Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23501) grabber válasza krisztianAMG (#23486) üzenetére


grabber
addikt

Nelem is az van. Cadex-el összehasonlítva jól mutatja az ellenállást és a kapacításmérést is(normal tesztnél)

(#23502) hpsafl válasza alex89 (#23498) üzenetére


hpsafl
tag

Akkor már inkább Xintd C8, mert annál nincs jobb C8.

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#23503) alex89 válasza hpsafl (#23502) üzenetére


alex89
senior tag

Biztosan így van, nem is arra akartam utalni, hogy ultrafire-t vegyen, csupán arra, hogy sokan ítélik meg a hamisítványok alapján ezt a márkát.

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#23504) hpsafl válasza alex89 (#23503) üzenetére


hpsafl
tag

Igen, sok gagyi másolat van belőle.

Nekem csak egy acél Trusfire kulcstartó lámpám van, de az két és fél éve a kulcsomon van, és még mindig jó.

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#23505) Ra3


Ra3
őstag

Na asszem másik EDC után kell néznem, BG-n out of stock-ra tették az S15R-t, egyelőre akkor szerintem S2+ lesz, meg még gondolkodok az Xtar H3-on hogy legyen egy fejre is.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#23506) Kozy10 válasza Ra3 (#23505) üzenetére


Kozy10
tag

Vagy egy ilyen esetleg : Convoy Flashlight Headband
és akkor elég az S2+ :))

(#23507) Ra3 válasza Kozy10 (#23506) üzenetére


Ra3
őstag

Igen, néztem ezt is, csak egy ezres, az S2+ ma indult a szorgos kis kínaiaktól, akksival, töltővel, majd ha leteszteltem kitalálom hogy kell-e még esetleg valami, vagy lefedi egy személyben az összes igényt. :DDD

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#23508) RomiJosy


RomiJosy
aktív tag

Sziasztok.
Vettem tegnap 3 db 18650-es akkut két különböző helyről (LG MJ1).. Vettem egy ilyen töltőt amire azt mondtátok, ajánlott töltő. Nagyon tetszik a grafikus kijelző, hogy nyomon tudom követni a töltést de az akkuk kb 2300mA/h -nál megálltak és a full felirat villogott, nem mentek el 3500mA/h -ig.

Lehet, hogy az egyébként telefonhoz vásárolt ,,trafó,, amit a hálózatba dugok és usb-n keresztül tölti az akkut gyenge? Lehet, hogy pár töltési ciklus után áll csak be az akku teljesítménye?

(#23509) Nahát! válasza RomiJosy (#23508) üzenetére


Nahát!
tag

Ez a töltő csak azt az energiát mutatja (nagyjából) amit adott töltésnél beletol az akksiba.
Mivel az akku gyárilag kb. 3,6-3,7V körüli feszültséggel érkezik, így 4,2V-ig "csak" ennyit tudott beletenni.

(#23510) RomiJosy válasza Nahát! (#23509) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Az a fura, a képen a honlapon egy 3200mA/h akkut ki is jelez :(
Elméletileg a töltés végén már 4.2V -on állt a mutató.

(#23511) dudika10 válasza RomiJosy (#23510) üzenetére


dudika10
veterán

Ha teljesen lemeríted az akkukat és úgy rakod bele, akkor közelebb lesz a kijelzett szám a 3500mAh-hoz.
Ha például 50%-on van az akku mikor belerakod, akkor csak 1750mAh-t tölt belé (plusz a veszteség amit elfűtött maga meg az akku), ezért ennyit ír.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#23512) erik365 válasza dudika10 (#23511) üzenetére


erik365
aktív tag

Igazából ez sose fogja a kiírni, hogy beletette volna a teljes kapacitást. Ezek az akkuk kb 2.75v-ig meríthetőek. A kapacitás is ennek megfelelően van megadva, viszont lámpánál ilyen feszültségnél már csak pislákolna.

1.4 T-jet M32

(#23513) RomiJosy


RomiJosy
aktív tag

Oké. Köszönöm a válaszokat.. Értem a dolgot :)

(#23514) erik365 válasza RomiJosy (#23513) üzenetére


erik365
aktív tag

De ettől függetlenül egy jó töltő. Arra tökéletes, hogy tisztában legyél az akkuid állapotával.

1.4 T-jet M32

(#23515) RomiJosy válasza erik365 (#23514) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Mit látok majd ha az akkuk már nem az igaziak? Nem vesz fel annyit mint megszoktam?

