Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) radi8tor válasza SzlobiG (#5149) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Leaf-nek meg az elején van. :P

⭐ Stella

(#5152) marsu válasza Goose-T (#5147) üzenetére


marsu
addikt

Eszembe jutott erről egy video, amikor a nő elsőre eltéveszti, hogy melyik oldalra álljon, meg másodszor is, meg harmadszor is ...

:D :DDD

Press any key to continue ...

(#5153) SzlobiG válasza radi8tor (#5151) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jó de az UFÓ. ;]

(#5154) Norbika88 válasza Goose-T (#5011) üzenetére


Norbika88
senior tag

Megcsináltam, alapjárati szabályzót tisztítottam féktisztítóval, utána wd40.
Ezt kb 1 hete azóta nem jött elő alapjárat ingadozás. kopp-kopp
Bár nem volt retkes a cucc, de gondolom az elegendő neki hogy nincs rendes kenése a tengelynek..

(#5156) Goose-T válasza Norbika88 (#5154) üzenetére


Goose-T
veterán

Örülök, hogy bevált. :)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5157) Richard!


Richard!
addikt

Üdv!

Focus MK2 2.0 benzinbe (129 000 km) mehet a 5W30-as motoröl?
Illetve mire számítsak ilyen futású autó vásárlása után? Mi szokott elromlani? Betegágy nagyon?
Jövő héten megyek megnézni, képeken eléggé egyben van. [link]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#5158) kcsa válasza Richard! (#5157) üzenetére


kcsa
veterán

Ford wss-m2c913-c szabványt tudó 5w30 motoröl kell bele.

(#5159) radi8tor válasza Richard! (#5157) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Valós 129k vagy visszatekert 129k? :)

Ha valós, akkor elég jónak tűnik. Ennyiért vettem anno 6 éves MK1 1.6-ost 97k km-el. :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5160) Sub-ZeRo válasza Richard! (#5157) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mi az a motoröl?!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5161) Richard! válasza radi8tor (#5159) üzenetére


Richard!
addikt

Természetesen valós. Ha körbenézel az oldalon, még ennél kevesebb futással is találsz autót. Nem is keveset :)

(#5160) Sub-ZeRo: Ő a motoröl :B

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#5162) SzlobiG válasza Richard! (#5157) üzenetére


SzlobiG
félisten

Egész jól felszerelt gép. :K

Szívó Mazda motor olajszintet ellenőrizd amikor mész megnézni, ha minimum közeli a szint, akkor nagy a valószínűsége, hogy csipegeti az olajat már(amennyiben nem töltötte fel a tulaj :D). Amúgy az olajfogyin kívül nem igen szokott gond lenni ezzel a motorral egy gondos kézbe sokáig hű társ marad.

(#5159) radi8tor Ott kint nem olyan nagy divat mint nálunk, tehát nagyobb az esélyes, hogy valós az a km.

[ Szerkesztve ]

(#5163) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Ma végre mentem egy hosszabb szakaszt a mondival.

Még olyan nekem mint egy tank, kényelmes fotelekkel és erős motorral. Persze még tapasztalom....

A holttérfigyelő meg sávelhagyást figyelő rendszer nagyon baba. A tempomat működéséhez viszont még kuka vagyok, fel kell lapoznom kézikönyvet. Eddig csak arra jöttem rá hogyan ne tudjak beállított kmnél gyorsabban menni. Hogy mikor tudok pedálnyomás nélkül menni, az még ismeretlen számomra.

Ja a csomagtartó hiányosságait igyekeztem feltölteni, van elsősegély batyu meg pár láthatósági. Már csak emelő meg kerékkulcs ja meg a vontatáshoz kampó kellenek.

Egyébként kíváncsi lennék a sok kis kialakított helyen mik lehettek. Mintha nyomatékkulcsnak meg hóláncnak is lenne kialakítva hely.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5164) radi8tor válasza Real_Necro (#5163) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hogyhogy nem volt emelő meg kerékkulcs a kocsihoz? Ezek alap tartozékok. Ráadásul mondeoklubostól vetted a kocsit. :F

Gyárilag biztos nem mellékeltek nyomatékkulcsot a kocsihoz. :)
Elakadást-jelző háromszögnek van asszem' még helye a pótkerék mellett.
RTFM :K

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5165) Real_Necro válasza radi8tor (#5164) üzenetére


Real_Necro
veterán

A téli gumáktól nem láttam... második kulcs is utólag jött (mert otthon felejtette), de korrekten egyből küldte.

Küldtem egy mailt, hátha, de igazából ugye nekem is meg kellett volna nézni, csak ott kerekeket nem pakoltuk ki.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5166) radi8tor válasza Real_Necro (#5165) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És legalább mondta előre, hogy nincs benne emelő meg kerékkulcs?
Mert, ha nem akkor simán kifizettethetnéd vele. Mire mész a téligumi-garnitúrával ha fel se tudod szerelni a kocsira?
Fura.

