Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69001) #89309696


#89309696
törölt tag

Holnap jön a Wuben C3, kíváncsi leszek.

De... Kéne valami lámpa a kutyára ami körülöttünk lévő teret világítja meg, hogy lássam hova lépek, mit szagolnak. Nem kell ehhez nagy fény, valami kacat lámpa is jó erre, de folyamatosan világítana, ezért jó lenne, ha sokáig bírná. Nem muszáj tölthetőnek lennie, de ha elemes akkor ne kelljen három naponta elemet venni bele.
A mostani sima zseblámpáim mind előrefele világítanak az nem jó. Ide inkább ilyen horgászlámpa szerű kéne, nyilván kezelhető méretben.

Vagy ráakasztok egy ilyet. [link] :D :D
Ilyen van a kapukon nekem, marha erős fénye van és órákig bírja.

(#69002) Lacerta válasza Gargouille (#69000) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Én biztosan vevő lennék rá.

Erre gondoltam. Szerintem nem lennél rá vevő. :)

Egyébként az út nyitva áll, hostot tudsz venni, ledet is, drivert is ( bár ami eredetileg benne van az is stabilizált ).

(#69003) xcsabo válasza Gargouille (#69000) üzenetére


xcsabo
senior tag

Vicces lenne. Csak a légkondi nem férne bele. :DD

(#69004) Zoli-bácsi válasza #89309696 (#69001) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Nem hiszem hogy a kutyák nagyon örülnének és jót tenne nekik ha valami nagy fénnyel folyamatosan a szemükbe világítana.

(#69005) FBLLMAG válasza #89309696 (#69001) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Pl Nitecore NU05 KIT. ;)

(#69006) Gargouille válasza Lacerta (#69002) üzenetére


Gargouille
őstag

Már miért ne? Van prémium lámpa is itthon, azokat is megvettem. Igazából szerintem itt a fórumon elég sokan vannak úgy, hogy ha olyan lámpa jön szembe ami "kell", akkor mellékes az árcédula (nyilván nem irreális árra gondolok). :) Én nem vagyok ebben benne, különben már nekiálltam volna építgetni ilyesmit, de sem tudásom, sem eszközeim nincsenek hozzá, nem is ez a hobbim, de ha mondjuk valaki építene ilyen lámpát, akkor engem simán érdekelne.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#69007) Gargouille válasza xcsabo (#69003) üzenetére


Gargouille
őstag

Nem is gondolnám, hogy sok lument tudjon, szerintem egy ekkora lámpatestbe nem kell több max 300-400 lm-nél, azt pedig még tudja tartani, ha nem csak elfűti az elektronika. Anno Simontól is 4x7135-el kértem az S2/S3 lámpákat.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#69008) #89309696 válasza Zoli-bácsi (#69004) üzenetére


#89309696
törölt tag

Tudom, nem is akarok olyat. Arra, hogy a körülöttünk lévő két méteres kört bevilágítsa elég valami szórt fényű 20-30 lumen is szerintem és akkor az nem vakítja el őket. Meg nyilván engem se, ha akkora fényt csinálok helyben akkor nem látok tőle én se. :D

[ Szerkesztve ]

(#69009) Lacerta válasza Gargouille (#69006) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Pont az a baj, hogy amit összeírtál, az egy S2-höz képest irreális áron jön ki.
Az egy dolog, hogy egy-két dolgot megmoddol az ember, de itt a hoston kívül mindent ki kell cserélni. És ha már komplett lámpát épít valaki, akkor sokkal izgalmasabb hostot is találhat hozzá. Csőlámpából van választék sz*rásig.

