Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-17 21:47:52

LOGOUT.hu

Lesz összefoglaló is előbb-utóbb. Becsszó!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) Tulku


Tulku
veterán

Na most egy Cayin N8-on gondolkodom...

3 féle fokozata van, SE tranyós (asszem opa1622) SE csöves és Balanced tranyós...mindegyik kicsit más és lehet játszani a kimeneti impedanciával...

Mindenki leírja, hogy kevésbé pontos de nagyon zenei...

Persze füles hangolásához nem épp ideális, de mindig elkalandozok...ugye...meg ilyen még nemvót ;]

(#2052) fericske válasza Tulku (#2051) üzenetére


fericske
addikt

Nekem az Ibasso dx200 a csöves erősítőjével (a legdrágább erősítőmodul Korg csövekkel) frankó zenei élményt nyújtott a Final fejesemmel. Azzal elégedett tudnék lenni.
A stock erősítőjével semmi különös, annál olcsóbban is tudnék magamnak jobban tetsző hangút.
Na nem mintha ez a te árkategóriád lenne ;]

Egyébként egy asztali cuccban gondolkodva egy Adi2-Ad2pro segítségedre lehetne.
Alapból eléggé referencia hangú és sokféleképp tudod hangolni.
Bodz ki tudna oktatni belőle.

[ Szerkesztve ]

(#2053) Tulku válasza fericske (#2052) üzenetére


Tulku
veterán

Már dx220 is van az amp9 modullal....de az szabja és nekem karcol...mindig...

Ez AKM4497....sok lehetőség van, ezért gondolkodok rajta...szeretem a klasszikus csöves hangzást, sokszor nem zavar a részletek elvesztése a hihetetlen organikusság miatt...olyan életszagú...nekem...

(#2054) fericske válasza Tulku (#2053) üzenetére


fericske
addikt

Ja, igen a 220-at próbálgattam, meg a 120-at. Alapfelállásban egyik sem mozgatott meg.

(#2055) kemcso válasza Tulku (#2053) üzenetére


kemcso
Ármester

Na de az nem a hangolásról szól ám... Mármint a csöves, neked meg arra kéne vagy nem? Helyedben amúgy én vmi olcsóbb AK-t vennék, 300,320,70II...

(#2056) Tulku válasza kemcso (#2055) üzenetére


Tulku
veterán

Van benne tranzisztoros opa bőven...a cső csak ráadás... :K

(#2057) darvinya válasza Tulku (#2056) üzenetére


darvinya
titán

Csak megjegyzem, hogy minek a cső, ha sok szilícium tranyó, erősítő(opa) van?
Szilícium alapon is elérhető cső hangzás (van ilyen gitár pedálom, amit építettem), de sosem éri el a tiszta cső mélységét.
Minnél egyszerűbb az erősítő annál jobban tudja visszaadni a hanganyagot.
Van nagy impedanciához való egyszerű 6j1 erősítő, s eddig semelyik vegyes nem adta vissza ugyanazt a mélységet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2058) Tulku


Tulku
veterán

No Cayin N8 berendelve, holnap feladják...erős hét előtt állok....

(#2059) krx21 válasza Tulku (#2058) üzenetére


krx21
nagyúr

Kérnék majd beszámolót... ;)

(#2060) kemcso válasza Tulku (#2058) üzenetére


kemcso
Ármester

(#2061) Tulku válasza kemcso (#2060) üzenetére


Tulku
veterán

Hát izé...ezt nem értem mi hozza össze a Cayin-nal, de magát a rettentet sem értettem...tehát egy több lépcsős hurokban vagyok most...ha esetleg feloldanád :O :D

(#2062) kemcso válasza Tulku (#2061) üzenetére


kemcso
Ármester

Hajrá-hajráról jutott eszembe ez a szám, amiben benne van hogy "...hajrá-hajrá-Salgótarján..." :DD Fáradt vagyok ma, no :B

De ha a gyökerekre vagy kíváncsi, akkor a hajrá-hajrá meg azt jelenti, hogy gyerünk, vásárolj, had halljunk vmi újat nem az alsó szegmensből.

[ Szerkesztve ]

(#2063) Tulku válasza kemcso (#2062) üzenetére


Tulku
veterán

Hát ez garantáltan nem alsó szegmens lesz...az biztos...

