Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22851) jozsi252 válasza jozsi252 (#22843) üzenetére


jozsi252
veterán

Update: ma reggel érkezett be az országba a BLF lámpa rendelésem. :C

iPhone 13 Pro Max

(#22852) Kozy10


Kozy10
tag

Brand : Panasonic
2PCS NCR 18650B protected 3400mAh

2PCS NCR 18650B protected 3400mAh
Code: BGF182 Price: $ 13,00 :C

[ Szerkesztve ]

(#22853) Ciccuka válasza Kozy10 (#22852) üzenetére


Ciccuka
veterán

Itt is kapható
Bár néha koszosat küldenek

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22854) Ciccuka válasza Ciccuka (#22853) üzenetére


Ciccuka
veterán

2015Xmas
Kuponnal még oclsóbb

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22855) BullZeye


BullZeye
veterán

Skyrc MC3000

Ennél van jobb töltő a piacon hasonló áron +/-10k huf?

(#22856) jozsi252 válasza Ciccuka (#22853) üzenetére


jozsi252
veterán

Akkor miért ajánlod? Szerinted ha valaki elolvassa a hozzászólásod, akkor fog olyan helyről rendelni akksit amelyikről koszosan küldik?

iPhone 13 Pro Max

(#22857) Ciccuka válasza jozsi252 (#22856) üzenetére


Ciccuka
veterán

Akinek az ár fontosabb lehet alternatíva.
Annyira nem vészes. Csak pár fórumtárssal előfordult, hogy koszos volt, ami innen érkezett.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22858) Flashback válasza BullZeye (#22855) üzenetére


Flashback
addikt

Hű ez all in... Majd írd már le honnan rendelted! :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#22859) jozsi252 válasza Ciccuka (#22857) üzenetére


jozsi252
veterán

Persze értem én. Bangiról pár napja jött meg 2db NCR18650B akksi, becsomagolva külön zacsiba, 3.62V-al. Ha többe is kerül Banggoodon mint GB-n, inkább onnan rendelek mert eddig nem csalódtam bennük soha. Gyorsan is megjönnek a csomagok.. Viszont GB meg sokat ül a csomagon amíg Postázzák.

(#22855) BullZeye

Skyrc termékek nagyon jók! Én amikor modelleztem (repülő, drón) akkor SKYRC-s töltőket használtam, és meg voltam velük elégedve teljes mértékben! Szóval biztosan nem fogsz mellé. Honnan akarod amúgy rendelni, és mennyiért?

iPhone 13 Pro Max

(#22860) Myers válasza Kozy10 (#22852) üzenetére


Myers
senior tag

Nem sok ez ennyiért? A Gearbesten 4 db kerül 18-ba, érdekes, hogy 2 meg 11-be, 1 pedig 4,5-be. Ok, elvileg a GB-vel a tapasztalatok alapján sok a baj.

De pl fasttechen 10-ért van ilyenből kettes pack.

Egyébként ezekről a pana akksikról hogy derül ki a kapacitásuk? :D Nekem is van, és csak onnan tudom mekkorák, hogy még emlékszem a vásárlásukra. :F

http://www.muszaj.hu/

(#22861) jozsi252 válasza Myers (#22860) üzenetére


jozsi252
veterán

Benne van a nevében

NCR18650A - 3100mAh
NCR18650B - 3400mAh
NCR18650PF - 2900mAh
NCR18650BE - 3200mAh

iPhone 13 Pro Max

(#22862) Kozy10 válasza Myers (#22860) üzenetére


Kozy10
tag

De lehet :U
Nem néztem utána máshol mennyi, csak láttam ezt a kódot gondoltam megosztom...
Nekem csak kisebb kapacitású Sanyo akkuim vannak, de azon sincs hogy mennyi az annyi...

(#22863) Myers válasza jozsi252 (#22861) üzenetére


Myers
senior tag

De nekem nem egyértelmű, hogy a PF 2900-at jelent. :B Guglizhattam volna.