De tényleg nem akarok semmi rossznak elrontója lenni. :DDD

(#69010) Gargouille válasza Lacerta (#69009) üzenetére


Gargouille
őstag

Persze, igazad van, csak most itt a gazdaságosságon kívül gondoltam a dolgot. Nekem az S2+ test (sőt az S3 is) az gyakorlatilag egy favorit, imádom és nagyon el tudnék képzelni egy "prémium S2+" -t. :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#69011) jézusom válasza #89309696 (#69008) üzenetére


jézusom
addikt

Vannak EL (electroluminesence) vagy led nyakörvek, de ezek láthatósági cuccok, ami mondjuk tök jó hogy nem ütik el a kutyát pl. de ezek nem hiszem hogy úgy világÍtanak, hogy a kutya körül látod a talajt.

(#69012) #89309696 válasza jézusom (#69011) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nem hát, minden kutyának van világítós póráza és így sem látok velük a talajra pedig 4 világít egyszerre. Nagyon jól látszanak távolról, de helyileg semmi.
Lehetne valami kis kulcstartós lámpácskát a nyakörvre akasztani ami lefele világít, de ahogy nézem ezeknek ilyen 20-30 perc az üzemideje, az nagyon sovány.

[link]
Például ez, 150 lumennel nagyon hamar lemerül, meg annyira nincs is szükség szerintem az sok lesz, az 5 lumen meg semmire nem elég fényben. Pont a kettő közötti nincs.

(#69013) zolikaDB válasza Gargouille (#69010) üzenetére


zolikaDB
veterán

Detto igy vagyok vele.
Meg mivel van tobb is, egyet be birnek aldozni az epites oltaran.
Apropo: szurke S2+ BG1lumen koddal 11.81$. Akinek kéne.
De ha azt nezzuk: ott az MF01 mini... Hasonlo meret, 7db SST20, 26650, 6000+ lumen... Az egy majd ekkora testbe epitett vegletek lampaja.

Kerdes:
Astrolux HL01 pipalampa fejpantja milyen minosegu?
BG-n valaki nagyon lehuzta...

[ Szerkesztve ]

(#69014) krisztianAMG válasza zolikaDB (#68994) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Az enyém 3 x XPL-HI + A17DD driver + lencse.
Forrófejű. :)

(#69015) jézusom válasza #89309696 (#69012) üzenetére


jézusom
addikt

nitecorenak van ilyen pici láthatósági lámpája, eredetileg kerékpáros sisakra de elég drága. Én vettem két ceruza akkus kis lámpát, mindkettő elromlott vélhetőleg megfőttek. igaz nem 50 lumenesek voltak.

[ Szerkesztve ]

(#69016) zolikaDB válasza krisztianAMG (#69014) üzenetére


zolikaDB
veterán

Wow. Mesélj :)
Tudnád linkelni az alaktrészeket, és tennél fel fotót a lámpáról meg a vetített képről? :DDD

(#69017) Lacerta válasza Gargouille (#69010) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Fel kell dobni a témát Simonnak, és ha lát benne fantáziát, indítani egy group buy-t a BLF-en rá. Ez a legolcsóbb megoldás.
Szerintem működhet a dolog. Ha nem, nem került semmibe. :)

(#69018) Gargouille válasza Lacerta (#69017) üzenetére


Gargouille
őstag

Hmmm, tulajdonképpen teljesen jó a gondolat! Ha esetleg vannak még itt a fórumon páran (rajtam és ZolikaDB kollégán kívül), akiket ez megmozgatna, akkor lehet tényleg megér egy kérdést.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#69019) zolikaDB válasza Lacerta (#69017) üzenetére


zolikaDB
veterán

Vagy nem is komplett lámpa, hanem egy "építő készlet", DIY S2+ :DDD
Wow, made my day. Fa.za ötlet! :R

Pl: tuning S2+ videó
Nem véletlen, h LG HG2(nek tűnő) akksit pakol bele :D

[ Szerkesztve ]

(#69020) gyapo11 válasza #89309696 (#69012) üzenetére


gyapo11
őstag

Ha lehet hinni az alinak, akkor a Seeknite S11-esnek van 87 és 25 lumenes módja is, ezek már bírnak pár órát.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#69021) zolikaDB válasza gyapo11 (#69020) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem kell nekik hinni - van. Nem tudom, hány lumen, de duplaklikkre kapcsolva 4 fokozat van.