(#2064) krx21 válasza Tulku (#2063) üzenetére


krx21
nagyúr

Ahogy megjött írj! Érdekel! :R

(#2065) Tulku válasza krx21 (#2064) üzenetére


Tulku
veterán

:K

(#2066) s4tch válasza Tulku (#2058) üzenetére


s4tch
veterán

Az szép darab. Kíváncsi leszek a véleményedre, nem csak hangilag, hanem a szoftvert illetően is. Cayinék utóbbit szeretik elnagyolni.

(#2067) Tulku válasza s4tch (#2066) üzenetére


Tulku
veterán

Ahogy olvasom sok tekintetben ez sincs a helyzet magaslatán, kb a negyvenezredik fw frissítésnél tart, bár kétségtelen tény, hogy gyorsan figyelembe veszik a felhasználók megállapításait, illetve vannak előre mutató törekvéseik...pl vmi új kodek BT-re...ami jobb hangot ad, de egyelőre szakadozik....

(#2068) gianni85 válasza Tulku (#2067) üzenetére


gianni85
veterán

még kellene venned egy SP2000-et (lassan megjelenik) meg egy LPGT-t (esetleg még egy WM1Z-t) aztán indulhat az ultra high-end összehasonlítás.
Bár ahhoz nem ártana még legalább 5db (lehetőleg univerzális) iem, és pár könnyebben hajtható fejes :D :C

[ Szerkesztve ]

(#2069) vicze válasza Tulku (#2067) üzenetére


vicze
félisten

Az UAT az a HiBy által fejlesztett codec, Ultra Audio Transmission (UAT).
Talán 3 eszköz van jelenleg, ami támogatja. (W5,R3,N8, asszem)

(#2070) Tulku válasza vicze (#2069) üzenetére


Tulku
veterán

Ja igen...és ezek meg együtt működnek a hiby-vel...azért nem megy semmi rajta...akadozik...

Persze nekem a lejátszás gomb kell hogy működjön, nem fogok egy milliós dap-ot BT egységként használni....arra ott az ES100...

(#2071) vicze válasza Tulku (#2070) üzenetére


vicze
félisten

Persze, hogy akadozik, mert kb. max-on tolná a BT átvitelt(0 hibalhetőség), amit a legkisebb zavarjel haza is vág. Irodában még a LDAC is necces ha túl közel van a wireless egér a telóhoz...

(#2072) Tulku válasza vicze (#2071) üzenetére


Tulku
veterán

A mikró meg egyenesen robbant.... ;]

(#2073) CyberFriend


CyberFriend
tag

(#2074) Tulku


Tulku
veterán

Ha klasszikus, akkor talán ez....

Aláírás: Houston, van egy kis problémánk!

(#2075) vicze


vicze
félisten

Hmhm...

(#2076) s4tch válasza vicze (#2075) üzenetére


s4tch
veterán

Reszkess, Tidal!

Ez is valami mqa-féle buziság, vagy rendes lossless cucc?

(#2077) vicze válasza s4tch (#2076) üzenetére


vicze
félisten

Sima FLAC. Sajnos még csak 5 országban elérhető. Én meg már előttem az Amazon Music-ra a trial-om. :(

[ Szerkesztve ]

(#2078) darvinya válasza vicze (#2075) üzenetére


darvinya
titán

Amit Amazon HD-nek ír, az a normál 320kbps mp3 beállítás.
Nem tudom ez miért lenne jobb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2079) Yofej75 válasza darvinya (#2078) üzenetére


Yofej75
aktív tag

Az inkább CD minőség lesz.

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#2080) s4tch válasza vicze (#2077) üzenetére


s4tch
veterán

Melyik az ötödik? USA, UK, Japán, Németország, amiről én tudok. Kanada?

(#2081) darvinya válasza Yofej75 (#2079) üzenetére


darvinya
titán

Nekem az mp3-aim 320kbps CBR 16bit/48kHz vannak.
Ez reklám szöveg szerint ez már HD, pedig ez már több 10 éves anyagok.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2082) vicze válasza s4tch (#2080) üzenetére


vicze
félisten

Igen Kanadát beszámoltam általában egybe szokott lenni az USA-val, elnézést, úgy látszik most kihagyták valamiért.
Egész pontosan ezek a technikai adatok:
Amazon HD: FLAC, 16 bit, 44.1kHz
Amazon Ultra HD: FLAC, 24 bit, 192kHz

