Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!

Szeretnék fülhallgatót venni.Viszont nokia telcsi 2,5 jack,minden más 3,5-es.Gondolom jobb 2,5->3,5 átalakítót venni,mert a 3,5 ből több féle füles van.

Max 10k,de az is sok.Viszont nem tudom mennyi a különbség a többihez képest.
Ami fontos lenne,hogy zárt legyen.Kifele is kevésbé menjen és befele is több jusson.Szeretem a mélyet,és ne a füldugós legyen hanem amit agyig be lehet nyomni :D
Nem vagyok white fülű,de a mostani 1k hama füles kegyetlen rossz+halk.

Használtan érdemes venni?Ebay-en nem találtam olcsóbban mint itthon.

szerk: kicsi fülem van :U

[ Szerkesztve ]

(#8452) canniball válasza grabber (#8451) üzenetére


canniball
nagyúr

"Használtan érdemes venni?"
Inear fülest használtan? És a higiénia? :D

"kicsi fülem van"
Ha jól tévedek mindegyik mellé adnak három méretű szilikon harangot.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8453) grabber válasza canniball (#8452) üzenetére


grabber
addikt

Tudok rá venni új szilikont? :U Ja,utólag belegondolva van benne valami :B Bár mindenki higiénikus elméletben?

Akkor jó,mert nem nézem ki mindegyik gyártótól hogy adnak."kicsi"az csak jó?

EIM fülesek az újabb/jobb kategóriát képviselik,vagy vannak hátrányai is,azon kívül,hogy nem hallunk másokat és azt se mit hallgatunk?

[ Szerkesztve ]

(#8454) Ropman válasza picur220 (#8448) üzenetére


Ropman
tag

elvileg 6eFt adnak majd vissza ha jól sejtem mert annyiban fájt még régebben az a típus.. viszont amiket ajánlottál azok mindketten gumis tömítéssel rendelkeznek :) én meg inkább a szivacs híve vagyok.. mint ami a plugon is volt, de amúgy olvastam ám a topicot, kicsit mielőtt kérdeztem, de nem láttam hogy azt bárki írta volna, hogy ahhoz a panasonichoz hol lehetne hozzá jutni.. :F Pesti vagy budai boltokat tudnál mondani ahol ezek fel lelhetők amúgy.. :)

Illetve még az is érdekelne, hogy erről mi a pontos vélemény.. : AKG K324p, mert még ezt szűrtem ki a topicból olcsó mégis elfogadható cuccnak.

[ Szerkesztve ]

By Luke SkyRopman :]

(#8455) picur220 válasza Ropman (#8454) üzenetére


picur220
veterán

Gyakorlatilag egyenlő a CX300-zal, még a háza is szinte ugyanolyan, csak más rajta a logo!:DDD
Én a PH-ról vennék CX400-at 6k-ból, vagy AKG K330-at.
A szivacsos tömítés megoldható 100Ft-os munkavédelmi szivacs forró szöggel való kilyukasztásával is.:DDD
Ha mindenképp boltban akarsz, akkor marad a Panasonic, sztem az összes közül az a legkényelmesebb, nekem a nagy gumival volt a legjobb!:D

(#8456) picur220 válasza canniball (#8450) üzenetére


picur220
veterán

A Pana 50cm-es a dugótól a hosszabbik fülesig.:D Én még mindig azt ajánlom boltból!:D

grabber: mindegy, mekkora a fülkagylód, a hallójáratod mérete a fontos. Ha az elég nagy, akkor semmi gond nincs!:D Ha viszont nem, akkor egyáltalán nem fog belemenni a füldugó, még szilikongumi nélkül is, és akkor sajnos csak olyan megoldás marad, hogy vagy sima, nem IEM jellegű füles, vagy fejhallgató.

[ Szerkesztve ]

(#8457) sagesz93


sagesz93
addikt

Hi!
Kiváncsi lennék ki mit szól ehhez a füleshez: Pioneer SE-CL21M
Nagyon gáz? Mert nekem ilyen van, és megvagyok vele elégedve nagyon is.
Ebben az árban (~6k) van jobb? Mivel nem volt még ennél jobb füles a fülemben, nem tudom hogy szólhat egy jobb füles, csak érdeklődöm :D
:R

(#8458) picur220 válasza sagesz93 (#8457) üzenetére


picur220
veterán

Akik sok fülest hallottak már, eléggé lehúzták.
Sztem van jobb, pl CX400 a PH-ról.:D De sztem CX300 is jobb, azok alapján, amilyen vélemények erről vannak...:D