Más: miért kellett nekem a sima, festetlen első genes L6-ot 50$-ért megtalálnom BG-n???? :U :F
Nem akarom lecserélni az FT03-asom :(

[ Szerkesztve ]

(#69022) Zoli-bácsi válasza #89309696 (#69008) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Szerintem eleve halva született ötlet lámpát tenni rájuk, mert ahhoz hogy láss valamit, erős szórt fény kellene- Pl. egy szerelőlámpa szerű valami, de azt meg nem tudod úgy elhelyezni hogy ne égesse ki a szemüket.

(#69023) MittuDomain_ válasza Zoli-bácsi (#69022) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Az ötlet szvsz nem halva született, de DIY megoldást kíván: én valami rugalmas bőr szíjra ragasztanék (dimmelhető) LED szalagot, jó esetben AA akksival megtápolva, ha elég neki annyi (ált. min 5V, szóval akkor 4db AA), és ez lenne a nyakörvük.

Nem tudom persze, talajradarok-e vagy belga pásztorok, az akksi tömege felől nagyon nem mindegy.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#69024) Zoli-bácsi válasza MittuDomain_ (#69023) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

És hogy oldod meg, hogy lásson is valamit de a kutyákat se vakítsa meg? Mert a 2 kicsit üti egymást.

(#69025) krisztianAMG válasza zolikaDB (#69019) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Az enyem nagyon hasonlo ehhez, csak Cree LED-ekkel es a driver mas (direct drive turbo modban): A17DD
Es szinten HG2-t hasznalok. Anno mertem aramot is, ha jol emlekszem valahol 11A korul volt.

A "glow gasket" tetszik, azzal meg megprobalom feldobni az enyemet.

Tegnap probaltam, szobahomersekletrol indulva 4x Turbo utan mar 60°C korul volt a fej kulso homerseklete (~180sec). :D

(#69026) zolikaDB válasza krisztianAMG (#69025) üzenetére


zolikaDB
veterán

Figyelj, a kis fényvetők is letiltanak egy-kettőre, fél perc-egy perc alatt.
Akkor van benne egy ilyen driver és:
- olyan csillag, amin 3 led van?
- milyen lencse?

(#69027) gyapo11 válasza zolikaDB (#69021) üzenetére


gyapo11
őstag

Az L6 meg az FT03 nem egy kategória, L6 sokkal jobban szór, az FT03 meg kifejezetten thrower.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#69028) vince válasza Gargouille (#69018) üzenetére


vince
őstag

Beneveznék egyre én is, az egyetlen s2+-unk tönkrement sajnos. Tengervíz szivárgott bele, amit csak hónapokkal később vettünk észre, de akkor már teljesen egybegyógyult a belseje, szétszedhetetlen.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#69029) FBLLMAG válasza vince (#69028) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Búvárkodtál vele? :(

[ Szerkesztve ]

(#69030) vince válasza FBLLMAG (#69029) üzenetére


vince
őstag

Egy tengeri barlangba mentünk be, úszva, lámpával a nadrágzsebben. Maximum egy méter mélyen lehetett legfeljebb néhány percig, de ezek szerint nem bírta. A gumigyűrűket nem kentem meg az akció előtt, bár lehet, hogy az sem segített volna :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#69031) Donki Hóte válasza Zoli-bácsi (#69022) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szerintem is jobban zavarná a kutyát, mint amennyit segít a gazdának abban, hogy lássa sötétben, hogy mit szed föl a kutya.

