Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

úgy néz ki elmegyek megnézni egy 2 literes szívó Focus II-t. Tudnátok nekem pár tippet adni, hogy mire figyeljek oda? Hol rohad, mik a gyári hibák, mik voltak cserélve?

(#5952) radi8tor
2005/08

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#5952) radi8tor válasza McSzaby (#5951) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Évjárat?

⭐ Stella

(#5953) Goose-T válasza McSzaby (#5951) üzenetére


Goose-T
veterán

Az a baj ezekkel, hogy ha még megvan, mire odaérsz, akkor biztos van valami gáz vele. Pillanatok alatt elviszik ezeket, ha rendben vannak. Bár még lehet szerencséd.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5954) aginor válasza kcsa (#5950) üzenetére


aginor
addikt

Erről nem tudtam, vajon tart még az akció?
Nemnem, a lökös nem kapott matricát, az a gyári sport kiadás. Matrica csak a logón van, és a két B oszlop díszítőelemen (ez utóbbi az előző tulaj műve, de mivel fekete az autó, igazából nem is látszik).

McSzaby: rozsdásodni az első kerékív kilépő élén a küszöb felé szokott legelőször, ahol a sárfogót szokták rögzíteni.

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#5955) Richard! válasza McSzaby (#5951) üzenetére


Richard!
addikt

A sárvédő és a küszöb találkozásánál szokott rohadni. Illetve Egy volvós motorburkolatot vennék rá, mert beázik az ablakmosófúvókáknál. [link]
Illetve egy teljes trafó-gyújtáskábel-gyertya kombó cserével kezdenék a kötelezőeken kívül. Más baja nincs.

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#5956) McSzaby válasza Goose-T (#5953) üzenetére


McSzaby
őstag

Szerintem nagy baj nem lehet vele, de azért megnézem. Az egyetlen hiba, hogy nem tudni mennyi km van benne, illetve a frissen szervizelt klíma kicsit böki a csőröm.

(#5955) richie900812:
Az nem gond, megoldom, de a beázást nem tudom megoldani valahogy, csak védeni tudom a blokkot?

(#5957) radi8tor
Német import, augusztus óta van magyar rendszáma, szóval alvázszám alapján lekérdezem, amit tudok.

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#5957) radi8tor válasza McSzaby (#5956) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kérd el a rendszámát, amit le tudsz kérdezni a megfelelő alkalmazásban.

Szerk: aha, akkor nem volt még vizsgáztatva itthon. Szervizben talán megmondják az előéletét.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5958) Richard! válasza McSzaby (#5956) üzenetére


Richard!
addikt

Egy új ablakmosófúvókával talán tudod orvosolni, de a burkolat a tuti. Tudom, mert ezt én is végigzongoráztam az enyémmel.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#5959) McSzaby válasza radi8tor (#5957) üzenetére


McSzaby
őstag

De volt. Októberi a magyar forgalmija a hirdetés szerint, ami azt jelenti, hogy kellett vizsgáznia, de ez kb. nem mérvadó. Szervizben nem csak az adott országot látják a Fordnál? Tehát ők is csak annyit fognak látni, amennyi történt augusztus óta, nem? (Magyarul semmit)

(#5958) richie900812:
Ebay vagy hol lehet venni ilyet?

2.0L DURATEC-HE MI4 a motor.

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#5960) Richard! válasza McSzaby (#5959) üzenetére


Richard!
addikt

Holnap megyek haza, megnézem, hátha van még nekem 1 pár spriccni.
Motorabdeckung

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#5961) xEon1337 válasza McSzaby (#5959) üzenetére


xEon1337
őstag

Nem akarlak elkeseríteni, de erről a Ford féle 2.0 benzines motorról (az 1.8-al egyetemben) hallani nem túl szép dolgokat.. Volvókba is szerelték, a facebookos csoportokban óva intenek mindenkit ezektől. Olajzabálás, hajtókar problémák, stb.

