Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23801) erik365 válasza #46372352 (#23800) üzenetére


erik365
aktív tag

Ha annyira leesik a fesz, már látod a fényerőn, ha nem vagy vak nem meríted túl ;]

1.4 T-jet M32

(#23802) Wendelke


Wendelke
senior tag

Sziasztok!

Van egy kis gondom :W , sikerült a Solarstorm T3 lámpám driver-én zárlatot csinálnom. Az egyik led pozitív vezetékét sajnos sikerült letestelnem a lámpához, aztán lehalt valami a driverben. Sajna nekem ehhez hozzáértésem nincsen, egyik ismerős elektrotechnikus megnézte, de azt mondta hogy nem tud vele mit kezdeni.

Annyit kell még tudni, hogy ha áram alá kerül a lámpa, akkor a 3 db led halványan világít, a kapcsolóra nem reagálnak, de viszont a kapcsolón lévő ledek és a kapcsoló is működhet. Ha áram alá helyezem, akkor a piros led felvillan, ha bekapcsolom, akkor meg a zöld led jelzi a bekapcsolt állapotot.

A drivert a rajta lévő HX-1401A1 felirat alapján kerestem a neten, de nem találtam, mert ha lenne rendelnék.

A képet bul07 fórumtag hsz-ból kölcsönöztem, utólagos engedelmével :U

Szóval erről lenne szó:

Szerintetek ez javítható?Ha nem, akkor valahonnét lehet beszerezni ilyent? Más ötlet :F

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#23803) Tamás9x válasza Wendelke (#23802) üzenetére


Tamás9x
őstag

09N03-as N csatornás fetet kell csak cserélni, remélhetőleg, ha a meghajtás nem sérült.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#23805) Myers


Myers
senior tag

Észre fogod venni a fényerőn. Ha halványodik cserélem, mert már eléggé használhatatlan. És mindig 3,3 - 3,6 szokott lenni a merült.

http://www.muszaj.hu/

(#23806) Tony21 válasza geza844 (#23796) üzenetére


Tony21
tag

Áhhh, kb. 2 éve nem vettem semmilyen lámpát ...
De lehet, hogy vennék valami normálisabbat, az alufólia tuningos 50X-ek helyett :)
Meg egy normálisabb fejlámpa sem ártana majd.

(#23807) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
Létezik védett és védelem nélküli akku is
Ez mit jelent? Ha van védelme az akkunak, az mitől védi?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#23808) Kernel válasza tknof1871 (#23807) üzenetére


Kernel
nagyúr

Túltöltés, túlmerítés, túlterhelés, esetleg túlmelegedés is, de hőérzékelő inkább a pakkokban szokott lenni.

Csak sajnos nagyáramú alkalmazásnál ez kellemetlenséget is okozhat, mivel a védelemhez tartozik egy (dual) FET, ami lekapcsolja a cellát. Ennek van egy korlátozott terhelhetősége, illetve egy kis ellenállást is visz a körbe, ami feszültségesés, veszteség, plusz melegedés.

Ezért jobb, ha a lámpa maga detektálja a merülést, vagy szerszámgépben is inkább egy külön elektronika jelez, sípol, ami csak feszültséget mér, de az áram útjába nem áll. Mint például: [link]

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#23809) korn válasza Wendelke (#23802) üzenetére


korn
aktív tag

Ahogy korábban írták a 09N03 fet-et kell cserélni valószínűleg. Ha van rossz alaplapod, vga kártyád, akkor lebányászhatsz azokról is ilyen fet-eket, általában tele vannak hasonló alacsony Rds értékű N mosfet-ekkel. Más tipusjelölésű fet is jó, csak meg kell nézni az adatlapját.

(#23810) hpsafl válasza RomiJosy (#23772) üzenetére


hpsafl
tag

Vannak még ilyen tesztek:
Olight
Fenix TK51

De ha már videó, akkor ezt is belinkelem, mert két hobbim ötvözete :) [link]

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#23811) Wendelke válasza Tamás9x (#23803) üzenetére


Wendelke
senior tag

Köszönöm a választ! :R

korn Neked is! :R

Srácok még annyiban segítsetek, hogy "ha a meghajtás nem sérült" , ez hogyan ellenőrizhető le?

