Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) sutykuru válasza Goose-T (#5446) üzenetére


sutykuru
tag

Azt a visszavettet nem nézed meg?

(#5452) marsu válasza Goose-T (#5442) üzenetére


marsu
addikt

Pont ilyen érzésem volt nekem is ...

:(

Press any key to continue ...

(#5453) Goose-T válasza sutykuru (#5451) üzenetére


Goose-T
veterán

Rajta van a listán, de most, hogy nincs autóm, inkább a közelebbi autókat nézem először. Az a baj, hogy hétköznap már nem nagyon bírok elszabadulni, mert csak annyi szabadságom maradt, amennyi elég az ünnepekre. Hétvégén meg hiába megyek, nincsenek nyitva márkaszervizek (csak a szalon!), ahol át lehet vizsgáltatni az autót. A munkahelyemhez van közel márkaszerviz és a szerelőmnek is itt a műhelye, szóval azt kis lógással el tudom intézni, hogy valami közeli helyről idehozzák átvizsgálni, de más már nem fér bele idén. Annyira mondjuk nem sürgős, igazából ráér jövő tavaszig is az autó, addig nézelődök csak, és ha eljön az idő, lecsapok a legjobb ajánlatra.

Amúgy most hívtak az AAA-tól, hogy érdekel-e még az autó, mondtam, hogy igen. Mondták, hogy utánakérdeznek a kulcsának, és visszahívnak, ha megvan. Szóval most azt várom. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5454) marsu


marsu
addikt

Hazafelé jövet, kiírta a műszerfalon hogy izzó probléma van ...

... és valóban! A jobb első tompított nem világít. Még nem volt szerencsém izzót cserélni (MK4 Mondeo) de nagyon úgy néztem, hogy a fényszórót ki kell szerelni hozzá.

:U

Torx csavar tartja, ha jól láttam.

Keresek hozzá szerszámot, aztán nekiugrok, hátha sikerül. A motort remélem nem kell kiszerelni hozzá ...

:D :DDD

Press any key to continue ...

(#5455) TayRol válasza marsu (#5454) üzenetére


TayRol
veterán

igen, torx, két csavar. ügyesen kell kifordítani, nem esik ki magától.

(#5456) marsu válasza TayRol (#5455) üzenetére


marsu
addikt

Hányas torx?

Press any key to continue ...

(#5457) Real_Necro válasza TayRol (#5455) üzenetére


Real_Necro
veterán

...és elég hozzá 3 ember...(?!) :DDD ;]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5458) TayRol válasza marsu (#5456) üzenetére


TayRol
veterán

talán nyolcas... :F

Andris, nem emlékszel mekkora kell?

(#5459) marsu válasza TayRol (#5458) üzenetére


marsu
addikt

Találtam egy készletet, abban minden méret megvan, már csak egy H7 izzó kellene, de itthon az összes izzókészletből pont az hiányzik. Pedig tuti hogy van még vagy 10 darab itthon, persze pont amikor kell akkor nem találom ...

Press any key to continue ...

(#5460) Real_Necro válasza TayRol (#5458) üzenetére


Real_Necro
veterán

8ra tippelek en is. Remelem nem mostanaban kell kivennem... :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5461) marsu válasza Real_Necro (#5460) üzenetére


marsu
addikt

0:18-nál mintha azt mondaná "T13 Torx bit" ...

[ Szerkesztve ]

Press any key to continue ...

(#5462) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Kuplung csere:

[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

Pöppet szét kellett borítani miatta. :(

[ Szerkesztve ]

(#5463) TayRol válasza SzlobiG (#5462) üzenetére


TayRol
veterán

höhö, ott a kéttömegű is. nálunk is hosszú meló volt.

(#5464) SzlobiG válasza TayRol (#5463) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ott bizony, viszont annak nincs baja a tárcsa kopott annyit, hogy már elcsúszik. Lehetne azt, hogy a tárcsát felkevlároztatom és össze rakni, de nem szórakozok ilyenekkel megy bele az új kompletten. Szimeringeket is cseréljük ha már szét van szedve. :)

Nagyon szopó meló alig akart kijonni a váltó olyan kicsi a hely.