Mi a kutya nyakhámjára kínai világítós fülbevalóból kiszedett kis világító fényforrásokat tettünk, az tud gyenge/erős/villogó fénnyel világítani, de a villogó fény nagyon zavarta a kutyát, úgyhogy maradt a gyenge fényerő, hogy legalább mi lássuk, hogy hol a kutya :)

Sétáltatáshoz mindig zseblámpát használunk, persze leginkább azért, hogy a gyenge közvilágítás mellett (mi is Elios Zrt. verte település vagyunk :( ) legalább minket lássanak az autósok és ne üssenek el bennünket.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#69032) jézusom válasza vince (#69030) üzenetére


jézusom
addikt

Szerintem ha kiszaritottad volna miutan tiszta vizzel kimosod, megmenekül. Lehet hogy a só ártott inkább.

(#69033) #89309696 válasza Donki Hóte (#69031) üzenetére


#89309696
törölt tag

A villogót nem tudom ki találta ki kutyapórázra. Őt is, meg a gazdáját is megőrjíti. Annyira nincs értelme, mint az SOS meg strobi opcióknak a zseblámpákban.

Nekem világítós póráz van [link] , mert a nagy szőr kitakarná a nyakörvet, meg amúgy is jobban látszik a póráz. De ez láthatóságot biztosít és nem látást. Meg van egy a kezemen. [link]
Van olyan nyakörv amiben fehér led van a csatban [link] ez biztosítana valamiféle fényt a kutya alatti területen, de én kipróbáltam egy ilyet nem volt elég erős ehhez, láthatóságra meg gagyi volt, mert arra a klasszikus színes csíkok sokkal jobbak (ez a nyakörv nem világít csak lefele a csat).

A súly nem gond, nagy és óriástestűek. Majd valamit kitalálok, egyelőre tesztelem a lámpát.

[ Szerkesztve ]

(#69034) Chris Kiki válasza #89309696 (#69033) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Nekem világító/villogó nyakörv van a kutyusomon amikor sétálni megyünk. 5db piros LED-del van szerelve. Az eddigi legjobb vásárlásom volt ami a világítás területén történt. A kutyát egyáltalán nem zavarja, nincs akkora fényereje, viszont tök sötétben is tudom, hogy hol jár a kutya, és mások is észreveszik messziről. Én naagyon ajánlom!

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#69035) jézusom válasza #89309696 (#69033) üzenetére


jézusom
addikt

Jó cuccok, de autósként nézve a sima fényvisszaverő elemek is igen hatásosak. És ugye soha nem merülnek le, de nyilván csak pluszban jó a rendes világÍtás mellé.

(#69036) blueye válasza Chris Kiki (#69034) üzenetére


blueye
veterán

Ehhez tudsz adni egy linket?

(#69037) Chris Kiki válasza blueye (#69036) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Ebay

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#69038) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Akinek volt/van első generációs Convoy L6-osa, sima XHP70-es LED-el:
- mi a véleménye a lámpáról?
- ha nem csak "villantani" akarok egy nagyot, hanem picit tovább hajtani turbón, 45-50$-os ársávban van-e ajánlottabb manapság? (most nem thrower-kedek, inkább nagy fény, jobban szórva a célom)
- az ezüst verzió az natúr polírozott vagy ilyenre van anodizálva/eloxálva/festve?
- nem gáz, ha flat akksikkal hajtanám, plusz mágnes? (akinek van tartalékban 1-2 darab, írjon rám legyen szíves)
- 5000K mennyire kellemes ebben a lámpában? (nekem a kis S2-ben 6000+ kelvines van, az nagyon hideg)
Köszönöm! :R

(#69039) gyapo11 válasza Donki Hóte (#69031) üzenetére


gyapo11
őstag

Ha sötétben sétálok lámpával, mindig feltűnik, hogy a közlekedési táblák milyen messziről látszanak a visszavert fény miatt. Valami hasonló képességű nyakörv jó lehet, saját fényt nem bocsát ki, viszont viszonylag kevés fényt is jól láthatóan visszaver.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#69040) gyapo11 válasza zolikaDB (#69038) üzenetére


gyapo11
őstag

Nézd meg Westbam tesztjét: link

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#69041) #89309696 válasza gyapo11 (#69039) üzenetére