(#22862) Kozy10: másfél éve 15,xx -ért vettem akciósa, ahhoz képest jó. :D
Számomra még mindig nem világos, hogy a GB miért annyival olcsóbb.

http://www.muszaj.hu/

(#22864) hpsafl válasza Kozy10 (#22862) üzenetére


hpsafl
tag

Bocs, eredetileg Myers-nek ment volna

Szerintem azért nincs rajta, mert ezeket nem nekünk gyártják, hanem ipari célokra, pl a Tesla-nak, vagy a laptopokba, ott meg a kutya se nézegeti, hogy mi van ráírva.

Ha érdekelnek egy akkunak a tulajdonságai akkor a kódját és mögé a datasheet szótkell beírni gugliba. Itt nem csaka kapacitás látható, hanem a legnagyobb töltőáram, folyamatos,és esetleg pillanatnyi (10s) terhelhetőség, és különféle grafikonok is, ja és persze a fizikai méretek, sőt még a minimum kapacitást is meg szokták adni, mert a sima kapacitás az csak egy névleges érték.

[ Szerkesztve ]

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#22865) WestBam válasza Myers (#22860) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Egyébként ezekről a pana akksikról hogy derül ki a kapacitásuk? :D Nekem is van, és csak onnan tudom mekkorák, hogy még emlékszem a vásárlásukra. :F

Ha veszel egy jobbfajta töltőt akkor meg tudod azt is, hogy pontosan mekkora az akkud kapacitása mivel kiírja azt is a töltés végén, hogy mennyit tudott beletuszkolni. Nyilván teljesen merített akkunál lesz ez az érték a leginkább mérvadó. Én pl. sosem merítem teljesen őket, jobb a békesség, szintén modellezős időkből megmaradt berögződés :K .

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#22866) szbalogh


szbalogh
őstag

Ledes asztali lámpát szeretnék venni, olyat, amibe 18650 akku megy, hogy hordozható legyen. Terítse a fényt, tehát inkább sok kis led legyen benne, természetes fehér árnyalattal. Óraszereléshez kell, tehát jó hosszú karja legyen, hogy messziről tudjam a terület fölé hajtani, ne legyen útban az alsó része.
Van valakinek ilyesmi kütyüje amit jó szívvel ajánlana?

Nick: HE_Storm

(#22867) Ciccuka válasza WestBam (#22865) üzenetére


Ciccuka
veterán

Igazából nem az számít mi megy bele, hanem ami kijön az a fontosabb adat (discharge).

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22868) BullZeye válasza Flashback (#22858) üzenetére


BullZeye
veterán

Akkor ezek szerint tényleg ez az abszolút maximum amit kívánhatok töltésre?

Amúgy Gearbest-et néztem

szerk.

Viszont ahogy nézem hiába kerül 30k-ba majdnem, elég gagyi az alsó gomb, konkrétan ahogy megnyomsz egyet, mozog az egész sor.

[ Szerkesztve ]

(#22869) Flashback válasza BullZeye (#22868) üzenetére


Flashback
addikt

Hát én korrektebbet nem láttam még, pedig kerestem :)

Mod: Látom a videót, elszomorító... :((( De a tudása rendben van!

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#22870) BullZeye válasza Flashback (#22869) üzenetére


BullZeye
veterán

Ezért bosszant, mert végre egy tökéletes töltő, erre ilyen filléres szarral cseszik el az amúgy tökéletes szerkezetet. Írtam nekik egy mailt, hogy ezzel csinálnak e valamit, aztán várok, nem sürgős a dolog, viszont gagyit nem akarok venni, hiába qrwa jó, bosszantana, inkább adnák 5k-val drágábban, de legyen tip-top kívül belül. Spammelni kell őket, hátha észbe kapnak.

(#22871) szbalogh


szbalogh
őstag

Ilyenje van itt valakinek? Funkcióit tekintve megfelelne de az akku kapacitását tekintve kétségeim vannak.