(#5465) marsu válasza marsu (#5461) üzenetére


marsu
addikt

Megvagyok!

T30-as torx kell hozzá ...

... és valóban ki kell szedni, másképpen nem lehet hozzáférni a lámpa hátuljához.

Press any key to continue ...

(#5466) tomiii. válasza SzlobiG (#5462) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Ilyenkor örülök a régi Fordnak, 2 emberrel ~20 perc az autó felemelése+ váltó le-fel+ plusz 4 kerékre rakás. :DDD

(#5467) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Most masoltam az abroncstarolo szamlajat... meglepodtem, mert 4999 volt kiirva de csak 3999 van a szamlan. Szoval tenyleg jo aron volt.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5468) SzlobiG válasza tomiii. (#5466) üzenetére


SzlobiG
félisten

2es mondeonal is sokkal egyszerűbb volt egy ilyen művelet meg úgy minden. :)

(#5469) tomiii. válasza SzlobiG (#5468) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Én szedtem szét 1-es mondeot (ugyanaz, mint a 2) magamnak soha nem kéne. Átgondolatlan egy dsfsguhjer. :B

[ Szerkesztve ]

(#5470) Ace Ventura válasza Ace Ventura (#5401) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Na megnéztem az első 4-et a listáról, és vegyesek a vélemények. Ettől függetlenül eldőlt, hogy a narancs lesz :) Nagyon szép a belseje, látszik, hogy igényes tulajnál volt.
A második sajnos tele van apró sérülésekkel, és nagyon fura hangja, illetve kattogása van a kuplungjának.
A harmadik eléggé le van lakva az árához képest, és az ajtó alja kicsit rohad is már.
A negyedik egy Németországból behozott autó, de úgy beszélt velem a kereskedő, mint a kutyával. Kezet sem fogott velem, mikor eljöttem, hogy még gondolkodom rajta.

Szóval eldőlt a kérdés, remélem 5-6 évig kiszolgál a jármű :) Holnap el is hozom.

Mindenkinek köszönöm, aki segített!

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#5471) Dorien válasza Ace Ventura (#5470) üzenetére


Dorien
veterán

Good luck! :)
Mondtam, hogy annak van a legjobb színe... :))

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#5472) SzlobiG válasza Ace Ventura (#5470) üzenetére


SzlobiG
félisten

Csak találtál, grat. :)

(#5473) Goose-T válasza Goose-T (#5453) üzenetére


Goose-T
veterán

Este 6 után újra felhívtak az AAA-tól, és nagy nehezen sikerült őket rábeszélnem, hogy hozzák be az autót Budapestre, ahol elvisszük átvizsgáltatni. Ha minden igaz, akkor pénteken délelőtt fogják hozni, viszont a szerelőm mondta, hogy most nagyon nem ér rá, úgyhogy foglalnom kell időpontot az Auto-Fortnál vagy a Petrányinál. Az Auto Fort weboldalán elvileg foglaltam időpontot, de visszajelzést biztos csak holnap fogok kapni. Reggel azért az lesz az első dolgom, hogy felhívom őket.

Utólag visszagondolva még akár igaz is lehet, hogy elveszett a kulcs, mert amikor múlt pénteken voltam náluk, az autón még a régi, 3149000-es ár volt, a weboldalukon viszont akkor már napok óta 3 millió volt az ára. Úgy tűnik, kulcs híján tényleg nem tudtak bejutni a kocsiba, hogy átírják az ártáblát.

