Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9251) themebuilder válasza zoliur (#9248) üzenetére


themebuilder
senior tag

Ma volt szerencsém kipróbálni egy AKG K 324 P-t a Sennheiser CX 400 vetélytársa, de manapság már ritka a boltokban mindkettő.

A technikai adatok papíron kitűnőek a CX 400-hoz képest. Semmi kétség szépen szól, de nem kiemelkedő, én ennél mindenképp többet vártam.

Az AKG topicban azt vettem észre, hogy kicsit elvakultabbak az emberek, lehet azért volt nagyobb az elvárás.

Amit tudni kell, hogy többnyire Trance zenéket kedvelem, így ilyen zenékkel teszteltem a fülest. Rengeteg változatos zenét meghallgattam az AKG-val és arra a következésre jutottam, hogy a Sennheiser-től lemaradásban van.

Azt állapítottam meg, hogy a mély tartomány jól hallatszik, de "kissé érces", nagy hangerőn változik a hangkép és kevésbé erőteljes a basszus, mint várnám. Az Equalizer Bass módban volt végig, de Flat módban is próbáltam. A többi tartomány rendben van, azzal meg voltam elégedve, ott az árához képest azt hozta amit vártam tőle.

Mondjuk nem vagyok szakértő típus, de azt meg tudom állapítani a fülesek között, hogy melyik jobb és itt azt állapítottam meg, hogy például egy Sennheiser CX 400-II Precison fényévekkel jobb, de még talán egy Sennheiser CX 300-II Precison is simán felülmúlja ezt az AKG-t. A K324P-t nem tartják rossz fülesnek pedig.
Az AKG K 340 se sokban különbözik a K 324 P-től, legalábbis az adatok alapján és valószínűleg a K324P volt az elődje is (bár lehet, hogy tévedek).

Szóval én inkább ajánlom a Sennheiser-t, mint az AKG-t. Sennheiser mindig bizonyít és régóta megbízható márka. Ár/teljesítmény/hangzás mutató is a Sennheiser felé billen.

Sennheiser-nél a tartósságra se lehet panasz normál használat esetén, az AKG-t ilyen téren nem ismerem.

Amit leírtál két lehetséges választást, azokból én egyértelműen a Sennheiser CX 400-II Precision-t választanám, ha én dönthetnék. Biztosan nem csalódnál benne úgy gondolom.

:U

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9252) themebuilder válasza themebuilder (#9251) üzenetére


themebuilder
senior tag

AKG K 340

- hangnyomás: 122 dB
- átviteli tartomány: 11,5 Hz - 23.000 Hz

AKG K 324 P

- hangnyomás: 121 dB
- átviteli tartomány: 12 Hz - 23.500 Hz

Sennheiser CX 400-II Precision

- hangnyomás: 114 dB
- átviteli tartomány: 17 Hz - 22.000 Hz

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9253) MattX


MattX
tag

Nos ma érkezett meg a Monster Turbine-m! Hát ez a headset egy isten... Nem tudok többet hozzáfűzni. Kényelem hangzás mester fokon:) Csak ajánlani tudom. Nem véletlenul végzett a nagy tesztben első 5ben.:)

(#9254) themebuilder válasza MattX (#9253) üzenetére


themebuilder
senior tag

45eft-ért el is várható, hogy jó legyen. :B

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9255) Shufny válasza themebuilder (#9254) üzenetére


Shufny
őstag

csak ő elvileg ~25 -ért vette.

(#9256) Zinho válasza Shufny (#9255) üzenetére


Zinho
aktív tag

:o
úgy méginkább :D

(#9257) attika89 válasza MattX (#9253) üzenetére


attika89
senior tag

Gratulálok!
Üdv a Monster Turbine tulajok "hatalmas" körében :B :C

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#9258) MattX válasza themebuilder (#9254) üzenetére


MattX
tag

25k ebayrol!:D

(#9259) Tomi7887


Tomi7887
aktív tag

Sziasztok,

tudnátok segíteni abban, hogy milyen fülhallgatót érdemes venni, ha az ember klasszikusra formájúra gondol és nem karja eltömíteni a hallójáratát?
Az árkategória a minél alacsonyabb lenne nyilván.

A kérdés is lenne, hogy a sony alsókategóriás fülhallgatói mennyire jók pl mdr-e755 vagy az MDR-E818LP és egyebek. Vagy teljesen más márkát érdemes keresni?

