Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) Anubis_9 válasza Siriusb (#20000) üzenetére


Anubis_9
őstag

Biztos, hogy nem azzal volt a baj: kb. fél órával a te kérdésed előtt feldobtam egy kérdést, hogy nem kell-e vkinek egy C8-as tok. Ez is törlődött. Szerintem aznap reggel valami gond volt a rendszerre, ennek tudom be. :(((

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#20002) Kozy10


Kozy10
tag

Gearbest akciók:

COURUI D01 $27.99

Opus BT-C3100 V2.1 $36.78

:C

[ Szerkesztve ]

(#20003) Siriusb válasza Kozy10 (#20002) üzenetére


Siriusb
veterán

Ez az Opus tényleg annyira jó, hogy $100 az ára eredetileg, vagy ez csak felhajtás?

(#20004) Anubis_9 válasza Kozy10 (#20002) üzenetére


Anubis_9
őstag

COURUI D01-et 51 pont beváltása mellett 26,99-ért rendeltem tegnap! ;) Akció előtt kuponnal volt 29,9$, ha jól emlékszem!

Ezt a képet konkrétan honnan linkelted? Érdekelne egy védett akkus promo is, ha lenne... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#20005) Kozy10 válasza Siriusb (#20003) üzenetére


Kozy10
tag

a forgalmazás kezdete óta lehetett kuponnal venni,a legdrágább ára 45 $ volt :)) :DDD

itt van róla teszt: Teszt

[ Szerkesztve ]

(#20006) Siriusb válasza Kozy10 (#20005) üzenetére


Siriusb
veterán

Sejtettem. :)

Nekem egyelőre a Xtar VP2 van talonban, hogy ha egyszer komolyabb töltőt veszek, ez lenne a kiválasztott.
Viszont lehet közeleg az idő, mert PowerBank sem lenne rossz, viszont minek adjon ki az ember arra pénzt, ha itt van a VP2, ami PowerBank-ként is funkcionálhat.

(#20007) d4d válasza Kozy10 (#20005) üzenetére


d4d
tag

A li-ion akksik töltésére itt is "simulated CC/CV"-t ír (ahogy a Nitecore töltőinél is), tehát nem valódi CC/CV töltő, mint pl az XTAR VP1, VP2, VP4, SP1, WP2s, VC2 stb.

HKJ ennyit írt erről

"Simulated: Measures the voltage with current off and then adjust the current. I.e. there is some table that says what current to use at different voltage, usual between 4.00 and 4.20 volt, below 4.00 volt full current is used.

Real: Use a 4.2 volt current limited source.

Generally I assume that any charger with pulsing charge current is using simulated.

Older batteries may get charged with a slightly too high voltage, because voltage is measured with current off, except for that is not much difference between them, but the specification for LiIon says to use a real CC/CV."

elemlampa.blog.hu

(#20008) M_o_g_y_i válasza Siriusb (#20000) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

20K+, ezt is megéltük. :DDD

(#19999) kerekfej: majd a Panákat jól átzsugorozom ilyennel, és akkor kb. valós kapacitású legy végre a "F@schFire háromezeres" akksi. ;]
Ja nem, most látom ez már a 4800-as űrtechnika, ahol még a Sanyo/Panasonic, Samsung/LG sem tart (piacon lévő akkuikat tekintve, a valóságot azért el tudom képzelni... :U)

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#20009) Kozy10 válasza Siriusb (#20006) üzenetére


Kozy10
tag

nekem is VP2-m van :C
nagyon jól szuperál, eddig tökéletes!
én itthon vettem: xtarlight.hu

(#20010) Kozy10


Kozy10
tag

Skyray Black $16.99

:DD :Y

[ Szerkesztve ]

(#20011) DolbySys


DolbySys
csendes tag

ket buvarlampa kod:

piros :GBSB $21.99

fekete :GB3Cree $25.59

en a piros valtozatot rendeltem meg most,kivancsian varom ,hogy birja e 4-5 m melysegig

[ Szerkesztve ]

''Vorschprung durch Technik'' by T+A

(#20012) krisztianAMG válasza Kozy10 (#20010) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

A hozzáértőktől kérdezném, hogy ebben hol a buktató? :D Ennyi pénzért ez a felállás nem egész jónak tűnik.

(#20013) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Aki kinézte magának az akciós Courui D01-es lámpát, 16bda3 kuponkóddal megrendelheti a hozzá a védett Samsung akkukat is 15.85$-ért. :C

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#20014) Kozy10


Kozy10
tag

Bontotta már le valaki a védelmet akkuról? Használható marad utána? (lehet rövidítenem kellene egy védettet,ha nem fér el a lámpában) csak elvi kérdés,mert még mindegyik úton van :-)

(#20015) korn válasza krisztianAMG (#20012) üzenetére


korn
aktív tag

Jó esély van rá, hogy csaló, de akár még igaz is lehet.