Persze biztos van olyan példány, ami elment 300e kilométert nagyobb hiba nélkül, de az a ritkább.

"Less but better" - Dieter Rams

(#5962) McSzaby válasza xEon1337 (#5961) üzenetére


McSzaby
őstag

Nyugodtan óva inthetsz tőle, ha tényleg így van. De akkor ennek utána nézek. Azért vagyok itt, hogy még vásárlás előtt tájékozódjak, ne utána.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#5963) kcsa válasza aginor (#5954) üzenetére


kcsa
veterán

Nincs már, valami évforduló (150 talán?) kapcsán hirdették meg a csereakciót. Ennyi matrica meg nyilván belefér. Ez egyértelműen NEM az a kategória, amire gondoltam :)

(#5964) Dj Sügi válasza Real_Necro (#5930) üzenetére


Dj Sügi
őstag

+1. Én is csak gyárit keresek rá mindenféle trend nélkül.
Tényleg azok mutatnak a legjobban és azok felelnek meg a legjobban a gyári elvárásoknak minden téren. Bár akad pár szarul kinéző abból is.

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#5965) kcsa válasza xEon1337 (#5961) üzenetére


kcsa
veterán

Mondjuk a 2.0-t pont jobbnak tartják mint az 1.8-at. (mondom ezt egy egyelőre hibátlan 1.8 tulajaként).

Ez egyébként egy Mazda L motor, a teljesség kedvéért.

(#5966) McSzaby válasza kcsa (#5965) üzenetére


McSzaby
őstag

Sajnos tényleg sokan szidják és tényleg a 1.8-t többet, de a probléma valós, tényleg eszi az olajat a google szerint.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#5967) SzlobiG válasza xEon1337 (#5961) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mazdatol van a motor. Amúgy meg nem rossz, csak oda kell rá figyelni ha elkezdi csipegetni az olajat. Sajnos a legtöbb user csak beül és megy...

[ Szerkesztve ]

(#5968) kcsa válasza SzlobiG (#5967) üzenetére


kcsa
veterán

Egyetértek. De az sem segít a dolgon, hogy hibás termosztáttal is simán beáll középre a vízhőmérő, erről meg a Ford tehet.

(#5969) berek21 válasza Pardise (#5931) üzenetére


berek21
senior tag

A Sparco felniket az OZ Wheels gyártja. Több Ford rally csapat is tőlük veszi a felniket.

LG Velvet eladó!

(#5970) Pardise válasza berek21 (#5969) üzenetére


Pardise
senior tag

Köszönöm. Akkor rossz nem lehet. Akkor az [OZ] felnik is jók, azokat is nézegetem.

Your car, your life ;)

(#5971) berek21 válasza Pardise (#5970) üzenetére


berek21
senior tag

Jó kerekeket csinálnak. Az idei évben csak egy WRC csapat volt, akik nem az ő felnijeiket használták. Ők a Speedline márkára tettek.

LG Velvet eladó!

(#5972) SzlobiG válasza Pardise (#5970) üzenetére


SzlobiG
félisten

Oz a legjobbak közé sorolható a felni gyártásban szóval mellé nem nyúlsz vele, de én is inkább gyári fordot vennék.

[ Szerkesztve ]

(#5973) Pardise válasza SzlobiG (#5972) üzenetére


Pardise
senior tag

Gyári ford van most, éppen azért akarok valami jó kis egyedit. A gyárikat meg lehet megtartom. A gyárik brutális árban vannak, szalonban egy szett 400-500 ezer.... Nevetséges.

Your car, your life ;)

(#5974) SzlobiG válasza Pardise (#5973) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor csináld azt, hogy az egyik lesz a nyári szett a másik a téli. Nekem is így van ez nem kell gumishoz járkálni otthon ki lehet cserélni.