#89309696
törölt tag

Jobb felszereléseket eleve szerelik vele, nekem is mindenen van 3M Scotchlight fantázianevű mindent is el lehet érte kérni árú dolgok. [link]
Nagyon hasznos, viszont mindenképp kell világító is, mert külterületen pl. a vadász máshogy nem lát meg. Vagy a másik kutyás. Volt olyan, hogy azt hittem őz lépked aztán egy idegen kutya volt a gazdája meg mögötte. Fényvisszaverős csak autóknál jó. Sokszor feltolják a refit ránk, mert tetszik nekik a csillogás. :D

(#69042) FBLLMAG válasza #89309696 (#69041) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Arra a pántra rá lehet rakni a Nitecore NU05 -ösét, vagy az NU25 -öst, és probléma megoldva. ;)

(#69043) csibe1 válasza #89309696 (#69041) üzenetére


csibe1
addikt

"mert külterületen pl. a vadász máshogy nem lát meg"
Ne mászkálj kutyával olyan külterületen ahol vadász is lehet. :)
Elég érdekes találatokat dobott a guggli: [link]

"gyakorlatilag az egész ország vadászterület"
Ezt én se tudtam, szóval nem árt figyelni, mert még a végén összekeverik a gazdát a kutyájával. :U

Elütni, összeszedni sem buli a vadat [link]

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#69044) #89309696 válasza csibe1 (#69043) üzenetére


#89309696
törölt tag

Az egész ország vadászterület ami lakott területen kívüli. Kivétel ez alól azok a kinti magánterületek ahol a megfelelő papírok kitöltésével a tulajdonos kérésére a vadászok nem használhatják az adott területet (az összes területünk fel lett véve ide, mert szarrátaposták terepjáróval mindig a rétjeinket, szántóinkat), illetve a helyi önkormányzati szabályok által meghatározott területek (ha meghatározták, nálunk igen), jellemzően a lakott terület határától számított biztonsági sávok, turistaútvonalak, turistalátványosságok, műemlék épületek környezete stb.
Sötétben csak a kijelölt turistaútvonalon megyünk, továbbá ezért kell kivilágítani és nem fényvisszaverőre hagyatkozni. Hemzseg a környék a részeg turistáktól, nyaralósoktól amúgy, úgyhogy erre nem sűrűn vadásznak.
Pórázt mindig is használtam, max a fotó erejéig vettem le, de már évek óta ahhoz se, mert menci drága pórázaim vannak, hát majd hülye leszek nem szét-Instázni mim van. :K

A vad az állam tulajdona, ha vadjelzett táblás szakaszon ütöd el akkor tüntesd el gyorsba és tűnj el onnan, ahogyan minden józan eszű autós teszi, mert a kocsi javításán kívül még azt is fizetheted. A táblás szakaszokon kívül pedig a rendőr büntet meg, mert nem az út és fényviszonyoknak megfelelően közlekedtél, ha el tudtad ütni. Üdv itthon. :K

[ Szerkesztve ]

(#69045) bedvóter


bedvóter
tag

A vizslámmal kirándultam az erdőben, természetesen póráz nélkül. Szembejött egy vadász és azt mondta, lelövi a vizslámat. Mondtam neki, nyugodtan lője le, utána viszont én puszta kézzel fogom kitépni a szívét (mármint a vadászét). Erre meggondolta magát és elhúzott.
Én mindig örömmel olvasom a híreket, amikor egymást lövik le a vadászaton.