Tegnap egy fórumtársunktól vettem két s2+ -t és egy c8 -at (convoy)
Lenyűgöző teljesítmény.. Köszönöm utólag is a fórum kezdőlapján olvasható javaslatokat.. Már látom előre, hogy a családban még 2db s2 el fog menni :D

(#23516) grabber válasza RomiJosy (#23515) üzenetére


grabber
addikt

S2-ből sosem elég :D Tudom már 3-at rendeltem,de elfogy mindig. Pedig van más lámpám is :)

(#23517) M_o_g_y_i válasza flash- (#23487) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ha gagyi sz@rt akarsz, ez pont jó. ;]

Convoy C8, vagy XinTD, ahogy előttem is írták.
Az összes ebay-es stb. ShitFire C8-at el lehet nyugodtan felejteni, fullhamis az összes. :o
~3-4$ egy normális driver (alsó hangon), ugyanannyi a LED. :U
Nyilván nagy tételben ezek töredéke, de a C8 minimum tizenpár $. :K

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#23518) luck66 válasza grabber (#23516) üzenetére


luck66
tag

Nem vettétek észre,hogy egyre kisebb a választék az S2-ből. Feketét kerestem ezzel a specifikációval,7135*8, Led:XML2 U2-1A, és talán 2-3 helyen van még. Szürke még van, már a Simon is azt küldte a fekete helyett.

Az S2+ :F ból meg van minden verzió

[ Szerkesztve ]

(#23519) 5-ös kezelő válasza luck66 (#23518) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

De, éppen tegnap keresgéltem én is. Én most gondolkodom egy rövidebb S2+ vételén. 18350? akkusat szeretnék, vett vki ilyet asszem itt a topikban.

(#23520) luck66 válasza 5-ös kezelő (#23519) üzenetére


luck66
tag

Fasttech ,január végéig használható 10%-os kupon kód RMBBUST

[ Szerkesztve ]

(#23521) grabber válasza luck66 (#23518) üzenetére


grabber
addikt

Az-az újjabb tipus. Miért ne azt árulnák több félében? :U

(#23522) luck66 válasza grabber (#23521) üzenetére


luck66
tag

Olyan, mintha az S2-t lassan kivezetnék és csak az S2+ maradna :K

[ Szerkesztve ]

(#23523) grabber válasza luck66 (#23522) üzenetére


grabber
addikt

Mert az is történik :D

(#23524) hpsafl


hpsafl
tag

Ha már S2, most lett kész a 3ledes S2-m.
3db piros XP-E Noctigon csillagon, egy moddolt uniquefire driverrel. Rugó athidalás nélkül mértem 5.8A-t, de nem hidalom át, mert ez így is sok.

Holnap remélem le tudom tesztelni, és lövök is pár képet róla.

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#23525) 5-ös kezelő válasza luck66 (#23520) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Köszönöm!

(#23526) erik365 válasza grabber (#23523) üzenetére


erik365
aktív tag

Erre kíváncsi vagyok.

1.4 T-jet M32

(#23527) hpsafl válasza grabber (#23523) üzenetére


hpsafl
tag

Sok különbség nincs, de én az S2-m jobban szerettem, mert egy dedomolt XM-L2-vel pont jó volt a fénye, viszont ha gyári lámpákról van szó, akkor az S2 nem sokkal világít messzebbre, de az S2+ viszont jobban terít, és az a kevés gyűrű sincs benne a fényében.

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#23528) Juliuska


Juliuska
senior tag

Sziasztok!
Vettem egy elemlámpát, ahhoz meg egy 18650-es Li-ion akksit, az akksihoz töltőt nézegetek -> ez van nálam tervben. Van esetleg tapasztalata valakinek a D4-gyel kapcsolatban...?

Megj.
azért tervezem ennek megvételét, mert sokféle típusú és méretű akksim van kül. elektronikai kütyümhöz

[ Szerkesztve ]

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#23529) erik365 válasza Juliuska (#23528) üzenetére


erik365
aktív tag

Lassú, 4 akkunál csak 375mah-rel tölt.

Univerzálisnak nem mondanám, mert NIMH-et nem süt ki, ami szerintem hátrány, ha nem teljesen lemerült akkut töltesz vele.

Amúgy ha ezek nem zavarnak nem rossz töltő.

1.4 T-jet M32

(#23530) CheGhost válasza Juliuska (#23528) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Helló!
Nekem a Nitecore D2-es, azaz a két férőhelyes változat van, de teljesen meg vagyok vele elégedve, annak ellenére is, hogy csak max. 500 mA-rel tud tölteni. Töltés szempontjából sokkal jobbnak és megbízhatóbbnak találom, mint az Opus BT-C3100 v2.2-t, bár az Opus még új és nem teljesen ismertük még ki egymást.
A D2 egyetlen hátránya számomra, hogy AAA-s NiMH akkukat nem szeretni nálam, mindig újrakezdi a töltést.