(#5975) Pardise válasza SzlobiG (#5974) üzenetére


Pardise
senior tag

Ez is jó ötlet :)

Your car, your life ;)

(#5976) Pardise válasza berek21 (#5971) üzenetére


Pardise
senior tag

Az én felnijeim mérete pontosan 5/108/63,3 16X6,5 ET50 ALCAR kód 8325. Eszerint legalábbis. Ezektől gond, ha olyan felnit veszek, aminek a mérete minimálisan különbüzik? P. 63,3 pár tizeddel vagy a 16X6,5 helyett láttam sok helyn 16X7-et vagy az EZ 50 helyett +/- valamennyi érték. Vagy teljesen ugyanolyannak kell lenni, amint amit leírtam?

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#5977) radi8tor válasza SzlobiG (#5972) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sőt a gyári Fordot is át lehet festetni. :D

⭐ Stella

(#5978) DeFranco válasza SzlobiG (#5974) üzenetére


DeFranco
nagyúr

centrírozni meg kicentrírozza a cica...

(#5979) SzlobiG válasza DeFranco (#5978) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ha nem üti oda felesleges évente vinni. Nekem a nyári szett jövőre lesz 3 éves a gumi és nem kopik rendellenesen.

(#5980) DeFranco válasza Pardise (#5929) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ide válaszolok, de vonatkozik az egész threadedre:

nem az a baj, hogy nem master race gyári, vannak jó vagy akár a gyárinál is jobb aftermarket cuccok.

egyébként meg nyilván semmi közöm hozzá, hogy mit mire cserélsz az autódon amíg a gyalogosvédelmet meg a menetbiztonságot nem érinti, ha plüssszarvacskákat találsz ki gigantikus műszempillákkal akkor azt raksz fel.

viszont az kőkemény tapasztalat, hogy ezekkel a csiricsáré bazári szirszarokkal max. rontani tudsz az autó megjelenésén, javítani szinte biztosan nem. ezekkel csak azt éred el, hogy semmi stílusa, semmi összhangja, semmi harmóniája vagy kiegyensúlyozottan sportos/egyedi megjelenése nem lesz az autónak, hanem úgy fog kinézni mint amikor a vásári dzsipó az elsőszülött gyerekét először felengedi egyedül a haverral pestre és beszabadulnak a homasitába.

ezeket a sportos stílusjegyeket, extrákat, módosításokat überfizetett mérnökök és designerek boncolják évekig a tervezőasztalon, nem fogsz tudni még a közelébe sem jutni annak amit szeretnél.

láttam már elég ilyet, k.va büszkén púposkodik tibor a verda mellett, szépen akkurátusan felsorolva a tartalomjegyzék a kocsi oldalán, de úgy van vele a szerencsétlen, mint a botoxozott szilikonozott cicababák, látja, de legalább érzi ő hogy azé' annyira nem sikerült a trökk de magának se vallja be igazán.

na ezért preferáljuk a gyári állapotot, mert nagyon ritka, hogy azon érdemben és konzisztens összhangban lehessen javítani. ilyen neonzöld kerékanyával meg karbonra húzott motorháztetővel meg főleg nem.

ha sportos megjelenést akarsz tetszettél volna st-t venni vagy rs-t.

#5976: na igen és akkor innentől kezdesz el te is hazudgálni magadnak, nem baj ha egy kicsit lötyög a központi furat, á kicsit be is lóg a dobba, nem érdekes, szerzünk rá módosítót meg majd óvatosan kanyarodok nézd meg milyen szép, karbon gecc... kár azért az autóért, komolyan...

@SzlobiG: te futóművedet nyalja el nem az enyémet. én 10g súlyt megérzek ha nincs a helyén, jobb napokon 5g-t is.