Nick: HE_Storm

(#22872) Ádyka válasza BullZeye (#22868) üzenetére


Ádyka
őstag

Ennél nagyobb baj sose legyen. Ha szétkapod, nyilván nem hullik 4 felé az összes gomb. Viszont ez már elég drága.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#22873) Ciccuka válasza szbalogh (#22871) üzenetére


Ciccuka
veterán

Sokat nem érhet így első ránézésre.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22874) Kernel válasza BullZeye (#22870) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem hiszem, hogy egyhamar át fogják tervezni, vagy eleve másképp csinálták volna, ha úgy gazdaságos lett volna. A felső sor is egyben mozog, a ház és két gombsor fröccsöntését át kellene tervezni.

Ha a gombokat külön-külön kellene berakosgatni, az összeszerelés idejét és költségét, gépesíthetőségét is befolyásolná.

Az IPC1 / BC xxx szériáknál is hasonlóan egyben van a két gombsor, van közös mozgása is, mégsem ez a fő gond vele (nem olyan zavaró, szerintem azt is rosszabb volt videón látni, mint tapasztalni), hanem a mikrokapcsolók kissé elcseszett konstrukciója, amikor nem érintkezik rendesen. Lehet rajta javítani egyébként, csak sajnos cserélni nem. De más töltőknél olyan kapcsolót nem használnak, így legalább érintkezési gondoktól nem kell tartani, vagy cserélhető is általában.

Ha a gombsor egymást összekötő, vékony műanyag szálait elvágnám, utána a gombok egymástól függetlenül, össze-vissza borulnának, lötyögnének, ami még gagyibb lenne. Ha szűkebbre veszik a réseket, attól pedig szorulhat, befeszülhet. Úgy lehetne kivédeni, ha egyes TV-k tasztatúrájához hasonlóan, a hajlékony szálak nem egymáshoz, hanem a házhoz rögzítenék a gombsort, csak ahhoz kicsit szűk a hely, illetve szintén az alkatrészek újratervezését igényelné.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#22875) Shrimplandhu


Shrimplandhu
tag

Megérkezett a snap up-os BLF A6. Még sose volt zseblámpám így nincs összehasonlítási alapom, de gyönyörű, igényes külseje van. Volt egy kis gondom a beüzemeléssel, de egy topiktárs segített :) Nem volt csontig rácsavarva ez egyik rész így nem érintkezett. Elsőre elég brutális fényereje van. Laptopból "mentett" akksijaim vannak a töltőm meg szerintem 4,2V-ig tölt. A jobb, erősebb akkumulátort meghálálná?

http://shrimpland.hu/

(#22876) salytmasztor


salytmasztor
aktív tag

1 (vagy 2) db normálisabb (LG, Samsung, stb) 18650-es akkut (3000-3500 mAh körül) hol tudnék beszerezni, ami kb egy hét (vagy max 2) alatt biztosan megékezne és az ára sincs elszállva?
Gearbest-ről úgy néz ki sosem fognak megérkezni az akksik, hiába rendeltem több mint egy hónapja, még fel sem adták azokat. :(((
Ha jól látom EU-s Banggood raktárban sem tartanak akksikat. :(

[ Szerkesztve ]

(#22877) macmelon válasza Kernel (#22874) üzenetére


macmelon
csendes tag

Az IPC1 / BC xxx szériáknál is hasonlóan egyben van a két gombsor, van közös mozgása is, mégsem ez a fő gond vele (nem olyan zavaró, szerintem azt is rosszabb volt videón látni, mint tapasztalni), hanem a mikrokapcsolók kissé elcseszett konstrukciója, amikor nem érintkezik rendesen. Lehet rajta javítani egyébként, csak sajnos cserélni nem.
Ezzel én is szenvedek. Hogy lehet picit javítani?

(#22878) alex89 válasza salytmasztor (#22876) üzenetére


alex89
senior tag

Van több hazai forrás is, kicsit lentebb (kb 2 napja) volt róla szó éppen.

