Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5751) Sethdobaloah válasza e-newsee (#5749) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Anno az 1.2-es twingom fogyasztása majd 2 litert nőtt télen tisztán városban. Kb 5,5 ről kb 7,5-re. Ha a feleségem vezette akkor még többet :)
A fűtést meg nem is értem, az veszteséghőből megy, nem növeli a fogyasztást. Legalábbis meglepődnék, ha abban a fókában tudnál klímával fűteni, vagy lenne benne valami kiegészítő elektromos fűtés.

Persze lehet baja is a kocsinak, de 2 liter növekedés beleférhet. Főleg ha a sofőr is más.

...csak én vagyok helikopter?

(#5752) e-newsee válasza Goose-T (#5750) üzenetére


e-newsee
addikt

Ó, a 8 literrel kibékülnék télire! :DDD

Sethdobaloah
Fűtésről nem is írtam. A klíma ugyan gyújtáskor bekapcsol magától, de azt következetesen kikapcsoljuk azonnal. Amúgy valami extra fűtés lehet benne, mert van álló fűtésem, de ehhez nem értek.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#5753) Sethdobaloah válasza e-newsee (#5752) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

"Oké, hogy a Ford szeret fogyasztani, ha nehezebb a lábunk, és nem egzakt az összehasonlítás, de bátyám 1.4-es Civicje télen fűtéssel, ha kitaposom a belét, sem eszik 8 liter felett."

Csak ezért írtam bele :B A klíma meg azért kapcsol be, mert fújod a szélvédőt.

...csak én vagyok helikopter?

(#5754) e-newsee válasza Sethdobaloah (#5753) üzenetére


e-newsee
addikt

Jogos, ott írtam, csak nem arra válaszoltál, és én meg azért nem értettem. :B
Amúgy a Civicben is van álló fűtés. :)

Úgy nézem, ez a beszélgetés még nagyon "hétfős". Kicsit dekoncentrált vagyok, na! :)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#5755) DeFranco válasza e-newsee (#5749) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ne a mutató alapján számolj fogyasztást, nem egyenletesen mozog, hasra mondom: 2/3 tankállásnál mutat felet, aztán lassul a mozgása.

tankolj rá, teli, és számold ki.

hideg idő is számít rá valamennyit, plusz nem tudom a kettes fókában hogy van, de az egyesben ha szélvédőre van állítva a szellőzés, akkor automatikusan és kikapcsolhatatlanul megy a klíma (a száraz levegő miatt) úgy hogy nem is jelzi a kis visszajelző led.

közepes jobbos kanyar szűk utcából vagy -ba derékszögben kanyarodás elsőbbségadás vagy más meg nem adás miatti óvatos lépésbeni tempóval az ívben ív előtt.

[ Szerkesztve ]

(#5756) e-newsee válasza DeFranco (#5755) üzenetére


e-newsee
addikt

Nem a mutató alapján számolom, mindig lefogyasztom annyira, hogy olyan 40-42 liter rámenjen. Pont a hiba csökkentése miatt. Amúgy azért merek következtetni a mutatóból, mert eddig meglepően pontosan követte a fogyasztást. Ha 3/4-nél állt, azt kb 160 km után tette, félnél már el szoktuk kerülni a 300-at, stb. De persze lehet, hogy a mutató rossz. Ezért írtam, hogy megvárom a következő tankolást,csak aztán intézkedem.
A klíma pedig, ha legalább 1-es állásban van a kapcsoló, mindig elindul, a terelés irányától függetlenül, de az lehet, hogy ha az ablakra nyomatom, akkor ki sem tudom kapcsolni. Ezt nem figyeltem még meg.
No de köszi a sok infót, tippet, trükköt! Ha lesz eredmény, majd megírom. :R

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#5757) Sub-ZeRo válasza Goose-T (#5738) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hány darab kell bele?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5758) DeFranco válasza Sub-ZeRo (#5757) üzenetére


DeFranco
nagyúr

lámpánként egy. vagy hogy érted?

(#5759) Sub-ZeRo válasza DeFranco (#5758) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Lámpánként. De ebben benne van a tompított és a távolsági? Mert vettem egy nightbraker lazert. Vagyis 2 darabot.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5760) DeFranco válasza Sub-ZeRo (#5759) üzenetére


DeFranco
nagyúr

(tudtommal) minden H7-es izzóban két szál van, egy a tompítottnak egy a távolságinak.

