Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) tariattila válasza picur220 (#9150) üzenetére


tariattila
veterán

hú ...ez az árgép nem tudom honnan szedte az infókat... viccesek...
jaja szerintem sem egyértelmű mindig... bár a CX-nél speciel elég egyértelmű...

(#9152) picur220


picur220
veterán

Erre varrjatok gombot!
Closed back ott van, pipa mellettte, és akkora lyuk van rajta, mint az állat!

(#9153) dudika10 válasza picur220 (#9152) üzenetére


dudika10
veterán

Azon a lyukon a levegő nem biztos, hogy közlekedik. A membrán simán lehet egy zárt burokban. És ha hiszünk a gyártónak akkor abban is van.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9154) themebuilder válasza picur220 (#9144) üzenetére


themebuilder
senior tag

Ha nem árulnám akkor is a CX400-II javasolnám. Esküszöm ;)

Ok:
A komolyabb helyeken egyforma árfekvésben vannak. A két termék is nagyon hasonló, még kinézetre is, de a CX400-II újabb típus.

Argep.hu és a hasonló Weboldal vagy Webshopok kiírásait soha ne vegyétek készpénznek. Néha hasráütésszerűen írnak valami marketing szöveget és valótlan adatokat közölnek.
Argep.hu-n viszont aktuális árakat megnézni viszont tökéletes. :U

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9155) picur220 válasza dudika10 (#9153) üzenetére


picur220
veterán

Ha abban van,akkor miért csináltak oda egy lyukat? Anyagtakarékosság?:DDD

(#9156) tariattila válasza picur220 (#9155) üzenetére


tariattila
veterán

a dizájn mindenek előtt...
Azért a philipsem jobban tetszett a ˝lyukával˝ mint a CX-em baltával lecsapott vége... :DDD

(#9157) picur220 válasza tariattila (#9156) üzenetére


picur220
veterán

Nekem a K330 képen nagyon tetszett, de amikor megláttam élőben azt a fosműanyagot..
K370, K390 is tetszik, meg a Metro.fi-k is, super.fi-k, meg a monster turbine pro gold!:D

(#9158) tariattila válasza picur220 (#9157) üzenetére


tariattila
veterán

na ezekről az utóbbiakról nem is hallottam... :(
a beyerdinamic még szimpatikus nekem bár nem hallottam róluk (in-ear) véleményt...
az egyik drágább modell tesztjében dicsérik annak hangját (bár specifikációban elmarad a senn CX400II-től)

(#9159) picur220 válasza tariattila (#9158) üzenetére


picur220
veterán

Beyerdynamicnak vannak jó cuccai!:D

(#9160) moland007


moland007
tag

Sziasztok!

Valahol elhagytam a Sennheiser cx 350 egyik dugóját.
S méretűre lenne szükségem! adnék érte cserébe M vagy L méretűt (természetesen párban).

Köszi előre is!

Szombathelyen érte is megyek de úgy gondolom a postás is elviszi egy borítékban :)

[ Szerkesztve ]

55A83J

(#9161) korpicschess válasza moland007 (#9160) üzenetére


korpicschess
veterán

Ennek nem igazán itt a helye, PH-n tudsz is venni kb. 500ft-ért 3 párat.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#9162) themebuilder válasza picur220 (#9159) üzenetére


themebuilder
senior tag

És ehhez mit szólsz akkor?
Ultimate Ears Super fi 5 EB $319 A hivatalos ára :Y

Vagy ehhez?
Ultimate Ears Triple Fi 10 VI $699 A hivatalos ára :Y

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9163) tariattila válasza themebuilder (#9162) üzenetére


tariattila
veterán

jól olvasom, hogy ezek kétutas motyók? :U (a spec.-ben 20Hz-16kHz???)

(#9164) dudika10 válasza tariattila (#9163) üzenetére


dudika10
veterán

A frekitartományt úgy szokták megadni, hogy +-dB.
Ha a 20Hz-16kHz-et tudják +-3dB-el akkor +-6dB-el sokkal többet is.
Minden csak attól függ, hogy hogyan adják meg. Ezért is mondja mindenki, hogy nem szabad nézni a spect. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9165) tariattila válasza dudika10 (#9164) üzenetére


tariattila
veterán

szabad nézni...főleg ha azonos csillapítási értéken adják meg...
De ezek nem adtak meg semmit...
Úgy néz ki már csak a komolyabb szobai fejhallgatóknál divat ezeket is megadni?
A cx400II-nek sincs azt hiszem...
A hd535-ömön szépen minden adat ott figyel...

