Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) Auratech válasza M_o_g_y_i (#13992) üzenetére


Auratech
őstag

Jogos! Bocsánat. A képen nem látszott, hogy mekkora, csak az, hogy az én lámpáim ikertesója. Fazonra..

Auratech Field Recording

(#14002) zoli03 válasza d4d (#14000) üzenetére


zoli03
őstag

Le lehet szedni róla roncsolás mentesen azt a felnyíló burkolatot?

(#14003) PHM válasza DeFranco (#13997) üzenetére


PHM
addikt

Ugyanilyen lámpám van, csak Ultrafire és Q5-ös led van benne.
Szvsz kiváló edc lámpa, nem lősz vele mellé.
Persze nem egy fotonágyú, de a célra bőven megfelel.
Ha budapesti vagy, akár meg is nézheted sk.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#14004) Auratech válasza DeFranco (#13984) üzenetére


Auratech
őstag

Szerintem válaszd a kis ultrafirét. 5.xx dodóért Teszel bele egy jobb alkálielemet és jónapot. A lámpára folpackkal rátekersz egy tartalék elemet minden eshetőségre és kész. Nálam egy ilyen megoldás van bekészítve a villanyóra szekrénybe.

Auratech Field Recording

(#14006) DeFranco válasza #46372352 (#14005) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszi, fél órája rendeltem meg ezt: [link]

Most már ez is jó lesz szerintem... de mindenesetre köszönöm.

(#14007) dantre: szerintem is csak szeretem körbejárni a kérdést :)

[ Szerkesztve ]

(#14008) holderes


holderes
tag

Sziasztok mágusok!Mini Mag-lite kapcsolót keresek(3 AA),ledest,a hazai kereskedő nem forgalmaz.Ez nagyon príma húzás,nyilván a következő lámpám más márka lesz :K
Kuponkódot a Fasttech.comra honnan lehet keríteni?

(#14009) M_o_g_y_i válasza DeFranco (#14006) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Működött még a kupon? :DDD

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#14010) DeFranco válasza M_o_g_y_i (#14009) üzenetére


DeFranco
nagyúr

valamelyik igen, levont vagy 27 centet :D

[ Szerkesztve ]

(#14011) kinaicuccok válasza DeFranco (#14006) üzenetére


kinaicuccok
csendes tag

Későn olvastam de jól választottál, fontos hogy több módot is tudjon a lámpa mert ha csak egy fokozat van rajta és beleteszel egy jó minőségű aksit akkor csak 20 percig fog világítani de a lámpa teste is mert annyira tolja majd az áramot. Ilyenkor le kell venni kisebb üzemmódba mert még azzal is tuti a fényerő és nem lesz ráégetve a kezedre hogy Cree :)

http://kinaicuccok.blog.hu - Ami nem Kínából származik, az hamisítvány :)

(#14012) d4d válasza zoli03 (#14002) üzenetére


d4d
tag

így nem, talán ha szétszeded az egészet, de ha mobil töltőként is használod akkor jól jön az a fedél

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#14013) d4d válasza d4d (#14012) üzenetére


d4d
tag

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#14014) csmat válasza d4d (#14013) üzenetére


csmat
senior tag

szerk..

[ Szerkesztve ]

(#14015) csmat válasza d4d (#14013) üzenetére


csmat
senior tag

Ó a fene egye meg, ha tudtam volna 1 hónappal korábban, hogy ilyen töltő lesz, akkor nem veszem meg a nitecore I2 töltőt.. :O :W

jól jött volna az USB kimenet :(((

(#14016) d4d válasza csmat (#14015) üzenetére


d4d
tag

1 hónap és 6 napja tettem fel a képeket/infókat erről a töltőről a blogra :U , előtte már májusban írtam hogy jön egy ilyen USB-s, igaz ott még a típusnevek máshogy szerepeltek. Viszont lesz egy négy csatornás is, szintén 2.1A-s USB kimenettel + NiMH akku támogatással, ugyanígy 0.25A, 0.5A és 1A-es töltőárammal. Év végére pedig ígérnek egy egy csatornás 18650-es töltőt ami támogatja a 4.35V és LiFeP04 akksikat is.

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#14017) zoli03 válasza d4d (#14016) üzenetére


zoli03
őstag

A négy csatornásba nem fog belemenni a 26650?