Na mindegy, remélem nem jön elő semmi gebasz az átvizsgáláson, mert tényleg rákattantam már erre a kocsira. Tetszik a színe, nagyon jó az állapota, és a felszereltségébe sem tudok belekötni, minden van benne, amire vágytam. Még a végén lesz egy pöpec Mondeom. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5474) Real_Necro válasza Goose-T (#5473) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ugy legyen. ;)

Kerepesin a Petranyinal nekem egy hettel elore kellett foglalnom.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5475) Real_Necro válasza Real_Necro (#5474) üzenetére


Real_Necro
veterán

Egyebkent erdekes, hogy nincs meg a kulcs, kozben meg 2018/10ig van forgalmi. A belsejet igy nem is tudtad megnezni? Meg gondolom motor sem volt inditva...

Mi a leirasban az a "roletky zadních oken"?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5476) TayRol válasza Real_Necro (#5475) üzenetére


TayRol
veterán

napellenző.:)

(#5477) Goose-T válasza Real_Necro (#5475) üzenetére


Goose-T
veterán

Két alkalommal voltam náluk, az első alkalommal még megvolt a kulcs, be is lett indítva, a belsejét is meg tudtam nézni, szóval azzal nem volt gond. Amikor másodjára mentem, hogy elvigyük átvizsgáltatni, akkorra veszett el a kulcs. Vagy mi. :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5478) Real_Necro válasza Goose-T (#5477) üzenetére


Real_Necro
veterán

A lényeg, hogy alaposan nézzétek át, a km meg biztosan tekert, szóval legyen annyi tartalék, hogy vezérlés meg ha szükséges kéttömegű cserére legyen.

Nekem meg eszembe jutott este, hogy 2 autó van otthon, így reggel beszaladtam Aldiba még egy keréktárolóért. :D Az előzőt már össze is raktam, csak a vásznat nem pakoltam rá, úgy sem fogom kerülgetni.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5479) eTrade


eTrade
tag

Sziasztok,

Jövőre tervezem lecserélni a régi 2000-es gyártású kocsimat (Mégane 1) egy legalább 7 évvel fiatalabb autóra. A keret olyan 1M forint lenne.
Körbejártam a témát és mindig a Focus-nál kötök ki, az tűnik a legjobb választásnak.

Az lenne a kérdésem felétek, hogy melyik Focus az ajánlott?
Focus Mk2 a, vagy inkább Mk2 b facelifteset szabad?
Rozsdásodásra a faceliftes Mk2 fóka kevésbé hajlamos, vagy tökmindegy?
Dízel ha jól tudom szervizköltséges, főleg a 2007-nél régebbi, mert xar bennük a Delphi rendszer. Inkább a benzinesek felé húz a szívem, azon belül az 1.6 szívó benzin.

Előre is köszönöm a segítséget, tapasztalatokat és javaslatokat. :)

(#5480) Goose-T válasza Real_Necro (#5478) üzenetére


Goose-T
veterán

Kicsit megkavartak, csak jövő hét szerdára sikerült időpontot foglalnom az Üllői úti Ford Petrányihoz, de sikerült egyeztetnem az AAA-val. 20 rugóért nézik át, van benne motordiagnosztika, alánézés, futómű és fékek műszeres ellenőrzése. Szóval szerintem jól át tudják nézni, a szerelőm is ajánlotta az Üllői úti Petrányit, korábban ő is ott dolgozott.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5481) DZs válasza eTrade (#5479) üzenetére


DZs
senior tag

Benzinest szeretnél, nem is kell dízelben gondolkodnod. Inkább 1,8-as legyen. Rozsdásodás szempontjából különbség nincs.

(#5482) Real_Necro válasza Goose-T (#5480) üzenetére


Real_Necro
veterán

Gondolom mindegyikben ugyanazt végzik el. Kb 1,5 óra volt nekem is.
Én kértem, hogy had menjek be az átvizsgálásra, így tudtam beszélni az egyik szerelő sráccal. Ezt egyébként nem ajánlották fel automatán.

A végén kaptam egy nagy paksamétát amit át is beszéltünk, majd fizetés. Kicsit kevesebb volt mint 20k. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5483) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Most vásárolt Fusionomra milyen téli gumi méretet érdemes feltenni? Nyári most 195/60/R15
Ugyanez mehet téliből, vagy esetleg lehet egy picit játszani a méretekkel? Nagyon a fogyasztás rovására nem szeretném ha menne.

