Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9401) majom2 válasza Ł-IceRocK-Ł (#9396) üzenetére


majom2
senior tag

szuper hallás meg minőségi cucc??? no offense, de ha nem tévedek, a termékpaletta sereghajtóiról beszéltek...

(#9402) Ł-IceRocK-Ł válasza majom2 (#9401) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

am meg ha vájt fülű, akkor 10 ezer alatt nem venne fülest...
egy gyáritól minőségibb...
(tudom mert haveromét is kipróbáltuk egy pár ezres fülessel és még az is sokkal jobban szólt, persze azért ne hasonlítsd össze a felső kategóriás termékekkel...)

[ Szerkesztve ]

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#9403) Z()L3 válasza Ł-IceRocK-Ł (#9400) üzenetére


Z()L3
tag

Igen, valóban in-ear.
Nagyon sok helyen agybadugósnak "becézik".

(#9404) Ł-IceRocK-Ł válasza Z()L3 (#9403) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

így terjedt el a közbeszédben, csak ugye a megfogalmazás pontatlan :)

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#9405) p_adam


p_adam
addikt

Nah, tesómnak vettem egy Altec Lansing im716-ot 50$ért szállítással (Etymotic klón), majd ha megérkezik, beszámolok milyen.

Egyszer rövid időre volt alkalmam kipróbálni egyet és a cx300ii semmi hozzá képest, remélem ez is ugyanúgy szól majd. Sajna már nem gyártják így csak az Etymotic hf5 marad mint alternatíva ami némileg jobb, de drágább is.

(#9406) Peat;) válasza Ł-IceRocK-Ł (#9402) üzenetére


Peat;)
veterán

A 10 ezer is még inkább alsó-közép kategória IEM füleseknél, ha itthon vásárol valaki akkor mindenképpen.

(#9407) kerxy válasza Peat;) (#9406) üzenetére


kerxy
senior tag

Na megvan AKG K315. 100x jobb a gyári Nokiánál 3 ezerért. Köszi a tippeket!!

(#9408) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Sziasztok!

Vettem egy Klipsch Image Custom 2-t, gondoltam ki kéne próbálni valamit egy kicsit a felsőbb kategóriában is. Már korábban eladtam az S4i-t és kb. 2 hónapja nem is használtam hallójáratos fülhallgatót és nagyon kényelmetlen a Custom 2. Próbáltam különböző fülpárnákkal, de a kialakítása miatt (itt egy kép, ha valaki nem ismerné) nagyon mélyen kell lennie a fülesnek, hogy stabil legyen (kb. mint a képen) és gyakorlatilag fáj a használata, nagyon kelletlen érzés. Próbáltam ilyen dupla fülpárnát (amikor kettő van egymáson), meg simát is, de ugyanaz. Ez normális és csak azért szokatlan, mert egy ideig nem használtam? Azért csak jelent valamit és nem lenne jó kárt okozni, nem ér ennyit az egész. Meg nem is szívesen vinném emiatt vissza, de ezt így nem lehet használni.

[ Szerkesztve ]

(#9409) Jhonny06 válasza Jhonny06 (#9408) üzenetére


Jhonny06
veterán

A Klipsch S4i-vel amúgy semmi gond nem volt, legelőször (az volt az első hallójáratos fülesem) kicsit fura volt, bár az nem is ment ennyire mélyre szerintem.

(#9410) themebuilder válasza Jhonny06 (#9409) üzenetére


themebuilder
senior tag

A Mobilarénán is vannak fülhallgató tesztek most vettem csak észre.

Klipsch S4i-et is megnézték

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9411) xxman


xxman
senior tag

AKG-k jók sztem nagyon!
A nagyon olcsó árkategória (4-5ezerből) szerintem az AKG K311 a nyerő

I just wanna have some fun.

(#9412) themebuilder válasza xxman (#9411) üzenetére


themebuilder
senior tag

Ahogy elnézem ez nem annyira az az agyba-dugós fajta.
3eFt körül van. [link]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9413) bkadar1 válasza themebuilder (#9410) üzenetére


bkadar1
tag

az apple in-ear teszt végén jót röhögtem: "..egy kicsit erős végfelhasználói ár dukál: 26 200 forintot kell érte az asztalra tennünk." :R

bár úgy nézem a többi sem éppen az olcsó kategória

[ Szerkesztve ]

(#9414) themebuilder válasza bkadar1 (#9413) üzenetére


themebuilder
senior tag

Én most olvastam egy tesztet egy MP3 lejátszóról. Fogalmam nincs az úriembernek hol sikerült vennie Sennheiser CX 100-ast :B

A Sennheiser weboldala szerint nem létezik. :N

De ő állítja, hogy egészen biztosan eredeti, csak arról nincs fogalma, hogy mállott szét. :R

Apple 26eFt :Y Az ötödét nem éri meg.