(#20016) Avicularia válasza korn (#20015) üzenetére


Avicularia
veterán

Elég hihetetlen áron vannak a lámpái. Aztán küld egy fadarabot, és természetesen visszakapod a pénzt, ha visszaküldöd, de a posta drágább lesz Kínába mint az egész cucc.

(#20017) hpsafl


hpsafl
tag

Convoy S2/S2+, C8 Jetbeam WL-S1/WLS2 kupon.

S2-vel kapcsolatban, Ti melyiket szeretitek inkább a neutral T5-5C, vagy hidegfehér U2-1B?
Én ha lehet inkább neutralt veszek meg a családban mindenki így van vele, de olyat is hallottam már, hogy valakit idegesített.

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#20018) erik365 válasza hpsafl (#20017) üzenetére


erik365
aktív tag

Én személy szerint nem rajongok a meleg színért, nekem nem jön be a sárgás fény jobban szeretem a hideg fehér ledet.
Az összes lámpám hideg fehér :D egyedül dedómolt ledesnél van kicsit melegebb árnyalat :)

1.4 T-jet M32

(#20019) Anubis_9 válasza hpsafl (#20017) üzenetére


Anubis_9
őstag

Azt se tudtam, hogy van Gearbest-es blogout. :) Az S2+ nagyon jó áron van! Én még 14.42$-ért vettem nem is olyan rég. :Y
Nekem eddig 3 lámpám van, mindegyik Convoy. Az összes U2-1A, vagy 1B. Nekem ennek tetszik a hidegfehér színe.
Az érkezőben lévő Courui D01-es lámpám XM-L2-es lesz, csak azt nem tudom, milyen lesz a Bin-je...

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#20020) hpsafl válasza Anubis_9 (#20019) üzenetére


hpsafl
tag

Bin-t nem tudok mondani, de hidegfehér.

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#20021) Anubis_9 válasza hpsafl (#20020) üzenetére


Anubis_9
őstag

Akkor U2-1A, vagy U2-1B lesz ez is! :DDD

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#20022) csucsotke válasza hpsafl (#20017) üzenetére


csucsotke
aktív tag

Nekem az S2-ből T5-5C van. Ez se rossz, de legközelebb legalább egy fokkal hidegebbet vennék.

(#20023) szbalogh válasza korn (#20015) üzenetére


szbalogh
őstag

Jó az értékelése, nem tudom az az 1000 db üzlet elég lehet-e megítélni. Az ilyeneknek sokkal több szokott lenni. Elég sokat eladott most. Ti bele mernétek vágni?

Nick: HE_Storm

(#20024) Avicularia válasza szbalogh (#20023) üzenetére


Avicularia
veterán

Majdnem dupla áron mennek ezek, túl szép hogy igaz legyen. Majd küld valami értéktelent és mivel igazolja, hogy átvetted, vissza kell majd küldened a visszafizetéshez.

(#20025) Myers válasza Avicularia (#20024) üzenetére


Myers
senior tag

Hogy igazolja, hogy átvetted? Szándékosan rak rá nyomkövetést? Nem hiszem.

Ha meg kamu, akkor ebayen jelzed, hogy nem jött meg, még mindig nem jött meg... refund.

http://www.muszaj.hu/

(#20026) Avicularia válasza Myers (#20025) üzenetére


Avicularia
veterán

Ez a lényeg, tracking number-el adja fel, nem tudod letagadni. Vissza kell küldened, hogy visszakapd a pénzt. Volt már ilyen átkúrásra példa az ebay-es topikban.
De rendeld meg és kiderül, hogy kamu-e :)

(#20027) spidersoft válasza d4d (#20007) üzenetére


spidersoft
senior tag

Hát ezzel a simulated CC/CV dologgal teljesen kinyírtatok... Eleinte szemezgettem a Nitecore i4-essel, hogy az tud többféle aksit tölteni meg cellánként is tud dolgozni, sokan írták a fórumokban, hogy az milyen jó kis töltő. Aztán hogy inkább d4, mert abban már lehet páratlan számú AAA cellát is tölteni, mert le lehet venni az áramát. Erre kiderül, hogy tulajdonképpen lítium aksi töltésére nem jó, mert simulated CC/CV... ok, akkor keresgéltem tovább: Opus BT-C3100. Sok-sok comment, hogy ez milyen jó, referenciának használják, megmittoménmi, erre erről is kiderül, hogy nem jó lítium cellákhoz...