(#2083) Tulku


Tulku
veterán

Na szóval 2 emberre hívnám fel a figyelmet, elkerülendő, hogy belefussatok ti is a csapdájukba.
Az egyik általában kerülendő (Kemcso) a másik fokozottan és mindig (Bodz).
Kemcso inkább homályos kitételeket fogalmaz meg (kell egy DAP is) de Bodz a veszélyesebb, ő ugyanis tromfol, azonnal mutat valamit (rendszerint linkkel, hogy azonnal üssön) tehát abszolút kerülendő a vele való mindennemű kontaktus....
Mióta ez a b@szom N8 megvan, nem élvezem az ES100-at semmivel...nagyon örülök neki...szuper... :W
Na mindegy, próbálkozom, jövő hét elejére ideér egy Custom Art Fibae7, ami jelenleg a csúcsterméke Piotr-nak, ráadásul univerzális...
Lehet gyorsban szervezni zabálást izé füles találkozót, ott mindkét termék korlátozott ideig hallgatható...mert szerintem gyorsban CIEM lesz a Fibae7-ből főleg úgy, hogy tudom, nem használt dampert Piotr...tehát hajt a kíváncsiság...
És még egyszer...kerüljétek a két tagot!!!!!! ;]

[ Szerkesztve ]

(#2084) darvinya válasza Tulku (#2083) üzenetére


darvinya
titán

Használt félárban átveszem ES100. ;]
Ha már posta központi munkás enyémmel végkielégítette magát.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2085) fericske válasza Tulku (#2083) üzenetére


fericske
addikt

Na igen. Úgy volna korrekt ha megvennék neked amivel "riogatnak". :)

(#2086) Tulku válasza fericske (#2085) üzenetére


Tulku
veterán

A legnagyobb probléma, hogy ha megszoksz egy ilyen hangot, akkor végképp elástad magad....mert ez lesz az alap...a többi meg kuka...nem jó ez így.... :N

(#2087) gianni85 válasza Tulku (#2083) üzenetére


gianni85
veterán

ezaz. na erre muszáj mennem, mert amióta kijött össze akarom vetni a harmony 8.2-vel. :C

(#2088) Tulku válasza gianni85 (#2087) üzenetére


Tulku
veterán

Neked van Harmony 8.2?

(#2089) gianni85


gianni85
veterán

Meg fibae 3, de az nem univerzális. A Harmony az.

(#2090) Tulku válasza gianni85 (#2089) üzenetére


Tulku
veterán

Akkor ütközzünk majd....

(#2091) fericske válasza Tulku (#2088) üzenetére


fericske
addikt

A jól bejáratott P1-et kellene meghallgatnod, aztán nem vennéd ezeket a vackokat... ;]

(#2092) gianni85 válasza Tulku (#2090) üzenetére


gianni85
veterán

Mindenképp. Elvileg egész október megfelelne egy délutáni kajás összeröffenésre. Az augusztusinál pont nyaraltunk...

(#2093) krx21


krx21
nagyúr

Ma kaptam egy FiiO M11 PRO készüléket... Tetszik nagyon... Eddigi legjobb FiiO. 👍👍👍

(#2094) fericske válasza krx21 (#2093) üzenetére


fericske
addikt

Mondtam én, csak az ára nem jó......Vesd össze egy AK SR15-el, ha tudod. Talán még olcsóbb is az AK, és szerintem jobb hangra.

(#2095) krx21 válasza fericske (#2094) üzenetére


krx21
nagyúr

Drágább az AK15, igaz nem sokkal. A hangját össze kellene hasonlítani egymás mellett, persze. Viszont amit tudok, hogy kezelhetőségere minden eddigi DAP-ot ver, persze ez is lehet szubjektív. Gyors, gyönyörű nagy kijelző... Nekem eddig nagyon tetszik. Végre egy olyan kezelhető DAP, ahol nem érzek kompromisszumot. Mint egy mai rendes telefon..
Amúgy majd szívesen össze ereszteném az AK15-el egy rendes teszt elejéig... ;)

(#2096) darvinya


darvinya
titán

Most, hogy elővettem régi analógról stúdiós digi felvételeket, eszméletlen mennyire észre vehető az új zenei anyagok mennyire útó vannak színezve. :(((
Direkt letöltöttem ugyanazt a albumot, s rögtön ott hánytam el magam.
Olyan steril lett, mint egy agyon hipózott egysejtű.
Totál elveszett az zene élvezete.
Persze semmi torzítás nincs, ami az eredeti kezdő zenekar analóg felvételen van.
Cserébe kapjuk a sterilitás(kasztrálást) és egy rejtet színeséses reklámot (vásárolj). Erre már nincs smile a hangulatomra.
Sajnos ugyanaz az előadótól újabb albumáit sem kerülte el a színezéseket, teljesen mindegy melyik műfajról beszélünk.
Erről már csak ez jut eszembe: [kép]