Egyébként nagyon el vannak itthon szállva az árakkal, jó ha feleannyit érnek a nagy gyártók fülhallgatói, mint amennyiért ténylegesen adják.
Sajnos ez (kiskereskedő haszna + nagykereskedő haszna + 25% áfa + 6% vám + szállítási költség) eléggé megdobja az árat.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9415) BloodRay


BloodRay
veterán

Mivel rég írtam ide jelentem, hogy a Sony MDR-EX85LP három éves lesz szeptember végén és még mindig nincsen semmi baja. :)
Bár most már felvetődött néha, ha meghalna mi kerülne a helyére, de csak nem akaródzik neki. :DDD

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9416) vili13 válasza BloodRay (#9415) üzenetére


vili13
őstag

Ha csak ez a probléma, kinyírni igazán könnyű, aztán vehetnél egy Ultimate Ears 18 Pro-t helyette, hogy irigykedhessünk! ;]

(#9417) Peat;) válasza themebuilder (#9414) üzenetére


Peat;)
veterán

Sikerült pont abba a fülhallgató árába belekötni aminek az ára nincs elszállva sőt.
[link]
Az amerikai amazont is megnézheted, csak arra még áfa és vámot is rárakhatod.

Az ötöde meg 5-6 ezer forint, amit ha nem ér meg az érdekes dolog. Nekem sennheiser cx55-öm volt előtte(11k volt), amióta klipsch van tudom mi az a stereo és nem konzervdoboz hangzás. :) Mint mindennél a füleseknél is van egy határ, ami felett már minden kis minőségbeli különbséget egyre keményebben meg kell fizetni.

Egyébként a sima klpisch s4 olcsóbb, az s4i attól drágább hogy van rajta mikrofon és távvezérlő, ami apple termékekkel biztosan megy. Ennyi az apple kötöttség, de a csupasz klipsch s4 már akkor elismert termék volt 20k körül amikor még híre sem volt annak, hogy lesz apple változata.

Van pár külföldi fórum, ajánlom áttekintésre. [link], pl itt az s4-et a modernebb hangzása miatt húzta le a tesztelő, mint írja személyes véleménye is benne van. Valóban a basszus könnyen előhozható a fülesből, ugyanakkor azt tisztán adja és jól elkülöníthetően, jó lejátszón leszabályozható aki nem a modern zenéket szereti.

[ Szerkesztve ]

(#9418) xxman válasza themebuilder (#9414) üzenetére


xxman
senior tag

az mp3 lejátszós tesztet linkeld újra pls , mert nekem hibás linket ír , d érdekelne :)

I just wanna have some fun.

(#9419) themebuilder válasza xxman (#9418) üzenetére


themebuilder
senior tag

Elküldtem privátban ;)

Egyként egy Sony X Series-ről szól.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9420) riam válasza themebuilder (#9414) üzenetére


riam
tag

Elképzelhető, hogy CX300 akart lenni, és csak elírás a CX100

(#9421) BloodRay válasza vili13 (#9416) üzenetére


BloodRay
veterán

Ez annyira csúnya, hogy kéne a fenének. ;]
Na jó marha drága is, ennyit már tuti nem adnék egy fülhallgatóért, míg nem keresek havonta dupla ennyit. :)
Inkább jays-ekre vagy shure-ra gondoltam.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9422) riam válasza BloodRay (#9421) üzenetére


riam
tag

Nem lesz könnyű hasonló árkategóriában jobbat találnod, legalábbis nekem nem sikerült. (újra ex85-t vettem, miután az első jó két év után elromlott)

(#9423) enzo89


enzo89
csendes tag

Sziasztok!

Új fülhallgató vásárlásán töröm a fejem. Egyelőre még nem tudom, hogy milyen legyen, de esélyesként a Sennheiser IE7 és az IE8-ast gondoltam. Tudtok e még ebben a kategóriában lévő füleseket mondani? Jó ok, ott van még a Shure SE530,de ahogy én azt néztem majd kétszer annyiba kerül mint az IE8-as és annyival nem is jobb. Sajnos nem hallgattam még IE7-est és IE8-ast. Egyáltalán megéri az IE8-as azt a majd 20ezer forintot az IE7-el szemben?