(#5761) Goose-T válasza Sub-ZeRo (#5759) üzenetére


Goose-T
veterán

Egészen pontosan a tompított H7, a távolsági meg H1.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5762) Goose-T válasza DeFranco (#5760) üzenetére


Goose-T
veterán

Az a H4, elég tré is emiatt. Ezért sokkal jobb a H7 a faceliftes Focusban.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5763) kcsa válasza DeFranco (#5760) üzenetére


kcsa
veterán

Szerk.: lemaradtam :)

Nem. H7 egy izzószálas, a H4 kettő.

Jellemzően úgy van párban hogy H7 tompított és H1 reflektor.

[ Szerkesztve ]

(#5764) DeFranco válasza Goose-T (#5762) üzenetére


DeFranco
nagyúr

akkor hülye vagyok. most már érdekel hogy hogy van ez, ezek szerint teljes tévedésben voltam.

kcsa: legközelebb ránézek, nem tudom hogy néztem be ennyire. bocs.

[ Szerkesztve ]

(#5765) radi8tor válasza DeFranco (#5744) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ki kell venni az akkut a helyéről + 5 perc. Ilyen miatt ne vigye már az ember szervizbe a kocsit.

⭐ Stella

(#5766) kcsa válasza DeFranco (#5764) üzenetére


kcsa
veterán

Refi olyan ritkán ég ki, hogy nem csoda ha nem kellett foglalkoznod vele :)

(#5767) radi8tor válasza kcsa (#5766) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, refit még egyszer sem kellett cserélni benne 14 év alatt. Másikat meg majdnem 2 évente.

⭐ Stella

(#5768) DeFranco válasza radi8tor (#5765) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az akkutálcától nem bírom kibányászni, nálam elég kicsi az akku, az nem akadály.

pontosabban kibányászom, csak nehezen, meg csúnyán beszélve, meg feszegetve sokszor.

(#5769) e-newsee válasza radi8tor (#5767) üzenetére


e-newsee
addikt

Nekem épp a nyáron kellett cserélni. Még az eredeti GE Hungary volt benne. 2006-os dátumkóddal. :)
Aztán most nekem is egy emelt fényű van benne, nem tudom, kibír-e ez is 10 évet...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#5770) radi8tor válasza DeFranco (#5768) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Aha, nekem kinyitható a tálcától a zárófedél.

⭐ Stella

(#5771) Dorien válasza DeFranco (#5744) üzenetére


Dorien
veterán

Ha leveszed az akkufedelet, akkor könnyebb (ill. kevésbé nehéz) cserélni. :)

radi8tor: Örülnék, ha a H7 izzó nálam 2 évig bírná... :) Legutóbb kb. 2 hónap után kellett cserélnem, de fél év után mindig. Mondjuk én éjjel-nappal égetem a tompítottat és sokat használom az autót. Nem is veszek bele mást, mint 800Ft-os Tungsramot.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#5772) radi8tor válasza Dorien (#5771) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja hogy éjjel-nappal. Az más, én ennél sokkal ritkábban használom.

⭐ Stella

(#5773) tixem


tixem
addikt

Hali

Ebben a kocsiban ez a Ti-Vct motor mennyire problémás? Egyre jobban gondolkodunk egy új/újszerű autó vásárlásán, de a jelenlegi modern motorokról nem sok ismeretem van. Lényeg, hogy ne legyen turbós.
Azt látom, hogy már az eggyel ezelőtti Focus-ban is volt ilyen motor 115 pacival, ez a 125 lovas ez valami ráncfelvarott utódja?

És ha már itt vagyok: mennyire megbízható autók az új fókák? Mk1 híresen jó azt tudom, de az újakról elég vegyes véleménnyel vannak az autós lapok.
Ha veszünk új kocsit az minden bizonnyal 10+ évig biztosan nálunk lesz, tehát hosszútávon se essen szét. Persze tudom, hogy új modellekről nincsenek sokéves tapasztalatok, de van aki belepakol akár évi 20 ezret is, na az sokat el tud mondani. Évi futásunk a mostanival kb 7-8 ezer km, tehát nem lenne agyonhajtva.