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#23531) Juliuska válasza erik365 (#23529) üzenetére


Juliuska
senior tag

Urak! Köszönöm szépen a válaszokat. :R

erik365
Szerintem, az "univerzális" szó e tekintetben a sokféle típusú akku felismerésére és töltésére korlátozódik. Az én álláspontom az, h nem baj ha lassú, ha megbízhatóan teszi a dolgát.

CheGhost
Köszi a tapasztalatból fakadó infóidat. Több teszten is végigrágtam magam, egynél a (NiMH akkuk töltésénél) azt írják, h csepptöltésre nem alkalmas (ezért kezdi mindig újratöltögetni az akkuidat).

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#23532) Oracle


Oracle
senior tag

Sziasztok

Van valakinek tippje, hol a legolcsóbb jelenleg az Olight S10R Baton Ⅱ?

(#23533) RomiJosy válasza Oracle (#23532) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Külföldi vagy Magyar rendelést akarsz?
Én innen vettem az olight-ot, nem olcsó de el tudtam menni érte és nem kellett várni heteket, hazai garancia van rá és vásárlás előtt meg tudtam nézni. Talán külföldi oldalról pár ezrest tudsz spórolni de ha gond van vele, futhatod a köröket a garancia után..

(#23534) Oracle válasza RomiJosy (#23533) üzenetére


Oracle
senior tag

Igen már megtaláltam őket, és nincs nagy különbség árban külföldi oldalakhoz képest de hátha van valakinek tuti tippje. Ha nincs megveszem innen. :)

(#23535) alex89


alex89
senior tag

Ilyet próbált már valaki? ennyiért egész jópofa [link]

Itt egy videó is róla, érdekes a fokozatmentes fényerő állítási lehetőség és a mozgásérzékelős bekapcsolás sem egy rossz dolog [link]

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#23536) Kernel válasza Juliuska (#23531) üzenetére


Kernel
nagyúr

A csepptöltés szerepe a fenntartás mellett az is, hogy amikor a -dV szakasz véget ér, marad még egy kis szabad kapacitás állítólag, amit bizonyos idejű csepptöltés tud teljesen kiaknázni, telíteni.

Leállni és újraindulni akkor szokott egy ilyen töltő, ha túlmelegszik a cella. A hőérzékelő leállítja, míg kihűl.

750 mA pedig túl sok egy AAA akkunak, ezért túlmelegszik. Belső ellenállás függvénye egyébként a melegedés, de ennyi áram általában túl sok, ilyen kis akkuhoz képest.

(#23535) alex89

Tényleg jónak tűnik, ha nem lenne fejlámpám (ami nem tud ennyit, de úgyis csak ritkán van rá szükségem), pont jó lenne nekem is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#23537) zoli03 válasza alex89 (#23535) üzenetére


zoli03
őstag

Ezt néztem korábban, de a fokozatmentes fényerő állítást nem vettem észre, úgyhogy hagytam is. De most rendelni fogok egyet, ennyiért szerintem nagyon megéri.

CheGhost:

"Töltés szempontjából sokkal jobbnak és megbízhatóbbnak találom, mint az Opus BT-C3100 v2.2-t, bár az Opus még új és nem teljesen ismertük még ki egymást."

Ezt kifejtenéd bővebben? Miben jobb? Miért megbízhatóbb?

[ Szerkesztve ]

(#23538) alex89 válasza Kernel (#23536) üzenetére


alex89
senior tag

Különösebben nekem sincs rá szükségem, de kipróbálok egyet :B Viszont most jut eszembe, hogy közeleg egy nagy kínai ünnep szóval rendesen el fog húzódni a szállítás :( Mindenesetre, ha egyszer megjön írok róla pár sort.

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#23539) CheGhost válasza zoli03 (#23537) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Vártam már a kérdést. ;]
Az opus-nál, ha rajta hagyom az akkukat, akkor szépen lassan megy lefelé a feszültség. NiMH akkunál feltöltöm, és annak ellenére, hogy max. 10 mA-rel csepptölti, 1,2-1,3 V-ig lemegy a feszültsége, és eddig nem tapasztaltam, hogy magától visszatöltené. Liion akkunál most hirtelen meg tudom megmondani, de itt is több, mint egy tized a különbség. A D2-nél nincs ilyen, ha hasonlóan véletlenül éjszaka rajta marad, akkor reggel is a feltöltött feszültségen találom.
Egy kicsit csalódás számomra az opus.