(#14018) #67544576 válasza d4d (#14016) üzenetére


#67544576
törölt tag

Hol lehet megvenni ezt a töltőt? :F Fast Tech-en nem láttam se ezt, se aVP 1-et, se a WP 2 II-t!

(#14019) d4d válasza #67544576 (#14018) üzenetére


d4d
tag

hkequipment.net vagy itthon a vape42-nél (bár náluk még nem láttam) viszont ha csak maga a töltő a lényeges és az USB-t nem használnád ki akkor inkább a VP1-et javaslom, csak 5 dollár különbség van.

Illetve egy tipp, érdemes érdeklődni emailben, egyrészt extra kedvezmény miatt a hkeqnél másrészt az XTAR-nál még tart (aug. 31ig) a 7 éves szülinapos akció, ami azt jelenti hogy minden termékükre 20% kedvezményt adnak. A gyártónál érdemes kérdezősködni hol árulják nyomott árakon a cuccaikat, mert nem minden kereskedő vesz részt ebben.

Zoli, annál a töltőnél nem lesz gond a 26650-es mérettel, hivatalosan is támogatja.

elemlampa.blog.hu

(#14020) zoli03 válasza d4d (#14019) üzenetére


zoli03
őstag

Akkor már most sokkal jobb, mint a NiteCore i4. Pedig jó lett volna egy NiMH/Li-Ion töltő, de az i4 nem lett valami nagy eresztés, kíváncsi leszek erre az XTAR-ra.

(#14021) jada00


jada00
tag

Kisebb módosításokat hajtottam végre két lámpámon! :U Az egyik egy C8, a másik pedig EZ!
Mind a kettőbe ilyen LED került és ilyen DRIVER került!

Háát, mondhatni egészen jól világítanak most, talán később még dedómolom is a ledeket! :D

A zoomos lámpának így most sokkal szűkebb a sugara és egészen messzire elvilágít, sajnos méréseket még nem végeztem, talán majd később! Normális fényképezőm sincs még , így elnézést a fotókért, csak magát a szerelést tudtam megörökíteni! :B

(#14022) Wendelke


Wendelke
senior tag

Hali!

A C8-ban úgy tűnik, hogy megdöglött a driver, gyengült a fénye, aztán kicsit nagyobb feszültség hatására úgy tűnik sikerült végleg kinyírni. A leden tudtam ellenállást mérni, akkor az talán jó lehet még?

Milyen drivert javasolnátok alá, és honnét, hogy a korábbi kellemes fényerőt elérjem vele? XM-T6 led, 1 db 18650-el hajtva. Fénykorában teljesen feltöltött aksival 3.4 A-t vett fel.

Előre is köszönöm!

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#14023) Auratech válasza jada00 (#14021) üzenetére


Auratech
őstag

Szerintem ilyen pilácsom van nekem is. Tehát a változtatásokkal nagyobb lett a fényerő. Az értékek alapján nagyságrendi változás azért nem lehet.
Ami engem ennél a lámpánál jobban izgat az a fehér "diffúzor" kiváltása valamilyen foncsoros megoldással.
A fehér műanyag nem túl jó fényvisszaverő egy foncsorhoz képest, bár szép homogén vetítést segít.
Oldalról nézve látszik, hogy a fehér műanyag pár mm széles gyűrűben kap csak fényt.

Auratech Field Recording

(#14024) d4d


d4d
tag

Annyi változás van, hogy az USB kimenet a 2.1A helyett 1A-es lesz.

elemlampa.blog.hu

(#14025) d4d válasza d4d (#14024) üzenetére


d4d
tag

a harmadik kép

ha lesz infóm az árról jelzem, valószínűleg a következő pár napban hivatalosan is bejelentik hogy megjelent és onnantól kezdve még min 2-3hét mire eljut a kereskedőkhöz

elemlampa.blog.hu

(#14026) didros


didros
senior tag

Sziasztok! Maradt 12,60 USD-m a dealextreme-en egy reklamációból eredően. Vennék egy elemlámpát, de nem nagyon értek hozzájuk. Ti melyiket választanátok ennyi pénzért? Követelmények: 1db AA elemről működjön lehetőleg sokáig. Megbízható legyen. Általános használatra kell, semmi extra... Köszi előre is!

[link]

Ja, nem kell a "menü" funkció, csak ki- és bekapcs. Elég.