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#22879) Ádyka válasza macmelon (#22877) üzenetére


Ádyka
őstag

Így érdemes. [link]
Nekem is időszerű, mert a 3-as választógomb elég érzéketlen lett.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#22880) macmelon válasza Ádyka (#22879) üzenetére


macmelon
csendes tag

Azt hiszem, pár nap múlva nagyon hálás leszek.

(#22881) Kernel válasza macmelon (#22877) üzenetére


Kernel
nagyúr

Van egyrészt a levehető membrán, meg az aranyozott felület, karcoló anyaggal nem szabad tisztítani, hanem textillel, vattapálcikával polírozni. Szárazon is lehet, vagy például alkohollal zsírtalanítani (ujjlenyomat természetesen nem kell rá).

Szereléskor a kijelzőre kell vigyázni, aki nem járatos ilyesmiben.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#22882) HUNgaroczel


HUNgaroczel
tag

Sziasztok!
Hogy lehet szétszedni az új fajta Convoy C8 kapcsolós kupakját? Kapcsolót akarok benne cserélni, de sehogy sem sikerül a belső gyűrűt kicsavarnom, bár kezd kimaródni a lyuk is ami rajta van, van valami célszerszám hozzá? :( :O

(#22883) jozsi252 válasza Shrimplandhu (#22875) üzenetére


jozsi252
veterán

Ehhez a lámpához ne sajnálj egy nagy terhelhetőségű akksit. Laptop aksik nem ilyenek, így mindenképp ajánlom hogy vegyél legalább egy 10A-es aksit.
Szintén ma jött meg ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#22884) alex89


alex89
senior tag

Sziasztok!
Ígértem, hogy jelzek ez ügyben... szóval megjött az S2+-om Simon-tól (U2-1A 2.8A). Biztos voltam benne, hogy a "csillagos" nem módváltós driver lesz benne, de érdekes módon ebben még a "klasszikus" Nanjg 105D van és természetesen a módváltás is megy a megszokott módon. LG HE4-es akksival hajtom, egyelőre nagyon tetszik, a fémkapcsolós verzió még inkább tetszett volna, de ahogy láttam az csak a piros/kék/zöld verziók sajátossága, nekem pedig a grafit kellett. Utólag belegondolva biztos meg lehetett volna beszélni vele, de most már ez van... Elsőnek T6-3B-vel kértem, majd módosítottam U2-1A-ra, a fénye elég sárgás így végül nem tudom biztosan melyik is lett, mert ránézésre meg 4C :DDD

(#22883) jozsi252
Az lehet tudni, hogy "mennyit vesz fel" egy ilyen A6-os? :)

[ Szerkesztve ]

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#22885) jozsi252 válasza alex89 (#22884) üzenetére


jozsi252
veterán

Ha jól tudom akkor 5.5A maxon.

Közbe böngésztem kicsit Banggoodon, és találtam egy ilyen Voltmeter cuccost. Szerintetek ezt lehet használni Li-ion akksi fesz mérésére is? Jó lenne ha nem kellene mindig a multimétert elővenni, hanem csak ezt pl.

0.28 Inch 2.5V-30V Mini Digital Voltmeter Voltage Tester Meter

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#22886) krisztianAMG válasza jozsi252 (#22885) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Egész nyugodtan! :) Remek ötlet egyébként, van is itthon pár ilyen, de még nem jutott eszembe ilyenre használni.

[ Szerkesztve ]

(#22887) jarre


jarre
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni abban hogy hol tudnék beszerezni Convoy S2 lámpámhoz övcsipeszt és/vagy fejpántot?
Vagy ha lenne valakinek felesleges,üzenhetne.
Köszönöm!

