hogy a Panasonic HJE300 hangja=CX300 hangja. HJE300-am meg van, és az alapján a CX300 sem lehet valami jó...

(#8222) picur220 válasza Jazz (#8219) üzenetére


picur220
veterán

Baromság...

Egy AKG K330 vagy egy Sennheiser CX350-II megfelelhet, CX500 sztem nem ér annyit...

(#8223) Falconer válasza picur220 (#8222) üzenetére


Falconer
aktív tag

20+t valoban nem er, de 8-9k-t siman. Ennyiert viszont minden forras szerint alazza az emlitetteket.
Readback am tenyleg hasznos, akit erint.

(#8224) picur220 válasza Falconer (#8223) üzenetére


picur220
veterán

8at de nagyon max.

(#8225) Falconer válasza picur220 (#8224) üzenetére


Falconer
aktív tag

Ezt így most konkrétan miért? :D

(#8226) picur220 válasza Falconer (#8225) üzenetére


picur220
veterán

Egyrészt nem egy mai széria, biztosan tudtak annyit fejleszteni Sennheiserék, hogy javítottak a hangzáson. Másrészt olyanokat is hallottam, hogy 1:1 CX400, csak szétszedhető kábel helyett hangerőpoti. Személyesen nem hallottam még, de ezek alapján nem tudom, hogy mit lehetne objektíven mondani.
Hallgattál már más fülest, pl Sennheiser CX55-CX95-CX350-II-CX550-II, AKG K324p, K330, K340? Nekem most K330 van, meg vagyok vele elégedve, szépen szól, bár kicsit a mélyeit keveslem, mintha a Panasonicomnak jobbak lennének...

(#8227) Blindness válasza picur220 (#8226) üzenetére


Blindness
csendes tag

Eeehhhhh. Akaratlanul is ez jut eszembe. Lehet csak én érzek így.

Szerintem tényleg nem kéne olyanról (ilyen szélsőségesen) nyilatkozni, amivel nincsen személyes tapasztalata az emebernek. Persze, sok mindent lehet olvasni a neten, mondhatnám bármit. Sennheiser "Orpheus" is egy régi széria, de azért ha nagyon kényszerítenének csak elfogadnám.

[ Módosította: bwoay ]

Confusion will be my epitaph...

(#8228) ben11


ben11
őstag

Sziasztok!
Tudom, hogy elég off, de nem tudtam hova írjam..
Van egy pana "agybadugós" fülhallgatóm, de elveszett a balosról a szilikon gumiharang :W
Nincs valakinek használaton kívül a legkisebb ilyen gumiharangpárja amit fel tudna nekem ajánlani?
Ilyen a füles vége:

NAGY köszönöm érte!

[ Szerkesztve ]

(#8229) Falconer válasza picur220 (#8226) üzenetére


Falconer
aktív tag

Eddig csak CX300-II és CX500 volt a fülemben, ha minden jol megy lesz még egy csomo másik is a jövő héten :)

Eddigi infokat csomo szaklap vélemények és tesztek alapján írtam, elolvastam az összeset amit neten találtam németül vagy angolul. Amugy meg tényleg jobb szkeptikusnak lenni.

(#8230) picur220 válasza Blindness (#8227) üzenetére


picur220
veterán

Jó, vegyük úgy, hogy nem szóltam. Innentől kezdve mindenki azt vesz, amit akar.

Más: tanulj meg linkelni. Ott a link gomb a hsz-szerkesztő doboz alatt.

[ Szerkesztve ]

(#8231) Blindness válasza picur220 (#8230) üzenetére


Blindness
csendes tag

Nem azért mondtam, hogy megsértődj, csak szerintem személyes tapasztalat nélkül bátor azt mondani, hogy valami nem éri meg a valós árának a felét sem. Ez az én személyes véleményem, nem szentírás. Ettől még a tanácsok hasznosak lehetnek a többiek számára. Anno jómagam is hallgattam rád, és beruháztam az IE széria két tagjára is azóta, nem bántam meg.

A linkelős tanácsot meg köszönöm, úgy rémlett ez a fórum is felismeri a hivatkozásokat. Tévedtem, oh well :)

Confusion will be my epitaph...

(#8232) picur220 válasza Blindness (#8231) üzenetére


picur220
veterán

Sajnos nem áll módomban minden fülhallgatót kipróbálni, mivel a legtöbb ember nem törődik azzal, hogy mi van a fülében, olcsó szutykokat vesz, és csodálkozik, hogy a 2k-s Sony 13mm-es membránja nem szól jól. Nem kell csodálkozni, áldozni kell egy IEM-re. Sajnos a legtöbb ember nem teszi ezt, mivel nem is tudja, mi van a "túloldalon".
Én is vennék IE-t, ha lenne rá pénzem, bár akkor már talán armature-t vennék. Ahhoz, hogy ezt eldöntsem, ki kellene próbálnom mindkettőt. Majd egyszer, talán...