[ Szerkesztve ]

(#9166) hatred válasza themebuilder (#9162) üzenetére


hatred
tag

ezek mind komolytalanok :) ezt nezd meg

(#9167) tariattila


tariattila
veterán

nem mondjátok, hogy ezek logitech cuccok... vagy csak ők gyártják :U

(#9168) Alex91 válasza hatred (#9166) üzenetére


Alex91
félisten

Tularazott vacak, marketing rizsaval... :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9169) dzsóbácsi


dzsóbácsi
aktív tag

Üdv..
20 környékén milyen füleseket érdemes nézni??..
Köszönöm! :)

(#9170) Kirtam


Kirtam
tag

Ezek hogy szólhatnak? :))

Egyébként 10K-ig milyen agybadugósat ajánlanátok? Főleg Prodigy-t hallgatok Flac-ban.

[ Szerkesztve ]

(#9171) dudika10 válasza tariattila (#9167) üzenetére


dudika10
veterán

Felvásárolta a Logitech, a tulajdonjogon kívül más köze nem sok van hozzá szerintem :N

Kirtam: CX500 szvsz, themebuilder kolléga pedig a CX400II-t ajánlotta, ami túl sok mindenben nem különbözik. Itt az aprón érdemes beszerezni.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9172) tariattila válasza Kirtam (#9170) üzenetére


tariattila
veterán

hát azok nem 10k-ba kerülnek...
Egyébként semmiképp nem érik meg az árukat...
Olvass róluk tesztet...
Szerintem egy sennheiser CX400II töredék áron még jobban is szól...

(#9173) Zinho válasza tariattila (#9172) üzenetére


Zinho
aktív tag

Neked nem éri meg az árát... A Shure-ok felső kategóriában elég jók, cx400-zal összehasonlítani meg... no comment.
Egy bizonyos szint után meg általános hifis szabály, hogy minimális minőségbeli javulásért rettenetes felárat kell fizetni. Akinek kell, az kifizeti, és annak megéri. Ha milliomos lennél, akkor is használt Opelt/Suzukit akármit vennél, mert az éri meg, vagy mondjuk Saabot/Lexust/Mercit stb...? Ez ilyen sajnos, persze hogy nem éri meg fülhallgatóra költeni az egyhavi fizud felét, tán még többet. :(

(#9174) Tristis


Tristis
őstag

Strapás fülest keresek, ár szokásos (piacon 5-8e). Nem ártana ha a dugasza derékszögben hajlított lenne, illetve ha nem lenne design-os (lila meg isten tudja milyen műanyag szarok mx széria főként), nem lenne rajta hangerőszabályzó, csíptető csak akkor ha levehető. Van ilyen készülék? Én mm50-et néztem, de ha annak is olyan basszusa van mint a cx 500-asnak (természetellenes, fejleszakítós) akkor az is kuka. nekem van egy px 200-asom, de a cangán nagy a szélzaj, ezért keresnék mást.

Eddig Creative ep 630-am volt, szerettem, bírta is egy ideig, de azért nem volt az igazi. occóó, jó. Ennyi. No majd írjatok, márka mindegy

Előre is kössz ha írtok valami fejtágítót :R

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#9175) tariattila válasza Zinho (#9173) üzenetére


tariattila
veterán

szerintem is no comment... csak én arra gondolok, hogy hallgattam nagyon sok fej és fül hallgatót ami árban igencsak a sennheiser fölött volt és ahhoz képest pedig elég tré hangok jöttek ki belőlük...
ez a technológiákkal való dobálódzás nem mindig valós...

a shure pedig semmivel nem komolyabb gyártó mint a sennheiser...
én ezt a mikrofonjaikon már megtapasztaltam...

(#9176) themebuilder válasza hatred (#9166) üzenetére


themebuilder
senior tag

Price: $1350.00 300e+ Magyar Forint :R
Gondolom az a céljuk, hogy a gazdag magamutogató beképzelt USA-beliektől kiszedjék a pénzt.

:))

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9177) Zinho válasza themebuilder (#9176) üzenetére


Zinho
aktív tag

Azért látni valószínűleg zenészek fülében UE meg Shure fülhallgatókat, mert a koncerteken villogni akarnak! El vagytok tévedve; nem nekünk találták ki ezeket, de attól még hogy számunka megfizethetlen (és valszeg az is marad),plusz szükségtelenek is, nem kell rögtön fikázni. Ronda magyar szokás.