(#8459) sagesz93 válasza picur220 (#8458) üzenetére


sagesz93
addikt

Aha, értem.
Nekem ez is tökéletesen megfelel, basszust adja ahogy nekem kell(lg arénával használom), hangerő van, szépen is szól, nemtudom ennél mi/hogy szólhat jobban, szóval elég ennyi :D, tudom a külső nem számít, de ez elég vadul néz ki :)
Köszi a hsz.-t, akkor a sennheiser jobb..(akartam venni ph-ról, csak sürgősen kellett, aztán muszáj volt a saturnban vennem valamit)

[ Szerkesztve ]

(#8460) canniball válasza picur220 (#8456) üzenetére


canniball
nagyúr

Vagy úgy! Azt hittem az "összefutás" utáni része 50cm... :)
Akkor egyik opció megválaszolva, a másik (lsd. #8450) továbbra is kérdés, arra is tudsz valamit javasolni?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8461) grabber válasza picur220 (#8456) üzenetére


grabber
addikt

Ha nem fér be,akkor legfeljebb kivágok neki helyet :D

CX350 II vagy CX 500 az EIM-es?Nem találtam róla infot.

(#8462) picur220 válasza sagesz93 (#8459) üzenetére


picur220
veterán

Hogy kellhet egy füles sürgősen???:D

(#8463) sagesz93 válasza picur220 (#8462) üzenetére


sagesz93
addikt

Utazás miatt, aztán oda nekem kellett füles mindenféleképpen :D
Meg nem saját pénz volt... :D

(#8464) grabber


grabber
addikt

Most van a fejemen egy Sennheiser HD-448.Szépek a hangok,igaz csak mp3-al tudom kipróbálni (320).
Van valami szubjektív összehasonlítás,egy füleshez képest hol helyezkedne el?

Ahogy olvastam valszeg egy Cx500 lesz.IEM/EIM,mindegy de olyan kell :D

(#8465) Alg


Alg
veterán

Sziasztok!

Meghalt a k324P-m (kontakthiba a "bogyó" tövénél) Utódot keresnék. Mi a véleményetek a k330,k331-ről? Van hallható különbség a kettő között? Egy G3 lenne a párja...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8466) picur220 válasza sagesz93 (#8463) üzenetére


picur220
veterán

Jah, akkor mindjárt más:D

(#8467) Angelman


Angelman
csendes tag

ÜDV MINDENKINEK!

HELP !!!

A mai napon kb. 9 évnyi(!) napi használatban lévő SONY MDR-E 818-as "őskövület" fülhallgatóm megadta magát (Szép munka volt, köszönjük :C )
Egyszóval javaslatokat várnék a következő fülhallgatóm kiválasztásához, az alábbi elvárásoknak megfelelően:
- csak "agybadugós" kivitelű legyen,
- 16 ohm impedanciájú
- max: 6-8.000,-et szánnék rá, de egy "über-brutál" ajánlat esetén, -a gatyamadzag
megszorításával :DD - legvégső esetben 9-10.000,-ből is megoldható lenne a kérdés (esetleg PH-s is érdekelne, kizárólag olyan emberkétől, aki korrekt cuccokat árul, ez esetben az illető kontankját is kérném, hogy fel tudjam venni vele a kapcsot :R )
- csak és kizárólag Sennheiser és AKG típusok érdekelnének (!!!) :D
- zömében (90-95%-ban) elektronikus muzsikát (trance, ambient, chillout, world-music, new
age, relaxing, electronic, instrumental) hallgatok :K
- jelenleg egy MEIZU E3-assal hajtanám meg :))

MINDENKINEK A SEGÍTSÉGÉT ELŐRE IS KÖSZÖNÖM !!! :R :R :R

(#8468) dni válasza picur220 (#8449) üzenetére


dni
őstag

Köszi, és mi a helyzet a másik kettővel?

(#8469) Falconer válasza Angelman (#8467) üzenetére


Falconer
aktív tag

Cartmanest keresd meg az apróhirdetéseknél.

CX500 az csúcskategória volt anno, most már nem lehet kapni
CX400 egyel lejjebbi
CX400-II felújított verziója, CX500 alternatívája, kb személyes preferencia alapján eldöntheted melyik tetszik jobban.