Mint mondtam, az én ismereteim ide sajnos nem elegendőek, de esetleg ha van olyan infó amit esetleg hasznosíthatnák, hogy helyben meg tudják javítani, azt megköszönném!

Ha így nem megy, akkor még érdekes lenne itt olyan szakember, aki megfelelő díjazás ellenében bevállalná a javítást. :U

Szomorú lennék, ha ebbe a jó kis lámpába nem lehetne életet lehelni. :O

[ Szerkesztve ]

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#23812) RomiJosy válasza hpsafl (#23810) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Azta:D Büszke vagyok a kis lámpámra..

(#23813) Kernel válasza Wendelke (#23811) üzenetére


Kernel
nagyúr

Állításod szerint a LED + vezetékét testelted le, attól elvileg nem is mehet tönkre a FET:

Az egyszerűség kedvéért csak 1 LED-et és 1 Source ellenállást rajzoltam.

Eszerint gyakorlatilag a tápot zártad rövidre. Még soha nem láttam ilyen drivert (nincs igényem ilyen erős lámpákra), de úgy látom, az elem pozitív érintkezője a sárga nyíllal jelzett, furatgalvanizált lyukakon jön át:

Ha ezekre a kis átvezetésekre ráküldöd egy ilyen baromi erős akku áramát, azt úgy égeti ki, mintha biztosíték lenne, és még nem is látod (a lyuk belsejét).

Kimérni persze pofonegyszerű.

...ismerős elektrotechnikus megnézte, de azt mondta hogy nem tud vele mit kezdeni.

Ez nem szakvélemény, egy primitív kis áramkörről beszélünk.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#23814) Flashback


Flashback
addikt

Convoy C8 vs Meco C8

Convoy lámpának kicsit minőségibb anyaga van, szebb a festése. A fénye szebb és szemre kicsit erősebb is. Viszont ez nem éri meg a felárat szerintem. Mindennapos használatra a Meco C8 kiválló főleg 10$ alatt... Azt hiszem én 8$ körül vettem.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#23815) erik365 válasza Flashback (#23814) üzenetére


erik365
aktív tag

Ez a nem éri meg a felárat dologgal azért vitatkoznék...
Nekem mióta Olight lámpáim vannak azóta megváltozott a véleményem. :U

1.4 T-jet M32

(#23816) kgyuri7 válasza erik365 (#23815) üzenetére


kgyuri7
csendes tag

Van 2 db Convoy lámpám, meg pár ilyen-olyan és csatlakozom.

(#23817) Batib


Batib
őstag

Kérlek okosítsatok fel!
Látom különféle gyártóknál is szerepel modellnévként az ilyen: C8 vagy S2
Ezeknek van valami jelentése, valami kategóriát jelent?
Köszi!

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#23818) erik365 válasza Batib (#23817) üzenetére


erik365
aktív tag

Szia!
A C8 távolabbi világításra van, az S2 közelibbre. Ha jó akarsz magadnak, akkor csak Convoy-t veszel.

1.4 T-jet M32

(#23819) Flashback válasza erik365 (#23815) üzenetére


Flashback
addikt

Persze a Convoy jobb, ez vitathatatlan!
De nem annyival jobb. Az árkülönbözetből meg már lehet egy jó cellát venni és a töltőre is marad pár dollár.
Persze ez mind rövidtávú tapasztalat. (kb 2hét használat után).

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#23820) bul07 válasza Flashback (#23819) üzenetére


bul07
nagyúr

Igen sokszor nem éri meg a jobbat venni , már ha az olcsóbbak nincsenek bosszantó hibái, festés meg egy két sorja nem az
De az már bosszantó hiba hogy mondjuk nem memóriás driver, lötyög az üveglap, stb. én vettem ilyen hibákkal olcsó C8-kat és ha tudom ilyen biztos nem veszem meg

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#23821) atus72


atus72
senior tag

Sziasztok,
Van egy SK68 lámpa ami úgy tűnik hogy csak 1 módja van és az a strobe :)
Na most ez így használhatatlan, mellékeltem a fotót amin látszik a pcb.
Valakinek van ötlete mit hova kössek hogy ne strobe legyen?
köszi.