[ Szerkesztve ]

(#5981) Pardise válasza DeFranco (#5980) üzenetére


Pardise
senior tag

Ezért kérdezek, mert nem értek ezekhez. Hát ha ennyire igaz amit az #5976-ra írtál, akkor inkább kihagyom, ha tényleg pontosan annak a méretnek kell megfelelnie, amit írtam. ST-t meg RS-t vesz a rák 12 milláért. Gondoltam egy szép Sparco vagy OZ felnivel fellehetne dobni a kocsim, persze csak ha találok teljesen rá illőt, ami megegyezik teljes mértékben a gyári felnivel.

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#5982) DeFranco válasza Pardise (#5981) üzenetére


DeFranco
nagyúr

vannak amivel lehet játszani, de KF-fel osztókörrel tuti nem játszanék. magamnak betartottam szigorúan a szélességet és az ET-t is, de ott van kicsi játéktér. tény hogy a futómű arra van hangolva ami gyárilag mérete, jobban nem fogja kímélni egy szélesebb vagy terpesztőbb felni az biztos.

(#5983) Pardise válasza DeFranco (#5982) üzenetére


Pardise
senior tag

Értem, köszi a részletes segítséget. Esetleg tudnál linkelni olyan felniket, amiket érdemes lenne megvenni, rátenni a kocsira, ami méretileg rendben van? Ugyan olyan 16-os, mint a gyári? Szétnézek hátha találok jót, ha nem, akkor marad a gyári.

Ui.: Felniperemén nagyon picike horzsolást hogyan lehetne javítani? Szalonban foglalkoznak ilyennel, vagy elkell vinnem külön olyanhoz, aki felnikkel foglalkozik?

Your car, your life ;)

(#5984) kcsa válasza Pardise (#5981) üzenetére


kcsa
veterán

Lehet hogy csak a csóró beszél belőlem, ez esetben elnézést kérek előre is...

De csak azt nem értem, hogy ezt a zsák felnire szánt pénzt miért nem költöd egy nyaralásra? Vagy előtörlesztésre? Vagy bármi hasznosabbra? :)

Nem kell válaszolni, nem a zsebedben kívántam turkálni, ez csak afféle költői kérdés.

(#5985) Pardise válasza kcsa (#5984) üzenetére


Pardise
senior tag

Semmi gond, szívesen válaszolok :) Nyaralni nem járok, mert nem érdekel semmilyen tengerpart meg hasonló, közelbe szoktunk menni kisebb nyaralásokra max. A kocsit 40% kezdővel vettem, fele ki van fizetve és hamarosan a másik fele is ki lesz. Mindig is szerettem az egyedi dolgokat, amik jól néznek ki, így gondoltam a kocsira is rakok fel valami szép, egyedi felnit :) Ahogyan írtam is, nem most azonnal akarom megvenni, hanem tavasszal, csak jobb előre tisztában lenni a dolgokkal. És igen, sokan hülyének néznek, hogy rengeteget költök a kocsimra (ápolás téren, tavasszal viszem kerámiára is), de kinek mi. Azok a haverjaim, barátaim fikáznak le, akik a fizetésük 80%-át elisszák, elcigizik, elbulizzák.

Your car, your life ;)

(#5986) kcsa válasza Pardise (#5985) üzenetére


kcsa
veterán

Bárcsak annyi pénzem lenne, hogy a felét elihatnám vagy eldohányozhatnám :D (viccen kívül 34 évesen még ki sem próbáltam a dohányzást soha, inni meg... évek óta gyakorlatilag semmit, előtte se sokat)

Az ápolás részével maximálisan egyetértek, erre én is igényes vagyok (bár amióta nincs saját garázsom nem sok látszata van sajnos), tavaszra tervezek egy fullpolírt, noha 10 éves az autó, de egy utolsó nagy optikai tuningot megérdemel. Előtte persze pár helyen javítani kell a festésen is, és ettől lesz drága. De egyszer belefér. Remélem :D

(#5987) Pardise válasza kcsa (#5986) üzenetére


Pardise
senior tag

Én úgy vagyok, hogy egyszer veszek, de jót. Az autómmal is így vagyok, első autóm, és egy fél életre vettem, ezért szeretnék rá nagyon vigyázni minden téren :D A törődést minden kocsi megérdemli. Polírral meg egyebekkel széppé lehet tenni!