Itt tájékozódhatsz: Testberichte.de

(#8470) Angelman válasza Falconer (#8469) üzenetére


Angelman
csendes tag

THX :R :R :R

(#8471) picur220 válasza dni (#8468) üzenetére


picur220
veterán

A v-modát nem ismerem, a 400-II-es jó, olyasmi lehet, mint az 500-as. De azt mondják, hogy az 500-as a legjobb ezek között!:D

(#8472) devast


devast
addikt

Megjött a triplefi 10. Hát a macska rúgja meg, most meg megint az mp3-akkal van bajom. A régi SONY MDR-E 818(közben kitaláltam, hogy ilyen van nekem is :D) -emen legalább minden sz*rul szólt. Ezen a flac nagyon jól szól, mp3-tól megint tépem a hajam :o Egyenlőre erősítés/dac nélkül notebook-ról hallgatva (azért így még nem üti meg a hd600 szintjét).

(#8473) ko9


ko9
addikt

Sziasztok!

Le akarom cserélni a fülesem, jól kiszolgált, de már berecseg néha (Sony MDR-EX1), nemhiába, 4éves...

Két füles jöhet szóba:

-egy Creative EP-630-as (3000HuF)

-vagy egy AKG K324p (5000HuF)

A pénz is számít nállam, megéri az AKG a plusz 2ezret???

Köszönöm a segítséget!

Üdv: Ex

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8474) picur220 válasza ko9 (#8473) üzenetére


picur220
veterán

Hát ha csak ez a kettő van, akkor az AKG-t javaslom.:D 5000-ért nem sok jobb van mondjuk, esetleg 5500-ért van a PH-n K330, ami jobb lehet.:D

[ Szerkesztve ]

(#8475) ko9 válasza picur220 (#8474) üzenetére


ko9
addikt

Mennyivel jobb a K330 a K324p-nél?
A K330nak a frekvenciaátvitele 20 - 20 000 Hz, a K324p-é 12 Hz - 23.500 Hz... <-- Hivatalos oldalon nem ez van... Árgép átvágott :U A AKG oldalán mindkettő spec-je ugyanaz...
A K330nak max annyi, hogy nagyobb a súlya, ezért valszeg több benne az anyag, de ez sztem nem nagy cucc... Kíváncsi lennék a meghajtóegység méreteire... Hátha találok vmit...

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#8476) Alg válasza Alg (#8465) üzenetére


Alg
veterán

Erre valaki? (k330 vs. k331)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8477) picur220 válasza ko9 (#8475) üzenetére


picur220
veterán

Nem a specifikációkból kell élni, hol hallod te meg a 20Hz-s hangot? Kb születéskor lehet benne az ember fülének érzékenységi tartományában. A legmélyebb hangszer is 100Hz fölött van.
A hangzás nem az adatokból ered, hidd el.
IE6 is csak 18kHz-ig megy...:U
Alg: ha tudnám, válaszoltam volna, elhiheted. Biztos jobban szól, kérdés, hogy mennyivel. Meg sztem jobban is néz ki feketében!:D

[ Szerkesztve ]

(#8478) Falconer válasza picur220 (#8477) üzenetére


Falconer
aktív tag

Amit írsz az kb úgy hülyeség ahogy van...

8.18 Hz Lowest organ note
16.35 Hz Lowest note for tuba, large pipe organs, Bösendorfer Imperial Grand Piano
32.70 Hz Lowest C on a standard 88-key piano.
65.41 Hz Lowest note for cello

(#8479) Alg válasza picur220 (#8477) üzenetére


Alg
veterán

teszthangok
Lehet próbálgatni ki mivel mit hall meg :U

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#8480) Dottore


Dottore
addikt

Denon AH-C751

Elvileg szerettem volna egy komplett tesztet írni róla, de idő hiányában egy kis összefoglaló.

A fülhallgató viszonylag nagy méretű, nehéz. Futáshoz, sportoláshoz nem ideális választás. Ezt tetézi, hogy a kábel viszonylag rövid, bár adnak hozzá hosszabbítót, így viszont maga a csatlakozó ha nem ingzsebben tartjuk a lejátszót plusz súly ami könnyen kiránthatja a fülből. Ennyi pénzért illett volna egy csíptető. A többi a szokásos. Három méretben gumiharang és egy gyöngyvászon tok. A ház alumínium, a kúpos forma a dinamikát és a hangnyomás kiegyensúlyozottságát hivatott biztosítani.
Kialakításából kifolyóan nem lehet túl mélyre helyezni a fülbe. Teljesen nem szünteti meg a kinti zajokat, tehát buszon továbbra sem szigetel annyira mint egy hasonló típus, szivacs, vagy dupla kialakítású a gumiharanggal.