⭐ Stella

(#5167) Real_Necro válasza radi8tor (#5166) üzenetére


Real_Necro
veterán

Meglátjuk mi lesz a válasz. Kerekeket közeli szervizben szereltetem fel, amúgy is viszem csütörtökön eredetvizsgálatra, utána meg átíratni.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5168) SzlobiG válasza radi8tor (#5164) üzenetére


SzlobiG
félisten

Egyik se jár hozzá gyárilag. Defektjavító kit jár hozzá, nekem is úgy adta a szalon anno.

(#5169) radi8tor válasza SzlobiG (#5168) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem mondod, már kispórolják az emelőt a kocsiból? :Y
Nem semmi. Kösz az infót!

⭐ Stella

(#5170) TayRol válasza SzlobiG (#5168) üzenetére


TayRol
veterán

Nekem van hozza emelő.

(#5171) Goose-T válasza Richard! (#5157) üzenetére


Goose-T
veterán

Kár, hogy már le is szedték a hirdetést.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5172) Richard! válasza Goose-T (#5171) üzenetére


Richard!
addikt

:O

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#5173) aginor válasza Gergőke88 (#5044) üzenetére


aginor
addikt

Köszönöm! :R
Voltam ma náluk, nem lett rossz a végeredmény, bár nem i s a legolcsóbbak az tény.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#5174) sutykuru válasza radi8tor (#5169) üzenetére


sutykuru
tag

Új 6-7 misis kocsikhoz sincs az alapárban emelő, kerékkulcs és normális kerék.
Mondjuk, nekem gyógyult már úgy rá acélfelni, hogy a gumis nem vállalta, hogy leszedi.

(#5175) SzlobiG válasza radi8tor (#5169) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen, csak akkor jár ha külön veszel, vagy kéred. Ugyanez a pótkerék azt se adnak csak egy defekt javító kitet.

(#5176) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Autó vásárlás előtt állok, a használt Focus is képbe jött. Kérdésem az lenne, hogy 2010-es évjáratnál az 1.6-os benzinmotor mennyire megbízható, esetleg mire kell odafigyelni, ha megnézek egy ilyet?
Ja, és 6 éves kocsinál a 200 ezer km mennyire sok? Ha végig szervizelve volt és figyeltek, rá, gondolom nem nagy baj.

(#5177) kcsa válasza Voice24 (#5176) üzenetére


kcsa
veterán

Sokkal inkább egy 100% valódi 200k km, mint egy kitudjavalójábanmennyi 120k.

[ Szerkesztve ]

(#5178) #01682176


#01682176
törölt tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyre írok-e.
Adott egy 2005-ös 1.6 Benzines Focus Ghia Kombi. A kocsiban Ford 6000 CD audioegység található. A kezelőpanelen van egy CDDJ gomb, amit ha megnyomok, kiírja, hogy No CDDJ. Olvastam, hogy a CDDJ a cd váltó gombja. Ebben az esetben nincs a kocsiban cd váltó. Hol található a cd váltó?

Válaszotokat előre is köszi!

(#5179) Richard! válasza #01682176 (#5178) üzenetére


Richard!
addikt

Igazából már meg is válaszoltad :) : Ebben az esetben nincs a kocsiban cd váltó.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#5180) TayRol


TayRol
veterán

Ford acelfelnit es gumit hol érdemes meghirdetni? Gondolom a gumis topic nem annyira alkalmas erre, de a jofogáson pl lenne rá kereslet? Vagy van valami spéci gumis oldal?

(#5181) Richard! válasza TayRol (#5180) üzenetére


Richard!
addikt

Facebookon rengeteg gumis és felnis csoport van. De ahogy írtad, a jofogas.hu is egy alternatíva, lenne rá kereslet.

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#5182) TayRol válasza Richard! (#5181) üzenetére


TayRol
veterán

Ó, face, köszi.

(#5183) Goose-T


Goose-T
veterán

Na épp átugrottam volna a szomszéd kerületbe a kocsival, és még a sarokig sem értem el, hallok egy nagy csattanást, utána meg súrlódó hangot, le is álltam. Eltört a jobb első rugó, és beleért a gumiba, remélem, nem lesz defektes. Hívtam trailerest, elvitettem a kocsit a szerelő műhelyéhez, majd jövő héten megcsinálják, nekem ráér. Akinek MK1-es Focusa van, nézze meg jól a rugókat, nehogy rosszkor törjön el valamelyik. Úgy tűnik, 13 év alatt nálam elfáradt az anyaga. Aki megveszi tőlem tavasszal, most még jobban fog járni, mert új rugók lesznek benne.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#5184) DeFranco válasza Goose-T (#5183) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekem is ugyanígy tört el, ugyanott, az volt a szerencsém, hogy a városba érve és nem még az országúton...

nagy mákom volt, mert ez vidéken történt, hétvégén, így tréleres csak aranyáron vállalta volna, de jött egy fickó, konkrétan egy citromsárga ladával, aki megállt segíteni. kiszállt a kétajtós szekrény, akiről kiderült, hogy egyébként autószerelő :C meglazította felül a csavart, majd kézzel feltekerte a rugót annyira a tányérra :Y , hogy ne érjen bele a gumiba és tovább tudjak menni.

a vége az lett, hogy gyökkettővel letoltunk vele 100 km-t az ötösön végig vészvillogóval, majd még ki gödre. saját lábon.