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2097) gyulank


gyulank
addikt

OPUS-t mi játszik le, és hogy lehet rákeresni?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#2098) Szabi_82


Szabi_82
tag

Hi Mesterek!
Hol is kezdjem, szóval relatív sokat utazok melóba. Szeretem a zenét. Na itt jött az hogy veszek valamit zenélni. Lett egy Sony nw a45, fejhallgató egy sennheiser momentum. A fejhallgatóval teljes mértékben meg vagyok elégedve, hangkártyáról hajtva (Asus phobeus). A sony nagyon kevés volt, bíztam benne hogy egy erősítő segít rajta. Javult, de még így siralmas volt mély tartományban, magas tartományban meg inkább csilingelt össze vissza. Szóval sikerült bevásárolnom. (tanuló pénz megvolt :( ). Még az egyik ismerős beállított egy Samsung A70 teloval. Bele hallgattam a fülessel s le esett az állam, legyalázta sony-t. Viszont a 16b dac miatt megvannak a határai. Flac, loss-less file-ok széthullanak rajta.
Szóval az lenne a kérdésem hogy a FIIO X7II-esről mi a véleményetek?
A what a hifi-n lehúztak 3 csillagra, viszont a sony ott 3-dik helyen áll, mint best dap player, érdekes, nem értem Én eztett.
Most az említett Fiio-t 200e alatt meglehetne venni, s opció a boltba a részlet fizetés. Ami sajnos játszik nálam. Vélemény valakinek?
Válaszokat előre is köszönöm.

(#2099) s4tch válasza Szabi_82 (#2098) üzenetére


s4tch
veterán

Van egy klassz "milyen mp3 lejátszót vegyek" topik, ott olvashatsz tapasztalatokról. Szerintem a Fiio régebbi vonala túlárazott, a whathifi használhatatlan, és 200 rongyot nem kellene mindössze ennyi infó alapján elkölteni.

Menjünk át a szaktopikba, és addig találd ki, milyen tudásra lenne szükséged: kell-e streaming, milyen hangot szeretsz, számít-e a méret, milyen üzemidőt vársz el, ilyenek.
https://mobilarena.hu/tema/mp3_lejatszok_melyiket/friss.html

(#2100) Szabi_82 válasza s4tch (#2099) üzenetére


Szabi_82
tag

ok, köszi

(#2101) Yodafon


Yodafon
senior tag

Üdv!

Sansa Clip Plus-ba melyik az elérhető legnagyobb akku kapacitás ami bele is fér?
És van valakinek bevált linkje ilyen akksi rendeléshez?
Köszi!

I'm gangsta!

(#2102) krx21


krx21
nagyúr

FiiO M15 vs M11 PRO. [link]

(#2103) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

64 Audio, JHA és társai jellegű fülhallgatókat itthon meglehet bárhol hallgatni, vagy hivatalos forgalmazó hiányában maximum fülhallgatós találkozón bukkan fel egy-két darab?

(#2104) kemcso válasza PR0JECTNR56 (#2103) üzenetére


kemcso
Ármester

Utóbbi... U6 két kollégának is van, Angie, Layla is talán.

(#2105) PR0JECTNR56 válasza kemcso (#2104) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Köszönöm, akkor a következő fülhallgató találkozóra benézek. :)

[ Szerkesztve ]

(#2106) kecstama válasza PR0JECTNR56 (#2105) üzenetére


kecstama
tag

Sziasztok!

Egy hordozható dacampot keresek, andoridhoz, géphez.

0-70000 ig.

Sabaj DA2-ről vélemény esetleg? :R

(#2107) Bodor


Bodor
veterán

Sziasztok! A napokban betértem a Kácsa Audióhoz, kábeljavítás céljából, és amíg csinálták, én balga - hogy elüssem az időt - meghallgattam két fülest is. Az Astell&Kern Diana is szépen szólt, de nekem sok volt a mélye. Viszont az AK T9iE hallgatva egy kis idő után elkapott a "must have" érzés. Az én kis SR-15 lejátszómmal olyat szólt, hogy csorgott a nyálam...
Csak hát az ára, ugye... A kérdésem az lenne - mielőtt elkapkodnám a vásárlást - hogy szerintetek ebben az ársávban, vagy inkább alatta, mit lenne érdemes még meghallgatni? Mik a vetélytársak?