Amit mindenképpen el kívánnék kerülni az a halláskárosodás, viszont az igények átlagosak:) Nem túl jó minőségű mp3 lejátszóba menne elsőkörbe.

Köszi a segítséget és az ötleteket.
Tomi

-

(#9260) dudika10 válasza Tomi7887 (#9259) üzenetére


dudika10
veterán

AKG K315-öt is lesd meg szerintem. :)

Szerintem pont ezek a nem agybadugós fülhallgatók okoznak halláskárosodást egyébként.
Sokkal rosszabb a hangszigetelés ezért fel kell hangosítani, és azoknál egy csomó frekvencia rosszabbul hallható ami miatt megint csak felhangosítod és nem is tudod, hogy mennyire hangos valójában. Én inkább agybadughatót vennék.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9261) Tomi7887 válasza dudika10 (#9260) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

Ok, nagyon köszi, meggyőztél, akkor inkább a bedughatós lesz.

Csak kérdezem, hogy ez alatt nem is érdemes nézni árban semmit? Tehát olyan 3000 körül nincsenek olyanok amik az ilyen könnyed zenehallgatást lehetővé teszik?

Illetve mit kell figyelni amikor választok? Milyen hangnyomás és frekvenciatartomány a legideálisabb?

-

(#9262) dudika10 válasza Tomi7887 (#9261) üzenetére


dudika10
veterán

Az olcsók olyanok is. Én nem ajánlanám őket semmiképp.

Olvasgass fórumokat/értékeléseket, a hangnyomás nem igazán számít, a frekvenciatartomány pedig gyári adat, nem jó semmire.
Ami használható adat és a gyár adja meg az a kábelhossz. ;]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9263) themebuilder válasza dudika10 (#9260) üzenetére


themebuilder
senior tag

Pont erről akartam kérdezni, hogy ezek az In Ear fülhallgatók, menyire károsíthatják a hallást? Azt tudom, hogy a Sony a PSP-knél 90dB-re korlátozta a hozzátartozó fülhallgatót.
Tehát mégis mennyi károsíthatja hosszútávon, egy 10eFt körüli füles, ami nem kis hangerőn van használva?

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9264) dudika10 válasza themebuilder (#9263) üzenetére


dudika10
veterán

Ha jól tudom 90dB a halláskárosodás határa. Felette mind1 hogy miről van szó halláskárosodás lép fel hosszútávon.
De a 90dB az már elég zavaró tud lenni, az nem olyan kis hangerő.
Mivel az iem-ek jobban szigetelnek ezért nem hangosítja fel annyira az ember, meg nincsenek háttérbe szorulva egyes frekvenciák, szóval ha valaki 90dB-el hallgatja az már alapból süket. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9265) honfoglalo


honfoglalo
senior tag

Üdv!
Klipsch S4i-m van, nem nagyon vigyázok rá sajnos, így a jack bemenetnél (ami egyenes) a kábel burkolata levált, tehát a kábel végénél egy fél cm-en csupasz a kábel, így csatlakozik a jack dugóhoz. Emiatt a csupasz résznél meghajlik könnyen, félek hogy elszakad, megsérül. Szigetelő szalaggal erősítettem hozzá a jack dugóhoz, de egy-két nap után az is meghajlik, pont ott ahol hiányos a burkolat.
Valami ötlet, hogy lehetne megvédeni, vmi műanyag kéne, ami úgymond meghosszabbítja a jack dugót, és védi a szabadon maradt részt.
köszi

(#9266) dudika10 válasza honfoglalo (#9265) üzenetére


dudika10
veterán

Ha találsz elég kicsi zsugorcsövet pl akkor abból pár centi megoldhatja.
Buherább megoldás. hajtogass szét egy gémkapcsot és szigszalagozd oda. :)

A zsugorcső egész jó megoldás lehet. Nem annyira kemény, szóval akár 2-3-at is egymásra rakhatsz. Csak keresni kell valahol jó kis zsugorcsövet.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9267) honfoglalo válasza dudika10 (#9266) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Nem tudom nem hajlana-e meg..
A nagyobb baj az, hogy ráhúzni nem nagyon lehet, mivel a jack dugó szélesebb jóval mint a kábel, szétvágni meg elég necces lenne.