(#9424) vili13 válasza enzo89 (#9423) üzenetére


vili13
őstag

Nekem IE8 van, szerintem igen jó, IE7-et még nem hallottam, állítólag az se rossz, de azért hallható a különbség. Az IE8 komoly előnye még a szabályozható basszus, akinek ez számít.

Nagyjából hasonló kategóriában, viszonylag könnyen beszerezhetően, a teljesség igénye nélkül, csupán a példa kedvéért, és nem feltétlenül ebben a sorrendben, ilyeneket találni:
Shure SE530, SE420
Westone UM2, 3, UM3X
Ultimate Ears Triple.fi 10 Pro
Jays q-Jays
Audio-Technica ATH-CK9
Denon AH-C751
Monster Turbine Pro

(#9425) enzo89 válasza vili13 (#9424) üzenetére


enzo89
csendes tag

Nah, igen szép lista. Ha lenne elég pénzem, akkor természetesen UE fülest vennék. :D De, ahhoz már szerintem egy lejátszót is illő lenne újítani. :D Ahogy a teszteket olvasgattam ahol összehasonlították a Shure-t az IE8-assal ott az esetek többségében az IE8-at hozták ki jobbnak. Érthetetlen módon a fülesekre csak egy év garanciát adnak…és bizony mindig akkor döglenek be, amikor pont lejárt a garancia. Természetesen kábeltöréssel. :S A dugónál megtört a kábel és kukázható volt. Az IE8-asnál milyen a kábel? Ha az megtörik, a csere, hogy megy? Erről tudsz valamit? Az előbb felsorolt listából melyiket próbáltad már?

(#9426) vili13 válasza enzo89 (#9425) üzenetére


vili13
őstag

Sajnos nem tudtam még kipróbálni ezeket, pedig magam is kíváncsi lennék, hogy viszonyulnak az IE8-hoz. Az, hogy jobbnak hozzák ki helyenként, mint az SE530 vagy TF10, egyéni ízlés kérdése is lehet. Az armatúrás fülesek elvileg tisztább hangzásra képesek, és lehet, hogy egy próba után gondolkodás nélkül cserélném az IE8-at - mondjuk kevésbé UE, inkább valamelyik Westone vagy Shure típusra.
A kábeltörésről meg annyit, hogy az IE8 kábele szerintem eléggé strapabíró, viszont egyúttal cserélhető is.

(#9427) themebuilder


themebuilder
senior tag

Álmomban sem gondoltam volna...

Már egy óra alatt károsodást okoz az iPod?

Akit érdekel:
Itt is megtalálható pár "drága" fülhallgató tesztje

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9428) cass válasza themebuilder (#9427) üzenetére


cass
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék az ipodomhoz egy nagyon jó hangzású fülhallgatót 3k alatt. Milyet ajánlatok?

A segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv. MSI52

Ha szemmel mindent el lehetne intézni, az utcákon csak halottak, és terhes nők lennének.

(#9429) themebuilder válasza cass (#9428) üzenetére


themebuilder
senior tag

Talán ennyi pénzért a Creative EP-630-ast ajánlom.
(nagyon hasonló az AKG K 324 P és a Sennheiser CX 300-hoz a felépítésre)

Ha többet is rá tudnál szánni akkor egyértelműen egy Sennheiser CX 300-II Precision (Precise Bass)-t ami szóba jöhet.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9430) cass válasza themebuilder (#9429) üzenetére


cass
aktív tag

Ez tényleg egész jónak tűnik, de én 5k-ért látom legolcsóbban. Van esetleg valahol 3-ért is, hogy ezt ajánltad? :F

Ha szemmel mindent el lehetne intézni, az utcákon csak halottak, és terhes nők lennének.

(#9431) #85552128


#85552128
törölt tag

Fülhallgatót szeretnék venni CX-300-at egy androidos telóhoz.
Kérdésem, hogy ehhez, hol illetve milyen távirányítót lehet kapni, amivel lehet léptetni, play/pause-olni a zenét?

(#9432) themebuilder válasza cass (#9430) üzenetére


themebuilder
senior tag

Itt nézz körül a hardverapro-n. Olyasvalakitől vásárolj akinek van megbízhatósága és visszajelzések is vannak a termékről és az eladóról. Pozitívum akinél személyesen is át tudod venni.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9433) cass válasza themebuilder (#9432) üzenetére


cass
aktív tag

Köszi, de újan gondoltam. Akkor újan mit ajánlasz?