(#23822) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Szóval Fenix MC11-tól indultam. Megkaptam, hogy olcsóbban is kaphatok nagyobb fényerejű lámpákat. (Pl a Convoy S+ tetszik is, kellemes az ára.) De azok egyenesek. Az MC11 meg angle-head, de kevesebb fényt bocsájt ki.

Inkább egyenes lámpát veszek, olcsóbban, de cserébe nagyobb lesz a lumen. Akkor tehát használnám a lámpát kerékpáron, városban. Pocsék minőségű utakon haladok. Hiányos közvilágítás, kátyúk, mély széles repedések, összetört féldecis alkoholos üvegek szilánkjai fordulnak elő. Stroboszkóp funkció szerintem forgalomban jól jönne. Kerékpáron városban ugye szórt fény kell?

Felmerülne az igényem, hogy legyen állítható zoom. Elég koherens legyen a fénynyaláb kb. 50 méterig. Jól jönne olyan épületben, ami kb olyan, mint egy hangár. Külterületen hasonló, kb 50 méter szabad látótávolság akadály nélkül. Magánterület, de néha bekószálnak idegenek. Ritkák, eddig nem voltak agresszívek. Még is inkább elvakítanám őket. Kerülném a konfliktust, személyes kontaktus.

Milyen lámpa jönne szóba?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#23823) csaszi72 válasza tknof1871 (#23822) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Mint írtam lejebb és kérdezted is, az MC11 erre is jó.

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#23824) Wendelke válasza Kernel (#23813) üzenetére


Wendelke
senior tag

Hali!

Neked is köszönöm a választ :R , de most bajban vagyok, mert 2:1 a korábban hozzászólók javára. Szóval , kicsit megkeveredtem a témában, nem mintha értenék hozzá :D

"Kimérni persze pofonegyszerű."

Van egy multiméterem, azzal menni fog? :U Le lehet ezt egyszerűen írni, hogyan kellene, vagy felesleges belemenni, mint a vakoknak a színek világát elmagyarázni.

Köszi!

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#23825) Pttypang válasza Wendelke (#23824) üzenetére


Pttypang
veterán

Multimeterrel kicsipoghatod, ha jol tippelek, a lelki vilagahoz most faradt vagyok, a tobbiek szerintem segitokeszebbek es eletkepesebbek lesznek ezzel kapcsolatban hirtelen :)

Everybody lies.

(#23826) pietrrr


pietrrr
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy fejlámpát terepi munkához. Jelenleg valami teszkós csodát használok, de elég gyatra a fénye, és a 3 db AAA-s elemet is elég gyorsan lemeríti, így nem túl hatékony.

Jó lenne, ha kellően erős lenne a fénye, amit legalább átlagosan 4 óráig bírna is tartani egy töltéssel. És természetesen jó lenne minél olcsóbban megúszni.

Az itt szereplő esetleg jó lehet nekem? Vagy tudnátok bármi mást ajánlani (akár külföldről is) mondjuk max 6000 Ft-ig? Vagy az elvárásaim csak drágábban teljesíthetőek?

Előre is köszi! :R

(#23827) Kernel válasza Wendelke (#23824) üzenetére


Kernel
nagyúr

A multiméter szakadásvizsgálójával kell rámérni, vagy másik lehetőség, hogy feszültséget mérsz, testhez képest.

Ha nem jut el odáig az elem feszültsége, akkor útközben megszakadt valahol. De ha tényleg a lyukaknál szakadt volna meg, a javításhoz kell valaki, aki tud forrasztani. Előbb átfúrni, letisztítani, pár átvezetést készíteni. Nem kell az összeset, mert az így készített átvezetésből kevesebb is kiteszi a megfelelő keresztmetszetet.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#23828) Pttypang válasza Kernel (#23827) üzenetére


Pttypang
veterán

Azt kifurni? o.O

Everybody lies.