(#8233) Kanczy


Kanczy
veterán

Úgy néz ki CX-95 lesz belőle. Bátyámnak is ilyen van, nagyon szereti, és ha jól sejtem, vadonat újan 8,5e-ért még csak nem is rossz vétel.

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#8234) jubilleum


jubilleum
senior tag

hello!

CX 400-II G4ME szerintetek is megfeelő beruházás lenne?
Bár egy problémám van, amire szerintem még nem nagyon van megoldás, távvezérlős csíptethetős hosszabbító már a nyakamnál van, és onnan nekem nem lenne szükségem 1.2 méterre.

(#8235) picur220 válasza jubilleum (#8234) üzenetére


picur220
veterán

CX400-II Game jó lehet, persze ez az árától is függ...
A kábeles dologra nem tudok megldást, meg nem is értem, hogy hogy csináltad azt, hogy a nyakadtól ,12 m van még a kábelből...

(#8236) jubilleum válasza picur220 (#8235) üzenetére


jubilleum
senior tag

na mégegyszer... nem, nem vagyok zsiráf
ugye adnak a telefonhoz kettészedhető headsetet, aminek van egy ilyen alsó része.
HA ezt használod akkor a nyakadhoz csípteted. és innen jönne még egy fülhalgató, ami alapesetben arra lett kitalálva hogy a zsebedből indulva elérjen a füledig. remélem érthető voltam :)

(#8237) picur220 válasza jubilleum (#8236) üzenetére


picur220
veterán

Persze, így értem, de ezzel nem sok mindent lehet kezdeni...

(#8238) vili13 válasza jubilleum (#8236) üzenetére


vili13
őstag

Erre az esetre lenne ideális a cx550-II, annak ugyanis rövid a kábele, és hosszabbító jár hozzá, amit ebben az esetben nem kell használnod.

(#8239) Jazz válasza picur220 (#8222) üzenetére


Jazz
veterán

8-at nem? ehh. :U

free your mind

(#8240) picur220 válasza Jazz (#8239) üzenetére


picur220
veterán

Milyen 8-at? Rendes bolti árra gondoltam, nem sufnira!

(#8241) chubii


chubii
senior tag

sziasztok!
Fülhallgatót szeretnék venni a clip+-omhoz.Milyet ajánlotok max. 15 000 Ft-ig???
Fontos,hogy sok basszus legyen benne,és hogy kényelmes legyen.
Köszi :))

[ Szerkesztve ]

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#8242) Jazz válasza chubii (#8241) üzenetére


Jazz
veterán

Sennheiser cx500 :)

free your mind

(#8243) picur220 válasza chubii (#8241) üzenetére


picur220
veterán

CX500, CX350-II.

(#8244) chubii válasza picur220 (#8243) üzenetére


chubii
senior tag

A cx500 kicsit drágább 15 000-nél .A cx350-II pedig tetszik. Mekkora különbség van a 2 fülhallgató között? Ha nincs nagy,akkor a cx350-II jó lenne nekem.Az a 22 000 ft egy kicsit sok érte( vagy legalábbis most nem költenék annyit rá)

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#8245) SD456


SD456
csendes tag

Hi all!

Szeretnék venni egy 5.1 vagy 7.1-es fejhallgatót, max 10,000 Ft-ot szánnék rá. Tudnátok ajánlani valamilyent ? Nem tudom, hogy ebből lehet e venni valamilyen márkásabb fejhallgatót.

Előre is köszönöm!
Rossz topik bocsi!

[ Szerkesztve ]

"Here’s to the crazy ones. The misfits. The rebels. The trouble-makers. The round pegs in the square holes. The ones who see things differently…they change things. They push the human race forward. And while some may see them as the crazy ones, we see genius." - Steve Jobs (1955-2011)

(#8246) picur220 válasza chubii (#8244) üzenetére


picur220
veterán

A CX350-II az 12k-ba kerül. A CX500 is kb annyi boltban, itt a PH-n olcsóbb.

(#8247) tildy


tildy
nagyúr

kb 4-5 hónapja vásárolt cx300asunk kezdi beadni az unalmast, a jobb oldali része tompábban , halkabban szól. Tapasztalt már valaki ilyet?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8248) Blindness válasza tildy (#8247) üzenetére


Blindness
csendes tag

Írták már páran, igen. Nem biztos, hogy CX300 volt, de Sennheiser. Garanciális csere.

Confusion will be my epitaph...

(#8249) chubii


chubii
senior tag

Sziasztok!
CX 380 SPORT II és CX 350 STREET II között mekkora a különbség???Melyik éri meg jobban/melyiket ajánljátok??

[ Szerkesztve ]

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#8250) picur220 válasza tildy (#8247) üzenetére


picur220
veterán

Nem ritka dolog, de lehet, hogy csak tisztításra szorul.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.