Akkor most egyedül a XTAR VP4 létezik, aminek van tápja, négycsatornás és jó lítiumhoz is?...

Nem fogok számítógép tápot üzemeltetni aksitöltőhöz, és nem szeretnék külön dugasztápot venni hozzá, mert nem tudok megbízható forrást. Úgy sejtem, hogy a XTAR vagy a Nitecore azért csak ügyel annyira a termékére, hogy normális tápot ad hozzá, de én a kínai detonálós eszközökkel nem akarok kísérletezni.

IMAX B6-hoz meg venni kell egy laptop tápot és tákolni hozzá bölcsőt, amivel együtt már legalább 15.000Ft, de inkább több, annyit meg nem akarok aksitöltőre költeni...

(#20028) Kozy10 válasza spidersoft (#20027) üzenetére


Kozy10
tag

Az Xtar VP4 CSAK litium-ion akkuhoz jó!!
Az Xtar XP4C -vel lehet Li-Ion és Ni-MH akkumulátort is tölteni! :)

(#20029) hpsafl


hpsafl
tag

Ma jött egy MK-R led, de még op refivel is van folt a vetítési képben. Nem vagyok finnyás, meg kint valószínűleg fel sem fog tűnni, de nem ilyenre számítottam.

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#20030) hpsafl válasza hpsafl (#20029) üzenetére


hpsafl
tag

Kivittem, és ott jó, ráadásul 1800 lument tud :))

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#20031) Beri válasza spidersoft (#20027) üzenetére


Beri
addikt

Eleinte szemezgettem a Nitecore i4-essel, hogy az tud többféle aksit tölteni meg cellánként is tud dolgozni, sokan írták a fórumokban, hogy az milyen jó kis töltő. Aztán hogy inkább d4, mert abban már lehet páratlan számú AAA cellát is tölteni, mert le lehet venni az áramát.
Tehát akkor most mi is a baj az i4-essel? Mért ne tudna páratlan számú akkut tölteni?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20032) Kozy10 válasza Kozy10 (#20028) üzenetére


Kozy10
tag

Itt több kép van róla (fali és autós adapter is jár hozzá)
Xtar XP4C Li-Ion és Ni-MH akkumulátor töltő

ez 2x1A vagy 4x0,5A-t tud li-ion akkukkal
Az Nitecore I4 is CC/CV algoritmust használ némileg kisebb töltőárammal: 2x0,75A vagy 4x0,375A

nem ismerem személyesen egyiket sem csak a leírásokból szemezgettem :))

tesztek:

Xtar XP4c
NiteCore Intellicharger i4 V2

(#20033) spidersoft válasza Beri (#20031) üzenetére


spidersoft
senior tag

Páratlan számú AAA cellát nem tud. Illetve tud, csak túl nagy árammal (benne van a doksijában is (precautions rész), hogy kettesével kell beletenni).

(#20034) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Gearbest nálatok jól működik? Tegnap este óta hiába jelentkezem be, nem mutatja a legújabb, folyamatban lévő kiszállításom (Courui D01). A korábbi megrendeléseimre kattintva azonnal kidob az oldalról és azt kéri, jelentkezzek be újra. :(((

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#20035) hpsafl válasza Anubis_9 (#20034) üzenetére


hpsafl
tag

Most gyorsan csak mobilon próbáltam, de mindegyik rendelésembe be tudok nézni, és nem dob ki a rendszer.

De van külön topikja, inkább oda, vagy privátban, ne itt a lámpás topikban :N

[ Szerkesztve ]

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#20036) d4d válasza spidersoft (#20027) üzenetére


d4d
tag

Arról szó nincs hogy azokat a töltőket ne lehetne használni emiatt csak, ha már összehasonlítod akkor ezt is meg kell említeni, hogy sok töltő nem 100%-ig úgy tölti a li-ion akksikat (vagy a nimh akkukat) ahogy elő van írva.
Én inkább külön töltő párti vagyok, ezek a hibrid megoldások általában csak erős kompromisszumokkal használhatók, főleg, ha nimh-ról van szó. Nimh-nál sokkal fontosabbnak tartom hogy lássam a kapacitását, legyen többféle töltőáram vagy tudjak kisütni töltés előtt stb. Ehhez én egy La Crosse RS720-at használok. Ez az itthon is kapható Voltcraft IPC-1L frissített változata. Sokkal kevésbé melegszik, mint a régebbi verzió és nem csak papíron, hanem valóban így van. De van egy Maha Powerex MH-C9000-em is. Erről a töltőről meg tévesen keringenek olyan infók hogy nehézkes vagy időigényes lenne a beállítása. Senki ne dőljön be ezeknek az írásoknak, vagy olyanok terjesztik akik sose használták, vagy háttal ültek a töltőnek. Valóban rengeteg beállítási lehetőség van, de semmivel nem bonyolultabb, mint az IPC sőt, ha csak 4AA akkut akarsz tölteni igazából hozzá se kell nyúlni csak betenni az akksikat és néhány mp múlva elindul a töltés 1000mA-el.