(#23829) Tamás9x válasza Pttypang (#23828) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ki bizony minis szárral, pont a viát, és átvezetékezni, ha szerencséje van és nem több 9 rétegnél még működhet is ;]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#23830) Kernel válasza Pttypang (#23828) üzenetére


Kernel
nagyúr

Aki elektronikával foglalkozik, néha készít nyomtatott áramkört is, annál kötelező tartozék a vékony fúró. Nekem például 0,6 mm a legkisebb, de van 0,8, 1, 1,2 is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#23831) Pttypang válasza Kernel (#23830) üzenetére


Pttypang
veterán

Igen, elektronikaval foglalkozok, keszitek nyomtatott aramkort, de 1 milis furo kornyeken megall nalam a vilag, hiaba, nem igazan megy az ennel aprobb pcb maratas. :R

Everybody lies.

(#23832) Wendelke válasza Kernel (#23827) üzenetére


Wendelke
senior tag

"Ha nem jut el odáig az elem feszültsége"

Meddig? Konkrétan hol kéne megnézni, hova kell átmennie a feszültségnek? Mint mondtam, ehhez sajnos nem értek (kár :U ) szóval ezt nekem "hülyegyerek" módon kellene elmagyarázni, ha persze érzel erre késztetést :D

Bár már az is jó, ha esetleg más hozzáértő embert felkeresek, és némi információval tudok szolgálni arról, hogy hol kezdje keresni a bajt.

Annak egyébként van jelentősége, ebben az esetben, hogy ha áram alatt van a driver, akkor folyamatosan, halványan világítanak a ledek?

Köszi!

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#23833) Kernel válasza Wendelke (#23832) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ahol a zárlatot csináltad, ott kellene megnézni, hogy eltűnt-e a feszültség, illetve lecsökkent. Az is elképzelhető, hogy részben átenged.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#23834) hpsafl válasza Flashback (#23814) üzenetére


hpsafl
tag

Nem kötözködésképp, de szétszedted a Meco-t? A LED eredeti benne, vagy Latticebright? A LED csillag alatt van anyag? Ez a két legrosszabb dolog lehet egy olcsó C8-ban, ami számomra kizáró ok, de ott van még a Convoy javára az integrált pill, a vízállóság, az eloxált trapézmenet, és a jó driver is.

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#23835) Surda-


Surda-
őstag

Sziasztok!

Az Osram Raystarhoz hasonló lámpát zseblámpát keresnék.
Ezt azért szerettem,mert iszonyú szórt fényt adott, a pár ezer forintos fókuszálható lencsés kínai lámpám a kanyarban sincs hozzá képest.
Van esetleg ötletetek,hogy mivel tudnám pótolni?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#23836) hpsafl válasza Surda- (#23835) üzenetére


hpsafl
tag

Moddolás játszik?
Ha igen akkor egy S2 egy 60fokos TIR optikával pótolja, és forrasztani sem kell feltétlenül.

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#23837) Surda- válasza hpsafl (#23836) üzenetére


Surda-
őstag

Sajnos nem játszik. :B

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#23838) hpsafl


hpsafl
tag

A segítségeteket kérném.
Hamarosan véleményezni fogok két új lámpát is, egy Palight Boss1-et és egy Nitecore TM16GT-t.
Aki szokta olvasni a tesztjeimet, az tudja, hogy mi alapján építem fel (csomagolás, host, ui, a lámpa fénye és a mérések, valamint összegzés). Tudom jó lenne összehasonlítani a fényét más lámpákkal, és ígérem ez most meg is lesz, mert van hasonló kaliberű lámpám mind a két lámpához, de ezen felül miben tudnék még fejlődni, miről olvasnátok még bővebben?

Általános dolgokat, mint például, hogy mire jó egy OP refi nem szeretnék ismételni, ha erre igény van, akkor inkább csinálok egy külön írást, amiben ilyen dolgokat leírok.

Surda-: akkor egy S2+ kell neked.