(#9268) dudika10 válasza honfoglalo (#9267) üzenetére


dudika10
veterán

A zsugorcsőnek pont az a lényege, hogy ráhúzod megmelengeted egy hajszárítóval és összemegy. ;)

szerk.: jah egyébként szakember tud rá rakni új jack csatlakozót is, az se kerül sokba. 1k alatt marad a javítás úgy is valószínűleg.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9269) themebuilder válasza honfoglalo (#9267) üzenetére


themebuilder
senior tag

Javítás kérdezz rá esetleg itt, hogy milyen minőségben tudná megjavítani

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9270) zoliur válasza themebuilder (#9251) üzenetére


zoliur
csendes tag

Nagyon köszönöm a kimerítő és profi válaszod!

(#9271) honfoglalo válasza themebuilder (#9269) üzenetére


honfoglalo
senior tag

Köszi, már ezen is gondolkodtam, mert mégis 25k, nem kéne kidobni.

(#9272) Neilontero


Neilontero
csendes tag

Szerintetek AKG K340 vagy K331?

Azért gondolkodom rajta,mert lehet hogy a K340 jobban szól, a K331 meg ugyan az mint a K330,ami végül is tetszett,de most a K340 sincs rossz árban... a hangerőszabályzót meg max nem használom.

(#9273) themebuilder válasza Neilontero (#9272) üzenetére


themebuilder
senior tag

Ha nem csak a technikai adatok fontosak amik a papíron szerepelnek, akkor inkább a Sennheiser háza táján keresgélj. Hidd el nem bánod meg.

Ha mindenképpen AKG-t akarsz, én a kinézet miatt a szolidabb K340-est választanám. A technikai adatok hasonlóak.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9274) dudika10 válasza themebuilder (#9273) üzenetére


dudika10
veterán

A K330 megállja a helyét azért a Sennheiserek mellett (jó, Te nem azt árulod. :P ) a K331 meg egy picit kipofozott változat. A K340 is jó füles.

Én a K331-et választanám a hangerőszabályzó hiánya miatt. :K

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9275) Neilontero


Neilontero
csendes tag

K330am volt,imádtam míg tönkre nem ment. Az én hibámból, az újra megpróbálok jobban vigyázni.

A K331 nagyon tetszik,az is szimpatikus hogy nincs hangerő-szabályozója,illetve az a pici hosszabbító ami miatt időtállóbb lesz a készülék.
A K340 azért van a képben mert most nem annyival drágább,és kíváncsi vagyok hangminőségben is jobb-e,de a hangerőszabályzó...na igen. Lehet bevállalom.

A Sennheisereket meg ezekhez képest drágán adják (legalábbis a 300-II-t és a 400-II-t),bár van egy 500 G4ME nevezetű valami,ami még közel van árban... Arról viszont keveset tudok,általában a "II"-s darabokat szokták ajánlgatni,preferálni a használók.

(#9276) themebuilder


themebuilder
senior tag

A Creative EP-630 Miért hasonlít kísértetiesen annyira a Sennheiser CX300-asra?

a Sennheiser gyárában készülhetnek vagy OEM-je?

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9277) hatred válasza themebuilder (#9276) üzenetére


hatred
tag

asszem allitolag mind2t ugyanaz a japan ceg gyartja (foster asszem)

(#9278) Neilontero


Neilontero
csendes tag

Ráadásul a világ legegyszerűbb formája,csak nincs rajta a Sennheiser "S" betű.

(#9279) szoti27


szoti27
tag

Sziasztok gaming re mien fülhalgatót ajánlotok ? Mikrofon szükséges lenne :) Köszönöm segitsgeteket :R

(#9280) apollo12


apollo12
veterán

heló szerintetek melyik fülest érdemes megvenni, legfontosabb a kényelem és a hangzás.

PHILIPS SHP5401/00
CANYON CNR-HP2
GENIUS HS-03U
HP RF823AA
PANASONIC RP-DJ120E-K
PANASONIC RP-HTF295E
SENNHEISER HD 201

[ Szerkesztve ]

(#9281) apollo12 válasza apollo12 (#9280) üzenetére


apollo12
veterán

elnézést rossz topikba írtam

(#9282) szoti27


szoti27
tag

Sziasztok gaming re mien fülhalgatót ajánlotok ? Mikrofon szükséges lenne Köszönöm segitsgeteket :R

(#9283) themebuilder válasza apollo12 (#9280) üzenetére


themebuilder
senior tag

A Fejhallgatós topicban írták:

SENNHEISER HD 201 ha a kényelem a fontos
SENNHEISER HD 202 ha a hangminőség a fontosabb

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9284) szoti27


szoti27
tag

Mind1 :)már

[ Szerkesztve ]

(#9285) korpicschess válasza themebuilder (#9283) üzenetére


korpicschess
veterán

Ez teljesen így van... nekem volt/van mind2. HD201 kényelmesebb és játékra jobb, viszont zenehallgatásra egyértelműen jobb a 202.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#9286) Khelben


Khelben
nagyúr

Üdv! Fülhallgatót keresek mp3 lejátszóhoz (sandisk clip+) meg néha a notebookkal is használnám. 5-6ezer ft-os tartományban gondolkodom, ipon, edigital, esetleg mediamarkt kínálatából, ezek elérhetőek.