Ha szemmel mindent el lehetne intézni, az utcákon csak halottak, és terhes nők lennének.

(#9434) themebuilder válasza cass (#9433) üzenetére


themebuilder
senior tag

Keresőt használd! Találsz újakat is (2500Ft). Szerintem még alkudhatsz is.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9435) vili13 válasza themebuilder (#9434) üzenetére


vili13
őstag

...és kis szerencsével egész jó minőségű hamisítványokat lehet kifogni. ;]

(#9436) themebuilder válasza vili13 (#9435) üzenetére


themebuilder
senior tag

Ezért írtam a#9432-t

A hardveraprón tilos hamisítványokat árulni!

Aki hamisítványt árul, azt itt jelentsétek!

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9437) Dave™ válasza themebuilder (#9432) üzenetére


Dave™
nagyúr

Kire gondolhattál? ;]

(#9438) themebuilder válasza Dave™ (#9437) üzenetére


themebuilder
senior tag

Nem magamra, én Creative-okkal nem foglalkozok.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9439) Veron


Veron
őstag

Hi!

Van arról elfogadottnak tekinthető közvélemény, hogy az "agybadugós" vagy a "mezei" fülhallgató károsabb-e az egészségre? Nyilván normál hangerő melletti zenehallgatásra gondolok. Az "agybadugós" közelebb van a fül belső részéhez, viszont jobban kiszűri a környezeti zajokat, tehát nem kell annyira hangosnak lennie a lejátszónak. A másikra viszont ennek pont a fordítottja igaz. Szerintetek?

Üdv,
Veron

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#9440) dudika10 válasza Veron (#9439) üzenetére


dudika10
veterán

Szerintem egy inear károsítja kevésbé a hallást, ugyanis ott sokkal ideálisabbak a körülmények, nincsenek halkabbnak érződő frekvenciák, amik miatt az egekbe kell emelni a hangerőt, hogy egyenletesebbnek tűnjön. Ráadásul a hangot is sokkal jobban szigeteli.
Szerintem kevésbé ártalmas De maga a fej/fülhallgató nem ártalmas, csak ha nagy hangerővel párosul, de nagy hangerővel minden ártalmas.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9441) Dave™ válasza Veron (#9439) üzenetére


Dave™
nagyúr

Semmit sem számít, hogy mélyebben ül a füledben, ettől nem lesz káros. Ami káros lehet, az a hangerő, legyen szó akármilyen fülesről, hangfalról, repülőről, motorról stb. Amiért az in-ear jobb választás ebből a szempontból is, az az, hogy mivel kizárja a környezeti zajok zömét, ugyanahhoz a zenei élményhez (=hangerőhöz) jóval kisebb hangerő is elég, mivel nem kell "túlkiabálnia" a környezeti zajokat. Persze ha eszetlen módjára hallgatod, akár károsabb is lehet, hiszen itt nem sok minden veszik el, szűrődik ki, tehát max hangerőn sokkal ártalmasabb lehet egy in-ear, mint egy sima. De ha nem vagy a füled ellensége, és szeretnéd konzerválni a hallásod a későbbiekre is, sokkal jobban jársz az in-ear-el. Próbáld ki mekkora hangerő kell csendes környezetben a kényelmes és kellemes hatáshoz, mondjuk este, és annál napközben se vedd sokkal feljebb, így nem lesz később problémád.

(#9442) riam válasza Dave™ (#9441) üzenetére


riam
tag

Lehet hogy egyedül vagyok a véleményemmel, de szerintem egy jó fejhallgató kevésbé terheli meg a fület, mint a fülbedugható (sima, vagy in-ear) fülesek. Én legalábbis több óra fülhallgatózás után (normális hangerőnél) néha éreztem hogy kicsit "elfáradt" tőlük a fülem. Ez egy enyhén fájdalmas, lüktető érzés volt, és nagyon megíjesztett. Fejhallgatóval még soha nem tapasztaltam ilyet, és azóta sem, hogy cserélgetem a kettőt....

(#9443) Daneeka


Daneeka
senior tag

mai napig siratom a szétszakított CX-300-am, ez a füles (és topik) indított el anno a minőségi zenehallgatás lejtőjén. :D

(#9444) Dave™ válasza riam (#9442) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nyilván fárasztóbb valami, ami fizikai kontaktusban van, mint ami csak körbeöleli. Alapból nem is otthonra van kitalálva, a fejhallgató meg nem utazásra. Ami miatt túl fárasztó lehet, az pl. a túl sok mély, ez ugye fülhallgató/zene/eq függő dolog. Az in-earek mélyben általában sokkal többet tudnak produkálni a "vákuum" miatt, szóval ha túl sok, akkor kompenzálj pl. eq-val.