[ Szerkesztve ]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#5484) Goose-T válasza Ace Ventura (#5483) üzenetére


Goose-T
veterán

Téli guminak ajánlott keskenyebbet felrakni, és talán pénzügyileg is jobban jársz. 185/65 R15 tökéles lesz rá. Egyébként a tanksapkában valószínűleg ott vannak a váltóméretek, nézd meg!

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5485) DeFranco válasza Ace Ventura (#5483) üzenetére


DeFranco
nagyúr

gyári méretet tegyél rá szerintem.

(#5486) SzlobiG válasza Ace Ventura (#5483) üzenetére


SzlobiG
félisten

Lehet játszani, de nagyban nem térnék el a gyáritól. Itt tudod csekkolni.

(#5487) eTrade válasza DZs (#5481) üzenetére


eTrade
tag

1.8-asból ahogy nézem nincs valami sok fent a hahu-n.
Sokkal lomhább az 1.6-os, vagy nem annyira vészes?

(#5488) Goose-T válasza eTrade (#5487) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem vészes, nekem is 1,6-os MK1 Focus kombim volt egészen múlt hét szombatig. A Ti-VCT változat pedig állítólag jóval erősebb érzetre is, nem csak a számok alapján. Az MK2-es Focus lehet, hogy nehezebb egy kicsit, de az ötajtós MK2 Focus nagyjából egy súlyban van a kombi MK1 Focus-szal.

Viszont 1 millió körül csak levitézlett taxit meg rendőrautót kapsz, hozzá kell még tenned vagy 300 rugót, hogy értelmeset találj.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5489) Théodore


Théodore
csendes újonc

Sziasztok! Ez a Ford Focus mennyire tűnik jó ajánlatnak?

(#5490) SzlobiG válasza Théodore (#5489) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ígéretesnek tűnik. Magyar lekerdezhető, ghia felszereltség, szívó benzin. Egy megnézést megér mindenképp.

(#5491) Batman2


Batman2
őstag

Üdv mindenkinek!

Tavasszal kaptam használatra egy 2010-es fiestát, azóta mentem vele 30ezer kilométert, most van benne 185ezer.
Tegnap volt kerék csere és ledöbbenve láttuk a gumissal, hogy mibdkét első gumi belső oldala simára volt nyalva, a jobb elsőn már kint voltak a szövet szálak, ha nincs éppen csere, megyek vele egy kicsit, egy két fékezés és menet közben szét robbanhatott volna!
Délután tudtam megnézetni szervízben, és valóban mindkét oldal beállítása rossz.
Azt mondták, alkatrészt nem kell cserélni, csak be kellett állítani.
Kérdeztem, mitől lehet ez, szerintük ennyit futott autónál a szilentek már deformálódhattak, az okozhatta.
Az öreg 23-as mercedesemnek sohasem volt még hasonlóan sem elkopva gumija, pedig ott már kellett cserélni alkatrészeket többszőr is, igaz, az 30 éves, nem 6.

A motorja sem igazi már, legalább is gondok vannak a hideg indulásával egyre jobban, minél hidegebb van.
Gyakran hatalmas füsttel indul, ami elég kiábránditó és hidegen már kis kékes szint, olajat is lehet látni a kipufogó gázban.
Azt olvastam, hogy 150ezer felett már ritkán tartanak ki az eredeti turbók, így lehet, hogy ott kezd szivárogni az olaj.
A romló hideg indulásra és instabil hideg járásra az izzítók jutottak eszembe, lehet ugyan még megy mindegyik, de már kevesebb kalóriát adnak a szükségesnél.
Kár hogy nincsen valami diagnosztikai jelzője erre.
Azt sem tudom, van e motorhiba jelző piktogramja, mindenesetre nincs semmi rendellenes jelzés, hiába vannak problémák.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#5492) Pardise


Pardise
senior tag

Hali . [link] erről vélemények? Új ford focusba jó lenne? Vagy valami hasonló lenne. Új persze m amit linkeltem bemutató db.