(#9178) tariattila válasza Zinho (#9177) üzenetére


tariattila
veterán

ugyanúgy látni sennheiser meg beyerdynamic füleseket is zenészek fejéből kilógva....ezek szerint ők süketek vagy csórók???
Nem... csak reális értékrendjük van...
Nem fika kérdése...biztos azok is jók csak nem látni az árban azt a hatalmas értéket...

[ Szerkesztve ]

(#9179) dudika10 válasza tariattila (#9178) üzenetére


dudika10
veterán

Okkal van elég nagy neve a Shure.nak és az UE-nek valószínűleg.
Amíg nem hallottad szólni az 1350dolláros fülhallgatót addig fölösleges is nyilatkozni róla.
Persze ez úgy működik itt is mint mindenhol máshol, hogy bizonyos kategória felett egyre többet kell fizetni egyre kisebb javulásért.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9180) tariattila válasza dudika10 (#9179) üzenetére


tariattila
veterán

persze... vadászgéppel is lehet utazni...
kár erről vitázni... semmi értelme 40 ezer forintnál egy fillérrel is olyan fülhallgatóra költeni amivel többnyire egy nyomorék hardverről hallgatsz zenét... az úgy is bekorlátoz...
ha rendes audiofil vagy high-end rendszerről hallgatod akkor pedig nem hiszem el, hogy ez az 1300 dolláros füles megközelíti is egy olcsóbb (mondjuk 50-80ezres) szobai fejhallgató minőségét...
próbáltam a Rotel rendszeremben a cx400-at de semmi értelme mivel a HD 535 megsemmisíti a szegény (pár milliméteres membránú) játékszert

(#9181) dudika10 válasza tariattila (#9180) üzenetére


dudika10
veterán

Ismerek olyat aki úgy 300k forintot szokott magával hurcolászni mivel a munkája olyan, hogy felkel Budapesten és Párizsban fekszik. Szeret zenét hallgatni, megteheti hogy ilyen drága játékszert tartson és nyilván a repülőn sokkal kényelmesebb egy fülest hurcolászni mint egy fejhallgatót. Arról nem is beszélve, hogy egy erősítő is sokkal kisebb hozzá.
És akkor még az előadókról nem is beszéltünk.
Van ezeknek létjogosultsága, csak nem Te vagy a célközönség. :)

Pont ugyan olyan "parasztvakítás" mint a Merci vagy a Ferrari, vagy akármelyik luxus kategóriás autó. Ugyan úgy elvisz a célhoz mint a suzuki csak nem mind1, hogy hogyan.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9182) tariattila válasza dudika10 (#9181) üzenetére


tariattila
veterán

akkor közelítsük meg úgy, hogy egy mobil eszköz magán hordoz bizonyos minőségi korlátot...
ehhez pedig fölösleges egy szint fölött jobb fülest párosítani mert a végeredmény nem lesz jobb...

(#9183) dudika10 válasza tariattila (#9182) üzenetére


dudika10
veterán

Ez hülyeség, mindig lesz javulás, még ha 64kbit-es MP3-akat hallgat is az ember. Csak mindig kérdés, hogy megéri-e sokat fizetni kevés javulásért. Mivel errefelé normál emberek vannak ezért általában az jön ki hogy nem. De vannak olyan emberek akiknek megéri.
Még mindig csak annyi a baja ezeknek a drága cuccoknak, hogy nem mi vagyunk a célközönség. :N

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9184) hatred válasza tariattila (#9182) üzenetére


hatred
tag

"akkor közelítsük meg úgy, hogy egy mobil eszköz magán hordoz bizonyos minőségi korlátot..."

gondolod aki ilyen fulest vesz, majd egy szaros ipoddal fog jarkalni?
az elobb probaltam ki egy X1050-es lejatszot (beepitett S-Master erositovel) lossless anyaggal HD595-re kotve es eszmeletlenul jol kihajtotta. ha pedig egy ilyen fejhallgatot kihajt, valoszinuleg nem sok fulhallgatoval lehet gondja :)
ezek eszmeletlenul jo fulesek, amik neked megfizethetetlenek, ettol meg nem kell leszarozni oket, minden bizonnyal sokkal jobbak, mint amilyen fulessel valaha dolga lesz egy foldi halandonak.