(#69046) Donki Hóte válasza zolikaDB (#69038) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nekem van XHP70-es LED-el szerelt Convoy L6 lámpám. Teljes fényerőn se hosszú, se hosszabb ideig nincs értelme hajtani, mert brutális fényereje van. Nyilván van nagyobb fényerejú lámpa nála, de nem ebben az ársávban. Nekem közepes fényerőn is teljesen elegendő a fényereje, azon kívül, hogy "villantottam" vele a haverok előtt, sosem volt szükség folyamatosan max fényerőn hajtani :K

Van mellette egy L2 és egy Astrolux FT03 lámpám is, ezeknek sincs akkora fényereje, mint az L6-nak.

Nyilván az L2 és az FT03 az thrower lámpa, de érezhető hozzájuk képest az L6 nagyobb fényereje.

Ha nem raksz mágnest a 26650-es akkuk közé, akkor nem működik a lámpa. Az enyém is 5000 Kelvines, szerintem jó a színe. Nagyon szeretem benne a két nyomógombos vezérlést (az egyik gombbal ki/be kapcsolod, a másik gombbal váltod a fényerőt). Az FT03 folyamatos fényerő változtatása természetesen még jobb, de az L2 egy gombos vezérléséhez képest jobb az L6.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#69047) csibe1


csibe1
addikt

Az utóbbi két hsz-hez:
- Ki kellene hirdetni,híradóban, újságban, neten, hogy mi a helyzet, mert az vicc, hogy az egész ország vadászterület; másrészt a vadászokat is ennél jobban rendszabályozni kellene, hogy ebből ne legyenek halálos balesetek.

"A vad az állam tulajdona, ha vadjelzett táblás szakaszon ütöd el akkor tüntesd el gyorsba és tűnj el onnan, ahogyan minden józan eszű autós teszi, mert a kocsi javításán kívül még azt is fizetheted. A táblás szakaszokon kívül pedig a rendőr büntet meg, mert nem az út és fényviszonyoknak megfelelően közlekedtél, ha el tudtad ütni. Üdv itthon. "

Igen, ezzel tisztában vagyok, szerencsére nem saját tapasztalatból.
Párszor viszont nem sokon múlott, pedig 90 helyett csak 70-et mentem a kanyarban, és előttem 5 méterrel ugrott át az őz, nyáron, délután fél 6-kor. :U
Erre mondják, hogy kibaszott mázli, vegyél lottót banyeg.
Utána vettem, nem nyertem.Akkor most kit pereljek? :D

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#69048) #89309696 válasza bedvóter (#69045) üzenetére


#89309696
törölt tag

Hozzátenném, hogy a lelőtt kutyák 99%-a póráz nélküli volt, úgyhogy nem véletlenül ugatják el hatmilliószor, hogy pórázt kéne használni, mert gyakorlatilag nem létezne kutyalelövés esete, ha használnák a kurva pórázt.
Sok a vadászok között a tetű, de nem mind. És a tetű se lőne, ha használva lenne a póráz, úgyhogy a kutyás pont ugyanúgy meghúzza a ravaszt, mint a vadász.
De szerintem ez itt már nagyon off.

csibe1
A vadászat a politika után az egyik legkorruptabb szakma, pontosan tudja mindenki mi megy benne, milyen módosítást várunk is akkor. Marha egyszerűen megoldható ez a probléma, pórázt kell használni, nem eszetlenül járnikelni akárhol, meg kivilágítani magunkat és a kutyát. Lámpa topikban vagyunk nem lesz nehéz lámpát találni. Gyakorlatilag 100%-os módszer.
Egyébként amióta a sötétzöld állatvédelem ennyire fellendült (legalább ennyi hasznuk van, mert amúgy csak hátráltatják az állatvédelmet az ökörségeikkel) már jelentősen csökkent az esetek száma, mert tőlük tartanak. Ez nem azt jelenti, hogy a pórázt el lehet dobni (ami egyébként kötelező is).
Ez viszont már annyira off, hogy én lezártam, mert úgy is ki lesz törölve az egész.

(#69049) Zoli-bácsi válasza bedvóter (#69045) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

+1 Utálom a szarházi vadászokat.