(opus bt-c3100, nitecore digicharger d2)

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#23540) erik365 válasza CheGhost (#23539) üzenetére


erik365
aktív tag

Nekem ugyan ez a v2,2 van, nekem nincs ilyen bajom vele. Nem lehet, hogy hibás a tiéd?

1.4 T-jet M32

(#23541) graviti


graviti
csendes tag

Sziasztok!
Megtudná valaki mondani, hogy egy litium akkunál a beletöltött energiából mennyi ami benne is marad százalékban.
Van egy bt-c3100-am de van pár akkum amit nem tudok beletenni - e-cig.

(#23542) hpsafl válasza graviti (#23541) üzenetére


hpsafl
tag

Konkrétan akkor tudod megnézni a kapacitást, ha lemeríted a töltővel.

Nekem HK eco 6-10 töltővel volt olyan, hogy kisebb árammal (0,5C) töltve a névleges kapacitás 150%-a is "belement", aztán ugyan olyan szintről indulva 1,5C-vel már csak kevéssel volt a névleges kapacitás felett, szóval a betöltött kapacitást nem igazán pontosan jelzik ki.

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#23543) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Nem egészen idevág, de, hogy lehet megállapítani (műszer nélkül) egy 5V-os töltőről, hogy melyik kijövő ér a + és melyik a -?

[ Szerkesztve ]

(#23544) hpsafl válasza Gézengúz (#23543) üzenetére


hpsafl
tag

Csatlakozó milyen?

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#23545) Kernel válasza Gézengúz (#23543) üzenetére


Kernel
nagyúr

Pl. egy LED és egy ellenállás segítségével.

Ha nem tudod beazonosítani az anódot és katódot, akkor összehasonlító módszerrel, egy elemmel, vagy más tápegységgel, aminek ismert a polaritása (rá van írva).

LED-et nem szabad ellenállás nélkül 5V-ra kötni.

További lehetőségek egy hangszóró (a membrán befelé mozdul vagy kifelé), csak itt is jó sorba kötni egy ellenállást, mert egy 4 ohmos hangszóró és az 5V kölcsönhatása a tápnak és a hangszórónak sem mindig tesz jót.

Vagy egy kis DC-motor (forgásirány megfigyelése, összehasonlító módszer), sőt még egy ventilátor is alkalmas lehet, bár elvileg nem tesz jót neki a fordított polaritás, de én kötöttem már 12V-os ventilátorra 5V-ot fordítva, szerencsére nem ment tönkre.

Természetesen a ventilátor nem forog visszafelé, mert elektronika is van benne, és tönkre is mehet, ezért csak olyannal érdemes kísérletezni, amiért nem kár.

Tehát ebben az esetben rendes polaritással forog, fordítva nem forog.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#23546) Gézengúz válasza Kernel (#23545) üzenetére


Gézengúz
addikt

Köszi! Közben magamtól is leesett a ventilátoros dolog, meg is lett a helyes polaritás!

hpsafl

Csatlakozó nem volt

[ Szerkesztve ]

(#23547) 5-ös kezelő válasza luck66 (#23520) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Meg is rendeltem a rövid S2+ lámpát, 3B színhővel. Trackkel volt 4000 pénz. Márciusra ideér, mert jön a kínai nagy ünnep. Még szemezek egy zölddel, de már van piros, minek még1.

(#23548) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok! Rég jártam itt! :D Látom, vagy -10%-os kupokód Fasttech-nél január végéig. Vennék még egy 18650-es S2+ lámpát. Van valami ennél nagyobb akció máshol? Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#23549) Anubis_9 válasza Anubis_9 (#23548) üzenetére


Anubis_9
őstag

Végül is megrendeltem ezt az S2+ lámpát. GB-től, volt még 197 pontom, így csak 10,46$ lett. T6-4C lámpám eddig úgy sem volt.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#23550) Ra3 válasza 5-ös kezelő (#23547) üzenetére


Ra3
őstag

Ha a jövő héten feladják akkor ideér az időben, nem kell szerintem egy hónapot várni, FT-en tracking-ből is jót adnak, én általában SG posttal hozatom tőlük, 3 hét alatt eddig minden itt volt (10+ csomag) .
Nekem is tetszik ez a kicsi S2+, a nagy már úton van, de jó lenne egy kissebb-könnyebb is ha már az s15r nem jött össze.
Még azt nem tudom melyik változat kéne, 1400mA-es is majdnem 600lm-t tud, akksiból úgyis 900mAh környékiek vannak max, gondolom a legerősebb azt elég gyorsan eszi még közepesen is.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.