[ Szerkesztve ]

(#9185) themebuilder válasza hatred (#9184) üzenetére


themebuilder
senior tag

Aki ilyet vesz, nem biztos, hogy ért is hozzá. Ez a menő meg az Apple termékei Usában.
Olyasmi az egész, mint pl Trabantra is raknak BMW felniket. Sok ember nem azért vesz ilyen fülest, mert jól szól hanem, mert menő. iPod-ot meg szerintem hangzásban, hangminőségben, stb bőven befogja egy harmad/negyedáron árusított közepes MP3 lejátszó.
Csak hát ugye divat cikk, ezért veszik a sok m.... :B

Az Amerikaiak mindig is beképzeltek voltak és buták. A Sennheiser meg kénytelen igazodni a piachoz. Nekik is az a céljuk, hogy minél több bevételük legyen. De szerencsére a realitás talaján maradnak, így nem gyártanak mindenféle csiri-csáré fejhallgatókat.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9186) dudika10 válasza themebuilder (#9185) üzenetére


dudika10
veterán

Amerikában a Cowon is eléggé elterjedt amit nem lehet egy szinten említeni az Apple vackaival. ;)
Biztos sokan vesznek nagyzolásból drága dolgokat az USA-ban (pont úgy mint akármelyik országban ahol a keresetek megengedik ezt), de biztos, hogy nem mindenki. Lehülyézni egyből az amerikai népet pedig elég ostoba dolog. Ugyan úgy van ott is jól képzett elit és tudatlan alsóbb osztály mint nálunk. 30x annyian vannak 30x annyi a tudatlan ember is, de az okos is. :)
Ráadásul nagyon sok magyar származású embert hülyéztél most le és a legtöbb tudósunk is az USA-ban ért el sikereket. :(

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9187) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok! Pár hete panaszkodtam a frissen vásárolt AKG K315-ös fülesemre, azért, mert nem éreztem a mély tartományban kb semmit, vagy csak nagyon élettelenül.

Azóra megszületett a megoldás, fel kell rá rakni mégis csak a mellékelt fülpárnákat (nem agybadugós, és az előzőt tudtam használni anélkül is, sőt nem is volt hozzá). Mintha valami teljesen mást hallgatnék. Egyszerűen szuper a hangja, számomra teljesen tökéletes. MIndenki aki esetleg vett, de nincs vele megelégedve, próbálja meg így is. Fejleszakító basszust nem kap, csak pont annyit amennyi kell átlagosan.

Más: kérdés: adtak a füleshez egy szép kis tartót, ami madjnem jó lenne, ha fél centivel nagyobb lenne. A fülesen van egy kb 6 cm hosszú hangerőszabályzó, ami miatt ebbe a háromszög alakú tartóba csak úgy lehet berakni a cuccot, hogy a szabályzó egyik végénél mindenképp megtörik a kábel. Ilyen fülestartó eszközt lehet külön venni valahol? Háromszög alakúra gondoltam (kör nem jó a merev szabályzó miatt), csak nagyobbra, vagy ekkorára, de kívülről feltekerősre. Nem akarom csak így begyűrni a táskába, főleg most, hogy meg is vagyok vele elégedve.

(#9188) picur220 válasza themebuilder (#9162) üzenetére


picur220
veterán

A custom 11-esnek 1150$ a hivatalos ára...

(#9189) tariattila válasza hatred (#9184) üzenetére


tariattila
veterán

beidézhetnéd ahol "leszaroztam" ezeket...
annyira emlékszem, hogy volt olyan általam meghallgatott (sennh.-nél jóval drágább) füles amiből elég tré hang szivárgott elő...(több is)... de leszarozás nem rémlik...

mi az az X1050 ?? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9190) Zinho válasza themebuilder (#9185) üzenetére


Zinho
aktív tag

Gratulálok az általánosításhoz! Te vagy a buta ha ilyeneket állítasz. Ne légy már ennyire szűklátókörű... Az amerikaiak hülyék. Persze. Azért tartanak ott, ahol.
Valamint szerinted tényleg csak azért gyártanak drága fülhallgatókat, hogy a sok gazdag hülyegyerek megvegye? Akkor már rég tönkrementek volna ezek a cégek.
Ár/érték arány egy bizonyos minőségi szint után a béke segge alatt van. Ez törvényszerű, így működik a piac. Ennyi. Meg kéne érteni. Nem mindenki veszi a legjobb ár/érték arányú dolgokat, mert annál neki jobb kell.
Dudika10 írásai elég jól tükrözik az én véleményemet is, szóval nem is ragoznám túl a dolgot.