[ Szerkesztve ]

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#23839) Tamás9x válasza hpsafl (#23838) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ha volna egy oszcilloszkópod akkor szívesen megnézném a kitöltési tényezőket a drivereknél, feszültséget stb stb.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#23840) zoli03 válasza hpsafl (#23838) üzenetére


zoli03
őstag

Palight-os tesztet minél hamarabb írd meg, nagyon kíváncsi vagyok rá :) .

(#23841) Kolty


Kolty
aktív tag

Hozzám is ideért EZ a lámpa.
Nincs rossz fénye. Vajh lekapcsolja a töltést mielött robbanna?

[ Szerkesztve ]

(#23842) Kozy10 válasza hpsafl (#23838) üzenetére


Kozy10
tag

Sok review-ban láttam videós összehasonlítást.
Nekem nagyon tetszik, nem a szöveges részre gondolok(lehet az is benne) hanem inkább az éjszakai felvételekre, egyszerre a két vagy több lámpa fényét így lehet igazán összehasonlítani szerintem...
Az átlag embereknek nem mondanak sokat a számok, de ez így látványos lenne
Mint pl ez a review:
[link]

Ha valami hasonlót ki lehetne vitelezni, az sokaknak bejönne szerintem :C

most néztem, a végén írja milyen kamerát használ:black magic pocket cinema
Nem a legolcsóbb kamera na :Y

[ Szerkesztve ]

(#23843) kgyuri7 válasza Kolty (#23841) üzenetére


kgyuri7
csendes tag

Mérd ki! Mondjuk, én jobb szeretem a jól bevált kis töltőmet használni. Anno, e-cigis időkben pár cellám megbánta a gyenge minőségű töltőket, azóta nem kísérletezem.

(#23844) erik365 válasza kgyuri7 (#23843) üzenetére


erik365
aktív tag

Szerintem se jó buli egy lakástűz ;]

1.4 T-jet M32

(#23845) kgyuri7 válasza erik365 (#23844) üzenetére


kgyuri7
csendes tag

Arra ez jó :-)

https://m.youtube.com/watch?v=d4lNx2Wn6Oc

(#23846) Kozy10 válasza Kolty (#23841) üzenetére


Kozy10
tag

ezzel lámpával nem lehet szerintem tölteni az akkut, csak külső töltővel :K
Honnan rendelted?

(#23847) supertrezi


supertrezi
aktív tag

Sziasztok!

Zseblámpát szeretnék venni, de egyáltalán nem értek a témához. Ahogy nézem, a sokat szóba hozott S2+ meg is felelne az én céljaimra a ház körül.
Ha jól értem, akkor külön kell venni az ilyen lámpákhoz akkut és töltőt (mintha egy PC-konfigot akarnánk összerakni :) ). A kérdésem, hogy milyen megbízható, jó védett akkut és töltőt ajánlanátok ehhez a lámpához.

Mondjuk egy ilyen lámpa-akku párosítás megfelelő:

[link] ?

Illetve még ezek érdekelnének:
1. Ha mondjuk Kínából megrendelem free shipping-gel, akkor kell-e valami vámot fizetnem utána? Tudtommal, ez értékfüggő.
2. Ha meghibásodik, hogy zajlik a gariztatás? Visszaküldöm saját költségen Chennek Pekingbe? :B

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#23848) kgyuri7 válasza supertrezi (#23847) üzenetére


kgyuri7
csendes tag

A lámpát inkább a gyártótól venném, ha már ali.

(#23849) supertrezi válasza kgyuri7 (#23848) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Egyelőre el vagyok veszve a betűk és számok rengetegében. ☺
Nem tudom, honnan rendeljem az Összefoglalóban ajánlott boltok közül. Előbb persze akku- és töltőajánlat kellene.

[ Szerkesztve ]

(#23850) virkir válasza supertrezi (#23847) üzenetére


virkir
veterán

Szvsz nem mert drága.
Máshol az S2+ 14-16$ környékén van, egy jobb minőségű 18650-es akku meg 5$.
1. Összefoglalóban minden benne.
2. Igen, de ha pay-pal-al fizettél akkor ott él egy határig a visszaposta megtérítése.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.