Szerencsére a hanga feledteti az apróbb bosszúságokat.
Az első benyomás alapján a legszembetűnőbb a basszus és a mély hangok széles árnyalatának megjelenése. Nem arról van szó, hogy kiemelkedően hangos, dübörgő, hanem színes és könnyed. Olyan érzés mintha kiszélesedett volna ez a tartomány, nagyobb lett a tér és dinamikusabb. Hallgatni nem fárasztó, első nekifutásra nagyon pozitív képet kaptam. Később viszont már hiányoltam a magas csilingelő hangokat. Ez nagyon függött a zene stílusától. A felvételeim között az eddig gyengébbnek tartottakat nagy mértékben javította (most már meg lehet hallgatni őket), a másik oldalon viszont hibákat is hozott a felszínre amit eddig meg sem hallottam. Ez a fülhallgató már bőven az a kategória, ahol nem lehet leplezni a hiányosságokat. Személy szerint nekem leginkább az akusztikus, zeneszámoknál tetszett. A nagybőgő az valami fantasztikus élmény a háttérben seprűző dobossal.

Ha a magas hangokkal sem lenne semmi probléma akkor tökéletes lenne. Az igazság az, hogy nem igazán tudom eldönteni miért nem tetszik itt nekem. Van ahol semmi probléma, néha pedig sokkal elmosottabb mint amit várnék. Két eset lehetséges. Az egyik, hogy ez a füles hibája. A másik, hogy ilyenek a hallgatott zenék és a Denon nem tesz mást mint megszólaltatja őket ahogy vannak.

Összefoglalva azt mondanám, hogy aki szereti a jazz valamint az élő akusztikus zenét, az nagyon jól jár vele. Klasszikus zenéhez elképzelni nem tudom mit kellene venni, hogy jó is legyen. Azt hiszem azt eleve nem szabad már ezekkel hallgatni. Arra a kérdésre pedig, hogy megérte az árát vagy sem, azt tudom mondani, hogy nem. Egyik sem éri meg. De ennyibe kerülnek sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#8481) picur220 válasza Falconer (#8478) üzenetére


picur220
veterán

Ez rendben van, de játszanak is ilyen mélyen zenét?

A hangokat adobe auditonnal néztem, azzal lehet generálni is. 20 hznél már szaggatja, nem adja folyamatosan vmiért.

[ Szerkesztve ]

(#8482) devast válasza Dottore (#8480) üzenetére


devast
addikt

"Van ahol semmi probléma, néha pedig sokkal elmosottabb mint amit várnék"
A b válaszod a megfelelő. Ilyen az mp3 sajnos, a magasakat elrontja :( Ebben a kategóriában már nem mindegy mit, és miről hallgatunk vele. Üdv a klubban ;)

(#8483) Falconer válasza picur220 (#8481) üzenetére


Falconer
aktív tag

Ez mekkora már:
Klikk :D
Tuti van egy csomó fajta zene amiben van olyan hang, és az nagyon állat ha le tud menni igen mélyre. Csak ne legyen túlerőltetve az a lényeg. Nekem most a CX500 elég vacak hogy tul sok a mély, remélem még fog változni :)

[ Szerkesztve ]

(#8484) Dottore válasza devast (#8482) üzenetére


Dottore
addikt

Hiányos volt a leírásom.

Mindegyik zeneszám amit hallgattam FLAC. A gyengébb minőség alatt nem a tömörítés arányát értettem, hanem maga az eredeti felvétel volt rosszul keverve, illetve némelyik a kor rossz szokásának megfelelően eredetileg is túlvezérelt volt.

Sajnos csak számítógép állt rendelkezésemre és egy Sansa Clip Plus. Remélem egy hónap múlva már egy NWZ-X1050 is a segítségemre lesz.

[ Szerkesztve ]

(#8485) devast válasza Dottore (#8484) üzenetére


devast
addikt

Remélem innen vetted $70-ért, nem valami magyar lehúzással 55ezerért. Head-fi -n olvasgassál róla, ha tudsz angolul. Esetleg ha hiszel benne, akkor járatsd be pár napig, hátha kitisztulnak a magasak.

(#8486) Bandee2


Bandee2
tag

Sziasztok, sok éve vettem egy iRiver iMP-150 cd lejátszót, viszont jóideje már csak a fülhallgatóját használtam egészen mostanáig.. meg akartam tisztítani, szétszedtem és vhogy elcsesztem, nem szól már.. nagyon jó hangja volt.. nem tudja vki h pontosan melyik fülhallgató járt hozzá? gondolom vmi Sennheiser, de nem találom neten, jó lenne beszerezni egy újat.. Hasonló minőségű fülhallgatók mennyibe kerülnek? Köszönöm előre is.