(#2108) krx21


krx21
nagyúr

(#2109) bucsher


bucsher
őstag

Mivel lehet gyorsan sokat mp3-ba konvertálni? Az autó nem eszi usb-n a flac-ot.

In the pipe - five by five!

(#2110) bucsher válasza bucsher (#2109) üzenetére


bucsher
őstag

Szerk: Goldwave Batch Processing jónak tűnik. De szóljon, aki tud jobbat!

In the pipe - five by five!

(#2111) kemcso válasza bucsher (#2109) üzenetére


kemcso
Ármester

Foobar pl tudja csak kell hozzá a lame.exe

(#2112) s4tch válasza bucsher (#2109) üzenetére


s4tch
veterán

xrecode

(#2114) luigi106


luigi106
tag

Ibasso DX220 VS Astell & kern SA700.
Ezen a két lejátszón gondolkozom. Esetleg valakinek tapasztalata, véleménye, tanácsa, megköszönném. :R

(#2115) luigi106 válasza luigi106 (#2114) üzenetére


luigi106
tag

Végülis már nem is aktuális, mert a dx220 kifújt és már nem is lesz,
mindezt a disztribútora mondta. Az SA700 pedig szintén felejtős mert abból is már csak egy darab van, (egy kicsit lelakva, igaz akciósan). Úgyhogy bánatomban, ha rá tudom magam beszélni, akkor egy Lotoo 6000 lesz, mert vannak még kételyeim vele kapcsolatban. Béke veletek. :O

(#2116) wolfman


wolfman
veterán

Hozzáértők segítségét kérem! Talán itt jó helyen vagyok.

Hiby andorid kezelőszervével működtetek egy Shanling M3s-t. Utóbbi lényegtelen is talán, hanem az érdekelne, hogy a HibyMusic alkalmazásban hogyan lehet a megkeresett borítót menteni is az adott számhoz? Az egy dolog, hogy megtalálja, de nincs elmentés gomb, semmi, csak visszalépés, ekkor meg el is felejti abban a pillanatban.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#2117) onkelz válasza luigi106 (#2115) üzenetére


onkelz
aktív tag

már nyomják gőzerővel a DX300at, nekem az már nem annyira szimpatik a mérete miatt.
PAW6000-el kapcsolatban milyen kételyeid vannak?

(#2118) krx21


krx21
nagyúr

Sziasztok, nem igazán DAP kérdés, de android egy új FiiO M11Plus LTD-n. Vajon hol lehet beállítani, hogy a dupla klikk wake up működjön, ne kelljen mindig felébreszteni egy fizikai gombbal? Fiio M11Pro-n ezt megtaláltam, de az újabb PLUS-on nem… Van itt aki esetleg tudja, mert android prof? :R

[ Szerkesztve ]

(#2119) krx21 válasza krx21 (#2118) üzenetére


krx21
nagyúr

Közben megtaláltam, az új firmwareben lesz benne…
Más:
Reszkess A&ultima SP2000! ;]
FiiO M17 [link]
IBasso 300 max [link] Korlátozott, 500 darabos megjelenés az egész világon...

(#2120) OPiiPO válasza krx21 (#2119) üzenetére


OPiiPO
addikt

Azért az M17-ben roppant hiánypótló a mindkét oldali RGB hangulatfény ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#2121) krx21 válasza OPiiPO (#2120) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem kérdés, természeten... Ahogy néztem, még a bőr tok is úgy van kialakítva, hogy látszódjon... :B

(#2122) krx21


krx21
nagyúr

Pár napja már járatok egy új FiiO M11 Plus LTD-t… Nagyon kellemes darab… Szerintem marad is nálam… ;) Meghallgatásra mindenképp ajánlott az árkategóriában. Szolgáltatások terén pedig most, mivel a legújabb, nincs is párja…

[ Szerkesztve ]

(#2123) flash-


flash-
veterán

ibasso dx50 -re tennék valami custom fw-t, talán van ez a dual megoldás is az biztonságosabb? ebbe kérnék segítséget !
a hangszin gondolom nem lesz rosszabb..
igazán a gyári fw is majdnem jó ,az hiányzik hogy magától kikaocsoljon az eszkoz x perc után ha pause van,stb.
márha van ilyen funkció a custom fw-k ben

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.