:R

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#5774) Dorien válasza tixem (#5773) üzenetére


Dorien
veterán

Ti-VCT - változó szelepvezérlésű szívó benzines motor. A mostani eresztésből ez a legkiforrottabb (és talán legmegbízhatóbb) technológia, de a többihez képest sokat fogyaszt.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#5775) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Szóval akkor azt jelenti, hogy két izzó van benne?! Egy a tompítottnak egy a távolságinak?! A tompított H7-es akkor.H1-es a távolsági.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5776) Dorien válasza Sub-ZeRo (#5775) üzenetére


Dorien
veterán

Igen

tixem: A csomagtér ezen csak 363 l, a sedané 475 l, a kombié 490 l. [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#5777) Pardise válasza tixem (#5773) üzenetére


Pardise
senior tag

Ilyen kocsim van :) Újonnan vettem májusban, 5200km van benne, én is évi 8-10k km-t megyek. Imádom ezt a kocsit, rosszat nem tudok mondani róla, de tényleg :) Fél évet olvastam erről a kocsiról, rosszat nem írtak róla!

Your car, your life ;)

(#5778) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Asszem elér most minden xar a mondival, egr szelep hibát olvastam ki és már jelzi a műszerfal is. :(

Nincs szerencsém vele,hiába kap meg mindent. :(

(#5779) radi8tor válasza SzlobiG (#5778) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A mérnökök fejlesztési idejük 90%-ban azon dolgoznak, hogy meghatározott idő után elromoljanak az alkatrészek.

⭐ Stella

(#5780) SzlobiG válasza radi8tor (#5779) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát igen sajna beigazolodik közel 200k km és 8 éves itt már elő fognak jönni a hibák, hiába a gondos karbantartás.

Vagy eladja az ember, vagy költ rá, mivel új kuplung van benne így az utóbbinál maradok... Mondjuk egy benzinesre lehet cserélném akármikor a kevés km futás végett.

(#5781) Goose-T válasza radi8tor (#5779) üzenetére


Goose-T
veterán

Ne legyünk ilyen gonoszak. Azon dolgoznak, hogy meghatározott időt biztosan kibírjanak azok az alkatrészek. :D A többi ajándék.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5782) radi8tor válasza Goose-T (#5781) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Úgyúgy arra gondoltam. Szigorúan jótállási idő után romlik el.
Nálam most kuplung főhenger gyanú van, folyik az olaj be a tengelykapcsoló pedál alá. Pénteken kiderül...

⭐ Stella

(#5783) SzlobiG válasza Goose-T (#5781) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mondjuk az 1.0 ecoboostnál legalább a ford elismeri, hogy vmi 250 k km-re van tervezve a blokk eleve a többi ajándék. :D

(#5784) Real_Necro válasza SzlobiG (#5780) üzenetére


Real_Necro
veterán

Lassan 239k km és 6 év. Mire gyűjtsek?

Kollégám most vett új SX4-et, 1,4-es turbó benya 130 lóval... :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5785) SzlobiG válasza Real_Necro (#5784) üzenetére


SzlobiG
félisten

Használat függő, nekem túl sok a rövid táv amit nemhogy egy dízel még egy benzines se szereti. Neked az a km valszeg pályán hosszú távon lett beletekerve az a legjobb egy ilyen autónak. A kuplung amire nem árt ha van félre téve.

(#5786) zack válasza SzlobiG (#5785) üzenetére


zack
nagyúr

Ezért nem lett dízel, és ezért lett nagy ccm. Legszívesebben valami amerikai szívó V8 kellene, na az kb örök élet + 1 év. IV-es Mondiból kizárólag a 2.5T, ha pedig nem Mondi, akkor 4-5L szívó V8, esetleg 3-3.5L V6.
Többet fogyaszt, de a motor kevésbé nyűgösebb. Nagy löket, nagyobb nyomaték, 1500-2000 között is használható. Persze a dízel is, csak az meg baromi kényes, és költségesebb a problémák orvoslása.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#5787) Real_Necro válasza zack (#5786) üzenetére


Real_Necro
veterán

Gondolom nem is 6 lityó körül fogyaszt, így meg a végén lehet költségben ugyan ott vagyunk. Nekem meg ezért lett dízel. ;) :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5788) zack válasza Real_Necro (#5787) üzenetére


zack
nagyúr

Lehet vele 8,5L produkálni, de nehéz, és városon kívül. Ez az autó nem arra van. Városban 12-13L, Autópálya 10-23L között. Nekem átlagban 15L szokott lenni autópályán. :DDD
Szerintem költségben nagyjából ott vagy mindkét esetben. Az egyiknél egyszerre fizeted ki, a másiknál apránként. A többlet fogyasztás talán azért jobb, mert nincs nyűg, és stabilabb az autó.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#5789) Real_Necro válasza zack (#5788) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nincs túl nagy tapasztalatom dízellel, első autóm, ami most kicsit háttérbe szorult, egy 1,4-es benzines ferdehátú G Astra. Sajnálnám eladni, mert nem kapnék érte sokat és már 9 éve szolgál. Így most asszony használja.