(#9287) picur220 válasza Khelben (#9286) üzenetére


picur220
veterán

Panasonic HJE300 vagy Sennheiser CX300. Előbbi kényelmesebb, szétszedhető, a toldóval jó hosszú kábele van, utóbbi nem szétszedhető, és rövid a kábele (nekem), és mintha egy hangyányival jobban szólna.

[ Szerkesztve ]

(#9288) Khelben válasza picur220 (#9287) üzenetére


Khelben
nagyúr

A CX150 milyen? A 300-ast drágának tartom, főleg, mivel nálam nem élnek sokáig a fülhallgatók :)

(#9289) picur220 válasza Khelben (#9288) üzenetére


picur220
veterán

Fogalmam sincs, de állítólag a 300-astól van jó hangjuk!
De mondom, a HJE300 olcsó, és jó, nagyon kényelmes vedd azt!:D

(#9290) themebuilder válasza picur220 (#9289) üzenetére


themebuilder
senior tag

A Sennheiser CX 300-asnak se az igazi még a hangja, de a Sennheiser CX 300-II Precision-nak már igen csak jó.

Esetleg még Sennheiser CX 200 Street II-t lenne érdemes megvizsgálnia. Állítólag amik nem felelnek meg már CX 300-II-be speaker-ek azokat szerelik bele. Így olcsón egész elfogadható hangminőséget lehet vásárolni.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9291) picur220 válasza themebuilder (#9290) üzenetére


picur220
veterán

A görbéje alapján a CX300-é jobb, de személyes tapasztalatom nincs.:D

CX200 II-t tőlem megnézheti, ne rajtam múljon.:D

(#9293) themebuilder válasza Red_Bull (#9292) üzenetére


themebuilder
senior tag

Ha biztosan eredeti akkor jó áron adod. :U

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9294) picur220 válasza Red_Bull (#9292) üzenetére


picur220
veterán

1. Ez nem hirdetési felület.
2. Tényleg jó áron adod! :D

(#9295) themebuilder válasza picur220 (#9294) üzenetére


themebuilder
senior tag

Én is ezt akartam írni neki, de nem mertem :B

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9296) brugo


brugo
aktív tag

Üdv! Fülhallgatót keresek mp3 lejátszóhoz olyan kene aminek gumi pereme van, hogy ne kelljen a szivacs sapka ami sokszor beragad a fulembe, cx 300 II -om van de azt nem szeretem, mert az egesz fejem 1 hangszoro lessz es mar a kabel mozgasa is bug az agyamba .

(#9297) viripeti


viripeti
csendes tag

Nemrég hozzájutottam egy Pioneer se 20a fülhallgatóhoz. Kicsit meg kellett pucolni meg kellett rá egy új csatlakozó, de mikor először meghallgattam alig tudtam betelni vele. Kényelemben sincs a mostaniak között párja. Ha jól néztem már több mint 40 éves is lehet, de még mindig tökéletesen működik.
egy kép:
Azért is írok, hogy nincs-e esetleg valaki másnak is tapasztalata, információja ezzel a fülessel kapcsolatban kapcsolatban.

(#9298) Alex91 válasza viripeti (#9297) üzenetére


Alex91
félisten

Ezt talan a FEJhallgatos topicba kellett volna...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9299) 69er


69er
csendes tag

Sziasztok
Pioneer SE-CL21M-J-K fülest néztem ki magamnak 5k-ért, eddig cx300 II-m wolt, de visszavittem, mert szétjött a csatlakozó. Hangzásban remek wolt. Felérhet-e ez ahhoz, figyelembe véve, h 3k-wal olcsóbb? Wkinek tapasztalat ezzel wagy más pio fülessel? Esetleg mást ajánl-e wki?

[ Szerkesztve ]

(#9300) picur220 válasza themebuilder (#9295) üzenetére


picur220
veterán

Miért nem merted? :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.