(#69050) #89309696


#89309696
törölt tag

Megjöttünk a Wuben C3 első köréről.
Jó ötlet volt, hogy nem vettem meg az Olight Warrior Mini 1-et 2.5x drágábban, mert ez is bőven megteszi, nem éri meg a felárat a másik, legalábbis nekem biztosan nem.

-Az alul elhelyezett gomb rossz. Ha marokra fogom akkor jó helyen van, de normál fogással pont egy oldalsó gomb kellett volna rá nagyon. Kényelmetlen így.
-5 lumenes fénnyel is már lehet látni miben akarok átesni, legtöbbször ezzel mentünk. 10 lumen jobb lenne azért, egy kicsit feljebb tolhatták volna itt.
-A következő a 80 lumen, ezzel is sokat mentünk, gyakorlatilag teljesen kielégíti a sétához szükséges fényt, elvilágít olyan messzire amennyire indokolt hogy látni akarunk, közelre már kicsit ki vakít is, előrefele kellett világítani vele, mert a földre világítva a visszavert fénytől rosszabbul láttam utána a sötétbe visszanézve pár másodpercig. 50 lumen lehet jobb lenne ide.
Nyilván ezek nem csak a lumentől függnek, hanem mástól is, meg mindenkinek másra érzékenyebb a szeme.

-A következő 400 és 1200 lumen meg egyértelmű őzvakításra való. Párás időben, mint most is minden tejfehér tőle, tehát több lumennek amúgy se lenne már itt értelme, mert nem látok tovább vele. Tiszta száraz időben persze lehetne látni, de 150-170 méterig elvilágít a Google Maps mérője alapján ez az 1200 lumen, az őzek szeme nyilván jóval távolabbról is visszacsillog.
Bőven elég, persze ha kicsit melegebb lenne a színe, hogy ne égesse az agyam, meg jobban terülne szélességre akkor rögtön megzuhan a látótáv is 1200 mellett.

-Kicsit ciki, hogy ha holdfényből feljebb megyek és utána vissza akarok oda térni akkor végig kell léptetnem a nagyobb fokozatokon is, mint egy idióta villogok a sötétben, de egy gombbal ezt nem egyszerű megoldani nyilván.
-A strobi meg SOS mód egy hülyeség. Abból a szempontból pláne, hogy mikor végig akarom kattogtatni a fokozatokat akkor mindig beléptem vele a strobi módba, mert ő azt dupla vagy triplaklikknek érzékelte. Szép lassan kell vele léptetni, mint valami debil.... Sose használja senki ezeket a villogó vackokat. Inkább ezt a két funkciót tették volna bele a 4 világító fokozatba, hogy így 6 legyen összesen, mert azért még férne el. 10-50-100-200-400-1200 mondjuk jobb volna vagy valami ehhez hasonló. Fent olyan mindegy, hogy 400 vagy 1200 vakít meg (ezt mondjuk a legtöbb lámpánál be is tartják), de az alsó szinteket még lehetett volna tovább osztani a hülye strobi meg SOS mód helyett és akkor mindenkinek lenne olyan fényereje ami kényelmes az adott szituációjára. És akkor egy gombbal megoldható a visszaléptetés is. Egy klikk felfele, duplaklikk lefele. Teljes benyomás ki és bekapcs. Lámpát kell gyártanom magamnak. :D
De az se lenne rossz ötlet, ha a fejet forgatva változna a fényereje, nem a vetítési szélességet állítaná, hanem fényerőt és akkor nagyjából fokozatmentes volna és mindenki annyi fényt csinál magának amennyi épp kell.

Nem hibáztatom a lámpát érte, mert kb. mind ezen az elven működik, tök mindegy melyiket veszem meg. Tetszik a lámpa, 10 ezer pénz manapság játékpénz amúgy is, kaptam érte egy frankó lámpát tulajdonképp, szóval tök jó, csak hát kompromisszum van bőven, meg én se vagyok egyszerű eset.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.