Mellette meg lett a nagy családi kombi 2 lityós dízel mondeo. Ezzel járok most munkába, ezzel bevásárolunk, ezzel megyünk nagyobb távolságokat. Biztosan többet kell majd rá költeni mint a kis benyósra, de már most nagyon szeretem. Igaz az opelt is. :B

Aztán ha szopóroller lesz belőle, akkor nézek valami szívó benzinest, ami meg ugye ritka. Egyébként kíváncsi leszek, hogy pl kollégám vadonatúj 1,4-es turbós benzines 140lovas SX4-e mit fog majd bírni.
Esetleg másik kolléga 2011-es 1.7-es Sportage gépe. Többen most cseréltünk kocsit. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5790) szuszinho válasza Real_Necro (#5789) üzenetére


szuszinho
őstag

Jó kis cég ;]

(#5791) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Nös,túl vagyok a 14 éves gumin,lecseréltem,biztos ami biztos.Még most jön a tél.
Ez már elég friss abroncs,1 órája rakta fel a a gumis : [link]

(#5792) SzlobiG válasza zack (#5786) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ilyen nagy ccm-es benzinest csak második élmény autónak vennék, nekem a mindennapokba kis távokra esélytelen lenne a horror fogyasztás miatt. :( Egy 2.0 szívó benzin tökéletes lenne pl a mazda féle motorral.

(#5793) radi8tor válasza Mikulásbá (#5791) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az idei modell, nehezen találhattál volna régebbit belőle. :)
Én is ez meg UG9 között vacilláltam, végül UG9 nyert.

⭐ Stella

(#5794) Mikulásbá válasza radi8tor (#5793) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ezért írtam úgy,hogy elég friss. :U

(#5795) DeFranco


DeFranco
nagyúr

azt meg tudja nekem mondani valaki, hogy az mk1 fóka antennájánál hol kellene lennie a menetes résznek, a csonkon vagy az antennán?

megrepedt a burkolat az antenna tövénél, valószínűleg elérett. le akartam tekerni, de annyira be volt gyógyulva a menet, hogy mire leszedtem, cafatokban lógott rajta a fekete burkolat. mondanám hogy elbarmoltam, de mint mondtam el volt érve már, meg amúgy is volt rajta egy ~5 centis repedés.

szereztem egy corsa antennát, gondolván hogy biztos sztenderd a csatlakozás, de ott az antennán van a menetes lyuk (anya), és a csonkon a menetes csavar (apa)

a leszedett antennán viszont fordítva, ott az antenna az apa. vagy annyira elbarmoltam, hogy kibarmoltam valamit a csonkból is :D

szóval hogy van ez? (és ki tud eladó antennát picipénzért?)

[ Szerkesztve ]

(#5796) Norbika88


Norbika88
senior tag

Jól tudom, hogy a 2003-as 1,4 es sedan focusban H4 es izzók vannak? (az index is már a fényszóró burában van)

(#5797) kcsa válasza DeFranco (#5795) üzenetére


kcsa
veterán

Mézinél így néz ki.

szerk.: mk3 mondeohoz is ezt a képet rakta be. Lehet érdemes lenne rácsörögni.

[ Szerkesztve ]

(#5798) DeFranco válasza kcsa (#5797) üzenetére


DeFranco
nagyúr

gyanús, hogy akkor beletekertem az ellendarabot. megpróbálom kitekerni valamivel, szerintetek mit használjak? kombináltfogót?

logikus lenne amúgy, hogy ezek csereszavatosak legyenek még márkák között is, jobban járna mindenki ha egy menetre járna az összes, olcsóbb beszerezni.

[ Szerkesztve ]

(#5799) bull84ghia válasza DeFranco (#5798) üzenetére


bull84ghia
őstag

Én fogót használtam annak nem tud ellen állni. Menet sem hétköznapi mert pl Tescóban nem kaptam hozzá antenna szárát.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#5800) kcsa válasza DeFranco (#5798) üzenetére


kcsa
veterán

Passzolom. Ha a gyári talp van benne, abban nem hiszem hogy külön kitekerhető lenne az ellendarab, a Mondeon tuti hogy az apa a talpban van, én is cseréltem antennát, és nekem is össze volt rohadva.

De ezek szerint nekem mákom volt :)

Tekintve hogy az antennapálcád már rosszabb nem lehet, én melegíteném és közben fogóval próbálnám kicsavarni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.