(#9191) hatred válasza themebuilder (#9185) üzenetére


hatred
tag

ezek mind sztereotipiak, amikben valami igazsag van, de az adott helyzetre kb semmennyire nem igaz. olyan fulest amit linkeltem, divatbol szerintem kb SENKI nem vesz. megnezted te egyaltalan hogy hogy nez ki? ez tipikusan nem az a fules, ami villogasra van kitalalva. ezeket a fuleseket egyenkent, a megrendelo fule formajara ontik, hogy jol illeszkedjen a fulbe, a kinezete tipikusan TELJESEN ala van rendelve a funkciojanak. mellesleg ebbol adodoan megvenni sem olyan egyszeru h csak besetalsz es megveszed, hanem kulon megrendelesre gyartjak csak, egyedileg testreszabjak, hetekig varni kell ra mire elkeszul. aki divatbol venne fulest, tipikusan nem szarozna ilyennel, egy hozza nem erto meg ranezesre meg sem mondja h milyen fulesrol van szo, egyaltalan nem "meno" a formaja sem, szoval semmilyen mertekben nem illik ra a "gazdagok vegyunk, vegyunk jo dragan valami divatos ertelmetlen szart" sztereotipiad. aki ilyet vesz, az tipikusan profi zenesz vagy durvan audiofil, es szinte biztosan ert is hozza.

(#9192) hatred válasza tariattila (#9189) üzenetére


hatred
tag

konkretan nem szaroztad le, csak a letjogosultsagat kerdojelezted meg. eleg ha elfogadod, hogy oka van annak, hogy ezek ilyen dragak, es vannak olyan (altalaban persze jo gazdag) emberek, akiknek megernek ezek ennyi penzt.
X1050

(#9193) attika89 válasza themebuilder (#9185) üzenetére


attika89
senior tag

Tévedés!!! Az igazi menők az iPodjuk gyári fülesével nyomják!!! :DDD

Ha megengedhetném magamnak, akkor simán beruháznék egy custom JH audio fülesre....egy pár évre megoldaná a "milyen fül/fejhallgató" kérdést....max egy remold kellene, ha változna bizonyos idő alatt a fülem :U

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#9194) attika89 válasza attika89 (#9193) üzenetére


attika89
senior tag

vagy egy custom UE-re ha már az indította a "lavinát" :))

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#9195) Zinho válasza attika89 (#9193) üzenetére


Zinho
aktív tag

Igen, én is, de majd csak akkor kerül rá sor, ha a vagyonom nevetségesen elenyésző részét emészti majd fel. Mondjuk kitűzöm ezt optimistán középtávú célnak! :DDD Bár így lehet hogy ki kell tolnom az egyetem elvégzését a hosszútávú tervek közé... :DD

(#9196) attika89 válasza Zinho (#9195) üzenetére


attika89
senior tag

Azért a tanárok is segíthetnek áttolni a diplomát az ötéves tervből a tízévesbe :DDD
De csak azért mert olyan rendesek :K

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#9197) tihs válasza dudika10 (#9186) üzenetére


tihs
tag

Szerintem nem magyar a származású embereket hülyézte le.
Ezt sehol nem írta.

[ Szerkesztve ]

(#9198) dudika10 válasza tihs (#9197) üzenetére


dudika10
veterán

Kérdezz meg egy Amerikában élő magyar származású embert, hogy minek vallja magát. Én megtettem már párszor és az esetek nagy többségében amerikainak vallotta magát (még magyarul is hibátlanul beszélő emberek is voltak így). Innentől kezdve ha lehülyézi valaki az amerikai népet akkor ezeket a magyar származású embereket is lehülyézi.
Azt se értem, hogy miért kell általánosítva lehülyézni egy egész népet. :U

Na de ez kezd nagyon átcsapni off-topikba, kiszálltam ebből a beszélgetésből.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#9199) themebuilder válasza dudika10 (#9198) üzenetére


themebuilder
senior tag

"Ráadásul nagyon sok magyar származású embert hülyéztél most le és a legtöbb tudósunk is az USA-ban ért el sikereket."

Te sem gondolhatod komolyan, hogy rájuk gondoltam. :(

Megértettem: az Amerikaikról csak szépeket lehet itt mondani :D

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#9200) Zinho válasza themebuilder (#9199) üzenetére


Zinho
aktív tag

Újabb okos hozzászólás, no comment inkább...! Én is kiszálltam... :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.