(#9445) riam válasza Dave™ (#9444) üzenetére


riam
tag

Általában normál eq-val hallgatok mindent, és a fülhallgatómban sincs eltúlozva a basszus. Abban viszont lehet valami, amit fizikai részéről irtál.. egy idő után kellemesebb, ha nincs semmi közvetlenül a fülemben.. vagy talán éppen a vákuum miatt találtam fárasztónak... (fejhallgatóban is a nyitottat szeretem jobban)
Végül is megoldodott a problémám, otthon fejhallgatót használok... utcán, munkahelyen meg tényleg a fülhallgató jobb.

(#9446) Veron válasza Veron (#9439) üzenetére


Veron
őstag

Akkor álljon itt két fül-orr-gégész válasza a következő kérdésekre:
1. mennyire károsítja a fület a fülhallgatós zenehallhatás, valamint
2. agybadugós ill. nem agybadugós közül melyik károsabb?

"Szerintem mindkettö karositja a hallast,teljesen mindegy,hogy melyiket veszi. A szörsejtek elfaradnak az allando ingertöl es egy idö utan vegleges a karosodas."

és

"Óvatosnak kell lenni a zenehallgatással, de ésszel csinálva nem árt.
Ha kiszűri a zajokat, lehet, hogy jobb a belső fülhallgató.
"

(egy magyar online orvosi tudakozóból van, szakemberek válasza, direkt név idéztem betűről betűre.)

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#9447) Veron


Veron
őstag

kérdés:
melyik ajánljátok az alábbiak agybadugósok közül?

Creative EP 630
Sennheiser CX 200 II Street
AKG K 321
(vagy hasonló kategóriában valami, ezek aprón 2.5-4k körül vannak)

normális, mezei, utcai használatra egy Sansa Clip + mellé lenne, a gyári gyengus fülest helyettesítendő.

kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#9448) Ákos97


Ákos97
aktív tag

Üdv!
Volt egy akg k370 fülesem, brutál jól szólt, de sajna 1 év után kontaktos lett :( Igaz nem a tokjában hordtam... Szeretnék egy új agybadugós fülhallgatót venni és egy denon ah-c551-est néztem ki, külföldi teszteken nagyon jókat írnak róla. Van valakinek tapasztalata vele? Mindenképpen ebben a 20-30 k-s kategóriában javasolnátok valamit?
Utcán használnám ipod touch-hoz
Erről lenne szó egyébként: http://www.argep.hu/product_620652.html
Bocsi de nem tudom máshogy...

[ Szerkesztve ]

(#9449) Dave™ válasza Veron (#9446) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az elsőt alapul véve a mindennapi hallás is árt, hiszen ingerli a szőrsejteket. Nyilván úgy kell érteni, hogy egy bizonyos hangerő esetén káros a folyamatos igénybevétel. NAGYON oda kell figyelni a hangerőre, akinek van AVLS (hangerő limit) a lejátszóján, annak javaslom a használatát, így még véletlenül sem tudja túl hangosan hallgatni.

Amúgy érdemes kipróbálni a csodás 20 éves Ikarus buszokon mekkora a zaj, meg egy jól szigetelő fülessel normál (nem túl hangos) hangerő mellett. Némi zenehallgatás után vedd ki a füledből, és inkább vissza fogod tenni, mert a busz és a forgalom hangosabb. És akkor még nem is beszéltünk a metróról, vagy ami még azt is überelni tudja, a kisföldalattiról. Személy szerint a második véleménnyel értek egyet, az első közhely, és egy bizonyos hangerőre vonatkozik, ha halkan hallgatod ugyanaz, mintha pl. beszélnének hozzád, attól sem romlik a hallásod.

#9448 Ákos97: Ugyan nem ezt kérdezted, de ott a lejátszó a szűk keresztmetszet, egy olcsóbb Sony vagy Sandisk lejátszó hallhatóan jobb hangot produkál, ezt a fülhallgatóval kompenzálni nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#9450) Thome


Thome
addikt

Sziasztok!

Most rendeltem egy Sony MDR EX-71 fülhallgatót, mondjuk így utólag tök felesleges érdeklődni, de megteszem. Szól olyan minőségben ez a fülhallgató is, mint a Sony HPM-70 walkmanje?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.