(#5185) Voice24 válasza kcsa (#5177) üzenetére


Voice24
őstag

Ezt én is így gondolom. De a kérdésem első részére valami?

(#5186) Norbika88 válasza Goose-T (#5183) üzenetére


Norbika88
senior tag

Most beültetted a bogarat a fülembe, mi pénz egy futómű és lengéscsillapító vizsgálat és miből áll?

[ Szerkesztve ]

(#5187) kcsa válasza Voice24 (#5185) üzenetére


kcsa
veterán

Tudomásom szerint a sima fapad 1.6 elég ütésálló konstrukció, ti-vct-t annyira nem ismerem, csak annyit tudok hogy első szériában volt valami para a vct egységben, de azt később javították.

(#5188) Voice24 válasza kcsa (#5187) üzenetére


Voice24
őstag

:R

(#5189) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Nem nagyon voltam mostanában gépközelben, de meg van az emelő meg a kulcs meg vontatópecek stb... a mankókerék alatt volt... ami érdekes, mert akkor nem értem miért van annyi mindennek fent kialakítva hely. :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5190) sutykuru válasza kcsa (#5187) üzenetére


sutykuru
tag

Első szériában a vct kerekeket kellett olyan 200k körül cserélni, ha zörögtek, a másodikkal kimehetsz a világból, ha normálisan karban van tartva.

(#5191) TayRol válasza Real_Necro (#5189) üzenetére


TayRol
veterán

ugye-ugye. nekem is ott van. a vontatószem meg a keréken található, direkt ennek kialakított kis tárolóban.

(#5192) Real_Necro válasza TayRol (#5191) üzenetére


Real_Necro
veterán

Itt az is az emelo mellett van. De annyi fele verziot lattam... :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5193) radi8tor válasza Real_Necro (#5192) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ilyen apróságokon ne akadjunk fent. Már az is csoda, hogy van emelő a kocsiban. :D

⭐ Stella

(#5194) DeFranco válasza radi8tor (#5193) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kemény, de tényleg így van... költségcsökkentés, súlycsökkentés, űrtartalom növelés...

az meg a másik keménység, hogy 10+ éves autókban még az eredeti mankókerék van, legritkább esetben nyomásra fújva (kell neki valami extrém nyomás, nem emlékszem pontosan de lehet 4-5 bar is, mert extra virsli). én mondjuk nem is merném nyomásra fújni amilyen öregedett-repedezett...

aztán jön a hoppá amikor szükség van rá, hogy hát annyira nem gurul mert felniig le van eresztve, ha meg megfújod eldobja magát mert 10+ éves.

inkább csináltattam egy "rendes" pótkereket egy lehasznált pár éves gumiból, még mindig jobb mint a szükségkerék.

(#5195) SzlobiG válasza TayRol (#5191) üzenetére


SzlobiG
félisten

Kérte külön a tulaj, mert emlékszem mi is hianyoltuk és mondta a kereskedés, hogy már nem alaptartozék úgy ahogy a pótkerék sem csak a defekt javító kit. :(

(#5196) marsu


marsu
addikt

Mondeo MK4 váltószoknya cserét csinált már valaki? Most vettem észre, hogy van rajta egy kis lyuk, de első keresésre nem találtam videót, hogy miként lehet leszedni a váltógombot ...

Press any key to continue ...

(#5197) lama_lamm


lama_lamm
aktív tag

Sziasztok!

Valaki vett mostanában új Focust esetleg? Mennyit kérnek el az 1000 km-es szervizért kb.?

Köszi előre is :R

(#5198) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!

Sajnos még mindig nem sikerült találni a közelben normális Fusion-t.
Mindegyik vidéken van. Eldöntöttem, hogy rászánom az időt, pénzt, és megnézem [link].
Tőlem 300km-re van, de azért előtte kikérem a véleményeteket.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#5199) DeFranco


DeFranco
nagyúr

rendelt már valaki a cromaxtól innen?

rendeltem valamit 8 napos szállítási határidővel, letelt, de nem hívtak, hogy lehet menni vagy mi a szösz lesz...

ugye nem az a rendszer, hogy leszek kedves magamtól megjelenni a kiszámolt napon és csengetni az áruért? kellene hogy értesítsenek, ugye?

(#5200) kcsa válasza Ace Ventura (#5198) üzenetére


kcsa
veterán

A fotók alapján nem rossz. De én azért felhívnám hogy 1) milyen az ember 2) küldjön képet pl. motortérről, felhajtott csomagtérpadlóról, stb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.