[ Szerkesztve ]

(#14027) d4d válasza d4d (#14024) üzenetére


d4d
tag

használati utasítás, spec, pdf formátumban
http://www.2shared.com/document/jYGPEO3g/XTAR_XP4_Manual.html?

(egyszerre csak egy akkut lehet használni a külső eszközök töltéséhez)

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#14028) didros


didros
senior tag

Ez az Osram emitter-es esetleg?
[link]

(#14029) ludsimon válasza didros (#14028) üzenetére


ludsimon
veterán

Ezt az Osramot merem ajánlani! :R

Sokáig 14500 akkuval használtam bringán és a valós lumen tényleg valahol 150-200 lumen között van, imádtam!!!!

undefined

(#14030) jada00 válasza Auratech (#14023) üzenetére


jada00
tag

Igen ilyen lámpád van neked is! A különbség annyi, hogy led mérete kisebb , igy szükebb a sugár és messzebbre világít nagyon fényesen!

(#14031) Auratech válasza jada00 (#14030) üzenetére


Auratech
őstag

Aha.
Most pont jó így.
Az egyetlen negatívum, hogy fókuszált állapotban a kiadott össz. fény jóval kevesebb a kialakításnak megfelelően.
Ezt a fókuszált és defókuszált lámpák fehér falról szórt fényének különbsége alapján mondom, tehát szubjektív.

Auratech Field Recording

(#14032) PHM válasza didros (#14026) üzenetére


PHM
addikt

Ebből kettő pont annyiba kerül.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#14033) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Ilyen lámpát hogyan lehetne legegyszerűbben motorkerékpárra kötni?

Van 12V-os AC-DC konverter, ami nem csak egy dióda, hanem "okosabb" annál, váltakozó feszültséget is kezeli?

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#14034) PHM válasza HornedReaper (#14033) üzenetére


PHM
addikt

A graetz-hídnak mindegy, hogy AC, vagy DC van-e a bemenetén.
Persze váltakozó feszültség esetén nem árt egy pufferkondi utána.
Konkrétan mi az elvárás, azaz mit és mivel szeretnél táplálni?

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#14035) d4d válasza zoli03 (#14017) üzenetére


d4d
tag

26650-ből egyszerre 2db-ot lehet tölteni, a két szélső öbölben, látszik a képen is hogy szélesebbek

elemlampa.blog.hu

(#14036) Brekecs


Brekecs
aktív tag

Sziasztok !
Van itthon egy jó pár darab bontott laptop akkum és szeretnék venni hozzá egy Xtar Wp2s töltőt honnan érdemes rendelni ?

Üdv

Windows 11 Pro x64 :-) Malwarebytes' Anti-Malware (Lifetime) + AdGuard (lifetime) ! + Wise Care 365 (lifetime) :-)

(#14037) dances


dances
tag

Üdv!

Mi a különbség az alábbi 2 led között:

XM-L2 T6 3A
XM-L2 T6 3C

Csak mert a második 1,5 x annyiba kerül, mint az első.
(Elvileg picit melegebb színárnyalatú, de ezen kívül van más is?)

Only the Good die young.

(#14038) kowik válasza dances (#14037) üzenetére


kowik
tag

Nincs!
Csak egy kicsit melegebb.

(#14039) didros válasza PHM (#14032) üzenetére


didros
senior tag

Ez ugyanaz, mint ez? Nagyon olcsónak tűnik ez az ebayes..
[link]

* bocsánat, már látom, hogy a lámpa, $4,74 ...

[ Szerkesztve ]

(#14040) Szkipi


Szkipi
tag

Üdv!

Egy kis segítséget vagy inkább felvilágosítást szeretnék kérni tőletek.
Fejlámpa vásárlás előtt állok (bringára, horgászáshoz lesz), bementem hát a Tacskóba nézelődni és egy számomra megmagyarázhatatlan dologgal találtam magam szemben a különböző gyártók termékeinél.
Varta, Energizer és Summit fejlámpáit nézegetve feltűnt, hogy mindháromnál fel van tüntetve: "Do not use rechargeable batteries" vagyis nem használható aksival!!! :F
Nos erre kérnék szépen valami magyarázatot, hogy ez miért is van.
A LED vagy az elektronika vagy mi az istennek nem mindegy benne, hogy elemet vagy aksit teszek bele???