(#8487) Dottore válasza devast (#8485) üzenetére


Dottore
addikt

Magyar vagyok, magyarok húznak le. :)

De annyira nem vészes ez a magas hiány. Pár napig használom és akkor vissza a régi füles. Úgy jobban meghallom mi a gond. Hozzá lehet szokni a fülnek a rosszhoz is. Már ami a régit illeti.

(#8488) deadhand


deadhand
csendes tag

Találtam két jelöltet, árban egyelőre nem megfelelőek, de majd kiéhezem :DDD
Sennheiser MM 50 iPhone-hoz való füllhallgató működik Nokia 5310-sel? Itt azt írja: [link] hogy minden 3,5 mmes telefonhoz jó. Lehet zenét hallgatni, hangerőt állítani, csak a hívásfogadás stb nem működik?

Tudom, hogy van Nokiához is, de azon van hanerőszabályzó? És ha igen milyen?

(#8489) sickb válasza devast (#8485) üzenetére


sickb
tag

Kár hogy rászámolnak 55$t:)

(#8490) devast válasza sickb (#8489) üzenetére


devast
addikt

Ezt hogy érted? Ott annyiért adják. És el lehet intézni, hogy onnan tudjál vásárolni, egy kis összeg fejében :)

(#8491) sickb válasza devast (#8490) üzenetére


sickb
tag

próbáltam megrendelni Budapestre is és London ba is de mindenhova 55$ a szállítás
milyen kiskaput ismersz?

(#8492) devast válasza sickb (#8491) üzenetére


devast
addikt

Nem reklámozni akarom, de pl USA Bazár , vagy ha saját magad szeretnéd akkor ebay. Ebay esetében gari általában nincs, sajnos.

(#8493) Falconer válasza Dottore (#8484) üzenetére


Falconer
aktív tag

Ott akkor bőven a füles a szűk keresztmetszet, jó az a sansa clip.

(#8494) doddencs


doddencs
senior tag

sziasztok

Tudnátok ajánlani nekem több típust max 4-5ezer forintos kategóriában? Most jelenleg egy Panasonic HJE300 típust használok, hasonló kategóriában gondolkozom, teljesen megvagyok elégedve vele.

Ami nekem fontos: a vezeték lehetőleg bírja, ne törjön meg egyhamar; és ne essen ki a dugó a fülemből, vagyis agybadugós legyen.

Ami szólna rajta: hát nem nekem lesz, de pop, disco biztos szólni fog. :)

Előre is köszönöm a segítséget.

üdv.

(#8495) picur220 válasza doddencs (#8494) üzenetére


picur220
veterán

Mondjuk a PH-ról CX300. Annál sokkal jobbat nem kapsz ennyiért, csak a kábelminősége az nem a legjobb.

(#8496) SOMASOMA


SOMASOMA
csendes tag

Két kérdésem lenne:
CX300 és CX300 II között van különbség a csomagolásán kívül?
CX400 mennyivel jobb mint a CX300, érdemes kifizetni az elég nagy árkülönbséget?
:R
Szerk:
Közben az első kérdés válaszát megtaláltam, a sima kicsit gyengébb, és felépítése nyitott, míg a II-nek zárt. Ez mit jelent?

[ Szerkesztve ]

(#8497) doddencs válasza picur220 (#8495) üzenetére


doddencs
senior tag

Azért ez kicsit húzós, bár tény 5000ért már van aprón újonnan.

De mivel én a Panasonic fülesemmel is maximálisan meg vagyok elégedve, ezért elsősorban max 4ezres kategóriában gondolkozom. Valamint a kábele jó lenne, ha erősebb lenne, lánynak lenne, vagyis összegyűri bevágja a táskába..

Előre is köszönök minden javaslatot.

üdv.

(#8498) Petek


Petek
tag

Sziasztok!

Milyen fulhallgatot ajanlanatok a kovetkezo korulmenyekre:
elsosorban utcai hasznalat
mindenfele konnyuzenere
fontos a kenyelem
nokia e72-rol szeretnem meghajtani egyelore, kesobb lehet veszek egy jobb cowon lejatszot.
az ar kb max 15K, de nem baj ha kevesebb, a fontos a jo ar/ertek arany.

Kossz a segitseget

In vino veritas

(#8499) vili13 válasza Petek (#8498) üzenetére


vili13
őstag

(#8500) chubii válasza Petek (#8498) üzenetére


chubii
senior tag

Nekem Senn Cx350-II -m van ( amit Vili is belinkelt neked ). Én is utcán használom, kényelmes,és jól is szól. Csak ajánlani tudom. :)

[ Szerkesztve ]

It's gonna be legen - wait for it - dary!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.