elemlampa.blog.hu

(#20037) Beri válasza spidersoft (#20033) üzenetére


Beri
addikt

Oda az van írva, hogy egyet ne tölts vele. Vagy ha kettőt raksz bele, akkor slot 1-3 vagy 2-4. Hármat tehát minden probléma nélkül tölthetsz bárhogy.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20038) mkriszadmin


mkriszadmin
tag

Sziasztok!

Abban kérném segítségeteket, hogy 18650 akkut szeretnék vásárolni milyet lenne érdemes?
Jelenleg ezt a kétfajtát néztem:

Samsung: 18650 2600mAh Védett

TrustFire: 18650 3000mAh Védett

Vagy esetleg ha egyik sem akkor mit ajánlanátok?

Köszi!

(#20039) Anubis_9 válasza mkriszadmin (#20038) üzenetére


Anubis_9
őstag

Én a te általad linkelt Samsungot rendeltem meg a napokban kupokóddal 15.85$-ért. Ezt szokták dicsérni. Viszont a TrustFire-t szerintem senki sem fogja ajánlani. :U

Nem védettben a Sanyo UR18650FM is nagyon jó, gondolom, védett formájára is igaz ez.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#20040) M_o_g_y_i válasza Anubis_9 (#20039) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ez a TF épp "nem annyira gáz", egy rendes 2500mAh-s akkunak megfelelő akksi. :K
2400mAh körüli valós kapacitással. :U

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#20041) mkriszadmin válasza Anubis_9 (#20039) üzenetére


mkriszadmin
tag

Köszi!

Akkor a samsungal teszek egy próbát!

(#20042) kowik válasza Anubis_9 (#20039) üzenetére


kowik
tag

Ez a TF pont ajánlott kategória. Paramétereiben pont azt tudja mint a Samsung.

(#20043) Kozy10 válasza Kozy10 (#20014) üzenetére


Kozy10
tag

(#20044) kowik válasza Kozy10 (#20043) üzenetére


kowik
tag

Persze, hogy használható.

(#20045) Kozy10 válasza kowik (#20044) üzenetére


Kozy10
tag

ok, köszi :R
lehet,hogy egy ilyenről kellene leszedni a védelmet.
Az akkuteile.de-n írják ezekhez,hogy ne távolítsák el a védelmet mert zárlatot, tüzet vagy robbanást okozhat...
Csak egyszerűen le lehet szedni róla vagy van valami amire oda kell figyelni(már azon kívül hogy ne sérüljön meg az akku persze)?
A külső fólia alatt van még egy, vagy újra kell zsugorfóliázni?

[ Szerkesztve ]

(#20046) kowik válasza Kozy10 (#20045) üzenetére


kowik
tag

Csak simán le kell szedni. Nyilván nem kell zárlatot okozni. Én a negatív oldalon kezdeném, mivel a pozitív végénél közel van az akku oldala, ami negatív, ezért itt könnyebben okozható zárlat.

(#20047) jodzsy


jodzsy
csendes tag

Gearbesten találtam az alábbi lámpát. Van tapasztalata valakinek ezzel a márkával/típussal?
LuckySun D80 CREE XML-U2 1100 Lumens GBLUCKYCM kuponnal 19,37$

"Kifogásolni, fölényeskedni bárki tud; tanulj meg mindenkitől tanulni.”(Weöres S.)

(#20048) mkriszadmin


mkriszadmin
tag

Sziasztok!

4-5000 Ft nagyságban milyen lámpát ajánlotok?

Köszi!

(#20049) Anubis_9 válasza mkriszadmin (#20048) üzenetére


Anubis_9
őstag

New Convoy C8 kupon: NEWC8 13,79$.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#20050) hpsafl válasza jodzsy (#20047) üzenetére


hpsafl
tag

K...a jó elméletileg. Nincs benne pill, hanem a házon fekszik fel a led, és ha minden igaz akkor a turbo fokozaton 3A felett hajtja a ledet ;]

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.