Amúgy mindhárom típus AAA elemel működik amit mellékelnek is hozzá. Kimondottan ilyen típust is keresek mivel AAA aksijaim vannak itthon bőségesen (a most tönkrement régi fejlámpámat is ezekkel használtam).

Szóval tudatlanságomat elnézve legyetek szívesek felvilágosítani, hogy miért nem mindegy egy elemlámpának, hogy elemel vagy aksival üzemeltetem. :R

[ Szerkesztve ]

"Nincs ez elb@szva, csak másra lesz jó!"

(#14041) #67544576 válasza Szkipi (#14040) üzenetére


#67544576
törölt tag

Csak arra tudok gondolni, hogy azért írják rá, mert akkukkal nem teljesítenék a rájuk írt fényerőt.
Mert ha mondjuk 2db AA méretű elem kell bele, az sima elemmel 3V, akkuval pedig csak 2,4V.
Ugyanis az elemek 1,5V-osak, az akkuk pedig 1,2V-osak. Működni biztosan működnek akkuról is!
Az XBOX 360 Controllerére is ráírják, hogy a legjobb teljesítmény érdekében ne használj újratölthető elemeket, én mégis azokkal használom évek óta minden probléma nélkül!

(#14042) Szkipi válasza #67544576 (#14041) üzenetére


Szkipi
tag

Ennyi lenne csak a megoldás.... :F
Azzal persze tisztában vagyok, hogy az aksik csak 1.2V-ak, lámpáknál mindig észre is veszem ha aksi van benne mert tompább a fénye csak azt hittem valami komolyabb dolog áll a háttérben.
Minden esetre nagyon szépen köszönöm a választ! :R :R

"Nincs ez elb@szva, csak másra lesz jó!"

(#14043) jozsi252 válasza Szkipi (#14042) üzenetére


jozsi252
veterán

Viszont ha az akksi jóféle LSD akkor tovább bírja mint egy elem. Mert ugye elemet ha nagyon lemeríted, akkor bőven leesik a fesz 1V alá, az akksik legalábbis ami jó, a kapacitás nagy részét 1,2V felett adják le. Lehet hogy elején az elemnek nagyobb a fényereje, de ahogy csökken a szufla benne, ez az előny átmegy az akksinak.

iPhone 13 Pro Max

(#14044) Auratech válasza Szkipi (#14040) üzenetére


Auratech
őstag

Szerintem meg azért, hogy folyamatosan elemeket vásárolgass.
A jobbféle akkuk áramleadása joval magasabb lehet. (A távirányítós autó sokkal jobban gyorsul)

Auratech Field Recording

(#14045) Huma


Huma
addikt

Sziasztok!
Jó minőségű, fókuszálható lámpát keresek minél olcsóbban. AA ceruzásat. Mit és honnan érdemes rendelni?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#14046) _tRebroN_


_tRebroN_
tag

Sziasztok!

Tudnátok vmi flexibilis kis lámpácskát ajánlani olyasmi érdekelne mint a Nite Ize WrapLit meg MoonLit. Ezeknek van vmi alternatívája ami Bpesten kapható?

(#14048) Szkipi válasza kinaicuccok (#14047) üzenetére


Szkipi
tag

AAA aksiból a 900mAh Energizer és a szintén 900mAh Lidl-ös Tronic-ot használom előszeretettel, akcióban elég jó áron ki lehet őket fogni.
Nekem beváltak és általában egy feltöltéssel kibír egy éjszakai horgászatot elfogadható fényerő mellett.
De pl vannak Tesco Green Living AA és AAA aksijaim is és annak ellenére, hogy 4db-os kiszerelésben 1000Ft alatt vettem őket anno, semmi panaszom nincs rájuk.

"Nincs ez elb@szva, csak másra lesz jó!"

(#14049) d4d


d4d
tag

Fenix PD35 (XM-L2 U2), 10lm (140ó), 45lm (29ó), 170lm (7ó45p), 450lm (2ó30p), 850lm (1ó15p) + rejtett strob. (850lm), 8600cd

Brekecs: hkequipment.net, vape42.hu

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#14050) Ádyka válasza kinaicuccok (#14047) üzenetére


Ádyka
őstag

Tök reálisnak tűnik a teszt ekkora fogyasztóval. Mekkora led ez? 0,3 watt körüli?
Pl Cree Q5 a maga 1A körüli áramfelvételével, 1000 mAh-s akksival kb 1 órára képes. A T6 3A-rel kb 20 perc.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.