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#5493) #01682176


#01682176
törölt tag

Sziasztok!
Van egy Focusom, 1.6 benzin, Ghia, 2005. Azt produkálja, hogy a hűtővize nem melegedi be üzemire. Fűtés van. Álló helyzetben a mutató felmegy középre, de a menetszél visszahűti. Termosztátra gondoltam. Szerelőm is azt mondta. Azt is mondta, hogy a generátor mögött van, és hogy macera leszedni a dupla szíjat. Ki hogy szokta megoldani? Azt is hallottam, hogy a szíjat leszedő célszerszám kb. 40.000,-.

(#5494) kcsa válasza #01682176 (#5493) üzenetére


kcsa
veterán

Azt hittem a benzines mondeonál szarabb helyen nem lehet a termosztát. De látom itt sikerült megoldani :D

Azt mondja egyébként, hogy nem muszáj levenni a generátort, csak a videó miatt tette.

(#5495) TayRol válasza Pardise (#5492) üzenetére


TayRol
veterán

ha drl-t akarsz akkor inkább tegyél fel valami Osram-ot, ne ilyent.

(#5496) DZs válasza Batman2 (#5491) üzenetére


DZs
senior tag

Kerékállást évente illik ellenőrizni, vagy nagy felütés után.

Théodore: Ez egy jó vétel.

[ Szerkesztve ]

(#5497) lama_lamm válasza Pardise (#5492) üzenetére


lama_lamm
aktív tag

Ez facelift előttibe való szerintem, úgyhogy a tiédbe nem lesz jó. DRL-t keresel, vagy teljesen új fényszórókat akarsz?

(#5498) bull84ghia válasza Pardise (#5492) üzenetére


bull84ghia
őstag

Hello
Nem is tudtam hogy van ilyen topik. Nekem a jelenlegi a 3.Fordom: 96-os Fiesta 1.25l,2004-es 1.6-os Focus ferdehátú, jelenleg egy 2009-es 1.8tdci Cmax van.
A kérdésem az lenne hogy nagy navi van benne klímavezérlés is erről megy. Szeretnék usb megoldást összehozni hogy ne csak lemez meg rádió illetve aux legyen. Ilyet csinált már valaki?

Paradise: az ilyen lámpa felénk bukó műszakin, viszont [ilyet] szereltünk be egyik munkatársamnak és elég igényes. Vettünk hozzá egy kis elektronikát 1500ft-ért ami csak akkor kapcsol ha a 13V-ot meghaladja a feszültség. Van rajta egy kontroll szál amit a helyzetjelzőre kell kötni és akkor szépen le is kapcsol a DRL.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#5499) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Na, jött is az első hidegzuhany a Fusion-nal kapcsolatban. Eredetvizsgát nem csinálták meg, mert több mint 50%-ban sérült volt az autó. Állítólag középen el volt vágva, és úgy lett összeillesztve. Az ember, aki vizsgáztat nem adja ilyen kocsihoz a nevét.
Szóltam a kereskedő srácnak, akitől vettem, azt mondja meg akarja nézni.
Kérdés, hogy kötelezhetem-e arra, hogy visszavegye (tegnapi adás-vétel) vagy, milyen más lehetőségem van még?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#5500) DeFranco válasza Ace Ventura (#5499) üzenetére


DeFranco
nagyúr

bazz...

részvétem.

ha kereskedő akkor szerintem simán kötelezhető, van nekik azért jótállási kötelezettségük, ez meg nem olyan körülmény, amit elvárható hogy előzetesen fel tudj mérni minden körülmény között.

kérdés: egyébként mit néztél át rajta előzetesen? gondolom beleültél, volt próbakör, de ezen kívül? átnézés volt valahol? te alánéztél legalább? bármilyen módon ránéztél vagy ránézettél?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.