(#22888) alex89 válasza jarre (#22887) üzenetére


alex89
senior tag

Én valami ilyesmivel láttam már S2-t [link]

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#22889) csucsotke


csucsotke
aktív tag

Lötyög az üvege ennek a kis lámpának(hogy szakadjon meg). Nincs nagy kedvem ezért levelezgetni, meg unboxing videót se csináltam. Piszok is van belülről a lencsén. Utálom ezeket a lámpákat, se szétszedni nem lehet, se semmi, de minden nőnek ez kell. Érdemes lenne megragasztani, vagy elolvasztja a ragasztót? Végülis csak ceruzaakkuval lenne használva.

(#22890) Kameleon5 válasza alex89 (#22884) üzenetére


Kameleon5
csendes tag

Sziasztok! Nekem nem rég jött meg convoy M1, T6 3B leddel. Általam eddig látott ledes lámpákhoz képest ennek már meleg fénye van, U2 1B színe jobban bejön, 3B nekem már izzó hatású. A lámpa csillagos driverrel jött aliexpressről. Aki nem szereti a villogó üzemmódokat, annak szerintem jobb ez a csillagos megoldás. Leforrasztva a megfelelő csillagot ki lehet iktatni őket. Nekem így jobban tetszik, mintha gyenge módban villanna egyet.
A convoy M1 fénye(szórása) valahol a C8 és az S2 közt van, de picivel talán C8-hoz jobban hasonlít. (Mindegyiket OP refivel próbáltam)

[ Szerkesztve ]

(#22891) Kozy10 válasza jarre (#22887) üzenetére


Kozy10
tag

Itt van mind a kettő:
[link]

(#22892) jozsi252 válasza krisztianAMG (#22886) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszi!

Rendeltem is EU raktárból 1db-ot. Nyilván minőségre nem egy Cottonpickers, de nem is az a lényeg, hanem hogy pontosan jelezze ki a feszt. Majd ha megjön akkor jelzek hogy mennyire pontos.

iPhone 13 Pro Max

(#22893) macmelon válasza Ádyka (#22879) üzenetére


macmelon
csendes tag

Na, egyből megcsináltam a kapcsolójavítást. Mivel pont ilyen kapcsolót nem olyan rég sikerült elbarmolnom, így végül úgy döntöttem, hogy nem szedem ki őket, hanem picit megemelve sűrített levegővel aláfújtam, majd egy kis kontaktsprayt jutattam alá. Működik, mint az álom, pedig már nagyon megutáltam. Sőt egyébként már szét is szedtem korábban, csak nem voltam elég okos, hogy ezeket megcsináljam. Nagyon köszönöm!

(#22894) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Érdekes lámpa:

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22895) Kozy10 válasza Ciccuka (#22894) üzenetére


Kozy10
tag

Ejha de leárazták, ez így jó vétel :K
Nekem már van egy korábbról :))

(#22896) Ciccuka válasza Kozy10 (#22895) üzenetére


Ciccuka
veterán

Meg vagy vele elégedve, pár sort tudnál róla írni?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22897) Kozy10 válasza Ciccuka (#22896) üzenetére


Kozy10
tag

Elégedett vagyok vele nagyon is, rendszeresen használom :K
hpsafl írt róla részletes tesztet:
ITT

(#22898) Kolty


Kolty
aktív tag

Van valaki elvileg a prohardveren aki megrendeli magamfajta topáknak a külföldi dolgokat.
Őt hogy lehet megtalálni?

(#22899) yohnsee


yohnsee
tag

Sziasztok!
Lámpa téma, de mégse.
Gearbest-től rendeltem, expedited shipping-el, December 4. óta az áll a DHL honlapján, hogy "küldeményinformáció megérkezett". A GB saját bevallása szerint átadta a csomagot a DHL-nek, ez ügyben nyitottam is egy ticket-et a GB-n, de nem igazán sietik el a válaszadást. A DHL nem tud semmit. Volt valakinek hasonló esete?

AVR

(#22900) yohnsee válasza yohnsee (#22899) üzenetére


yohnsee
tag

Ahogy lejárt a szerkesztési időm, jött az SMS, hogy a csomag itt van Magyarországon, csak vámkezelni kell. Még 1-2 nap és ide is ér. Ilyen időzítést!

AVR

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.