Your car, your life ;)

(#5988) Sethdobaloah válasza Pardise (#5987) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

akkor inkább üregvédelemre fizess be, hogy ne rohadjon ki alólad 3 év múlva.

...csak én vagyok helikopter?

(#5989) Pardise válasza Sethdobaloah (#5988) üzenetére


Pardise
senior tag

Az is tervben van :) Csak a szalonnal akarok majd beszélni, hogy egy alváz és üregvédelem befolyásolja-e az átrozsdásodás garanciát.

Your car, your life ;)

(#5990) Pardise válasza kcsa (#5986) üzenetére


Pardise
senior tag

Elvileg ez fullra olyan, mint a gyári méretben, csak a kerékagy átmérő nem 63,3, hanem 63,4. Vélemény? A MOMO-k is jók tudtommal.

Your car, your life ;)

(#5991) Goose-T válasza Pardise (#5990) üzenetére


Goose-T
veterán

Az a legrosszabb, ha nagyon kicsi a kerékagy-átmérő eltérése, mert akkor rendes központosító gyűrűt sem tudsz felrakni. Ez azt fogja eredményezni, hogy elmozdul a kerék a középpontból, és bizonyos sebesség felett vibrációt fog okozni. A vibráció meg szép lassan szétvágja a kerékcsapágyakat és akár egyéb dolgokat is a futóműben. Nehogy azt hidd, hogy a csavarok a középpontban tudják tartani a kereket a kerékagy nélkül. Tapasztalatból beszélek, mert én is jártam már így.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5992) Pardise válasza Goose-T (#5991) üzenetére


Pardise
senior tag

Áhh bakker, köszönöm a segítséget. Tovább nézelődök akkor, bár kétlem, hogy találok teljesen olyan méretűt, mint a gyári.

Your car, your life ;)

(#5993) Goose-T válasza Pardise (#5992) üzenetére


Goose-T
veterán

Miért nem veszel egy ilyet? Ez legalább Ford, és jól is néz ki.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5994) Pardise válasza Goose-T (#5993) üzenetére


Pardise
senior tag

Nem rossz, de nem is igazán tetszik :/ Ez új? Ha valaki tud még linkelni, jöhet minden olyan felni, ami jó minőségű és a gyárival megegyező!

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#5995) Richard! válasza Pardise (#5994) üzenetére


Richard!
addikt

[link]
Nekem ilyen volt. Élőben nagyon adja ;)

Pontosan ilyen, csak 16" és tőle vettem. Ajánlom ;)

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#5996) Pardise válasza Richard! (#5995) üzenetére


Pardise
senior tag

De ez megint eltér a gyáritól, mert amit linkeltél az ET 52, 50 helyett, meg am 63,4, 63,3 helyett.

Your car, your life ;)

(#5997) Richard! válasza Pardise (#5996) üzenetére


Richard!
addikt

Felhívod és beszélsz a sráccal, megkérdezed. Egy telefont megér... :)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#5998) DZs válasza McSzaby (#5956) üzenetére


DZs
senior tag

Azért nem vitték még el, mert 3 ajtós. Nem tűnik rossznak, mindenképpen emeltesd fel és kartergázt nézess.

Az olajevés ford sajátosság. A duratec motor nem rosszabb, mint a kortárs benzinesek.

[ Szerkesztve ]

(#5999) kcsa válasza DZs (#5998) üzenetére


kcsa
veterán

Ez így ebben a formában nem igaz. Az olajevés Ecotec tulajdonság, de semmiképpen sem Ford. Ahol számottevően fogy az olaj, ott gond van.

(#6000) DZs válasza kcsa (#5999) üzenetére


DZs
senior tag

Nem fogalmaztam pontosan, de ez sem igaz tartalmilag, amire írtam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.